Jeśli czytasz ten samouczek, prawdopodobnie już wiesz, jak duże kryptowaluty są obecnie. Bitcoin prowadzi szarżę do głównego nurtu, popularność kryptowalut jest wciąż wzrastający – nikt nie wie, czy to kiedykolwiek się skończy.

Ale z całą tą uwagą i nowymi ludźmi wchodzącymi do świata kryptowalut, Zapotrzebowanie na bezpieczne i renomowane platformy wymiany kryptowalut był ważnym punktem dyskusji. Przy tak wielu dostępnych giełdach może być trudno wybrać odpowiednią dla Ciebie giełdę kryptowalut.

Dlatego dzisiaj, w tym porównaniu Changelly i ShapeShift, przyjrzymy się dwóm wiodącym platformom wymiany na rynku.

Tam są kilka kątów od których możesz zacząć porównywać platformy, a my omówimy wszystkie najważniejsze. Jednak wcześniej to zrobię przedstawiać zarówno platformy, jak i firmy za nimi stojące, abyś mógł lepiej zrozumieć, o czym mówimy.

A więc bez zbędnych ceregieli przejrzyjmy ShapeShift vs Changelly!

Changelly: przegląd


Prototyp Changelly został pierwotnie opracowany w 2013 roku. Twórcy, którzy go stworzyli, byli częścią niesławnej kopalni kryptowalut MinerGate. Jednak faktycznie zdefiniowana firma została uruchomiona dopiero kilka lat później – w tym momencie zespół z MinerGate nie miał z tym nic wspólnego.

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Wydaje się, że wiele osób to myli, więc pozwólcie mi tylko wyjaśnić – obecnie MinerGate i Changelly są dwie zupełnie odrębne jednostki.

Changelly vs ShapeShift - dogłębne porównanie

Jako platforma handlowa kryptowalutami, Changelly w pewnym momencie zyskał sławę w 2016 roku. Prostota i opłaty handlowe, które oferował Changelly, wydawały się być jednymi z głównych powodów jego popularności. Changelly wymaga prawie żadnych danych osobowych od użytkowników, aby rozpocząć handel – wystarczy adres e-mail.

Dodatkowo platforma oferuje ponad 100 różnych altcoinów i waluty fiducjarne do handlu – to całkiem spora kwota! Ponadto witryna zapewnia Całodobowa obsługa klienta na żywo – żadnych botów! Z pewnością jest to niesamowita funkcja, gdy mówimy o platformie wymiany kryptowalut.

Kolejnym dodatkiem do reputacji Changelly jest to, że platforma może się pochwalić jako super bezpieczny – w chwili pisania tego porównania Changelly vs ShapeShift było ich bardzo niewiele zarejestrowany i nagłośnione próby włamania na platformie – taki, który miał do czynienia z Ethereum, i taki, który zakłócił działanie Changelly’ego obsługa klienta.

Stało się to podczas szumu w grudniu 2017 roku i było znaczące – sporo platform do handlu kryptowalutami miało wcześniej podobne problemy. Bez względu na to, jak dobrą masz firmę lub platformę handlową – wydaje się, że nikt nie jest bezpieczny przed potencjalnymi zagrożeniami.

Z drugiej strony ludzie wydają się kwestionować, czy Changelly jest legalny, czy nie. Jeśli poświęcisz chwilę i przejrzysz recenzje i oceny Changelly w Internecie, zauważysz, że istnieje ogromna różnica między recenzjami pięciogwiazdkowymi i jednogwiazdkowymi – ludzie wybierają jedną z nich, prawie nie koncentrując się na kompromisie. Nie bez powodu.

Osoby, które pytają „czy Changelly jest legalne?” i wychodzę negatywne recenzje o firmie w Internecie to głównie ci, którzy próbowali kupić, sprzedać lub handlować jakąś kryptowalutą za walutę fiducjarną.

Changelly jest dumny, że oferuje płaska 0,5% opłata za kupno, sprzedaż i transakcję między dwiema kryptowalutami, ale (najwyraźniej) nie są one tak przejrzyste, jeśli chodzi o kryptowaluty.

Prawdę mówiąc, firma celowo nie okłamuje swoich użytkowników – po prostu czasami bardzo wysokie opłaty za transakcje fiducjarne nie są reklamowane i wydaje się, że klient sam się o tym dowie..

Changelly vs ShapeShift - dogłębne porównanie

Oczywiście, z powodu całej „0,5% opłaty za handel kryptowalutami”, ludzie będą myśleć, że dotyczy to całej witryny. Kiedy się natkną handel walutami fiat i zobacz opłaty (mogą się one różnić w zależności od pozycji rynkowej, jednak zawsze wydają się być relatywnie wysokie) pojawia się zrozumiały szok.

Należy jednak zaznaczyć, że od niedawna strona jest bardziej przejrzysta w tej kwestii – zauważają, że a "5% + 5%" opłata zostanie naliczona przy transakcji (5% dla Changelly i 5% w przypadku Simplex). Biorąc pod uwagę te informacje, sytuacja wydaje się znacznie jaśniejsza!

Poza tą sytuacją związaną z opłatami za handel walutami fiducjarnymi, Changelly ma doskonałą reputację.

ShapeShift: przegląd

Teraz, gdy już wiesz, o co chodzi w Changelly, następnym krokiem w tym samouczku porównawczym Changelly vs ShapeShift jest poznanie ShapeShift.

ShapeShift był założona w 2013 roku, przez gościa, który nazywa się Erik Voorhees. Firma jest z siedzibą w Szwajcarii i jest uważana za jedną z najbardziej znanych i zaufanych platform wymiany kryptowalut na świecie.

ShapeShift słynie z oferowania swoim użytkownikom możliwość handlu kryptowalutami bez konieczności przechowywania jakichkolwiek lub wszystkich danych osobowych na serwerach firmy. Jednak od 1 października 2018 r. To się zmieniło – ShapeShift wymaga teraz przechowywania niektórych danych osobowych, aby wykonywać udane transakcje na swojej platformie.

Changelly vs ShapeShift - dogłębne porównanie

Jedną z głównych funkcji, z której tak dobrze znany jest ShapeShift, można również uznać za największą wadę platformy.

Firma ShapeShift zawsze była dumna z tego, że nie przechowuje żadnych lub wszystkich informacji o użytkowniku na swojej platformie, jednocześnie udostępniając superszybkie transakcje między kryptowalutami. Wiele osób się zastanawiało – przy tak niewielkim zabezpieczeniu, gdzie trafiają wszystkie ich środki między transakcjami lub podczas nieudanych przelewów?

Cóż, na pewno ludzie otrzymali odpowiedzi – od marca do kwietnia 2016 roku były trzy naruszenia bezpieczeństwa, których doświadczył ShapeShift. Wszystkie trzy ataki zostały przeprowadzone przez tego samego hakera – łącznie, skradziono około 200 000 dolarów, w formach Litecoin, Bitcoin i Ethereum.

Gdy kurz opadł, ShapeShift dowiedział się, że za atak odpowiada jeden z ich pracowników – ujawnił on hakerowi poufne informacje dotyczące bezpieczeństwa. Plik Prezes firmy obiecał społeczności w oświadczeniu, że żadne fundusze nie zostały skradzione faktycznym użytkownikom, a firma tak zrobiła naprawiono problem aby nic podobnego nigdy się więcej nie powtórzyło.

Changelly vs ShapeShift - dogłębne porównanie

Nie trzeba jednak dodawać, że plik obrażenia zostały już zajęte – jedno wyszukiwanie w Google ujawni, że istnieje niezliczona liczba osób rozczarowanych i niezadowolonych z ShapeShift. Osoby, które martwiły się brakiem prywatności firmy przed atakiem, należą do najbardziej wściekłych.

Było ich wiele doniesienia o ludziach, którzy tracą fundusze w procesie handlu, słaba obsługa klienta i komunikacja, ukryte opłaty itp. Firma miała trudności z radzeniem sobie ze wszystkimi pojawiającymi się problemami przed i po (ale szczególnie po!) ataku na ich serwery.

Teraz, gdy widzisz sytuację z obiema platformami wymiany kryptowalut, możemy zacząć przeskakiwać do porównania Changelly vs Shapeshift. Opowiem o głównych kryteriach, które posłużyły do ​​oceny obu platform, i wyjaśnię, dlaczego ją wybrałem. Wtedy będziemy mogli rozpocząć przegląd ShapeShift vs Changelly.

Kryteria oceny

W tym Porównanie Changelly vs Shapeshift, Wyodrębniłem niektóre z najważniejszych kryteriów, które powinna spełniać platforma handlowa.

Oparłem swoje wybory na preferencjach i opiniach ludzi znalezionych w internecie, najczęściej wyrażanych obawach i innych powiązanych zmiennych. Kryteria wymienione poniżej nie są uszeregowane w określonej kolejności, chyba że określono inaczej.

Bezpieczeństwo

Dla większości ludzi powinno to być oczywiste, ale absolutne priorytet numer jeden że platforma wymiany kryptowalut powinna utrzymywać i zapewniać swoim klientom bezpieczeństwo.

Wyobraź sobie taki scenariusz: masz plik 100 bitcoinów. To dużo pieniędzy! Pewnego dnia zdecydujesz się wymienić swoje Bitcoiny na inną kryptowalutę – powiedzmy, Ethereum. Znajdziesz plik platforma handlowa kryptowalutami – super fantazyjny, artystyczny i do tego wielofunkcyjny! Oczywiście Twoja początkowa reakcja jest pozytywna i godna zaufania.

Changelly VS ShapeShift: bezpieczeństwo kryptowalut.

Ponieważ platforma jest tak estetyczna i zachęcająca, decydujesz się na jej użycie i bez zastanawiania się, podążasz za handlem. Idziesz spać, marząc o całym Ethereum, z którym się obudzisz…

Z wyjątkiem tego, że budzisz się i widzisz, że zostałeś oszukany ze wszystkich swoich funduszy, ponieważ platforma handlowa, z której zdecydowałeś się skorzystać nie miał odpowiednich środków bezpieczeństwa w szachu.

Czy to, że platforma była piękna lub wielofunkcyjna, ma dla Ciebie w tym momencie znaczenie? Nie ma szans – będziesz zdruzgotany, ponieważ właśnie straciłeś wszystkie swoje oszczędności. Czy teraz rozumiesz, co mam na myśli, kiedy mówię, że bezpieczeństwo jest ważne?

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Opłaty

Dobra platforma handlowa zawsze będzie miała najlepsze stawki i opłaty jeśli chodzi o handel kryptowalutami. W dyskusji „Changelly vs Shapeshift” nie jest to wyjątek.

Jest ich dużo strony internetowe, firmy i platformy do handlu kryptowalutami które oferują swoim użytkownikom „najlepsze dostępne opłaty transakcyjne”, ale kiedy przechodzisz przez proces handlu, widzisz, że opłaty pozostawiają wiele do życzenia.

Renomowane i godne zaufania witryny do handlu kryptowalutami przedstawić swoje opłaty z góry – na swoich stronach głównych jasno określają, ile i kiedy zamierzają Cię obciążyć za każdą transakcję.

Pamiętaj, że oznacza to również, że te witryny nie zatrzymują żadnych ukrytych opłat przed swoimi klientami i są całkowicie przejrzyste przez cały proces transakcji (dlaczego to ma znaczenie nieco później, w recenzji Changelly vs Shapeshift)..

Changelly VS ShapeShift: portfel kryptowalut.

Wybierając platformę do handlu kryptowalutami (lub jakimkolwiek innym aktywem), zawsze staraj się liczyć i porównaj opłaty z co najmniej kilkoma innymi platformami. Możesz być zaskoczony, jak wiele z tych „najniższych opłat na rynku” jest dalekich od tych „najniższych opłat”.

Szybkość i różnorodność wyboru

Ponieważ te dwa kryteria są często klasyfikowane jako drugorzędne, postanowiłem wymienić je razem. Jednak to, że są drugorzędne, nie oznacza, że ​​nie są ważne.

Zacznijmy prędkość. Nie trzeba dodawać, że dobra platforma handlowa będzie w stanie to zrobić wykonywać transakcje (niezależnie od tego, czy chodzi o kupowanie, sprzedaż czy wymianę jednej kryptowaluty na drugą) z prędkość maksymalna bez poświęcania czegokolwiek w dziale bezpieczeństwa.

Jednym z głównych problemów związanych z platformami kryptograficznymi opartymi na łańcuchu bloków jest to, że ich pliki prędkość jest bardzo zależna od blockchaina – Trudno jest przewidzieć, kiedy transakcja zostanie przetworzona w ciągu kilku minut, a kiedy może to zająć cały dzień.

Jeśli chodzi o różnorodność opcji, jest to naprawdę indywidualny scenariusz. Niektórzy ludzie potrzebują po prostu jednej lub dwóch kryptowalut (zwykle są to coś w rodzaju Bitcoin i Ethereum, Marszczyć, Litecoin – niektóre z bardziej znanych i popularnych), podczas gdy inni chcą mieć co najmniej kilka monet w 200 różnych kryptowalutach każda.

W zależności od kategorii, do której się zaliczasz, może to być kryterium istotne lub niezauważalne.

To są główne kryteria który wybrałem, jeśli chodzi o wybór dobrej platformy do handlu kryptowalutami. Oczywiście jest o wiele więcej zmiennych, ale jeśli platforma obejmuje wszystkie te elementy, większość pozostałych czynników staje się drugorzędnymi, preferencyjnymi wyborami.

A teraz przejdźmy do rzeczywistości ShapeShift vs Changelly porównać i przeanalizować te dwie platformy przez pryzmat wyżej podanych kryteriów.

Changelly vs Shapeshift – co jest lepsze?

Zacznijmy od najważniejszego czynnika – bezpieczeństwo.

Co jest bezpieczniejsze?

Jak już wspomniałem prawdopodobnie dziesięć razy, bezpieczeństwo jest najważniejszym czynnikiem przy wyborze platformy do handlu kryptowalutami. A więc na temat „Changelly vs Shapeshift”, która z tych dwóch platform jest bezpieczniejsza?

Jak wspomniałem wcześniej, Changelly obecnie mogą się pochwalić jako jest prawie całkowicie bezpieczny. Wystąpiły drobne problemy, ale ogólna opinia, którą napotkasz w sieci, jest taka, że ​​ludzie wydają się być stosunkowo zadowoleni z obecnego stanu platformy.

Changelly vs ShapeShift - dogłębne porównanie

Nawet jeśli ktoś spróbuje zhakować Changelly, firma zawsze tego wymaga użytkowników aby zapewnić adres e-mail podczas wykonywania transakcja. Dzieje się tak, ponieważ Changelly oferuje swoim klientom Uwierzytelnianie dwuskładnikowe – eliminuje to (lub przynajmniej drastycznie zmniejsza) możliwość jakiegokolwiek oszustwa lub złego zamiaru.

ShapeShift, z drugiej strony naprawdę miał problemy z bezpieczeństwem. Decyzja, by nie pytać klientów o żadne szczegóły osobiste, mogła być sprytna z marketingowego punktu widzenia, ale prędzej czy później okazała się niedociągnięciem.

I stało się to wcześniej – mimo że firma twierdzi, że ich obecne zabezpieczenia są aktualne, wiele osób nadal nie ufa ShapeShift i zgłasza różne problemy z brakującymi płatnościami, nieudana transakcja itp.

Który ma lepsze opłaty?

Sposoby, w jakie obie firmy podchodzą do swoich opłat, są zupełnie inne.

ShapeShift’s opłatyzależne od walut którym chcesz handlować i jaka jest sytuacja na rynku w tamtym czasie. Firma przyjmuje to, co nazywa się "opłata górnicza" z transakcji. Oczywiście wpłaty i wypłaty są całkowicie bezpłatne.

Biorąc to wszystko pod uwagę, niektóre spekulacje ShapeShift obejmuje rozszerzenie stała, konkretna opłata za transakcję, ale po prostu tego nie stwierdza – w ten sposób mogą osiągnąć zysk, jednocześnie żądając niskich opłat transakcyjnych. Pamiętaj jednak, że to tylko spekulacje – nie mają twardych dowodów na ich poparcie.

Changelly, z drugiej strony oferuje opłata ryczałtowa w wysokości 0,5% za każdym razem, gdy kupujesz, sprzedajesz lub handlujesz kryptowalutami. Główny problem, jak już wspomniałem, pojawia się, gdy chcesz dodać do równania waluty fiducjarne, takie jak USD lub EUR.

To powiedziawszy, platforma naprawdę z czasem stają się bardziej przejrzyste. Ponadto fakt, że Changelly umożliwia śledzenie historii wymiany, zapewnia dodatkową warstwę bezpieczeństwa i pewności.

Który jest szybszy i ma szerszy wybór?

W porównaniu Changelly vs Shapeshift, obie platformy oferują stosunkowo dobre prędkości transakcji. Zależą one od wielu różnych czynników, ale niewiele osób w Internecie narzeka na szybkość działania którejkolwiek z tych firm.

Jednak jeśli chodzi o różnorodność wyborów, Changelly jest na szczycie – firma oferuje swoim użytkownikom ponad sto różnych altcoinów do wyboru, jeśli chodzi o handel kryptowalutami.

Wnioski

Jak pewnie widzisz, nie jest to łatwe do porównania Changelly vs Shapeshift – obie te platformy mają swoje mocne i słabe strony.

Jeśli po przeczytaniu tego porównania Changelly vs Shapeshift pomyślisz, że bezpieczeństwo to naprawdę najważniejszy czynnik Changelly byłby logicznym wyborem dla Was. Z drugiej strony, odkąd ShapeShift poradził sobie z sytuacją włamania do wewnętrznego włamania, nie doświadczyli jeszcze innego podobnego zdarzenia.

Oprócz tego wyeliminowali cały blok „brak danych osobowych” i proszą teraz ludzi o zarejestrowanie się, jeśli chcą dokonać transakcji. To może być dobry przykład, że zaczęli traktować sprawy poważnie i odświeżyli swoją grę.

Co więcej, jeśli kwestia „wymiany walut fiducjarnych” Changelly Cię nie przestraszyła, platforma jest bardzo przyzwoitą opcją dla osób, które chcą handlować wieloma różnymi kryptowalutami. Changelly ma ustalił swoją nazwę i jest już postrzegany jako renomowana firma zajmująca się wymianą kryptowalut.

Cóż, to był „Porównanie Changelly i Shapeshift” instruktaż. Mam nadzieję, że było to dla Ciebie przydatne i że teraz lepiej rozumiesz te dwie platformy wymiany kryptowalut! Jeśli chcesz szukać dalej, naprawdę polecam sprawdzenie Coinbase lub Binance.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me