Bitstamp vs Kraken: Czy powinieneś wybrać Bitstamp czy Kraken?

Pozdrowienia, nowicjusze Crypto! Masz wiele pytań dotyczących kryptowalut, prawda? Ale to w porządku, mam wiele odpowiedzi!

Nauka o kryptowalutach jest jak zjedzenie gigantycznego hamburgera. Nie spróbowałbyś zjeść gigantycznego hamburgera jednym kęsem, prawda? Zjadłbyś wiele małych kęsów. Bardzo szybko hamburger zniknąłby!

Dziś małe kęsy, które będziesz brać, to Kraken i Bitstamp. Obie są giełdami kryptowalut. Giełda kryptowalut to biznes, który pozwala kupować i sprzedawać kryptowaluty. Jako nowicjusz ważne jest, aby na początek wybrać odpowiednią giełdę. Handel na odpowiedniej giełdzie sprawi, że korzystanie z kryptowalut będzie o wiele przyjemniejsze!

Więc co jest lepsze, Bitstamp czy Kraken? Po przeczytaniu tego przewodnika będziesz mógł zdecydować, która giełda jest dla Ciebie najlepsza. W tym przewodniku opowiem o wszystkich funkcjach każdej platformy. Opowiem też o różnicach i podobieństwach między nimi. Powiem ci nawet, który z nich nosi imię gigantycznego potwora morskiego!

Zacznijmy od szybkiego przyjrzenia się, jak powstały Bitstamp i Kraken…

Bitstamp vs Kraken: History

Rok 2011 był interesujący dla kryptowalut. Dobra wiadomość była taka, że ​​cena jednego bitcoina (BTC) po raz pierwszy wzrosła do jednego dolara amerykańskiego. Ludzie zaczęli dostrzegać, jak ważna może stać się kryptowaluta.

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Zła wiadomość była taka, że ​​największa na świecie giełda kryptowalut, Mt. Gox, został zhakowany. To sprawiło, że wiele osób pomyślało, że nie mogą ufać kryptowalutom.

Trzech młodych mężczyzn widziało sukces Bitcoina i niepowodzenie Mt. Gox. Zdecydowali, że kryptowaluty potrzebują giełd, którym ludzie mogą zaufać. Jeden z tych ludzi założył Kraken, a pozostali dwaj założyli Bitstamp. Oto ich historie;

Historia Bitstampa

bitstamp vs kraken

Nejc Kodric i Damian Merlak założyli firmę Bitstamp w swojej ojczyźnie Słowenii. Chcieli stworzyć platformę, której użytkownicy mogliby ufać w takim samym stopniu, w jakim ufali Bankowi Anglii czy nowojorskiej giełdzie.

Aby to zrobić, w 2013 r. Przenieśli część operacji Bitstamp do Wielkiej Brytanii. Mieli nadzieję, że siedziba częściowo w jednym z finansowych i prawnych centrów Europy pomoże użytkownikom zaufać Bitstamp. Jednak Wielka Brytania nie miała żadnych przepisów dotyczących kryptowalut. Oznaczało to, że Bitstamp musiał stworzyć własne zasady.

Bitstamp. Jednak Wielka Brytania nie miała żadnych przepisów dotyczących kryptowalut. Oznaczało to, że Bitstamp musiał stworzyć własne zasady.


Problem polega na tym, że ludzie tak naprawdę nie ufają firmom, które tworzą własne zasady! Kodric i Merlak zaczęli szukać kraju, w którym obowiązywałyby przepisy regulujące sprzedaż kryptowalut. Były prezes PayPal, David Marcus, zasugerował Luksemburg.

W 2016 roku Bitstamp przeniósł się do Luksemburga i stał się pierwszą na świecie giełdą kryptowalut posiadającą licencję krajową. Oznacza to, że Bitstamp musi przestrzegać tych samych przepisów, co inne instytucje finansowe w Luksemburgu. Posiadanie licencji w Luksemburgu oznacza, że ​​Bitstamp jest licencjonowany we wszystkich 28 krajach Unii Europejskiej.

Minister finansów Luksemburga nazywa umowa jest „kamieniem milowym dla Bitcoin i waluty cyfrowej w Europie”. Całkiem fajnie, prawda? Ale co z Krakenem?

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Historia Krakena

bitstamp vs kraken

Firma Kraken została założona przez Jessego Powella w San Francisco w Kalifornii. Powell był w biurach Mt. Gox w Japonii i był zszokowany tym, co zobaczył. Mt. Gox był słabo zorganizowany i wolno reagował na problemy użytkowników. Zdał sobie sprawę, że kryptowaluty zawiodą, jeśli ich wymiany nie będą działały lepiej.

Podobnie jak Bitstamp, Kraken został stworzony, aby być użytkownikiem giełdy, któremu można zaufać. Powell chciał, aby użytkownicy mogli zobaczyć, jak działa Kraken. Chciał również, aby użytkownicy wiedzieli, że ich pieniądze są bezpieczne w Kraken.

W tym celu Kraken zgłosił się na ochotnika do przeprowadzenia audytu dowodu rezerw w 2014 r. Oznacza to, że pozwolił on komuś (Stefanowi Thomasowi) spoza firmy przetestować finanse giełdy. Kraken zdał egzamin.

Kraken nawiązał kontakty z dużymi instytucjami finansowymi w Europie i Azji. Kupił również inne firmy kryptograficzne, takie jak CryptoWatch i Glidera. W 2016 roku Kraken kupił trzy giełdy monet: Coinsetter, Cavirtex i CleverCoin. Kupno Coinsetter i Cavirtex pomogło Krakenowi rozwinąć się w Ameryce Północnej, a CleverCoin uczynił go potężniejszym w Europie.

Podobnie jak gigantyczny potwór morski, którego nazwa pochodzi, Kraken ma długie ramiona, które sięgają przez oceany świata!

Bitstamp i Kraken to obecnie dwie najstarsze i najbardziej szanowane giełdy kryptowalut. Która giełda jest jednak większa, Bitstamp czy Kraken? Aby to rozwiązać, musimy spojrzeć na liczby…

Bitstamp vs Kraken: Rozmiar

Najlepszym sposobem obliczenia wielkości giełdy kryptowalut jest spojrzenie na jej 24-godzinny wolumen obrotu. Wolumen obrotu na giełdzie to całkowita ilość kryptowaluty, która jest kupowana i sprzedawana w ciągu jednego dnia. Zwykle jest zapisywany jako kwota w dolarach amerykańskich. Poniżej znajdują się wolumeny handlowe Bitstamp i Kraken z 18.04.18;

Jak te liczby wypadają w porównaniu z resztą rynku?

24-godzinny wolumen obrotu wszystkich giełd notowanych na coinmarketcap.com wyniosła ponad 18 miliardów USD na 18.04.18. To daje Krakenowi około 9% i Bitstamp o 6% rynku. Kraken jest ocenione jako 12. największa giełda na rynku, a Bitstamp zajmuje 14. miejsce.

Tak więc Kraken jest większy, ale niewiele. Jeśli Kraken to Mcdonalds, to Bitstamp to Burger King!

Rozmiar nie jest tak naprawdę ważny przy wyborze giełdy kryptowalut. Jednak waluty, które oferuje wymiana, są. Rzućmy okiem na waluty oferowane przez Bitstamp i Kraken…

Bitstamp vs Kraken: Waluty

Obie giełdy oferują wiele różnych usług walutowych, więc podzielę tę sekcję na małe kawałki!

Handel walutami Fiat

Jedną z pierwszych rzeczy, które musisz wiedzieć o każdej giełdzie kryptowalut, jest to, czy możesz handlować przy użyciu walut fiducjarnych.

Uwaga: Waluta fiducjarna to każda waluta obsługiwana przez rząd. Są to legalne waluty krajów. Przykładami walut fiducjarnych są dolar amerykański, chiński juan i jen japoński.

Jako początkujący dobrze jest wybrać giełdę, która oferuje handel fiducjarną walutą kraju, w którym mieszkasz. Oznacza to, że nie będziesz musiał posiadać żadnej kryptowaluty ani odwiedzać innej giełdy, zanim zaczniesz handlować..

Bitstamp i Kraken oferują handel walutami fiducjarnymi. Oto waluty fiducjarne, których możesz używać na każdej giełdzie;

 • Kraken: Dolary amerykańskie (USD), dolary kanadyjskie (CAD), jen japoński (JPY), funty brytyjskie (GBP) i euro (EUR).
 • Bitstamp: Dolary amerykańskie (USD) i euro (EUR).

  Szybka wskazówka: na Bitstampie możesz też używać funtów brytyjskich i franków szwajcarskich, ale nie będziesz w stanie z nimi handlować. Zostaną zamienione na USD lub EUR, zanim będziesz mógł z nimi handlować.

Tak więc obie platformy oferują handel walutami fiducjarnymi, ale oferują najlepszy wybór kryptowalut?

Wybór kryptowaluty

Na Kraken możesz handlować z 17 różnymi kryptowalutami. Oni są:

 • Bitcoin (BTC)
 • Bitcoin Cash (BCH)
 • Dash (DASH)
 • EOS (EOS)
 • Litecoin (LTC)
 • Augur (REP)
 • Ethereum Classic (ETC)
 • Ethereum (ETH)
 • Gnoza (GNO)
 • Melon (MLN)
 • Tether (USDT)
 • Dogecoin (XDG)
 • Monero (XMR)
 • Ripple (XRP)
 • Zcash (ZEC)
 • Gwiezdne lumenów (XLM)
 • Iconomi (ICN)

Na Bitstamp możesz handlować z 5 różnymi kryptowalutami. Oni są;

 • Bitcoin (BTC)
 • Bitcoin Cash (BCH)
 • Litecoin (LTC)
 • Ethereum (ETH)
 • Ripple (XRP)

Kraken ma 57 unikalne pary handlowe. Bitstamp ma tylko 11.

Uwaga: Para handlowa to dwie waluty, którymi można handlować. Transakcja będzie miała kurs wymiany podobny do tego, który widzisz na lotnisku. Przykład pary handlowej oferowanej przez Bitstamp to 1 BTC = 7 965,56 USD. Nie każda kombinacja walut będzie parą handlową. Na przykład Bitstamp nie oferuje kursu wymiany Ethereum na Litecoin.

Bitstamp vs Kraken? Kraken jest tutaj wyraźnym zwycięzcą. Wybór walut i par do handlu jest o wiele lepszy niż w przypadku Bitstamp.

Kraken oferuje również bardziej zaawansowanym użytkownikom lepszy wybór rodzajów handlu. Na przykład Kraken oferuje handel z depozytem zabezpieczającym, warunkowe zamknięcie i automatyczny handel. Nie wiesz, co to wszystko oznacza? Cóż, wszystko, co musisz wiedzieć, to to, że te funkcje nie są dla początkujących! Jednak zaawansowane opcje handlowe sprawiają, że Kraken jest popularny wśród doświadczonych handlowców.

A co z handlem mobilnym, pytasz?

Bitstamp vs Kraken: Aplikacje mobilne

Obie giełdy oferują handel w aplikacjach mobilnych. Możesz używać Krakena tylko na iOS, ale możesz używać Bitstampa na iOS i Androidzie. Aplikacja Bitstamp ma lepszą reputację, ponieważ aplikacja Kraken może być wadliwa i zawodna.

Teraz wiesz, jakimi walutami możesz handlować, jakiego rodzaju transakcje możesz dokonywać i jakich urządzeń możesz używać. Następnie przyjrzyjmy się, jakie opłaty naliczają Kraken i Bitstamp.

Bitstamp vs Kraken: Opłaty

Opłaty, które płacą użytkownicy, mogą się znacznie różnić w zależności od tego, gdzie mieszkają. Opłaty mogą się również różnić w zależności od tego, jakich walut fiducjarnych używają handlowcy i wielkości transakcji.

Kraken Opłaty

Opłaty Kraken należą do najniższych na rynku. W większości transakcji kupujący zostanie obciążony kosztami 0,16% a sprzedawca zostanie obciążony kosztami 0,26%. Opłaty Krakena są nie tylko niskie, ale także proste. Wspaniała wiadomość dla początkujących!

Kraken nie pobiera opłat za depozyty kryptowalut. Niektóre depozyty fiducjarne są bezpłatne, ale większość ma niewielką opłatę. Na przykład, jeśli mieszkasz w SEPA (jednolity obszar płatności w euro), depozyty w euro są bezpłatne. Jeśli jednak mieszkasz w USA, za wpłaty w dolarach amerykańskich pobierana jest opłata w wysokości 5 USD. Wypłaty walut fiducjarnych i kryptowalut również wiążą się z niewielkimi opłatami.

Opłaty za bitstamp

Opłaty za bitstamp są podobne do opłat Krakena. Są niskie i łatwe do zrozumienia. Opłaty za bitstamp 0,25% dla wszystkich transakcji poniżej 20 000 USD.

Bitstamp pobiera wyższe opłaty za niektóre wpłaty i wypłaty fiducjarne. Podobnie jak Kraken, Bitstamp nie pobiera opłat za wpłaty w euro w SEPA. Jednak pobiera co najmniej 7,5 USD za depozyty w dolarach amerykańskich. Bitstamp nie pobiera jednak opłat za wypłaty kryptowaluty.

Bitstamp i Kraken mają niższe opłaty niż większość innych giełd kryptowalut. W Bitstamp vs Kraken: Fees, każdy wygrywa! Co ważniejsze, są proste. Jako początkujący ważne jest, aby wszystko było proste i łatwe.

A więc, co jest łatwiejsze w użyciu, Bitstamp lub Kraken?

Bitstamp vs Kraken: przyjazność dla użytkownika

Ani Bitstamp, ani Kraken nie zostały zaprojektowane dla początkujących. Oba mają układy i funkcje, które mogą łatwo zmylić początkujących. Ale co jest lepsze?

Kraken oferuje trzy poziomy handlu. Oni są; prosta, średnio zaawansowana i zaawansowana. Kraken ma również bardzo przydatną sekcję pomocy na jego temat strona główna. Zalecałbym, aby początkujący używali tylko prostych ustawień handlowych. Przed przystąpieniem do korzystania z witryny należy również przeczytać sekcję pomocy. Układ strony Krakena jest również dość prosty, jak widać poniżej;

Platforma handlowa Kraken

Usługa, którą Bitstamp oferuje swoim użytkownikom, jest znacznie prostsza niż usługa Krakena. Początkujący uznają Bitstamp za łatwiejszy w użyciu, ponieważ ma mniej opcji walutowych i mniej opcji handlowych. Zawiera również szczegółową stronę pomocy z odpowiedziami na wszystkie najczęściej zadawane pytania dotyczące platformy.

Chociaż Bitstamp jest dobrze zaprojektowaną platformą, jej układ strony może być nieco zagmatwany dla niektórych początkujących. Oto obraz ze strony Tradeview;

Strona Tradeview Bitstamp

Bitstamp vs Kraken? W tej sekcji nie ma zwycięzców! Obie platformy są prawdopodobnie trochę zbyt zaawansowane dla początkujących. Dla totalnej nowości, gdzieś w stylu Coinbase może być lepszym miejscem do rozpoczęcia. Jeśli jednak poważnie myślisz o handlu kryptowalutami, Bitstamp i Kraken to świetne miejsca do nauki.

Najważniejszym pytaniem, jakie zadaje sobie każdy trader przy wyborze giełdy, jest to, jak jest ona bezpieczna?

Bitstamp vs Kraken: Bezpieczeństwo

Obie giełdy miały kilka problemów i obie musiały ciężko pracować, aby udowodnić, że są bezpieczne.

Czy Kraken jest bezpieczny?

Kraken nigdy nie został zhakowany i utrzymuje prawie całą swoją walutę offline. Oferuje również użytkownikom dwuskładnikowe uwierzytelnianie dla ich kont.

Uwaga: uwierzytelnianie dwuskładnikowe polega na tym, że konto użytkownika ma dwa rodzaje haseł.  

Kraken przestrzega amerykańskich przepisów dotyczących „znajomości swojego klienta”, aby powstrzymać oszustwa i nadużycia. Jednak Kraken walczył z ogromną liczbą użytkowników, których ma. Wiele osób narzekało na długi czas transakcji i utratę środków.

W maju 2017 roku Kraken miał do czynienia z atakiem DDoS. Użytkownicy nie byli w stanie dokończyć transakcji i stracili pieniądze.

Uwaga: atak DDoS polega na tym, że witryna jest przeciążona fałszywymi żądaniami i nie działa prawidłowo dla jej prawdziwych użytkowników. Atak DDoS może nawet spowodować awarię witryny.

Kraken przeszedł do trybu offline w styczniu 2018 roku, aby rozwiązać problemy, które miał.

Czy Bitstamp jest bezpieczny?

Bitstamp ma jedne z najlepszych zabezpieczeń na rynku. Przechowuje wszystkie swoje zasoby cyfrowe w trybie offline i zostało poddane audytowi przez księgowych Ernst and Young. Bitstamp oferuje również dwuskładnikowe uwierzytelnianie użytkowników.

Jednak Bitstamp został zhakowany. W styczniu 2015r, 19 000 BTC zostały skradzione z Bitstamp. Zespół Bitstamp szybko zareagował i cały system został przebudowany, aby zachować bezpieczeństwo platformy. Żaden klient nie stracił żadnych środków.

Bitstamp jest tutaj zwycięzcą. Na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo środków klientów i szybko reaguje, gdy pojawia się problem. Kraken oferuje również bezpieczną platformę handlową, ale nadal ma problemy z obsługą klienta.

Wiesz już wszystko, co warto wiedzieć o tych dwóch gigantach kryptowalut. Co myślisz? Krótko podsumujmy, zanim zdecydujesz, która giełda jest dla Ciebie najlepsza…

Bitstamp vs Kraken: Final Thoughts

Kraken vs Bitstamp to świetny konkurs. Obie giełdy to szanowane, międzynarodowe platformy z milionami zadowolonych klientów.

Kraken oferuje prawie bezkonkurencyjne opłaty i wybór. Ma wystarczająco dużo funkcji handlowych, aby zainteresować użytkowników na wszystkich poziomach doświadczenia. Jeśli jesteś początkującym i szybko się uczysz, Kraken jest odpowiednim miejscem na rozpoczęcie.

Bitstamp to bardzo bezpieczna platforma zorientowana na klienta. Chce, aby jej użytkownicy ufali jej tak samo, jak ich własnemu bankowi. Jego opłaty są niskie, więc jest to dobre miejsce na rozpoczęcie handlu (zwłaszcza jeśli mieszkasz w UE). Dla początkujących funkcje Bitstamp są prawdopodobnie łatwiejsze w użyciu niż Kraken.

Świat giełd kryptowalut szybko się zmienia. Platformy będą przychodzić i odchodzić, ale wygląda na to, że te dwie zostaną tutaj. Wybór nalezy do ciebie. Bitstamp vs Kraken, kto jest twoim zwycięzcą? Miłego handlu!

Czy handlowałeś z Bitstamp lub Kraken? Powiedz mi co myślisz!

Chcesz dowiedzieć się więcej o Kraken? Sprawdź mój Co to jest Kraken? przejrzeć!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map