Kiedy założyciel Bitcoin, „Satoshi Nakamoto”, stworzył Bitcoin, nie tylko chciał stworzyć system finansowy bez zewnętrznych pośredników, ale także chciał umożliwić ludziom anonimowe wysyłanie i otrzymywanie funduszy. W tym przewodniku po Anonimowym portfelu Bitcoin zacznę od wyjaśnienia, dlaczego Bitcoin może być używany anonimowo. Następnie pokażę ci, jak anonimowo zdobyć Bitcoiny.

Następnie opowiem o jednych z najlepszych anonimowych portfeli Bitcoin dla różnych urządzeń i platform, w tym portfeli programowych, mobilnych i sprzętowych.

Tak więc, pod koniec czytania tego przewodnika od początku do końca, będziesz mieć wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby wejść do świata Bitcoin bez podawania nikomu swojego prawdziwego imienia.

Cóż, na co czekasz? Zacznijmy od dowiedzenia się, jak Bitcoin może być używany anonimowo!

Anonimowość Bitcoina

W świecie rzeczywistym ujawniasz swoją tożsamość wiele razy dziennie, zwłaszcza gdy wydajesz pieniądze przy użyciu tradycyjnych metod płatności, takich jak karta debetowa lub konto bankowe. Wynika to z faktu, że instytucja finansowa, w której jesteś zarejestrowany, ma wszystkie Twoje dane osobowe.


Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Nie tylko to, ale za każdym razem, gdy wysyłasz lub odbierasz środki elektronicznie, bank wie, ile wysyłasz i do kogo je wysyłasz.

W tym przypadku Bitcoin jest inny. Zamiast ujawniać swoją prawdziwą tożsamość, wysyłając lub odbierając fundusze, dokonujesz transakcji na zasadzie peer-to-peer, co oznacza, że ​​nie przechodzą przez stronę trzecią. Ponadto Twoje fundusze są powiązane z „Adresem Bitcoin”, do którego nie są dołączone Twoje dane.

Oto przykład tego, jak wygląda anonimowy adres portfela Bitcoin:

1A1zP1eP5QGefi2DMPTfTL5SLmv7DivfNa

(Ciekawostka: powyższy anonimowy adres portfela Bitcoin należy do Satoshi Nakamoto i był to pierwszy utworzony adres!)

Chociaż celem umożliwienia użytkownikom przeprowadzania anonimowych transakcji było wyeliminowanie potrzeby korzystania z osób trzecich, niestety zostało to również wykorzystane z niewłaściwych powodów.

Dzieje się tak, ponieważ kiedy ludzie popełniają przestępstwa, chcą zachować swoją tożsamość w tajemnicy. W rezultacie Bitcoin pozwala ludziom kupować i sprzedawać nielegalne towary online, co oznacza, że ​​organy ścigania nie są w stanie dowiedzieć się, kto stoi za transakcją.

Jednym z przykładów był Jedwabny Szlak, nielegalny rynek, na którym użytkownicy mogli kupować szereg nielegalnych produktów, takich jak narkotyki i broń, a także inne nielegalne usługi. Główną wybraną walutą był Bitcoin, który chronił złoczyńców.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania podczas próby zachowania anonimowości jest nieujawnianie swojej tożsamości przy pierwszym zakupie Bitcoina. Dzieje się tak, ponieważ każda transakcja, która ma miejsce w łańcuchu bloków Bitcoin, jest dostępna dla wszystkich, więc Twoje transakcje można prześledzić z powrotem do pierwotnego adresu.

W następnej części tego przewodnika zamierzam szybko wyjaśnić, jak anonimowo zdobyć Bitcoiny!  

Kupowanie bitcoinów anonimowo

Zanim przejdę dalej, chciałem pokrótce wyjaśnić, że ze względu na różne regulacje rządowe, teraz anonimowe kupowanie kryptowalut na giełdach stało się trudniejsze. Dzieje się tak, ponieważ kiedy używasz walut fiducjarnych, takich jak USD lub EUR, musisz podać wymianę z szeregiem danych osobowych.

Ponadto musisz również zweryfikować te informacje, przesyłając kopie swojego dowodu osobistego (np. Paszportu) i potwierdzenie adresu (np. Wyciąg z konta bankowego). Ma to na celu uniemożliwienie przestępcom wykorzystywania sieci Bitcoin do działań przestępczych.

W przeciwnym razie ludzie mogliby łatwo popełniać przestępstwa, takie jak pranie pieniędzy, uchylanie się od płacenia podatków i oszustwa, bez konieczności ujawniania, kim są!

Jeśli udostępniasz wymianę z powyższymi informacjami, nie używasz Bitcoin anonimowo. Jednak, chociaż obecnie trudniej jest uniknąć tych wymagań dotyczących identyfikacji, można to obejść na kilka sposobów!

Nie martw się jednak, ponieważ postępując zgodnie z poniższymi metodami, nie łamiesz prawa!

Pierwsza anonimowa giełda Bitcoin, którą chciałem wam pokazać, nazywa się „LocalBitcoins”.

LocalBitcoins

anonimowy portfel bitcoin - localbitcoins.com

LocalBitcoins została utworzona w czerwcu 2012 roku i ma siedzibę w Finlandii. Umożliwiają one ludziom z ponad 248 różnych krajów kupowanie i sprzedawanie Bitcoinów przy użyciu różnych metod płatności.

W przeciwieństwie do scentralizowanych giełd, LocalBitcoins to platforma peer-to-peer, co oznacza, że ​​pozwalają kupującym i sprzedającym na bezpośredni handel. W rezultacie możliwy jest handel anonimowy.

Platforma obsługuje ponad 20 różnych rzeczywistych metod płatności, w tym lokalny przelew bankowy, PayPal, spotkania gotówkowe, gotówka pocztą itp..

Podczas pierwszej rejestracji konta nie zostaniesz poproszony o dostarczenie platformie żadnych dokumentów identyfikacyjnych. Jednak niektórzy sprzedawcy będą sprzedawać tylko użytkownikowi, który zweryfikował swoją tożsamość za pomocą LocalBitcoins, ale jeśli tak jest, możesz po prostu znaleźć kogoś innego.

Inną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy zakupie Bitcoinów na LocalBitcoins, jest to, że nie ma żadnych opłat pobieranych od kupującego przy zakupie. Jednak sprzedawca może ustawić cenę, za jaką chce sprzedać swoje Bitcoiny, więc po prostu upewnij się, że nie płacisz za dużo więcej niż aktualna cena rynkowa.

To tylko jeden ze sposobów anonimowego kupowania Bitcoinów i jest to opcja, którą najbardziej polecam (korzystałem z tej platformy wiele razy). Po zakończeniu transakcji na LocalBitcoins możesz przenieść swoje monety do anonimowego portfela Bitcoin (więcej na ten temat później).

Aby dodać, jeśli czujesz, że chcesz jeszcze większej anonimowości, polecam również korzystanie z bezpiecznego połączenia VPN (wirtualna sieć prywatna) podczas wykonywania transakcji Bitcoin na LocalBitcoins. W ten sposób ukryjesz również swój adres IP & lokalizacja od innych. Jeśli nie masz pewności, gdzie szukać, oto lista najlepsze usługi VPN warte wypróbowania.

Tak więc, skoro już wiesz o anonimowej wymianie bitcoinów LocalBitcoins, następną metodą, o której chciałem porozmawiać, było użycie bankomatu Bitcoin!

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Bankomaty Bitcoin

Czy wiesz, że tak jak w prawdziwym bankomacie, istnieją również bankomaty Bitcoin? Jednak zamiast wpisywać swoją kartę i wypłacać gotówkę, wprowadzasz gotówkę i otrzymujesz Bitcoiny!

Ponieważ Bitcoin jest walutą cyfrową, nie wypłacasz żadnych fizycznych monet (oczywiście)! Zamiast tego dostarczasz maszynie adres portfela Bitcoin, a on przekazuje go tobie. Jeśli nie masz jeszcze adresu portfela Bitcoin, bankomat Bitcoin może go dla Ciebie utworzyć.

Pierwszy w historii bankomat Bitcoin został zainstalowany w 2013 roku w kawiarni w Vancouver w Kanadzie. Jednak obecnie na całym świecie znajdują się bankomaty Bitcoin, a nowe są stale instalowane. Jeśli odwiedzisz coinatmradar.com, wyświetla lokalizacje wszystkich maszyn.

anonimowy portfel bitcoin - mapa bankomatu bitcoin

Jednak nie wszystkie bankomaty Bitcoin umożliwiają anonimowe kupowanie monet, ponieważ niektóre wymagają zeskanowania identyfikatora przed użyciem. Jednak odwiedzając witrynę Coinatmradar, możesz zawęzić wyszukiwanie, aby obejmowało tylko maszyny, które umożliwiają anonimowe zakupy.

I jeszcze jedno, ze względu na przepisy dotyczące przeciwdziałania praniu pieniędzy będziesz mógł kupić ograniczoną kwotę tylko wtedy, gdy nie podasz dowodu osobistego!

Jedną z wad korzystania z bankomatu Bitcoin jest to, że opłaty są wysokie. Często musisz zapłacić 8% -20% więcej niż obecna cena rynkowa! Jest to jednak zrozumiałe, ponieważ koszty budowy i eksploatacji maszyny mogą być drogie.

Z drugiej strony bankomaty Bitcoin są nie tylko wygodne, ale są również bardzo przyjazne dla użytkownika!

Teraz, gdy znasz już dwa różne sposoby kupowania Bitcoinów bez ujawniania swojej tożsamości, porozmawiam teraz o tym, jak możesz bezpiecznie przechowywać je w anonimowym portfelu Bitcoin!

Przechowywanie bitcoinów anonimowo

Jeśli przeczytałeś mój przewodnik do tego momentu, znasz teraz dwa sposoby anonimowego zakupu Bitcoinów. Jeśli wybierasz metodę bankomatu, bankomat może podać anonimowy adres portfela Bitcoin.

Jeśli jednak korzystasz z metody LocalBitcoins, proces się na tym nie kończy. Musisz teraz wysłać swoje Bitcoiny do anonimowego portfela Bitcoin.

Ta część jest jednak łatwa.

Przechowując Bitcoin w prywatnym portfelu, nigdy nie musisz podawać żadnych danych osobowych. Możesz łatwo przelewać środki zi do anonimowego portfela Bitcoin, bez konieczności podawania jakichkolwiek dokumentów tożsamości.

Jednak ponieważ Bitcoin działa w zdecentralizowanej sieci, masz pełną kontrolę nad swoimi środkami. Więc pamiętaj tylko o tym – jeśli kiedykolwiek zgubisz klucz prywatny do swojego portfela Bitcoin, nikt nie będzie w stanie Ci pomóc, a Ty stracisz dostęp do wszystkich swoich środków.

Jak teraz pokażę, istnieją różne rodzaje anonimowych portfeli Bitcoin, z których każdy ma swoje zalety i wady. Zacznijmy od portfeli programowych!

Portfel oprogramowania

Portfel programowy to najpopularniejszy typ portfela Bitcoin, ponieważ jest łatwo dostępny i łatwy w użyciu. Wystarczy pobrać portfel na komputer stacjonarny lub laptop. Portfel oprogramowania zapewnia klucz publiczny i prywatny. Następnie możesz po prostu przelać Bitcoiny do i z portfela.

Przyjrzyjmy się jednemu z najpopularniejszych portfeli Bitcoin – Electrum.

Elektron

Chociaż dostępnych jest setki różnych portfeli programowych, jednym z najlepszych anonimowych portfeli Bitcoin jest Electrum. Został wydany po raz pierwszy w 2011 roku, co czyni go jednym z najstarszych portfeli na rynku. Można go pobrać bezpłatnie i jest obsługiwany przez systemy Windows, Mac i Linux.

Gdy twoje monety są już przechowywane w Electrum, możesz łatwo wysłać je innym osobom. Wystarczy wpisać liczbę monet, które chcesz wysłać, wraz z adresem Bitcoin odbiorców, a następnie kliknąć wyślij! Dotyczy to jednak prawie każdego portfela Bitcoin.

Chociaż portfel jest bezpłatny, Electrum zarabia, pobierając niewielką opłatę transakcyjną za każdym razem, gdy wysyłasz płatność. Zespół twierdzi, że Electrum jest jednym z najbezpieczniejszych portfeli oprogramowania w branży, ponieważ szyfruje wszystkie klucze prywatne. Tak więc za bezpieczeństwo twoich monet pobierana jest niewielka opłata, co moim zdaniem jest w porządku.

Electrum zapewnia również ziarno hasła, które pozwoli ci odzyskać monety, jeśli zgubisz klucz prywatny. Dopóki będziesz chronić oba te elementy, Twoje fundusze powinny być zawsze bezpieczne. Po prostu staraj się, aby urządzenie, na które masz pobrany portfel, było wolne od wirusów.

Aby pobrać portfel, odwiedź oficjalną stronę Electrum pod adresem clicking tutaj!

Portfel mobilny

Portfel mobilny umożliwia przechowywanie Bitcoinów w telefonie komórkowym. Podobnie jak portfel oprogramowania, pobierasz go bezpośrednio na swoje urządzenie. Ten typ portfela to najwygodniejszy sposób przechowywania Bitcoinów, ponieważ możesz łatwo wysyłać i odbierać środki w podróży.

Portfel na chleb

Obecnie w sklepach z aplikacjami dostępnych jest wiele różnych portfeli do pobrania, ale najlepszym anonimowym portfelem Bitcoin na urządzenia mobilne (wydaje mi się) jest Bread!

Portfel Bread z siedzibą w Szwajcarii można pobrać bezpłatnie ze sklepów Google Play i Apple.

Podczas pierwszej konfiguracji portfela będziesz musiał wybrać 6-cyfrowy kod PIN, który służy do logowania się na konto. Następnie zobaczysz 12 losowych słów, które służą do odzyskania konta, jeśli zapomnisz kodu PIN.

Jedną z najlepszych funkcji korzystania z anonimowego portfela Bitcoin, takiego jak Bread, jest to, że umożliwia on użytkownikom wysyłanie i otrzymywanie płatności za pomocą skanera kodów QR. Jeśli więc znalazłeś sklep, który akceptuje Bitcoin, możesz po prostu zeskanować kod QR sklepu, a portfel Bread automatycznie prześle płatność.

Inną unikalną cechą Bread jest to, że gdy transakcje są przetwarzane, są one wysyłane bezpośrednio do łańcucha bloków Bitcoin. Jest to dobra funkcja bezpieczeństwa, ponieważ większość innych portfeli wymaga transakcji, aby najpierw przejść przez ich serwery, zanim zostaną przesłane do łańcucha bloków.

Inne funkcje bezpieczeństwa obejmują TouchID, który wymaga odcisku palca, aby uzyskać dostęp do portfela!

Jedną z wad korzystania z portfela Bread jest to, że obsługuje on tylko Bitcoiny, co oznacza, że ​​jeśli masz inne monety, będziesz musiał je przechowywać w innym miejscu.

Teraz, gdy wiesz już o oprogramowaniu i portfelach mobilnych, następnym typem anonimowego portfela Bitcoin, o którym chciałem z tobą porozmawiać, jest portfel sprzętowy!

Portfel sprzętowy

Portfel sprzętowy to najbezpieczniejsze miejsce do przechowywania kryptowalut. Przechowują monety offline, więc nigdy nie są narażeni na ryzyko włamania. Dwa najpopularniejsze portfele sprzętowe na rynkach to Ledger Nano S i Trezor. Oba mają bardzo podobne funkcje, ale omówię Ledger Nano S, ponieważ jest nieco bezpieczniejszy!

Ledger Nano S

anonimowy portfel bitcoin

Po pierwsze, należy pamiętać, że w przeciwieństwie do innych portfeli, które omówiłem, portfel sprzętowy, taki jak Ledger Nano S, nie jest darmowy. Kupując go od oficjalnego producenta (co zawsze powinieneś robić ze względów bezpieczeństwa), będzie cię to kosztować około 90 euro.

Kiedy po raz pierwszy skonfigurujesz Ledger, otrzymasz 12-zwrotowe hasło odzyskiwania, które jest potrzebne w przypadku zapomnienia kodu PIN lub kradzieży urządzenia. Ponadto po otrzymaniu urządzenia konieczne będzie ustawienie kodu PIN. Jest to wymagane za każdym razem, gdy chcesz skorzystać z urządzenia lub wysłać komuś środki.

Przesyłając monety do swojego Ledger Nano S, po prostu wysyłasz je na adres Bitcoin w taki sam sposób, jak w przypadku każdego innego portfela. Oznacza to, że możesz je przechowywać anonimowo.

Kolejną dobrą cechą korzystania z portfela Ledger jest to, że obsługuje on wiele innych monet, takich jak Ethereum, Ripple i ZCash!

Chociaż portfel sprzętowy zapewnia najlepsze bezpieczeństwo, sprawia, że ​​wysyłanie komuś monet jest nieco mniej wygodne. Dzieje się tak, ponieważ musisz podłączyć portfel do swojego urządzenia, zanim będziesz mógł przelać środki. Jeśli więc lubisz wysyłać pieniądze podczas podróży, portfel sprzętowy może nie być dla Ciebie.

Mając to na uwadze, jest to pozycja obowiązkowa dla użytkowników, którzy posiadają duże ilości kryptowaluty.

Anonimowy portfel Bitcoin: ostatnie słowa

Kryptowaluty, takie jak Bitcoin, to świetny sposób na wysyłanie i otrzymywanie pieniędzy bez korzystania ze scentralizowanej strony trzeciej. Dzięki temu system pozwala użytkownikom zachować anonimowość.

Uważam, że ludzie powinni mieć prawo do wysyłania, odbierania i przechowywania swojego majątku bez konieczności ujawniania swojej tożsamości – w ten sam sposób, co robimy, gdy wydajemy fizyczną gotówkę w świecie rzeczywistym.

Jednak rządy zaczynają wprowadzać nowe przepisy, które mogą zmusić każdą anonimową giełdę Bitcoin do zweryfikowania tożsamości nowego użytkownika, zanim będzie mógł kupić Bitcoin za pomocą waluty fiducjarnej. Tak więc, jeśli to prawo jest egzekwowane na wszystkich giełdach, istnieje możliwość, że w przyszłości nie będziesz mógł kupować Bitcoin anonimowo.

Jednak na razie możesz kupić Bitcoin anonimowo – i całkiem łatwo. Ale jeśli masz z tym jakiekolwiek problemy, daj nam znać w komentarzach poniżej.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me