blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

HomeBlogCodefi

Przyszłość zarządzania majątkiem na Blockchain

Podsumowanie wyzwań stojących przed zarządcami majątku i związanych z nimi możliwości, jakie stwarza technologia blockchain, Lex Sokolin, CMO i Global Lead of Fintech w ConsenSys. Autor: Nicole Adarme 28 stycznia 2021 Opublikowane 28 stycznia 2021

Ogłoszenie funkcji WTVR Blockchain I Consen Sys 2

W ciągu ostatnich dwóch dziesięcioleci propozycja wartości zarządzania majątkiem przesunęła się od dostępu i możliwości do partnerstwa i doradztwa. Dostęp do tradycyjnego pakietu inwestycyjnego, reprezentowanego przez globalną alokację aktywów indeksowaną do rynkowych wersji beta, stracił na wartości i stał się towarem. Fale innowacji technologicznych zautomatyzowały pakowanie i handel ETF, handel algorytmiczny i równoważenie połączonego portfela, współczynnik alfa pochodzący z alfa pobierania strat podatkowych oraz możliwości raportowania wyników banków prywatnych. Dziś mamy zarządzanie majątkiem starannie zapakowane w nasz telefon, biliony aktywów gotowych do przelania na najtańszy produkt do zarządzania aktywami.

W tym kontekście zarządzający majątkiem mają kilka osi zróżnicowania. Jednym z nich jest wzmocnienie relacji międzyludzkich za pomocą szerszych rodzajów porad, przechodząc od zwykłych rekomendacji inwestycyjnych do planowania finansowego, struktury podatkowej, a także szerszej kategorii usług i planowania życia. Pod tym względem doradcy stają się terapeutami finansowymi, których ich klienci potrzebują, aby nie popełniać błędów behawioralnych. Inną ścieżką jest wyrzeźbienie alfy w zarządzaniu inwestycjami. Podczas gdy alternatywne klasy aktywów, takie jak fundusze hedgingowe, fundusze funduszy lub fundusze private equity, stanowiły podstawę narracji zróżnicowanych zwrotów w przeszłości, nie są one indeksowane do głównego czynnika napędzającego ludzką podróż w czasie – innowacji i technologii.

Nadszedł więc czas, aby przyjrzeć się aktywom cyfrowym i kryptograficznym oraz infrastrukturze operacyjnej, po której podróżują. Nowość to początek rozmowy i sposób, w jaki doradcy finansowi mogą przedstawić nowe spojrzenie na coś, na czym obecnie zależy wielu klientom detalicznym. Detaliczna własność krypto-natywnych aktywów, takich jak Bitcoin i Ether, jest teraz dwucyfrowa, a niektóre instytucje i fundusze podjęły kroki w celu włączenia prawidłowo zapakowanego i regulowanego produktu do szerszej alokacji aktywów. Łańcuch wartości obejmujący opiekę, wymianę, rozliczenia i portfel cyfrowy został zbudowany, przetestowany i jest u progu szerszego wprowadzenia na rynek przez duże firmy z branży, takie jak między innymi NASDAQ, Intercontinental Exchange i Fidelity.

Zarządzający majątkiem są niższego szczebla w stosunku do producentów produktów na rynkach kapitałowych. Wymagają znanych permutacji i struktur produktów, które są podłączane do znanych technologii, platform do zarządzania inwestycjami i raportowania dla klientów. To uchroniło zarządzającego majątkiem przed angażowaniem się w klasę aktywów, na którą ich klienci są już narażeni, a tym samym mają w swoich portfelach. Jednak czekanie jeszcze kilka lat po prostu nie wchodzi w grę. Firmy takie jak Coinbase mogą pochwalić się ponad 40 milionami użytkowników i aktywami o wartości ponad 90 miliardów dolarów pod pewną formą nadzoru lub zarządzania. Oprogramowanie inwestycyjne pochodzące od roboadvisors i wdrożone w publicznych łańcuchach bloków posiada obecnie ponad 20 miliardów dolarów w ekwiwalentach gotówki i 25 miliardów dolarów w zabezpieczonych zobowiązaniach. Popyt istnieje, jeśli wiesz, jak wchodzić w interakcje z rodzącym się porządkiem światowym i odkrywać wartość dla swoich klientów.

Oddzielmy dwie kluczowe kwestie. Pierwszą z nich jest sama klasa aktywów kryptograficznych i jej nowe cechy zwrotu, skorelowane z filozofiami pokoleniowymi i ewolucją technologiczną. Drugi to infrastruktura finansowa, po której przemieszczają się takie aktywa – określająca, czym jest akcja, pieniądz czy pożyczka. W przeciwieństwie do tradycyjnych systemów, które traktują własność aktywów jako abstrakcję z roszczeniem do innej strony w łańcuchu wartości (np. CUSIP lub ticker w systemie powierniczym łączącym się z CSD), systemy blockchain wdrażają rzeczywiste prawa własności cyfrowej w odniesieniu do dany zasób. Prawa takie umożliwiają natychmiastową działalność gospodarczą, zdecentralizowane rynki globalne, gwarantowanie pożyczek przez osoby trzecie lub handel marżą, a także dostęp do niestandardowych produktów stopy procentowej dostępnych tylko w sieciach publicznych.

Taka nowatorska i potężna infrastruktura pociąga za sobą znaczne usprawnienia i innowacje w funkcji zarządzającego inwestycjami. Inwestycje alternatywne i specjalistyczne, takie jak nieruchomości, fundusze private equity i finansowanie małych firm, prowadzą do tak płynnego zarządzania, jak akcje i obligacje notowane na giełdzie. Dzisiaj, potężne oprogramowanie pozwala na tokenizację takich aktywów – zasadniczo refaktoryzację papieru na ułamkowe, cyfrowe alternatywy – w przystępny i powtarzalny sposób. Budowanie portfela samoregulacji składającego się z nowych możliwości inwestycyjnych z dostępem do wschodzących rynków wtórnych jest nagrodą za zaangażowanie się w ten ekosystem. 

Odkryj zasoby Codefi

Chociaż w ciągu ostatnich kilku lat pojawiła się narracja na temat zgodności i nadzoru regulacyjnego w tej dziedzinie, prawda jest znacznie bardziej zniuansowana. Jak w każdej szybko rozwijającej się branży zalewanej kapitałem inwestycyjnym, natura ludzka może przejść na ciemną stronę. Jednak łańcuchy bloków zapewniają nam kontrolowane, przejrzyste zapisy rzeczywistych transakcji i przepływów pieniężnych, które miały miejsce od momentu powstania sieci, zachowując jednocześnie pseudonomię dla użytkownika. W wielu projektach zaimplementowano również prywatność i zezwolenia, które są zgodne ze standardami naszej branży. Wszystko po to, aby powiedzieć, że infrastruktura finansowa oparta na blockchain prawdopodobnie stworzy lepiej regulowany, bardziej zgodny sektor finansowy niż to, co było możliwe wcześniej.

Zarządzanie majątkiem polega na pomaganiu ludziom w prowadzeniu jak najlepszego życia finansowego i osiąganiu pozytywnych wyników osobistych. Aktywa cyfrowe i zdecentralizowane finanse przyciągają miliony użytkowników do nowego rodzaju doświadczenia finansowego, które pozostawia wiele oprogramowania pośredniczącego i nieefektywność XX wieku. Przedsiębiorczy doradca finansowy głęboko zaangażuje się w obietnicę przyszłości, pozostając ugruntowanym w ponadczasowych zasadach ostrożnego zarządzania pieniędzmi i dywersyfikacji. Nic nie ryzykowałem, nic nie zyskiwałem!


Dowiedz się więcej o rozwiązaniach blockchain do zarządzania zasobami

ConsenSys opracował pakiet produktów ConsenSys Codefi, aby pomóc menedżerom majątku, rodzinnym biurom i prywatnym bankom uzyskać dostęp do innowacji zachodzących w finansach opartych na blockchain i zasobach cyfrowych. Codefi to skrót dla handlu i zdecentralizowanych finansów, a jego celem jest ułatwienie doradcom eksploracji, eksperymentowania i integracji nowych klas aktywów. Pakiet jest modułowy i obejmuje funkcjonalność od wydawania i dystrybucji aktywów cyfrowych, przez oprogramowanie do handlu na wschodzących rynkach cyfrowych, wymagania dotyczące zgodności i KYC oraz nakładki danych, ryzyka i analiz..

Menedżerowie majątku mogą być zainteresowani pomaganiem swoim klientom w posiadaniu (1) krypto-natywnych aktywów, takich jak Bitcoin i Ether, lub (2) alternatywnych papierów wartościowych, które zostały ustrukturyzowane w formie tokenizowanej. Token to cyfrowa reprezentacja tego, co może być dowolną klasą aktywów, od tradycyjnych akcji i instrumentów o stałym dochodzie, po fundusze private equity, nieruchomości i finansowanie specjalistyczne. Coraz większa liczba zarządzających aktywami i głównych emitentów korzysta z tokenizacji w Ethereum, aby usprawnić zarządzanie aktywami i udziałowcami, obniżyć koszty uzgadniania danych, wspierać nowoczesną infrastrukturę rynkową i łączyć się z globalną grupą traderów i inwestorów. Menedżerowie majątku poszukujący nowych klientów i spersonalizowanych możliwości inwestycyjnych mogą współpracować z tymi kontrahentami z korzyścią dla swoich klientów za pośrednictwem naszego oprogramowania.

Przeczytaj pełny raport dotyczący zarządzania majątkiem opublikowany przez The Wealth Mosaic tutaj.

Zarządzanie zasobamiNewsletterZapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości dotyczące Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me