TokenWork # Crypto-Economics Badania i koncepcje projektowe –

Odcinek 1

Tokenizowane kupony mieszkaniowe i bony żywnościowe

Proponowany model „Re-Fungible Service Token” (RFST) jest wariantem architektury Rennekamp „Re-Fungible Token”, modelu, w którym można mieć niewymienialny składnik aktywów powiązany z zamienną płynnością – umożliwiając mu „stanie się zamiennym jeszcze raz.” Model RFST ma również podobieństwo do inteligentnego tokena Bancor, tokena ERC20 (zamiennego), który jest połączony z innym, bardziej płynnym tokenem ERC20. Podczas tej sesji przeanalizowane zostanie zastosowanie RFST do tokenizacji bonów mieszkaniowych i bonów żywnościowych.

Obejrzyj wideoTokenizowane kupony mieszkaniowe i bony żywnościoweOdcinek 2

Delphi – mechanizm obstawiania & Arbitraż

Sieć nagród przedstawia Delphi: mechanizm obstawiania i arbitrażu w celu rozwiązania problemów nieodłącznie związanych z transakcjami związanymi z usługami zaufanymi, takimi jak nagrody. Opierając się na TCR zaufanych osób, możemy uzyskać sprawiedliwsze osądy niż zwykłą monetą schellingową i możemy przejść do solidniejszego rozwiązania problemu wyroczni.

Obejrzyj wideoDelphi Mechanizm obstawiania i arbitrażuOdcinek 3

Listy rankingowe żetonów do wybierania dostawców usług

Funkcją listy rankingowej tokenów jest pielęgnowanie opartych na wartościach relacji z dostawcami usług. Konstrukcja listy rankingowej tokenów umożliwia konsumentom zdecentralizowane tworzenie listy dostawców usług w oparciu o względną wydajność w danym okresie. W tym modelu konsumenci są kuratorami.

Obejrzyj wideoListy rankingowe tokenów do wyboru dostawców usługOdcinek 4

Post Capital Cybernetics AKA Scalable Abundance

Celem tego modelu jest zapewnienie abstrakcji modelu ram ekonomicznych dla tego, jak ludzie i organizacje mogą się spotykać, przeprowadzać transakcje i organizować w taki sposób, aby zysk i cel stały się synonimami: wymagaj dawania przed znaczącym zyskiem, wymuszanego programowo zarówno w aplikacji, jak i na poziom protokołu.

Obejrzyj wideoPost Capital Cybernetics AKA Scalable AbundanceOdcinek 5

Rejestry obsługiwane za pomocą tokenów

W sieci głównej Ethereum działają teraz dwa TCR. Czego dowiedzieliśmy się o pomyśle TCR, widząc tych nielicznych w produkcji? Jakie są problemy? Jak możemy to zrobić lepiej?


Obejrzyj wideoRejestry wyselekcjonowane tokenamiOdcinek 6

Sieć paliwowa

Wprowadzenie do projektu fuel.network. Chodzi o to, aby poprawić wrażenia użytkownika Ethereum poprzez ułatwienie interakcji użytkownika końcowego z łańcuchem bloków. Paliwo umożliwi dapps płacenie opłat transakcyjnych w imieniu swoich użytkowników poprzez kierowanie tych transakcji do dostawców gazu w sieci paliwowej. Umożliwiłoby to zestaw przyjaznych dla użytkownika funkcji: brak opłat, brak zarządzania kluczami prywatnymi i lepszy przepływ użytkowników.

Obejrzyj wideoSieć paliwowaOdcinek 7

Sekcja zwłok: testy systemów kryptoekonomicznych

Cryptoeconomic Productization Lab, projekt ConsenSys, przeprowadził dwa testy na żywo rejestrów z tokenami (TCR) z rzeczywistymi użytkownikami. Odnieśliśmy sukces, ponieśliśmy porażkę i, ogólnie rzecz biorąc, jesteśmy coraz bardziej przekonani o ich znaczeniu dla naszego procesu projektowania. Przyjdź na tę prelekcję, aby uczciwie spojrzeć na naszą podróż w testowaniu systemów kryptoekonomicznych.

Obejrzyj wideoPośmiertne testy systemów kryptoekonomicznychOdcinek 8

Rozproszony mechanizm PoS do oceny wiedzy

Pojąć to zdecentralizowany protokół tworzenia i oceny referencji w drodze konsensusu społeczności wiedzy. Protokół umożliwia społecznościom formowanie się wokół pojęć, na których im zależy i tworzenie definicji tego, co to znaczy ich poznać. Fathom zachęca członków do korzystania z tych definicji w celu dokładnej oceny osób, które chcą zdobyć referencje i dołączyć do społeczności. Łączy koncepcje w hierarchiczną ontologię, która pozwala sieci na naturalny i bezpieczny rozwój.

Obejrzyj wideoRozproszony mechanizm PoS do oceny wiedzyOdcinek 9

Symulacja kryptosystemów

Projektujemy na ślepo tokenowe ekonomie. Większość dzisiejszych mechanizmów symbolicznych została zbudowana na podstawie domysłów, dużych założeń dotyczących ludzkich zachowań i odrobiny analizy. Zgadywanie i analiza mogą nam zająć tylko tyle. Dzięki analizie możesz studiować tylko teoretyczne ograniczenia i wydarzenia. Z drugiej strony symulacje mogą ujawnić rzeczy, których teoretycznie nie można obliczyć. Może ujawnić rzeczy, których nasz ludzki umysł myślący linearnie nie jest w stanie przewidzieć.

Obejrzyj wideoSymulacja kryptosystemówOdcinek 10

Rynki kuratorskie

Curation Markets to podzbiór kryptoekonomii, który obraca się wokół wykorzystania gier ważonych tokenami i sygnalizowania w celu gromadzenia informacji. Ten proces idealnie zwiększyłby nowość udostępnianych informacji. Ponieważ Curation Markets dodają zamienną wartość do nowych sieci, mogą również tworzyć i wspierać tysiące nowych społeczności, aby współtworzyć wokół wspólnych celów.

Obejrzyj wideoRynki kuratorskie

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map