Zapobieganie korupcji na rynkach finansowych: historia Moniki Singer

blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

HomeBlogBlockchain Poradnik

Zapobieganie korupcji na rynkach finansowych: historia Moniki Singer

Monica opowiada o swojej podróży od CEO Strate, wiodącego Centralnego Depozytu Papierów Wartościowych, do dołączenia do ConsenSys, aby bronić przyjęcia technologii blockchain w Afryce. Przez Lesa Moné 7 stycznia 2020 Opublikowane 7 stycznia 2020

Monica Singer ConsenSys GmbH

Monica Singer kierowała działaniami w zakresie cyfryzacji na południowoafrykańskich rynkach finansowych jako dyrektor generalny Strate, licencjonowany Centralny Depozyt Papierów Wartościowych (CSD).

Pod jej kierunkiem Strate przeszedł rekordowa liczba dyrektyw oraz ustawodawstwo mające na celu unowocześnienie procesów, zapewnienie przejrzystości, wydajności i zwalczenie korupcji. W rezultacie Światowe Forum Ekonomiczne uznano Republikę Południowej Afryki za trzy najbardziej postępowe Centralne Depozyty Papierów Wartościowych w 2012 r. RPA zajęła również pierwsze miejsce w zakresie regulacji giełd papierów wartościowych.

Kiedy Monica odkryła blockchain, naturalnie miała palące pragnienie wdrożenia tej technologii na lokalnych rynkach finansowych. Jednak jej zarząd był zadowolony z poczynionych postępów i nie miał ochoty wdrażać nowego narzędzia. 

Monica miała tylko jedną rzecz do zrobienia.

Wskoczyła na statek.

Monica porzuciła wygodną pozycję na szczycie łańcucha pokarmowego i dołączyła do płaskiej hierarchii ConsenSys, aby poprzeć przyjęcie technologii blockchain w Afryce.

To jest jej historia.

Monica Singer GIF ConsenSys GmbH

Droga mająca na celu wykorzenienie korupcji na rynkach finansowych prowadzi Monikę z Urugwaju przez RPA do Waszyngtonu. 


Opuściłem Urugwaj w wieku 21 lat, aby podążać za miłością do Południowej Afryki. Po przyjeździe zauważyłem różnicę między białymi i czarnymi z powodu przerażających praw apartheidu; korupcja i nierówność zaszkodziły temu społeczeństwu. Przyjechałem do Republiki Południowej Afryki z niczym i musiałem jak najlepiej wykorzystać to w bardzo trudnych warunkach. Pracowałem ciężko jako biegły rewident i studiowałem w nocy, aby zostać biegłym rewidentem. 

Po ukończeniu obowiązkowej praktyki zawodowej na stanowisku audytora podjąłem pracę na stanowisku Dyrektora Technicznego Institute of Chartered Accountants. To stanowisko dało mi możliwość zbadania standardów audytu i rachunkowości dla zawodu. To było bardzo satysfakcjonujące. Przyjęliśmy nowe przepisy i standardy oraz stworzyliśmy zasady zarządzania, aby zapobiegać korupcji na rynkach finansowych. 

Wtedy Bank Światowy poprosił mnie o zostanie konsultantem. Spakowałem rodzinę i poleciałem do Waszyngtonu. Częścią mojego zadania było zbadanie, co się stało w banku, kiedy pieniądze zostały przekazane na projekty społeczne na całym świecie. Szybko dowiedziałem się, że mniej niż 40% środków przeznaczonych na projekty społeczne trafia faktycznie we właściwe miejsce. Dowiedziałem się, że wiele rządów było skorumpowanych i nie było kontroli, które zapewniłyby monitorowanie i bezpieczeństwo wypłat. 

Natychmiast miałem obsesję na punkcie wymyślenia, jak możemy zapobiec sprzeniewierzeniu pieniędzy.

Chcąc zapewnić przejrzystość pożyczek udzielanych przez Bank Światowy, opracowaliśmy listę kontrolną rozliczalności finansowej krajów otrzymujących pomoc. Kraj otrzymujący musiałby ukończyć wszystkie oceny odpowiedzialności finansowej przed dokonaniem wypłat. Proces ten udowodnił Bankowi Światowemu, że kraj przyjmujący będzie dysponował niezbędnymi środkami kontroli, aby kierować fundusze do zamierzonych miejsc docelowych. Teraz zdaję sobie sprawę, że technologia blockchain byłaby idealnym sposobem na monitorowanie tych wypłat w czasie rzeczywistym.

Wróciłem do Republiki Południowej Afryki, aby zmienić rynki finansowe. Dołączyłem Strate jako kierownik projektu, a dwa lata później zostałem CEO. W 1996 roku prowadziliśmy działalność w całości na papierze. Były papiery udziałowe rozliczane czekami dla wszystkich transakcji na giełdzie w Johannesburgu. Proces obfitował w opóźnienia w rozliczeniach, oszustwa i utratę możliwości zwiększenia płynności. Giełda prawie się zatrzymała, ponieważ inwestorzy stracili zaufanie do systemu.

Mój zespół i ja całkowicie zdigitalizowaliśmy rynki finansowe SA. Wkrótce potem rynek finansowy Republiki Południowej Afryki zajął 3 pierwsze miejsce w rankingu Raport globalnej konkurencyjności Światowego Forum Ekonomicznego za lata 2012–2013. Republika Południowej Afryki zajęła również pierwsze miejsce w zakresie przepisów dotyczących giełd papierów wartościowych. 

Źródło: Raport o globalnej konkurencyjności Światowego Forum Ekonomicznego za lata 2012–2013

Kiedy Satoshi doprowadził mnie do płaczu

W 2015 roku byłem na konferencji i słyszałem szepty o Bitcoinie i blockchainie. Zaciekawiony, pobrałem białą księgę Bitcoin i to zmieniło moje życie. Płakałem. To była formuła, której szukałem przez całe życie! 

Nawet po naszym sukcesie miałem ciągłe przeczucie, że bez względu na to, co robimy w zakresie kontroli audytorów i międzynarodowych standardów zarządzania ryzykiem, nadal nie udaje im się wykryć oszustwa. Są banki, które wciąż upadają, a deponenci tracą wszystkie swoje pieniądze. Są firmy ubezpieczeniowe, które upadają i biorą ze sobą dożywotnie składki. Co zrobiliśmy źle? Co mogliśmy zrobić lepiej?

Następnie Satoshi powiedział: zamiast scentralizować zapisy i przenieść całą odpowiedzialność na organ centralny i audytorów, aby zapewnić dokładność i rzetelną prezentację informacji, zdecentralizuj zapisy w niezmiennej księdze, w której w czasie rzeczywistym wszyscy aktorzy będą mieli własne informacje pod ich własną kontrolą. Blockchain sprawił, że oszukiwanie było dosłownie niemożliwe. 

Firma, którą prowadziłem, scentralizowała wszystkie rekordy. Mieliśmy warstwy pośredników. Była to jedyna realna iteracja od transakcji papierowych do cyfryzacji. Ale teraz znalazłem nowy sposób – nowe narzędzie do dodania do mojego arsenału. Mój cały świat zmienił się po opublikowaniu białej księgi Satoshi. Musiałem znaleźć sposób na wprowadzenie technologii blockchain na rynki finansowe RPA. 

Moja tablica była zadowolona z postępów, jakie poczyniliśmy w Strate i nie postrzegała blockchain jako niezbędnego kolejnego kroku. Myśleli, że zgubiłem kulki. Będąc wiernym sobie, jedyną opcją, jaką miałem, była rezygnacja i samodzielna ewangelizacja technologii blockchain. Strate prowadziłem przez 19 lat.

Dostrzegam pokoleniowe luki w akceptacji blockchain. Zdaję sobie sprawę, że mojemu pokoleniu bardzo trudno jest zaakceptować technologię blockchain. Całkowicie poddano nas praniu mózgu, myśląc, że jedynym sposobem ochrony tego świata jest posiadanie banków centralnych, władz centralnych i innych ukrytych struktur. Nigdy nie myśleliśmy o wzmocnieniu uprawnień deponentów lub inwestorów. Musieli na nas polegać, a my się nimi zajmowaliśmy. Rozumiem, że jest to trudna zmiana do konceptualizacji. Myślę o tym jako o zmianie paradygmatu, kiedy ludziom powiedziano, że świat nie jest w rzeczywistości płaski, ale okrągły.

Pamiętam wysłanie pierwszego faksu. Następnie przeszliśmy do poczty e-mail. Jak na nasz wiek, pokolenie wyżu demograficznego, ta technologia jest zbyt trudna do ogarnięcia głowy. Dla młodszego pokolenia to oczywiste. 

„Żaden problem nie może być rozwiązany z tego samego poziomu świadomości, który go stworzył”.

– Albert Einstein

Pomyśl o tym, kiedy Vitalik stworzył inteligentny kontrakt. Miał 19 lat. Powiedział, chłopaki, nie ma co myśleć, weźmy Bitcoina i poprawmy go. Młodsi ludzie są kluczem do wdrożenia tej technologii. Tylko ktoś, kto nie jest częścią tej rzeczywistości, mógł zdefiniować tak niesamowity pomysł. Dlatego uwielbiam pracować z millenialsami. Mają niesamowitą zdolność do całkowicie swobodnego myślenia bez zwracania uwagi na tę rzeczywistość. Mam nadzieję, że pożyję wystarczająco długo, aby zobaczyć młodsze pokolenia wdrażające tę technologię.

„Monica, czy ty coś palisz?”

Wielu menedżerów myśli: „Przejrzystość z założenia jest po prostu niemożliwa” lub „Odejdę na emeryturę, zanim zostanie wdrożona”, co jest niezwykle samolubnym podejściem. Odejdziesz na emeryturę, nie wdrożysz jej i opuścisz swój zespół nawet bez korzyści płynących z edukacji w zakresie tej technologii? 

Dlatego najważniejszą rzeczą do zrobienia w tej chwili jest wzmocnienie pozycji następnego pokolenia poprzez nauczenie ich kodowania. Ściśle współpracuję z Eseoghene Mentie w Lagos, inspirując dzieci do nauki programowania i pracy zdalnej.

Powiedziałbym też, że nasz język w Web3 jest zbyt techniczny. Mamy o wiele za dużo technicznych słów. Mów normalnie! Używaj języka osób, z którymi rozmawiasz. Podczas prezentacji używam języka rynków finansowych. Przedstawiam wpisy do dziennika, aby pokazać błędy w obecnym systemie w porównaniu z możliwościami, jakie daje technologia blockchain. Kiedy ludzie to zobaczą, mogą zacząć widzieć, co jest możliwe. Ponieważ to rozumieją. Nie używam żadnego języka technicznego. Nie mówię im o blokach, skrótach, typach kryptografii, interoperacyjności, nic. Utrzymuj to w prostocie, a oni zrozumieją.

Afrykańskie banki centralne powinny stworzyć własne monety, zanim Libra zrujnuje świat. 

W tej chwili ewangelizuję pomysł banków centralnych, aby emitować własną cyfrową walutę w Afryce. Uważam, że wszystkie banki centralne powinny podjąć działania, aby nie utracić prawa do ustalania polityki pieniężnej, jeśli / kiedy ludzie przestaną używać ich wyemitowanej waluty fiducjarnej. Przejście na walutę cyfrową może zapobiec utracie kontroli nad Librą lub innymi stablecoinami, które są uruchamiane.

Cyfrowa waluta banku centralnego (CBDC) również zwróci deponentom kontrolę nad ich własnymi funduszami, bez konieczności ponoszenia ryzyka kontrahenta, że ​​ich bankierzy zostaną postawieni w stan likwidacji i deponenci stracą swoje środki. Większość krajów rozwijających się nie może sobie pozwolić na ubezpieczenie depozytów. Jeśli bank upadnie, deponenci tracą swoje depozyty. To nie może się nigdy więcej wydarzyć w przyszłości.

Uwielbiam program Bounties Network, zwłaszcza pracę, którą wykonują z Bounty for Basura. Ale co by było, gdybyśmy mieli proaktywne nagrody zamiast reakcyjnych nagród? A co by było, gdybyśmy zachęcali do ochrony przyrody? Ludzie, którzy obecnie palą lasy Amazonii i Indonezji, otrzymują pieniądze ze spalania drzew na uprawę soi lub oleju palmowego. Ludzie są głodni. Potrzebują pieniędzy. Rozumiem motywację. 

Ale gdybym mógł przyznać nagrodę każdemu mieszkańcowi Amazonii i powiedzieć: „zatrzymaj drzewa, a zarobisz więcej pieniędzy, niż gdybyś je ścinał i sadził produkty”, zrobiłbym to. Drzewa są cenniejsze niż to, co sadzą, ale mieszkańcy nie odnoszą bezpośrednich korzyści z tej wartości. Moglibyśmy stworzyć system nagród, który dałby ludziom więcej pieniędzy na utrzymanie ich otoczenia / siedliska, zamiast je niszczyć. Moglibyśmy zachęcić do ochrony lasów. Zlecenia, których nie należy niszczyć, zamiast zleceń do wyczyszczenia.  

„Chcesz milion programistów Ethereum? Spójrz na Afrykę ”.

– Monica Singer

W tej chwili obawiam się, że większość rozwoju ominie Afrykę. W rzeczywistości byłaby to ogromna stracona szansa, Afryka ma największe skupisko młodych ludzi na świecie. Jeśli otrzymają dostęp do Wi-Fi i komputera, mogą zostać przeszkoleni, aby być częścią 1 milion programistów, których szukamy dla Ethereum. To, gdzie mieszkają, nie ma już znaczenia. Z tego powodu organizujemy ETH Lagos z pomocą Fundacji Ethereum w 2020 roku. 

Moja droga do wykorzenienia korupcji na rynkach finansowych zatoczyła koło

Moja pierwsza praca była w Południowoafrykańskim Instytucie Biegłych Księgowych w latach 1988-1995. Teraz, 31 lat później, zostałem wybrany przez członków Instytutu na zasiadanie w jego zarządzie. Powierzono mi stosowanie najwyższych zasad ładu korporacyjnego.

Cytując T.S. Eliot: „Nie zaprzestaniemy eksploracji. A końcem całej naszej eksploracji będzie dotarcie do miejsca, w którym zaczęliśmy, i poznanie tego miejsca po raz pierwszy ”.

Skontaktuj się z Monicą Singer dalej LinkedInŚwiergot.

**

Chcesz dowiedzieć się więcej o roli CSD i Ethereum w zdecentralizowanych finansach?

Przeczytaj artykuł „Rozwój rynków kapitałowych dzięki technologii Blockchain” →

 

Rynki kapitałoweNewsletterZapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości dotyczące Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.Ethereum Raport DeFi za III kwartał 2020 rRaport

Ethereum Raport DeFi za III kwartał 2020 r

Ethereum Raport DeFi za II kwartał 2020 rRaport

Ethereum Raport DeFi za II kwartał 2020 r

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych BlockchainPrzewodnik

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych Blockchain

Jak zbudować udany produkt BlockchainWebinar

Jak zbudować udany produkt Blockchain

Wprowadzenie do tokenizacjiWebinar

Wprowadzenie do tokenizacji

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map