Witamy w tym przewodniku dotyczącym budowy platformy górniczej. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak złożyć własną platformę wydobywczą Ethereum, jesteś we właściwym miejscu!

W tym przewodniku nauczę Cię wszystkiego, co musisz wiedzieć o budowie swojego pierwszego urządzenia wydobywczego GPU. Opowiem pokrótce, co mamy na myśli, kiedy mówimy o wydobywaniu Ethereum i dlaczego w ogóle chcesz to zrobić.

Pod koniec tego przewodnika po platformie wydobywczej Ethereum powinieneś mieć całą wiedzę potrzebną do zbudowania platformy wydobywczej i rozpoczęcia wydobywania Ethereum.

Ponadto, jeśli interesuje Cię najłatwiejszy sposób zakupu Ethereum, powinieneś rozważyć rozszerzenie najpopularniejsze giełdy kryptowalut, takie jak Coinbase, Binance i Coinmama.

Jak zawsze, w tym przewodniku dotyczącym budowy platformy górniczej należy uwzględnić wiele kwestii. Mając to na uwadze, zacznijmy. Zmarnowaliśmy już wystarczająco dużo czasu!

(Jeśli znasz już koncepcję wydobywania Ethereum, możesz przejść do sekcji „Co to jest platforma wydobywcza Ethereum”).

Co to jest Ethereum Mining?

Zanim zacznę cię uczyć, jak zbudować platformę górniczą, ważne jest, aby zrozumieć, co mamy na myśli, gdy mówimy o wydobywaniu Ethereum.

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Ethereum to sieć stojąca za eterem kryptowalutowym opartym na łańcuchu bloków. Blockchain jest jak bankowy zapis transakcji. Oczywiście musisz zaufać swojemu bankowi, aby ten rejestr transakcji był dokładny i aktualny. Dzięki kryptowalutom nie musisz ufać żadnemu podmiotowi. Po prostu ufasz otwartemu, recenzowanemu kodowi. To nie przypadek, że pierwsza cyfrowa waluta oparta na blockchain powstała tuż po kryzysie finansowym w 2008 roku!

Aby mieć pewność, że nikt nie oszuka systemu i że wszyscy wydadzą swoje monety Ether tylko raz, wyspecjalizowane systemy komputerowe zabezpieczają sieć. Systemy te są znane jako górnicy. Kiedy transmitujesz transakcję do sieci Ethereum, górnicy sprawdzają, czy przestrzegane są zasady sieci i czy adres wysyłający zawiera niezbędną liczbę monet ETH, aby dokonać transakcji.

Górnicy następnie grupują transakcje w bloki. Aby dodać nowy blok do sieci, górnicy muszą odgadnąć ciąg znaków, który jest unikalny dla tego bloku. Ten ciąg znaków jest nazywany „hashem” bloku. Każdy blok zawiera hash poprzedniego bloku, a także nowy hash, który górnicy muszą odgadnąć. Włączając hash poprzedniego bloku, górnicy mogą sprawdzić, czy transakcja zawarta w określonym bloku rzeczywiście nastąpiła po tych, które rzekomo miały miejsce przed nim. Ta sekwencja (lub łańcuch) bloków jest znana jako łańcuch bloków.

Gdy jeden z górników w sieci odgadnie wartość skrótu bloku, który próbuje dodać, jest on dodawany do łańcucha bloków. Ten proces zgadywania nazywany jest „dowodem pracy”. Jest to najważniejsza funkcja bezpieczeństwa kryptowalut opartych na łańcuchu bloków. Chcieć wiedzieć więcej? Przeczytaj mój przewodnik po wydobywaniu Ethereum tutaj.

Blokuj nagrody i opłaty za wydobycie


Więc po co miałbyś chcieć wydobywać Ethereum? Z pewnością nie każdy wydaje wszystkie te pieniądze na energię elektryczną i systemy komputerowe, aby zabezpieczyć sieć przed dobrem serca!?

Odpowiedź jest prosta. To wszystko kręci się wokół pieniędzy.

Widzisz, kiedy górnik może dodać blok do łańcucha blokowego, odbiera tak zwaną nagrodę za blok. Mogą również zachować wszystkie opłaty, które zostały uwzględnione w transakcjach, które dodali do łańcucha blokowego. Obietnica monet ETH za każdym razem, gdy dodasz nowy blok do łańcucha, tworzy potężną zachętę finansową dla górników do wydobywania w łańcuchu blokowym Ethereum.

Co to jest platforma wydobywcza Ethereum?

Możesz wydobywać Ethereum na zwykłym komputerze do gier. Aby jednak było jak najbardziej wydajne, możesz zbudować jednostkę, której jedynym celem jest wydobywanie Ethereum. Zajmuje to trochę czasu i nie jest szczególnie tanie. Oznacza to jednak, że wydobywasz Ethereum znacznie wydajniej niż gdybyś używał tylko standardowego systemu komputerowego.

Platforma wydobywcza Ethereum (jak nazywane są te specjalnie zbudowane jednostki) to kompleksowe systemy komputerowe, które zostały zaprojektowane i zbudowane do wydobywania Ethereum (lub innych kryptowalut).

Ethereum Mining Rig

8 GPU GTX 1060 Ethereum Mining Rig | Źródło: unitexmart

Najważniejszymi komponentami platformy wydobywczej Ethereum są zasilacz i same procesory graficzne. GPU oznacza jednostkę przetwarzania grafiki. Są tym, co daje wysokiej klasy komputerom do gier możliwość obsługi spektakularnej grafiki współczesnych gier komputerowych. Świetnie nadają się również do wykonywania wielu domysłów na podstawie skrótów bloków Ethereum w tak krótkim czasie, jak to tylko możliwe.

Platformy wydobywcze Ethereum zwykle mają co najmniej dwa takie układy GPU. Jednak mogą pomieścić znacznie więcej. Ile zdecydujesz się wybrać, będzie zależeć od twojego budżetu na budowę platformy wydobywczej. Oczywiście im więcej posiadasz GPU, tym większy (i droższy) musi być zasilacz. Oprócz tego będziesz potrzebować znacznie więcej dodatkowych komponentów, aby całość działała.

Co będzie potrzebne do zbudowania platformy wydobywczej Ethereum

Zanim zacznę wyjaśniać, jak zbudować platformę górniczą, pokażę ci wszystko, czego będziesz potrzebować. Wyposażenie będzie się nieznacznie różnić w zależności od używanych komponentów.

Aby zbudować swoją pierwszą platformę wydobywczą Ethereum, będziesz potrzebować:

Sprzęt wiertniczy Ethereum

Sprzęt wydobywczy Ethereum.

Oprogramowanie Ethereum Mining Rig

Oprogramowanie do wydobywania Ethereum.

Materiały wiertnicze Ethereum

Materiały do

zbuduj platformę.

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Sprzęt wydobywczy Ethereum

Istnieje wiele różnych układów GPU, z których możesz wybierać, składając własną platformę wydobywczą Ethereum. Najpopularniejszymi producentami są AMD i NVIDIA.

Każdy procesor graficzny będzie pracował przy wydobywaniu Ethereum. Jednak szczególnie polecam jeden z następujących elementów sprzętu do twojego sprzętu:

 • NVIDIA GeForce GTX1070.
 • AMD Radeon RX580.
 • NVIDIA GeForce GTX1060.
 • AMD Radeon RX Vega 56.
 • NVIDIA GeForce GTX1080 Ti.
 • NVIDIA GeForce GTX1070 Ti.

Oprogramowanie wydobywcze Ethereum

Jako wybór sprzętu do kopania, nie brakuje opcji oprogramowania do wydobywania Ethereum. W tym przewodniku nie chodzi jednak o wybór najlepszego oprogramowania do wydobywania, więc powiem krótko.

Jeśli nie masz pewności, co mam na myśli, mówiąc o oprogramowaniu do wydobywania, jest to program, który łączy Twoją platformę wydobywczą Ethereum z siecią Ethereum.

OSTRZEŻENIE! Pobieranie oprogramowania do wyszukiwania może być niebezpieczną grą. Istnieje wiele przypadków dołączenia złośliwego oprogramowania do pakietów oprogramowania wydobywczego. Takie programy mogą ukraść każdy eter, który możesz odblokować poprzez wydobywanie. Zostałeś ostrzeżony!

Niektóre z najlepszych programów wydobywczych dla dedykowanych platform wydobywczych to:

 • Etos
 • Claymore
 • Geth

Sprzęt do kopalni

Zanim zaczniesz budować swoją platformę wydobywczą Ethereum, sprawdź, czy masz wszystkie komponenty i narzędzia poniżej. Cały proces montażu nie powinien zająć więcej niż godzinę, więc jeśli możesz mieć wszystko, czego potrzebujesz, zanim zaczniesz budować, będziesz gotowy do pracy w mgnieniu oka.

Aby zbudować platformę wydobywczą Ethereum, będziesz potrzebować:

 • Kątowe długości aluminiowe (5×24 ”, 8×14”)
 • Drewniane klocki (3x 1 ”x1”)
 • Zasilacz zdolny do napędzania wszystkich komponentów
 • Płyta główna

  Płyta główna Ethereum Mining Rig

 • Przewody zasilające
 • Pamięć o dostępie swobodnym (RAM)
 • Centralna jednostka przetwarzania (CPU)
 • Wentylator radiatora
 • Zasilane taśmy nośne

  Ethereum Mining Rig Powered Risers

 • GPU (więcej o nich później)

  Procesor graficzny Ethereum Mining Rig

 • Wiertarka elektryczna
 • Wkręty samogwintujące
 • Śrubokręt
 • Opaski na zamek błyskawiczny
 • Włącznik zasilania
 • Pusta pamięć USB
 • Komputer
 • Monitor komputera
 • kabel Ethernet

Pamiętaj też, że po wydobyciu Ethereum będziesz potrzebować pliku niezawodny portfel sprzętowy. Zaleca się wybranie Ledger Nano X lub Trezor Model T..

Umowa portfela Ledger jest teraz aktywna:

Jak zbudować swoją platformę górniczą

 1. Najpierw należy skręcić ze sobą 14-calowe aluminiowe kątowniki, aby utworzyć dwa kwadraty. W tym celu użyjesz wiertarki i wkrętów samogwintujących.
 2. Następnie połącz dwa aluminiowe kwadraty za pomocą dłuższych aluminiowych odcinków. Ponownie użyj wiertarki i śrub, aby upewnić się, że wszystko jest ładne i solidne. Powinieneś teraz mieć stalową ramę o kształcie prostopadłościanu.
 3. Musisz teraz użyć ostatniej dłuższej aluminiowej długości jako poprzeczki, aby utrzymać GPU na miejscu. Powinien on być zamocowany w odległości około 3–4 cali od krawędzi ramy urządzenia górniczego.
 4. Następnym krokiem jest dodanie drewnianych klocków do dolnej części ramy (po przeciwnej stronie niż twoja poprzeczka).
 1. Dodaj trzy drewniane klocki, używając płyty głównej jako wskazówki, gdzie należy je umieścić.
 2. Potrzebujesz płyty głównej, aby dokładnie pasowała do ramy, więc dodaj jeden blok blisko krawędzi ramy i drugi, w którym będzie się znajdować przeciwległa krawędź płyty głównej. Trzeci blok należy umieścić pośrodku tych.

Budowa samego komputera

 1. Teraz, gdy rama jest gotowa, musisz dodać samą płytę główną. Tym razem użyj śrubokręta i wkrętów samogwintujących. Powinno to zapobiec uszkodzeniu płyty głównej podczas mocowania jej na miejscu.
 2. Następnie musisz dodać procesor do płyty głównej.
 1. Ostrożnie wyjmij go z obudowy ochronnej, w której go kupiłeś, i delikatnie umieść go w obudowie procesora na płycie głównej. Ważne jest, aby nie dotykać płyty głównej ani podstawy procesora. Tłuszcz z palców może uszkodzić te wrażliwe elementy.
 2. Gdy procesor jest na miejscu, zablokuj go pokrywą na płycie głównej.
 • Następnym elementem do dodania jest radiator procesora. Umieść to na procesorze i podłącz 4-pinowe złącze, które znajduje się obok samego procesora.
 • Następnie nadszedł czas, aby dodać pamięć RAM do platformy wydobywczej.
  1. Weź pendrive RAM i umieść go w odpowiednim miejscu na płycie głównej. Powinno być dość oczywiste, gdzie to się dzieje. Jeśli jednak tak nie jest, zapoznaj się z instrukcją obsługi płyty głównej. Prawidłowe umieszczenie pamięci RAM na miejscu może wymagać trochę siły.
  2. Dodawanie zasilacza

   1. Teraz musisz dodać swój zasilacz.
   1. Umieść zasilacz obok płyty głównej w ramie. Na płycie głównej powinno być 24-stykowe gniazdo (główne wejście zasilania) i 8-stykowe gniazdo (dla procesora).
   2. Użyj kabli zasilających, aby podłączyć płytę główną do zasilacza.
  3. Następnym krokiem jest dodanie zasilanych taśm nośnych. Służą do łączenia płyty głównej z procesorami graficznymi.
   1. Ponieważ są to zasilane taśmy nośne, należy je również podłączyć do zasilacza. Użyj więcej kabli zasilających, aby podłączyć je do zasilacza.
   2. Na zasilanych taśmach nośnych powinien znajdować się kabel USB prowadzący do chipa. Te układy należy podłączyć w odpowiednim miejscu (gniazda PCI-E) na płycie głównej. Ponownie skorzystaj z przewodnika producenta, aby je znaleźć, jeśli nie masz pewności, gdzie należy je dodać.
   3. Dodawanie GPU

    Nadszedł czas, aby dodać najważniejszy komponent Twojej platformy do wydobywania kryptowalut – GPU. Musisz wziąć każdy GPU i podłączyć do niego każdą z zasilanych taśm nośnych. Na każdym GPU będzie miejsce, do którego można zgrabnie dopasować riser.

    Ethereum Mining Rig Dodawanie procesorów graficznychŹródło: wikimonks

    Następnie podłącz każdy GPU do zasilacza. Aby to zrobić, użyj większej liczby kabli zasilających. W górnej części każdego GPU powinny znajdować się 8-pinowe otwory na kable. Uważaj, aby wszystkie kable znalazły się wewnątrz ramy, w przeciwnym razie będzie wyglądać niechlujnie!

    Następnie musisz zawiesić procesory graficzne w ramie. Do tej pory twoja rama powinna wyglądać na raczej zagraconą komponentami, więc chcemy dodać GPU w przestrzeni u góry ramy. Możesz użyć opasek zaciskowych, aby zawiesić swoje GPU na poziomych aluminiowych odcinkach u góry ramy. Nie chcesz, żeby były zbyt blisko siebie. Spróbuj rozmieścić je w odległości około 6 cali od siebie.

    Ostatnim elementem do dodania jest wyłącznik zasilania. Podłącz wyłącznik zasilania do płyty głównej.

    Dbanie o oprogramowanie

    Pobierz na swój komputer oprogramowanie do wydobywania Ethereum, którego chcesz użyć, i dodaj je do pamięci USB. W tym przykładzie używamy ethOS.

    Ethereum Mining Rig ethOS Mining OS

    Podłącz pamięć USB do napędu USB na płycie głównej i podłącz kabel Ethernet do gniazda kabla Ethernet na płycie głównej. Podłącz drugi koniec do routera internetowego. Podłącz monitor i podłącz go również do płyty głównej.

    Jesteś teraz gotowy, aby to wszystko rozpocząć!

    Włączanie swojej platformy górniczej GPU

    Włącz zasilacz i użyj wyłącznika zasilania, aby włączyć płytę główną. Jeśli wszystko podłączyłeś poprawnie, wentylatory GPU powinny zacząć się obracać, a oprogramowanie powinno zacząć działać na monitorze. Jeśli używasz ethOS, musisz wpisać „show miner” i powinieneś zobaczyć dużo tekstu przesyłanego strumieniowo w górę ekranu. Jeśli tak, już wydobywasz Ether na Ethereum!

    Jak długo zajmie wydobycie bloku Ethereum, zależy od liczby i mocy twoich jednostek GPU. Wszystko, co musisz teraz zrobić, to usiąść, zrelaksować się i czekać, aż pieniądze wpłyną!

    Sprawia, że ​​wszystko wygląda dobrze!

    Niestety powyższy poradnik to tylko podstawy. W tym momencie Twoja platforma wydobywcza będzie prawdopodobnie wyglądać brzydko. Na razie nie będziesz chciał zapraszać wszystkich swoich znajomych z branży technicznej, aby pochwalili się swoją pracą ręczną!

    Na szczęście mam kilka wskazówek i sztuczek, których możesz użyć, aby Twoja platforma do wydobywania kryptowalut wyglądała niesamowicie!

    Użyj kolorowych aluminiowych długości

    Zamiast używać wyglądających industrialnie naturalnych długości aluminiowych, możesz zainwestować trochę więcej i kupić fantazyjne kolorowe. Rozejrzyj się, a znajdziesz fajne metaliczne wykończenia. Ponadto, czarne kątowniki aluminiowe są dość powszechne – i oczywiście czarny pasuje do wszystkiego!

    Procesory graficzne często mają na nich kolory i same wyglądają całkiem fajnie. Możesz dopasować kolor swojej platformy do koloru szczegółów na samym GPU. Na przykład układy GPU NVIDIA mają często modny, limonkowy kolor i czerń. Używanie pionowych aluminiowych odcinków w kolorze limonkowej zieleni i czarnych poziomych elementów z pewnością nadałoby Twojej platformie górniczej Ethereum stylowe wykończenie!

    Zamknij ramę platformy górniczej i udekoruj ją

    Jedną z opcji, aby Twoja platforma górnicza wyglądała świetnie, jest dodanie arkuszy jakiegoś materiału, aby zamknąć całą jednostkę. Jednak zachowaj ostrożność. W powyższym przykładzie zaprojektowaliśmy naszą platformę górniczą tak, aby była jak najbardziej funkcjonalna przy jak najmniejszym nakładzie pracy. Decydując się na dodanie arkuszy, aby zamknąć urządzenie, ograniczasz przepływ powietrza. Jest to ważne, ponieważ praca GPU 24 godziny na dobę bardzo się nagrzewa!

    Jeśli chcesz zamknąć swoją platformę do wydobywania kryptowalut, upewnij się, że dodałeś co najmniej jeden wentylator, aby pozbyć się całego tego gorącego powietrza. Jeśli tego nie zrobisz, Twoje jednostki GPU są znacznie bardziej narażone na szybkie wypalenie.

    Jeśli masz pewność co do dodania wentylatorów do swojego sprzętu, możesz zastosować wiele fajnych materiałów do obudowy urządzenia. Jeśli nie chcesz zajrzeć do wnętrza urządzenia, możesz użyć tego samego lub innego koloru aluminium. Alternatywnie możesz wybrać przezroczysty lub półprzezroczysty materiał, taki jak Perspex.

    Następnie możesz udekorować zewnętrzną stronę platformy za pomocą farb lub dodając naklejki z ulubionymi projektami kryptograficznymi. Nie będzie trudno znaleźć w Internecie wszelkiego rodzaju naklejki Ethereum do użycia na platformie wydobywczej GPU!

    Eksperymentuj z różnymi sposobami zawieszania GPU

    W powyższym przykładzie użyłem opasek zaciskowych do zawieszenia procesorów graficznych. Miało to na celu bardzo szybką i łatwą wymianę GPU, jeśli się wypalą lub po prostu chcesz je zaktualizować. Niestety opaski na suwak są tak wygodne, że nie wyglądają tak fajnie!

    Jeśli wygląd twojej platformy wydobywczej Ethereum jest dla ciebie naprawdę ważny, możesz użyć czegoś bardziej trwałego.

    Możesz spróbować wywiercić otwór w ramie platformy górniczej i przymocować wspornik do zawieszenia GPU. Dzięki temu wszystko pozostanie wewnątrz samej ramy i sprawi, że całość będzie wyglądać bardziej profesjonalnie.

    Dodawanie świateł

    Jeśli nie martwisz się tak bardzo wydajnością swojej platformy wydobywczej Ethereum, zawsze możesz użyć dodatkowej mocy, którą może wytworzyć Twój zasilacz, aby dodać fantazyjne światła. Możesz oszaleć ze światłami. Wystarczy spojrzeć na kilka niestandardowych, wysokiej klasy komputerów do gier, aby znaleźć inspirację. Chociaż nie dodadzą żadnej funkcjonalności do jednostki, światła sprawią, że platforma wydobywcza będzie wyglądać jak z niezbyt odległej przyszłości!

    Ethereum Mining Rig Dodaje światła i monitory do jednostkiŹródło: arcydzieło

    Dodaj monitor do urządzenia

    Innym sposobem, aby Twój górnik Ethereum wyglądał świetnie, jest dodanie monitora do samego urządzenia. Umożliwi to śledzenie urządzenia bez konieczności stosowania dodatkowych przewodów lub korzystania z monitora komputera.

    Możesz zamontować mały monitor LCD na ramie i zasilać go z tego samego źródła zasilania co układy GPU (jeśli jest to wystarczająco duży zasilacz). Możesz wtedy zamknąć całość lub pozostawić otwartą. Dodanie monitora do platformy wydobywczej GPU nie tylko sprawi, że będzie wyglądał fajnie, ale będzie również oznaczać, że możesz go używać w mniejszym obszarze domu lub biura!

    Wniosek

    Więc to jest to! To mój przewodnik po budowaniu platformy górniczej. Chociaż mogą wyglądać na supernowoczesne, nie są takie trudne do skonfigurowania!

    Jest jeszcze kilka rzeczy, o których warto wspomnieć, zanim skończę ten przewodnik. Po pierwsze, powinieneś rozejrzeć się za dostawcą energii o najlepszej cenie. Możesz pomyśleć, że najdroższą częścią kryptowaluty wydobywczej jest cena części, których używasz do budowy platformy wydobywczej. Jednak mylisz się! Energia elektryczna poważnie wpłynie na Twoje zyski. Zawsze wybieraj najtańszego dostawcę.

    Jeśli chodzi o osiąganie zysków, wiele osób decyduje się na to handluj Ethereum. Jeśli zdecydujesz się na to, wybierz Coinbase, Binance lub Coinmama. Te giełdy kryptowalut należą do najbardziej niezawodnych.

    Nie warto też kupować używanych procesorów graficznych do swojej platformy wydobywczej. Mogą z góry zaoszczędzić trochę pieniędzy, ale jest mało prawdopodobne, aby działały tak wydajnie, jak nowe, a ich oczekiwana długość życia będzie znacznie niższa!

    Mamy nadzieję, że dzięki wskazówkom, które przekazałem w tym przewodniku, jesteście teraz gotowi do rozpoczęcia budowy swojej pierwszej platformy wydobywczej Ethereum.

    Teraz, gdy wszystko skończyliśmy. Co myślisz? Czy będziesz budować swój sprzęt? Z przyjemnością prześlesz poniżej kilka zdjęć ukończonych budowli!

    Mike Owergreen Administrator
    Sorry! The Author has not filled his profile.
    follow me