Odcinek 1

Tokenizowane kupony mieszkaniowe i bony żywnościowe

Proponowany model „Re-Fungible Service Token” (RFST) jest wariantem architektury Rennekamp „Re-Fungible Token”, modelu, w którym można mieć niewymienialny składnik aktywów powiązany z zamienną płynnością – umożliwiając mu „stanie się zamiennym jeszcze raz.” Model RFST ma również podobieństwo do inteligentnego tokena Bancor, tokena ERC20 (zamiennego), który jest połączony z innym, bardziej płynnym tokenem ERC20. Podczas tej sesji przeanalizowane zostanie zastosowanie RFST do tokenizacji bonów mieszkaniowych i bonów żywnościowych.

Obejrzyj wideoTokenizowane kupony mieszkaniowe i bony żywnościoweOdcinek 2

Delphi – mechanizm obstawiania & Arbitraż

Sieć nagród przedstawia Delphi: mechanizm obstawiania i arbitrażu w celu rozwiązania problemów nieodłącznie związanych z transakcjami związanymi z usługami zaufanymi, takimi jak nagrody. Opierając się na TCR zaufanych osób, możemy uzyskać sprawiedliwsze osądy niż zwykłą monetą schellingową i możemy przejść do solidniejszego rozwiązania problemu wyroczni.


Obejrzyj wideoDelphi Mechanizm obstawiania i arbitrażuOdcinek 3

Listy rankingowe żetonów do wybierania dostawców usług

Funkcją listy rankingowej tokenów jest pielęgnowanie opartych na wartościach relacji z dostawcami usług. Konstrukcja listy rankingowej tokenów umożliwia konsumentom zdecentralizowane tworzenie listy dostawców usług w oparciu o względną wydajność w danym okresie. W tym modelu konsumenci są kuratorami.

Obejrzyj wideoListy rankingowe tokenów do wyboru dostawców usługOdcinek 4

Post Capital Cybernetics AKA Scalable Abundance

Celem tego modelu jest zapewnienie abstrakcji modelu ram ekonomicznych dla tego, jak ludzie i organizacje mogą się spotykać, przeprowadzać transakcje i organizować w taki sposób, aby zysk i cel stały się synonimami: wymagaj dawania przed znaczącym zyskiem, wymuszanego programowo zarówno w aplikacji, jak i na poziom protokołu.

Obejrzyj wideoPost Capital Cybernetics AKA Scalable AbundanceOdcinek 5

Rejestry obsługiwane za pomocą tokenów

W sieci głównej Ethereum działają teraz dwa TCR. Czego dowiedzieliśmy się o pomyśle TCR, widząc tych nielicznych w produkcji? Jakie są problemy? Jak możemy to zrobić lepiej?

Obejrzyj wideoRejestry wyselekcjonowane tokenamiOdcinek 6

Sieć paliwowa

Wprowadzenie do projektu fuel.network. Chodzi o to, aby poprawić wrażenia użytkownika Ethereum poprzez ułatwienie interakcji użytkownika końcowego z łańcuchem bloków. Paliwo umożliwi dapps płacenie opłat transakcyjnych w imieniu swoich użytkowników poprzez kierowanie tych transakcji do dostawców gazu w sieci paliwowej. Umożliwiłoby to zestaw przyjaznych dla użytkownika funkcji: brak opłat, brak zarządzania kluczami prywatnymi i lepszy przepływ użytkowników.

Obejrzyj wideoSieć paliwowaOdcinek 7

Sekcja zwłok: testy systemów kryptoekonomicznych

Cryptoeconomic Productization Lab, projekt ConsenSys, przeprowadził dwa testy na żywo rejestrów z tokenami (TCR) z rzeczywistymi użytkownikami. Odnieśliśmy sukces, ponieśliśmy porażkę i, ogólnie rzecz biorąc, jesteśmy coraz bardziej przekonani o ich znaczeniu dla naszego procesu projektowania. Przyjdź na tę prelekcję, aby uczciwie spojrzeć na naszą podróż w testowaniu systemów kryptoekonomicznych.

Obejrzyj wideoPośmiertne testy systemów kryptoekonomicznychOdcinek 8

Rozproszony mechanizm PoS do oceny wiedzy

Pojąć to zdecentralizowany protokół tworzenia i oceny referencji w drodze konsensusu społeczności wiedzy. Protokół umożliwia społecznościom formowanie się wokół pojęć, na których im zależy i tworzenie definicji tego, co to znaczy ich poznać. Fathom zachęca członków do korzystania z tych definicji w celu dokładnej oceny osób, które chcą zdobyć referencje i dołączyć do społeczności. Łączy koncepcje w hierarchiczną ontologię, która pozwala sieci na naturalny i bezpieczny rozwój.

Obejrzyj wideoRozproszony mechanizm PoS do oceny wiedzyOdcinek 9

Symulacja kryptosystemów

Projektujemy na ślepo tokenowe ekonomie. Większość dzisiejszych mechanizmów symbolicznych została zbudowana na podstawie domysłów, dużych założeń dotyczących ludzkich zachowań i odrobiny analizy. Zgadywanie i analiza mogą nam zająć tylko tyle. Dzięki analizie możesz studiować tylko teoretyczne ograniczenia i wydarzenia. Z drugiej strony symulacje mogą ujawnić rzeczy, których teoretycznie nie można obliczyć. Może ujawnić rzeczy, których nasz ludzki umysł myślący linearnie nie jest w stanie przewidzieć.

Obejrzyj wideoSymulacja kryptosystemówOdcinek 10

Rynki kuratorskie

Curation Markets to podzbiór kryptoekonomii, który obraca się wokół wykorzystania gier ważonych tokenami i sygnalizowania w celu gromadzenia informacji. Ten proces idealnie zwiększyłby nowość udostępnianych informacji. Ponieważ Curation Markets dodają zamienną wartość do nowych sieci, mogą również tworzyć i wspierać tysiące nowych społeczności, aby współtworzyć wokół wspólnych celów.

Obejrzyj wideoRynki kuratorskie

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me