deweloperzy 1TreśćPrzewodnikiSpołecznośćWebinariaGrantyKarieraBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

Portal programistów Ethereum & Trening

Wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć budować na blockchainie Ethereum.

 


Jak zostać programistą Ethereum

Ten portal dla programistów to miejsce, w którym można zacząć i znaleźć narzędzia potrzebne do tworzenia i tworzenia aplikacji w łańcuchu blokowym Ethereum. Poniżej znajdziesz najpopularniejsze bazy wiedzy, narzędzia infrastrukturalne, biblioteki programistyczne i nie tylko, które nauczą Cię, jak tworzyć oprogramowanie w Ethereum. Przed rozpoczęciem zalecamy przejrzenie portalu i zapoznanie się ze wszystkimi narzędziami i opcjami dla programistów.

Upewnij się również, że wskoczysz do Serwer ConsenSys Discord. To idealne miejsce do zadawania pytań, zbierania profesjonalnych porad i bezpośredniego kontaktu z zespołami odpowiedzialnymi za popularne produkty Ethereum, takie jak Infura i MetaMask. 

Tematy ułatwiające rozpoczęcie pracy z Ethereum

bg fill dark

Bazy wiedzy

Ekosystem Ethereum to ogromna i utalentowana społeczność open source, która w ciągu ostatnich kilku lat stworzyła panteon cennych zasobów programistów. Dzięki platformie takiej jak Kauri, społeczność wykorzystuje teraz nawet innowacje samego Ethereum do weryfikacji, selekcji i przechowywania wysokiej jakości treści. Od szkoleń osobistych po samouczki techniczne i fora badawcze – poniższe bazy wiedzy oferują szeroki zakres zasobów dla programistów na wszystkich poziomach.

bg fill dark

Infrastruktura

Infrastruktura węzłów i interfejsy API natychmiastowego dostępu ułatwiają programistom Ethereum łączenie ich aplikacji z łańcuchem bloków. Klient Ethereum odnosi się do dowolnego węzła, który jest w stanie przeanalizować i zweryfikować łańcuch bloków, jego inteligentne kontrakty i wszystko pomiędzy. Klient Ethereum zapewnia również interfejsy do tworzenia transakcji i bloków wydobywczych, co jest kluczem do każdej transakcji Ethereum.

bg fill dark

IDE i redaktorzy

IDE oznacza zintegrowane środowisko programistyczne. IDE i edytory są tym, czego potrzebujesz do pisania i testowania oprogramowania. Są to pakiety oprogramowania, które konsolidują podstawowe narzędzia wymagane do rozpoczęcia pisania na Ethereum.

bg fill dark

Inteligentne kontrakty

Jeśli chcesz rozwijać się na Ethereum, musisz wiedzieć, jak pisać inteligentne kontrakty. Solidity, główny język inteligentnych kontraktów Ethereum, jest łatwiejszy do nauczenia, jeśli dobrze znasz JavaScript. Prawdopodobnie korzystałeś już wcześniej z bibliotek programistycznych, a te poniżej nie różnią się niczym. Biblioteka inteligentnych kontraktów to fragment kodu do wielokrotnego użytku dla inteligentnej umowy, który jest wdrażany raz i wielokrotnie udostępniany. Jeśli tworzysz narzędzie, produkt lub aplikację w Ethereum, przed wdrożeniem w sieci głównej upewnij się, że Twoja inteligentna umowa działa prawidłowo. Te narzędzia pomogą Ci w tworzeniu, testowaniu i wysyłaniu kodu.

bg fill dark

Bezpieczeństwo

OK, więc w końcu udało Ci się zbudować swoją dapp lub inteligentną umowę. Ale skąd wiesz, że został poprawnie skonfigurowany i jest bezpieczny przed hakerami? Poniższe narzędzia bezpieczeństwa pomogą zapewnić, że Twój kod jest bezpieczny i zgodny ze wszystkimi najlepszymi praktykami rozwoju Ethereum.

bg fill dark

Sieci testowe

Publiczne sieci testowe w Ethereum oferują programistom możliwość przetestowania tego, co zbudują, bez umieszczania swoich dzieł w głównej sieci Ethereum. Możesz uzyskać tyle ETH, ile chcesz, w sieciach testowych, ponieważ testnet ETH nie ma żadnej wartości pieniężnej. Podobnie jak w przypadku publicznych sieci testowych, lokalne sieci testowe są miejscem, w którym możesz testować swoje oprogramowanie bez upubliczniania go. W przeciwieństwie do publicznych sieci testowych, lokalne oprogramowanie testnetowe będzie działać tylko na Twoim komputerze / węźle, a inni użytkownicy nie będą mogli go zobaczyć ani wchodzić z nim w interakcję. Poniżej znajdują się najczęściej używane sieci testowe do rozpoczęcia testów oraz łącza do wysyłania żądań sieci testowej ETH.

bg fill dark

Interfejsy

Jeśli chcesz zacząć tworzyć dapps, będziesz potrzebować umiejętności programowania front-end. Poniżej znajdują się najpopularniejsze interfejsy front-end, które pomogą Ci zmienić dapp z pomysłu w działającą aplikację sieciową Ethereum. Jeśli interesuje Cię praca nad backendem / protokołem w Ethereum, powinieneś mieć duże doświadczenie z Go, Rust, Java, .NET, Ruby lub Python.

bg fill dark

Przechowywanie

Ethereum umożliwia zapisywanie zmiennych lub danych w trwałym magazynie. Poniższe platformy pamięci są miejscem, w którym znajdują się wszystkie dane inteligentnych kontraktów. IPFS to najczęściej używany system pamięci masowej w Ethereum. Zapoznaj się z poniższymi platformami, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak działa pamięć masowa na Ethereum.

bg fill dark

Analityka

Łańcuchy bloków przechowują dane w sposób, do którego większość aplikacji ma trudny dostęp. Poniższe interfejsy API warstwy zapytania o dane umożliwią uzyskanie danych potrzebnych do projektu lub aplikacji.

 • dev portal alethiodev portal alethio
  Alethio

  Interfejs API Alethio zapewnia solidny i niezawodny sposób wykonywania zapytań w czasie rzeczywistym o zsyntetyzowane, indeksowane dane Ethereum za pośrednictwem interfejsu REST zgodnego z JSON: API.

 • dev portal eth stats iodev portal eth stats io
  EthStats

  EthStats jest zasilany przez Alethio i zapewnia natychmiastowe monitorowanie łańcucha bloków Ethereum od czasu blokady do limitu gazu.

 • portal deweloperski etherscanportal deweloperski etherscan
  Etherscan

  Etherscan zapewnia interfejsy API łańcucha blokowego Ethereum jako usługę społecznościową i bez gwarancji.

bg fill dark

Możliwości

Teraz, gdy znasz już potrzebne narzędzia, czas zacząć. Sposób pracy programistów zmienia się, szczególnie w branży blockchain. Poniższe miejsca oferują pracę niezależnych programistów lub nowe możliwości zarabiania, przyczyniając się do projektów open source. Dowiedz się, jak możesz zacząć współtworzyć projekty i otrzymywać za to wynagrodzenie!

 • portal deweloperski konsensuje dotacjeportal deweloperski konsensuje dotacje
  Dotacje ConsenSys

  ConsenSys Grants finansuje projekty spełniające potrzeby szybko przyspieszającego ekosystemu Ethereum.

 • dev portal tachyondev portal tachyon
  Tachyon

  Tachyon to akcelerator dla początkujących startupów blockchain i Web 3.0.

 • Dev Portal Job KitDev Portal Job Kit
  Blockchain Developer Job Kit

  Gdzie znaleźć oferty pracy, wymagane umiejętności, wiedzę branżową i nie tylko.

 • dev portal panvaladev portal panvala
  Panvala

  Panvala to zdecentralizowana fundacja, która pomaga finansować pracę, od której zależy cała społeczność Ethereum.

 • nagrody za portal deweloperskinagrody za portal deweloperski
  Sieć nagród

  Sieć Bounties pozwala tworzyć projekty, współpracować i otrzymywać wynagrodzenie za świetną pracę w dowolnej domenie.

 • portal deweloperski gitcoinportal deweloperski gitcoin
  Gitcoin

  Zarabiaj w kryptowalutach za zlecenia niezależne, budowanie funkcji i rozwiązywanie zleceń za błędy. Pracuj z najlepszymi projektami open source i szybko zarabiaj.

bg fill dark

Infrastruktura warstwy 2 & Skalowalność

Deweloperzy Ethereum nieustannie opracowują nowe i ekscytujące sposoby skalowania Ethereum. Istnieją różne rozwiązania, których programiści używają do skalowania Ethereum, dapps i protokołów. Niektóre z nich obejmują płatności, kanały stanowe, łańcuchy boczne, obliczenia poza łańcuchem i wiele innych!

Płatności & Kanały stanowe

 • dev portal connextdev portal connext
  Connext Network

  Connext to warstwa infrastruktury, która skaluje łańcuch bloków Ethereum z wykorzystaniem kanałów stanu.

 • dev portal raidendev portal raiden
  µRaiden

  µRaiden (Micro Raiden) to struktura kanału płatności dla częstych, szybkich i bezpłatnych mikropłatności opartych na tokenach ERC20 między dwiema stronami. µRaiden różni się od sieci Raiden, która ma na celu umożliwienie transferów multihopowych za pośrednictwem sieci dwukierunkowych kanałów płatności.

 • dev portal płynnośćdev portal płynność
  Płynność

  Atomowe swapy między BTC, DAI i ETH przy minimalnym ryzyku i opłatach, przy jednoczesnym zachowaniu kontroli nad kluczami prywatnymi.

Łańcuchy boczne

 • pokrywa skalepokrywa skale
  Skale Network

  Protokół modułowy SKALE jest jednym z pierwszych tego typu, który umożliwia programistom łatwe udostępnianie wysoce konfigurowalnych łańcuchów bloków, które zapewniają korzyści wynikające z decentralizacji bez narażania obliczeń, pamięci masowej lub bezpieczeństwa.

 • dev portal loom xdev portal loom x
  Loom Network

  Samodzielnie określany jako EOS zbudowany na bazie Ethereum –– Loom Network tworzy pakiet SDK, który umożliwia programistom szybkie tworzenie własnych łańcuchów bloków bez znajomości infrastruktury łańcucha bloków.

 • Sieć POASieć POA
  Sieć POA

  Sieć POA (Proof of Authority) oferuje produkty i usługi blockchain, które pomagają skalować inteligentne kontrakty Ethereum, w tym POA Bridge, POA Core mainnet, POA Sokol testnet, xDAI i inne.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me