Bitcoin Cash VS Bitcoin: Który z nich wybrać

Bitcoin Cash VS Bitcoin – wojna dwóch krypto tytanów!

Czy wiesz, że Bitcoin Cash pochodzi z samego Bitcoina? Zgadza się – Węzły Bitcoin Cash były kiedyś częścią Blockchain Bitcoin. Bitcoin Cash to rozwidlenie Bitcoin.

Ale w którą z nich powinieneś zdecydować się zainwestować? Jaka jest różnica między Bitcoin Cash a Bitcoinem? Co to jest „widelec”? Jest tak wiele pytań i Jestem tutaj, aby odpowiedzieć na wszystkie!

Pod koniec tego przewodnika poznasz różnicę między dwoma różnymi kryptowaluty – Bitcoin Cash VS Bitcoin.

Dowiesz się więcej o ich historia, wartość i ich potencjał na przyszłość. Następnie powinieneś być w stanie zdecydować, w który z nich chcesz zainwestować, czy też w oba.

Najpierw przyjrzyjmy się trochę Bitcoin i jego tło. Następnie wyjaśnię, czym jest widelec. Następnie przyjrzymy się historii kryjącej się za Bitcoin Cash i jego funkcjom.

Zanim rzucisz się prosto do przewodnika, powinieneś być świadomy istnienia pliku kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim upewnij się, że wybierasz niezawodne platformy wymiany kryptowalut przy zakupie BTC (Coinbase jest jedną z rekomendowanych opcji) lub skorzystaj z najłatwiejszego sposobu zakupu Bitcoinów za pomocą karty kredytowej – Simplex.

Po drugie, kryptowaluty powinny być przechowywane w plikach bezpieczne portfele. Ledger Nano S i Trezor to jedne z najbardziej polecanych i niezawodne portfele sprzętowe.

Jeśli znasz już Bitcoin i Bitcoin Cash i jesteś tutaj, aby porównać, przejdź do sekcji zatytułowanej Bitcoin Cash VS Bitcoin: The War of The Prices!

Bitcoin

Bitcoin było pierwsza w historii kryptowaluta i przez wiele lat nie było to zbyt znane. To jest jak każda inna prawdziwa waluta. Możesz go używać do kupowania, sprzedawania i wymiany towarów, usług, inwestycji i nie tylko.

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Plik technologia blockchain że jest wykonany, zapobiega jego podrabianiu. To też znaczy, że tak nie jest własnością, nie jest emitowany ani kontrolowany przez jedną grupę lub partię.

Na przykład Dolar jest wydawany przez rząd Stanów Zjednoczonych i jest kontrolowane przez banki. W tym scenariuszu partią centralną są rząd i banki. Kiedy przesyłasz pieniądze znajomemu, polegasz na banku, który autoryzuje i realizuje transakcję.

Bitcoin, z drugiej strony jest nie wydawane ani kontrolowane przez żaden organ centralny. Transakcje w łańcuchu bloków są weryfikowane przez komputery, na których działa łańcuch bloków, a te komputery mogą być własnością każdego – blockchain jest zdecentralizowane.


Bitcoin Cash VS Bitcoin: Który z nich wybrać

Na blockchain, transakcje są przechowywane i przesyłane w blokach. Komputery natychmiast weryfikują cały blok transakcji, rozwiązując skomplikowany problem matematyczny. Po rozwiązaniu problemu transakcje w bloku są weryfikowane i powstaje nowy Bitcoin – jest podawany komputerowi, który rozwiązał problem. Ten proces nazywa się górnictwo!

Plik łączna liczba Bitcoinów że kiedykolwiek będzie istnieć ograniczone do 21 milionów. Mimo że jest już ponad 16 milionów Bitcoinów, minie dużo czasu, zanim liczba Bitcoinów osiągnie 21 milionów! To dlatego, że co 4 lata, ilość bitcoinów utworzonych na blok wynosi przekrojony na pół.

Ponieważ coraz więcej osób próbuje zdobyć trochę Bitcoinów, a tempo tworzenia spada, powszechne jest przekonanie, że wartość wzrośnie. Dlatego tak wielu ludzi ma teraz bzika na punkcie Bitcoina!

Dzisiaj, Bitcoin jest obecnie najcenniejszą kryptowalutą na rynku. Podczas gdy inne waluty są próbując przewyższyć Bitcoin i zmniejszyć swoją dominację w sektorze monet cyfrowych, Bitcoin Cash może być wyjątkiem od tego ze względu na różnicę między Bitcoinem a Bitcoin Cash!

Ponieważ Bitcoin Cash jest rozwidleniem Bitcoin, wyjaśnię, czym jest widelec, zanim przejdę do Bitcoin Cash!

Widelec

Tam są sporo forków Bitcoin, ale żadne nie są tak używane ani tak dobrze znane, jak Bitcoin Cash. ZA widelec jest tworzony, gdy oryginalny kod łańcucha bloków jest aktualizowany ale tylko niektóre węzły (komputery) w łańcuchu bloków akceptują aktualizację.

Plik oryginalny blockchain (jak Bitcoin) pozostaje takie samo, a zaktualizowane węzły oddzieliły się od oryginalnego łańcucha blokowego i utworzyły nowy łańcuch blokowy (taki jak Bitcoin Cash) oraz monety w łańcuchu bloków stać się oddzielnym i wyjątkowy od tych na oryginalnym łańcuchu bloków.

Bitcoin Cash VS Bitcoin: Który z nich wybrać

Każdy, kto trzymał oryginalną monetę w momencie jej rozwidlenia, będzie automatycznie pobierz wersję rozwidloną trzymanej monety. Tak więc, gdy Bitcoin rozwidlił się na Bitcoin Cash, ktoś, kto miał 10 BTC, automatycznie otrzymałby określoną liczbę BCH odpowiadającą wartości ich 10 BTC.

A teraz porozmawiajmy o samym Bitcoin Cash!

Bitcoin Cash

Jak Bitcoin, Bitcoin Cash jest kryptowalutą z jej własny blockchain. Działa podobnie jak waluta cyfrowa i jest nowa BCH (Bitcoin Cash) jest tworzony poprzez wydobywanie Bitcoin Cash. Zostało stworzone pod koniec 2016 roku, co czyni go znacznie młodszym niż Bitcoin.

Bitcoin został rozwidlony, aby stworzyć Bitcoin Cash, ponieważ twórcy Bitcoin chcieli wprowadzić kilka ważnych zmian w Bitcoinie. Twórcy społeczności Bitcoin nie mogli dojść do porozumienia w sprawie niektórych zmian, które chcieli wprowadzić. Więc a mała grupa tych programistów rozwidliła Bitcoin stworzyć Nowa wersja tego samego kodu z kilkoma modyfikacjami.

Plik zmiany, które decydują o różnicy między Bitcoin Cash a Bitcoinem, to właśnie te:

  • Bitcoin Cash ma tańsze opłaty za przelew (około 0,20 USD na transakcję), więc dokonywanie transakcji w BCH pozwoli Ci zaoszczędzić więcej pieniędzy niż korzystanie z BTC. Transakcja BTC może kosztować około 1 USD za transakcję, chociaż wcześniej wzrosła do około 25 USD za transakcję!
  • BCH ma szybsze czasy transferu. Nie musisz więc czekać 10 minut potrzebnych do zweryfikowania transakcji Bitcoin!
  • BCH może obsłużyć więcej transakcji na sekundę. Oznacza to, że więcej osób może korzystać z BCH w tym samym czasie niż z BTC.

Wszystkie te zmiany wynikają z faktu, że plik Blokada Bitcoin Cash (w łańcuchu bloków) jest osiem razy większy niż blok Bitcoin. To sprawia, że ​​BCH jest szybszy, tańszy i bardziej skalowalny niż Bitcoin. Z tego powodu gotówka Bitcoin jest z dnia na dzień coraz bardziej akceptowana.

Bitcoin Cash VS Bitcoin: Wojna cen

Jak wspomniano wcześniej, kryptowaluty, takie jak Bitcoin lub Bitcoin Cash czerpią swoją wartość z tego, jak bardzo są przyjęte, używane i pożądane. Możemy je analizować pod kątem ROI (zwrot z inwestycji) i wzrost wartości.

Oni są obaj posiadacze wartości, i chociaż do tej pory Bitcoin był posiadaczem największej wartości, Bitcoin Cash szybko zyskuje użytkowników i zyskuje na wartości.

Bitcoin Cash VS Bitcoin: Który z nich wybrać

Bitcoin Cash jest znacznie młodszy niż Bitcoin. Tak więc nadal jest na etapie uchwycenie i urzeczywistnienie własnego miejsca na rynku kryptowalut. Wiele osób spekuluje, że Bitcoin Cash może zająć znaczną część udziału w rynku Bitcoin, czyniąc z niego nową dominującą kryptowalutę w branży. Dzieje się tak, ponieważ Bitcoin Cash rozwiązał problemy ze skalowaniem, z którymi boryka się Bitcoin, umożliwiając większej liczbie osób korzystanie z niego z łatwością i niższymi opłatami.

Jeśli społeczność programistów Bitcoin nie znajdzie sposobu, aby zgodzić się na wzajemną aktualizację kodu Bitcoin w celu naprawienia swoich problemów, Bitcoin może przegrać w wojnie między BTC VS BCH. Oznacza to, że więcej osób prawdopodobnie przejdzie na używanie BCH jako głównego źródła wartości i waluty transakcyjnej.

W niedawnej przeszłości, Bitcoin Cash był warte zaledwie 5% Bitcoin, do aż 33%. Obecnie przebywa w przedziale 10-15% ceny Bitcoina. Poniżej znajdują się wykresy cen BCH VS BTC w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy.

(Pomarańczowa linia to BCH do BTC)

Wykres cen Bitcoin Cash

Wykres cen Bitcoin

AKTUALIZACJA 2021: Gotówka Bitcoin jest obecnie warta 226,83 $ i Bitcoin jest warte 10258,22 USD, co oznacza, że ​​1 Bitcoin to 44,90 Bitcoin Cash.

Bitcoin Cash VS Bitcoin: Który z nich wybrać

Jedną z rzeczy powstrzymujących szybki wzrost BCH jest ludzie mają zamieszanie między Bitcoinem a Bitcoin Cash. Wielu początkujących inwestorów postrzega Bitcoin Cash jako tańszy Bitcoin z niższym punktem wejścia na rynek. Dzieje się tak, ponieważ mają bardzo podobne nazwy i pochodzą z tej samej marki i społeczności.

Plik dezorientacja doprowadziło również do tego, że Bitcoin Cash otrzymał negatywną opinię jako waluta naśladowcza, która jest po prostu chwytem gotówki, mającym na celu nakłonienie nowych inwestorów kryptowalut do zakupu fałszywego Bitcoina. To jednak nie jest prawda.

BCH nie jest fałszywym Bitcoinem, ale może być lepszym.

Bitcoin Cash VS Bitcoin: funkcje

Zalety Bitcoin Cash

Plik główna zaleta Bitcoin Cash czy to jest to taniej i szybszy w użyciu. Dzieje się tak, ponieważ jest bardziej skalowalny, co oznacza, że ​​więcej osób może dokonywać transakcji na łańcuchu bloków w danym momencie.

Jej zespół programistów to szybkie wdrażanie rozwiązań które sprawiają, że blockchain jest bardziej skalowalny. Co daje mu duży potencjał do przyjęcia i wykorzystania w przyszłości.

To jest również tańsze poruszanie się między giełdami. Za każdym razem, gdy jego cena gwałtownie rośnie, jest to świetny atut handlowy przeciwko Bitcoinowi i solidna inwestycja w zabezpieczenie przed Bitcoinem, gdyby Bitcoin pewnego dnia stracił dominację na rynku.

Uwaga: Nic w tym artykule nie jest poradą finansową! Powinieneś zawsze skonsultuj się z doradcą finansowym przed zainwestowaniem. Zawsze wybieraj też niezawodne portfele kryptowalut, takie jak Ledger Nano S, Coinbase i Trezor, aby Twoje monety były bezpieczne!

Wady Bitcoin Cash

Bitcoin Cash nie cieszy się tak dużym zaufaniem inwestorów jak Bitcoin. Ponadto jego współczynnik adopcji i penetracja rynku są znacznie niższe niż w przypadku Bitcoinów. Ma to wiele wspólnego z faktem, że ta moneta jest znacznie nowsza niż Bitcoin.

Bitcoin Cash VS Bitcoin: Który z nich wybrać

Wydobywanie Bitcoin Cash jest stosunkowo takie samo jak wydobywanie Bitcoinów. Oznacza to, że ktoś, kto wydobywa Bitcoin Cash, zarabia znacznie mniejszy zysk niż ktoś, kto wydobywa Bitcoiny przy użyciu tego samego sprzętu. Z tego powodu górnicy nie są tak szybcy w wydobywaniu Bitcoin Cash.

Wreszcie, jeśli chodzi o handel, BCH ma znacznie mniej par handlowych niż BTC, co czyni go mniej handlowalnym niż Bitcoin. Wszystkie te wady powodują, że wskaźniki przyjęcia i ceny Bitcoin Cash są znacznie niższe niż Bitcoin.

Zalety Bitcoin nad Bitcoin Cash

Jako oryginalna kryptowaluta, Bitcoin to podstawowa waluta całego sektora. To jest to, przeciwko czemu handlują wszystkie inne kryptowaluty (a także przez większość czasu ETH) i można nim handlować na większości giełd. Bitcoin jest najpopularniejszym i ma najwięcej par handlowych z innymi kryptowalutami.

Od 23 marca 2018 r. Bitcoin stanowi 44,5% całego kapitału sektora kryptowalut i jest uważany za złoty standard szybko rozwijającej się branży..

AKTUALIZACJA 2021: Bitcoin jest obecnie wart 57, 3% całej branży kryptowalut.

Plik największa zaleta Bitcoin ma ponad Bitcoin Cash to jego społeczność i kultowa: to pierwsza kryptowaluta, o której słyszał. Jest super, super popularny – jeśli Twoja babcia wie o jednej kryptowalucie, założę się o 100 dolarów, że to Bitcoin!

Wady Bitcoin w porównaniu z Bitcoin Cash

Plik wady Bitcoina w porównaniu do Bitcoin Cash dotyczy głównie skalowalność zagadnienia w obliczu Bitcoina. Bitcoin jest starszy, wolniej i kosztuje dużo więcej za transakcję. Jest prawdopodobne, że wraz z rozwojem sektora Bitcoin będzie nadal tracił dominację na rzecz innych monet.

Bitcoin Cash VS Bitcoin: aplikacja Bitcoin.

Inną wadą jest to, że podstawowy zespół programistów Bitcoin nie jest zjednoczony tak dobrze, jak inne zespoły kryptograficzne, takie jak na przykład Ether. Wydają się być podzieleni jako grupa i pozbawieni jasnego przywództwa.

To sprawia, że ​​implementacja rozwiązań skalujących jest trudniejsza do uzgodnienia i wdrożenia w sieci – wcale nie jest dobra!

Bitcoin Cash VS Bitcoin: Gdzie można je kupić?

Jedną z najpopularniejszych giełd, na których można kupić zarówno Bitcoin, jak i Bitcoin Cash, jest Coinbase.

Na tej platformie możesz używać fiat do kupowania popularnych kryptowalut (w tym Bitcoin i Bitcoin Cash) za pośrednictwem karty kredytowej, konta bankowego i nie tylko. Niestety, Coinbase jest dostępny tylko w 32 krajach:

USA, Kanada, Wielka Brytania, Szwajcaria, Szwecja, Hiszpania, Słowenia, San Marino, Portugalia, Polska, Norwegia, Holandia, Monako, Malta, Liechtenstein, Łotwa, Jersey, Włochy, Irlandia, Węgry, Grecja, Finlandia, Dania, Czechy, Cypr, Chorwacja, Bułgaria, Belgia, Austria, Australia i Singapur.

AKTUALIZACJA 2021: Coinbase jest obecnie dostępne w ponad 100 krajów.

Jeśli korzystasz z brokera, który nie sprzedaje BCH, ale sprzedaje BTC, zawsze możesz kupić Bitcoin i wymienić go na Bitcoin Cash na platformie handlowej takiej jak Binance.

Ostatnim i najłatwiejszym sposobem zakupu BTC i BCH za pomocą karty kredytowej jest skorzystanie z Simplex – przetwarzanie online wolne od oszustw.

Bitcoin Cash VS Bitcoin: Wniosek

Wiele osób ma takie wrażenie Bitcoin Cash VS Bitcoin to wojna, a ta powinna być lepsza od drugiej. Ze względów praktycznych, Bitcoin Cash jest szybszym i tańszym aktywem używać do przeprowadzania transakcji w łańcuchu bloków.

Ale Bitcoin, będąc oryginalna kryptowaluta, jest najbardziej przyjęty i obecnie największy magazyn wartości na rynku kryptowalut. To prowadzi mnie do przekonania, że ​​obie te monety mogą pozostać podstawą w branży, gdy ewoluuje i dojrzewa.

BCH może stać się głównym narzędziem do przeprowadzania transakcji i przemieszczania pieniędzy, w miarę jak coraz więcej użytkowników go przyjmie. BTC może nadal służyć jako magazyn wartości, która jest brana pod uwagę złoto cyfrowej waluty. Zarówno wartość, jak i popularność z czasem będą rosły, co czyni je wartościowymi inwestycjami, które każdy inwestor powinien przyjrzeć się i rozważyć.

Teraz, gdy znasz różnice między tymi dwiema monetami, możesz lepiej zdecyduj, w jaki sposób chcesz inwestować w nich i jak ich użyjesz.

Na przykład możesz zainwestować w Bitcoin Cash, aby używać go jako głównej formy waluty do przeprowadzania transakcji. Możesz jednak zainwestować w Bitcoin w taki sam sposób, w jaki zainwestowałbyś w złoto – za korzyści inwestycyjne.

Pytanie brzmi, co wolisz? A po co? Wolisz Bitcoin jako inwestycję, ale Bitcoin Cash jako monetę użytkową? Jaka jest Twoja opinia na temat Bitcoin Cash VS Bitcoin? Daj mi znać!

Ważna uwaga: Zawsze rób dalsze, niezależne badania i zawsze skonsultuj się z inwestorem finansowym przed zainwestowaniem. Pamiętaj również, że ważne jest, aby przechowywać kryptowaluty w bezpieczne portfele cyfrowe, Jak na przykład Ledger Nano S, Trezor Model T i Coinbase. Kupując BTC i BCH warto wybrać Simplex – bezpieczne przetwarzanie płatności.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map