blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

Strona głównaBlog Informacja prasowa

Przedstawiamy Filecoin Launchpad Accelerator, oparty na technologii Tachyon

Tachyon przyjmuje teraz zgłoszenia do swojego akceleratora upadku, który jest wspierany przez Protocol Labs i koncentruje się na wdrożeniu IPFS i Filecoin. przez ConsenSys 30 lipca 2020 Opublikowane w dniu 30 lipca 2020

Filecoin Launchpad


Nowy Jork, Nowy Jork, 30 lipca 2020 r. – Dziś firma ConsenSys Labs ogłosiła, że ​​otwarte są aplikacje dla Filecoin Launchpad Accelerator, Powered by Tachyon. Ta kohorta będzie się koncentrować na start-upach tworzących bardziej otwarte, interoperacyjne i programowalne narzędzia, infrastrukturę i aplikacje dla rozproszonej sieci poprzez IPFS i Filecoin.

Jesienią 2020 roku od 15 do 20 zespołów otrzyma dwanaście tygodni finansowania, opieki mentorskiej, korzyści i programowania związanego z problemami biznesowymi i związanymi z blockchainem, których kulminacją będzie Demo Day i wsparcie w pozyskiwaniu funduszy po zakończeniu programu. Zespoły wykorzystują dostęp do ConsenSys i Laboratoria protokołów sieci i wiedzę specjalistyczną, od przedsiębiorców i doradców prawnych po przełomowych naukowców technicznych. Każdy zespół otrzyma dofinansowanie w wysokości 80 000 USD. Zespoły mogą złóż wniosek tutaj, a wnioski zamykają się 21 sierpnia. 

Akcelerator Tachyon firmy ConsenSys Labs będzie w tym roku wyjątkowy, ponieważ będzie wspierany przez Laboratoria protokołów. Uruchomione w 2014 roku, Protocol Labs to otwarte laboratorium badawcze, rozwojowe i wdrożeniowe, którego projekty obejmują Międzyplanetarny system plików (IPFS), Filecoin, libp2p, i wiele więcej. Mówiąc najprościej, celem IPFS jest w pełni rozproszona sieć, w której aplikacje nie znajdują się na scentralizowanych serwerach, ale działają w sieci złożonej z komputerów użytkowników. IPFS ma na celu stworzenie odpornej, możliwej do aktualizacji, otwartej sieci, aby wspierać bardziej zrównoważoną i dostępną infrastrukturę sieciową dla całej ludzkości. Zamiast szukać treści według WHO hostuje go, użytkownicy wyszukują treści samo. Oznacza to zarówno szybsze, jak i tańsze pobieranie danych, brak konieczności polegania na scentralizowanych serwerach, a nawet możliwość dostępu do sieci w trybie offline..

Warstwa motywacji ekonomicznej dla IPFS to token sieciowy o nazwie Filecoin (FIL), który nagradza górników za konkurowanie o prawidłowe przechowywanie zaszyfrowanych danych w sieci Filecoin. Od momentu sprzedaży w 2017 roku, Protocol Labs ciężko pracuje nad dojrzewaniem protokołu i przygotowywaniem się do jego nadchodzącej premiery.  Sieć testowa Filecoin zawiera już 25 PiB pamięci masowej, tysiące dostawców pamięci masowej, dziesiątki aplikacji opartych na protokole i ponad 1350 współtwórców oprogramowania open source. Filecoin’s zachęta testnet oficjalnie wystartuje 3 sierpnia 2020 r., a publiczna sieć główna Filecoin ma to zrobić premiera w III kwartale 2020 roku

Platforma Filecoin Launchpad, obsługiwana przez Tachyon, zapewni finansowanie, opiekę indywidualną i programowanie w celu przyspieszenia przyjęcia Filecoin w ekosystemach Ethereum i DeFi oraz przyciągnie obecnych twórców stron internetowych, którzy chcą zintegrować się z efektywnie wycenioną i rozproszoną geograficznie siecią pamięci masowej..

Rozważone zostaną wszystkie zespoły kandydatów budujące w stosie Protocol Labs, a nawet projekty Ethereum rozważające integrację elementów stosu Protocol Labs. Mogą to być: 

  • Infrastruktura: Podstawowa infrastruktura i narzędzia programistyczne do obsługi szyfrowania, zarządzania plikami / pobierania i podstawowego wdrażania do sieci Filecoin i IPFS.
  • Oprogramowanie pośredniczące: Platformy, które kształtują integrację i wykorzystanie Filecoin i IPFS w innych aplikacjach, takich jak zestawy narzędzi plug-and-play dApp lub DeFi oraz dane & wgląd analityczny w bieżącą aktywność IPFS.
  • Aplikacje: Narzędzia, które wykorzystują Filecoin lub IPFS jako część ich podstawowego stosu technologicznego do tworzenia aplikacji dla użytkowników końcowych, takich jak udostępnianie plików, DeFi, narzędzia archiwizacyjne, wideo, audio, przechowywanie dużych ilości danych i sieci.

To partnerstwo pomiędzy ConsenSys Labs i Protocol Labs opiera się na wieloletniej współpracy i synergii między ekosystemami Ethereum i IPFS. Zespoły mają wiele wspólnych celów w zakresie zdecentralizowanego ekosystemu protokołów i rozproszonej sieci: budowanie bezpieczniejszych i odporniejszych globalnych sieci cyfrowych, zwracanie kontroli danych użytkownikom oraz budowanie bardziej otwartej, zrównoważonej i dostępnej sieci. Uruchomienie Filecoin przyspieszy współpracę i zaoferuje nowe możliwości dla wspólnych przypadków użycia; ten akcelerator będzie służył jako punkt startowy dla większej konwergencji między zdecentralizowanymi protokołami i sieciami. 

O laboratoriach protokołów

Protocol Labs to oprogramowanie R o otwartym kodzie źródłowym&Laboratorium D, które tworzy protokoły, narzędzia i usługi w celu radykalnego ulepszenia internetu. Projekty Protocol Labs obejmują IPFS, Filecoin, libp2p, i nie tylko – które służą tysiącom organizacji i milionom ludzi. Plik Projekt Filecoin to zdecentralizowana sieć pamięci masowej, której misją jest stworzenie zdecentralizowanej, wydajnej i solidnej podstawy dla ludzkich informacji. 

Informacje o ConsenSys Labs

ConsenSys Labs jest menadżerem inwestycyjnym z portfelem ponad 78 firm w 22 krajach. ConsenSys Labs inwestuje w wyjątkowe zespoły na trzech poziomach: Tachyon, akcelerator dla początkujących startupów blockchain; Przekaźniki, rozproszone hackathony dla przedsiębiorców i rozwoju założycieli; oraz zespół venture, który koncentruje się na możliwościach inwestycyjnych na wczesnym etapie w zdecentralizowane protokoły, infrastrukturę i aplikacje.

Ogłoszenie klientaFilecoinNewsletterZapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości dotyczące Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.Ethereum Raport DeFi za III kwartał 2020 rRaport

Ethereum Raport DeFi za III kwartał 2020 r

Ethereum Raport DeFi za II kwartał 2020 rRaport

Ethereum Raport DeFi za II kwartał 2020 r

Ethereum 2 0 Raport o obstawianiu ekosystemówRaport

Raport ekosystemu obstawiania Ethereum 2.0

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych BlockchainPrzewodnik

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych Blockchain

Jak zbudować udany produkt BlockchainWebinar

Jak zbudować udany produkt Blockchain

Banki centralne i przyszłość pieniądzaBiały papier

Banki centralne i przyszłość pieniądza

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me