Raport pracy w Blockchain 2019

blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

HomeBlogBlockchain Development

Raport pracy w Blockchain 2019

Praca w Blockchain i Crypto kwitnie – zaangażuj się w Ethereum Blockchain i Dapp Developer Job Kit. Przez ConsenSys 24 maja 2019 Opublikowane 24 maja 2019

praca raport hero bg

Branża blockchain nadal obserwuje ogromną ekspansję na całym świecie, a zjawisko to spowodowało jednoczesny wzrost na rynku pracy blockchain. Zawody, od kodowania po rozwój biznesowy, od UX po zarządzanie projektami, alokację kapitału i role kreatywne nadal rosną, ponieważ branża wykazuje swoją odporność i przechodzi do następnej fazy rozwoju.

Podczas gdy w przeszłości przestrzeń blockchain była napędzana przez startupy i premiery tokenów, teraz do walki wkroczyły znacznie większe przedsiębiorstwa, liczne projekty infrastrukturalne, a wiele z dawnych dzielnych start-upów samo w sobie rozwinęło się w potężne firmy z rosnącymi potrzebami rekrutacyjnymi.

Aby sprostać rosnącym zainteresowaniom, ConsenSys wprowadził Blockchain Developer Job Kit. Ma wszystko, czego technolog potrzebuje, aby zaangażować się w przestrzeń blockchain, w tym listy kontrolne wiedzy, centra edukacyjne i linki, od których możesz rozpocząć poszukiwanie pracy.

Ale co tak naprawdę składa się na rynek pracy w technologii blockchain? Ten diagram poly venna autorstwa Unchained Capital przedstawia blockchain jako działający na styku systemów rozproszonych, kryptografii, polityki i ekonomii:

Widmo Blockchain

Chociaż ta wizualizacja jest z pewnością pomocna, ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że konceptualizuje branżę w płaski sposób. Każdy z powyższych wpisów można ekstrapolować na niezliczone role i odnosić się z powrotem do bardziej tradycyjnych procesów w „prawdziwym świecie”. To nie wszystko kryptografia i systemy rozproszone. Potrzebne są tysiące nietechnicznych ról, od publicystów po twórców treści, menedżerów społeczności i stanowiska administracyjne.

To powiedziawszy, znaczna część ekspansji rynku pracy w blockchain koncentruje się na programistach i nadal jest to obszar najbardziej poszukiwany. w rzeczywistości, Raport LinkedIn o nowych ofertach pracy w USA w 2018 r pokazuje, że deweloper blockchain zajmuje pierwsze miejsce na liście stanowisk o największym wzroście, odnotowując 33-krotny wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem – to nie 33%, to 33x!

Pięć nowych miejsc pracy w 2018 rŹródło: LinkedIn, 2018

Zatrudnianie firm obejmuje zarówno małe zdalne zespoły, startupy finansowane przez VC, jak i liderów branży i gigantów technologicznych. Raport autorstwa Hard Fork TheNextWeb wskazuje, że firmy gigantyczne, takie jak IBM, Ernst & Young i Oracle agresywnie zabiegają o zatrudnienie na stanowiska związane z blockchainem, podczas gdy firmy skoncentrowane na blockchainie, takie jak ConsenSys, Ripple i Axiom Zen, konkurują z dużymi graczami w przyciąganiu najlepszych talentów.


Możliwości Hard Fork Blockchain

Reklamowane wynagrodzenia deweloperów blockchain – na podstawie zagregowanych danych z CNBC, Janco Associates i Burning Glass – wahają się od 125 000 do 175 000 USD.

Według AngelList, wynagrodzenia za stanowiska techniczne w branży blockchain przeważają nad równoważnymi rolami w organizacji niezwiązanej z blockchainem, co już teraz podkreśla wysokie zapotrzebowanie na praktyczną wiedzę o blockchain. Jednocześnie prace nietechniczne w branży blockchain również przewyższają podobne role w firmach innych niż blockchain.

Opublikuj średnie wynagrodzenie za pracę w firmach kryptowalutowych i innych niż kryptowaluty, USD

Opublikowane wynagrodzenie za pracę w firmach kryptowalutowych i innych niż kryptowalutowe, USDŹródło: dane AngelList

Raport Hard Fork z marca stwierdzał, że Stany Zjednoczone są światowym liderem pod względem miejsc pracy w łańcuchu bloków: „Szklane drzwi obecnie ogłasza łącznie 5711 miejsc pracy na całym świecie. Obecnie pracodawcy w USA stanowią około połowę z nich, oferując 2616 wolnych miejsc pracy. Drugie miejsce zajmuje Wielka Brytania z 1015 ogłoszeniami o pracę związanymi z blockchain, a następnie Indie z 257 wakatami ”.

W Stanach Zjednoczonych dostępne miejsca pracy znajdują się w Dolinie Krzemowej i San Francisco, a następnie „Nowy Jork, Newark, New Jersey i Jersey City, które łącznie zajmują trzecie miejsce…” Uzupełniając listę dziesięciu krajów, w których zamieszczane są oferty pracy, w tym słowa „ blockchain ”,„ kryptowaluta ”lub„ bitcoin ”to Austin, Teksas, Seattle, Denver, Waszyngton, Waszyngton, Boston i Los Angeles,” według Forbesa.

Jednak takie badania lokalizacyjne mogą mieć mniejsze znaczenie niż kiedyś, ponieważ branża blockchain wykazuje silne preferencje dla pracy zdalnej w porównaniu z tradycyjnymi firmami, co pokazuje poniższe badanie AngelList:

Procent ofert pracy oznaczonych jako przyjazne zdalne na AngelList

Procent ofert pracy oznaczonych jako Przyjazne zdalne na AngelListŹródło: dane AngelList

Ponadto plik analiza przeprowadzona przez U * Today wydany w 2019 roku wskazał 9 najbardziej poszukiwanych ról w branży blockchain, z których cztery to role czysto techniczne, z których trzy dotyczą zarządzania biznesem, jedna prawna i jedna społeczność.

 • Inżynier oprogramowania: 90 000-145 000 USD // Chronicled (San Francisco), Axuall (Cleveland), Blockstack (Nowy Jork)
 • Architekt techniczny: 100 000-160 000 $ // Amazon / AWS (Seattle i Los Angeles), Bank of America (Charlotte, Karolina Północna), Stan Kolorado (Denver)
 • Menedżer produktu: 85 000 – 130 000 $ // Mediaocean (Nowy Jork), JP Morgan Chase (Nowy Jork), Cynet Corp. (Springdale, Arkansas)
 • Analityk Ryzyka: 85 000 – 105 000 $ // Veem (Ottawa), Bank of America (Jacksonville, Floryda), Electric Power Research Institute (Knoxville, Tennessee)
 • Menedżer ds. Relacji z analitykami: 50 000-125 000 USD // IBM (Nowy Jork), Accenture (Atlanta, Chicago, Waszyngton, D.C.), R3 (San Francisco)
 • Inżynier Front End: 70 000-125 000 USD // Gem (Los Angeles), Binance (Austin, Teksas), Ford Motor Co. (Dearborn, Michigan)
 • Radca prawny: 100 000-190 000 $ // Consensys (Nowy Jork), BitGo (Palo Alto, Kalifornia), Figure (San Francisco)
 • Analityk Biznesowy: 80 000-105 000 USD // IBM (Research Triangle Park, Karolina Północna), NuArca (Woburn, Massachusetts), Bittrex (Waszyngton)
 • Menedżer społeczności Crypto: 35 000-95 000 USD // Dolare (South Bend, Indiana), Zeus Protocol (San Francisco), Crowdcreate (Los Angeles)
 • Projektant UX / UI Blockchain: 80 000–140 000 USD

Potwierdzające badanie przeprowadzone przez 101Blockchains znalazł w dużej mierze podobne wyniki, gdzie inżynier Blockchain, programista, projektant i specjalista ds. marketingu otrzymał ocenę 9/10 pod względem popytu na rynku, a konsultant prawny i kierownik projektu pozostają tuż w tyle:

Blockchain Wheel of Opportunities

Może więc być jasne, że liczba miejsc pracy w blockchain szybko rośnie, jak to się zgadza z większymi operacjami blockchain w firmach zatrudniających? Niedawne badanie przeprowadzone przez PriceWaterhouseCooper sugeruje, że 77% ankietowanych firm jest na dobrej drodze do rozwiązań i produktów wysyłkowych, podczas gdy tylko 14% nie planuje obecnie integracji blockchain.

Jak daleko są firmy z Blockchain? Badanie 600 pracowników na całym świecie

Jak daleko są firmy z Blockchain?Źródło: PwC

Opinie o blockchain, sieciach rozproszonych i Web3 szybko się zmieniają wśród programistów tworzących na Web2. Niedawny raport Deloitte, który przeprowadził ankietę wśród deweloperów na całym świecie, wykazał, że 67,6% ankietowanych zachowało pozytywną opinię na temat technologii blockchain.

Opinie deweloperów na temat technologii Blockchain (60165 odpowiedzi)

Opinie deweloperów na temat technologii BlockchainŹródło: Deloitte

Dlatego teraz, gdy stworzyliśmy środowisko pracy w technologii blockchain, uwaga skupia się na zdobyciu umiejętności niezbędnych do osiągnięcia sukcesu. ConsenSys ” Blockchain Developer Job Kit jest doskonałym źródłem informacji na początek, podobnie jak zaangażowanie w ConsenSys Academy.

Jeśli chcesz zacząć szukać pracy w blockchain, oto kilka podstawowych źródeł, z których możesz zacząć:

 • AngelList: AngelList ma tysiące ofert pracy dla startupów różnej wielkości. Platforma jest łatwa w nawigacji i jest jednym z najlepszych miejsc do znalezienia pracy w branży kryptowalut i blockchain.
 • LinkedIn: Linkedin pokaże Ci różne oferty pracy w technologii blockchain i jest pomocny przy wyszukiwaniu stanowisk w większych firmach. Ulepsz swój profil na LinkedIn, aby upewnić się, że stawiasz na krok naprzód.
 • Lista zadań kryptograficznych: Specjalnie ukierunkowany na zadania związane z kryptowalutą i blockchain Lista zadań kryptograficznych pokazuje możliwości dla dowolnej roli, technicznej lub nietechnicznej. Obecnie zatrudniają Coinbase, Kraken, Protocol Labs i Status!
 • Blocktribe: Blocktribe zawiera listę ponad 350 zadań związanych z blockchainem, od BNY Mellon po Coinbase.
 • Indeed.com: Łatwa w obsłudze strona internetowa pokazująca oferty pracy na podstawie wynagrodzenia, lokalizacji, branży i nie tylko!
 • Gitcoin.co: Gitcoin zapewnia deweloperom nagrody i możliwości pracy jako freelancer. Znajdź pracę lub dołącz do projektu open source, aby zarabiać na rozwijaniu swoich umiejętności.
 • Sieć nagród: Platforma pokazująca możliwości pracy jako wolny strzelec zarówno dla osób poszukujących pracy z technicznego, jak i nietechnicznego personelu. Nadeszła przyszłość pracy!
 • Kariera w ConsenSys: Chcesz pomóc ConsenSys zmienić świat? Zatrudniamy!
Chcesz zacząć budować na Ethereum?

Sprawdź Portal programistów Ethereum →

Biuletyn Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości o Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.Jak zbudować udany produkt BlockchainWebinar

Jak zbudować udany produkt Blockchain

Jak skonfigurować i uruchomić węzeł EthereumWebinar

Jak skonfigurować i uruchomić węzeł Ethereum

Jak zbudować własny interfejs API EthereumWebinar

Jak zbudować własny interfejs API Ethereum

Jak stworzyć token społecznościowyWebinar

Jak stworzyć token społecznościowy

Korzystanie z narzędzi bezpieczeństwa w tworzeniu inteligentnych kontraktówWebinar

Korzystanie z narzędzi bezpieczeństwa w tworzeniu inteligentnych kontraktów

Przyszłość finansów, aktywów cyfrowych i DeFiWebinar

Przyszłość finansów: aktywa cyfrowe i DeFi

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map