Bitcoin i cały rynek kryptowalut przeszedł błyskawiczny wzrost w ciągu ostatnich kilku lat, a wraz z nim oszuści Bitcoin. Rosnąca cena bitcoinów i kapitalizacja rynkowa są atrakcyjne dla nowych inwestorów, którzy przybyli na rynek w nadziei na szybką złotówkę.

Mogą nie do końca rozumieć tę technologię, ale czytali historie o doświadczonych inwestorach, którzy zamienili kilka tysięcy dolarów na miliony i teraz są „Milionerzy Bitcoin„.

Oszustwa związane z bitcoinami, na które należy zwrócić uwagę

Perspektywa zarabiania pieniędzy w połączeniu z chciwością wydobywa zła ludzką naturę. Podczas gdy rynek kryptowalut jest często przedstawiany jako ryzykowny, oszukańczy i wykorzystywany przez organizacje przestępcze. Rzeczywistość jest taka, że ​​wszędzie tam, gdzie jest chciwość, będą oszustwa internetowe.

Jeśli uda nam się dostrzec wyraźne oznaki, inwestorzy mogą uniknąć tych oszustw i chronić swoje aktywa kryptograficzne. Poniższych 5 oszustw związanych z Bitcoinami to najczęściej występujące oszustwa, których należy unikać.

# 1 – Fałszywe oszustwa związane z wymianą bitcoinów

W szumie, jakim jest Bitcoin, jest wielu użytkowników, którzy niczego nie podejrzewają i odwiedzają fałszywe giełdy w pośpiechu, aby kupić Bitcoin.


Podobnie jak phishing, te oszukańcze strony internetowe mogą wyglądać jak renomowana giełda kryptowalut. Jednak te strony internetowe są tylko iluzją, aby ukraść informacje o Twoim personelu.

Giełdy oszustów będą wykorzystywać atrakcyjne materiały promocyjne, które będą wyglądać zbyt dobrze, aby były prawdziwe. Obejmują one oferty rejestracji w celu odebrania nagrody „tylko przez ograniczony czas”, dodatkowy bonus, jeśli zdeponujesz duże kwoty lub obietnicę pomnożenia początkowej inwestycji w ciągu kilku miesięcy.

Fałszywe giełdy Bitcoin zazwyczaj pobierają niezwykle wysokie opłaty za transakcje, bardzo utrudniają wypłatę środków lub po prostu kradną twoje pieniądze razem i nigdy więcej o nich nie słyszano.

Studium przypadku: Niedawny przykład miał miejsce w Korei Południowej, gdzie urzędnicy rządowi ujawnili fałszywą wymianę o nazwie BitKRX. Oszukali niewinnych klientów, udając legalną wymianę handlową, reklamując się jako oddział KRX, największej finansowej platformy handlowej w Korei Południowej.

Pamiętaj również o wymianach z fantazyjnymi aplikacjami na smartfony. Mogą być dość wyrafinowane, ale mogą być oszustwem Bitcoin. Zasadniczo mogą wykraść informacje z telefonu, takie jak dane logowania do rzeczywistej giełdy.

Znane były przypadki pobierania tych aplikacji z legalnych sklepów z aplikacjami, takich jak Google Play.

Jak uniknąć fałszywej wymiany bitcoinów Oszustwa

 • Trzymaj się popularnych, dobrze znanych, legalnych giełd Bitcoin, takich jak Coinbase, Binance i Bitit.
 • Dodaj giełdę do zakładek w przeglądarce i zawsze z niej korzystaj
 • Dokładnie zbadaj giełdę przed zarejestrowaniem konta
 • Pilnie obchodź się z materiałami promocyjnymi, które brzmią zbyt dobrze, aby mogły być prawdziwe
 • Nie zmuszaj się do zapisania się na giełdę, aby otrzymywać oferty specjalne

# 2 – Złośliwe oprogramowanie w portfelach oprogramowania

Złośliwe oprogramowanie od dawna cieszy się popularnością wśród oszustów internetowych. Użytkownicy pobierający oprogramowanie, takie jak portfele oprogramowania Bitcoin, mogą zawierać szkodliwe złośliwe oprogramowanie. Może to być trochę trudniejsze do zidentyfikowania.

Gdy złośliwe oprogramowanie zainfekuje Twój komputer, uzyska dostęp do Twojego portfela oprogramowania i opróżni Twoje konto, monitoruje „schowek” w poszukiwaniu adresów i haseł kryptowalut lub po prostu wykradnie Twoje klucze prywatne.

Walware to popularna metoda oszustwa online

Jak unikać złośliwego oprogramowania w portfelach oprogramowania

 • Kup i korzystaj z zaufanego i renomowanego portfel sprzętowy do przechowywania wszystkich twoich aktywów kryptowalutowych
 • NIE kupuj portfela sprzętowego od nieautoryzowanych odsprzedawców
 • NIE pobieraj po prostu portfela Bitcoin z App Store
 • Upewnij się, że witryna ma kłódkę i kliknij ją, aby upewnić się, że szczegóły nazwy organizacji są zgodne z opisem witryny
 • Użyj ExpressVPN lub NordVPN, aby zaszyfrować cały ruch, w tym adresy URL, które przeszukujesz, i chronić swoją tożsamość
 • Upewnij się, że Twój skaner antywirusowy jest aktualny

NordVPN.com

# 3 – Firmy oszustów, które obiecują wyższe zyski

Być może słyszałeś już o tych firmach, ponieważ zostały one dobrze nagłośnione. Te firmy oszustów „handlują” Twoimi pieniędzmi na rynku kryptowalut i obiecują stały procent

zwrot z wieku znacznie powyżej średniej inwestycji.

Chociaż na początku może to brzmieć atrakcyjnie, należy unikać tych szybkich witryn kryptograficznych (lub monet) i zazwyczaj są one schematem ponzi lub piramidy.

Nowo przybyłych kusi perspektywa pomnożenia ich początkowej inwestycji w określonym czasie, na przykład 12 lub 18 miesięcy.

Studium przypadku: Znanym obecnie przykładem był Bitconnect który doprowadził do największego oszustwa w historii kryptowalut. Firma gwarantuje inwestorom do 40 procent całkowitego zwrotu miesięcznie – im więcej zdeponujesz gotówki, tym większe i szybsze zyski możesz zarobić.

Obraz używany przez BitConnect do wyjaśnienia, jak działa jego schemat

Na początku wszystko może wydawać się w porządku. Równowaga zaczyna rosnąć i wywoływać emocje. Trudno uwierzyć, że może to być oszustwo, jeśli dobrze Ci płacą?

Ale kiedy próbujesz wypłacić jakieś zyski, jest zawsze komplikacja.

Oszuści skontaktują się z Tobą i przekonają Cię do wpłacenia większej ilości środków, aby zwiększyć zwroty. Zanim minie 12 lub 18 miesięcy, jest już za późno i twoje ciężko zarobione krypto przepadło.

Jak unikać firm, które obiecują wyższe zyski

 • Nie przejmuj się wyszukiwaniem rzeczy takich jak „jak zrobić Bitcoin za darmo” lub podobnych projektów
 • Zaufaj swojej intuicji. Jeśli brzmi to zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe, zwykle tak nie jest
 • Nigdy nie dawaj Bitcoinów ani kluczy prywatnych na giełdę, która będzie „handlować” nimi za Ciebie

# 4 – Phishing

Być może już wiesz o pierwszym oszustwie na liście ze swojego miejsca pracy. Typowym sposobem kierowania reklam do użytkowników za pomocą inżynierii społecznej jest użycie niechcianej wiadomości e-mail, która wygląda na prawdziwą.

E-mail może wydawać się pochodzić od zaufanej organizacji, takiej jak bank lub w tym przypadku z giełdy kryptowalut lub portfela oprogramowania.

Wiadomość e-mail często zawiera odsyłacz do innej witryny internetowej, która wygląda prawie identycznie jak strona wymiany lub portfela oprogramowania, którą zwykle odwiedzasz.

Niestety, to wszystko jest kamuflażem, aby uzyskać dane logowania.

Jak unikać oszustw związanych z phishingiem

 • Nigdy nie otwieraj wiadomości e-mail, która wygląda podejrzanie, którą otrzymujesz od zaufanego podmiotu, takiego jak bank lub giełda kryptowalut
 • Upewnij się, że zawsze dokładnie sprawdzasz adres URL, aby przejść do właściwej witryny
 • Nie klikaj żadnych podejrzanych linków wysłanych do Ciebie e-mailem
 • Nigdy nie oddawaj swojego klucza prywatnego nikomu, w tym giełdom
 • Dodaj zakładkę do faktycznej wymiany adresu portfela oprogramowania i zawsze używaj go do odwiedzania strony internetowej
 • Upewnij się, że witryna ma kłódkę i kliknij ją, aby upewnić się, że szczegóły nazwy organizacji są zgodne z opisem witryny
 • Użyj ExpressVPN lub NordVPN, aby zaszyfrować cały ruch, w tym adresy URL, które przeszukujesz, i chronić swoją tożsamość
 • Upewnij się, że Twój skaner antywirusowy jest aktualny
 • Kup portfel sprzętowy i pozostaw swój Bitcoin „offline”

Oto kilka odpowiednich artykułów, które powinieneś przeczytać dalej:

 • Kraken vs Gemini: Porównanie wymiany kryptowalut 2021
 • Recenzja Coinmama: Bitcoin, Trading & Opłaty
 • Recenzja StealthEX: Crypto, Instant Swaps & Opłaty
 • Przegląd tokenizacji: funkcje wymiany, opłaty & Jeszcze
 • Recenzja Exocrow: Czy to jest bezpieczne & Legit?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me