blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

HomeBlogWydarzenia i konferencje

Przemówienie Joe Lubina z Devcon5: How We Get to a Decentralized Web

Niebezpieczeństwa dzisiejszej sieci, 3 kamienie milowe dla blockchain i wezwanie dla programistów Ethereum opublikowane przez ConsenSys 11 października 2019 r. Opublikowane 11 października 2019 r.

Pełne przemówienie Joe Lubina z Devcon 5 Jak dochodzimy do zdecentralizowanej sieci WWW


Milion twórców w Ethereum:

Architektura Web3 i jak się tam dostać

Joseph Lubin –– Devcon V, Osaka, Japonia –– 10 października 2019 r

0 Jlc9oIDEAWyVP6BH Joseph Lubin– @ Devcon V, Osaka, Japonia

Cześć wszystkim. Chcę dziś porozmawiać o tym, co moim zdaniem będzie szeroką architekturą zdecentralizowanej sieci WWW i jak do tego dojdziemy. Aby zdradzić puentę: najważniejszym elementem jesteś ty.

Dzisiejszy świat Web2 składa się z zamulonych ogrodów. Tak naprawdę otwartej sieci nie ma już zbyt wiele. Interfejs Google wyświetla treści innych osób i na nich zarabia. Facebook, Twitter i kilka innych ogrodów uwięziło nas wszystkich za swoimi ścianami.

Tak się nie zaczęło. Internet rozpoczął się od obietnicy pewnego stylu decentralizacji. Chodziło o zbudowanie solidnych architektur sieciowych, tak aby uszkodzenie jednej części sieci nie uczyniło innych części bezużytecznymi. W sieciach z komutacją pakietów, w przeciwieństwie do sieci z komutacją obwodów, wiadomości mogą być łatwiej dynamicznie trasowane wokół uszkodzeń.

Świadomi społecznie technolodzy szybko ujęli tę cechę decentralizacji w kontekście kontroli politycznej. John Gilmore, wczesny słynny cypherpunk, stwierdził, że „Sieć interpretuje cenzurę jako uszkodzenia i trasy wokół niej”.

Internet rozpoczął się od obietnicy pewnego stylu decentralizacji.

Te wczesne szyfrypy były rodzicami chrzestnymi nas wszystkich tutaj dzisiaj.

W dzisiejszym Web 2.0 udostępniamy nasze dane osobowe i nasze uprawnienia istnieć w Internecie. Dla większości cyberobywateli pozbawienie Gmaila, wyszukiwarki Google, dokumentów Google, Twittera, usług Amazona, ekosystemu Apple i różnych usług Facebooka byłoby wyniszczające.

Sieć jest zepsuta – lub niekompletna – ponieważ nie ma natywnych konstrukcji dla tożsamości lub pieniędzy.

Bez natywnej konstrukcji za pieniądze, internet zwrócił się do reklamy jako podstawowego modelu biznesowego.

Bez natywnej konstrukcji bezpiecznej i prywatnej tożsamości, sieć stawała się wykorzystywana, zanim mogliśmy rozpoznać, że rak technologii reklamowej rośnie i zabija pacjenta.

Dzięki technikom głębokiego uczenia się stosowanym do zarabiania na naszych danych osobowych i naszej uwadze oraz uzależnianiu nas od ciągłego klikania i przewijania w mediach społecznościowych, technologia, która powinna być czysto wzmacniająca nas, stała się również szkodliwa dla wielu osób, a broń masowej manipulacji skierowana na nasze społeczeństwa i państwa narodowe.

Po zidentyfikowaniu paskudnych problemów w architekturze dowodzenia i kontroli w sieci, wielu z nas na tej konferencji i gdzie indziej wymyśliło obiecujące rozwiązania. Te rozwiązania nie są jeszcze dojrzałe, ale wskazują drogę do internetowej i społecznej przyszłości, co do której myślę, że wszyscy możemy być optymistami.

Dlatego 4000 z Was poleciało do kuchni w Japonii, aby uczcić i rozszerzyć obecne możliwości Ethereum.

Obiecujące rozwiązania obejmują zdecentralizowaną technologię protokołów. Rozwiązania te będą wkrótce powszechnie i systematycznie wykorzystywać techniki wiedzy zerowej, więc udostępniane będzie tylko to, co należy ujawnić w danej sytuacji – niezależnie od tego, czy wykazujesz pełnoletność, aby wejść do baru (bez konieczności ujawniania również adresu domowego ) lub wykazać, że jesteś w stanie wysłać określoną ilość zboża bez ujawniania nazwy firmy.

Te rozwiązania obejmują tokenizowane, motywowane mechanizmy współpracy. Zamiast świata firm, które obsługują klientów w nieco wrogich relacjach, wkrótce będziemy żyć w sieciach handlowych i rekreacyjnych. Sieci te skupią wielu aktorów w różnych rolach i będą motywować działania dzięki tokenizowanemu projektowi mechanizmu, tak aby zbiorowe zachowanie oparte na współpracy, które pojawia się na każdej platformie, służy wszystkim osobom, które działają na platformie i wspólnie ją posiadają i nią zarządzają. Ponieważ platforma docenia wartość, wszyscy właściciele odgrywający różne role na platformie również odnoszą korzyści.

Rozwiązania te pozwolą nam ustanowić własne niezależne tożsamości, w których kontrolujemy korzenie naszych identyfikatorów za pomocą DID – Decentralized Identities – określonych przez Decentralized Identity Foundation i realizowanych w formie uPortdowód osobisty, i inne produkty. Weryfikowalne roszczenia, określone przez W3C, umożliwią nam złożenie poświadczeń kryptograficznych z naszych DID na DID reprezentujących inne osoby w zakresie cech takich jak ich wiek, działań, takich jak fakt, że zapłacili oni rachunek za media, osiągnięcia w zakresie wykształcenia i wydajności jako z wynikami kredytowymi lub biegłością programisty.

Co być może najważniejsze, Web3 będzie bardziej zorientowany na użytkownika niż jakakolwiek poprzednia platforma internetowa, stawiając go wreszcie w centrum doświadczenia użytkownika. Ludzie muszą mieć kontrolę nad korzeniem swojej tożsamości, aby nie można było ukraść ich tożsamości, oraz mieć kontrolę nad własnymi danymi osobowymi, aby nie można było ich wykorzystać. Nawet w skrajnych okolicznościach, gdy uchodźca jest pozbawiony dostępu do swojego kraju i nie jest w stanie zabrać ze sobą żadnego mienia fizycznego do nowego domu, powinni mieć możliwość łatwego dostępu do swojej zdecentralizowanej tożsamości i odzyskania trwałej, przenośnej historii osobistej i reputacji w kraju. forma możliwych do zweryfikowania roszczeń powiązanych z tym DID.

Web3 będzie bardziej zorientowany na użytkownika niż jakakolwiek poprzednia platforma internetowa, stawiając użytkownika w końcu w centrum doświadczenia użytkownika.

Joe Lubin, współzałożyciel Ethereum i założyciel ConsenSys Joe Lubin Co, założyciel Ethereum i założyciel ConsenSys Joe Lubin z Devcon 5

Zgodnie z paradygmatem Web3, wszyscy użytkownicy będą mieli rzeczywistą agencję, społeczną, polityczną i ekonomiczną, w wielu sieciach współpracy, w których wszyscy wkrótce będziemy pracować i żyć. Będzie to nowa struktura społeczeństwa, która będzie wspierać znacznie szerszy udział w zarządzaniu i szerszą dystrybucję bogactwa.

Szybko posuwamy się – choć czasami może się to wydawać bardzo powolne – w kierunku urzeczywistnienia świata Web3. Wydaje się powolny dla tych, którzy szukają, ponieważ słyszą o potencjale i oczekują, że natychmiast się zmaterializuje. Jak gdyby sieć i Internet, telefony komórkowe i samochody zostały zrodzone jako dojrzałe produkty z w pełni ukształtowaną infrastrukturą, przez ich pierwotnych wynalazców. Jak gdyby globalna sieć elektryczna była obracana przez Edisona, a samoloty 787 i F35 czekały w skrzydłach na testy, na pasach startowych, na międzynarodowym lotnisku, w Kitty Hawk.

Uświadomienie sobie dobrze ukształtowanego świata Web3 będzie wymagało od nas poprawy w trzech głównych wymiarach: prywatności i poufności, skalowalności i użyteczności.

Prywatność i poufność poruszają się szybko, badając różne techniki wiedzy zerowej, mechanizmy kanałów stanu i architektury łańcuchów prywatnych warstwy 2.

Widzieliśmy i nadal będziemy widzieć ogromne ulepszenia w Skalowalność. Zmienia się to również bardzo szybko, ponieważ różne rodzaje rozwiązań warstwy 2 są budowane, uruchamiane i zakotwiczane w warstwie 1 Ethereum w celu zwiększenia bezpieczeństwa. Jednym z ekscytujących przykładów jest Skale Networks. Ponownie, wiele zastosowań tutaj obliczeń poza łańcuchem, przy użyciu interaktywnych gier obliczeniowych i technik wiedzy zerowej, mechanizmów kanałów stanu oraz architektury łańcuchów publicznych i prywatnych warstwy 2.

Już w tym roku widzimy dziesiątki tysięcy zdecentralizowanych transakcji na sekundę (DTPS) dodanych do warstwy Ethereum 2 już w tym roku, a już wkrótce miliony. I prawdopodobnie przed końcem 2020 roku zobaczymy to wszystko pomnożone tysiąckrotnie, ponieważ Ethereum faza 0 zostanie dostarczona w pierwszym kwartale, a fazy 1 i 2 prawdopodobnie pojawią się razem przed końcem roku..

Użyteczność również widzi znaczną poprawę. Niewiele osób pamięta, jak męczący był dostęp do Internetu za pośrednictwem modemu o szybkości 9600 lub 14,4 bodów. Aplikacje i strony internetowe były wtedy proste, ale nierzadko czekało 30 sekund na załadowanie strony. I często nie byłeś pewien, czy nadal jesteś połączony, czy tylko ładujesz. Rano dotrzesz do stacji roboczej, rozpoczniesz pobieranie klienta poczty e-mail i pójdziesz na kawę, aby dać czas na synchronizację z serwerem POP lub IMAP, zanim będziesz mógł czytać i odpowiadać. To było w latach 1993–94. Widzimy podobne problemy w przypadku niektórych wczesnych wdrożeń technologii Web3.

W przypadku Web3 wiele projektów bada „progresywną technikę onboardingu”, która umożliwia natychmiastowe wprowadzenie użytkownika na platformę Dapp, po którym następuje stopniowe przekazywanie odpowiedzialności z dapp na użytkownika, w miarę jak inwestowanie uwagi i pieniędzy w dapp rośnie.

Nowe architektury portfeli przejmują pionierskie narzędzia oparte na wielu podpisach Portfel gnozy i sejf, i dodając uzdrowienie społeczne (pionierem jest uPort) i akceptacji społecznej (lub odrzucenia) zamierzonych działań użytkownika, aby zapewnić, że pierwsi użytkownicy nie zostaną wyszczerbieni przez wciąż ostre krawędzie tej nowej technologii.

Systemy takie jak ENS zyskują na popularności, więc wkrótce nie będziemy już musieli patrzeć na długie ciągi adresów szesnastkowychtak jak rzadko patrzymy na cztery oktety adresów IP w notacji kropkowo-dziesiętnej.

Uświadomienie sobie dobrze ukształtowanego świata Web3 będzie wymagało od nas poprawy w trzech głównych wymiarach: prywatności i poufności, skalowalności i użyteczności.

Joe Lubin, współzałożyciel Ethereum i założyciel ConsenSys Joe Lubin z Devcon 5 Joe Lubin z Devcon5

Architektura Web2 nie tylko stanowi zagrożenie tożsamości osobistej dla ludzi i ryzyko polityczne dla państw narodowych: reprezentuje również różne rodzaje ryzyka platformowego.

Istnieje ryzyko związane z platformą dla artystów i innych osób, które są pozbawione systemu, na którym polegają jako źródło utrzymania. Facebook, Twitter i YouTube mają teraz olbrzymią zdolność do kształtowania narracji, debaty i szerokiej moralności. Istnieje również ryzyko związane z platformą dla start-upów i innych firm, które uważają, że zasady platformy mogą się zmienić spod nich, gdy platforma rośnie i ewoluuje, a także kanibalizuje firmy, które przyciągnęła jako partnerów kilka lat wcześniej. Nieustanne dążenie do wzrostu przychodów, gdy znalazło się u szczytu przyjęcia, krzywa S prowadzi do takich antykonkurencyjnych zachowań.

Google, Amazon, Facebook, LinkedIn, Apple i Microsoft to duże platformy, które zajmują się spożywaniem posiłków dla osób na ich utrzymaniu. Jako cyber-obywatel kocham i potrzebuję Google i Amazona, ale niesprawiedliwe korzyści, które przynoszą Amazonowi w jego działalności e-commerce i chmurze AWS są oszałamiające. Podobnie jak te, które są dostępne dla Google.

Niedawno pojawił się nowy i podstępny rodzaj ryzyka związanego z platformą. Podobnie jak platformy takie jak Facebook, LinkedIn i inne zjadły lunch niektórych start-upów, chmury kanibalizują teraz zyski firm zbudowanych wokół projektów open source.

 • AWS był przez jakiś czas oskarżany o ponowne pisanie, ponowne używanie i zmianę marki produktów bez wspierania podstawowego oprogramowania typu open source i często poprzez eliminowanie korzyści ekonomicznych dla firm nastawionych na zysk, które skomercjalizowały projekty open source.
 • Wielu argumentowałoby, że tego rodzaju zachowanie jest dopuszczalne w ramach licencji open source. Inni argumentowaliby, że istnieje dorozumiana umowa społeczna i że firmy takie jak Amazon nie dają z siebie nic, gdy przechwytują wartość od społeczności open source.

Tego rodzaju antykonkurencyjne zachowanie jest możliwe dzięki integracji pionowej. Wierzę, że świat Web3 będzie w dużej mierze ułożony poziomo z wyraźnymi obietnicami interfejsu między warstwami lub między synergicznymi komponentami na każdej warstwie.

Czy może to stanowić problem dla naszej przestrzeni, biorąc pod uwagę, że nasza przestrzeń składa się w dużej mierze z projektów open source?

Twierdzę, że mamy wyjątkową dla tej technologii możliwość konstruowania rzeczy w inny sposób. Aplikacje działające w sieciach blockchain będą prawdopodobnie podlegać różnej ekonomii: oczywiście kryptoekonomii. Najlepsze systemy blockchain jasno określają, jakie są koszty, a koszty te powinien pokryć odpowiedni aktor. W niektórych przypadkach będzie to użytkownik końcowy. W niektórych będzie to wydawca aplikacji, być może za pośrednictwem sieci stacji benzynowych lub innego mechanizmu meta-transakcji. Sieci Blockchain będą lepiej uwzględniać możliwe negatywne efekty zewnętrzne i wprowadzą je do namiotu, jednocześnie korzystając w sposób naturalny i masowy z pozytywnych efektów zewnętrznych, takich jak efekty sieciowe.

Wszyscy uczestnicy tych sieci będą to robić ze stanowiska osobistej lub korporacyjnej agencji. Wiele osób otrzyma rekompensatę za role, jakie odgrywają w tych sieciach, ponieważ z kolei wynagradzają innym osobom, organizacjom i dappom wartość, którą zapewniają.

Ryzyko związane z platformami zostanie zmniejszone dzięki zdecentralizowanemu zarządzaniu i możliwości rozwidlenia baz kodu open source w celu uruchomienia konkurencyjnych platform, a nawet rozwidlenia platform operacyjnych, gdy przestaną one służyć całemu kręgowi. Wszyscy zrozumiemy, że widelce są bardzo zdrowym i potężnym narzędziem ekonomicznym. Ostatecznie bardziej zaawansowane platformy ułatwią rozwidlenie się, kopiowanie w całym stanie (lub budowanie systemów bezpaństwowych, które ułatwiają rozwidlanie), aby zapewnić, że osoby zarządzające systemem będą zachęcane do bycia i pozostania dobrymi zarządcami system. Widły skutecznie utrzymują tych „wychodzących” w szerszym namiocie, umożliwiając rozszerzonej społeczności określenie siebie w szerszych i bardziej zróżnicowanych kategoriach. John Gilmore byłby wielkim fanem mechanizmu wideł.

Skupiam się na maksymalnej decentralizacji, braku pozwoleń, podstawowej warstwie zaufania, jaką jest Ethereum, i jego potencjale jako globalnej warstwy rozliczeniowej – w dużej mierze pozbawionej ryzyka związanego z platformą – dla natywnych zasobów cyfrowych lub zdigitalizowanych aktywów świata rzeczywistego. Ale myślę, że jest to krótkowzroczne, gdy niektórzy uważają, że wszystkie systemy blockchain muszą być całkowicie pozbawione pozwolenia i maksymalnie zdecentralizowane.

Kiedy wydajesz cenne zasoby lub zakotwiczasz się w podstawowej warstwie zaufania, ta warstwa musi być maksymalnie zdecentralizowana, a to wymaga, aby była całkowicie pozbawiona uprawnień. Ale dodanie pewnej decentralizacji do przypadków użycia, które są uchwalane przez niewielką grupę kontrahentów, jest niezwykle cenne i najlepiej jest to zrobić w systemie z prywatnym zezwoleniem.

Na przykład platforma finansowania handlu towarami, łącząca banki i podmioty prowadzące handel towarami, nie potrzebuje radykalnej decentralizacji i bez pozwolenia w 2019 r., Aby być platformą rzędu wielkości lub lepszą do prowadzenia handlu między tymi stronami.

Zdjęcie studium przypadku komgo

W 2020 r. Sensowne może być połączenie tej platformy finansowania handlu towarami bocznie z platformą handlu towarami, platformą płatności, platformą tożsamości korporacyjnej, platformą ubezpieczeniową itp. Sieci te mogą być ze sobą połączone. bocznie za pomocą mostków lub za pomocą Płynność technologia, która może umożliwiać niezwiązane pośrednio, bez zaufania, atomowe wymiany lub przekazywanie wiadomości przez granice sieci. Liquality już bez zaufania łączy Ethereum i Bitcoin.

Do 2021 r. Sensowne może być zakotwiczenie wszystkich tych platform w podstawowej warstwie zaufania Ethereum w celu zwiększenia bezpieczeństwa bez poświęcania skalowalności, a także po to, aby warstwa podstawowa mogła służyć jako wiarygodny komunikat i magistrala transakcyjna między różnymi aplikacjami..

Sugeruje to, że architektura zdecentralizowanej sieci WWW będzie wyglądać jak mozaika łańcuchów bloków – niektórych prawdopodobnie prywatnych i objętych zezwoleniem – połączonych ze sobą i zakotwiczonych w bezprawnej i maksymalnie zdecentralizowanej podstawowej warstwie zaufania przy użyciu różnych technik. Ethereum 2.0 jest obecnie jedynym kandydatem na tę podstawową warstwę zaufania, ponieważ jest to jedyny projekt blockchain, który pilnie koncentruje się na maksymalnej decentralizacji we wszystkich wymiarach.

Architektura zdecentralizowanej sieci WWW będzie wyglądać jak mozaika łańcuchów bloków – niektóre prawdopodobnie prywatne i objęte zezwoleniami – połączonych ze sobą i zakotwiczonych w bezprawnej i maksymalnie zdecentralizowanej podstawowej warstwie zaufania.

Joe Lubin, współzałożyciel Ethereum i założyciel ConsenSys

Ten Internet o architekturze blockchain ładnie rymuje się z faktem, że Internet jest Internetem sieci. I wreszcie nasza planeta będzie miała zautomatyzowaną, obiektywną podstawę zaufania, która zastąpi subiektywną infrastrukturę zaufania, na której budowaliśmy od tysiącleci.

Aby stale rozwiązywać problemy związane ze skalowalnością, musimy praktykować minimalną realną decentralizację, gdy wspieramy nowe sieci Ethereum, na które zezwolono. Idąc dalej, zawsze będziemy mieć problemy ze skalowalnością i nie ma potrzeby nadmiernego zabezpieczania każdego przypadku użycia. Przyzwyczaimy się do projektowania systemów z odpowiednim poziomem decentralizacji.

Powinniśmy zacząć myśleć o sieciach blockchain warstwy 2 jako o konstrukcjach logicznych, ponieważ z czasem będziemy chcieli je podnieść i ustawić z powrotem na bardziej wydajnych architekturach fizycznych. Musimy zacząć projektować pod kątem takich ulepszeń. Ostatecznie większość prywatnych systemów na świecie, na które uzyskano zezwolenie, będzie działać na publicznej infrastrukturze bez pozwolenia, podobnie jak dzisiejsze korporacyjne i rządowe infrastruktury IT działają głównie w chmurze, tylko dlatego, że będzie to najlepsze podłoże do obsługi tych systemów..

Bardzo ważne jest, aby ta warstwa podstawowa była pozbawiona pozwoleń i maksymalnie zdecentralizowana, ponieważ to właśnie tam czerpiemy zaufanie. Ta warstwa zaufania musi być globalna, abyśmy mogli budować międzynarodowe systemy finansowe i handlowe, nad którymi mogą współpracować wszystkie kraje.

Co sprawia, że ​​Ethereum jest obecnie najlepszą lub jedyną opcją dla podstawowej warstwy zaufania dla planety?

W niedawnym podcastie „Into the Ether” Matteo Leibowitz przedstawił to, co nazwał „Distribution Quadrilemma”. Argumentował, że odkąd organy regulacyjne się obudziły, każdy protokół po 2015 r., Który chce osiągnąć powszechne przyjęcie, musi odnieść sukces w odniesieniu do następujących czterech filarów:

 1. Token musi być wystawiony szeroko i sprawiedliwie.
 2. Społeczność musi pozostać zaangażowana, żywa i rozrastać się z czasem. Jednym ze sposobów osiągnięcia tego jest umożliwienie tokenom posiadanym przez społeczność docenienia wartości. Na marginesie: społeczność musi również przyciągać w dużych ilościach najlepszych i najzdolniejszych deweloperów i przedsiębiorców.
 3. Projekt musi wnosić wystarczający kapitał, aby można go było dostarczać, utrzymywać i stale ulepszać.
 4. I wreszcie, i to jest nowy problem: Projekt musi być zgodny z regulacjami.

Spośród wszystkich konkurentów, zabójców Ethereum, którzy pojawili się w ciągu ostatnich kilku lat po Bitcoinie i Ethereum, żaden nie wykazuje przekonujących oznak spełnienia wszystkich czterech wymagań czworokątów. Najlepszym sposobem na zbudowanie i rozwinięcie silnej społeczności jest sprzedanie im tokena i obiecanie, że to doceni, i pracują, aby to osiągnąć. To jest definicja zabezpieczenia. Ponieważ sprzedajesz teraz zabezpieczenie, Twój token nie zostanie wystawiony szeroko, a Twoja społeczność nie będzie solidna. Z czasem będą wypróbowywane nowe mechanizmy, ale jak dotąd żadne projekty nie zyskały dużej przyczepności i trudno sobie wyobrazić budowanie światowego funduszu zaufania i globalnej warstwy rozliczeniowej na projekcie VC Coin.

SEC niedawno dała projektowi EOS klepnięcie po nadgarstku za sprzedaż żetonów, ale nie oznacza to, że projekt o strukturze podobnej do EOS mógłby w tym momencie uzyskać udaną podwyżkę. SEC jest teraz przygotowana i bardzo dobrze świadoma. Dzisiaj zamknąłby sprzedaż o strukturze podobnej do sprzedaży EOS, zanim byłby w stanie włączyć swój pierwszy billboard na Times Square.

Obecnie tylko Ethereum jest wystarczająco dojrzałe, zdecentralizowane i programowalne, aby sprostać potrzebom dzisiejszej infrastruktury, branż i osób, z rozmachem i planem działania wspierającym rozwój wszystkich tych długoterminowych wizji.

Tak więc zamiast pionowych ogrodów o ścianach w wersji 2.0 będziemy mieć poziome zdecentralizowane warstwy współpracy.

W bazie będziemy mieć Ethereum do zaufanych transakcji i gwarantowanej realizacji umów, połączonych z protokołami zdecentralizowanej pamięci masowej, przepustowości, dużej mocy obliczeniowej, tożsamości, dowodu lokalizacji i innych.

Ponadto będziemy mieć otwartą, zdecentralizowaną finansową warstwę wodno-kanalizacyjną dla wschodzącej gospodarki globalnej. Będzie to składać się ze stabilnych cenowo tokenów, sieci pożyczkowych i pożyczkowych, zdecentralizowanych giełd płynności, aktywów tokenizowanych we wszystkich formach, innych instrumentów finansowych, takich jak instrumenty pochodne i syntetyki, systemów płatności, systemów subskrypcji oraz systemów obstawiania i walidacji. Nawet systemy zarządzania będą częściowo leżeć w tej finansowej warstwie hydraulicznej dla niektórych rodzajów sieci i tokenów.

Zrzut ekranu 2020 01 28 o 16 08 14 Kliknij tutaj, aby uzyskać dostęp do seminarium internetowego dotyczącego tokenizacji

Wiele systemów blockchain, które będziemy budować w przyszłości, będzie obsługiwanych przez coraz bardziej wydajną i wyrafinowaną warstwę finansową i będzie przez nią ulepszana. Na przykład branża IT staje się bardziej szczegółowa i utowarowiona. Zaufane zasoby obliczeniowe, intensywne obliczenia, pamięć masowa i przepustowość zostaną rozproszone w infrastrukturze chmury i mgły. Będziemy negocjować, świadczyć i opłacać te usługi za pomocą tokenów w czasie rzeczywistym. Dostawcy i użytkownicy będą potrzebować natywnych cyfrowych instrumentów finansowych, aby zabezpieczyć swoje ceny i inne ryzyka.

Podstawowa warstwa zaufania umożliwia warstwę finansową. A na tej finansowej warstwie hydraulicznej zostanie zbudowana reszta powstającej globalnej gospodarki cyfrowej.

To niesamowity czas, aby być aktywnym w przestrzeni technologicznej i wspaniale być programistą w czasach, gdy nerdowie mają odziedziczyć ziemię w stopniu znacznie większym niż w poprzednich epokach technologicznych..

W ciągu najbliższych kilku lat będzie trochę przeciągania liny. Antywzory Web2 nie umrą szybko i łatwo, a wiele wartościowych konstrukcji Web2 powinno zostać rozwiniętych, aby przynosić korzyści Web3. I oczywiście wilki Web2 będą w owczej skórze Web3.

Nerdowie wkrótce odziedziczą ziemię.

Aby osiągnąć szybką ewolucję technologiczną i postęp społeczny, po prostu potrzebujemy więcej programistów Web3. Potrzebujemy najlepszych i najzdolniejszych ze świata Web2, aby zrozumieć, co jest teraz możliwe w ramach tego nowego paradygmatu.

Jest gdzieś na północ od 30 milionów deweloperzy oprogramowania na całym świecie. Liczba ta obejmuje, jako przybliżone szacunki:

 • 600 000 programistów open source
 • 12 milionów programistów Java
 • 8 milionów programistów Python
 • 20 milionów programistów Apple / iOS
 • 3 miliony programistów Microsoft
 • 15 tys. Programistów Linuksa

Tak więc, oto moja prośba – a raczej wyzwanie – do nas wszystkich na następny rok: zaczynajmy milion tych programistów budynek z technologią Ethereum.

Joe Lubin 1 milion programistów

Możemy oszacować na podstawie pobrań Truffle i innych wskaźników, że aż 500000 programistów regularnie angażuje się w Ethereum już w pewnym zakresie i prawdopodobnie 200000 lub więcej, którzy mają etatowe stanowiska programistów Ethereum lub są w pełni zaangażowani w inny sposób..

Na początku 1 milion programistów ETH może brzmieć zbyt ambitnie, ale myślę, że dzięki wspólnym wysiłkom możemy się tam dostać w ciągu mniej więcej roku. Ethereum ma już solidne podejście do twórców i rozmach. Mamy niezwykle utalentowanych ludzi i zespoły, które poświęcają swój czas i wysiłek na ulepszanie narzędzi i zasobów. Mamy też jedne z najbardziej fascynujących i najnowocześniejszych technologii oprogramowania na świecie. Wszyscy zdecydowaliśmy się skierować naszą karierę, nasze dni, noce i weekendy na wspólne tworzenie tej technologii i przeszliśmy całą tę drogę w ciągu zaledwie kilku krótkich lat. Od samego początku projektu Ethereum wydawało mi się to nieuniknione, chociaż zadziwiające, jak szybko się poruszało. Ale dla wszystkich, którzy na nas patrzą i na nas czekają, wrzućmy to na wyższy bieg.

Poznaj portal deweloperów Ethereum Poznaj portal deweloperów Ethereum

To jest moje wyzwanie dla nas wszystkich: milion programistów Ethereum. Może przez Devcon VI? Może to trochę zbyt ambitne, ale spróbujemy.

W ciągu następnych dni i tygodni skontaktuj się ze znajomymi programistami, którzy nie są jeszcze w przestrzeni Ethereum. Przygotowujemy kilka projektów, aby wesprzeć ten kierunek. Strona internetowa onemilliondevs.com będzie zawierał wiele sposobów, aby przedstawić swoim przyjaciołom programistom wiele „świętego gówna!” chwile, które oszalały, kiedy dowiedziałeś się o kosmosie.

Kevin Owocki i Gitcoin zespół przygotował grę, która będzie dostępna bardzo szybko, aby podkreślić wiele z tych spostrzeżeń.

Billy Luedtke, Kames Cox-Geraghty i Joe Burnitt z zespołu RAPID stworzyli system zadań, aby pomóc twoim przyjaciołom-programistom wyruszyć w święte odyssey do nauki. Będą odznaki, uznanie i system punktacji. Jeśli przyprowadzisz 20 programistów i zaczną zbierać uznanie i punkty, znajdziesz się w tabeli liderów, ponieważ wszyscy będą reprezentować członków Twojego zespołu.

Nawiasem mówiąc, zajęcie miejsca w pierwszej dziesiątce w tabeli liderów sprawi, że będziesz bardzo pożądany w relacjach deweloperskich – devrel – roli w naszym ekosystemie. ConsenSys i inni uważają, że ludzie z tymi umiejętnościami są niezwykle cenni. Plik onemilliondevs.com strona ujawni znacznie więcej zabawnych mechanizmów w ciągu najbliższych kilku dni. Z czasem będziemy go uprawiać. Sprawdź to i wyślij znajomym.

DeFiNewsletter Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości o Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.Ethereum Raport DeFi za III kwartał 2020 rRaport

Ethereum Raport DeFi za III kwartał 2020 r

Ethereum Raport DeFi za II kwartał 2020 rRaport

Ethereum Raport DeFi za II kwartał 2020 r

Ethereum 2 0 Raport o obstawianiu ekosystemówRaport

Raport ekosystemu obstawiania Ethereum 2.0

Jak zbudować udany produkt BlockchainWebinar

Jak zbudować udany produkt Blockchain

Jak stworzyć token społecznościowyWebinar

Jak stworzyć token społecznościowy

Przyszłość finansów, aktywów cyfrowych i DeFiWebinar

Przyszłość finansów: aktywa cyfrowe i DeFi

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me