Wykorzystaj Blockchain, aby wypełnić lukę w edukacji cyfrowej: innowacyjne finansowanie gmin w czasach koronawirusa

blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

HomeBlog Aktywa Codefi

Wykorzystaj Blockchain, aby wypełnić lukę w edukacji cyfrowej: innowacyjne finansowanie gmin w czasach koronawirusa

przez Alex Kostura 1 maja 2020 opublikowany 1 maja 2020

trzpień t4l 8211 PnSpCHYKsw unsplash

Pandemia koronawirusa zmieniła prawie każdy aspekt naszego codziennego życia. Jednym z obszarów, w którym występują zarówno bezpośrednie skutki, jak i skutki długoterminowe w szerokim zakresie zagadnień, jest edukacja. Ograniczenia dotyczące dystansu społecznego wyprowadziły uczniów i nauczycieli z sal lekcyjnych w dającej się przewidzieć przyszłości. Niestety, wiele naszych systemów szkolnych i samorządów nie było przygotowanych na przejście do 100% cyfrowego nauczania.

Wielu uczniów i nauczycieli nie ma podstawowego sprzętu do nauki online – komputera domowego, który można przeznaczyć na własny użytek, oraz niezawodnego, szybkiego Internetu. Wcześniejsze badania skupiały się tylko na tym, czy istniał „komputer” czy „dostęp do internetu”, a nie na tym, czy faktycznie był to funkcjonalny zestaw umożliwiający dziecku cyfrową naukę na odległość. Społeczności amerykańskie muszą pilnie zbadać rzeczywiste potrzeby techniczne wraz z innowacyjnymi mechanizmami finansowania, aby wyeliminować luki i przygotować się na przyszłość, w której więcej, jeśli nie całość, uczenia się odbywa się online.

Nieprzewidziane potrzeby wymagają nowych rozwiązań. Globalne instytucje i korporacje są obejmując technologię blockchain aktualizować starsze procesy, promować przejrzystość i obniżać koszty. W ConsenSys mamy szereg narzędzi, które władze stanowe i lokalne mogą wykorzystać, aby natychmiast stawić czoła tym wyzwaniom

Podział cyfrowy

Dzięki uczeniu się online przepaść cyfrowa pogarsza się. Gospodarstwa domowe o niższych dochodach rzadziej posiadają komputer w domu lub dostęp do szybkiego Internetu. Studenci na obszarach wiejskich szczególnie nie mają dostępu do łączy szerokopasmowych, a różnice te są większe w przypadku uczniów z mniejszości.

Zasoby są ograniczone, a obecne programy tylko częściowo zaspokajają potrzeby naszych uczniów. Kiedy New Bridges Elementary (PS532) na Brooklynie w Nowym Jorku rozpoczęło w zeszłym miesiącu naukę na odległość, wielu rodzinom brakowało odpowiedniej technologii. Organizacja non-profit Przyjaciele Nowych Mostów rozpoczęła pilną inicjatywę zbierania funduszy online. W list do darczyńców, stwierdzili, „chociaż DOE (Departament Edukacji), miasto i firmy telekomunikacyjne podjęły pewne kroki w celu połączenia studentów, są rodziny, które z różnych powodów nie mają dostępu do tych form wsparcia”.

Sytuacja mojej siostry przedstawia wspólny zbiór problemów. Jest nauczycielką w szkole podstawowej w Wirginii i planuje wykorzystać część swojego czeku stymulacyjnego otrzymanego od rządu federalnego USA na zakup nowego domowego laptopa. Jest to jedna z długiej listy innych priorytetów dla jej rodziny. Jej szkoła oferowała ograniczoną liczbę laptopów nauczycielom, którzy nie mieli domowego komputera. Ponieważ ma jednego w domu, nie kwalifikowała się. Jednak dzieli się tym laptopem ze swoim 6-letnim synem, który teraz wykonuje wiele zadań szkolnych online. Jego szkoła oferowała urządzenia tylko dzieciom w klasach 3, 4 i 5. Pomiędzy nauczaniem swoich uczniów online, ułatwianiem edukacji synowi i zabawą dwulatka, po prostu nie jest wyposażona!

Indywidualni nauczyciele w USA wydać średnio 459 dolarów rocznie na przybory szkolne. 90% tych nauczycieli nie otrzyma zwrotu kosztów. Teraz nauczyciele prawdopodobnie będą wydawać dodatkowe pieniądze na sprzęt i oprogramowanie potrzebne do wykonywania ich pracy i służenia swoim uczniom. Będą również wymagać dodatkowego czasu i zasobów, aby nauczyć się oceniać i wykorzystywać bezpłatne zasoby online, takie jak Khan academy. Wiele firm technologicznych oferuje również bezpłatne zasoby, takie jak Microsoft dołącza do globalnej Koalicji Edukacyjnej COVID-19 z UNESCO zapewnienie dostępu do narzędzi, które pomagają uczniom i nauczycielom kontynuować naukę i nauczanie podczas pandemii. Ale znowu nauczyciele i społeczności muszą wiedzieć, gdzie uzyskać dostęp do zasobów, jak uzyskać do nich dostęp i jak ocenić, czy jest to właściwe dla określonych potrzeb uczniów..


Oprócz tych łatwych do zidentyfikowania, natychmiastowych potrzeb, istnieje wiele innych ulepszeń naszego systemu edukacji, które będą wymagały skupionej uwagi i innowacyjnego finansowania. Tom Hay jest dyrektorem ConsenSys Academy i pedagogiem, który spędził większość swojej kariery na wspieraniu cyfrowej transformacji edukacji. Zidentyfikował dodatkowe potrzeby, które były równie pilne i wymagały znacznych inwestycji finansowych:

  • Alternatywne lub uzupełniające narzędzia cyfrowe dla uczniów o różnych zdolnościach

  • Umiejętności cyfrowe i szkolenia komputerowe dla nauczycieli, aby skuteczniej korzystać z narzędzi

  • Ulepszanie systemów i procesów uczenia się online (frekwencja, oceny itp.)

  • Planowanie pomocy finansowej w okresie przedłużającej się recesji gospodarczej

Oczywiste jest, że codzienni bohaterowie przyspieszyli natychmiastową reakcję. Wśród tych bohaterów niewątpliwie znajdują się pracownicy administracji państwowej i samorządowej oraz wykonawcy usług, którzy pracują w godzinach nadliczbowych, aby zapewnić ciągłość usług dla obywateli. Jednak obecna luka w finansowaniu potrzeb edukacyjnych będzie wymagała kreatywności od władz państwowych i samorządowych oraz ich doradców finansowych.

john-schnobrich-2FPjlAyMQTA-unsplash.jpg

Aktualizacja klasyki pod kątem zaangażowania społeczności

Jednym z możliwych rozwiązań jest spojrzenie na tradycyjne narzędzie finansowania w nowy sposób. Od ponad 200 lat samorządy wydają obligacje komunalne zbierać fundusze na krytyczną infrastrukturę społeczną, a szkoły nie były wyjątkiem. Rzeczywiście, wiele okręgów szkolnych niezależnie ma możliwość emitowania obligacji komunalnych i niezależnie lub za pośrednictwem swojej gminy sfinansowało projekty i programy transformacyjne w Stanach Zjednoczonych poprzez emisje obligacji, zapewniając możliwości inwestycyjne kierowane przez społeczność.

W swojej ponad 200-letniej historii obligacje komunalne nie doświadczyły wielu innowacji. Jednak niektóre miejscowości z powodzeniem eksperymentują z obligacjami mini-komunalnymi lub „mini munis”, które są zazwyczaj mniejsze pod względem łącznej kwoty (<10-15 milionów dolarów) i wykorzystując nową technologię można sprzedawać za nominały nawet do 100 dolarów, aby lokalni inwestorzy mogli sobie na nie pozwolić. Tradycyjnie obligacje są sprzedawane za nominały 100 000 USD, a nawet programy mini-muni tradycyjnie wykorzystywały nominały 5 000 USD, co sprawia, że ​​są one niedostępne dla wielu inwestorów indywidualnych. Miasto Denver opracowało udany program mini-obligacji ze sprawdzoną popularnością wśród lokalnych inwestorów. Emisja o wartości 12 milionów dolarów w 2014 roku została sprzedana mieszkańcom Denver w mniej niż 20 minut.

Seria mini-obligacji przeznaczona na mniejsze, dyskretne finansowanie projektów i skierowana do lokalnych inwestorów może być idealna dla miast i państw, które chcą zebrać pieniądze na poprawę edukacji cyfrowej w swoich społecznościach. Jednak starsza struktura rynku oznacza koszty tych mniejszych emisji są w rzeczywistości wyższe niż te większe niż 10 mln USD. Dodatkowo koszty administracyjne związane z prowadzeniem programu mini-obligacji z udziałem setek inwestorów indywidualnych mogą być wygórowane dla pracowników miasta.

Aby rozwiązać te problemy, zalecamy cyfrową przeróbkę obligacji komunalnych. Wprowadzenie cyfrowej obligacji komunalnej – obligacji emitowanej i zarządzanej na platformie cyfrowej obsługiwanej przez technologię blockchain.

Przedstawiamy cyfrowe obligacje komunalne

Jedną z największych korzyści wynikających z najnowocześniejszej technologii blockchain jest możliwość uruchamiania programowalnych zasobów cyfrowych w formacie, który jest intuicyjny i łatwy w użyciu zarówno dla inwestora, jak i emitenta. Dzięki zastosowaniu inteligentnych kontraktów – zautomatyzowane reguły biznesowe dotyczące akcji, takich jak emisja, ujawnianie informacji inwestorom i dystrybucja płatności, mogą być zarządzane z jednego pulpitu. A podstawową rolą łańcucha bloków jest umożliwienie rejestrowania własności i transakcji w czasie rzeczywistym, który jest kontrolowany i bezpieczny pod względem kryptograficznym, ale zgodnie z wszystkimi intencjami i celami z perspektywy użytkownika, który jest po prostu „pod maską”, wykonując swoje zadania.

ConsenSys zbudował platformę Codefi Assets, aby zapewnić te same korzyści obligacjom komunalnym i zapewnić dostosowane podejście gotowe do wdrożenia od ręki. Platforma cyfrowa usprawnia cały proces emisji obligacji i zarządzania cyklem życia, czyniąc go bardziej dostępnym i wydajnym procesem dla władz państwowych i samorządowych. Ale także w tym trudnym czasie cała emisja może być reklamowana online, sprzedawana i wydawana za pośrednictwem portalu internetowego bez konieczności dokonywania fizycznych transakcji papierowych lub osobistych. W czasach, gdy wiemy, że Covid19 przetrwa na papierze do 24 godzin i obfituje w pytania dotyczące odporności, platforma cyfrowa to nie tylko kwestia wydajności, ale także zdrowia publicznego.

Dzięki Codefi Assets miasta i stany mają nową elastyczność w emitowaniu obligacji na mniejsze kwoty w celu finansowania określonych programów i projektów edukacyjnych. Mogą to zrobić w znacznie szybszym czasie wejścia na rynek niż tradycyjne obligacje i w sposób, który bezpiecznie dociera do ludzi w ich domach za pośrednictwem platformy cyfrowej.

Ponadto platforma pozwala emitentowi na ograniczenie marketingu do lokalnych inwestorów (na przykład według kodu pocztowego), w przypadku których inwestycja jest prawdopodobnie znacznie bardziej znacząca. Wyobraź sobie, że dajesz obywatelom możliwość bezpośredniego inwestowania w nowe laptopy dla każdego ucznia w ich społeczności. Ponieważ jest to obligacja, a nie zwykła darowizna, lokalni inwestorzy również zobaczą zwrot z tej inwestycji przez pewien okres czasu.

Emitent lub jego upoważniony przedstawiciel mają również dostęp do pulpitu, który umożliwia im przeglądanie profilu inwestorów, wysyłanie komunikatów, a nawet dystrybucję płatności kuponowych. Otwiera to nowe możliwości zaangażowania obywatelskiego w przyszłości.

Narzędzia są tam. Pojazd finansowania to klasyk, który jest z powodzeniem używany od ponad 200 lat. Platforma Codefi Assets została pomyślnie wdrożona w celu digitalizacji i optymalizacji transakcji na rynku kapitałowym.

Zachęcającą wiadomością jest to, że miasta lubią Berkeley, CA i Denver, CO badali możliwości blockchain przed obecnym kryzysem. W świetle pojawiających się i pilnych priorytetów w zakresie finansowania edukacji, władze stanowe i lokalne w całych Stanach Zjednoczonych powinny rozważyć cyfrowe obligacje komunalne z gotowymi do użycia platformami, takimi jak Codefi Assets.

Napisane przez Alex Kostura

Aby dowiedzieć się więcej o cyfrowych obligacjach komunalnych lub umówić się na demo Codefi Assets, proszę o kontakt: tutaj.

Informacje branżoweNewsletterZapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości dotyczące Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map