Platforma komgo Blockchain Trade Finance – aktualizacje ze stycznia 2020 r

blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

HomeBlogEnterprise Blockchain

Platforma komgo Blockchain Trade Finance – aktualizacje ze stycznia 2020 r

Najważniejsze informacje z wyjątkowej osi czasu i szybkich wyników komgo przez ConsenSys 10 stycznia 2020 r. Opublikowane 10 stycznia 2020 r.

Blog bohatera komgo

Globalna platforma finansowania handlu towarami komgo osiągnęła wiele kamieni milowych od czasu swojej premiery. Wykonane we współpracy z ConsenSys i Kaleido: Blockchain Business Cloud., komgo ostatnio przekazane na kanale ponad 700 mln USD finansowania przez członków sieci w zeszłym roku wprowadził kluczowe funkcje i skrócił czas wydania cyfrowej akredytywy o 99,58%.

W tym poście podkreślono wyjątkową oś czasu platformy i szybkie wyniki. 

Rynek finansowania handlu towarami to 150-letnia branża, która nadal w dużej mierze opiera się na papierach i wiadomościach e-mail. Reuters informuje, że operacja niezbędna do sfinansowania i / lub złagodzenia ryzyka związanego z finansowaniem handlu dla pojedynczego ładunku towarowego drogą morską może wymagać 36 oryginalnych dokumentów, 240 kopii i zaangażowania aż 27 stron. Zawiłe procesy, w których uczestniczą pośrednicy, powodują tarcia i często ukończenie transakcji może zająć tygodnie, jeśli nie miesiące.

W 2018 roku 15 udziałowców największych światowych banków, firm handlowych i gigantów naftowych uruchomiło komgo, globalną sieć umożliwiającą stronom dokonywanie transakcji peer to peer na blockchainie Ethereum. Od czasu premiery komgo nie przyniosło nic poza pozytywnymi, wartościowymi wynikami.

przed i po komgo Tradycyjna globalna sieć handlowa a globalna sieć handlowa z technologią Blockchain

Rysunek 1 przedstawia papierowy system finansowania handlu towarami. Kupujący i sprzedający uzgadniają, że dostawa nastąpi w określonym terminie oraz cenę i warunki wysyłki. Rysunek 2 pokazuje, co się dzieje, gdy przechodzisz od wersji papierowej do digitalizacji każdego produktu związanego z branżą handlową i finansową. Czas spędzony na drukowaniu, wysyłaniu, podpisywaniu i ponownym wprowadzaniu danych do systemu zostaje skrócony. komgo, lewarowanie Kaledio: Blockchain Business Cloud tworzy wspólną księgę, która pozwala użytkownikom działać ze wspólnym zrozumieniem stanu transakcji bez konieczności oddawania kontroli osobie trzeciej. 

***

Chcesz dowiedzieć się więcej o rozwiązaniach blockchain dla handlu międzynarodowego, finansowania handlu i łańcucha dostaw?


Obejrzyj webinarium na żądanie. →

***

Godne uwagi osiągnięcia komgo

20 grudnia 2018 r – komgo weszło do produkcji 4 miesiące po jego wdrożeniu

21 grudnia 2018 rNa platformie została wystawiona pierwsza akredytywa. Było to pierwsze na świecie przedsięwzięcie w branży finansowania handlu towarami.

14 czerwca 2019 – komgo ogłasza dwie nowe funkcje: Należne rabaty i akredytywy standby.

16 sierpnia 2019 roku ING pomyślnie zakończył pierwszą transakcję towarową na komgo. Oddział w Genewie zawarł umowę na handel ropą na podstawie akredytywy wystawionej w imieniu Mercuria Energy Trading SA.

Wrzesień 2019TOTSA Total Oil Trading SA dołączyła do komgo, pierwszego klienta, który dołączył spoza początkowej grupy akcjonariuszy.

25 września 2019 rokuLloyds Bank został pierwszym brytyjskim bankiem, który dołączył do komgo.

14 października 2019 – komgo przekroczyło 700 mln dolarów finansowania na platformie. 

23 października 2019 – Rabobank przeprowadził pierwszą transakcję towarową na komgo– nad platformą do zakupu biopaliwa została wystawiona akredytywa standby.

99,58% skrócenie czasu wydania cyfrowej akredytywy – od 10 dni do 1 godziny. 

Studium przypadku komgo kliknij tutaj, aby pobrać studium przypadku

Komgo wyróżniające się kamienie milowe w 2019 roku

Na szczególną uwagę zasługują trzy ostatnie aktualizacje. 

Światowa instytucja finansowa ING dokonała pierwszej transakcji towarowej na komgo. 

Ta transakcja jest doskonałym przykładem wytrwałości ING w unowocześnianiu ekosystemu handlu i poprawianiu doświadczeń klientów.

„To nowy rozdział dla ING w zakresie wprowadzania innowacji do naszych klientów i napędzania platformy Komgo, aby stała się standardem w branży”. 

Patrick Arnaud, dyrektor zarządzający TCF Oil & Gaz w ING

Pierwsi członkowie niebędący udziałowcami dołączają do komgo

Rok po uruchomieniu komgo, TOTSA Total Oil Trading SA pojawiła się jako pierwszy klient na pokładzie spoza początkowej grupy akcjonariuszy, a wkrótce potem bank Lloyds wydał akredytywy.. 

Dyrektor zarządzający i szef globalnego handlu Lloyds, Gwynne Master, przedstawił uciążliwe i czasochłonne cechy obecnego handlu międzynarodowego jako katalizator dla banku dołączającego do komgo. 

„Proces handlu jednym towarem może zająć ponad 100 dni, wiąże się z wieloma graczami, dużą ilością dokumentów i ryzykiem. Handel jest szczególnie uciążliwy dla naszych klientów surowcowych, gdzie krótsze czasy realizacji i usprawniony kanał są kluczowymi wymaganiami. ”

„Nasza współpraca z komgo pomaga nam sprostać tym wyzwaniom. Pracujemy razem, aby skrócić czas potrzebny naszym klientom korporacyjnym na handel międzynarodowy poprzez znaczne usprawnienie i cyfryzację tego procesu ”. 

Gwynne Master, Dyrektor zarządzający i globalny szef handlu w Lloyds Bank

metryki komgo 

Zdecydowanie najbardziej monumentalnym osiągnięciem 2019 r. Były wyróżniające się wskaźniki platformy finansowania handlu towarami. komgo informuje o 99,58% skróceniu czasu wystawienia akredytywy cyfrowej – z 10 dni do 1 godziny. Dodatkowo komgo przekazało do sieci ponad 700 mln USD finansowania w połowie października.

Osiągnięcia te pokazują, że branża chce przejść na prostsze i bardziej oparte na współpracy relacje biznesowe, a także korzyści płynące z przeprowadzania transakcji peer to peer dzięki technologii blockchain. Oczekujemy więcej ekscytujących aktualizacji w 2020 roku!

***

Chcesz dowiedzieć się więcej o komgo?

Pobierz studium przypadku komgo. →

Global TradeKomgoNewsletter Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości dotyczące Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych BlockchainPrzewodnik

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych Blockchain

Wprowadzenie do tokenizacjiWebinar

Wprowadzenie do tokenizacji

Przyszłość finansów, aktywów cyfrowych i DeFiWebinar

Przyszłość finansów: aktywa cyfrowe i DeFi

Co to jest Enterprise EthereumWebinar

Co to jest Enterprise Ethereum?

Banki centralne i przyszłość pieniądzaBiały papier

Banki centralne i przyszłość pieniądza

Komgo Blockchain dla finansowania handlu towaramiCase Stud

Komgo: Blockchain dla finansowania handlu towarami

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map