People Behind the Machine: poznaj kryptologa Amira Bouguera

blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

HomeBlogBlockchain Development

People Behind the Machine: poznaj kryptologa Amira Bouguera

Amira opowiada historię przybycia do ConsenSys, jej pasji do kryptografii i tego, jak prywatność jest podstawą Ethereum. Przez ConsenSys 11 listopada 2019 Opublikowane 11 listopada 2019

1 u2oS1uOusLocTgc9jxEI Q

Amira Bouguera jest kryptografem i inżynierem bezpieczeństwa w ConsenSys Paris. Ukończyła studia inżynierskie z zakresu kryptografii i cyberbezpieczeństwa na ENSIMAG w Grenoble we Francji. Amira posiada również tytuł magistra matematyki stosowanej na Uniwersytecie Nauki i Technologii Houari Boumedienne. Skupia się na R.&D tematów dotyczących prywatności, skalowalności i innych powiązanych otwartych problemów Ethereum 2.0.

Jak i kiedy pojawił się blockchain i Ethereum na twoim radarze?

Mój przyjaciel bardzo pasjonował się bitcoinem i ethereum i opowiedział mi o tych sławnych Atak DAO i hard fork w Ethereum. Atak wzbudził moje zainteresowanie i zacząłem szukać, aby dowiedzieć się więcej o tym, co się stało i która luka w zabezpieczeniach spowodowała ten błąd.

Trzymając blockchain na swoim radarze, wybrałem kurs na początku 2017 roku, aby dowiedzieć się o zastosowaniu kryptografii w architekturze blockchain. Następnie wziąłem staż w Tessi Labs, aby dowiedzieć się więcej o praktyce blockchain. Później wziąłem udział w hackathonie zorganizowanym przez zespół ConsenSys Social Impact. Mój zespół stworzył Aplikacja CoverUs , i wygraliśmy wyzwanie integracji finansowej! Złożyłem podanie do ConsenSys i dołączyłem do biura w Paryżu w styczniu 2018 roku.

Co Cię ekscytuje w dziedzinie kryptografii? 

Jestem szczególnie podekscytowany tym, jak obliczenia postkwantowe i protokoły wiedzy zerowej odegrają się w przestrzeni blockchain.

Technologia Blockchain opiera się na kilku technikach kryptograficznych na kilka sposobów; na przykład podpisywanie transakcji za pomocą podpisu cyfrowego (algorytm ECDSA). Bezpieczeństwo kryjące się za większością protokołów kryptograficznych opiera się na trudności w rozwiązaniu niektórych problemów matematycznych (na przykład ECDSA dla problemu z logarytmem dyskretnym).

Algorytmy kwantowe, takie jak Shor, mogą rozwiązać kilka problemów matematycznych. Na przykład Shor może rozwiązać logarytmy dyskretne w czasie wielomianowym, co złamałoby algorytmy ECDSA.


Zasadniczo celem kryptografii post-kwantowej jest opracowanie systemów kryptograficznych, które są zabezpieczone przed komputerami kwantowymi i konwencjonalnymi, a jednocześnie są w stanie współdziałać z istniejącymi protokołami i sieciami komunikacyjnymi.

Nad jakimi możliwościami i wyzwaniami pracujesz w ConsenSys?

Badam rozwiązania, aby rozwiązać typowe problemy z Ethereum. Mianowicie skalowalność i prywatność

Skalowalność:

Skalowalność jest prawdopodobnie najczęściej omawianym wyzwaniem dotyczącym Ethereum. Przyszły sukces Ethereum i Web3 jako całości zależy od jego zdolności do skalowania w miarę wzrostu popytu. Obecnie sieć Ethereum może przetwarzać około 15 transakcji na sekundę.

Niezliczone R&Zespoły D testują obecnie rozwiązania w celu rozwiązania problemu skalowalności. Rozwiązania warstwy 1 obejmują rozwiązania Sharding i Casper oraz rozwiązania warstwy 2, takie jak Plazma i Kanały Płatności lub Kanały Stanowe. Mam duże nadzieje, że Problem skalowalności zostanie rozwiązany w najbliższej przyszłości.

Prywatność:

Prywatność to gorący temat w tej branży. Mój zespół i ja badamy kwestie związane z prywatnością i polegamy na zaawansowanych, weryfikowalnych technikach obliczeniowych o zerowej wiedzy, takich jak Kuloodporne, ZKSnarks, ZKStarks, i podpisy pierścieniowe. Zarówno implementacja tych metod kryptograficznych, jak i optymalizacja ich złożoności obliczeniowej jest obecnie wąskim gardłem dla programistów. Pracujemy nad rozwiązywaniem problemów związanych z prywatnością i skalowalnością, zachowując jednocześnie jak największą decentralizację.

image1

Jakie masz wskazówki i narzędzia dla badaczy Web3?

Eth Research

To prywatne miejsce dla eterycznych nerdów do prowadzenia cywilizowanych dyskusji skupionych na dalszym rozwoju badań nad Ethereum. Istnieje każdy otwarty problem, który nie został jeszcze rozwiązany. Zapraszam do udziału w dowolnym projekcie open source, jeśli chcesz pomóc w rozwoju Ethereum 2.0!

Kanał czatu Gitter 

Ten kanał czatu typu open source jest pomocny dla programistów Github, aby mogli uczyć się od ekspertów w postaci cyfrowej. Spędzam dużo czasu w Trufla i Pracowitość Gitter pokoje rozmów. 

Zepkit

Zepkit to zestaw startowy, który wprowadza deweloperów do dappów. Zawiera interaktywny samouczek i integruje popularne narzędzia programistyczne web3, takie jak Trufla, OpenZeppelin, Reagować, i Infura, które pomagają przyspieszyć konfigurację i rozwój.

Remiks 

Remix to środowisko IDE Solidity, które służy do pisania, kompilowania i debugowania kodu Solidity w inteligentnej umowie. Zapewnia również doskonałe narzędzia do wykonywania analiz statycznych i wdrażania w środowisku online.

Web3js

Bardzo popularny zbiór bibliotek, które zawierają specyficzną funkcjonalność dla ekosystemu Ethereum i pozwalają na interakcję z lokalnym lub zdalnym węzłem Ethereum za pomocą połączenia HTTP lub IPC (komunikacja między procesami).

MetaMask

MetaMask to rozszerzenie przeglądarki umożliwiające dostęp do aplikacji Ethereum w Twojej przeglądarce! Umożliwia pobieranie danych z łańcucha bloków, zarządzanie tożsamościami i bezpieczne podpisywanie.

Którymi projektami w Mesh jesteś podekscytowany?

Jestem podekscytowany Hyperledger Besu. Hyperledger Besu to klient Ethereum typu open source napisany w języku Java. Obejmuje łańcuch ostrzegawczy, co pozwala nam używać eth2.0 z PoW (Ethash), PoA (IBFT 2.0 i Clique.)

Nie mogę się doczekać dodania ZK-Starks w Ethereum, aby rozwiązać problemy ze skalowalnością. Również podekscytowany, że mogę śledzić Kacper, jego rozwój i zobaczenie, dokąd pójdzie. Nie mogę się doczekać, kiedy zobaczę wpływ takich projektów jak uPort i inne projekty zdecentralizowanej tożsamości dotyczące życia ludzi. 

Czego chciałbyś, żeby więcej ludzi wiedziało o Ethereum i ekosystemie?

Chciałabym, żeby ludzie wiedzieli, że to narzędzie na przyszłość. Ethereum odegra znaczącą rolę w przyszłych projektach społecznych i demokratyzacji dostępu do edukacji. Na przykład, ConsenSys uruchomiła program mentorski Blockchain dla trenerów Re: Coded w Iraku i regionie MENA

Jestem również głęboko zainspirowany ludźmi stojącymi za tą technologią oraz ich genialnością i odwagą. Ci ludzie piszą historię Web3. Budzą się każdego dnia, badają, testują, iterują, wysyłają, debugują, przestawiają i wysyłają ponownie. Kodują na niezbadane wody z bardzo małą liczbą instrukcji i bez poręczy. Robią to, ponieważ pasjonują się ulepszaniem świata. Krzycz też do początkujących testerów dapp. 

obraz2

Jaka jest największa lekcja, jakiej nauczyłeś się w swojej roli?

Cierpliwość. Potrzeba dużo przewidywania i cierpliwości, aby wypracować rozwiązania, które zostaną wdrożone za kilka lat. Czasami masz pomysły, które chcesz wykorzystać i wdrożyć, ale brakuje Ci odpowiednich narzędzi do ich realizacji. Więc budujesz dalej. 

Musimy sobie uświadomić, że Vitalik zrodził pomysł Ethereum w połowie 2015 roku. Jego artykuł zainspirował niezliczonych kryptografów, programistów, testerów kontroli jakości i kierowników projektów do porzucenia pracy, odebrania połączenia, wkroczenia w nieznane, zebrania i budowania. W porównaniu, pierwsza, zwykła, hipertekstowa strona internetowa tylko do odczytu została utworzona w 1992 roku. Nie było CSS, animacji, UX / UI, Javascript, narzędzi takich jak Photoshop czy WordPress. Uzyskanie funkcjonalności, do których jesteśmy przyzwyczajeni, zajęło Web2 bardzo dużo czasu.

Zasadniczo robimy to samo z Web3. Rozwiązania, nad którymi pracujemy, będą wymagały czasu, zanim będą gotowe do produkcji. MetaMask ma w pełni funkcjonalną aplikację, która łączy użytkowników z Web3, zaledwie cztery lata później Blok 0. Chociaż może na to nie wyglądać, pracujemy z zawrotną prędkością. Jako badacz przyzwyczaiłem się do osi czasu, ale może to być frustrujące dla programistów i ludzi biznesu. 

Gdzie widzisz siebie w ekosystemie Ethereum za kilka lat?

Nie wiem, co będę robić za kilka lat, ani jak będzie to powiązane z Ethereum. Wiem tylko, że tworzę wartość i wywieram wpływ teraz z pomocą moich niesamowitych kolegów z ekosystemu Ethereum. Będę to robił tak długo, jak długo będzie to miało sens i sprawi mi radość.

Skontaktuj się z Amira dalej LinkedIn, Świergot, i Średni

Chcesz nauczyć się umiejętności zostania programistą blockchain?

Pobierz Blockchain Developer Job Kit →

Biuletyn Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości o Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.Jak zbudować udany produkt BlockchainWebinar

Jak zbudować udany produkt Blockchain

Jak skonfigurować i uruchomić węzeł EthereumWebinar

Jak skonfigurować i uruchomić węzeł Ethereum

Jak zbudować własny interfejs API EthereumWebinar

Jak zbudować własny interfejs API Ethereum

Jak stworzyć token społecznościowyWebinar

Jak stworzyć token społecznościowy

Korzystanie z narzędzi bezpieczeństwa w tworzeniu inteligentnych kontraktówWebinar

Korzystanie z narzędzi bezpieczeństwa w tworzeniu inteligentnych kontraktów

Przyszłość finansów, aktywów cyfrowych i DeFiWebinar

Przyszłość finansów: aktywa cyfrowe i DeFi

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map