Wszystko, co musisz wiedzieć o twardym widelcu Istanbul

blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

HomeBlogAktualności

Wszystko, co musisz wiedzieć o twardym widelcu Istanbul

Następna aktualizacja sieci Ethereum i co nadejdzie. Przez ConsenSys 22 listopada 2019 r. Opublikowane 22 listopada 2019 r.

Ethereum hero ConsenSys 2

Zbliża się dzień, ósma aktualizacja sieci Ethereum jest tuż-tuż. 

Ósmy hard fork Ethereum ma się odbyć 6 grudnia 2019 r. Dla tych, którzy nie są tak zaznajomieni z terminem hard fork, pomyśl o tym procesie jako o „ulepszeniu sieci”. Dokładna data może ulec zmianie ze względu na różne czasy bloków i strefy czasowe. Możesz obejrzeć Stambulski zegar odliczający czas na Etherscan. 

Stambuł jest jednym z wielu twardych rozwidleń Ethereum 1.x to nastąpi przed Ethereum 2.0. Ethereum przechodzi z obecnego mechanizmu konsensusu „Proof of work” w kierunku „Proof of the stack Consensus”. Bieżący stały numer bloku dla przejścia to: Numer bloku: # 9069000. 

Oczekiwana data na hard fork to piątek, 6 grudnia 2019 r.

Aktualizacje Stambułu 

Istambuł wprowadza aktualizacje, które zmienią koszt różnych kodów operacyjnych, aby zapobiec blokowaniu spamu i poprawić ogólną odporność na ataki typu „odmowa usługi”. To uaktualnienie zapewni większą interoperacyjność Ethereum i Zcash, a także z innymi kryptowalutami opartymi na Equihash. Będą różne zmiany w opkodach (kodach operacji), które również zwiększą wydajność skalowalności dla rozwiązań opartych na technologii prywatności o zerowej wiedzy, takich jak SNARKs i STARKs. 

Zaakceptowane EIP

EIP to propozycje ulepszeń Ethereum, które są omawiane i omawiane przed każdym hard forkiem Ethereum. Każdy może napisać EIP i zaproponować ulepszenia dla sieci Ethereum. W sumie zaproponowano 11 EIP do modernizacji Stambułu, a sześć wybrano do realizacji. Poniżej znajdują się EIP, które zostały zaakceptowane dla Stambułu: 

EIP-152: Dodaje prekompilację F. funkcji kompresji Blake2. Ten EIP umożliwi funkcji skrótu BLAKE2b i innym 64-bitowym wariantom BLAKE2 o wyższej rundzie na tanie działanie na EVM, umożliwiając łatwiejszą interoperacyjność między Ethereum i Zcash, a także innymi monetami PoW opartymi na Equihash.


EIP-1108: Zmniejszenie kosztów prekompilacji alt_bn128 gazu, ponieważ prekompilacje oparte na krzywej eliptycznej są obecnie zawyżone. Zmiana cen prekompilacji w dużym stopniu pomogłaby wielu rozwiązaniom w zakresie prywatności i skalowaniu w Ethereum.

EIP-1344: Obecnie nie ma specyfikacji określającej, w jaki sposób identyfikator łańcucha jest ustawiany dla określonej sieci, a zamiast tego opiera się na wyborach dokonywanych ręcznie przez osoby wdrażające klienta i społeczność łańcuchową. W tym EIP proponuje się wykorzystanie identyfikatora łańcucha, aby zapobiec atakom polegającym na powtórnym odtwarzaniu między różnymi łańcuchami i byłoby korzystne mieć taką samą możliwość w ramach inteligentnych kontraktów podczas obsługi podpisów, szczególnie w odniesieniu do schematów podpisów warstwy 2. 

EIP-1844: Szybki rozwój stanu Ethereum spowodował, że niektóre opkody wymagały większej ilości zasobów niż poprzednio. W związku z tym w ramach tego EPI dokonano ponownej wyceny niektórych instrukcji, aby uzyskać dobrą równowagę między wydatkami na gaz a zużyciem zasobów. 

EIP-2028: Połączenie danych z łańcucha wymaga płacenia za paliwo w sieci Ethereum. Część EIP obniży koszt gazu z obecnej wartości 68 gazu na bajt do 16 gazu na bajt, co pomoże zwiększyć przepustowość, ponieważ więcej danych może zmieścić się w jednym bloku. 

EIP-2200: Zapewnia ustrukturyzowaną definicję zmian pomiaru gazu netto dla kodu operacji SSTORE, umożliwiając nowe zastosowania magazynów kontraktowych i redukując nadmierne koszty gazu tam, gdzie nie odpowiada to, jak działa większość implementacji.

Dla użytkowników Ethereum

Jeśli posiadasz lub używasz Ether z którąkolwiek z poniższych usług, nie musisz nic robić:

  • Przechowuj lub dokonuj transakcji za pomocą portfela mobilnego, takiego jak MetaMask lub Coinbase Wallet
  • Trzymaj eter na giełdzie, takiej jak Coinbase, Binance, Kraken itp. 
  • Skorzystaj z portfela sprzętowego, takiego jak Ledger lub Trezor. 

Niektóre z tych usług mogą informować Cię o konieczności podjęcia dodatkowych działań, takich jak wymiana, urządzenie sprzętowe lub usługa portfela, więc po prostu upewnij się, że postępujesz zgodnie z nimi, jeśli ma to zastosowanie. 

Dla biegaczy węzłów

Ethereum to zdecentralizowana sieć peer-to-peer, więc każdy, kto obecnie korzysta z infrastruktury Ethereum, będzie musiał zaktualizować swoje oprogramowanie do wersji klienta Ethereum, która jest „gotowa na rozwidlenie” i powinien to zrobić przed 1 grudnia..

Jeśli używasz Infura, wtedy żadne zmiany nie są wymagane. Infura jest gotowa i nie musisz nic robić. Infura obsługuje niezawodną infrastrukturę Ethereum od ponad trzech lat i udowodniła, że ​​jest biegła w obsłudze aktualizacji na dużą skalę podczas sieciowych dysków twardych. Zajmą się aktualizacją, abyś mógł dalej tworzyć świetne oprogramowanie.

Następujące wersje oprogramowania mają zostać wydane pod koniec września. Jeśli „przegapisz rozwidlenie” i nie uda Ci się zaktualizować oprogramowania na czas, nie będziesz już mieć dokładnego obrazu źródła danych łańcucha bloków. Brak rozwidlenia wymagałby ponownej synchronizacji węzła z łańcuchem bloków Ethereum, co może zająć godziny lub nawet dni.

W jaki sposób węzły mogą być „gotowe na rozwidlenie”:
  1. Regularnie sprawdzaj strony klientów pod kątem ogłoszenia o aktualizacji oprogramowania:
  1. Przejrzyj aktualizacje widelca aby określić, czy potrzebne są jakiekolwiek zmiany w twoich aplikacjach, lub czy będzie to miało wpływ na użytkowników.

  2. Zaktualizuj swój węzeł przed blokiem rozwidlenia.

Co dalej? 

Istnieje lista zaplanowanych dysków twardych Ethereum po Stambule w ramach ETH 1.x, który jest kompleksowym zestawem ulepszeń do sieci głównej Ethereum przeznaczonym do krótkoterminowego przyjęcia. Więcej informacji na temat Ethereum 1.x i zespołu stojącego za jego ciągłymi ulepszeniami i aktualizacjami można znaleźć tutaj i tutaj.

Możesz przeczytać o mapie drogowej do Serenity (ETH 2.0), w tym o wszystkich fazach, aby uzyskać dowód udziału w Ethereum. 

Pierwsza faza Serenity obejmie wdrożenie Beacon Chain, który jest blockchainem typu Proof of Stake i będzie oznaczał wykonanie od dawna planowanego przejścia z mechanizmu proof of work na dowód konsensusu stawki. Beacon Chain zostanie podniesiony i będzie działał obok oryginalnego łańcucha PoW Ethereum, zapewniając, że nie ma przerwy w ciągłości łańcuchów. Bądź na bieżąco z przyszłymi wpisami na temat aktualizacji sieci Ethereum i ścieżki do Serenity.  

Biuletyn Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości o Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.Ethereum Raport DeFi za III kwartał 2020 rRaport

Ethereum Raport DeFi za III kwartał 2020 r

Ethereum Raport DeFi za II kwartał 2020 rRaport

Ethereum Raport DeFi za II kwartał 2020 r

Ethereum 2 0 Raport o obstawianiu ekosystemówRaport

Raport ekosystemu obstawiania Ethereum 2.0

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych BlockchainPrzewodnik

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych Blockchain

Jak zbudować udany produkt BlockchainWebinar

Jak zbudować udany produkt Blockchain

Banki centralne i przyszłość pieniądzaBiały papier

Banki centralne i przyszłość pieniądza

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map