W 2008 roku powstał nowy rodzaj pieniądza. Bitcoin był pierwszy w pełni zdecentralizowany cyfrowa waluta. To znaczy, że mogę wysyłaj pieniądze na całym świecie bez korzystania z banku. Nie muszę nawet podawać swojego nazwiska! Kryptowaluta to jedna z najbardziej ekscytujących technologii, jakie powstały od czasu wynalezienia Internetu. Porównajmy więc dwie bardzo popularne giełdy, na których można je zdobyć, Bitstamp VS Coinbase.

Od czasu powstania Bitcoina uruchomiono setki innych kryptowalut. Niektóre są warte dużo pieniędzy podczas gdy inni nie, ale być może w przyszłości. Każdego dnia miliony ludzi kupują i sprzedają kryptowaluty za pomocą giełdy kryptowalut. Jeśli czytasz ten przewodnik, myślę, że chciałbyś być jednym z nich. Czy mam rację?

CoinMarketCap wymienia 350 giełd kryptowalut. To bardzo dużo giełd do wyboru! Wybór odpowiedniej wymiany może być bardzo mylący, ale nie martw się – Jestem tu by pomóc. W tym przewodniku opowiem o dwie najpopularniejsze giełdy kryptowalutBitstamp i Coinbase.

Powiem ci wszystko, co musisz wiedzieć o Bitstamp VS Coinbase. Kiedy skończysz czytać artykuł, będziesz wiedział zalety i wady każdej wymiany. Ty też będziesz w stanie wybierz giełdę, która będzie dla Ciebie najlepsza. Zacznijmy od odrobiny historii.

Historia

Ważne jest, aby wiedzieć jak powstały Coinbase i Bitstamp zanim zaczniesz z nimi handlować.


Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Historia Bitstampa

Bitstamp została założona w czasach, gdy ludzie nie ufali giełdom kryptowalut. W 2011 roku największa giełda świata, Mt. Gox, stracił dużo pieniędzy użytkownika. Dwóch Słoweńców, Nejc Kodric i Damijan Merlak, zdecydowało się zbudować platformę, której użytkownicy mogą zaufać.

Merlak i Kodric zaprojektowali Bitstamp legalna instytucja finansowa jak Lloyds czy Santander. Globalni dostawcy usług finansowych cieszą się zaufaniem swoich klientów, ponieważ oni przestrzegaj wielu zasad i przepisów. Te zasady pomagają dbaj o bezpieczeństwo środków klientów. Oni też uniemożliwić usługom nielegalne wykorzystywanie środków klientów.

Bitstamp VS Coinbase: funkcje Bitstamp.

Kiedy Bitstamp został uruchomiony w 2011 roku, istniało bardzo niewiele zasad dotyczących giełd kryptowalut. Założyciele Bitstamp bardzo ciężko pracowali, aby ich wymiana była legalna. Najpierw przenieśli część swoich operacji do Londynu, aby giełda była bliżej finansowego centrum Europy. Następnie szukali miejsca, w którym można by odpowiednio uregulować Bitstamp. Wybrali Kodric i Merlak Luksemburg.

W 2016 roku Bitstamp stał się pierwsza w pełni licencjonowana giełda kryptowalut. Luksemburg jest członkiem Unii Europejskiej. Oznacza to, że jeśli masz licencję wydaną w Luksemburgu, masz również licencję we wszystkich 28 państwach UE. To sprawiło, że Bitstamp stała się jedną z najpotężniejszych giełd w Europie.

Bitstamp ma teraz powiązania z instytucjami finansowymi na całym świecie. Stworzył również model tego, jak przepisy dotyczące wymiany kryptowalut będą działać w przyszłości.

A co z Coinbase?

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Historia Coinbase

Coinbase została założona w 2012 roku przez Briana Armstronga i Freda Ehrsama. Ma siedzibę w San Francisco w Kalifornii.

Coinbase powstał w tym samym czasie, gdy inne giełdy zaczynały walczyć i zawodzić. Mt. Gox zbankrutował w 2014 roku, trzy lata po pierwszym zhakowaniu. Jak Bitstamp, Coinbase chciał stać się innym rodzajem giełdy kryptowalut.

Pierwszy, Coinbase ubezpieczył wszystkie kryptowaluty przechowywane na swojej giełdzie. Następnie, gdy Bitstamp uzyskiwał licencję w Luksemburgu, Coinbase uzyskał licencję BitLicense dla Nowego Jorku.

Bitstamp VS Coinbase: kupuj i sprzedawaj kryptowaluty na Coinbase.

Do końca 2016 r, Coinbase było tak samo legalne w USA, jak Bitstamp w Europie. Zorganizował również płatności Bitcoin zaakceptowane w firmie Dell, Expedia, Time Inc., i innych znanych marek.

W sierpniu 2017 roku Coinbase jako pierwsza giełda stała się jednorożcem! Niestety, nie jest to tak fajne, jak się wydaje. Finansowy jednorożec to nie mityczny koń z rogiem (przepraszam!). To jest firma wyceniony na ponad 1 miliard dolarów amerykańskich (USD), co nadal jest całkiem fajne, prawda? Brian Armstrong zajął również dziesiąte miejsce na liście Forbesa najbardziej wpływowych młodych ludzi w branży.

Zanim opowiem o funkcjach każdej platformy, chciałbym wyjaśnić, jak to zrobić duże Coinbase i Bitstamp są.

Bitstamp VS Coinbase: Rozmiar

Coinbase jest dostępny w 32 krajach i twierdzi, że ma obsłużył ponad 10 milionów klientów. Więcej niż 50 miliardów dolarów zostały kupione i sprzedane na platformie.

Bitstamp jest w rankingu 15 miejsce na liście 350 giełd CoinMarketCap. Jego 24-godzinny wolumen obrotu wynosi 195 091 734 dolarów amerykańskich.

Uwaga: 24-godzinny wolumen obrotu to całkowita ilość kryptowaluty, która jest kupowana i sprzedawana na giełdzie w ciągu jednego dnia (powyższy rysunek dotyczy dnia 05/01/18).

Od ich premiery, Coinbase i Bitstamp stały się większe i silniejsze. Ale w porównaniu Bitstamp VS Coinbase, który jest najlepszy? Czy Bitstamp jest lepszy niż Coinbase? Aby zrozumieć różnice między Coinbase VS Bitstamp, musimy przyjrzeć się, jakie usługi walutowe oferuje każda z nich.

Bitstamp VS Coinbase: waluty

Tam są dwa rodzaje handlu walutami oferowanego przez giełdy kryptowalut. Oni są handel kryptowalutami i waluta fiducjarna handlowy.

Handel walutami Fiat

Waluty Fiata to oficjalne waluty krajów. Są prawnie wspierani przez rząd krajowy. Przykładami walut fiducjarnych są jen japoński (JPY), dolar kanadyjski (CAD) lub rupia indyjska (INR).

Bitstamp oferuje handel walutami fiducjarnymi za euro (EUR) i dolary amerykańskie (USD).

Uwaga: funty brytyjskie i franki szwajcarskie mogą być również używane na Bitstampie, ale nie będziesz mógł nimi handlować. Zostaną one zamienione na EUR lub USD, zanim będziesz mógł z nimi handlować.

Użytkownicy Coinbase mogą kupować kryptowaluty za pomocą walut fiducjarnych dowolny z 32 krajów, w których Coinbase jest dostępny. Możesz sprzedawać kryptowaluty we wszystkich 32 krajach z wyjątkiem Australii i Kanady.

Bitstamp VS Coinbase: oryginalna globalna giełda kryptowalut.

Dla początkujących ważne jest, abyś Ty wybierz giełdę, która umożliwia handel walutami fiducjarnymi. Jeśli użyjesz Bitstamp lub Coinbase, nie musisz odwiedzać innej giełdy, zanim zaczniesz handlować. Tak więc tutaj, debata Bitstamp VS Coinbase kończy się remisem, tak jak wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz w jednym miejscu!

Następnie porównajmy wybór kryptowalut, które oferują obie platformy.

Handel kryptowalutami

Na Bitstamp możesz handlować z 5 różnymi kryptowalutami. Oni są:

Bitstamp ma 11 unikalnych parami handlowymi.

Uwaga: Para handlowa to dwie waluty, którymi można handlować. Transakcja będzie miała kurs wymiany, taki jak ten, który widzisz w Bureau de Change na lotnisku. Przykładem pary handlowej oferowanej przez Bitstamp jest 1 litecoin (LTC) = 148,18 dolara amerykańskiego (USD).

Coinbase oferuje nieco inne usługi niż Bitstamp. Wymiana taka jak Bitstamp łączy kupującego i sprzedającego w handlu. Na przykład, jeśli chcę kupić 4 LTC za 595 USD, Bitstamp znajdzie mi sprzedawcę, który oferuje sprzedaż 4 LTC za 595 USD. Bitstamp pobierze wówczas procent transakcji od każdego tradera jako opłatę.

Coinbase działa trochę inaczej. Coinbase jest giełda brokerska. Oznacza to, że kupuje i sprzedaje kryptowalutę za walutę fiducjarną. Kupujący i sprzedający nie handlują między sobą, handlują z Coinbase.

Bitstamp VS Coinbase: zacznij za kilka minut z Coinbase.

W aspekcie porównania handlu Bitstamp VS Coinbase, Coinbase nie oferuje par handlowych w taki sam sposób jak Bitstamp, zamiast tego ma za usługa konwersji. Coinbase zaoferuje ustaloną cenę lub współczynnik konwersji dla każdej transakcji. Ta stawka będzie bardzo podobna do tej oferowanej przez Bitstamp. W rzeczywistości opłaty za konwersję Coinbase są oparte na kursie wymiany GDAX.

Uwaga: GDAX (Global Digital Asset Exchange) to profesjonalna giełda kryptowalut, która jest własnością i jest obsługiwana przez Coinbase. Oferuje użytkownikom bardziej zaawansowane opcje handlowe niż Coinbase. Po zarejestrowaniu się w Coinbase otrzymasz również dostęp do GDAX.

Kryptowaluty, które możesz kupić lub sprzedać za pomocą usługi konwersji Coinbase to:

  • Bitcoin (BTC)
  • Litecoin (LTC)
  • Ethereum (ETH)
  • Bitcoin Cash (BCH)

Teraz już wiesz, które waluty są oferowane do handlu na każdej platformie, spójrzmy na opłaty, które pobierają.

Bitstamp VS Coinbase: Opłaty

Opłaty, które płaci inwestor, będą zależeć od gdzie oni żyją, wielkość handlu, i z jakiej metody płatności korzystają. Jaka jest więc różnica między Coinbase VS Bitstamp w zakresie opłat?

Opłaty za bitstamp

Opłaty za Bitstamp są dość niskie w porównaniu z resztą rynku. Opłaty za bitstamp 0,25% dla wszystkich transakcji poniżej 20000 USD. Oznacza to, że niezależnie od tego, czy kupujesz, czy sprzedajesz kryptowalutę, płacisz tę samą opłatę. To jest świetne dla początkujących. Niektóre inne giełdy – na przykład Kraken – pobierać różne opłaty za kupno i sprzedaż. Jednak Bitstamp utrzymuje swoje opłaty ładne i proste!

Porównując opłaty Bitstamp VS Coinbase, opłaty Bitstamp za wpłaty i wypłaty fiducjarne są nieco bardziej skomplikowane. Bitstamp nie pobiera opłat za wpłaty w euro w SEPA. Wypłaty w euro po koszcie SEPA 0,90 €.

Bitstamp VS Coinbase: 3 kroki do rozpoczęcia handlu.

Uwaga: SEPA to jednolity obszar płatności w euro. To ma 33 krajów w nim. Dzięki SEPA przesyłanie pieniędzy na terenie EOG (Europejskiego Obszaru Gospodarczego) jest szybkie i łatwe.

Jednak Bitstamp pobiera opłaty co najmniej 7,5 USD dla wpłat w dolarach amerykańskich. Bitstamp nie pobiera opłaty za wypłaty kryptowaluty. Wypłaty mniejsze niż 1000 USD kosztują 10 USD a wypłaty w wysokości ponad 1000 $ są naliczane opłata w wysokości 2%.

Użytkownicy Bitstamp mogą również używać kart kredytowych do kupowania kryptowalut. Opłata za korzystanie z karty kredytowej wynosi 5% kwoty transakcji.

Opłaty w Coinbase

Opłaty transakcyjne Coinbase wynoszą prawie sześć razy wyższe niż opłaty za Bitstamp. Opłata w wysokości 1,49% jest naliczana za każdym razem, gdy kupujesz lub sprzedajesz kryptowalutę. Ta opłata wzrasta do 3,99% dla zakupy dokonane kartą kredytową.

Wpłaty euro w Coinbase są bezpłatne w SEPA. Wypłaty euro w SEPA podlegają opłacie w wysokości 0,15 €. Wpłaty dokonywane w dolarach amerykańskich przelewem bankowym są bezpłatne. Wypłaty w dolarach amerykańskich są pobierane 10 USD.

Opłaty Coinbase są niskie w porównaniu do giełd takich jak CEX i Coinmama, które oferują podobne usługi.

Największym podobieństwem między opłatami za Bitstamp a opłatami w Coinbase jest to są łatwe do zrozumienia. Początkujący może wybrać dowolną platformę i dokładnie wiedzieć, jakie są obciążenia i dlaczego. Tak więc opłaty obu platform są przyjazne dla początkujących, ale która platforma jest łatwiejszy w użyciu? Dowiedzmy Się!

Bitstamp VS Coinbase: przyjazność dla użytkownika

Coinbase jest często polecane początkującym, ale dlaczego? A co Bitstamp ma do zaoferowania początkującym kryptowalutom? Kontynuujmy porównanie Bitstamp VS Coinbase.

Bitstamp jest dobrze zaprojektowana platforma z ograniczoną liczbą funkcji handlowych. Oznacza to, że ma tylko niewielką liczbę kryptowalut i niewielką liczbę rzeczy, które możesz z nimi zrobić. Jednak sposób wyświetlania niektórych informacji handlowych Bitstamp nie jest taki prosty. Początkujący czasami na to narzekają Strona Bitstamp Tradeview jest zbyt skomplikowana. Sprawdź to poniżej:

Bitstamp VS Coinbase: platforma podglądu transakcji Bitstamp.

Korzystanie z niektórych bardziej zagmatwanych funkcji programu Bitstamp jest łatwiejsze dzięki jego szczegółowa strona pomocy. Zalecałbym, aby początkujący korzystali z tej strony podczas pierwszej próby Bitstamp.

Coinbase to prawdopodobnie najlepsza platforma dla początkujących. Został zaprojektowany tak, aby był bardzo prosty w użyciu. Tak jak mówiłem wcześniej, Coinbase to giełda brokerska. Oznacza to, że bardziej przypomina sklep niż giełdę.

Kupowanie i sprzedawanie jest łatwe. Układ i funkcje Coinbase są podobne do bankowości internetowej i aplikacji zakupowych. Pomyśl o tym jak o Amazon w przypadku kryptowalut!

Nie znajdziesz mniej stresującego sposobu na zakup swojej pierwszej kryptowaluty niż Coinbase. Coinbase jest łatwiejszy w użyciu niż Bitstamp i prawie każda inna giełda!

Obie platformy oferują również aplikacje mobilne na iOS i Androida, ale co jest lepsze?

Bitstamp VS Coinbase: aplikacje mobilne

Użytkownicy aplikacji mobilnej Bitstamp narzekali na to brak funkcji i powolne aktualizacje. Ma wynik po prostu 1,7 z 5 w Apple Store.

Aplikacja mobilna Coinbase otrzymała lepsze recenzje. Użytkownicy komentują jak prosta i niezawodna jest aplikacja, i ma wynik 4,7 z 5 w Apple Store.

Teraz wiesz już wszystko o walutach i opłatach platformy Bitstamp VS Coinbase. Wiesz też, jak łatwe w użyciu, ale jak bezpieczne?

Bitstamp VS Coinbase: Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo był poważnym problemem dla większości giełd kryptowalut. Zobaczmy, jak Coinbase i Bitstamp radzą sobie z problemem.

Czy Bitstamp jest bezpieczny?

Bitstamp wymaga bezpieczeństwa użytkownika bardzo poważnie. W styczniu 2015r, 19 000 BTC zostały skradzione z Bitstamp. Cała platforma została przebudowana na zachować bezpieczeństwo i żaden klient nie stracił pieniędzy.

Przechowuje prawie wszystkie swoje zasoby cyfrowe w formacie chłodnia. Oznacza to, że są offline, z dala od złodziei i hakerów. Bitstamp też był audytowane przez księgowych Ernst and Young. Oznacza to, że został przetestowany, aby upewnić się, że prawidłowo wykorzystuje i przechowuje pieniądze swoich klientów. Platforma oferuje również użytkownikom uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

Bitstamp VS Coinbase: zaawansowane narzędzia do handlu kryptowalutami.

Uwaga: uwierzytelnianie dwuskładnikowe polega na tym, że konto użytkownika ma dwa rodzaje haseł.

Więc myślę, że twoja odpowiedź na "Czy Bitstamp jest bezpieczny" jest tak. Jednak radziłbym nigdy nie zostawiać kryptowalut na żadnej giełdzie na dłuższy okres. Przejdźmy teraz do Coinbase w porównaniu Bitstamp VS Coinbase.

Czy Coinbase jest bezpieczne?

Pieniądze zostały skradzione od Coinbase klientów, ale platforma nie została zhakowana. Większość strat ma miejsce, gdy użytkownikowi zostanie skradzione hasło lub padnie ofiarą oszustwo typu phishing.

Coinbase ma bardzo dobre wyniki w zakresie bezpieczeństwa w porównaniu z większością innych giełd. Siedziba w USA oznacza, że ​​Coinbase musi przestrzegać prawa stanowego i federalnego USA. Niektórzy krytycy platformy twierdzą, że współpracuje ona zbyt blisko z rządem USA. W lutym 2018r, Coinbase przekazało IRS dane 13 000 użytkowników! IRS to amerykański podatnik. Nie było to zbyt popularne wśród wielu użytkowników!

Bitstamp VS Coinbase: łatwy w użyciu interfejs.

Około 98% środków Coinbase jest przechowywanych w trybie offline. Pozostałe 2% to ubezpieczony od kradzieży. Coinbase oddziela również fundusze klientów od środków Coinbase. Oznacza to, że jeśli Coinbase zbankrutuje, klienci będą mogli odzyskać swoje środki. Coinbase oferuje również uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

Więc oto jest, Coinbase VS Bitstamp. Teraz to Ty decydujesz, która giełda jest dla Ciebie najlepsza. Zanim to zrobisz, chciałbym powiedzieć Ci jeszcze kilka rzeczy, które mogą Ci pomóc w dokonaniu wyboru.

Końcowe przemyślenia

Kupno i sprzedaż kryptowalut nie zawsze jest łatwe. Może to być skomplikowane, denerwujące, a nawet przerażające. Może też być świetną zabawą! Bitstamp i Coinbase to świetne miejsca na rozpoczęcie przygody z kryptowalutą.

Bitstamp jest jedna z najstarszych i najpopularniejszych giełd na świecie. To jest bezpieczny, tani, i ma świetny zespół którzy dbają o swoich klientów. Może być trudne w użyciu dla niektórych początkujących, ale jest to świetne miejsce, aby dowiedzieć się, jak działa profesjonalna giełda kryptowalut.

Coinbase jest idealny dla początkujących. Jego prosty, bezpieczne, i łatwy w użyciu. Oferuje wszystkie podstawowe usługi, których potrzebujesz, aby kupić swoją pierwszą kryptowalutę. Jako pierwszy krok w świat kryptowalut, nie mogę wystarczająco mocno polecić Coinbase.

Więc kto jest zwycięzcą Bitstamp VS Coinbase? Nie możesz się zdecydować? Dlaczego nie użyć obie platformy? Możesz zacząć od prostego z Coinbase, a następnie przejść do bardziej zaawansowanego handlu dostępnego w Bitstamp. Możesz łatwo przenosić środki między nimi, po prostu prześlij z Coinbase do Bitstamp!

Dziś 24-godzinny wolumen obrotu wszystkich giełd notowanych na CoinMarketCap wynosił ponad 23 mld USD. Więc jeśli myślisz o tym, kiedy jest najlepszy czas na rozpoczęcie handlu kryptowalutami, mogę Ci pomóc. Śnieży!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Bitstamp, sprawdź "Co to jest Bitstamp?" przewodnik, powinieneś również sprawdzić mój Kraken VS Bitstamp porównanie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me