blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

HomeBlogQuorum

Przegląd roku: najważniejsze informacje dotyczące kworum ConsenSys

przez ConsenSys 17 grudnia 2020 opublikowany 17 grudnia 2020

Zrzut ekranu 2020 12 16 o godzinie 3 25 00 PM

Aktualizacje, zmiany i ulepszenia Hyperledger Besu i GoQuorum w 2020 roku.

Można śmiało powiedzieć, że ten rok wcale nie był normalny. Na szczęście praca zespołu ConsenSys Quorum była wyjątkowa, nawet w obliczu wyzwań roku 2020. Dziś przedstawiamy nasze osiągnięcia w minionym roku. 

Zrzut ekranu 2020 12 16 o godzinie 3 25 00 PMStos ConsenSys Quorum – grudzień 2020 r

Stos ConsenSys Quorum zapewnia użytkownikowi końcowemu zestaw przydatnych funkcji, w tym 

  • lista dozwolonych węzłów 
  • lista dozwolonych kont
  • zezwalające interfejsy API
  • transakcje prywatne
  • elastyczne grupy prywatności
  • monitorowanie
  • przesyłanie strumieniowe wydarzeń
  • wtyczki i API wtyczek

Jak doszliśmy do tego punktu? W 2020 roku wprowadziliśmy nowe produkty, powiększyliśmy naszą społeczność i przyczyniliśmy się do przemyślanego przywództwa w dziedzinie technologii blockchain w przedsiębiorstwach. Oto nasze najważniejsze wydarzenia w tym roku i sposób, w jaki poprawiają one komfort naszych użytkowników.

Zrzut ekranu 2020 12 16 o godzinie 4 27 55

Luty 2020

Wtyczka GoQuorum Remix umożliwia korzystanie z interfejsu użytkownika transakcji prywatnych w ramach remiksu

Remix to środowisko programistyczne w przeglądarce do tworzenia inteligentnych kontraktów. Dzięki wtyczce Remix GoQuorum możesz kompilować inteligentne kontrakty z większym dostosowaniem, takim jak widok „privateFor” swoich węzłów. Wtyczka dodaje wyraźne pole wyboru transakcji prywatnej, aby wyczyścić interfejs użytkownika i dopasować różne możliwe stany prywatne.


Chcę to wypróbować? Idź do Remix i aktywuj wtyczkę „Quorum Network” z listy wtyczek.

Wyświetl pełne informacje o wersji tutaj.

Zespoły hackathonowe build w GoQuorum w ETHDenver! 

Zezwolony e-mail na Ethereum, bezpieczny łańcuch dostaw leków i platforma prywatnego sponsorowania dziennikarstwa śledczego – wszystko zbudowane na GoQuorum. 

Marzec 2020 

Hyperledger Besu zyskuje „aktywny status”, sygnalizując programistom i współpracownikom jakość projektu i społeczności.

W marcu 2020r, Techniczny komitet sterujący Hyperledger głosował za zatwierdzeniem aktywnego statusu Hyperledger Besu, co sprawia, że ​​Besu jest piątym projektem prowadzącym do osiągnięcia tego kamienia milowego. Status aktywny wskazuje, że Besu spełnia wszystkie wymagania Kryteria zakończenia inkubacji, w tym wymagania prawne, wysokiej jakości dokumentację, spójne wykorzystanie narzędzi i różnorodność wymagań społeczności. Każde z tych wymagań pokazuje, że projekt jest bezpieczną, przyjazną i tętniącą życiem przestrzenią, w której członkowie społeczności mogą przyłączyć się i wnieść swój wkład. 

GoQuorum v2.5.0 Dodano obsługę wtyczek

Ta aktualizacja pozwoliła społeczności ulepszyć klienta GoQuorum za pomocą własnych innowacyjnych implementacji obsługiwanych komponentów podłączanych. To oddzieliło nowe funkcje specyficzne dla GoQuorum od podstawowego getha. Podstawowe zespoły programistyczne mają uproszczony proces scalania wcześniejszych zmian z core-geth, co pozwala im spędzać więcej czasu na tworzeniu potrzebnych funkcji.

Zobacz dokumenty tutaj.

Cakeshop v0.11.0 wprowadza ekran menedżera węzłów, ulepszenia prywatności i ulepszenia interfejsu użytkownika.

Udoskonalenia obejmowały kartę Menedżer węzłów, widżet do wywoływania metod z karty Kontrakty, lepszy interfejs użytkownika do wstępnego wypełniania kluczy publicznych z Tessary oraz zwiększoną prywatność.

Wyświetl pełne informacje o wersji tutaj.

Kwiecień 2020

Kreator kworum Wydano: narzędzie wiersza poleceń, które pozwala użytkownikom skonfigurować programistyczną sieć GoQuorum na ich komputerze lokalnym w mniej niż 2 minuty.

Za pomocą Kreatora kworum programiści mogą wygenerować lokalną sieć GoQuorum do uruchomienia za pomocą skryptów docker-compose lub bash. Utwórz prostą sieć, w której wybierasz liczbę węzłów, tryb konsensusu i komponenty do uwzględnienia (GoQuorum, Tessera, Cakeshop). Po uruchomieniu wybranego wdrożenia wygenerujesz w pełni dostosowaną sieć z wygenerowanymi kluczami, niestandardowymi portami i nie tylko.

Wyświetl dokumenty tutaj.

Wydano Hyperledger Besu Fast Sync, szybszą metodę łączenia węzła z Mainnet

Szybka synchronizacja umożliwia klientowi Hyperledger Besu synchronizację z siecią główną Ethereum bez konieczności pełnej synchronizacji. Szybka synchronizacja umożliwia użytkownikowi połączenie się z Internetem bez konieczności wykonywania pełnej synchronizacji, aw późniejszym terminie użytkownik może nadal sprawdzać stan świata. Szybka synchronizacja działa w węźle hostowanym samodzielnie lub u dowolnego dostawcy chmury, który hostuje Twój węzeł.

Hyperledger Besu 1.4 wprowadza ulepszenia architektoniczne, prywatności i dostosowywania 

Wprowadzenie wielu najemców umożliwia wielu uczestnikom sieci prywatnej korzystanie z tego samego węzła Besu lub Orion. Pozwala to organizacji na optymalizację zasobów infrastruktury podczas konfigurowania sieci prywatnej. Grupy prywatności zezwalaj węzłom obsługującym klientów Hyperledger Besu ze skojarzonym węzłem Orion na wysyłanie między sobą prywatnych transakcji, przy jednoczesnym utrzymaniu połączenia z siecią główną Ethereum (lub dowolną siecią publiczną z mechanizmem konsensusu innego niż ostateczny). Obsługa protokołu Transport Layer Security (TLS) zapewnia bezpieczną komunikację między klientem a serwerem, umożliwiając TLS między Besu, Orion, EthSigner i wdrożonymi dApps. Plik API wtyczek daje użytkownikom możliwość rozszerzania Besu poprzez udostępnianie danych i usług użytkownikowi końcowemu i może być używany do budowania integracji z aplikacjami innych firm.

Maja 2020

GoQuorum v2.6.0 zapewnia optymalizację wydajności kont i wzorców dostępu do pamięci masowej w blokach, optymalizację kodu operacji EVM i optymalizację procesu synchronizacji

Dodaliśmy również optymalizację puli transakcji w celu zwiększenia przepustowości i uruchomiliśmy natywne możliwości zapytań GraphQL w celu elastycznego wykonywania zapytań.

Wydano również Qubernetes v0.1.1, dodając możliwość generowania przychodzących zasobów K8, generowania zasad sieciowych, opcjonalnych adnotacji & storageclass do PVC, dzięki czemu repozytorium docker jest opcjonalnie konfigurowalne.

Zobacz pełne informacje o wersji tutaj (GoQuorum v2.6.0) i tutaj (Qubernetes v.0.1.1)

Czerwiec 2020

ConsenSys uruchomił program partnerski ConsenSys, Hyperledger Besu i Orion są w ofercie produktów gotowych dla partnerów. 

Program partnerski umożliwia integratorom systemów, firmom konsultingowym i niezależnym dostawcom oprogramowania korzystanie z Hyperledger Besu i Orion (a teraz całego stosu ConsenSys Quorum) poprzez udzielanie dostępu do testowania i wykorzystywania naszych produktów do ich rozwiązań.

Qubernetes v0.1.2 i Quorum Wizard v1.1.0 zapewniają obsługę GoQuorum 2.6.0 oraz zwiększają szybkość i łatwość instalacji i wdrażania.

Wyświetl pełne informacje o wersji tutaj (Qubernetes v0.1.2) i tutaj (Kreator kworum, wersja 1.1.0)

Lipiec 2020

GoQuorum v2.7.0 umożliwia dodawanie nowych członków do prywatnych inteligentnych kontraktów i funkcji zarządzania kontami, a Tessera v.10.6 wprowadza ulepszenia dotyczące rejestrowania

Dodaliśmy obsługę dodawania nowych członków do prywatnych inteligentnych kontraktów, zarządzania kontami przez HashiCorp Vault i JSON RPC API Oauth / autoryzacja. Zarządzanie kontem i API Oauth / authz działają za pośrednictwem zewnętrznych wtyczek, które również udostępniamy z ich odpowiednimi pakietami SDK.

Funkcje Tessera, w tym tryb „bootstrap”, obsługa typu CUSTOM szyfrującego z UKC Unbound jako pilotażowej implementacji i inne drobne poprawki. Umożliwia to ulepszenie rejestrowania, rozpoznaje węzły równorzędne hosta lokalnego z adresem IP lub nazwą hosta podczas aktualizowania informacji o PartyInfo, nie pozwala określić serwerów Q2T do obsługi konfiguracji węzła ładowania początkowego i nie tylko. 

Wyświetl pełne wydanie tutaj (dla GoQuorom v2.7) i tutaj (dla Tessera 10.6)

Kreator kworum w wersji 1.2.0 obsługuje wdrożenia w lokalnej sieci kworum opartej na Kubernetes

Wyświetl pełne informacje o wersji tutaj.

Sierpień 2020

Wydanie Hyperledger Besu 1.5 wprowadza ulepszenia wydajności, które zwiększają liczbę transakcji na sekundę (TPS)

Zespół Hyperledger Besu zapowiedział ulepszenia wydajności na wielu frontach, w tym dodawanie obsługi natywnych bibliotek szyfrowania do dostrajania kodu wykonawczego EVM, eksperymentowanie z różnymi maszynami JVM i budowanie solidniejszej infrastruktury do testów porównawczych. Spowodowało to poprawę wydajności w zakresie czasów synchronizacji, transakcji na sekundę i żądań na sekundę.

ConsenSys przejmuje Quorum

JP Morgan i ConsenSys ogłosiły, że projekt Quorum open source zostanie przejęty i będzie zarządzany przez ConsenSys w ramach strategicznej inwestycji JPM. Możesz przeczytać pełną informację prasową tutaj i obejrzeć seminarium internetowe „Wprowadzenie do ConsenSys Quorum”. Oferta protokołu otwartego oprogramowania ConsenSys została przemianowana na ConsenSys Quorum. ConsenSys Quorum składa się z czterech warstw bazy kodu open source: oprogramowania klienckiego, zarządzania transakcjami prywatnymi, podpisywania transakcji zewnętrznych i dodatkowych narzędzi.

Oprócz warstwy open source programiści i firmy mogą również wdrażać szereg funkcji produktów klasy instytucjonalnej za pośrednictwem Codefi, opracowanego przez ConsenSys, aby umożliwić tokenizację aktywów i zarządzanie nimi, płatności, zarządzanie dokumentami, optymalizację przepływu pracy, zgodność z ryzykiem i nie tylko..

ConsenSys Quorum Quickstart poprawia wrażenia programistyczne

Przejdź do Strona deweloperów i kliknij przycisk „Rozpocznij”, aby wyświetlić polecenie npx umożliwiające zainstalowanie ConsenSys Quorum, wraz z wymaganiami systemowymi, odsyłaczami do dokumentacji i danymi kontaktowymi ConsenSys Quorum.

Wprowadzenie do seminarium internetowego Quorum (demo Szybki start)

Zacznij korzystać z Quorum teraz

Ulepszenia monitorowania w wydaniu Qubernetes w wersji 0.1.3 i Kreatora kworum w wersji 1.2.2  

Cakeshop można wdrożyć w Qubernetes za pomocą Kubernetes. Ponadto można teraz włączyć kolekcję metryk prometheus geth / quorum oraz plik docker-compose dashboard grafana które można opcjonalnie wdrożyć do monitorowania.

Wprowadzenie Kreatora kworum Splunk z Quorum, do monitorowania analizy łańcucha, jako opcjonalne narzędzie strony trzeciej. 

Wyświetl pełne informacje o wersji tutaj (Qubernetes v0.1.3) i tutaj (Kreator kworum, wersja 1.2.2)

Październik 2020 r

ConsenSys Quorum zostało przeniesione do wersji kalendarza 

Wszystkie projekty ConsenSys Quorum, w tym GoQuorum, Hyperledger Besu, Orion, Tessera i EthSigner, odeszły od oryginalnego schematu wersjonowania, aby śledzić wersje kalendarza (CalVer). Zespół zdecydował się przejść na CalVer, aby ułatwić użytkownikom rozpoznawanie najnowszych głównych wersji i identyfikowanie, które wersje komponentów pakietu Quorum zostały ze sobą szeroko przetestowane. 

GoQuorum w wersji 20.10.0, Tessera w wersji 1.0.0 i 20.10.0 wprowadza ulepszenia prywatności

Wprowadziliśmy nowy parametr `privacyFlag` do API` sendTransaction` umożliwiający zdefiniowanie trybu realizacji transakcji prywatnej. 

Wyświetl informacje o wersji tutaj (GoQuorum wer. 20.10.0)

Tessera obsługuje teraz ulepszenia prywatności, np. ochrona kontrahentów i weryfikacja przez państwo prywatne. Te ulepszenia obejmują również ulepszoną wydajność transakcji typu „wypychanie” peer to peer przez zrównoleglenie i inne drobne poprawki. Wprowadzono również ulepszenia prywatności do obsługi Tessera for Private State Validation (PSV) tutaj.

Wyświetl informacje o wersji tutaj (Tessera v1.0.0) oraz tutaj (Tessera v20.10.0)

Qubernetes v0.2.0 Dodano narzędzie wiersza poleceń 

Dodano narzędzie wiersza poleceń do inicjowania, modyfikowania i współdziałanie z siecią.

Pliki binarne dostępne dołączone do wydania: prochowiec, linux. Wyświetl informacje o wersji tutaj.

Profilowanie kworum i raportowanie kworum

Quorum Profiling to zestaw narzędzi stworzony w celu przeprowadzania testów warunków skrajnych w sieciach działających w Quorum oraz monitorowania TPS i innych parametrów benchmarkingu na poziomie sieci. 

Quorum Reporting jako narzędzie indeksujące bloki i transakcje w sieci GoQuorum oraz generujące raporty, aby dać użytkownikom wgląd w to, co dzieje się z ich umowami. 

Przeczytaj dokumentację tutaj (Profilowanie kworum) i tutaj (Raportowanie kworum)

Listopad 2020

Pierwsza dołączona wersja ConsenSys Quorum umożliwia szybszą instalację

Pakiety te zawierają pliki binarne dla projektów, dzięki czemu programiści mogą razem uruchamiać projekty i zacząć budować swoje aplikacje o wiele szybciej. To jest dodawane do szybkiego startu

Kreator GoQuorum 1.3.0 (najnowszy) dodaje obsługę programu Quorum / Tessera 20.10.0

Dodaliśmy obsługę GoQuorum / Tessera 20.10.0, która zapewnia ulepszone funkcje prywatności podczas korzystania z GoQuorum 20.10.0+ i dodaje GoQuorum Reporting Tool (Beta) do opcjonalnych narzędzi do wdrożenia w sieci.

Wyświetl pełne informacje o wersji i instrukcje dotyczące aktualizacji tutaj.

Grudzień 2020-2021+

Wsparcie ConsenSys Quorum dostępne dla osób fizycznych i przedsiębiorstw

Formularz kontaktowy pomocy technicznej i strona internetowa ConsenSys Quorum Enterprise zostały zmodyfikowane w celu kontaktowania się z zespołem w sprawie subskrypcji pomocy.

Poproś o pomoc teraz

Trwające prace nad propozycją ulepszenia Ethereum (EIP) 1559, aktualizacją polityki pieniężnej Ethereum, która poprawia przewidywalność cen gazu

Chociaż ta funkcja nie jest kompletna, spędziliśmy dużo czasu, pracując nad nią w ramach przygotowań do EIP-1559. Aktualizacje zostały uwzględnione w ConsenSys Quorum Release 20.10.0 i Wydanie Besu 1.5. Przeczytać przegląd EIP-1559 i raport dotyczący zasięgu społeczności dla EIP-1559

To była szalona jazda dla nas wszystkich. Po wykonaniu wszystkich ważnych prac w 2020 r. Zespół ConsenSys Quorum jest bardziej niż gotowy na to, co nastąpi w pierwszym kwartale 2021 r. Widząc większą interoperacyjność, rozległe wsparcie inżynieryjne i rozwój ekosystemu dzięki wysiłkom społeczności – cieszymy się, że możemy wprowadzić Enterprise Ethereum do większej liczby przypadków użycia w branży. 

Jeśli chcesz być na bieżąco, dołącz do nas tutaj: 

Niezgoda

Luźny (Specyficzne dla GoQuorum)

RocketChat (Specyficzne dla Besu)

Świergot

Linkedin

Enterprise EthereumNewsletter Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości o Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me