blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

Strona głównaBlog Informacja prasowa

Protocol Labs współpracuje z ConsenSys, aby przenieść Filecoin do Ethereum

Dzięki nowym i nadchodzącym funkcjom z pakietu produktów ConsenSys górnicy, programiści i użytkownicy sieci Filecoin mogą teraz uzyskać dostęp do niezbędnych narzędzi Ethereum i zintegrować się ze zdecentralizowanym ekosystemem finansowym Ethereum. Przez ConsenSys 21 października 2020 r. Opublikowano 21 października 2020 r.

Filecoin ConsenSys 2

Firma ConsenSys ogłosiła dziś współpracę z Laboratoria protokołów, Laboratorium oprogramowania open source, którego projekty obejmująMiędzyplanetarny system plików (IPFS),FilecoinWcześniejsze, libp2pI więcej. Szeroko zakrojona współpraca ma na celu dalszą integrację rynku nowej generacji Filecoin w zakresie przechowywania i wyszukiwania danych z wiodącym pakietem produktów Ethereum firmy ConsenSys.

Uruchomienie sieci Filecoin w sieci głównej jest znaczącym krokiem w kierunku rozwoju zdecentralizowanego ekosystemu pamięci masowej i społeczności, które mogą integrować się z Ethereum na każdym poziomie zdecentralizowanego stosu technologii. IPFS ma na celu stworzenie odpornej, możliwej do aktualizacji, otwartej sieci, aby wspierać bardziej zrównoważoną i globalnie dostępną infrastrukturę sieciową. IPFS obiecuje zarówno szybsze, jak i tańsze pobieranie danych, koniec polegania na scentralizowanych serwerach i możliwość dostępu do sieci w trybie offline. Warstwą motywacji ekonomicznej dla IPFS jest sieć Filecoin z własnym tokenem o nazwie Filecoin (FIL), który nagradza górników, którzy konkurują o prawidłowe przechowywanie zaszyfrowanych danych w sieci Filecoin. 15 października na bloku 148 888 sieć Filecoin uruchomiła publiczną sieć główną, która zawiera już 600 PiB danych, nie wspominając o 600 aktywnych eksploratorach danych i 230 projektach współpracujących z protokołem pamięci masowej..

Dzięki nowym i nadchodzącym funkcjom z pakietu produktów ConsenSys górnicy, programiści i użytkownicy sieci Filecoin mogą teraz uzyskać dostęp do niezbędnych narzędzi Ethereum i zintegrować się ze zdecentralizowanym ekosystemem finansowym Ethereum. Ta współpraca umożliwi lepszą integrację technologii Ethereum i Filecoin, a także zwiększy konwergencję ich odpowiednich społeczności konstruktorów, programistów i użytkowników końcowych.

Joseph Lubin, założyciel i dyrektor generalny ConsenSys, powiedział: „Wiele aplikacji ConsenSys i spółek portfelowych od lat używa IPFS za pośrednictwem Infura. Chętnie opracujemy większą funkcjonalność dla IPFS i wprowadzimy nowe narzędzia, które umożliwią programistom i konsumentom łatwe wykorzystanie Filecoin i IPFS do tworzenia aplikacji i czystych potrzeb związanych z pamięcią masową. Dzięki Infura, Codefi, MetaMask i innym projektom ConsenSys z biegiem czasu programiści z łatwością zintegrują funkcje IPFS i Filecoin ze swoimi aplikacjami i bezproblemowo będą współpracować z funkcjami opartymi na Ethereum i innymi aplikacjami na każdej warstwie stosu, od warstwy protokołu po finansową warstwa z DeFi. Bogate współdziałanie między zdecentralizowanymi protokołami, które obsługują bardzo różne funkcje, takie jak Ethereum, IPFS, Filecoin i libp2p, jest znakiem rozpoznawczym zdecentralizowanej sieci, która naprawdę zaczyna nabierać kształtu. ”

Joseph Lubin jest obecnie członkiem Rady Doradców Fundacji Filecoin.

Juan Benet, założyciel i dyrektor generalnyLaboratoria protokołów powiedział: „W ciągu ostatnich pięciu lat widzieliśmy ogromną falę zdecentralizowanych aplikacji opartych na Ethereum i IPFS. W tym tygodniu uruchomienie Filecoin przynosi zupełnie nowy świat funkcjonalności dla programistów Ethereum, zapewniając, że ich dane mogą być bezpiecznie przechowywane w sposób geograficznie rozproszony i efektywnie wyceniony. Widzieliśmy już ogromne zaangażowanie społeczności Ethereum w sieci Filecoin w ciągu ostatnich kilku miesięcy i cieszę się, że ta współpraca z ConsenSys stworzy dalsze mosty między naszymi społecznościami ”.

Magazyn Filecoin

Codefi ActivateUłatwia uruchamianie i korzystanie z sieci blockchain za pomocą tokenów narzędziowych na pojedynczej, przyjaznej dla użytkownika platformie. Dzisiaj uruchomiliśmy Codefi ActivateMagazyn FilecoinAby zapewnić najlepszy widok rynku pamięci masowych Filecoin, dostępny za pośrednictwem aplikacji internetowej, a także interfejsu API. Celem jest uczynienie odkrywania cen za przechowywanie w sieci Filecoin w prosty i przejrzysty sposób.

Aplikacja Filecoin Storage składa się z prostego, przeszukiwalnego rynku, który pozwala uczestnikom ekosystemu uzyskać pełny obraz rynku pamięci masowych Filecoin i umożliwia klientom filtrowanie, sortowanie i znajdowanie najlepszych kopaczy odpowiadających ich potrzebom. Górnicy Filecoin, którzy oferują usługi przechowywania danych, mogą używać aplikacji do ogłaszania swoich cen i dostępności na rynku przeglądanym przez klientów, którzy współpracują z górnikami w celu przechowywania i pobierania danych w ramach umów przechowywania.


Filecoin DeFi Bridge

Codefi Activate uruchamia również Filecoin DeFi Bridge, aby połączyć Filecoin ze zdecentralizowanym systemem finansowym w sieci głównej Ethereum. DeFi Bridge umożliwia konwersję kryptowaluty Filecoin (FIL) na tokenizowany FIL ERC-20 za pomocą mostu tokenowego zasilanego przezProtokół Ren. W Ethereum posiadacze i górnicy FIL mogą zdeponować swój tokenizowany FIL jako zabezpieczenie na rynku pożyczkowym DeFi, aby uzyskać odsetki, lub pożyczyć więcej FIL, aby udziały w operacjach wydobywczych. Dzięki wprowadzeniu dla posiadaczy FIL możliwości pożyczania i pożyczania swoich plików FIL za pośrednictwem mostu ERC-20, ogromna pula płynności i działalności gospodarczej w Ethereum DeFi stanie się dostępna dla całego ekosystemu Filecoin.

Natywni użytkownicy Ethereum DeFi zainteresowani handlem opakowanym Filecoinem i przyspieszeniem rozwoju sieci mogą skorzystać z platformy zbudowanej przez Codefi, aby zdeponować aktywa oparte na ETH jako zabezpieczenie, pożyczyć zapakowany FIL i przekonwertować go na natywny FIL, aby przechowywać dane lub współpracować z siecią Filecoin.

MetaMask’s Filecoin Snap

Przy ponad 4 milionach pobrańMetaMask to najpopularniejszy na świecie portal do Web3. Aby dotrzeć do nowych użytkowników i przypadków użycia, zespół wprowadziłMetaMask Snap, Rozszerzalny system API, który pozwala programistom dodawać nowe funkcje do MetaMask, w tym obsługę dodatkowego łańcucha bloków, rozwiązań skalujących, protokołów danych, standardów kryptografii, usług przesyłania wiadomości lub usług bezpieczeństwa.

MetaMask obecnie współpracuje z Protocol Labs nad stworzeniem Filecoin Snap, który ma obejmować obsługę różnych uprawnień i funkcji:

  • Filecoin (FIL) będzie widoczny na liście zasobów MetaMask, a użytkownicy będą mogli przeglądać szczegóły tokena i dokonywać transakcji FIL za pomocą MetaMask.
  • Uprawnienia: dostęp do sieci, interfejs API RPC, wykrywanie i komunikowanie się z Snap z witryny obsługującej Web3.
  • Rozdzielczość MetaMask IPFS: MetaMask będzie w pełni obsługiwać rozpoznawanie nazw IPFS po wyjęciu z pudełka poprzez rozszerzenie MetaMask. Użytkownicy MetaMask odwiedzający adresy URL ipfs: // zostaną przekierowani do odpowiedniego pliku IPFS.

Infura Filecoin Network API

InfuraZapewnia skalowalny dostęp API do sieci Ethereum i był pierwszym produktem, który stworzył IPFS API, podstawę do budowania zdecentralizowanych aplikacji. Usługa IPFS obsługuje przypinanie i dostęp do przypiętych treści bezpośrednio przez Infura API i umożliwia użytkownikom dostęp do danych przypiętych w sieci IPFS za pośrednictwem bramy. Obecnie Infura obsługuje ponad 74 miliony unikalnych obiektów i obsługuje ponad 4,5 TB transferu danych dziennie.

Wraz z uruchomieniem sieci Filecoin Infura oferuje wybranym użytkownikom bezpłatnie, dostęp tylko za zaproszeniem do wersji beta Filecoin API. Wersja beta umożliwia programistom szybkie i łatwe łączenie się z siecią główną Filecoin i tworzenie aplikacji, funkcji lub usług na szczycie sieci Filecoin. Płatne funkcje zostaną dodane i rozszerzone w przyszłych wersjach. Dzięki Filecoin API programiści będą mogli: Sprawdzać stan sieci Filecoin w czasie rzeczywistym, czytać z łańcucha blokowego Filecoin, wysyłać płatności i inne wiadomości do sieci Filecoin oraz sprawdzać stan rynków Filecoin.

Aby użytkownicy mogli zażądać dostępu do Infura Filecoin API Beta, muszą najpierw zarejestrować się w InfuratutajWcześniejsze.

ConsenSys Diligence

Od czerwca do października 2020 firma ConsenSys Diligence współpracowała z Protocol Labs w celu oceny bezpieczeństwa aktorów wbudowanych w Filecoin: zbioru wykonywalnego kodu, który implementuje podstawową logikę biznesową sieci pamięci masowej opartej na łańcuchu blokowym Filecoin. Zakres audytu obejmował podsekcję protokołu Filecoin, w szerszym zakresie innych działań związanych z bezpieczeństwem tego zespołu. Filecoin to nowatorska i eksperymentalna technologia, a wiele długoterminowych zachowań aktorów w sieci nie jest jeszcze znanych, ale głównym celem audytu ConsenSys Diligence było znalezienie i złagodzenie błędów, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo głównej sieci Filecoin w momencie uruchomienia. Audyt zidentyfikował pewne luki w zabezpieczeniach, które zostały usunięte przed uruchomieniem sieci głównej Filecoin 15 października 2020 r., Podczas gdy inne poprawki są w toku.

Wydobycie wtórne

ConsenSys Software R&D iConsenSys MeshR&D stworzył architekturę i plan inżynieryjny dla wtórnego rynku wyszukiwania Filecoin, na którym użytkownicy mogą odzyskiwać dane, które są niezawodnie przechowywane za pomocą Filecoin. Wtórny rynek wyszukiwania rozszerzy udział w ekosystemie Filecoin, umożliwiając szereg urządzeń do pobierania plików, w tym przeglądarki internetowe i telefony. Korzystając z różnych konfiguracji projektu sieci, sprzętu do buforowania i algorytmów, projekt rynku zachęca do tworzenia i udziału dostawców wyszukiwania, którzy oferują dostępne i niedrogie usługi wyszukiwania, które są dostępne dla użytkowników na całym świecie. Po dostarczeniu pierwszego projektu i oceny diagnostycznej w zeszłym miesiącu, współpraca ConsenSys z Filecoin na rynkach wyszukiwania informacji będzie kontynuowana.

Akcelerator Tachyon Launchpad Accelerator

30 lipca firma ConsenSys Labs otworzyła aplikacje dla Filecoin Launchpad Accelerator, Powered by Tachyon. Kohorta właśnie ukończyła 1. tydzień programu. W sumie 13 zespołów składających się z 32 założycieli z 11 krajów zebrało się na następne 4 miesiące, aby budować swoje firmy dzięki inwestycjom ConsenSys Labs i Protocol Labs. Ta kohorta składa się ze start-upów tworzących bardziej interoperacyjne narzędzia, infrastrukturę i aplikacje dla rozproszonej sieci poprzez IPFS i Filecoin.

Ogłoszenie klientaFilecoinNewsletterZapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości dotyczące Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.Ethereum Raport DeFi za III kwartał 2020 rRaport

Ethereum Raport DeFi za III kwartał 2020 r

Ethereum Raport DeFi za II kwartał 2020 rRaport

Ethereum Raport DeFi za II kwartał 2020 r

Ethereum 2 0 Raport ekosystemu obstawianiaRaport

Raport ekosystemu obstawiania Ethereum 2.0

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych BlockchainPrzewodnik

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych Blockchain

Jak zbudować udany produkt BlockchainWebinar

Jak zbudować udany produkt Blockchain

Banki centralne i przyszłość pieniądzaBiały papier

Banki centralne i przyszłość pieniądza

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me