Co to jest Bitcoin i jak działa Bitcoin?

Pytania, które wszyscy zastanawiali się przynajmniej raz w 2017 roku: co to jest Bitcoin i jak działa Bitcoin?

Bitcoin składa się z dwóch słów: „Kawałek” & „Moneta”. Jeśli podzielisz informacje wewnątrz komputerów na mniejsze części, zobaczysz jedynki i zera. Nazywa się to bitami. Wiesz już o monetach.

…i czym są Bitcoiny?

Bitcoiny to po prostu liczba mnoga Bitcoin. Są to monety przechowywane w komputerach. Nie są fizyczne i istnieją tylko w świecie cyfrowym! Dlatego Bitcoin i inne kryptowaluty są często nazywane walutami cyfrowymi.

Na początku może się to wydawać dość zagmatwane, ale w tym przewodniku dam radę Tak proste, jak to możliwe – witamy w Bitcoin dla początkujących! Pod koniec przewodnika nawet początkujący zrozumieją, czym jest Bitcoin, jak zdobyć Bitcoin i jak go używać.

Zastanów się też nad wypróbowaniem niektórych niezawodny giełdy kryptowalut (tj. Coinbase lub Binance), jeśli planujesz kupować lub sprzedawać Bitcoin! Co więcej, ważne jest, aby trzymać swoje Bitcoiny w środku bezpieczne portfele, rozważ opcje sprzętowe, takie jak Ledger Nano S i Trezor.

Warto też wiedzieć, że najprostszy sposób kup Bitcoiny za swój kredyt karta jest obsługiwana przez Simplex – wolne od oszustw przetwarzanie płatności. Wybór nalezy do ciebie.

Zaczynajmy!

Szukasz najbezpieczniejszego miejsca na zakup BTC? Poniżej zebrałem najlepiej oceniane giełdy kryptowalut, które zostały zatwierdzone jako najbezpieczniejsze platformy do kupowania BTC, więc spójrz.

Dostawca Visa / Mastercard Dostępne Crypto Nasz wynik Recenzja Coinbase TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Litecoin
 • + 30 więcej

9.8 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja Binance TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Cardano
 • + 150 więcej

9.6 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja Coinmama TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Bitcoin Cash
 • +7 więcej

9.4 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja Kraken TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • DZIARSKOŚĆ
 • + 37 więcej

9.1 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja eToro TAK

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Ethereum
 • +3 więcej

8.6 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja KuCoin TAK


 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Monero
 • + 210 więcej

8.5 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Gemini Exchange Review TAK

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Ethereum
 • +21 więcej

8.4 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Najbardziej popularny 729 Recenzje 9.8 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję Wybór redakcji 1279 Recenzje 9.6 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 816 Recenzje 9.4 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 1174 Recenzje 9.1 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 453 Recenzje 8.6 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 563 Recenzje 8.5 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 603 Recenzje 8.4 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję

Plusy

 • Przezroczystość
 • Zdecentralizowane
 • Wspierane przez społeczność
 • Brak weryfikacji dla nowych użytkowników

Cons

 • Różne opłaty
 • Nie tak szybko w porównaniu do innych kryptowalut

Jak działa Bitcoin? Dlaczego wymyślono Bitcoin?

Zacznijmy od podstaw…

Tam są trzy typy ludzi na tym świecie: producent, konsument, i pośrednik. Jeśli chcesz sprzedawać książkę na Amazon, musisz dużo zapłacić 40-50% opłaty. Tak jest w prawie każdej branży! Pośrednik zawsze bierze dużą część pieniędzy producenta.

Aby zrozumieć, czym jest Bitcoin, ważne jest, aby wiedzieć dlaczego został stworzony. Bitcoin został wymyślony usunąć jeden rodzaj pośrednikówbanki. Jeśli chcesz przelać 5000 USD ze swojego kraju znajomemu w Wielkiej Brytanii, pieniądze muszą przejść przez bank w Twoim kraju. Pobierają opłatę za przetwarzanie. Gdy pieniądze dotrą do banku w Wielkiej Brytanii, bank znajomego również pobiera opłatę.

Jak działa Bitcoin: stos kryptowalut.

Problemem są nie tylko opłaty dane, które przechowują. Banki przechowują wiele prywatnych danych o swoich klientach. W ciągu ostatnich 10 lat włamano się do wielu banków bardzo niebezpieczne dla osób korzystających z tych banków. Dlatego ważne jest, aby zrozumieć jak działa Bitcoin.

W przeciwieństwie do Bitcoin, banki mogą zamrażać / blokować rachunki osób kiedy chcą. Mają zbyt dużą kontrolę nad ludźmi korzystającymi z banków i nadużywają swojej władzy. Banki odegrały dużą rolę w kryzys finansowy 2008 r, zbyt. Bitcoin wystartował w 2009 roku, tuż po tym kryzysie. Wiele osób uważa, że ​​kryzys był jednym z powodów powstania Bitcoina.

Kto stworzył Bitcoin? Twórca Bitcoin jest nieznany. Użyto nazwy Satoshi Nakamoto, ale to było fałszywe imię i nikt nie wie, kto jest prawdziwym twórcą.

Rozwiązaniem było zbudowanie tego systemu nie ma jednej władzy (jak bank). Pojedynczy organ nie powinien mieć uprawnień do kontrolowania ludzi. Banki i rządy kontrolowały waluty, więc trzeba było stworzyć nową walutę.

Rozwiązaniem jest Bitcoin: nie ma jednej władzy. Oznacza to, że nie ma banków, systemu PayPal, żadnego rządu, który mógłby nakazać bankowi zamrożenie konta. To świetnie, prawda? Wszyscy myślą teraz o pytaniu „jak działa bitcoin?”.

Jak działa Bitcoin?

Twórca Bitcoina stworzył trzy główne koncepcje dla Bitcoinów, które są niezbędne do zrozumienia zasad Bitcoin:

Przyjrzyjmy się bliżej każdej koncepcji.

Zdecentralizowane sieci

Gdy wchodzisz do przeglądarki internetowej i wpisujesz „www.google.com”, Twój komputer rozpoczyna rozmowę z komputerami Google. Następnie oba komputery zaczynają ze sobą rozmawiać, a Twoja przeglądarka wyświetla obrazy, przyciski itp. Gdyby serwery Google były z jakiegoś powodu wyłączone, nie byłbyś w stanie zobaczyć tych obrazów i przycisków. Dzieje się tak, ponieważ dane są przechowywane w scentralizowanej sieci – jest w jednym miejscu.

Jak działa Bitcoin: scentralizowane i zdecentralizowane aplikacje.

Aby zrozumieć, jak działa Bitcoin, ważne jest, aby dowiedzieć się, co to jest zdecentralizowana sieć. W zdecentralizowanej sieci dane są wszędzie. Gdyby Google używał zdecentralizowanej sieci, nadal byłbyś w stanie zobaczyć dane, ponieważ są one wszędzie, a nie tylko w jednym miejscu. Oznacza to, że Google nigdy nie przejdzie w tryb offline!

Kryptografia

Podczas II wojny światowej, kryptografia był często używany. Przekształcał wiadomości radiowe w kod, którego nikt nie mógł odczytać. Aby ją przeczytać, musisz przekonwertować z powrotem na oryginalną wiadomość. Aby to zrobić, potrzebujesz klucz. Było to możliwe dzięki formułom matematycznym!

Bitcoin wykorzystuje kryptografię w ten sam sposób. Zamiast konwertować wiadomości radiowe, Bitcoin używa kryptografii do konwersji Data transakcji. Dlatego nazywa się Bitcoin kryptowaluta. Wiedza o tym przybliża Cię o krok do zrozumienia, jak działa Bitcoin.

Bitcoin robi to za pomocą blockchain. Twórca Bitcoina wynalazł technologię blockchain!

Podaż i popyt

W zeszłym tygodniu, kiedy John odwiedził piekarnię, zostało tylko jedno ciasto. Cztery inne osoby też tego chciały. Zwykle ciasto kosztuje tylko 2 dolary. Ale ponieważ 4 inne osoby chciały tego ciasta, musiał za niego zapłacić 10 dolarów.

To jest główna koncepcja podaż i popyt: kiedy coś jest ograniczony, ma większą wartość. Im więcej ludzi tego chce, tym bardziej wzrośnie jego cena. Działa tak samo jak rzadkie samochody zabytkowe.

Jak działa Bitcoin: dostawa i amp; żądanie.

Bitcoin używa tej samej koncepcji. Podaż Bitcoinów jest ograniczona. Bitcoin jest produkowany pod adresem stała stawka, która z czasem będzie się zmniejszać – co cztery lata zmniejsza się o połowę. Bitcoin ma limit 21 milionów monet; gdy pojawi się 21 milionów Bitcoinów, nie będzie można tworzyć więcej monet. Ile jest obecnie bitcoinów? Cóż, obecnie (27.07.20) są 18,5 mln Utworzono Bitcoiny. Przed nami jeszcze długa, długa droga, zanim osiągnie 21 milionów!

To odpowiada części „Jak działa Bitcoin?”, Ale nie odpowiada na wszystkie pytania. Aby naprawdę dowiedzieć się, jak działa Bitcoin, powinniśmy przejść do tego, jak działa Transakcje Bitcoin praca…

Jak odbywają się transakcje?

Zobaczmy teraz, jak te koncepcje współdziałają. Aby rejestrować transakcje, musimy je wprowadzić bazę danych (jak arkusz Excela).

Zwykle byłoby to przechowywane w jednym miejscu w scentralizowanej sieci. Ale ponieważ Bitcoin używa zdecentralizowana sieć, baza danych Bitcoin jest udostępniana. Ta udostępniona baza danych jest znana jako rozproszona księga i jest dostępny za pomocą łańcucha bloków. Aby dowiedzieć się więcej o technologii blockchain i lepiej zrozumieć, czym są Bitcoiny z perspektywy łańcucha bloków, przeczytaj moje "Blockchain Explained" przewodnik.

Aby wysłać komuś Bitcoiny, musisz podpisać cyfrowo wiadomość, która mówi: „Wysyłam 50 Bitcoinów do Petera”. Wiadomość zostanie następnie rozesłana do wszystkich komputerów w sieci. Przechowują Twoją wiadomość w bazie danych / księdze.

Czy ktoś może sfałszować moją tożsamość?

Kiedy tworzysz portfel Bitcoin (do przechowywania Bitcoinów), otrzymujesz klucz publiczny i klucz prywatny. Klucze publiczne i klucze prywatne to zestaw długich cyfr i liter; są jak nazwa użytkownika i hasło. Oba są bardzo ważne aby naprawdę zrozumieć, jak działa Bitcoin.

Ludzie potrzebują twojego klucz publiczny jeśli chcą wysłać Ci pieniądze. Ponieważ jest to tylko zbiór liczb i cyfr, nikt nie musi znać Twojego imienia i nazwiska, adresu e-mail itp. To sprawia, że ​​użytkownicy Bitcoin są anonimowi!

Jak działa Bitcoin: klucz prywatny portfela Blockchain.

Co do twojego prywatny klucz, nigdy nie powinieneś pozwalać nikomu tego zobaczyć. W łańcuchu bloków Twój klucz prywatny to Twoja tożsamość. Używasz klucza prywatnego, aby uzyskać dostęp do swojego Bitcoina. Jeśli ktoś to zobaczy, może ukraść wszystkie Twoje Bitcoiny – więc bądź bardzo ostrożny!

Więc tak, technicznie rzecz biorąc, twoja tożsamość może zostać sfałszowana. Jeśli ktoś otrzyma Twój klucz prywatny, może go użyć do wysłania Bitcoinów z Twojego portfela do swojego portfela. Dlatego musisz bardzo, bardzo bezpiecznie przechowywać swój klucz prywatny.

Twoja prawdziwa tożsamość (imię i nazwisko, adres itp.) Nie może jednak zostać sfałszowana, ponieważ nie musisz jej używać do wysyłania lub odbierania Bitcoinów.

Czy ktoś może dwukrotnie wydać Bitcoin?

Transakcje Bitcoin są grupowane i przechowywane w blokach. Te bloki są połączone ze sobą w szereg. Dlatego nazywa się to blockchainem.

Każda transakcja w bloku ma klucz publiczny napisane na nim. Jeśli jest to Twój Bitcoin, będzie to Twój klucz prywatny, który jest na nim zapisany. Ponieważ każdy blok jest połączony z blokiem przed nim, żaden Bitcoin nie może zostać wydany dwa razy.

Jak działa Bitcoin: mężczyzna trzymający Bitcoin.

Zrozummy, jak działa Bitcoin kilka przykładów z życia wziętych. Gdyby ktoś próbował dwukrotnie wysłać ten sam Bitcoin, stałoby się tak:

 1. David wysyła Johnowi Bitcoin;
 2. Transakcja jest przechowywana w bloku w łańcuchu bloków;
 3. Następnego dnia David próbuje wysłać ten sam Bitcoin komuś innemu;
 4. Transakcja Bitcoin przechodzi do bieżącego bloku w łańcuchu bloków;
 5. Komputery obsługujące łańcuch bloków sprawdzają ostatni blok, w którym został użyty Bitcoin;
 6. W ostatnim bloku, w którym Bitcoin został użyty, transakcja mówi, że Bitcoin został wysłany do klucza publicznego Johna.

Ponieważ to nie jest klucz publiczny Johna, który znajduje się na bitcoinie wysyłanym do bieżącego bloku, komputery obsługujące łańcuch bloków nie pozwalają na użycie Bitcoina.

Co zrobić, jeśli ktoś spróbuje manipulować blokami?

Jeśli ktoś spróbuje zmienić dane transakcji w jednym z bloków, zmieni to tylko we własnej wersji, tak jak w dokumencie programu Microsoft Word przechowywanym na Twoim komputerze.

To jeden z kluczowych elementów tego, jak działa Bitcoin. Aby zmiana została wprowadzona do udostępnionej bazy danych, tak aby była dostępna dla wszystkich wersji, będą musieli to kontrolować 51% komputerów w sieci.

Co się stanie, jeśli ktoś kontroluje 51% komputerów w sieci?

Jest to technicznie możliwe, ale tak jest prawie niemożliwe osiągnąć. Nawet jeśli ktoś włamał się do 51% komputerów w sieci (zwanych również węzłami), istnieje kolejna warstwa zabezpieczeń, która przeszkadza.

Aby dodać nowe bloki do łańcucha bloków, muszą być zaminowany. Ten proces nazywa się wydobywaniem, ponieważ węzły, które to robią, są nagradzane Bitcoinem – tak jak górnicy złota są nagradzani złotem.

Podczas wydobywania węzły muszą przetwarzać transakcje Bitcoin i weryfikować, czy są prawdziwe. Aby to zrobić, muszą rozwiązać problem matematyczny. Gdy problem zostanie rozwiązany, blok transakcji jest weryfikowany i tworzony jest nowy blok. Każdy blok ma nowy problem i nowe rozwiązanie do znalezienia przez górników.

Jak działa Bitcoin: haker pracujący na laptopie.

Pierwszy węzeł, który rozwiązuje ten problem, otrzymuje nowe Bitcoiny. Wydobycie zużywa dużo energii elektrycznej, więc górnicy muszą zostać nagrodzeni!

Kilka bardziej realistycznych wyjaśnień, jak wykonać działanie Bitcoin: oto co by się stało, gdyby haker kontrolował 51% węzłów i próbował zmienić blok:

 1. Haker zmieni dane w bloku, aby Bitcoin został wysłany do jego / jej klucza publicznego;
 2. Ponieważ dane w bloku uległy zmianie, pojawił się nowy problem matematyczny i haker musi go rozwiązać;
 3. Energia elektryczna potrzebna hakerowi do rozwiązania problemu kosztuje więcej niż wartość bitcoina w bloku;
 4. Haker może kontynuować i rozwiązać problem, ale przy okazji straci pieniądze.

Jak widać, przeprowadzanie ataku na łańcuch bloków przez hakera jest prawie bezcelowe. Dlatego jest tak bezpieczny.

Jakie są zalety i wady Bitcoina?

Powinieneś już wiedzieć, jakie są większość zalet Bitcoin po przeczytaniu tego przewodnika. Jednak niewiele o tym rozmawiałem wady, mam ja?

Nadal istnieją korzyści, o których też nie mówiłem, więc zacznijmy od zalet, a następnie przyjrzę się wadom. Wtedy będziesz w pełni wiedział i był ekspertem w kwestii – jak działa Bitcoin?

Zalety Bitcoina

✓ Płatności międzynarodowe są dużo szybsze niż banki;

✓ Opłaty są niskie;

✓ Blockchain – prawie niemożliwe do zhakowania;

✓ Zdecentralizowany – nie można go wyłączyć w jednym miejscu;

✓ Przejrzysty – nie musisz nikomu ufać;

✓ Anonimowe – nie musisz używać swojego imienia i nazwiska;

✓ Wspierane przez społeczność – opłaty są dzielone zamiast iść do jednego punktu (np. Banku lub PayPal);

✓ Brak weryfikacji dla nowych użytkowników – każdy może z niej korzystać.

Brak weryfikacji dla nowych użytkowników: dlaczego jest to takie ważne?

Innym kluczowym elementem działania Bitcoin jest to, że każdy, w dowolnym miejscu na świecie, może wysyłać sobie pieniądze. Nie ma KYC (Znaj swojego klienta) – nie musisz używać identyfikatora do otwierania portfela Bitcoin.

Jak działa Bitcoin: dostęp do banku mobilnego.

W banku przy składaniu wniosku o konto musisz użyć swojego dowodu tożsamości. Z tego powodu, setki milionów ludzi na całym świecie nie ma kont bankowych. Nie mogą wysyłać ani odbierać pieniędzy. Teraz jednak dzięki Bitcoin w końcu mogą!

Płatności międzynarodowe: duża przewaga

Jeśli chcesz wysłać płatność międzynarodową, zwykle zajmuje to 3 lub więcej dni w Twoim banku i kosztuje około 10-15 USD lub więcej. W każdym kraju jest inaczej, ale tak jest kosztowny i zabiera dużo czasu.

Jeśli wyślesz go za pomocą Bitcoin, zajmie to tylko około 10 minut. Czasami trwa to dłużej (do godziny lub dłużej), ale i tak trwa znacznie krócej niż ponad 3 dni, które zajmują banki. Opłata za Bitcoin często się zmienia, a programiści starają się utrzymać ją na jak najniższym poziomie. Obecnie (27.07.20) jest to średnio około 3 dolary.

Jest tani, bo jest bez pośredników (banki, PayPal itp.) do zapłaty! O to właśnie chodzi w Bitcoinie.

Teraz spójrzmy na wada jak działa Bitcoin.

Wady Bitcoina

✗ Górnictwo zużywa dużo energii elektrycznej;

✗ Nie tak szybko, jak inne kryptowaluty;

✗ Opłaty bardzo się zmieniają;

✗ Anonimowe – używane do przestępstw;

✗ Trudne w użyciu – klucze prywatne, klucze publiczne itp.

Opłaty i szybkość: Bitcoin ma prawie 10 lat

Bitcoin wystartował w 2009 roku, pamiętasz? Cóż, to prawie 10 lat temu! Od tego czasu powstało wiele nowszych kryptowalut, które są znacznie szybsze niż Bitcoin. Również, Opłaty za Bitcoin czasami wzrosły do ​​28 USD!

Opłaty wzrosły, ponieważ popularność Bitcoina była zbyt duża, aby sieć Bitcoin mogła sobie z tym poradzić – zbyt wiele osób z niego korzystało. To jest coś, co programiści Bitcoin próbują ulepszyć i jak dotąd wydaje się, że działa. Jak powiedziałem wcześniej, opłaty za Bitcoin spadły z powrotem do 1 dolara!

Bitcoin nie jest łatwy w użyciu

Wadą tego, jak działa Bitcoin, jest to, że potrzebuje klucze prywatne, klucze publiczne, otwieranie i używanie portfela, itd. Nie jest to łatwe dla osób, które nie mają pewności co do korzystania z komputerów. Jeśli chcesz wysłać komuś płatność, musisz wpisać długi zestaw cyfr i liter (ich klucz publiczny) do swojego komputera.

To tak, jak przy pierwszym uruchomieniu przeglądarki internetowej – trzeba było wpisać długą liczbę w pasku adresu. Później adresy (www.), Których używamy dzisiaj, zastąpiły go. Bitcoin musi stać się łatwy w użyciu, aby każdy na świecie mógł go używać, tak jak przeglądanie Internetu.

Energia elektryczna i środowisko

Tak jak mówiłem wcześniej, koszty energii elektrycznej dla wydobycia są wysokie. Górnicy są nagradzani Bitcoinem, więc nadal osiągają zysk. Jednak energia elektryczna wykorzystywana przez górników jest bardzo szkodliwe dla środowiska (teraz znasz pewne wady pytania o to, jak działa Bitcoin).

Inne kryptowaluty, takie jak NEO i Lisk, używają innego systemu wydobywczego, który zużywa znacznie mniej energii elektrycznej. Ten system nazywa się PoS (Dowód stawki).

Jak działa Bitcoin: pylony elektryczne.

Pamiętasz, że w systemie Bitcoin górnik, który najpierw weryfikuje blok, jest tym, który jest nagradzany Bitcoinem? Ten system nazywa się PoW (Dowód pracy). To jak wyścig, prawda??

Dowód pracy

Wszyscy górnicy pracują na tym samym bloku w tym samym czasie, próbując wygrać wyścig. Oznacza to, że wszyscy górnicy zużywają energię elektryczną na każdym utworzonym bloku.

Dowód stawki

W PoS tylko jeden górnik może wydobywać blok. Kiedy tworzony jest następny blok, wybierany jest inny górnik do jego wydobycia. W ten sposób tylko jeden górnik zużywa energię elektryczną na każdym bloku. To dużo tańsze i lepsze dla środowiska!

Rejestr kryminalny Bitcoina

Jedną z najciemniejszych stron tego, jak działa Bitcoin, jest to, że nie musisz używać swojej tożsamości, ponieważ Bitcoin był często w wiadomościach wykorzystywane przez przestępców. Być może słyszałeś o czymś, co się nazywa Jedwabny Szlak. To był rynek ciemna sieć – anonimowa część Internetu, którą należy otworzyć za pomocą specjalnej przeglądarki.

Na Silk Road można było kupić mnóstwo nielegalne rzeczy, i Bitcoin, waluta, która jest używana. Silk Road rozpoczął się w 2011 roku, ale był zamknięty w 2013 roku przez FBI.

To było bardzo źle dla Bitcoin, a niektóre rządy próbowały zakazać kryptowaluty z tego powodu. Jest to największy przykład nadużywania Bitcoina, chociaż przestępstwa mogą się zdarzyć w przypadku wszystkich walut.

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Jak kupić Bitcoin?

Wiesz, jak działa Bitcoin, co to jest, do czego służy i do czego służy. Pozostaje tylko wiedzieć, jak go kupić. Jak więc kupujesz Bitcoiny?

Tam są trzy główne opcje.

Giełdy brokerów

To jest najprostsze sposób, ale zwykle musisz użyć swojej tożsamości. Oznacza to podanie nazwiska, adresu i paszportu / prawa jazdy. Opłaty za wymianę brokerską zwykle wynoszą od 1–5%, ale zależy to od Twojej lokalizacji i sposobu płatności.

Dobrą rzeczą jest to, że możesz płacić przelewem bankowym, kartą debetową / kredytową, a nawet PayPal. polecam Binance ponieważ jest łatwy w użyciu i bardzo niezawodny. Jak działa Bitcoin: mężczyzna rozmawiający przez telefon.

Korzystanie z wymiany brokerskiej przypomina trochę wizytę w biurze podróży, aby zamienić lokalną walutę na walutę obcą (na przykład USD na JPY).

Wymiana P2P (peer-to-peer)

Są jak giełdy brokerów, ale nie używają pośrednika – nie ma brokera. Na przykład John może wysłać pieniądze Amy, a Amy wyśle ​​Johnowi trochę Bitcoinów. Nie ma pośrednika, więc nie płacą żadnych opłat!

Amy zawsze będzie musiała zapłacić Johnowi Bitcoin, ponieważ P2P wymiany użyj pliku usługa escrow. Kiedy John prosi Amy o Bitcoin, Bitcoin jest wysyłany do depozytu. Kiedy John płaci Amy swoje pieniądze, escrow wysyła Johnowi jego pieniądze. John i Amy nie mają kontroli nad depozytem, ​​więc zawsze jest to uczciwe. Sprawiedliwy handel jest jednym z podstawowych elementów zrozumienia, jak działa Bitcoin.

Niektórzy sprzedawcy na giełdach P2P proszą Cię o podanie identyfikatora, ale niektórzy nie. Możliwe jest więc korzystanie z giełd P2P do anonimowego zakupu Bitcoin. Możesz nawet zapłacić gotówką (pieniądze papierowe)!

Możesz również zapłacić przelewem bankowym! Polecam korzystanie z LocalBitcoins.

Bankomaty Bitcoin

To najmniej popularny sposób kupowania Bitcoinów. Na świecie nie ma wielu bankomatów Bitcoin, więc będziesz musiał z nich skorzystać tę mapę aby zobaczyć, czy jest w pobliżu. Jeśli tak, możesz do niego podejść i kupić Bitcoin za gotówkę, ale opłaty są drogie – 5–10%.

Jak działa Bitcoin: Bitcoin ATM.

Nauczyć się więcej o Bankomaty Bitcoin, Giełdy P2P i giełdy brokerskie, przeczytaj nasze poradnik jak kupować kryptowaluty. W tym przewodniku daję Ci pełne instrukcje dotyczące konfiguracji portfela, weryfikacji Twojej tożsamości i kupowania Bitcoinów za pomocą każdej metody płatności.

Porównaj Bitcoin obok siebie z innymi

Czy wiedziałeś?

Porównaj Bitcoin obok siebie z innymi

Wszystkie giełdy kryptowalut mogą wyglądać podobnie do Ciebie, ale są NIE wszystko to samo!

Tak! Pokaż tabelę porównawczą

Wniosek

Wynalazek Bitcoina to dopiero początek. Niektórzy używają Bitcoin i innych kryptowalut zamiast banków, ale nadal nie zastąpiły one całkowicie banków. Jakie są Twoje myśli? Myślisz, że Bitcoin zastąpi banki? Czy też najpierw musi się poprawić?

Odpowiadając na powyższe pytania, możesz sprawdzić, czego nauczyłeś się w tym przewodniku. Możesz także spróbować odpowiedzieć na pytanie „jak działa Bitcoin?” w zaledwie trzech zdaniach. Wypróbuj – to pomoże Ci zapamiętać to, czego się nauczyłeś. Opublikuj swoją odpowiedź w komentarzach!

Na koniec pamiętaj – użyj tylko najbardziej godne zaufania giełdy przy zakupie lub sprzedaży Bitcoinów!

Przejdźmy przez proces jak kupić Bitcoiny jeszcze raz:

1. Zdobądź niezawodny portfel kryptowalut, który będzie chroń swoje aktywa (Ledger Nano S i Trezor należą do najbardziej polecanych portfeli sprzętowych).

2. Zarejestruj się w Coinbase.

3. Kup Bitcoin w USD lub w innej dostępnej walucie.

4. Skopiuj adres swojego portfela Bitcoin.

5. Wyślij swoje Bitcoiny do swojego portfela.

LUB

Wybierz, a nawet prostszy sposób i kupuj Bitcoiny za pomocą karty kredytowej przez Simplex – wolne od oszustw przetwarzanie płatności.

To wszystko, teraz posiadasz Bitcoiny!

Treści publikowane na tej stronie nie mają na celu udzielania jakichkolwiek porad finansowych, inwestycyjnych, handlowych ani żadnej innej formy. BitDegree.org nie popiera ani nie sugeruje kupna, sprzedaży lub posiadania jakiejkolwiek kryptowaluty. Przed podjęciem decyzji o inwestycjach finansowych skonsultuj się z doradcą finansowym.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map