Skale Staking and Rewards Primer

blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

HomeBlogCodefi Aktywuj

Skale Staking and Rewards Primer

Mara Schmiedt 23 lipca 2020 Opublikowane 23 lipca 2020

dan meyers MQ8 4HYTgOc unsplash

AKTUALIZACJA: Aby uzyskać aktualne instrukcje dotyczące premiery SKALE 3 września, zobacz przewodnik sprzedaży SKALE.

Poniższy post zawiera podstawowe informacje na temat mechanizmu obstawiania SKALE i zawiera przegląd przewidywanych nagród, których możesz się spodziewać, obstawiając tokeny Skale za pomocą walidatora. 

Zarejestruj się Aktywuj aby kupić tokeny SKALE na nadchodzącej aukcji, obliczyć przewidywane nagrody i rozpocząć obstawianie żetonów. 

Co to jest SKALE? 

SKALE Network to elastyczna sieć blockchain, która daje programistom możliwość łatwego dostarczania wysoce konfigurowalnych, w pełni zdecentralizowanych łańcuchów bocznych, które są natychmiast kompatybilne z Ethereum. Łańcuchy boczne SKALE mogą wykonywać bloki w czasie poniżej sekundy z ponad 2000 transakcji na sekundę w każdym łańcuchu i uruchamiać inteligentne kontrakty w pełnym stanie, a także zdecentralizowaną pamięć masową i uczenie maszynowe w EVM. 

Mówiąc prościej, sieć SKALE działa jako zdecentralizowany dostawca przetwarzania w chmurze i pamięci masowej, zapewniając wydajność i skalowalność łańcuchowi blokowemu Ethereum. 

Obecnie ponad 40 dApps buduje się na SKALE, począwszy od gier, poprzez DeFi, aż po strumieniowe przesyłanie dźwięku i nie tylko.


Co to jest Staking?

Staking to proces blokowania tokenów w portfelu kryptowalut w celu bezpośredniego wsparcia bezpieczeństwa i wydajności zdecentralizowanej sieci. Jest to mechanizm, za pomocą którego ustala się konsensus w sieci Proof of Stake. W zamian za obstawianie żetonów uczestnicy otrzymują nagrody.

Obstawianie w sieci SKALE

Plik Skale Token (SKL) to natywny hybrydowy token użyteczności, który reprezentuje zarówno prawo do pracy, jak i token płatności w sieci SKALE. Posiadacze tokenów SKL mogą obstawiać swoje tokeny, aby weryfikować transakcje i zabezpieczyć sieć SKALE. Programiści dApps mogą uzyskać dostęp do części zasobów sieci, wdrażając i wynajmując Elastic Sidechain, płacąc opłaty za dzierżawę denominowane w SKL. 

Aby postawić na Skale Network, posiadacze tokenów mogą postawić swoje tokeny w wybranym przez siebie walidatorze lub uruchomić własny walidator obstawiania. W zamian za utrzymanie bezpieczeństwa i odporności sieci, stakerzy są wynagradzani co miesiąc w postaci procentu z puli nagród SKL. Pula nagród składa się z zagregowanych nagród za wystawienie protokołu i opłat dApp. Ilość nagród otrzymanych przez stakerów jest proporcjonalna do całkowitej liczby i czasu trwania postawionych żetonów. Zapoznaj się z sekcją Nagrody, aby uzyskać więcej informacji, lub przejdź od razu do Aktywuj aby obliczyć przewidywane nagrody za obstawianie.

SKALE Rewards Calculator.gif

Krok 1: Zostanie posiadaczem tokena SKALE

Aby rozpocząć obstawianie w sieci SKALE, musisz najpierw posiadać tokeny SKL. Wcześni użytkownicy mogą kupować tokeny SKALE na Aktywuj po zarejestrowaniu i zweryfikowaniu swojego identyfikatora. Możesz wstępnie zarejestrować się w celu uruchomienia tokena SKALE w dniu Aktywuj i załóż konto w kilka minut. 

Przepływ obstawiania GIF.gif

Tokeny SKALE zostaną sprzedane na aukcji holenderskiej, która rozpocznie się 17 sierpnia o godzinie 12:00 czasu wschodniego. Po rejestracji możesz skorzystać z Ether, USDC lub DAI, aby wziąć udział w aukcji. Wszyscy uczestnicy premiery publicznej, którzy pomyślnie złożyli ofertę podczas aukcji, otrzymają swoje tokeny w ciągu 3 tygodni od zakończenia aukcji.

Wszyscy posiadacze tokenów, którzy planują otrzymywać tokeny po uruchomieniu sieci głównej, będą musieli wyrazić zgodę i wypełnić dowód użytkowania, który wymaga postawienia 50% portfela posiadaczy tokenów na minimalny okres delegacji wynoszący 90 dni, zanim będą mogli odblokować możliwość przenoszenia tokenów poza siecią. Proof of use zapewnia, że ​​posiadacze tokenów aktywnie wspierają sieć, jednocześnie ograniczając spekulacje. Oczywiście stakery będą mogły łączyć nagrody ze stakingu przez cały okres Proof of Use. 

Krok 2: Stawianie żetonów SKALE

Po otrzymaniu tokenów SKALE jesteś gotowy, aby stać się aktywnym uczestnikiem sieci. Aktywuj zapewnia bezproblemowy interfejs do odbierania, zarządzania i stawiania tokenów. 

Aby wziąć udział i zdobyć nagrody za wkład w bezpieczeństwo sieci:

1. Porównaj opcje walidatora na portalu Aktywuj uczestnictwo

2. Wybierz walidator, wprowadź kwotę, którą chcesz postawić i czas trwania obstawiania (3, 6 lub 12 miesięcy)

3. Użyj połączonego portfela web3, aby przesłać żądanie obstawienia

SKALE Potwierdź delegację.gif

Po zatwierdzeniu twoje żetony zaczną się obstawiać na początku pierwszej epoki. Po zaakceptowaniu żądania delegacji przez walidator (y) określone tokeny są blokowane i nie można ich cofnąć do czasu zakończenia określonego okresu delegowania. Jeśli z jakiegoś powodu walidator odrzuci twoją prośbę, możesz postawić na innego walidatora przed rozpoczęciem kolejnego okresu obstawiania. 

Krok 3: Odbierz nagrody za obstawianie

Nagrody za obstawianie są przekazywane posiadaczom tokenów przez określony okres delegacji i rozprowadzane na początku każdego miesiąca kalendarzowego.

Wysokość nagród, które zdobędziesz, zależy od następujących zmiennych:

  1. Ilość tokenów, które obstawiasz: Całkowita liczba tokenów, które obstawiasz. 

  2. Czas trwania delegacji: Dostępny czas trwania delegacji, który może wynosić 3, 6 lub 12 miesięcy. Mnożniki nagród w ujęciu rocznym wynoszą odpowiednio 1x, 1,5x i 2x.

  3. Współczynnik wydawania sieci: wskaźnik tokenów wybijanych przez protokół, który jest dostępny do dystrybucji do wszystkich węzłów w sieci. Wskaźnik emisji sieci zaczyna się od 9,3% całkowitej sprzedanej podaży (5,5% całkowitej podaży) w pierwszym roku i spada w tempie 0,55% każdego roku przez pierwsze 6 lat. 

  4. Suma postawionych w sieci: Całkowita liczba tokenów postawionych w sieci jest odwrotnie proporcjonalna do stawki nagrody, biorąc pod uwagę stały współczynnik wydawania w sieci. Przy docelowej stawce wynoszącej 40% stawki nagród wynoszą odpowiednio 9,9%, 19,8% i 29,7% dla okresów delegacji odpowiednio 3, 6 i 12 miesięcy (patrz poniżej). 

  5. Generowanie opłat sieciowych: łączna liczba tokenów w puli nagród naliczonych z opłat za wypożyczenie łańcucha s dApp

  6. Obniżka opłaty za walidator:% obniżka nagrody, którą wybrany walidator pobiera za delegację

  7. Łączenie nagród: Twoja decyzja o łączeniu i ponownym delegowaniu nagród

Reward Rates.png

Możesz obliczyć swoje szacunkowe nagrody za obstawianie, korzystając z naszego Kalkulator SKALE.

Krok 4: Wycofanie tokenów SKALE

Pod koniec każdego miesiąca Twoje zarobione nagrody ze stakingu będą dostępne do wypłaty. Gdy wycofasz swoje nagrody, możesz je wykorzystać do delegowania lub przeniesienia ich do innych celów, po pomyślnym spełnieniu wymagań dotyczących dowodu używania.

Odbierz nagrody GIF.gif

Zarejestruj się Aktywuj aby kupić tokeny SKALE na nadchodzącej aukcji, obliczyć przewidywane nagrody i rozpocząć obstawianie żetonów.

Masz więcej pytań? Sprawdź nasze FAQ.

Napisane przez Marę Schmiedt

Zdecentralizowane sieci SKALEStakingNewsletter Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości o Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map