Bitcoin Diamond Hard Fork

Przez lata, liczne nowe kryptowaluty zostały utworzone z sieci Bitcoin. Proces, w którym powstają, nazywa się a twardy widelec.

Najbardziej znanym hard fork Bitcoin jest prawdopodobnie Bitcoin Cash (BCH), ale wielu innych podążyło za nim na rynku. Jest Bitcoin Platinum, Bitcoin Atom, Super Bitcoin, a nawet Bitcoin GOD!

W tym przewodniku opowiem Wam wszystko o tzw. Hard fork Diament Bitcoin (BCD). Opowiem o tym, kto go stworzył i dlaczego. Pokażę ci również jak to Pracuje a to, co odróżnia go od Bitcoin i innych bitcoinów z twardym widelcem, obejmuje również platformy wymiany kryptowalut, takich jak Binance, gdzie można je kupić i zabezpieczyć portfele kryptograficzne, takie jak Ledger Nano S, gdzie możesz to przechowywać.

Zacznijmy od podstaw.

Szukasz najbezpieczniejszego miejsca na zakup BTC? Poniżej zebrałem najlepiej oceniane giełdy kryptowalut, które zostały zatwierdzone jako najbezpieczniejsze platformy do kupowania BTC, więc spójrz.

Dostawca Visa / Mastercard Dostępne Crypto Nasz wynik Recenzja Coinbase TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Litecoin
 • + 30 więcej

9.8 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja Binance TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Cardano
 • + 150 więcej

9.6 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja Coinmama TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Bitcoin Cash
 • +7 więcej

9.4 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja Kraken TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • DZIARSKOŚĆ
 • + 37 więcej

9.1 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja eToro TAK

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Ethereum
 • +3 więcej

8.6 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja KuCoin TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Monero
 • + 210 więcej

8.5 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Gemini Exchange Review TAK

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Ethereum
 • +21 więcej

8.4 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Najbardziej popularny 729 Recenzje 9.8 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję Wybór redakcji 1279 Recenzje 9.6 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 816 Recenzje 9.4 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 1174 Recenzje 9.1 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 453 Recenzje 8.6 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 563 Recenzje 8.5 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 603 Recenzje 8.4 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję

Plusy

 • Szybkie transakcje
 • Łatwe do wydobycia
 • Tanie transakcje

Cons

 • Brak funkcji prywatności
 • Nie najbardziej ufny

Bitcoin Diamond: Co to jest H.ard faork?

Każda kryptowaluta ma swoje własny zestaw reguł. Należą do nich: w jaki sposób informacje są rejestrowane, jakie opłaty transakcyjne zapłacą użytkownicy i jakie nagrody mogą uzyskać. Te zasady nazywane są jego protokół.


Czasami wprowadza się zmiany w protokole. Kryptowaluty mają brak centralnego lidera lub zarządzanie tak, aby zmiany w protokole były dokonywane przez społeczność kryptowalut. To są użytkowników obsługujących sieć i wykonuj na nim ważne zadania.

Bitcoin Diamond Hard Fork

Zmiany w protokole kryptowaluty nazywane są forkami. Pomyśl o nich jak o uaktualnieniach oprogramowania. Niektóre systemy w sieci będą obsługiwać zmiany i aktualizacje; inni nie. Tam są dwa różne rodzaje wideł;

 • Miękkie widelce: Obejmują one drobne zmiany w sieci. Nazywa się to zmianami zgodnymi z poprzednimi wersjami. Oznacza to, że sieć nadal działa normalnie, nawet w systemach, które nie zostały zaktualizowane.
 • Widły twarde: Są to główne zmiany, które wpływają na sposób przetwarzania nowych transakcji w sieci. Systemy, które zostaną zaktualizowane, staną się nową kryptowalutą. Te, które nie będą działać ze starym protokołem.

  Oznacza to, że są teraz dwie różne kryptowaluty. Posłużę się przykładem, aby wszystko było jaśniejsze; Wyobraź sobie dziesięć samochodów jadących drogą. Jeden samochód decyduje się skręcić w prawo. Cztery inne samochody uważają, że to świetny pomysł, więc też skręcają w prawo.

  Pozostałe pięć samochodów uważa, że ​​skręcanie w prawo to zły pomysł, więc jadą dalej prosto. Zamiast jednej grupy samochodów jadącej w jednym kierunku, masz teraz dwie grupy jadące w różnych kierunkach!

Więc teraz już wiesz, czym jest hard fork, przyjrzyjmy się bliżej widelecowi Bitcoin Diamond.

Plik basics z Bitcoin Diamond Fork

W 2017 roku dwóch górników Bitcoin zadzwoniło Team Evey i Zespół 007 postanowił zmienić wywołany protokół sieciowy Bitcoin Core. Byli niezadowoleni ze sposobu działania Bitcoina i myśleli, że mogliby go ulepszyć. Evey i 007 nazwali swój ulepszony protokół Bitcoin Diamond.

Uwaga: Górniczy to użytkownicy Bitcoin, którzy wykonują specjalne zadania, które pomagają przetwarzać transakcje Bitcoin. Odgrywają istotną rolę w społeczności Bitcoin.

Bitcoin Diamond Hard Fork

Plik główne ulepszenia Evey i 007 chcieli wprowadzić do protokołu Bitcoin:

 • Szybsze czasy transakcji: Większość kryptowalut stara się skrócić czas potrzebny na zakończenie transakcji. Sieć Bitcoin może tylko przetwarzać około 2-7 transakcji na sekundę (Tx / s). Usługi przetwarzania płatności, takie jak Karta MasterCard i Wiza może przetwarzać tysiące transakcji na sekundę. Zespół BCD uznał, że nadszedł czas, aby Bitcoin nadrobił zaległości!
 • Niższe opłaty transakcyjne: Każda transakcja w sieci Bitcoin jest naliczana. Plik opłaty za transakcje stały się bardzo wysokie w ostatnich latach. Kryptowaluty mają pomóc użytkownikom uniknąć płacenia wysokich opłat za przelewy bankowe, więc Evey i 007 uznali, że opłaty za Bitcoin powinny spadać, a nie rosnąć!
 • Zachęcaj nowych użytkowników: Bitcoin stał się bardzo drogi. Dziś jeden bitcoin jest wart więcej niż 11 000 USD. To bardzo utrudnia nowym użytkownikom zakup jednego Bitcoina. Twórcy BCD uważają, że Bitcoin powinien być dla każdego, a nie tylko dla tych, których na to stać.

Team Evey i Team 007 napisali zmiany w protokole Bitcoin, które miały nadzieję, że osiągną te cele. Widelec Bitcoin Diamond wydarzyło się 24 listopada 2017 r. Widelec wpłynął na całą społeczność Bitcoin. W następnej sekcji powiem ci, jak to zrobić. Teraz przyjrzyjmy się, jak dotychczasowa moneta Bitcoin Diamond radziła sobie na rynku…

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Statystyki rynku diamentowych monet

Bitcoin Diamond Hard Fork

Po widelcu Bitcoin Diamond, Diamentowa moneta weszła na rynek w wielkim stylu! Tydzień po widelcu Diamentowa moneta była warta 61,71 USD. Do 25 listopada cena wzrosła do 91,47 USD!

Niestety to nie trwało i ceny zaczął opadać na rynku w styczniu 2018 r. Cena Diamentowej monety spadła od tego czasu do imponującego poziomu 2.44 USD.

AKTUALIZACJA 2021: Obecnie cena BCD wynosi tylko 0,83 USD, jednak wydaje się, że już nie spada.

Chociaż jego cena jest niska, łączna wartość wszystkich BCD na rynku jest nadal znacznie wyższa 150 milionów USD. Rynek jest staje się bardzo zatłoczony z monetami widelca Bitcoin i tylko te z najlepszymi protokołami odniosą sukces.

Jak można używać BCD?

Diamentowa moneta Bitcoin może zyskać wielu użytkowników Bitcoin dzięki swoim szybsze czasy transakcji, niższe opłaty i łatwiejszy dostęp nowym użytkownikom. Bitcoin to niezwykle popularna moneta, ale może być dość trudna w użyciu! Wielu krytyków Bitcoina twierdzi, że moneta nie będzie ważny zamiennik za zwykłe pieniądze, dopóki użytkownicy nie będą mogli dokonywać drobnych zakupów; szybko i łatwo.

Sieć oferująca te funkcje spodoba się również małym firmom zajmującym się tanimi produktami o dużej objętości, takimi jak kawa czy fast food. Jednak moim zdaniem cena Bitcoin Diamond będzie muszą być bardziej stabilne zanim przyciągnie klientów znanych marek, takich jak Starbucks czy McDonalds.

AKTUALIZACJA 2021: Mimo że ceny BCD spadły, wydaje się, że w tej chwili są one bardzo stabilne.

Więc, kto może używać BCD?

 • Posiadacze bitcoinów: Hard forki w sieci Bitcoin stawiają posiadaczy Bitcoinów w wyjątkowej sytuacji. Niezależnie od posiadanej ilości Bitcoinów, otrzymają tę samą kwotę nowej waluty za darmo! Widelec Bitcoin Diamond zwiększył całkowitą podaż monety. Za każdego posiadanego przez użytkowników Bitcoina otrzymają 10 BCD za darmo. Dobra oferta, prawda?
 • Posiadacze innych niż Bitcoin: Jeśli posiadasz Bitcoin, masz już diamentową monetę. Reszta społeczności kryptowalut będzie musiała za to zapłacić! Istnieje wiele giełd kryptowalut oferujących BCD do handlu, wymienionych na stronie głównej BCD. Najbardziej znane to Binance, Bittrex i HitBTC.

Niezależnie od tego, czy go kupisz, czy masz szczęście, że dostaniesz go za darmo, będziesz potrzebować miejsca na przechowywanie BCD. W tym celu będziesz potrzebować pliku Portfel Bitcoin Diamond.

Bitcoin Diamond: portfel BCD Pay.

Uwaga: Portfel to aplikacja lub dysk sprzętowy, który przechowuje ważne kody dostępu do Twojej kryptowaluty. Możesz również użyć portfela papierowego do przechowywania kodów dostępu.

Diamentowy portfel Bitcoin

Znalezienie portfeli obsługujących nowe monety może być trudne. Obecnie istnieje osiem witryn oferujących portfel Bitcoin Diamond. Są wymienione na stronie głównej monety. Każdy z nich to portfele oprogramowania oferujące pamięć mobilną, internetową i komputerową.

Strona główna BCD zawiera również linki do pobrania dwóch portfeli na wiele platform o nazwie QT i Electrum. Oba mogą być używane jako portfel Bitcoin Diamond. Zawsze zalecam używanie kombinacji portfeli programowych i sprzętowych.

Bitcoin Diamond: giełdy BCD.

Wskazówka: Kiedy zaczynasz korzystać z nowych kryptowalut, bardzo ważne jest, aby korzystać z giełd i portfeli, którym ufasz, więc zrób swoją pracę domową! Jeśli szukasz niezawodnej wymiany, powinieneś sprawdzić Binance, a jeśli chcesz mieć bezpieczny portfel sprzętowy do przechowywania kryptowalut, Ledger Nano S jest jedną z najbardziej polecanych opcji.

Teraz już wiesz, kto może korzystać z BCD, dowiedzmy się więcej o tym, jak działają transakcje BCD.

Jak to zrobić Tokupy W.ork?

Pod pewnymi względami transakcje Bitcoin Diamond są bardzo podobne do normalnych transakcji Bitcoin. Obaj mają wiele wspólnego kodu z protokołu Bitcoin Core.

Najpierw omówię podobieństwa.

BTC / BCD Tokup Spodobieństwa

Bitcoin i BCD to sieci, w których użytkownicy mogą sklep i transfer Informacja. Wszystkie te informacje są przechowywane w ogromnych bazach danych zwanych łańcuchami bloków. Blockchain jest bardzo długi lista wszystkich transakcji które kiedykolwiek powstały w sieci. Blockchainy są przechowywane na tysiącach komputerów zwane węzłami.

Nowe transakcje są umieszczane w grupach zwanych blokami i sprawdzane przez węzły, aby upewnić się, że są prawidłowe, zanim zostaną dodane do łańcucha bloków. Górniczy odgrywają ważną rolę w przetwarzaniu transakcji zarówno w sieci Bitcoin, jak iw sieci Bitcoin Diamond. Każda platforma ma około 10 minut przetwarzanie jednego bloku informacji o transakcji.

Aby uzyskać więcej informacji na temat roli górników w łańcuchu bloków, zapoznaj się z moim przewodnikiem po Blockchain Explained!

Obie sieci planują również korzystać z sieć piorunów przyspieszyć czas transakcji. Evey i 007 ogłosili, że BCD zacznie używać sieci błyskawicy 31 lipca 2018 r.

Uwaga: Sieć błyskawicy pozwoli użytkownikom tworzyć mini-sieci, w których transakcje w czasie rzeczywistym mogą odbywać się z dala od głównego łańcucha bloków. Te transakcje są następnie sprawdzane i dodawane do głównego łańcucha bloków jako całości. To znacznie odciąża główną sieć.

Różnice w transakcjach BTC / BCD

Zapamiętaj, BCD ma na celu być szybszym, tańszym i łatwiejszym w dostępie niż Bitcoin. Oto jak:

 • Większy rozmiar bloku: Standardowe bloki Bitcoin zawierają 1 MB informacji o transakcjach. Bloki Bitcoin Diamond mieszczą 8 MB. Oznacza to, że podczas gdy obie platformy mają ten sam czas blokowania (10 minut), sieć BCD przetwarza osiem razy więcej informacji.
 • Wyższa całkowita podaż: Całkowita podaż Bitcoinów to 21 milionów monet. Całkowita podaż BCD wynosi 189 milionów. Zespół BCD ma nadzieję, że większa podaż utrzyma cenę każdej monety na poziomie, na który stać wszystkich użytkowników.
 • Łatwiejsze wydobywanie: Górnicy otrzymują nagrody za zadania, które wykonują w łańcuchu bloków. Te zadania wymagają dużej mocy komputera. Górnicy w sieci Bitcoin używają potężnego sprzętu o nazwie Górnicy ASIC do wykonania swoich zadań.

  Wydobywanie ASIC często odbywa się w dużych magazynach z setkami maszyn. Jest głośny, drogi i może być bardzo gorący. Oznacza to, że większość członków społeczności Bitcoin nie może wydobywać Bitcoinów. Team Evey i Team 007 uważają, że to niesprawiedliwe. Wydobywanie BCD jest wystarczająco łatwe dla prawie wszystkich użytkowników. Wydobywanie BCD można wykonać za pomocą pliku GPU. Jeśli jesteś graczem, poznasz to jako kartę graficzną!

Teraz możesz odpowiedzieć na pytanie „Co oferuje BCD, czego nie oferuje Bitcoin?”, Chcę porozmawiać o kwestiach bezpieczeństwa.

Czy BCD Secure?

Blockchain to bardzo bezpieczny sposób sklep i przekazywać informacje. Duże firmy, takie jak Visa, Google i Facebook, przechowują nasze informacje na ograniczonej liczbie centralnych serwerów.

Jeśli te serwery zostaną zaatakowane, nasze informacje mogą być zagrożone. Blockchain rozpowszechnia nasze informacje tysiące różnych komputerów. To sprawia, że ​​atakowanie łańcucha bloków jest niezwykle trudne!

Jedną z głównych cech bezpieczeństwa technologii blockchain jest szyfrowanie. Prywatne dane osobowe to ukryte za pomocą kodu komputerowego. Niektórzy krytycy Bitcoina uważają, że zaszyfrowanych jest zbyt mało informacji o użytkowniku.

Bitcoin Diamond Hard Fork

Na przykład all transakcje i ich ilości może być widziane przez każdego, kto korzysta z sieci Bitcoin. Może to sprawić, że śledzenie prawdziwej tożsamości użytkowników będzie dość łatwe dla rządów i innych organizacji.

Zespół stojący za Bitcoin Diamond chciał zaszyfrować więcej informacji o użytkowniku. Jednak ostatnio zdecydowali się nie dodawać więcej funkcji prywatności do BCD.

Oni to czują rządy wkrótce zacznie wprowadzać przepisy, które uniemożliwiają kryptowalutom ukrywanie danych użytkowników. W oświadczeniu opublikowanym w dniu Średni, Zespół wskazał Japonię i Rosję jako przykłady tego trendu.

Zespół też tak myśli biznes nie będzie chciał wspierać monet, które zapewniają wysoki poziom prywatności użytkownika. 20 kwietnia 2018 r. Oni powiedziany że „zdali sobie sprawę, że więcej giełd może w przyszłości usunąć anonimowe kryptowaluty".

Taka wiadomość może rozczarować wielu fanów kryptowalut, którzy cenią sobie prywatność. Nie powinno to jednak wpływać na ogólne bezpieczeństwo łańcucha bloków.

Prawdziwe ryzyko, z jakim boryka się moneta Bitcoin Diamond to oszuści którzy są ukierunkowani na wypuszczenie nowych twardych kryptowalut. Kim są ci oszuści i co robi z nimi BCD?

Jak można to nadużywać?

Nowe monety z twardym widelcem są często nadużywane w zamieszaniu po ich wprowadzeniu na rynek. Za każdym razem, gdy z sieci Bitcoin pojawi się nowa moneta, posiadacze Bitcoin są atakowani przez oszustów.

Po hard forku w listopadzie 2018 r. Posiadacze Bitcoinów, którzy nie rozumieli, jak odebrać swój darmowy BCD, byli oszukani do wpłacenia środków do fałszywego portfela monet Bitcoin Diamond. Zamiast otrzymać darmową diamentową monetę, stracili depozyt Bitcoin!

Jeśli trzymasz Bitcoin, powinieneś bardzo uważać na swoje monety, gdy zdarzają się twarde widelce. Zawsze używaj kombinacji portfeli sprzętowych i programowych. Jeśli chodzi o najbardziej polecane portfele sprzętowe, zdecydowanie powinieneś wybrać Ledger Nano S i Trezor.

Ważny: Nie daj się zwieść takim ofertom "rozdać" pieniądze. Używaj tylko portfeli, którym możesz zaufać. Nowe monety mogą powodować wiele niepewności, więc poświęć trochę czasu na rozważenie swoich opcji.

Zanim przejdziesz, zróbmy krótkie podsumowanie zalet i wad Bitcoin Diamond.

Bitcoin Diamond: wady i zalety

Zacznijmy od pozytywnych aspektów.

Plusy

 • Jest szybszy niż Bitcoin. Bitcoin Diamond przetwarza znacznie większe bloki niż Bitcoin w tym samym czasie. Większe bloki oznaczają więcej transakcji i szybszy średni czas transakcji.
 • Wydobywanie włącznie. Bitcoin Diamond to robi łatwe do wydobycia BCD z mniej wydajnymi komputerami. Wydobywanie GPU pozwala większej liczbie użytkowników zaangażować się w obsługę sieci, a to może oznaczać tylko dobrą rzecz.
 • Transakcje o dużym wolumenie / niskich cenach. Bitcoin to najlepsza kryptowaluta na świecie, ale nadal jest dość trudna w użyciu. Wysokie prędkości transakcji i niskie ceny może sprawić, że będzie idealny do kupowania i sprzedawania małych i niedrogich produktów, takich jak kawa lub bilety autobusowe.

Następnie przyjrzyjmy się kilku wadom.

Cons

 • Funkcje prywatności: Bitcoin Diamond nie zwiększył poziomu prywatności użytkowników. Będzie to denerwować użytkowników, którzy uważają, że transakcje Bitcoin są zbyt łatwe do śledzenia.
 • Sieć piorunów: Zespół BCD obiecał błyskawiczną technologię sieciową, ale jeszcze jej nie uruchomił. Nie udało im się ulepszyć funkcji prywatności, więc mogą również nie uruchomić błyskawicznej sieci.
 • Zaufanie: Monety hard-fork muszą zdobyć zaufanie społeczności kryptowalut. Nikt nie wie, kim są Team Evey i Team 007. Wielu użytkowników uważa, że ​​to nie jest legalne, a niektórzy nawet oskarżali go o oszustwo po uruchomieniu.

Powinieneś teraz dobrze zrozumieć, czym jest Bitcoin Diamond i jak działa, więc przejdźmy do wniosków.

Porównaj Bitcoin Diamond obok siebie z innymi

Czy wiedziałeś?

Porównaj Bitcoin Diamond obok siebie z innymi

Wszystkie giełdy kryptowalut mogą wyglądać podobnie do Ciebie, ale są NIE wszystko to samo!

Tak! Pokaż tabelę porównawczą

Wniosek

Hard forki są częścią trwającego procesu tworzenia idealnej kryptowaluty. Diament Bitcoin ma wprowadził kilka ważnych zmian do oprogramowania Nakamoto.

Diamentowa moneta nie jest idealną kryptowalutą, ale nie jest nią również Bitcoin ani Bitcoin Cash. Jednak każde nowe rozwiązanie przybliża nas do świata, w którym przesyłanie ważnych informacji jest szybkie, łatwe i bezpłatne!

Monety Bitcoin Diamond wydają się oferować wiele możliwości, jednak niektórzy ludzie nie uważają ich za zbyt wiarygodne. Niezależnie od tego, w którą monetę zdecydujesz się zainwestować, ważne jest, aby wybrać niezawodną giełdę kryptograficzną, taką jak Binance lub Coinbase, oraz bezpieczny portfel, na przykład Ledger Nano S i Trezor.

Oto kroki, które możesz wykonać zdobądź Bitcoin Diamond bez większych problemów:

1. Zdobądź bezpieczny portfel kryptowalut (Ledger Nano S i Trezor).

2. Zarejestruj się na Binance.

3. Kup diamenty Bitcoin na Binance.

4. Wyślij diamenty Bitcoin do portfela Ledger Nano S..

Treści publikowane na tej stronie nie mają na celu udzielania jakichkolwiek porad finansowych, inwestycyjnych, handlowych ani żadnej innej formy. BitDegree.org nie popiera ani nie sugeruje kupna, sprzedaży lub posiadania jakiejkolwiek kryptowaluty. Przed podjęciem decyzji o inwestycjach finansowych skonsultuj się z doradcą finansowym.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map