blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

HomeBlogAktualności

Stan sieci Ethereum – 2018

Statystyki z całej sieci przedstawiają migawkę obecnego łańcucha bloków Ethereum, jego przeszłości i mapy drogowej na przyszłość. Przez ConsenSys 1 czerwca 2018 Opublikowane 1 czerwca 2018

ConsenSys 400 projektów blockchain opartych na Ethereum Hero


Technologia Blockchain – a w szczególności Ethereum – zyskała międzynarodową uwagę i trakcję od czasu jej wydania w 2015 r. W szczególności pod koniec 2017 r. I na początku 2018 r. Odnotowano ogromny wzrost zainteresowania ze względu na szybki wzrost cen w całym ekosystemie aktywów kryptograficznych. W ciągu dwóch lat słowo „Ethereum” pojawiło się w ponad 110 milionach wyszukiwań w Google. Hashtag #ethereum jest tweetowany średnio 20 000 razy dziennie.

Ale co oznaczał ten stopniowy i ostry wzrost uwagi dla całej sieci Ethereum? Jeśli cofniemy zasłonę szeroko dyskutowanej ceny eteru, co się dzieje w sieci Ethereum? Spójrzmy.

Patrząc na liczby: aktywność Blockchain

Od momentu powstania sieć obsłużyła prawie 240 milionów transakcji. W szczytowym momencie 4 stycznia sieć przetworzyła 1,3 mln transakcji w ciągu 24 godzin.

Wykres transakcji Ethereum

Sieć jest ogromna i rozproszona. Do chwili obecnej w łańcuchu blokowym Ethereum istnieje 35 milionów unikalnych adresów. 4 stycznia 2018 r. Liczba aktywnych (tj. Transakcyjnych) adresów na Ethereum po raz pierwszy przekroczyła 1 milion. 4 stycznia 2018 r. Powstało ponad 350 000 nowych adresów – najwięcej adresów wygenerowano w ciągu 24 godzin do tej pory. Ethernodes zgłasza prawie 17 000 węzłów obsługujących łańcuch bloków Ethereum na sześciu kontynentach, co czyni go najbardziej zdecentralizowaną platformą blockchain na świecie.

Węzły Ethereum na całym świecie Wykres wzrostu unikalnych adresów Ethereum

Blockchain Ethereum jest bez wątpienia najbardziej aktywną istniejącą platformą inteligentnych kontraktów. Ze 100 najlepszych tokenów według kapitalizacji rynkowej 94% jest zbudowanych na bazie Ethereum. Z 800 najlepszych tokenów 87% jest zbudowanych na Ethereum. Większość z tych tokenów to „tokeny ERC-20”, co umożliwiło większość z 5,5 miliarda dolarów zebranych ze sprzedaży tokenów w 2017 roku i 6,5 miliarda dolarów zebranych tylko w pierwszym kwartale tego roku.

Za Blockchain: społeczność Ethereum

Szacuje się, że społeczność programistów Ethereum jest największa na świecie i liczy 250 000 osób. W październiku 2017r, Trufla– framework programistyczny dla Ethereum – przekroczył 200 000 pobrań. W ciągu niecałego roku liczba pobrań wyniosła prawie 550 000. Github, który przyciąga deweloperów open source z całego świata, zawiera listę 14 000 repozytoriów i 220 000 zatwierdzeń dotyczących Ethereum. MetaMask– rozszerzenie przeglądarki umożliwiające użytkownikom uruchamianie dApps bez uruchamiania całego węzła Ethereum – dotarło do ponad 1 miliona użytkowników.

Poza zdecentralizowaną siecią deweloperów Ethereum powstały zorganizowane konsorcja, które wspierają i rozszerzają społeczność Ethereum. Plik Ethereum Enterprise Alliance (EEA) utworzona w marcu 2017 r. Z 30 członkami założycielami zaangażowanymi w integrację technologii blockchain z przedsiębiorstwami. Teraz, nieco ponad rok później, EEA rozrosła się do ponad 500 członków. Startupy, korporacje, fundacje i organizacje połączyły siły, aby wnieść wkład i czerpać korzyści z ciągłego rozwoju ekosystemu Ethereum.

Powitanie Ethereum: przyjęcie przez rząd

Chociaż od dawna omawianym zastosowaniem technologii blockchain jest restrukturyzacja, a nawet rozwiązanie tradycyjnego rządu, kraje na całym świecie znalazły sposoby na wdrożenie technologii blockchain – w szczególności Ethereum – z korzyścią dla swoich obywateli. Na początku tego roku rząd Brazylia ogłosił zamiar przeniesienia petycji i powszechnego głosowania do Ethereum. Kanada testuje przy użyciu Ethereum, aby zapewnić przejrzystość korzystania z dotacji rządowych, aby złagodzić obawy obywateli dotyczące sprzeniewierzenia i korupcji. Miasto Zug w Szwajcarii – od dawna bastion kryptowalut – zaczęło oferować cyfrowe identyfikatory zarejestrowane na Ethereum w 2017 roku. Chile wykorzystuje Ethereum do śledzenia danych i finansów z sieci energetycznej, mając nadzieję na zwalczanie korupcji i wyzysku poprzez przejrzyste, niezmienne dane dostępne dla każdego obywatela. Dubai jest w drodze, aby stać się całkowicie zintegrowanym miastem opartym na blockchainie do 2020 roku. Estonia stał się dzieckiem plakatu rozproszonego ekosystemu i dojrzał do „republiki cyfrowej”, przenosząc wiele swoich systemów krajowych na blockchain Ethereum.

Chociaż technologia blockchain jest wymieniana jako okazja do ponownego zdefiniowania obecnej globalnej struktury politycznej z cyfrowymi granicami i obywatelstwami, obecne systemy nie są ostrożne, jeśli chodzi o wykorzystanie niezmiennej, bezpiecznej księgi w celu rozszerzenia swoich usług. Nadal będziemy widzieć rządowe wdrażanie łańcucha blokowego Ethereum, ponieważ jego użyteczność jest udowodniona w aktualnych przykładach.

Opierając się na Ethereum: zdecentralizowane aplikacje

Zdecentralizowane aplikacje (dApps) są głównym punktem sprzedaży łańcucha bloków Ethereum. Jako komputer o otwartym kodzie źródłowym, kompletny, światowy, Ethereum może być wykorzystany przez każdego programistę do zbudowania własnej serii inteligentnych kontraktów (tj. Zdecentralizowanej aplikacji). Witryna, która śledzi rozwój dApp, wymienia 1552 uruchomionych dApps, chociaż obecnie są one w trakcie opracowywania kolejnych. DApps obejmuje wszystko, od rynków prognoz po gry, i będzie rosnąć w siłę wraz z ulepszaniem sieci.

The Elephant in the Room: Scaling Solutions

Istnieje wiele rozwiązań skalujących dla sieci Ethereum, nad którymi pracuje wielu uczestników sieci. Rok 2018 będzie ekscytującym okresem dla Ethereum, szczególnie z przewidywanymi testami Proof of Stake poprzez wdrożenie protokołu Casper. Wiele aktywnych projektów ma na celu zapewnienie rozwiązań warstwy 2 lub „protokołów międzyblokowych”. Inicjatywy te zajmują się „trylemem” osiągnięcia skalowalności, bezpieczeństwa i decentralizacji w łańcuchu bloków. Kosmos to sieć bez uprawnień stworzona dla programistów, która umożliwia współdziałanie i skalowanie łańcucha bloków. Loom Network opracował i uruchomił platformę warstwy 2 na bazie Ethereum, umożliwiając skalowanie gier i aplikacji społecznościowych przy jednoczesnym poleganiu na podstawowych zabezpieczeniach i decentralizacji Ethereum. Zespół wystartował CryptoZombies, aplikacja na żywo umożliwiająca każdemu naukę kodowania inteligentnych kontraktów na Ethereum (z ponad 200 000 uczniów). OmiseGo umożliwia użytkownikom wysyłanie szybkich transakcji płatniczych między podmiotami i ponad granicami za pomocą plazmy. Według Vitalika Buterina rozwiązania skalujące w warstwie 2 „mogą być zbudowane w taki sposób, że zależą od drugiego poziomu wydajności, ale nie bezpieczeństwa… Mogą wtedy mieć motywację do reputacji i spodziewanych przyszłych przychodów, które pozwolą im osiągnąć dobre wyniki w chwili obecnej, a negatywne koszty wszelkich awarii są łagodzone. ”

Patrząc w dół drogi

Co oznaczają te dane? Ekosystem blockchain Ethereum jest zróżnicowany, zdecentralizowany, silny i zalewany innowacjami i aktywnością. Od czasu jej wprowadzenia na rynek w 2015 roku, ta szybko przyjęta i doceniana technologia może rozwiązać problemy nękające prawie każdą obecną branżę na świecie. Na całym świecie programiści, myśliciele, innowatorzy, liderzy i twórcy spotykają się, aby stworzyć nowy sposób komunikowania się, przeprowadzania transakcji i organizowania. Jesteśmy tu dla sieci 3.0. Przyszliśmy na zdecentralizowaną przyszłość. Jesteśmy tu dla Ethereum.

MetaMaskNewsletter Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości o Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.Ethereum Raport DeFi za III kwartał 2020 rRaport

Ethereum Raport DeFi za III kwartał 2020 r

Ethereum Raport DeFi za II kwartał 2020 rRaport

Ethereum Raport DeFi za II kwartał 2020 r

Ethereum 2 0 Raport o obstawianiu ekosystemówRaport

Raport ekosystemu obstawiania Ethereum 2.0

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych BlockchainPrzewodnik

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych Blockchain

Jak zbudować udany produkt BlockchainWebinar

Jak zbudować udany produkt Blockchain

Banki centralne i przyszłość pieniądzaBiały papier

Banki centralne i przyszłość pieniądza

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me