En Az 1 Bitcoin Satın Almanız İçin 3 Neden

Kenarda kaldıysan endişelenme .. Tek sen değilsin.

Aslında, sadece bu makaleyi okuyarak zaten önünüzdesiniz ve kripto para piyasasında korku ve belirsizlik yayan ana akım medyayı görmezden gelmek için akıllıca bir karar verdiniz..

İşte bu devrim niteliğindeki varlığa sahip olmak için en az 1 Bitcoin satın almanız ve dünya nüfusunun% 1’i olmanız için 3 neden..

1. Bitcoin ‘Kıtlık’ Faktörü

Bir şeyin değerli olması için kıt olması gerekir, bu da onun sınırlı bir arzı olduğu anlamına gelir. Değerli metaller, antikalar, basılmış madeni paralar ve beyzbol kartları kıt oldukları için değerlidir. Öte yandan fotoğraf, film ve müzik gibi dijital nesneler hiç de kıt değildir. Bunun bir istisnası var.

Bitcoin söz konusu olduğunda, belirli bir sınırı vardır. 21 milyon.

Varlığından bu yana son 10 yılda yaklaşık 17 milyon Bitcoin çıkarıldı. 21 Milyon sınıra ulaşmak, 2140 yılına kadar gerçekleşmeyecek. Bu, Bitcoin satın almak için 121 yılınız olduğu anlamına gelmez..

bitcoin kıtlığı

Hadi biraz daha derine dalalım.

Satoshi Nakamoto, Bitcoin’in gizemli yaratıcısı, onu madencilikteki zorluk arttıkça zamanla kazılan Bitcoin sayısının azalması için tasarladı. Madenciliğe çıkarılan ilk 210.000 blok için, madenciler blok başına 50 yeni oluşturulan Bitcoin ile ödüllendirildi. 2012’de bu sayı blok başına ödüllendirilen 25 Bitcoin’e yarıya indi ve 2016’da tekrar yarıya düşerek 12,5 Bitcoin oldu..

Bir sonraki ‘yarılanma’ 2020’nin ortalarında gerçekleşecek. Peki bunun anlamı nedir? Her halving, çıkarılabilen Bitcoin’in sayısı azaldıkça artan kıtlık yaratır..

Kıtlık, değer ve yatırım söz konusu olduğunda önemli bir ilkedir. Bir sonraki yarılanma hızla yaklaşırken, Bitcoin talebi artacak.

Ancak Bitcoin’i, değerli metaller gibi ‘kıtlık faktörü’ ile diğer varlıklardan ayıran nedir? İtibari olmayan para birimi için daha yüksek talep (ve değer) görecek, yaygın olarak benimsenmesini bekleyebileceğimiz bir ödeme sistemi olarak faydalıdır..

2. Bitcoin Kabulünde Artış

Bu yeni varlık sınıfının küresel olarak benimsenmesi, son fiyat düzeltmesine rağmen artıyor. Bitcoin, diğer kripto para birimleri ile karşılaştırıldığında en yüksek benimseme oranına sahip olup güven ve güvenilirlik sağlar.


Bitcoin için benimsenme oranı etkileyici bir oranda artıyor. 2013’te Bitcoin’i kabul eden 1.789 tüccar vardı ve ardından Aralık 2018’de küresel olarak Bitcoin’i kabul eden 14.346 mekan vardı. Bu% 700’lük bir artış – benimsemenin sürekli arttığını ve yıllar boyunca da artmaya devam edeceğini gösteriyor.

Giderek daha fazla insan, günlük alışverişlerinde dijital para birimlerini kullanmak istiyor. Binlerce küresel kuruluş, halihazırda başarılı olan işlerini nasıl olumlu bir şekilde etkileyebileceğini incelemek için blok zinciri teknolojisini araştırmaya kaynak ayırmaya başladıkça daha kolay hale gelecek.

Dünyanın en popüler şirketlerinden bazıları şu anda Wikipedia, Microsoft ve Expedia gibi Bitcoin ödemelerini kabul ediyor..

Oku: Bitcoin’i Ödeme Olarak Kabul Eden 18 Büyük Şirket

Sonra Facebook var. Çevrimiçi sosyal medya ve sosyal ağ hizmeti devi Libra kod adlı yeni kripto para birimiyle ilgili ayrıntıları ortaya çıkardı. Facebook’un kripto para ile ilgili tüm reklamları bir yıldan biraz daha önce yasakladığını düşünürsek bu bir sürpriz olabilir. Nedenini merak ediyorum.?

Bu büyük şirketler tarafından yaygın olarak benimsenmesi, blok zincirinin çok büyük hale gelmek üzere olduğunun bir işaretidir. Dot com patlamasına benzer şekilde, günlük yaşamlarımız üzerindeki etki önemli olacaktır..

Bu, Bitcoin’in (ve diğer kripto para birimlerinin) gelecekteki küresel bir işin ayrılmaz bir parçası olduğu yönündeki trend görüşünü destekleyecektir. Bitcoin’e kitlesel olarak benimsenmeden önce sahip olmak akıllıca bir karardır.

Ziyaret etmek Coinmap yakınınızdaki mağazaların veya ATM’lerin ısı haritasını görüntülemek için dünya genelinde Bitcoin kabul edin.

jeton haritası

3. Büyük Para Gelecek

Bloomberg’e göre büyük kurumsal gruplar kripto para birimi yarışına girdi. Olmuştur bildirildi hedge fonları gibi büyük alıcıların özel işlemler yoluyla sürekli olarak 100.000.000 $ değerinde dijital para satın aldığını.

“Kurumsal yatırımcıların kriptoyu benimsemesini bekleyin” uzun zamandır dijital para meraklıları için ralli çığlığı olmuştur, ancak çoğu yatırımcı için bu çok geç olacaktır..

Örneğin, Goldman Sachs, müşterilerine bitcoin ticaret ürünü sunan ilk yatırım bankası oldu.. Büyük ihtimalle bu eğilim 2019’da gerçek bir trend haline gelecek.

wall street kripto

Geçen yıl, Sadakat, Nasdaq ve Intercontinental Exchange (ICE), 2019’da kurumsal yatırımcılar için kripto para birimi alım satım teklifleri başlatma planlarını duyurdu. Fidelity, 2,6 trilyon dolarlık fonu ile dünyanın en büyük varlık yöneticilerinden biridir. kripto ürünlerini piyasaya sürecek.

En önemlisi, ICE’nin yeni girişimi “Bakkt” ın Bitcoin ticareti için daha fazla Wall Street firmasını tanıtması bekleniyor. Planlanan düzenlenmiş varlık ticareti platformu, Bitcoin türevleri ve bir kripto para saklama hizmeti ile başlayacak. Ayrıca, çok da uzak olmayan bir gelecekte satıcı ödeme hizmetlerini sunmayı planlıyor.

Bakkt ayrıca bir hisse senedi anlaşmasına varmıştır. Starbucks bu, Bitcoin’in mağazalarında içecek satın almak için kullanılmasına izin verecek.

Mali düzenlemelerin getirilmesiyle birlikte sel kapıları açılacaktır. Para, Trilyon Dolarlık bir piyasadan Bitcoin’e akacak ve tüm zamanların en yüksek seviyelerini kaydetmek için değerini artıracak.

Sonuç: Bitcoin Satın Almayı Kaçırmayın

Umarım artık en az 1 Bitcoin satın almak için daha iyi bir nedeniniz vardır. Burada yoksa, BTC satın almak için birkaç neden daha var:

  • Teknoloji devrim niteliğindedir (açık)
  • Sınırlı bir arz var ve fiyatlar 2019’da yükseldi
  • Büyük şirketler kripto ödeme sistemleri geliştirmeye devam ediyor
  • Blockchain alanı hala genç (yani 1999 öncesi dot com bebeklik dönemi)

Bitcoin veya diğer kripto para birimlerini nereden ve nasıl satın alacağınızdan emin değilseniz, dünyanın en iyi kripto borsaları hakkında okunması kolay bir rehber hazırladık..

Diğer önerilen okumalar:

  • Altcoin Tüccarları İçin En İyi 3 Kripto Grafik Sitesi
  • Karşılaştırılan En İyi Kripto Kaldıraç Ticaret Borsaları
  • Bitmex’te Neden Para Kaybetmeye Devam Ediyorum? Bu 5 Hatadan Kaçının
  • OKEx İncelemesi: Güvenli Olup Olmadığını Değerlendirme & Dürüst?
  • Bitcoin’inizi Saklamak için En İyi Donanım Cüzdanları
Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map