Więc chcesz zacząć kupować, handlować lub sprzedawać kryptowalutę na giełdzie… ale nie wiesz, gdzie się udać?

Cóż, prawdopodobnie słyszałeś o Coinbase – giełda brokerska z ponad 13 milionami klientów. (To więcej niż całkowita populacja Belgii!)

Powodem, dla którego Coinbase jest tak popularny, jest to, że ułatwiają wszystkim użytkownikom korzystanie z karty debetowej / kredytowej lub konta bankowego do kupowania monet. Jednak sprzedają tylko do 32 krajów i oferują tylko 4 różne monety!

Z tego powodu pomyśleliśmy, że dobrym pomysłem będzie przedstawienie alternatywnych rozwiązań dla Coinbase. Dlaczego? Cóż, kryptowaluty stały się teraz niesamowicie popularne i do wyboru jest ponad 100 różnych giełd. Dlatego ważne jest, aby użytkownicy wiedzieli, która giełda jest dla nich najlepsza.

Ten przewodnik zawiera krótkie wprowadzenie do Coinbase i dlaczego jest tak popularne. Następnie przedstawimy kilka alternatyw dla Coinbase i wyjaśnimy niektóre zalety i wady ich używania. Obejmuje to ich opłaty, metody wpłat i wypłat, zabezpieczenia i niektóre dostępne monety.

Pod koniec tego przewodnika będziesz dobrze rozumieć niektóre z najlepszych alternatyw dla Coinbase.

Zacznijmy więc od dowiedzenia się więcej o Coinbase i tym, czym się zajmują!

Coinbase – najłatwiejsze miejsce do handlu

alternatywy dla Coinbase

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem kryptowaluty za pomocą swojej karty bankowej, nie będziesz w stanie tego zrobić bez korzystania z giełdy brokerskiej. Giełdy brokerskie umożliwiają kupno i sprzedaż monet za walutę Fiata bezpośrednio na ich stronie internetowej.

Pomyśl o giełdzie. Gdybyś chciał kupić jakieś akcje Apple, nie kupowałbyś ich bezpośrednio od firmy, prawda? Zamiast tego kupujesz je od brokera.

Aby brokerzy zarabiali pieniądze, pobierają opłatę za przetworzenie transakcji. Giełdy brokerów kryptowalut robią to samo!

Coinbase sprzedaje więcej Bitcoinów niż jakakolwiek inna giełda i zatrzymuje bardzo dużą ilość Bitcoinów i USD w rezerwie. W ten sposób mogą przetwarzać tak wiele zamówień.

Fakt, że Coinbase umożliwia użytkownikom kupowanie kryptowaluty za pomocą karty bankowej, sprawia, że ​​jest to bardzo łatwe dla początkujących, którzy kupują kryptowalutę po raz pierwszy. Ma jednak swoje wady, dlatego ludzie szukają alternatyw dla Coinbase.


Pierwszą rzeczą jest to, że są tylko 4 różne monety, które możesz kupić i sprzedać. Są to Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) i Bitcoin Cash (BCH). To niewielki wybór w porównaniu z innymi giełdami.

Fajny fakt: w sumie jest obecnie ponad 1500 kryptowalut!

Innym powodem, dla którego ludzie szukają teraz alternatyw dla Coinbase, jest to, że ich opłaty są wysokie. Na przykład, jeśli chcesz użyć swojej karty debetowej / kredytowej do wpłacenia prawdziwych pieniędzy, będziesz musiał zapłacić około 4% opłat transakcyjnych! Co jest niefortunne dla tych, którzy chcą dokonać pierwszego zakupu kryptowaluty za pomocą karty bankowej.

Istnieją jednak dobre alternatywy dla Coinbase, z których każda ma swoje zalety i wady. Tak więc, jeśli szukasz tańszego sposobu na wpłatę lub chcesz wymiany z większą liczbą monet do wyboru, czytaj dalej.

Bez względu na powody szukania alternatyw dla Coinbase, mamy dla Ciebie wszystko! Spójrzmy więc na niektórych konkurentów Coinbase!

Jakie są inne giełdy brokerów?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, istnieją obecnie setki alternatyw dla Coinbase – i cały czas otwierają się nowe giełdy. Jednak ograniczyliśmy naszą listę do zaledwie 4. Wszystkie giełdy, które wybraliśmy, mają swoje zalety i wady, ale jesteśmy pewni, że znajdziesz taką, która będzie dla Ciebie odpowiednia! Zacznijmy od przyjrzenia się Coinmama.

Coinmama

alternatywy dla Coinbase

Giełda Coinmama powstała w 2013 roku i znajduje się w Izraelu, jednak działa w ponad 200 różnych krajach! Coinmama jest bardzo prosta. Jedyne monety, które możesz kupić, to Bitcoin i Ethereum, nie możesz też sprzedawać ani handlować innymi kryptowalutami.

Możesz użyć karty debetowej lub kredytowej do zakupów w Coinmama, jednak opłaty są wyższe niż w Coinbase. Zostaniesz obciążony opłatą transakcyjną w wysokości 5,5% od każdego zamówienia, a następnie będziesz musiał zapłacić dodatkowe 5,0% za korzystanie z karty debetowej lub kredytowej.

Jedną z zalet alternatyw Coinbase, takich jak Coinmama, jest to, że przyjmują zamówienia z większości krajów. Coinbase umożliwia zakupy (i sprzedaż do) tylko z 32 krajów! Oznacza to, że więcej osób może kupić Bitcoin i Ethereum od Coinmama.

Kolejną zaletą Coinmama jest to, że natychmiast po otrzymaniu płatności Twoje monety są automatycznie wysyłane do Twojego osobistego portfela. Musisz jednak zweryfikować swoje konto, zanim będziesz mógł kupić jakiekolwiek monety.

Proces weryfikacji jest dość dziwny, ponieważ musisz wykonać następujące czynności:

 • Prześlij oficjalny dokument tożsamości (paszport, prawo jazdy itp.)
 • Zrób „selfie”, na którym trzymasz dowód tożsamości
 • Zrób sobie „selfie”, na którym trzymasz kartkę z dzisiejszą datą i napisem „Coinmama”

Coinmama bardzo poważnie podchodzi do kwestii bezpieczeństwa, dlatego zmuszają Cię do robienia selfie, aby się zweryfikować! Zwykle weryfikują Twoje konto w ciągu 1 godziny, a gdy to zrobisz, możesz kupić monety o wartości do 10 000 USD.

Coinmama szyfruje dane Twojej karty kredytowej / debetowej, więc nigdy ich nie widzą. Nie ma innych funkcji bezpieczeństwa, jednak nie jest to tak naprawdę potrzebne, ponieważ po dokonaniu płatności monety są wysyłane bezpośrednio do twojego osobistego portfela.

Opcje obsługi klienta Coinmama są również bardzo ograniczone i nie ma czatu na żywo ani wsparcia telefonicznego. Możesz jednak wysłać je e-mailem.

Podsumowując, oto zalety i wady korzystania z Coinmama:

Zalety

 • Dostępne dla klientów w ponad 200 krajach
 • Akceptuje karty debetowe i kredytowe
 • Po zapłaceniu monety są wysyłane bezpośrednio do Twojego portfela
 • Szczegóły płatności są zaszyfrowane

Niedogodności

 • Wysokie opłaty – 5,5% za każdą transakcję i 5,0% za korzystanie z karty debetowej / kredytowej
 • Sprzedaje tylko 2 monety: Bitcoin i Ethereum
 • Klienci nie mogą sprzedawać monet ani wymieniać ich na inną kryptowalutę
 • Obsługa klienta: brak czatu na żywo ani telefonu
 • Dość niezręczny proces weryfikacji

Co myślisz o naszej pierwszej alternatywie dla Coinbase?

Wciąż nie jesteś zadowolony? Cóż, przejdźmy do następnego.

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

CEX

CEX jest jednym z pierwszych i oryginalnych brokerów Bitcoin. Jest to giełda z siedzibą w Wielkiej Brytanii, która została założona w 2013 roku. W ciągu pierwszych dwóch lat CEX był jedną z największych pul do eksploracji w chmurze. Jednak zawiesili swoje usługi wyszukiwania w chmurze i skupili się na wymianie.

Fajny fakt: Pula wydobywcza ma miejsce, gdy grupy ludzi łączą się, aby wydobywać bitcoiny. Łączą całą swoją moc obliczeniową, aby mieć większą szansę na zdobycie nagrody za wydobycie! Ta pula wydobywcza jest następnie dzielona równo między górników w zależności od ich mocy wyjściowej. Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak działa wydobywanie bitcoinów, zobacz nasz Kompletny przewodnik po tym, czym jest wydobywanie bitcoinów i jak to działa.

CEX jest jednym z najsilniejszych konkurentów Coinbase. CEX umożliwia zakup 8 różnych kryptowalut za pomocą karty debetowej lub kredytowej. Te monety to Bitcoin, Ethereum i Ripple. Możesz również dokonać wpłaty przelewem bankowym lub SEPA, jeśli jesteś w UE. Obsługiwane przez nie waluty fiducjarne to USD, EUR i GBP.

System używany przez CEX do przetwarzania zleceń jest nieco zagmatwany i najlepiej go porównać do instrukcji „wypełnij lub zabij” stosowanej na giełdzie. Oto przykład z prawdziwego świata:

 1. John chce kupić 10 000 akcji po 10 dolarów za akcję.
 2. John chce zrealizować zamówienie tylko wtedy, gdy jest w stanie kupić wszystkie 10 000 akcji po 10 USD za akcję. Jeśli nie będzie to możliwe od razu, anuluje całe zamówienie.
 3. Aby to zrobić, John mówi swojemu brokerowi, aby wykonał zlecenie „wypełnij lub zabij”.
 4. Są tylko dwie możliwości: zamówienie Jana zostało zrealizowane lub zamówienie zostało anulowane!

CEX robi to, aby chronić swoich klientów przed nagłymi zmianami cen. Jednak jeśli nie handlujesz poważną kwotą pieniędzy, nie ma się czym martwić!

Przelewy bankowe CEX kosztują 10 USD. Ponadto, jeśli zdecydujesz się dokonać wpłaty za pomocą karty debetowej lub kredytowej, będziesz musiał zapłacić 3,5% opłat plus 0,25 USD (lub równowartość w Twojej walucie). Jednak CEX dodaje również dodatkowe 7% do obecnej ceny rynkowej. Co jest bardzo wysokie!

Zanim będziesz mógł kupić kryptowalutę od CEX, musisz zweryfikować swoje konto. Aby to zrobić, musisz przesłać swój identyfikator i zrobić sobie selfie, na którym go trzymasz (tak, kolejny dziwny)! Weryfikacja zajmuje zwykle 48 godzin, co nie jest zbyt wygodne, jeśli chcesz dokonać szybkich zakupów.

Bezpieczeństwo w CEX jest dobre, jednak zawsze będę zalecać użytkownikom unikanie przechowywania ich kryptowalut na giełdzie online!

Jeśli chodzi o obsługę klienta, w CEX nie ma czatu ani wsparcia telefonicznego, ale szybko odpowiadają na e-maile.

Podsumowując, oto zalety i wady korzystania z CEX:

Zalety

 • Możesz dokonać wpłaty za pomocą karty debetowej / kredytowej lub konta bankowego
 • Dostępnych jest 8 różnych monet
 • Dobre zabezpieczenie wymiany online

Niedogodności

 • Wysokie opłaty – 7% dodawane do każdej transakcji i 3,5% za korzystanie z karty debetowej / kredytowej
 • Brak czatu na żywo ani wsparcia telefonicznego
 • Powolny proces weryfikacji – może zająć do 48 godzin

Co myślisz o naszej drugiej alternatywie dla Coinbase? Teraz dowiedzmy się o BitPandzie, trzecim na naszej liście konkurentów Coinbase!

BitPanda

Cyfrowa platforma handlowa kryptowalutami BitPanda

BitPanda to kolejny broker kryptowalut, utworzony pod koniec 2014 roku, który specjalizuje się w sprzedaży monet klientom w Europie.

Jedną z najlepszych rzeczy w BitPandzie jest to, że akceptuje wiele różnych metod płatności. Obejmuje to kartę debetową / kredytową, przelew bankowy, Neteller, Skrill i Giropay!

Opłaty zmieniają się w zależności od metody płatności, z której chcesz skorzystać. Jeśli zdecydujesz się użyć karty debetowej lub kredytowej, zapłacisz między 3-4%. Niestety inne opłaty za płatności nie są wyraźnie wyświetlane na stronie internetowej, co nie jest świetne.

BitPanda oferuje łącznie 6 kryptowalut, którymi są: Bitcoin (BTC), Ripple (XRP), Dash (Dash), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH).

Jeśli masz jakiekolwiek problemy ze swoim kontem, możesz wysłać e-mail do zespołu wsparcia BitPanda. Ponownie, nie ma czatu na żywo ani wsparcia telefonicznego.

BitPanda używa uwierzytelniania dwuskładnikowego, aby pomóc zabezpieczyć Twoje konto. Ponadto nigdy nie zatrzymują twoich środków, ponieważ twoje monety są wysyłane bezpośrednio do twojego portfela po ich zakupie.

Podsumowując, oto zalety i wady korzystania z BitPanda:

Zalety

 • Wiele różnych metod płatności, w tym karta debetowa / kredytowa i Skrill
 • 6 różnych monet do kupienia
 • Opłaty niższe niż u większości innych brokerów
 • Nie zatrzymuje Twoich środków – Twoje monety są wysyłane bezpośrednio do Twojego portfela

Niedogodności

 • Dostępne tylko dla klientów europejskich
 • Opłaty nie są podane w witrynie internetowej
 • Brak czatu na żywo ani wsparcia telefonicznego

Teraz, gdy wiesz więcej o BitPandzie, którą z naszych alternatyw dla Coinbase lubisz do tej pory? Czy uważasz, że to najlepsza alternatywa dla Coinbase?

Jeśli nie, czytaj dalej, aby sprawdzić, czy wolisz BitStamp!

BitStamp

Platforma do handlu walutami cyfrowymi BitStamp

BitStamp sprzedaje kryptowaluty od 2011 roku, co czyni go jednym z najstarszych brokerów w okolicy! Pierwotnie znajdowali się w Słowenii, ale obecnie mają biura zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w Luksemburgu.

BitStamp jest popularny wśród inwestorów kryptowalutowych, ponieważ umożliwiają wpłacanie środków przy użyciu tradycyjnych metod płatności, takich jak karta debetowa / kredytowa lub przelew bankowy. Opłaty pobierane przez brokera są różne dla każdej metody płatności.

Korzystanie z karty debetowej będzie kosztować 10 USD opłat, jeśli całkowity depozyt jest niższy niż 1000 USD. Jeśli jest więcej, będzie kosztować 2%. Jest to znacznie tańsze niż u innych brokerów, dzięki czemu jest najlepszą alternatywą Coinbase dla wpłat kartą debetową.

Jeśli jednak chcesz zapłacić kartą kredytową, opłaty są wyższe o 5%. I nie zapominaj, że możesz zostać dodatkowo obciążony przez wystawcę karty kredytowej.

BitStamp oferuje pięć monet, w tym: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Bitcoin Cash (BCH) i Litecoin (LTC).

W 2015 roku BitStamp zhakował swoje serwery, a hakerzy wykradli ponad 19 000 bitcoinów! Jednak od tego czasu BitStamp poprawił ich bezpieczeństwo i od tego czasu nie zostali zhakowani.

BitStamp stwierdza na swojej stronie internetowej, że ich bezpieczeństwo jest teraz na wysokim poziomie i że przechowują większość swoich monet w chłodni. Korzystają również z uwierzytelniania dwuskładnikowego, które zapewnia dodatkową ochronę konta i jest wymagane przy zakupie lub sprzedaży monet.

Klienci z ponad 60 różnych krajów mogą otworzyć konto w BitStamp, w tym z całej Europy i Stanów Zjednoczonych.Ale zanim będziesz mógł kupić jakąkolwiek kryptowalutę, musisz zweryfikować swoją tożsamość, przesyłając swój identyfikator i dowód adresu (taki jak wyciąg bankowy).

Ponieważ BitStamp staje się coraz bardziej popularny, czasy weryfikacji stają się coraz wolniejsze. Niektórzy twierdzą, że musieli czekać 2 tygodnie, zanim zostali zweryfikowani. Co nie jest idealne, jeśli chcesz szybko kupić / sprzedać kryptowaluty!

Niektórzy klienci twierdzą, że pomoc techniczna przez e-mail również działa bardzo wolno, co może być frustrujące.

Podsumowując, oto zalety i wady korzystania z BitStamp:

Zalety

 • Metody płatności obejmują kartę debetową / kredytową i przelew bankowy
 • 5 różnych monet do kupienia
 • Opłaty za wpłaty kartą debetową są niskie
 • Dostępne w ponad 60 krajach

Niedogodności

 • Opłaty za karty kredytowe są wysokie
 • Powolny proces weryfikacji
 • W 2015 roku zhakowano 19 000 Bitcoinów
 • Obsługa klienta jest powolna

Więc masz to! Cztery alternatywy dla Coinbase. Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję, czy zamierzasz wypróbować którąkolwiek z nich, zapoznaj się z poniższą tabelą zawierającą ostateczne porównanie powyższych wymian:

Pośrednik Opłata handlowa Opłaty za kartę debetową / kredytową Liczba monet Weryfikacja Bezpieczeństwo
Coinbase Kurs rynkowy 3,99% 4 Szybki / zautomatyzowany Dobrze. Oferują przechowywanie w trybie offline, które jest używane w przypadku większości monet.
Coinmama + 5,5% 5,0% 2 Szybki / Ręczny Dobrze. (Nigdy nie zatrzymuje twoich funduszy.)
CEX + 7% 3,5% 8 Wolno / Ręcznie Dobrze. Oferuje trochę miejsca do przechowywania w trybie offline.
BitPanda Niejasne / Zmiany dotyczące głośności 3-4% 6 Średni Dobrze. (Nigdy nie zatrzymuje twoich funduszy.)
BitStamp 0,25% maks

Karta debetowa:

10 USD (poniżej 1000 USD) 2% (powyżej 1000 USD)

Karta kredytowa:

5%

5 Bardzo wolno / potencjalnie dłużej niż tydzień OK. Oferują trochę miejsca w trybie offline, ale wcześniej zostały zhakowane.

Wniosek

Jeśli przeczytałeś ten kompletny przewodnik po alternatywach dla Coinbase, powinieneś mieć teraz dobre pojęcie o tym, co mogą Ci zaoferować inni brokerzy. Każdy broker ma swoje zalety i wady, ale musisz zdecydować, która opcja jest dla Ciebie najlepsza.

Niezależnie od tego, czy szukasz niewielkich opłat, szybkiego kupna / sprzedaży, czy dobrego zabezpieczenia… jest wiele rzeczy do rozważenia. Oczywiście najważniejsze jest to, aby wybrać giełdę, która umożliwia kupno / sprzedaż w Twoim kraju lub stanie!

Więc co o tym myślisz? Czy zamierzasz przejść na którąkolwiek z tych alternatyw dla Coinbase? A może po prostu pozostaniesz przy Coinbase? Wybór nalezy do ciebie. Ale niezależnie od wybranej opcji – pamiętaj, zachowaj bezpieczeństwo i nigdy nie inwestuj więcej, niż możesz stracić.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me