blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

HomeBlogAktualności

Wszystko, co musisz wiedzieć o punktach społeczności Blockchain Reddit

Pierwsza strona Internetu używa Ethereum do pilotażowego programu swojego nowego systemu reputacji. Oto, co to oznacza dla Redditors i dla głównego nurtu przyjęcia blockchaina. Autor: Coogan Brennan 28 maja 2020 r. Opublikowane 28 maja 2020 r.

bohater punktów społeczności reddit


Kilka tygodni temu Reddit ogłosił nowy program pilotażowy oparty na Ethereum. To świetna wiadomość na temat adopcji i chcieliśmy trochę bardziej zagłębić się w tło…

Co to jest Reddit Again?

Reddit to zbiór forów dyskusyjnych (nazywanych subredditami) na różne tematy, na których członkowie mogą głosować za lub przeciw postom. Ma ogromną (i oddaną) bazę użytkowników z 430 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie i 150 milionów stron odwiedzanych każdego dnia. Reddit ogłasza się „pierwszą stroną internetu” i jest to prawdą: wirusowe filmy i historie, które czytasz w Buzzfeed lub oglądasz w lokalnych wiadomościach, często pochodzą z Reddit.

Oprócz ogromnej popularności i wpływów, ważne jest, aby zrozumieć system reputacji Reddit dla użytkowników, tzw Karma. Gdy prześlesz post i otrzyma on kilka pozytywnych głosów, otrzymasz więcej punktów Karmy. Kiedy Twój post zostanie odrzucony, dostaniesz mniej. Karma to pożądany wskaźnik, ponieważ może zwiększyć liczbę osób, które widzą Twoje posty. To także powód do dumy dla użytkowników. Więcej Karmy oznacza, że ​​korzystasz z Reddit od jakiegoś czasu i ludzie wspierają Twoje posty.

strzałka karmy 1

Co to są punkty społeczności?

Wcześniej w tym miesiącu Reddit ogłosił uruchamiali program pilotażowy o nazwie Punkty społeczności. Punkty społeczności, słowami Reddit, pozwalają użytkownikom „zdobywać punkty, wnosząc wkład w społeczność, na przykład przesyłając wysokiej jakości posty i komentarze”. 

Brzmi jak istniejący system reputacji Karma, prawda? Cóż, jest pewien zwrot akcji. Reddit zbudował swoje punkty społeczności w Ethereum, sieci blockchain. Punkty społeczności są cyfrowo reprezentowane jako tokeny w łańcuchu bloków: 1 punkt społeczności na Reddit jest odzwierciedlony przez 1 punkt społeczności w łańcuchu blokowym Ethereum.

Dlaczego punkty społeczności są w łańcuchu blokowym?

Alexis Ohanian, mąż Sereny Williams i współzałożyciel Reddit, jest zwolennikiem kryptowalut i sieci blockchain. Jego firma venture capital była jednym z pierwszych sponsorów Coinbase, obecnie jednego z najpopularniejszych produktów kryptowalutowych. Jest konsekwentnym zwolennikiem i cheerleaderką dla kryptowalut.

Wyjaśniacz w przypadku programu Community Points opisuje obecny krajobraz internetu jako daleki od „wolnej granicy”, w której był on po raz pierwszy. 

wolna granica

Dalej opisuje konsolidację Internetu w zamknięte platformy, które uwięzły użytkowników i ograniczały możliwości.

ściany

Na koniec mówi o potencjale użytkowników do odzyskania „własności granicy”, przypuszczalnie poprzez sieci blockchain.

własność

Na razie wydaje się, że Reddit ma nadzieję na przyspieszenie przyjęcia blockchaina, działając jako główne narzędzie onboardingowe między ogromną publicznością a blockchainem Ethereum. 

Consensys plexus ikona okrągła Obejrzyj nasze seminarium internetowe „Wprowadzenie do Web3”. Zegarek

Jak wygląda to wydanie?

Ponieważ jest to program pilotażowy, Reddit wdraża punkty społeczności tylko na dwóch subredditach: r / Kryptowaluta (1 mln abonentów) i r / FortNiteBR (1,3 mln subskrybentów). Każdy subreddit ma inne logo reprezentujące jego Punkty, r / kryptowaluty „Księżyce” i r / FortNiteBR są „Cegły”.

Punkty społeczności użytkownika są przechowywane w „Vault”, który jest dostępny tylko w aplikacji mobilnej Reddit. Skarbiec zawiera klucze prywatne i publiczne użytkownika używane do odbierania, handlu lub wydawania tokenów w sieci Ethereum. Księżyce i cegły są rozprowadzane co miesiąc na podstawie udziału użytkownika na subreddicie i pojawią się w skarbcu. Użytkownicy mogą korzystać z funkcji Reddit’s Vault lub wysyłać swoje tokeny do Portfel Ethereum.

Księżyce i cegły mają własne inteligentne kontrakty (oddzielne programy wdrożone w łańcuchu blokowym Ethereum) wdrożone w Ethereum. Zakładając, że zostanie wdrożony ogólnie, każdy subreddit miałby własny inteligentny kontrakt na łańcuchu blokowym Ethereum.

Dlaczego to wielka sprawa?

Blockchain nadal nie osiągnął akceptacji głównego nurtu, a program Reddit udostępnia blockchain szerszej publiczności. Reddit nie tylko ma dużą bazę użytkowników, ale także posiada prawdziwą kulturową pamięć podręczną ze względu na swoją wyjątkową pozycję w Internecie. Fakt, że używają blockchain i Ethereum, jest naprawdę ekscytujący.

Reddit stworzył również solidne doświadczenie wdrożeniowe dla swoich użytkowników, prowadząc ich przez konfigurację Vault i integrację łańcucha blokowego bezpośrednio z dwoma popularnymi subredditami. Korzystają z procesu zwanego meta-transakcjami (o którym możesz dowiedzieć się więcej tutaj), aby ułatwić czasami trudny proces przesyłania transakcji Ethereum. 

Reddit robi to również z (przynajmniej częściowo) idealistycznym zamiarem pomocy w budowaniu szerszej społeczności blockchain i internetowej. Identyfikacja Ethereum jako najlepszego miejsca do wykorzystania tych zamiarów jest wielkim wotum zaufania zarówno dla blockchain, jak i Ethereum.

Co dalej?

Program pilotażowy potrwa do lata 2020 r. Zespół ds. Punktów społeczności prowadzi program Bug Bounty w ogólnym systemie punktów społeczności, kierowanie na Księżyc i Cegła kontrakty.

Doszło już do kilku naprawdę interesujących wniosków:

Jest to doskonały rozwój ogólnie dla publicznych łańcuchów bloków, a konkretnie dla Ethereum. To świetny przypadek użycia w firmie z ogromną publicznością. Wykorzystują swoją wiedzę techniczną do projektowania łatwego wdrażania do Ethereum. Ewentualny crossover z FortNite byłby fenomenalny. Cały projekt – mówiąc w języku, który mogliby zrozumieć Redditors – jest niesamowity.

Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co będzie dalej.

Chcesz więcej awarii blockchain prosto do swojej skrzynki odbiorczej?

Zapisz się do newslettera ConsenSys, aby otrzymywać najnowsze wiadomości i analizy dotyczące technologii blockchain. Subskrybuj Biuletyn Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości o Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.Ethereum Raport DeFi za III kwartał 2020 rRaport

Ethereum Raport DeFi za III kwartał 2020 r

Ethereum Raport DeFi za II kwartał 2020 rRaport

Ethereum Raport DeFi za II kwartał 2020 r

Ethereum 2 0 Raport o obstawianiu ekosystemówRaport

Raport ekosystemu obstawiania Ethereum 2.0

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych BlockchainPrzewodnik

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych Blockchain

Jak zbudować udany produkt BlockchainWebinar

Jak zbudować udany produkt Blockchain

Banki centralne i przyszłość pieniądzaBiały papier

Banki centralne i przyszłość pieniądza

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me