Poznaj Joyce Lai – spojrzenie ConsenSys Legal na Blockchain i regulacje

blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

HomeBlogBlockchain Poradnik

Poznaj Joyce Lai – spojrzenie ConsenSys Legal na Blockchain i regulacje

Joyce Lai z ConsenSys Legal opowiada o swojej wizycie w ConsenSys i jej pasji do ułatwiania owocnych dyskusji na temat blockchain i regulacji. przez ConsenSys 27 listopada 2019 opublikowany 27 listopada 2019

Joyce 1

Joyce Lai pracuje w ConsenSys od ponad dwóch lat. Usiadła, aby omówić swoją pasję do blockchain i regulacji, a także niektóre z jej spostrzeżeń na temat najnowszych dyskusji o ekosystemach, które toczą się w jej dziedzinie.. 

Czy możesz nam opowiedzieć o sobie?

„Jestem prawnikiem w ConsenSys i pracuję w ConsenSys od ponad 2 lat. Wcześniej byłem prawnikiem ds. Funduszy prywatnych w kancelarii prawniczej w Nowym Jorku. Moimi klientami były fundusze hedgingowe, a ja pomogłem im założyć firmę i przemyśleć ustawę o doradcach inwestycyjnych i różne kwestie związane z ustawą o papierach wartościowych. Ale wiedziałem, że zawsze chciałem zająć się technologią. Technologia to branża, w której możesz nie tylko myśleć o tym, jak wszystko działa teraz, ale także o tym, jak będzie wyglądać w przyszłości, a ostatecznie będziesz w stanie kształtować przyszłość ”.

Czy możesz nam opowiedzieć o swojej roli w ConsenSys?

„Moja praca tutaj dzieli się na trzy główne segmenty: wewnętrzny doradca prawny, praca z zespołami ds. Produktów i popieranie polityki. ConsenSys to wyjątkowa firma, która może służyć jako wewnętrzny doradca prawny, ponieważ niewiele firm rozwija się od 300 do 1000 na całym świecie od pierwszego dnia pracy do nieco ponad dwóch lat! Współpracuję również z zespołami ds. Produktów, aby pomóc im zrozumieć i uwzględnić kwestie regulacyjne, które mają wpływ na ich produkty, tak aby od samego początku mogli tworzyć najlepszy produkt. Wreszcie rzecznictwo polityczne jest ważną częścią pracy zespołu prawnego, ponieważ żyjemy w świecie niepewności regulacyjnej. Nie chodzi więc tylko o poruszanie się po tych zasadach i przepisach jako prawnik, ale także o pomaganie światu w zrozumieniu tego, co próbujemy zrobić i jak to możliwe, że nowe technologie mogą faktycznie pasować do istniejących przepisów ”.  

Jak zainteresowałeś się dziedziną technologii blockchain?

„W tym czasie odkrywałem nowe możliwości i uczestniczyłem w wielu spotkaniach w Nowym Jorku, a skończyło się na kilku spotkaniach związanych z blockchainem. Był początek 2017 roku, więc odbyło się wiele spotkań związanych z blockchainem i oczywiście spotkałem tam mnóstwo ludzi, w tym kilku ludzi z ConsenSys. Wyraźnie pamiętam, jak przystępni byli wszyscy i jak filozoficzne były tematy dyskusji. Dyskutowano o bardzo podstawowych kwestiach, takich jak to, jak ludzie powinni działać i jak mogą ze sobą współdziałać ”.

Jakie tematy pojawiły się w dialogu?

„Pamiętam, jak chodziłem na spotkania i słyszałem dyskusje o tym, jak zapewnić uczciwość głosowania. Inne tematy dotyczyły tego, jak dokumentować tytuły gruntów, aby umożliwić dostęp do kredytów i pieniędzy osobom, które mogą nie być w stanie walczyć o siebie. Dyskusje toczyły się zawsze wokół naprawdę trudnych problemów bez łatwych odpowiedzi. To pokazało mi, jak fundamentalnym jest blockchain i Ethereum ”. 


Joyce 3

Joyce Lai i Donna Redel na The Fordham Law Blockchain Regulatory Symposium. Zdjęcie kredytowe: Chris Taggart

Słyszeliśmy o Twoim udziale w niektórych działaniach poza ConsenSys, które koncentrują się na rozmowie dotyczącej łańcucha bloków i regulacji. Czy możesz porozmawiać o tych dodatkowych przedsięwzięciach?

„Jestem współzałożycielem Fordham Law Blockchain Regulatory Symposium. 11 listopada odbyło się sympozjum inauguracyjne. Pomimo tego, że Nowy Jork jest finansową stolicą świata, moja przyjaciółka, profesor Donna Redel i ja zdaliśmy sobie sprawę, że nie było całodniowego wydarzenia w Nowym Jorku poświęconego blockchain i regulacjom. Postanowiliśmy więc stworzyć własną i zaangażowaliśmy naszą alma mater. Oboje czuliśmy, że przemysł amerykański nie rozwija się wystarczająco szybko, aby nadążyć za międzynarodową konkurencją. Aby ułatwić dialog potrzebny do rozwoju branży, zebraliśmy w jednym pomieszczeniu najbystrzejsze umysły akademickie, prawne, prawne, prawne i biznesowe w branży blockchain..   

Prowadziliśmy sympozjum zgodnie z regułą Chatham House i otrzymaliśmy sponsorów, dzięki czemu nie musieliśmy sprzedawać miejsc na wykłady ani pobierać opłat za bilety. Skończyło się na naprawdę bardzo wysokiej jakości wydarzeniu zarówno dla mówców, jak i publiczności. Podczas prezentacji i rozmów przy kominku gościliśmy komisarza FTC Noah Phillips, Amy Starr z SEC, superintendent Lindę Lacewell z NYDFS i Caitlin Long z Wyoming Blockchain Task Force. Moim celem było stworzenie więcej możliwości dla organów regulacyjnych, decydentów i technologów do prowadzenia odpowiedniego rodzaju dialogu, który pchnie nas do przodu ”.

Joyce Lai i Noah Phillips na Fordham Law Blockchain and Regulation Symposium

Joyce rozmawia z komisarzem FTC Noah Phillipsem. Zdjęcie kredytowe: Chris Taggart

W ciągu ostatnich kilku lat dużo się mówiło o blockchain i szerzej odpowiedzialnych innowacjach technologicznych. Jak kształtują się dzisiaj te rozmowy?

„Rok 2019 był bardzo interesujący, ponieważ projekt Libra na Facebooku zmusił wszystkich do zwrócenia uwagi na kryptowaluty w USA. Oprócz bieżących problemów, takich jak przechowywanie aktywów cyfrowych, przeciwdziałanie praniu pieniędzy, prawo papierów wartościowych, widzimy szerszą grupę do rozmowy włączają się regulatorzy i rząd. Na przykład, 19 listopada Jerome Powell, przewodniczący Rady Gubernatorów Systemu Rezerwy Federalnej, odpowiedział na list od kongresmana Frencha Hilla w sprawie poglądów Rezerwy Federalnej na temat rozwoju waluty cyfrowej banku centralnego USA. Kilka lat temu nie mogliśmy spodziewać się takiego zainteresowania tymi tematami ”.

Zastrzeżenie: poglądy wyrażone przez autora powyżej niekoniecznie odzwierciedlają poglądy Consensys AG. ConsenSys to zdecentralizowana społeczność, której blog ConsenSys jest platformą umożliwiającą członkom swobodne wyrażanie różnorodnych pomysłów i perspektyw. 

Biuletyn Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości o Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.Ethereum Raport DeFi za III kwartał 2020 rRaport

Ethereum Raport DeFi za III kwartał 2020 r

Ethereum Raport DeFi za II kwartał 2020 rRaport

Ethereum Raport DeFi za II kwartał 2020 r

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych BlockchainPrzewodnik

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych Blockchain

Jak zbudować udany produkt BlockchainWebinar

Jak zbudować udany produkt Blockchain

Wprowadzenie do tokenizacjiWebinar

Wprowadzenie do tokenizacji

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map