Co to jest Bitcoin Cash?

Od Bitcoin (BTC) staje się coraz bardziej popularne, stał się czas potrzebny na przetworzenie transakcji wolniej i wolniej. Złożył również koszt każdej transakcji droższe dla nadawcy.

Aby ulepszyć obecny system Bitcoin, Bitcoin Cash (BCH) został utworzony! I wydaje się, że jak dotąd wykonują świetną robotę – chociaż został wydany dopiero w sierpniu 2017 r., Bitcoin Cash stał się już 5 najlepszych kryptowalut! Jest to dość oczywiste, patrząc na sposób handlu na niektórych popularnych giełdach, zbyt.

Ale czy nadal zadajesz sobie pytanie „czym jest Bitcoin Cash?”, Nie martw się – wszystko zostanie ujawnione w tym artykule!

Ten przewodnik powie Ci wszystko, co musisz wiedzieć o pytaniu o Bitcoin Cash, dlaczego został utworzony i co faktycznie robi.

Gdy zrozumiesz podstawy, wyjaśnimy, jak możesz kup Bitcoin Cash. Ponieważ będziesz musiał gdzieś przechowywać swoje krypto, powinieneś również rozważyć zdobycie siebie bezpieczny portfel, zbyt! Również dla tych, którzy czują się naprawdę odważni, pokażemy również jak to wydobywać!

Więc na co czekasz, chodźmy i zobaczmy, czym jest Bitcoin Cash i jak to się zaczęło!

Szukasz najbezpieczniejszego miejsca na zakup BTC? Poniżej zebrałem najlepiej oceniane giełdy kryptowalut, które zostały zatwierdzone jako najbezpieczniejsze platformy do kupowania BTC, więc spójrz.

Dostawca Visa / Mastercard Dostępne Crypto Nasz wynik Recenzja Coinbase TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Litecoin
 • + 30 więcej

9.8 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja Binance TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Cardano
 • + 150 więcej

9.6 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja Coinmama TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Bitcoin Cash
 • +7 więcej

9.4 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja Kraken TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • DZIARSKOŚĆ
 • + 37 więcej

9.1 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja eToro TAK

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Ethereum
 • +3 więcej

8.6 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja KuCoin TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Monero
 • + 210 więcej

8.5 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Gemini Exchange Review TAK

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Ethereum
 • +21 więcej

8.4 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Najbardziej popularny 729 Recenzje 9.8 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję Wybór redakcji 1279 Recenzje 9.6 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 816 Recenzje 9.4 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 1174 Recenzje 9.1 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 453 Recenzje 8.6 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 563 Recenzje 8.5 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 603 Recenzje 8.4 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję


Plusy

 • Szybki czas transakcji
 • Niskie opłaty transakcyjne
 • Lepsza skalowalność niż Bitcoin

Cons

 • Odchodzi od początkowej filozofii Bitcoina
 • Niskie zaufanie wśród społeczności kryptowalutowych

Co to jest Bitcoin Cash: jak to się zaczęło?

Wszystko zaczęło się od umów i nieporozumień jak ulepszyć technologię Bitcoin. Widzisz, jednym z problemów z Bitcoinem jest to, że używa go więcej osób, sieci potrzebują coraz więcej czasu na przetworzenie transakcji. Oznacza to również, że opłaty transakcyjne stają się droższe!

Co to jest Bitcoin Cash: Porównanie Bitcoin i Bitcoin Cash.Bitcoin kontra Bitcoin Cash | Źródło: vastava

Entuzjaści bitcoinów zrozumieli, że staje się to dużym problemem, szczególnie teraz kryptowaluta stawała się tak popularna. Aby pomóc w znalezieniu rozwiązania, sugerowali programiści dwa różne pomysły.

Pomysł 1: Zmień format każdego bloku

Oto przykład z prawdziwego świata: pomyśl o zapisaniu każdej transakcji Bitcoin na czystej kartce papieru. Po pierwsze, musisz zapisz adresy portfela zarówno nadawcy, jak i odbiorcy. Następnie musisz napisać indywidualne podpisy dla każdej transakcji.

Pomyśl o tym, zajęłoby to sporo miejsca na twojej kartce papieru!

Tak więc jedna grupa programistów zasugerowała podzielenie jednej kartki papieru na dwie. Jedna kartka zawierałaby adresy nadawcy i odbiorcy, a druga zawierałaby podpisy.

Zasadniczo, ponieważ na papierze byłoby więcej miejsca, można by przetworzyć więcej transakcji!

Pomysł 2: Zwiększony rozmiar bloku

Sądziła tak inna grupa programistów to był zły pomysł. Dlaczego? Cóż, chociaż zmiana formatu każdego bloku technicznie zwiększyłaby prędkość transakcji Bitcoin, byłoby to tylko tymczasowe rozwiązanie. Tak więc, gdy sieć Bitcoin stanie się jeszcze bardziej popularna, będzie wymagała kolejnej aktualizacji.

Myśleli, że najlepszym sposobem rozwiązania problemu z szybkością Bitcoina jest zwiększyć maksymalny rozmiar bloku.

Co to jest Bitcoin Cash: Rozmiar bloku Bitcoin w ciągu ostatnich 7 lat.Źródło: bitinformant

Korzystając z tego samego rzeczywistego przykładu co powyżej: wyobraź sobie, że oryginalny arkusz papieru miał 10 mm długości. To jest rozmiar bloku (w przypadku Bitcoin był to 1 MB). Zasugerowano, że zwiększając rozmiar bloku, można przetworzyć więcej transakcji.

Pomyśleli więc o zwiększeniu arkusza papieru o 2 razy lub do 20 mm długości (2 MB w przypadku Bitcoin)! To, na co ta idea pozwoliła, to również maksymalny rozmiar bloku wzrosła o 8 razy, jeśli będzie to potrzebne w przyszłości.

Głównym argumentem było to, że aby Bitcoin stał się codziennym systemem płatności, potrzebował większych rozmiarów bloków. W przeciwnym razie bardziej przypominałoby złoto niż pieniądze!

Który pomysł był najpopularniejszy?

Każdy, kto zastanawia się, czym jest Bitcoin Cash, powinien być tego świadomy w przypadku Bitcoin, nikt nie może wprowadzać zmian w systemie, chyba że większość ludzi się na to zgodzi. Tak więc, aby zdecydować, która opcja została wybrana, przeszedł pod głosowanie! Czy potrafisz zgadnąć, który pomysł wygrał? Pomysł 1!

Pomysł 1 otrzymany 97% głosów! Jednak aby łańcuch blokowy Bitcoin mógł dokonać tej zmiany, system musiał wykonać miękki fork.

Oczywiście grupa programistów, którzy woleli rozwiązanie z pomysłu 2, nie była zadowolona z ostatecznej decyzji. Postanowili więc wykonać hard fork, który stworzył Bitcoin Cash!

Uwaga: Kiedy mówię o widelcu, oznacza to, że wprowadzane są zmiany w projekcie łańcucha bloków. Kiedy dochodzi do miękkiego rozwidlenia, oznacza to zmianę pewnych reguł, ale nowe bloki są nadal rozpoznawane przez oryginalne oprogramowanie. Jednak w hard forku nowe bloki działają na oddzielnym łańcuchu bloków – podobnie jak Bitcoin Cash!

Cóż, teraz, gdy znasz już historię forka Bitcoin Cash, znajdźmy odpowiedź na pytanie „czym jest Bitcoin Cash?”.

Co robi Bitcoin Cash?

Bitcoin Cash został oficjalnie wydany w sierpniu 2017 roku. Jego technologia jest bardzo podobna do Bitcoin, jest też taka sama ilość monet – 21 milionów.

Każdy, kto posiadał Bitcoin w dniu utworzenia Bitcoin Cash, automatycznie otrzymywał darmową Bitcoin Cash! Szczęśliwi ludzie, którzy trzymali Bitcoin, otrzymali Bitcoin Cash w stosunku 1: 1. Tak to prawda! Gdybyś trzymał 1 Bitcoin w momencie tworzenia Bitcoin Cash, natychmiast otrzymałeś 1 Bitcoin Cash.

Co to jest Bitcoin Cash: Bitcoin za kilka dolarów.

Jedna z częstszych odpowiedzi na to pytanie "co to jest Bitcoin Cash?" jest to, że głównym celem Bitcoin Cash ma być używany jako system płatności. Oznacza to, że podobnie jak oryginalny klient Bitcoin, ludzie mogą wysyłać i odbierać środki. Jednak technologia Bitcoin Cash pozwala na znacznie szybsze czasy transakcji, i niższe opłaty transakcyjne!

Wiele osób myślało, że ci, którzy otrzymali darmowy Bitcoin Cash, sprzedadzą go tak szybko, jak to możliwe, ale tak się nie stało. Ponieważ został wydany w sierpniu 2017 r, Bitcoin Cash osiągnął bardzo dobre wyniki. Obecnie jest to 5 najpopularniejszych kryptowalut i jest również notowana na Coinbase.

Notowanie na Coinbase to ogromna sprawa, ponieważ są to najpopularniejsze i najbardziej znane giełdy na świecie! Coinbase wymienia tylko 4 różne kryptowaluty, więc fakt, że wymienili Bitcoin Cash, zwiększa wiarygodność i świadomość wokół projektu.

Co to jest Bitcoin Cash: aplikacja Bitcoin Cash.

Ponieważ kryptowaluta jest wciąż w początkowej fazie, niewielu kupców ją jeszcze akceptuje, zwłaszcza w porównaniu z Bitcoinem. Jednak w miarę jak Bitcoin Cash staje się coraz bardziej popularny, nowi sprzedawcy zaczynają akceptować go jako metodę płatności.

Jest fajna strona internetowa o nazwie AkceptujBitcoinCash który zawiera listę wszystkich różnych sprzedawców, którzy pozwalają na korzystanie z Bitcoin Cash. Obejmują takie rzeczy jak nocleg, muzyka, kasyna, Perfumy, zdatność produkty, ubranie i wiele więcej! Zgadnij co? Jeśli mieszkasz w RPA, możesz nawet zapłacić za poradę prawną za pomocą Bitcoin Cash!

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Jak kupić Bitcoin Cash?

Chociaż nie musisz już pytać „co to jest Bitcoin Cash?”, Możesz potrzebować pomocy kupując trochę!

Najłatwiejszy sposób zrobić to na giełdzie brokerskiej. Najpopularniejszym z nich jest Coinbase, ponieważ jest świetny dla początkujących. Możesz kupić Bitcoin Cash za pomocą swojego waluta fiducjarna za pomocą karty kredytowej / debetowej lub konta bankowego.

Aby jeszcze bardziej ułatwić Ci to zadanie, przedstawimy Ci przewodnik krok po kroku, jak kupować Bitcoin Cash w Coinbase! Po pierwsze, będziesz musiał otwórz konto w Coinbase.

Otwarcie konta w Coinbase

 1. Odwiedzić Strona główna Coinbase, i kliknij Zapisz się.
 2. W tym momencie będziesz musiał tylko Wpisz swoje imię, adres e-mail, i utwórz bezpieczne hasło.
 3. Będziesz wtedy musiał zweryfikuj swój numer telefonu komórkowego. Więc wprowadź kod, który jest wysyłany na Twój telefon do strony Coinbase.

Teraz powinieneś być w stanie zalogować się na swoje konto Coinbase! Teraz musisz zweryfikować Twoją tożsamość.

zweryfikować Twoją tożsamość

1. Najpierw kliknij Kupić sprzedać na górze strony.Co to jest Bitcoin Cash: jak kupować lub sprzedawać w Coinbase.

2. Coinbase poinformuje Cię teraz, że musisz dodać metodę płatności, aby zakończyć konfigurację konta. Kliknij Dodaj metodę płatności.Co to jest Bitcoin Cash: wybór metody płatności w Coinbase.

3. Otrzymujesz dwie możliwości. Możesz dodać kartę kredytową / debetową lub konto bankowe. Najszybszym sposobem zakupu Bitcoin Cash jest karta kredytowa / debetowa. Więc wybierzemy tę opcję.Co to jest Bitcoin Cash: dodanie konta bankowego lub karty kredytowej na Coinbase.

4. Będziesz wtedy musiał prześlij swój identyfikator. Jest to wymagane w większości giełd, gdy chcesz użyć karty kredytowej / debetowej. Kliknij Prześlij identyfikator.

5. Coinbase oferuje trzy opcje. Możesz prześlij swój paszport, prawo jazdy, lub a dowód osobisty lub paszport. Kliknij ten, który chcesz przesłać.Co to jest Bitcoin Cash: wybór typu identyfikatora.

6. Teraz musisz zdecydować, w jaki sposób chcesz przesłać swój identyfikator. Możesz to zrobić za pomocą kamery internetowej, telefonu komórkowego lub po prostu przesłać plik z komputera. Wybierz metodę, której chcesz użyć.

Co to jest Bitcoin Cash: wybierz załadowanie obrazu na Coinbase.

7. Jeśli poprawnie załadowałeś swój identyfikator, zobaczysz poniższy komunikat. Jeśli pojawia się błąd, jest to prawdopodobnie spowodowane tym, że jakość obrazu nie była wystarczająco wysoka. Spróbuj ponownie, aż zostanie potwierdzona.

Co to jest Bitcoin Cash: sukces weryfikacji konta.

Gratulacje! Teraz wiesz, czym jest Bitcoin Cash, a Twoja tożsamość została zweryfikowana. Jednak zanim faktycznie będziesz mógł kupić Bitcoin Cash, będziesz musiał dodaj szczegóły płatności.

Dodaj szczegóły płatności do Coinbase

1. Tutaj musisz podać swój adres rozliczeniowy. Musi pasować do adresu Twojej karty kredytowej / debetowej, w przeciwnym razie pojawi się błąd!

Co to jest Bitcoin Cash: szczegóły płatności na koncie.

2. Zostaniesz poproszony o podanie danych swojej karty kredytowej / debetowej. Nie martw się, Coinbase ma wysoki poziom bezpieczeństwa, więc Twoje dane są bezpieczne. Gdy to zrobisz, kliknij Dodaj kartę.Co to jest Bitcoin Cash: dodanie karty kredytowej do Coinbase.

Gratulacje! Nie zweryfikowałeś swojej tożsamości, a także dodałeś kartę kredytową / debetową. Teraz możesz kupić Bitcoin Cash!

Jak kupić gotówkę Bitcoin w Coinbase

1. Najpierw kliknij Kupić sprzedać na górze strony. Następnie kliknij Bitcoin Cash.Co to jest Bitcoin Cash: wybór kupna gotówki Bitcoin w Coinbase.

2. Jak widać na poniższym obrazku, musisz podać ilość gotówki Bitcoin, którą chcesz kupić. W naszym przykładzie chcemy kupić Bitcoin Cash o wartości 100 euro, więc to właśnie wpisaliśmy w polu. Zauważysz, że pudełko BCH aktualizuje się. W czasie naszego handlu odbieramy 0,12377315 Bitcoin Cash w zamian za 100 euro. Jednak będzie się to zmieniać w zależności od ceny rynkowej w momencie zakupu.

Uwaga: Zastanawiasz się „co to jest BCH”? BCH to kod waluty Bitcoin Cash. Podobnie jak w przypadku prawdziwych pieniędzy, gdzie USD to dolary amerykańskie, a GBP to funty brytyjskie, każda kryptowaluta ma swój własny kod.

Co to jest Bitcoin Cash: tygodniowy limit konta Coinbase.

3. Po kliknięciu Kup natychmiastową gotówkę Bitcoin, Coinbase poprosi Cię o potwierdzenie szczegółów płatności. Kliknij Potwierdzać.

I to wszystko, to takie proste! Właśnie dokonałeś pierwszego zakupu Bitcoin Cash.

BCH można również kupić za pośrednictwem Simplex – zrobiłbyś to kartą kredytową lub debetową, co zapewnia, że ​​proces będzie się odbywał szybko i płynnie, bez żadnych problemów związanych z bezpieczeństwem po drodze.

Możliwe jest również kupienie Bitcoin Cash z giełdy krypto-za-kryptowalutowej. To tutaj dokonujesz wpłaty za pomocą innej kryptowaluty (takiej jak Bitcoin) i wymieniasz ją na Bitcoin Cash. Większość głównych giełd będzie zawierać Bitcoin Cash, ponieważ jest to jedna z najpopularniejszych monet na rynku.

Jeśli do tej pory postępowałeś zgodnie z naszym przewodnikiem, powinieneś być w stanie łatwo odpowiedzieć „co to jest Bitcoin Cash”, a teraz wiesz, jak go kupić! Następnie wyjaśnię Wydobywanie gotówki Bitcoin.

Jak wydobywa się gotówkę Bitcoin?

Podobnie jak większość kryptowalut, Bitcoin Cash jest zdecentralizowane. Oznacza to, że żadna osoba ani organ nie ma kontroli nad siecią.

Uwaga: Jeśli ktoś kontroluje sieć, oznacza to, że jest to sieć scentralizowana. Pomyśl o Yahoo. Wszystkie ich dane są przechowywane na scentralizowanym serwerze. Kiedy ich serwery zostały zhakowane w 2015 roku, hakerzy uzyskali dostęp do ponad 500 milionów kont! Nie byłoby to możliwe w zdecentralizowanej sieci, takiej jak Bitcoin Cash.

Jednak dla zdecentralizowany system do działania, wymaga węzły (komputery) do zweryfikować transakcje.

Jak więc weryfikowane są transakcje? Ludzie znani jako górnicy wykorzystują moc obliczeniową do rozwiązywać równania matematyczne na blockchainie. Gdy węzeł w sieci rozwiązuje równanie matematyczne, weryfikuje blok transakcji. Następnie otrzymuje nagrodę za weryfikację transakcji.

Ta nagroda, w przypadku wydobywania Bitcoin Cash, wynosi monetę Bitcoin Cash.

Co to jest Bitcoin Cash?

Jednak obecnie coraz trudniej jest zarobić na wydobyciu. Konkurencja jest tak duża, że ​​nagradzani są tylko ci, którzy są w stanie wygenerować ogromne ilości mocy obliczeniowej. Aby wygenerować wystarczającą moc obliczeniową do stać się odnoszącym sukcesy górnikiem, musisz zainwestować DUŻO pieniędzy (a ja mówię o dziesiątkach tysięcy dolarów)!

Jednak są inne opcje dla wszystkich początkujących! Jest coś, co nazywa się „basenem wydobywczym”. Tutaj dołączasz do sieci innych górników. Razem łączysz swoją moc obliczeniową, aby spróbować rozwiązać równania matematyczne, aby zdobyć nagrodę Bitcoin Cash. Jeśli Twoja pula wydobywcza pomyślnie zweryfikuje transakcję Bitcoin Cash, nagroda jest równo dzielona między twoją pulę wydobywczą!

Fajne hę?

Cóż, dołączenie do puli wydobywczej jest proste – możesz dowiedzieć się więcej, odwiedzając jedną z tych witryn:

Wydobywanie Bitcoin Cash to świetny sposób na zarabianie Bitcoin Cash, jeśli masz do tego odpowiednie oprogramowanie i sprzęt. Jeśli jednak nie, inwestycja w monetę Bitcoin Cash może być dla Ciebie lepszą opcją!

(To nie jest jednak rada finansowa… Po prostu mówię!)

Porównaj Bitcoin Cash obok innych

Czy wiedziałeś?

Porównaj Bitcoin Cash obok innych

Wszystkie giełdy kryptowalut mogą wyglądać podobnie do Ciebie, ale są NIE wszystko to samo!

Tak! Pokaż tabelę porównawczą

Wniosek

Jeśli przeczytasz ten przewodnik od początku do końca, nie powinieneś już zadawać sobie pytania „czym jest Bitcoin Cash?”. Zamiast, powinieneś dobrze rozumieć, dlaczego został stworzony i jak działa!

Nie tylko to, ale ci pokazałem jak dokonać pierwszej inwestycji w Bitcoin Cash (to znaczy, jeśli chcesz). Istnieje kilka innych metod zakupu Bitcoin Cash innych niż Coinbase, ale dla początkujących uważam, że Coinbase jest najbardziej preferowanym wyborem!

Proces zakupu powinien wyglądać mniej więcej tak:

 • Zakładasz konto na Coinbase;
 • Przejdź przez proces weryfikacja Twojej tożsamości i ustanowienie wszystkich środków bezpieczeństwa;
 • Wybierać odpowiednią metodę płatności, i krypto, które chcesz kupić;
 • Dokonaj zakupu – to wszystko! Teraz pozostaje Ci tylko przenieść swoje monety do bezpiecznego portfela – Księga główna i Trezor są najczęściej używanymi portfelami na zimno, do których możesz zajrzeć.

Alternatywą dla zakupu Bitcoin Cash w ten sposób jest skorzystanie z usług Simplex. Simplex to firma fintech, która umożliwia bezpieczny zakup kryptowalut kartą kredytową lub debetową – jest szybki, prosty i bezpieczny!

Powinieneś także dobrze rozumieć znaczenie górnictwa, i jak możesz zostać górnikiem. Pamiętaj, że wydobywanie Bitcoin Cash nie zawsze jest opłacalne i wymaga niewielkiej inwestycji, zanim zaczniesz.

Co myślisz o przewodniku „Czym jest Bitcoin Cash”? Czy uważasz, że programiści podjęli właściwą decyzję, aby stworzyć Bitcoin Cash? A może wolisz starego, dobrego Bitcoina?

Bardzo chciałbym usłyszeć Twoje myśli. Więc nie wstydź się, zostaw komentarz!

Treści publikowane na tej stronie nie mają na celu udzielania jakichkolwiek porad finansowych, inwestycyjnych, handlowych ani żadnej innej formy. BitDegree.org nie popiera ani nie sugeruje kupna, sprzedaży lub posiadania jakiejkolwiek kryptowaluty. Przed podjęciem decyzji dotyczących inwestycji finansowych skonsultuj się z doradcą finansowym.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map