Prawdopodobnie wiesz wszystko o najpopularniejszych kryptowalutach, takich jak Bitcoin i Ethereum, jednak są nowsze, mniejsze projekty jak ontologia. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o monecie Ontology, trafiłeś we właściwe miejsce.

W tym kompletnym przewodniku po monetach Ontology powiem ci wszystko co musisz wiedzieć o tej kryptowalucie: tajniki projektu, jego wady i zalety oraz zespół, który za nim stoi.

Najpierw przedstawię wam przegląd tego, jak powstała Ontologia i jaki jest jej cel. Następnie w bardzo prosty sposób wyjaśnię, jak działa ta technologia.

Zamierzam również omówić takie rzeczy, jak jego użycie w świecie rzeczywistym, a także jego funkcje bezpieczeństwa i platformy gdzie możesz to kupić (np. Binance). Jak zawsze, trzymaj swoje kryptowaluty w bezpieczne portfele. Jeśli nie wiesz, który wybrać, sprawdź Ledger Nano X lub Trezor Model T..

Zacznijmy od ustalenia, czym jest token ontologii!

Szukasz najbezpieczniejszego miejsca na zakup BTC? Poniżej zebrałem najlepiej oceniane giełdy kryptowalut, które zostały zatwierdzone jako najbezpieczniejsze platformy do kupowania BTC, więc spójrz.

Dostawca Visa / Mastercard Dostępne Crypto Nasz wynik Recenzja Coinbase TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Litecoin
 • + 30 więcej

9.8 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja Binance TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Cardano
 • + 150 więcej

9.6 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja Coinmama TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Bitcoin Cash
 • +7 więcej

9.4 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja Kraken TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • DZIARSKOŚĆ
 • + 37 więcej

9.1 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja eToro TAK

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Ethereum
 • +3 więcej

8.6 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja KuCoin TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Monero
 • + 210 więcej

8.5 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Gemini Exchange Review TAK

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Ethereum
 • +21 więcej

8.4 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Najbardziej popularny 729 Recenzje 9.8 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję Wybór redakcji 1279 Recenzje 9.6 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 816 Recenzje 9.4 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 1174 Recenzje 9.1 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 453 Recenzje 8.6 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 563 Recenzje 8.5 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 603 Recenzje 8.4 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję

Plusy

 • Nieograniczony potencjał
 • Unikalny model konsensusu VBFT
 • Idealne dla firm

Cons

 • Ścisły kraj pochodzenia

Moneta ontologii: czym jest ontologia?


Ontologia jest wysokowydajny blockchain typu open source która specjalizuje się w zdecentralizowanej tożsamości i danych.

Ontology została założona przez Li Jun i otrzymała wsparcie techniczne od kilku członków zespołu programistów Onchain na wczesnym etapie rozwoju platformy. Jednak nie zrozumcie mnie źle, te platformy działają jako zupełnie oddzielne projekty, które mają różne cele.

Zasadniczo Ontology został stworzony jako sposób instalacji dla firm różnej wielkości technologia blockchain w swojej firmie, bez konieczności całkowitej zmiany wszystkich obecnych systemów.

Co więcej, zespół stojący za Ontology chciał, aby był to naprawdę prosty proces, dzięki czemu byłby idealny dla firm, które nie mają wiedzy na temat technologii blockchain.

Jedną z najbardziej interesujących rzeczy na temat początku podróży monetami Ontology jest to, że nie posiadali one ICO Ontology. Zamiast tego Ontology airdroped (przekazywane za darmo) swoje monety różnym osobom, w tym posiadaczom monet NEO i tym, którzy subskrybowali biuletyn e-mailowy Ontology! Oni też otrzymała środki od prywatnych inwestorów.

Oficjalne logo NEO ontology coin

Uwaga: An I CO oznacza Initial Coin Offering i jest sposobem na pozyskanie funduszy dla nowych projektów kryptograficznych. Jednym z największych ICO wszechczasów była moneta EOS, która zebrała ponad 4 miliardy dolarów!

Warto zauważyć, że w czerwcu 2018 r. Firma Ontology uruchomił własną MainNet i obecnie działa niezależnie od łańcucha bloków NEO.

Teraz, gdy już wiesz, jak rozpoczął się projekt, kolejna część tego przewodnika po monetach Ontology będzie koncentrować się na wykorzystaniu.

Jak można wykorzystać ontologię?

Zrozumienie, do czego została stworzona moneta Ontology, może być dość trudnym zadaniem, więc pomyślałem, że najlepiej będzie zacząć od przykład ze świata rzeczywistego. Pomyśl o własnej dokumentacji medycznej przechowywanej w miejscowym gabinecie lekarskim.

Za każdym razem, gdy będziesz mieć wizytę, lekarz sporządzi notatki o Twojej chorobie i zaleceniach (takich jak przepisane leki). Twoje notatki będą również zawierać informacje, takie jak wszelkie alergie, które masz i wszelkie regularnie przyjmowane leki.

Cała prawda o ontologii Moneta

Ale co się stanie, jeśli pójdziesz do lekarza w innym mieście, szpitalu lub lokalnej aptece? Te indywidualne ośrodki może nie mieć dostępu do Twoich danych bez uprzedniego uzyskania zgody lekarza. Dlaczego? Cóż, są dwa główne powody.

Przepisy dotyczące ochrony danych nie zezwalaj na udostępnianie swoich prywatnych informacji nikomu, kto o to poprosi. Po drugie, każda indywidualna organizacja będzie miała swoją własną scentralizowane systemy, co i tak utrudnia udostępnianie informacji.

Jednak w tym miejscu Projekt ontologiczny może rozwiązać te problemy. Korzystając z tego samego przykładu co powyżej, Twoja dokumentacja medyczna może być umieszczony w sieci Ontology, która wtedy łączy je innym systemy blockchain. Mimo że wszystkie organizacje w łańcuchu dostaw mogą być podłączone do tego samego łańcucha bloków, każda z nich może zdecydować, jakie informacje udostępnić.

Chociaż wszystkie szpitale w Twoim kraju mogą mieć pełny dostęp do Twojej dokumentacji medycznej, dostęp do Twojej dokumentacji medycznej może mieć tylko apteka podstawowe informacje, takie jak Twoja tożsamość. W branży blockchain nazywa się to „Dostęp do uprawnień”.

Moneta ontologiczna: użycie ontologii.

To jest zupełnie inne niż w przypadku innych blockchainów, takich jak Ethereum, ponieważ nie tylko informacje są publikowane w księdze publicznej, aby wszyscy mogli je zobaczyć, ale ich blockchain jest również oparty na otwartym źródle. Ostatecznie nie byłoby to idealne rozwiązanie dla firm, które muszą zachować prywatność niektórych informacji. Do tego została stworzona Ontology.

Teraz, gdy już znasz cel projektu w świecie rzeczywistym, następna część mojego przewodnika zajmie się bardziej szczegółowo tokenem Ontology.

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Więcej szczegółów o monecie Ontology

Aby jeszcze bardziej skomplikować sprawę, muszę powiedzieć, że Ontology w końcu będzie mieć dwie różne kryptowaluty. Główną monetą jest moneta Ontology, która w skrócie nazywa się ONT.

Całkowita kwota ONT wynosi 1 000 000 000. Jednak obecnie prawie 80% z nich znajduje się w obiegu.

Cała prawda o ontologii Moneta

Źródło: coinmarketcap.com.

W czerwcu 2018 roku Ontology uruchomił MainNet. Nastąpiło to po uruchomieniu Ontology 2.0, który został zaprojektowany do obsługi skalowalności warstwy 2 i solidnej współpracy międzyłańcuchowej. Dwa lata później, w 2020 roku, została uruchomiona nowa wersja ONTO. Jest to portfel danych Ontology, który pozwala ludziom kontrolować własne dane.

Jak działają transakcje?

Plik cel struktury ontologicznej polega na tym, że nie ma on działać jako pojedynczy łańcuch bloków. Zamiast tego technologia umożliwi firmom pełne wykorzystanie obu prywatny i publiczny blockchain. Pozwólcie, że wyjaśnię to bardziej szczegółowo.

Instytucja finansowa nie będzie chciała umieszczać wszystkich swoich danych na publicznym blockchainie, ponieważ pozwoli to jej konkurentom uzyskać dostęp do wszystkich swoich informacji. W tym sensie zainstalują łańcuch bloków Ontology, który jest prywatnym łańcuchem bloków dostępnym tylko dla instytucji finansowej lub kogokolwiek innego, któremu zdecydują się udostępnić uprawnienia..

Jednak mogą istnieć pewne informacje, które chcą upublicznić, takie jak możliwość, aby ludzie mogli to zrobić zweryfikować swoją tożsamość.

Jeśli więc nowy klient chce otworzyć konto w instytucji finansowej, a następnie chce zweryfikować swoją tożsamość, plik publiczny blockchain (np. NEO) może następnie komunikować się z prywatnym łańcuchem bloków (Ontology), w którym przechowywane są prywatne informacje.

Dlatego Ontology działa jako pomost między światem cyfrowym i prawdziwy świat, wszystko w środowisku pozbawionym zaufania. Ale skąd wiesz, że informacje można zaufać? Cóż, podobnie jak wszystkie inne łańcuchy bloków, sieć Ontology wykorzystuje mechanizm konsensusu.

Cała prawda o ontologii Moneta

ZA mechanizm konsensusu jest sposobem na blockchainy potwierdzać i zweryfikować transakcje bez potrzeby korzystania z osób trzecich. Innymi słowy, to właśnie to sprawia, że ​​blockchain jest zdecentralizowany. Istnieje wiele różnych mechanizmów konsensusu używanych przez łańcuchy bloków, z których najpopularniejsze to Dowód pracy i Dowód stawki.

Jednak token Ontology będzie używał czegoś, co wywołuje VBFT, który łączy w sobie trzy różne modele. Są to Proof-of-Stake (PoS), Bizantyjska wina Tolerancyjna (BFT) i weryfikowalna funkcja losowa (VRF).

Aby trochę wyjaśnić, porównajmy, co VBFT może zrobić w porównaniu z innymi łańcuchami bloków, takimi jak Bitcoin i Ethereum. Oba blockchainy wykorzystują model Proof-of-Work, który w przypadku Bitcoina może zweryfikować do 7 transakcji na sekundę aw Ethereum około 15.

Oczekuje się, że Ontology będzie w stanie potwierdzać tysiące transakcji na sekundę, chociaż wciąż jest na wczesnym etapie rozwoju.

Uwaga: Ethereum planuje uaktualnienie z Proof of Work do Proof of Stake, wraz z wprowadzeniem innych ulepszeń w celu dalszego rozwiązania problemów ze skalowalnością.

Więc co jeszcze jest innego? Więc to Dowód pracy potrzeby modelu konsensusu ponad 50% wszystkich węzłów w sieci, aby dojść do porozumienia, że ​​transakcja jest autentyczna. jednak, VBFT tylko potrzebuje 2/3, co pozwala na tańsze i szybsze transakcje.

Nie zapominaj, że sieć kryptograficzna Ontology będzie używana nie tylko do transakcji finansowych, ale także do wszelkiego rodzaju danych!

Więc teraz, gdy wiesz, jak działa ta technologia, w następnej części mojego przewodnika po monetach Ontology przyjrzymy się jej potencjałowi.

Potencjał ontologii?

Pod względem użytkowania w świecie rzeczywistym potencjał sieci Ontology jest praktycznie nieograniczone. Wynika to z faktu, że protokół blockchain przyniósłby korzyści wszystkim typom biznesowym – zwłaszcza dlatego, że umożliwia przesyłanie danych w bezpieczny, przejrzysty, szybki i tani sposób. Ogólnie rzecz biorąc, Ontology oferuje firmom elastyczność w projektowaniu łańcucha bloków w oparciu o ich osobiste potrzeby i potrzeby.

Nie tylko to, ale Ontology będzie również w stanie zapewnić platformę dla dApp i inteligentne kontrakty, który będzie obsługiwany przez blockchain NEO. Zasadniczo otwiera to drzwi do pełna automatyzacja, co oznacza, że ​​organizacje mogą przeprowadzać transakcje na danych bez konieczności weryfikacji ich przez stronę trzecią.

Pamiętasz, jak wyjaśniłem wcześniej, że branża opieki zdrowotnej bardzo skorzystałaby na Ontology? Więc to inteligentny kontrakt funkcja sprawi, że wszystko będzie wyrównane bardziej wydajny. Co by było, gdyby lekarz wystawił ci tygodniową receptę, która była następnie wysyłana do sieci Ontology?

Moneta ontologiczna: Potencjał ontologiczny.

Następnie możesz go zanieść do lokalnej apteki, a gdy tylko ją odbierzesz, transakcja zostanie zaksięgowana w Twojej dokumentacji medycznej. Całkiem fajnie, prawda?!

Wartość monety Ontology wzrosła niezwykle szybko od czasu jej premiery. W rzeczywistości osiągnął najwyższy poziom ponad miliarda dolarów w maju 2018 roku, co czyni go jednym z najpopularniejszych projektów kryptowalutowych na rynku. Jednak jego potencjał do dalszego wzrostu będzie zależeć od tego, jakie partnerstwa tworzy.

W rzeczywistości tylko jedno duże partnerstwo w Chinach mogło zobaczyć cenę rakiety monetowej Ontology!

Z drugiej strony Ontology działa w jednym z najbardziej rygorystycznych krajów na świecie, jeśli chodzi o kryptowalutę – Chiny. Należy pamiętać, że od tego czasu chiński rząd położył kres handlowi kryptowalutami i ICO, a teraz rozważa nawet dodanie wydobycia do tej listy.

Jeśli poczują, że blockchain ontologii nie pasuje do ideologii chińskiego rządu, mogą pewnego dnia położyć temu kres.

Jednak zgodnie z Ontology Strona na Twitterze, OnChain był ostatnio na spotkaniach z przedstawicielami chińskiego rządu, co jest zdecydowanie dobrym znakiem!

Teraz, gdy znasz już potencjał monety ontologicznej, w następnej części mojego przewodnika przyjrzymy się, jak bezpieczna jest sieć.

Czy ontologia jest bezpieczna?

Powinieneś już dość dobrze rozumieć, czym jest projekt ontologii, jego cel i jak działa ta technologia. jednak, bezpieczeństwo zawsze utrzymuje najważniejszy czynnik.

Jeśli firmy mają zainstalować sieć Ontology w swoich obecnych systemach, muszą trzeba zagwarantować że ich prywatne dane nie trafią w niepowołane ręce.

Każda transakcja danych jest Potwierdzony w zdecentralizowane środowisko, co oznacza, że ​​żadna pojedyncza osoba ani organ nie może przejąć kontroli nad siecią.

Ponieważ odpowiedzialność za potwierdzenie jest potwierdzana przez społeczność Ontology (która podłącza swoje urządzenie do sieci), haker musiałby przejąć kontrolę nad ponad połową urządzeń w sieci, aby mieć jakikolwiek wpływ! Nawet wtedy wykonanie ataku byłoby dla hakera tak kosztowne, że stałby się bezwartościowy.

To jest znacznie bezpieczniejszy niż zwykły, scentralizowany system. Podobnie jak w systemie scentralizowanym, hack byłby znacznie tańszy i wymagałby znacznie mniejszego wysiłku niż zdecentralizowany system, taki jak blockchain Ontology.

Cała prawda o ontologii Moneta

Kup Ontology na Binance

W systemie scentralizowanym istnieje jeden punkt wejścia dla hakera, podczas gdy w systemie zdecentralizowanym istnieje niezliczona liczba maszyn (zwykle rozrzuconych po całym świecie), które należy zhakować.

Aby spojrzeć na to z perspektywy:

Jeśli ty odgadłem hasło do komputera, który ma dostęp do scentralizowanego serwera, możesz następnie edytować dokumenty na tym serwerze. Jeśli jednak zrobisz to samo na komputerze, na którym działa zdecentralizowany serwer, to Ty nie będzie w stanie edytować dokumentów. Musisz kontrolować ponad połowę całej sieci, a nie tylko jeden komputer!

Co więcej, podobnie jak wszystkie inne łańcuchy bloków, każda pojedyncza transakcja danych, która ma miejsce w łańcuchu bloków Ontology, jest niezmienny – nie można ich usunąć. Dzięki temu jest wyjątkowo bezpieczny, ponieważ dodaje plik warstwa przezroczystości dla firmy, która instaluje protokół. Ostatecznie blockchain Ontology jest bardzo bezpieczny.

Jeśli chcesz jeszcze bardziej zwiększyć swoje bezpieczeństwo, wybierz bezpieczne portfele sprzętowe do przechowywania aktywów. Najbardziej polecane opcje to Ledger Nano S i Trezor.

Jak można to nadużywać?

Ponieważ ONT moneta została budowany oddolnie (co oznacza, że ​​nie został rozwidlony z innego łańcucha blokowego), technologia nie ma żadnych konkretnych problemów, które pozwoliłyby na jej nadużycie. Jest jednak kilka ważnych rzeczy, o których należy pamiętać o kryptowalutach w ogóle.

Gdy wysyłanie lub odbieranie krypto Ontology (lub jakiegokolwiek innego krypto), nie musisz ujawniać swojej prawdziwej tożsamości. Zamiast tego protokół blockchain umożliwia wysyłanie i odbieranie monet anonimowo. Chociaż ma to swoje zalety, może być również nadużywane przez przestępców, którzy chcą popełniać przestępstwa anonimowo.

Jednym z takich przykładów jest ciemna sieć, gdzie strony internetowe sprzedają nielegalne towary w zamian za kryptowaluty. Innym przykładem jest to, że kryptowaluty mogą być idealne dla osób, które chcą prać pieniądze, ponieważ bardzo trudno jest dowiedzieć się, kto jest prawdziwym właścicielem funduszy.

Jednak problemy te nie są związane tylko z tokenem ONT.

Zalety i wady

Przed zakończeniem mojego przewodnika po monetach Ontology pomyślałem, że dobrym pomysłem byłoby podsumowanie wszystkich zalet i wad, które omówiłem!

Zalety:

 • Prosty wpis dla firm: Ontologia będzie idealna dla firm każdej wielkości, ponieważ nie jest wymagana wcześniejsza znajomość technologii blockchain.
 • Świetny zespół: Ontology ma zespół profesjonalistów, którzy dążą do tego samego celu.
 • Nieograniczony potencjał: Liczba sektorów przemysłu, które skorzystałyby na monecie Ontology, jest nieskończona.
 • Wyjątkowy konsensus: Model konsensusu VBFT używany przez Ontology jest wyjątkowy, łącząc szybkość i bezpieczeństwo. Oczekuje się, że transakcje w tysiącach na sekundę będą możliwe.
 • Pomost między rzeczywistością a wirtualnością: Blockchain Ontology pozwoli gospodarce cyfrowej łączyć się z gospodarką świata rzeczywistego za pośrednictwem wielu łańcuchów bloków.

Niedogodności:

 • Ścisły kraj pochodzenia: Ontology działa w jednym z krajów, w których obowiązują najsurowsze przepisy dotyczące kryptowalut – w Chinach.

Porównaj Ontology Coin obok innych z innymi

Czy wiedziałeś?

Porównaj Ontology Coin obok innych z innymi

Wszystkie giełdy kryptowalut mogą wyglądać podobnie do Ciebie, ale są NIE wszystko to samo!

Tak! Pokaż tabelę porównawczą

Wniosek

To już koniec mojego przewodnika po monetach Ontology! Chociaż zrozumienie kryptowalut może być trudne, ogólnie mam nadzieję, że wyjaśniłem wszystko, co dotyczy projektu Ontology.

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem ONT, powinieneś sprawdzić Binance – jedna z najbardziej niezawodnych platform wymiany kryptowalut. Również możesz wykonaj te proste kroki aby bezpiecznie kupować i przechowywać swoje monety ONT:

1. Zdobądź Ledger Nano S lub Trezor.

2. Zarejestruj się na Binance.

3. Kup ONT coin na Binance.

4. Wyślij swoje monety ONT do Ledger Nano S i Trezor.

To jest to. Proces jest naprawdę prosty.

Co myślisz o projekcie kryptograficznym Ontology? Czy myślisz, że to będzie sukces? Myślę, że to ma potencjał i może być idealnym rozwiązaniem dla małych i średnich firm, które nie mają doświadczenia w implementacji własnego łańcucha bloków.

Co myślisz po przeczytaniu tego przewodnika? Dajcie znać w komentarzach!

Treści publikowane na tej stronie nie mają na celu udzielania jakichkolwiek porad finansowych, inwestycyjnych, handlowych ani żadnej innej formy. BitDegree.org nie popiera ani nie sugeruje kupna, sprzedaży lub posiadania jakiejkolwiek kryptowaluty. Przed podjęciem decyzji o inwestycjach finansowych skonsultuj się z doradcą finansowym.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me