Rozpoczęcie wydobywania kryptowalut może być trudne. Jest dużo sprzętu do kupienia, rzeczy do nauczenia się, czynników do rozważenia. Chociaż to samo może dotyczyć Bitcoin Gold, programiści starają się to ułatwić. W jaki sposób? Poprzez odcięcie komputerów ASIC i udostępnienie wydobywania Bitcoin Gold dla wszystkich.

Wydobywanie złota Bitcoin - LogoBitcoin Gold to twardy fork najpopularniejszej i najstarszej kryptowaluty na świecie – bitcoina. Deweloperzy stworzyli to, kierując się jedną zasadą przewodnią. Opracowali go, aby uniemożliwić wydobywanie Bitcoin Gold na komputerach ASIC.

Co to są komputery ASIC? Skrót oznacza układ scalony specyficzny dla aplikacji. W kontekście tego artykułu jest to maszyna stworzona specjalnie do wydobywania Bitcoin Gold. Na szczęście takie maszyny nie istnieją dla tej kryptowaluty.

Oprócz opcji wydobycia, Bitcoin Gold jest identyczny z jego przodkiem. Postępuje zgodnie z tymi samymi wytycznymi. Ma podobne prędkości przetwarzania transferu. Możesz go używać do tych samych celów, handlowy jest jednym z nich. Jeśli zdecydujesz się to zrobić, wybierz plik bezpieczna wymiana kryptowalut platformy, takie jak Coinbase, Binance i Coinmama.

Dlaczego ASIC to prawdziwy problem?


Bitcoin Gold oddzielił się od łańcucha bloków Bitcoin, aby zapobiec wydobywaniu ASIC. Te maszyny górnicze są o wiele bardziej wydajne w wydobywaniu niż górnicy GPU i CPU nie mają szans.

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Twój sukces w wydobywaniu zależy od szybkości mieszania Twojej maszyny.

Hashrate to wskaźnik opisujący szybkość wydobywania kryptowaluty przez maszynę. Najlepsze procesory i procesory graficzne klasy konsumenckiej po prostu nie mogą konkurować z układami ASIC.

Dlaczego to jest problem? Puryści kryptowalut uważają, że wydobycie powinno być czymś, co każdy może zrobić. Powinieneś być w stanie to zrobić tylko z laptopem w pokoju w akademiku. ASIC to uniemożliwiają.

Dlaczego to niemożliwe? Prosty. Górnicy zarabiają najpierw kryptowaluty za rozwiązywanie funkcji skrótu. To szyfruje łańcuch bloków, zabezpieczając go. Gdy odniesiesz sukces, otrzymujesz prawo do opublikowania kolejnego bloku w łańcuchu i uzyskania rekompensaty w postaci Bitcoin Gold.

Kiedy tylko pierwsza osoba, która rozwiąże problem, zostaje nagrodzona, ludzie zawsze znajdują sposób na ułożenie talii na swoją korzyść. Układy ASIC są przeszkodą nie do pokonania dla każdego obsługującego maszynę konsumencką.

Co to jest współczynnik skrótu?

Jest to liczba operacji mieszania, które Twój system może wykonać na sekundę. Komputery ASIC znacznie wyprzedzają pozostałe dwie metody, wydobywanie GPU i CPU. Więc przedtem nie jest to nawet zabawne.

Co to znaczy?

Prosty. Jeśli jesteś osobą niepełnoletnią, nie masz szans na osiągnięcie zysku bez ASIC. Chyba że zaczniesz kopać Bitcoin Gold. Jego podstawową zasadą jest BRAK ASIC.

Jeśli chodzi o metody kopania inne niż ASIC, wydobywanie GPU wyprzedza wszystkie inne opcje. Dlatego w ostatnich latach ceny GPU poszybowały w górę.

OK, od czego muszę zacząć?

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Sprzęt komputerowy

W porządku, czy jesteś gotowy, aby dowiedzieć się, jak wydobywać Bitcoin Gold na swoim domowym komputerze? Oto, co musisz wiedzieć, aby rozpocząć swoją podróż.

Sprzęt komputerowy

Jedyną metodą efektywnego wydobywania Bitcoin Gold jest użycie GPU (karta graficzna). Możliwe jest wydobywanie Bitcoin Gold za pomocą procesora komputera. Nie jest to jednak tak skuteczne.

Pomyśl o pomalowaniu ogrodzenia. Tak, ogrodzenie można pomalować szczoteczką do zębów (CPU). Ale dlaczego miałbyś to robić, skoro możesz użyć odpowiedniego pędzla do malowania (GPU)?

OK, jak wydobywać Bitcoin Gold? Jaki sprzęt potrzebujesz kupić? To zależy. Jeśli niedawno zaktualizowałeś swój system i chcesz spróbować wydobycia, aby zobaczyć, o co w tym wszystkim chodzi, możesz zacząć.

Przyzwoity procesor, karta graficzna GTX 10xx, trochę pamięci RAM i dobry dysk SSD? Możesz zacząć. Nie spodziewaj się jednak, że zdobędziesz bank lub odejdziesz na emeryturę z pracy. Wydobywanie Bitcoin Gold wymaga znacznie mocniejszego systemu, aby zarabiać poważne pieniądze.

Pamiętaj, że otrzymujesz zapłatę tylko wtedy, gdy twoja maszyna najpierw rozwiąże funkcję skrótu podczas wydobywania solo. Są sposoby na obejście tego, dołączając do puli wydobywczej Bitcoin Gold, ale porozmawiamy o tym nieco później.

Na razie zobaczysz tylko, jak wygląda wydobywanie Bitcoin Gold na komputerze klasy konsumenckiej. Jeśli przy okazji zdobędziesz trochę Bitcoin Gold, to świetnie!

Gdy już wiesz, jak obejść ten proces, możesz zacząć pracować nad komputerem bardziej ukierunkowanym na wydobycie. Na czym to polega?

Musisz zdobyć kilka wydajnych procesorów graficznych i znaleźć sposób na ochłodzenie całego systemu. Jeśli zaoszczędzisz na chłodzeniu, twoje 900-dolarowe GPU wypalą się, co ostatecznie kosztuje cię znacznie więcej.

Sześć kart graficznych to dobry cel do pracy.

Powinieneś także upewnić się, że twój zasilacz (zasilacz) może obsługiwać cały ten sprzęt. Nie oszczędzaj na tym. Tanie nie będą wydajne w przetwarzaniu mocy. Twój system będzie się nagrzewał. Będziesz potrzebował więcej energii elektrycznej do zasilania systemu, co zmniejszy Twoje zyski.

Niezbędna jest również dobra płyta główna. Nie ma znaczenia, że ​​złamałeś skarbonkę na sześć kart NVIDIA RTX 2080 Ti, jeśli Twoja płyta główna może obsługiwać tylko dwie. W związku z tym powinieneś albo znaleźć przypadek skoncentrowany na górnictwie, albo samemu go stworzyć. W końcu obudowy komputerów klasy konsumenckiej nie są przystosowane do przechowywania sześciu kart graficznych.

Nawet jeśli jest wystarczająco dużo gniazd PCIE na sześć procesorów graficznych, nie oznacza to, że płyta główna będzie je wszystkie dobrze obsługiwać. Najlepszą rzeczą do zrobienia jest zbadanie piekła konkretnej planszy, którą chcesz, zanim ją kupisz.

Potrzebujesz także systemu operacyjnego. Nigdy nie zapomnij o systemie operacyjnym. Chociaż działa zarówno Linux, jak i Windows, zaczęlibyśmy od systemu Windows, ponieważ jest łatwiejszy w użyciu i konfiguracji.

Podsumowując: możesz zacząć wydobywać Bitcoin Gold na swoim komputerze do gier, ale będziesz potrzebować platformy do wydobywania GPU, aby stać się poważnym. Sześć wysokiej klasy kart graficznych. Dobry dysk twardy. Wydajny zasilacz z wystarczającą mocą do zasilania kart graficznych. Płyta główna, która może obsłużyć całość. Nie oszczędzaj na świetnym rozwiązaniu chłodzącym. W końcu się opłaci.

Decydując się na inwestycję, powinieneś również wybrać bezpieczny portfel sprzętowy do przechowywania Bitcoin Gold. Kilka z zalecanych opcji to Ledger Nano X i Trezor Model T..

Okay, jesteś częścią drogi, aby dowiedzieć się, jak wydobywać Bitcoin Gold. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Oprogramowanie

Aby rozpocząć wydobycie Bitcoin Gold, będziesz potrzebować trzech programów, być może także czwartej.

Najpierw należy otworzyć konto na zaufanej giełdzie kryptowalut. Po wydobyciu Bitcoin Gold będziesz potrzebować wymiany, aby zamienić je w walutę fiducjarną (lub prawdziwe pieniądze dla nas plebs).

Następnie będziesz potrzebować konta w portfelu kryptowalut, aby przechowywać swoje Bitcoin Gold. W końcu jakim typem górnika Bitcoin Gold byłbyś, gdyby waluta nie miała dokąd pójść?

Wreszcie, będziesz potrzebować specjalistycznego oprogramowania do wydobywania. To oprogramowanie łączy Twój komputer z łańcuchem bloków. To również uruchamia go, rozwiązując funkcje skrótu, aby zdobyć to Bitcoin Gold. Kiedy w końcu ją włączysz, możesz nazwać się górnikiem Bitcoin Gold. Po prostu nie bój się, jeśli Twój komputer zacznie wydawać dźwięki samolotu.

Niektóre z zalecanych programów do wydobywania obejmują:

  • ccgmining.com
  • hashflare.io
  • minergate.com
  • nicehash.com

Czwartym oprogramowaniem, którego możesz potrzebować, jest klient puli wydobywczej, jeśli zdecydujesz się na tę opcję. Dlaczego chcesz dołączyć do puli wydobywczej Bitcoin Gold? Szczęściarz, o to właśnie chodzi w następnej sekcji!

Baseny wydobywcze złota Bitcoin

Wydobywanie złota Bitcoin - szybkość mieszania puli

Możesz chcieć być samotnym górnikiem Bitcoin Gold, biorąc na siebie wszystkie kłopoty i otrzymując pełną nagrodę. To może nie być dobry pomysł.

Widzisz, otrzymujesz coś tylko wtedy, gdy twoja maszyna jest pierwszą na świecie, która rozwiązuje funkcję skrótu, jak zauważyliśmy wcześniej. Z jednym komputerem do gier lub nawet platformą wydobywczą z 6 GPU nie masz większych szans.

Aby uzyskać stały zwrot, musisz zbudować całą farmę wydobywczą Bitcoin Gold. Miałby wiele zestawów 6-GPU, zarobiłby fortunę na kosztach energii elektrycznej i byłby ciągłym bólem głowy, aby działać. Pomieszczenie, w którym trzymasz całą operację wydobywania Bitcoin Gold, byłoby również piecem.

Nawet jeśli to wszystko zbudowałeś, są ludzie z ogromnymi farmami górniczymi i znacznie większą mocą obliczeniową. Rywalizujesz z nimi, gdy zaczynasz wydobywanie Bitcoin Gold.

Trzeba mieć niesamowite szczęście, żeby mieć szansę.

Jest jednak rozwiązanie. Górnicy na całym świecie wymyślili sposób na połączenie swoich zasobów w pulę wydobywczą Bitcoin Gold. W ten sposób konkurujesz z dużymi farmami górniczymi.

Kiedy jesteś częścią puli wydobywczej, nie wydobywasz dokładnie Bitcoin Gold. Pozwalasz puli na wykorzystanie mocy obliczeniowej twojego systemu do jej wydobywania.

Załóżmy, że jest 200 osób zainteresowanych wydobyciem Bitcoin Gold. Wszystkie mają maszyny z 500 h / s lub 500 hashrate. Czy mogą konkurować ze wszystkimi, którzy samodzielnie wydobywają Bitcoin Gold? Więc nie.

Jednak w połączeniu mają one hashrate 100 000 h / s lub 100 Kh / s. Teraz mają znacznie większą szansę, aby coś zrobić, rywalizując z resztą świata.

To nasuwa pytanie, w jaki sposób przyznawane są Bitcoin Gold, które wygrywa pula? System jest inny w każdym basenie wydobywczym. W końcu wszystkie są od siebie niezależne. Popularne jest jednak dzielenie zysków zgodnie z hashrate, które wnosi konkretna osoba.

Wydobywanie Bitcoin Gold w puli jest znacznie bardziej stabilnym sposobem zarabiania Bitcoin Gold. Dopóki pula wygrywa wystarczająco często, a cena Bitcoin Gold jest tego warta, będziesz zarabiać pieniądze. To będzie strużka zamiast powodzi, ale lepszy wróbel w dłoni niż gołąb na dachu, prawda?

A co jeśli nie chcesz dołączyć do puli wydobywczej? A co, jeśli nie chcesz kupować swojej maszyny, konserwować jej i płacić wyższych rachunków za prąd? Istnieje inny sposób na nazwanie siebie górnikiem Bitcoin Gold, ale porozmawiamy o tym w następnej sekcji.

Cloud Mining

Idea kopania w chmurze przypomina gry w chmurze. Powiedzmy, że masz zły komputer, ale chcesz wydobyć Bitcoin Gold. Lub zagraj w najnowszą grę Assassin’s Creed.

Usługi w chmurze mogą Ci pomóc w obu przypadkach. W grach płacisz miesięczną subskrypcję, aby korzystać z potężnego komputera w dowolnym miejscu na świecie. Widzisz, co się dzieje na tym komputerze i możesz wykonywać swoje ruchy. Wszystko, czego potrzebujesz, to świetne połączenie z Internetem.

Wydobywanie w chmurze jest podobne. Płacisz opłatę, powiedzmy 500 dolarów. Za swoje pieniądze możesz wykorzystać określoną kwotę hashrate 24/7 do kopania przez dwa lata.

Firma obsługująca usługę będzie utrzymywać sprzęt. Zapewni to, że otrzymasz swój hashrate.

Będziesz jednak musiał codziennie płacić za prąd i koszty utrzymania. Suma, którą zapłacisz, będzie niewielka, nie musisz się tym martwić.

Brzmi świetnie, prawda? Wszystkie zalety wydobywania Bitcoin Gold bez żadnych problemów. Czasami jest to zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe.

Widzisz, rynek wyszukiwania w chmurze jest pełen oszustów. Wybierając usługę, trzeba być sceptykiem.

Wydobywanie złota Bitcoin - wydobywanie w chmurzeMusisz także wziąć pod uwagę, jak długo zajmie Ci odzyskanie początkowej inwestycji. Może to zająć dużo czasu lub cena Bitcoin Gold może wzrosnąć jutro i stać się bogatym w ciągu tygodnia.

Musisz też zadać sobie inne pytanie. Te usługi wyszukiwania w chmurze oferują oszałamiające współczynniki mieszania. Dlaczego więc wynajmują go innym, zamiast samodzielnie wydobywać kryptowaluty?

Przyjmowanie pełnych zysków dla siebie musi być lepsze, prawda? Możliwe, że wiele usług wyszukiwania w chmurze to schematy Ponzi. Zminimalizowane (ponieważ użytkownicy je pokrywają) rachunki za media i nowi abonenci zapewniają im ciągłość. Kiedy pieniądze od przybywających osób nie są w stanie pokryć wydatków, usługa zostaje zamknięta.

Czy zapłaciłeś wczoraj 500 $ za 2 lata hashrate? Szkoda.

Może wcale tak nie jest, ale warto zachować ostrożność w tej i wszystkich innych przypadkach związanych z kryptowalutą. Tam, gdzie można zarobić, zawsze są ludzie, którzy chcą to wykorzystać.

Wydobywanie Bitcoin Gold może być doskonałym źródłem (głównie) pasywnego dochodu. Mamy nadzieję, że teraz wiesz, czego potrzebujesz, aby dowiedzieć się, jak wydobywać Bitcoin Gold.

Inną rzeczą, którą możesz wypróbować, jeśli chcesz zarobić, jest handel. Wybierz niezawodnego giełda kryptowalut, takich jak Coinbase lub Binance i zacznij to robić!

Upewnij się również, że przechowujesz swoje kryptowaluty w bezpieczne portfele sprzętowe w każdym momencie. Zacznij od sprawdzenia Ledger Nano X i Trezor Model T.

Umowa portfela Ledger jest teraz aktywna:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me