Jeśli ludzie wiedzą tylko jedno kryptowaluta, wtedy ta jedna rzecz będzie dotyczyła Bitcoin. Gdyby Bitcoin był gwiazdą pop, byłaby Elvis, the Beatlesi i Michael Jackson wszystko w jednym. Może nawet być Taylor Swift także! Jednak jesteśmy tutaj, aby się dowiedzieć co to jest Dogecoin, więc zacznijmy.

Ludzie często dużo mówią o Bitcoinie. Łatwo o tym zapomnieć istnieją setki innych kryptowalut. Niektóre z tych kryptowalut może nawet lepiej niż Bitcoin.

Ale kryptowaluty to nie tylko aktywa cyfrowe, mogą też być społecznościami.

Jeden altcoin z rosnącą społecznością Dogecoin. W tym przewodniku opowiem o tym, jak powstało Dogecoin, jak jest używane i dlaczego jest popularne. Tak więc, gdy ktoś cię zapyta „co to jest Dogecoin?”, Otrzymasz odpowiedź.

Nie tylko to, ale po przeczytaniu tego przewodnika będziesz w stanie to zrobić kup sobie Dogecoin, i też wiem gdzie to przechowywać, zbyt!

W tej chwili kryptowaluta DOGE przeżywa boom, po prostu spójrz na jak cena podskoczyła w ciągu zaledwie kilku dni!


Kup Dogecoin: cena Dogecoin.

KUP NATYCHMIAST Dogecoin na Binance!

Historia Dogecoin zaczyna się w 2013 roku, więc zacznijmy od tego…

Szukasz najbezpieczniejszego miejsca na zakup BTC? Poniżej zebrałem najlepiej oceniane giełdy kryptowalut, które zostały zatwierdzone jako najbezpieczniejsze platformy do kupowania BTC, więc spójrz.

Dostawca Visa / Mastercard Dostępne Crypto Nasz wynik Recenzja Coinbase TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Litecoin
 • + 30 więcej

9.8 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja Binance TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Cardano
 • + 150 więcej

9.6 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja Coinmama TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Bitcoin Cash
 • +7 więcej

9.4 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja Kraken TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • DZIARSKOŚĆ
 • + 37 więcej

9.1 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja eToro TAK

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Ethereum
 • +3 więcej

8.6 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja KuCoin TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Monero
 • + 210 więcej

8.5 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Gemini Exchange Review TAK

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Ethereum
 • +21 więcej

8.4 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Najbardziej popularny 729 Recenzje 9.8 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję Wybór redakcji 1279 Recenzje 9.6 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 816 Recenzje 9.4 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 1174 Recenzje 9.1 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 453 Recenzje 8.6 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 563 Recenzje 8.5 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 603 Recenzje 8.4 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję

Plusy

 • Kryptowaluta bardzo oparta na społeczności
 • Ma na celu edukację na temat technologii blockchain
 • Wiele darowizn na cele charytatywne przekazane przez społeczność

Cons

 • Wysoka zmienność
 • Więcej "żart" moneta
 • Bardzo zależne od społeczności

Co to jest Dogecoin? Historia monety „Wow”

Do grudnia 2013 r. Jeden bitcoin był wart 1083,14 $. Świat zaczął poważnie traktować kryptowalutę. Billy Markus i Jackson Palmer uważał, że kryptowaluta jest traktowana zbyt poważnie. Myśleli, że kryptowaluty powinny polegać na zabawie, a nie tylko na pieniądzach. Więc zdecydowali się stworzyć własną monetę. Więc czym jest ta zabawna moneta? Co to jest Dogecoin?

Co to jest Dogecoin: logo Dogecoin.

Dogecoin został uruchomiony 6 grudnia 2013 roku. Jego maskotką jest popularny mem o psie Shiba Inu a sposób, w jaki jest zapisywany i wymawiany, jest zapożyczony z internetowego programu kukiełkowego. Fajnie, eh?

Internet był bardzo podekscytowany tą odważną, nową monetą i zaczął pytać „co to jest Dogecoin?”. Jedna odpowiedź brzmi – to moneta z psem! Ale to nie wszystko.

To, co zaczęło się jako mały żart, stało się teraz ogromna społeczność kryptowalut. Dogecoin jest powszechnie znany jako „przyjazna” moneta i nie bez powodu. Od swojego sukcesu, Dogecoin jest znany z darowizn na cele charytatywne i innych dobrych celów.

Fani Dogecoin nazywają siebie Shibes! Mają nawet własny język Shibe. Składa się z zabawnych, łamanych angielskich terminów i zwrotów, takich jak „taki niesamowity”, „bardzo wdzięczny” i „wiele prac”. Są nawet memy Shibe generatory możesz spróbować. Oto jeden, który stworzyłem specjalnie dla Ciebie!

Co to jest Dogecoin: a Doge meme.

Fani Dogecoin są specjalną grupą i używali Dogecoin do robienia specjalnych rzeczy. O jakie rzeczy pytasz? Czytaj!

Jak jest używany Dogecoin?

Teraz wiesz trochę o tym, czym jest Dogecoin, zobaczmy jak jest używany. Społeczność Dogecoin wykorzystuje swój rozmiar, aby wspierać dobre cele na całym świecie.

 • W 2014 roku społeczność Dogecoin wzrosła 50 000 $ aby pomóc wysłać jamajską drużynę bobslejową na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi.
 • Dla Światowy Dzień Wody (22 marca 2014), wychowany lojalny Shibes 30 000 $ aby pomóc w budowie studni z czystą wodą w dolinie Tana w Kenii.
 • Shibes wypróbował nawet NASCAR (North-American Stock Car Auto Racing). W marcu 2014 r. Shibes zapłacił 55 000 $ sponsorować kierowcę imieniem Josh Wise. Wise ścigał się samochodem z motywem Dogecoin!

Dogecoin ma również wielu zwolenników w mediach społecznościowych. Reddit prowadzi aktywną grupę Shibe, która może dać sobie nawzajem napiwki Dogecoin za publikowanie dobrych treści. Mogą również korzystać z platformy, aby zbierać pieniądze na szczytne cele. Organizacje charytatywne Dogecoin, które używają Reddit jako platformy, obejmują SocksForTheHomeless i DogePizza.

Więc teraz znasz już historię Dogecoin i wiesz, jak jest używany. Wiesz również, że ma wielu fanów, ale jak duża jest Dogecoin jako waluta? Spójrzmy na liczby.

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Co to jest Dogecoin Worth?

Krótka odpowiedź brzmi, nie bardzo. Dzisiaj (19.08.2020) jeden Dogecoin jest wart tylko 0,003410!

jednak, Dogecoin nie ma limitu podaży. Oznacza to, że istnieje nieskończona ilość Dogecoin, więc cena nie wzrośnie tak bardzo, jak inne monety Litecoin i Bitcoin które mają ograniczone dostawy.

Zawsze będzie tylko 21 milionów Bitcoinów. Jednak jest ich prawie 114 miliard Dogecoin w obiegu teraz. To sprawia, że ​​Dogecoin świetnie nadaje się do małych transakcji, dlatego jest używany do dawania napiwków i darowizn.

Co to jest Dogecoin: Dogecoin na klawiaturze.

Tak więc cena jednego Dogecoina jest niższa niż 1 cent, ale to nie znaczy, że Dogecoin jest bezwartościowy. Dogecoin ma kapitalizację rynkową wynoszącą 330,900,232 USD na dzień dzisiejszy, ale była wyższa niż 1 miliard USD w styczeń 2018!

Uwaga: Kapitalizacja rynkowa (lub kapitalizacja rynkowa) to całkowita wartość monet na rynku.

Wszystkie te liczby są świetną zabawą (prawda?), Ale jak naprawdę działają transakcje Dogecoin? Spójrzmy.

Technologia stojąca za Dogecoinem

Ciekawi Cię, czym jest technologia Dogecoin? Cóż, wszystkie kryptowaluty są oparte na technologia blockchain. Blockchainy są ogromne cyfrowe bazy danych (czasami nazywane księgami), w których przechowywane są informacje o transakcjach. Każda transakcja dokonana za pomocą Dogecoin jest przechowywana w łańcuchu blokowym Dogecoin.

Informacje o łańcuchu bloków nie są jednak przechowywane w jednym miejscu, są przechowywane w różnych miejscach tysiące komputerów wywołanych węzły. Dlatego nazywane są blockchainy zdecentralizowane sieci. Łańcuchy bloków nie działają na scentralizowanym serwerze.

Co to jest Dogecoin? Przewodnik dla początkujących

Przyjrzyjmy się, jak działa transakcja na łańcuchu blokowym Dogecoin. Jako przykład użyję międzynarodowych założycieli Dogecoin:

Jackson mieszka w Australii. Billy mieszka w Ameryce. Wyobraź sobie, że Jackson chce wysłać Billy’emu pieniądze bez korzystania z banku i bez opłat za wymianę. Jackson decyduje się na użycie Dogecoin.

 1. Jackson wysyła 10 DOGE do Billy’ego.
 2. Komputery (węzły) na łańcuchu blokowym Dogecoin sprawdzają, czy Jackson ma 10 DOGE do wysłania. Jeśli ponad połowa wszystkich węzłów w sieci zgadza się, że Jackson ma 10 DOGE do wysłania, transakcja może się zdarzyć. Transakcję można teraz dodać do łańcucha bloków.
 3. Billy otrzymuje 10 DOGE.

Węzły otrzymują nagrodę za sprawdzenie transakcji. Nagrodą jest nowy Dogecoin. Nazywa się to wydobyciem. Co jest Wydobywanie Dogecoin?

Dogecoin Mining

Kiedy węzeł próbuje potwierdzić transakcję Dogecoin, zostaje wprowadzony do rodzaju loterii. Ta loteria polega na odgadywaniu kodu nadawanego najnowszemu blokowi transakcji, który został dodany do łańcucha bloków. W którym nagroda (lub nagroda) dla węzła, który opracuje poprawny kod, to 10 000 DOGE.

Ta loteria Dogecoin się dzieje raz na minutę. Oznacza to, że nowy zestaw transakcji Dogecoin jest potwierdzany co minutę.

Co to jest Dogecoin: wydobywanie Dogecoin.

Czas transakcji Dogecoin jest znacznie szybszy niż w przypadku Bitcoin lub Litecoin. To kolejny powód, dla którego stała się tak popularna jako szybka wskazówka online lub darowizna.

Aby transakcja w przykładzie zadziałała, Jackson i Billy potrzebowaliby czegoś więcej niż tylko łańcucha blokowego Dogecoin. Oba będą również wymagały portfela Dogecoin. Teraz, gdy wiesz, na czym polega wydobywanie Dogecoin, dowiedzmy się, czym jest portfel Dogecoin?

Portfele Dogecoin

Portfel kryptowalut nie przypomina prawdziwego portfela, w którym trzymasz papierowe pieniądze i metalowe monety. Oznacza to, że kryptowaluty są cyfrowe istnieją tylko na komputerach. Portfele kryptograficzne to miejsce, w którym przechowujesz informacje potrzebne do korzystania z kryptowaluty. Informacje te obejmują klucze publiczne i klucze prywatne.

Uwaga: Klucz publiczny jest jak adres e-mail, na który można wysłać kryptowalutę. Wszyscy w sieci mogą to zobaczyć. Klucz prywatny jest jak hasło do tego adresu e-mail. Bardzo ważne jest, aby Twoje klucze prywatne były bezpieczne!

Tam są cztery rodzaje portfeli Dogecoin do wyboru

 • Portfele programowe: Dogecoin oferuje dwa portfele oprogramowania do pobrania.
 • Dogecoin Core: Zawiera cały łańcuch bloków Dogecoin. Pobieranie może zająć dużo czasu. Dzięki temu twój komputer stanie się węzeł Dogecoin.
 • MultiDoge: To jest lekkie. Oznacza to, że przechowuje wystarczającą ilość informacji, aby używać Dogecoin, ale Twój komputer nie stanie się pełnym węzłem.
 • Portfele online: Portfele jak Dogechain pozwalają na korzystanie z łańcucha bloków Dogecoin bez przechowywania ich na komputerze.
 • Portfele papierowe: To są portfele do druku które możesz trzymać w dłoni. To bezpieczny sposób przechowywania Dogecoin. Możesz zrobić portfel papierowy w witrynach takich jak netto.
 • Portfele sprzętowe: Są to wymienne urządzenia sprzętowe, takie jak pamięci USB. Mogą być dość drogie, tak jak Keepkey 68 $ a Ledger Nano jest 96 USD. Ponownie, jest to bezpieczny sposób przechowywania Dogecoin.
 • Szybka wskazówka: Zaleca się używanie różnych portfeli podczas przechowywania kryptowalut. Zapobiega to kradzieży wszystkich Twoich Dogecoin, gdyby ktoś włamał się do Twojego portfela.

  Giełdy Dogecoin

  Giełdy kryptowalut to strony internetowe, na których można kupować i sprzedawać kryptowaluty. Możesz kupować i sprzedawać Dogecoin na większości giełd kryptowalut. Jaka jest więc najlepsza giełda Dogecoin? Giełdy, które mają najwyższe 24-godzinne obroty Dogecoin to Bit-Z i Bittrex.

  Mimo to nadal uważa się, że najlepszym miejscem do zakupu Dogecoin jest Binance.

  Często uważa się, że Binance jest jedna z najlepszych platform wymiany kryptowalut, ogólnie. Oferuje trochę niesamowite funkcje bezpieczeństwa, i obsługuje wiele różnych kryptowalut do handlu i wymiany. Dogecoin jest jednym z nich!

  Uwaga: Wolumen obrotu w ciągu 24 godzin to całkowita liczba monet, które zostały kupione i sprzedane w ciągu jednego dnia.

  Kiedy używasz wymiana monet, będziesz musiał uiszczać opłaty. Jeśli chcesz otrzymać darmowe Dogecoin, możesz odwiedzić kran Dogecoin. Bateria Dogecoin to strona internetowa, na której możesz wykonywać zadania w zamian za darmowe Dogecoin. Zadania obejmują: oglądanie reklam, wypełnianie ankiet lub grę w loterię.

  Co to jest Dogecoin? Przewodnik dla początkujących

  Możesz pomyśleć: „Hej, jeśli muszę wykonywać zadania, Dogecoin nie jest tak naprawdę darmowy!” Mógłbyś tak pomyśleć. Krany tak naprawdę nie dają darmowych Dogecoin, a czasami w ogóle nie wypłacają żadnych Dogecoin!

  Ważne: musisz być bardzo ostrożny podczas korzystania z portfela, wymiany lub kranu Dogecoin. W rzeczywistości musisz zachować ostrożność, mając do czynienia z dowolnym portfelem lub giełdą kryptowalut.

  Więc jak bezpieczny jest Dogecoin? Dowiedzmy Się.

  Czy Dogecoin jest bezpieczny?

  Dogecoin miał kilka problemów związanych z bezpieczeństwem od jego uruchomienia.

  Dogewallet

  25 grudnia 2014 r. Zhakowano portfel Dogecoin o nazwie Dogewallet. Hakerzy ukradli 21 milionów Dogecoin, która była warta około 12 000 dolarów. Wiem, o czym myślisz. Kto ukradłby monety słodkiego psa w Boże Narodzenie? To powiedziawszy, podniosła się społeczność Dogecoin 13 000 $ spłacić użytkowników, którzy stracili pieniądze.

  Co to jest Dogecoin: kolejny mem Dogecoin.

  51% ataku

  Technologia Blockchain jest bardzo bezpieczny. Blockchain Dogecoin nigdy nie został zhakowany. Jednak wszystkie łańcuchy bloków – w tym Dogecoin – są narażone na 51% ataków.

  ZA 51% ataku jest wtedy, gdy ponad połowa łańcucha bloków znajduje się pod kontrolą jednej osoby lub grupy. Gdyby tak się stało, grupa ta mogłaby dodać nieprawidłowe transakcje do łańcucha bloków. Byłoby to oszustwo i byłoby szkodliwe dla każdej kryptowaluty, która padłaby ofiarą tego ataku hakerskiego.

  Kiedy Dogecoin po raz pierwszy wystartował, był zagrożony 51% atakiem. Aby temu zapobiec, programiści Dogecoin stworzyli połączoną operację wydobywczą z Litecoin w 2014 r. Te dwie waluty można teraz mieszać razem. Co sprawia, że ​​obie sieci są bezpieczniejsze.

  Co to jest Dogecoin: Dogecoin i Litecoin połączyły się.

  Moolah

  We wrześniu 2017 roku członek społeczności Dogecoin został aresztowany w Wielkiej Brytanii za oszustwo. Ryan Kennedy otworzył sprawdzoną wymianę Dogecoin Moolah używając imienia Alex Green. Moolah zbankrutował i uważa się, że Kennedy mógł ukraść pieniądze użytkownika.

  Społeczność ufała Kennedy’emu, a on ich okłamał. Uważa się, że tak pierwsza próba oszustwa kryptograficznego. Jackson Palmer opuścił stanowisko kierownicze w Dogecoin w kwietniu 2015 r. Zrobił to aluzja że odszedł z powodu bankructwa Kennedy’ego i Moolah.

  Te problemy pokazują dwie rzeczy:

  1. Technologia Blockchain jest bezpieczna, ale związane z nią elementy nie zawsze są całkowicie bezpieczne.
  2. Społeczność Dogecoin jest silna – miała pewne problemy, ale nadal działa.

  Dużo mówiłem o przeszłości Dogecoina. A więc co Dogecoin zamierza zrobić w przyszłości?

  Co będzie dalej do zrobienia Dogecoin?

  Twórcy Dogecoin nie wprowadzili żadnych większych zmian w monecie od 2015 roku. Oznacza to, że Dogecoin może zostać w tyle i dlatego Shibes opuszcza Dogecoin, aby dołączyć do bardziej zaawansowanych platform, takich jak Ethereum.

  Więc co robi Dogecoin? Dlaczego nie było żadnych aktualizacji? Cóż, niestety, Dogecoin ma tylko trzech programistów i są oni wolontariuszami na pół etatu! Jedną z mocnych stron Dogecoin jest jego spokojna i kochająca zabawę społeczność. Jest to jednak również słabość, ponieważ inne waluty są o wiele bardziej profesjonalne.

  Co to jest Dogecoin: Dogecoin i pieniądze fiducjarne.

  Nawet Jackson Palmer to zrobił powiedziany ta kryptowaluta to bańka. Powiedział również, że żadna technologia, która nie była aktualizowana od trzech lat, nie jest warta setek milionów dolarów.

  Uwaga: Bańka to produkt o wartości rynkowej znacznie wyższej niż jej rzeczywista wartość. Kiedy „bańka” pęknie, wartość rynkowa może spaść bardzo szybko.

  Jednak nie wszystko jest złe! Jeden z deweloperów Dogecoina, Ross Nicoll, ma powiedziany że on ahs pracuje nad aktualizacją. Ta aktualizacja powinna uczynić platformę bezpieczniejszą i stabilniejszą. Może to również oznaczać, że wartość Dogecoin może wzrosnąć.

  Porównaj Dogecoin obok siebie z innymi

  Czy wiedziałeś?

  Porównaj Dogecoin obok siebie z innymi

  Wszystkie giełdy kryptowalut mogą wyglądać podobnie do Ciebie, ale są NIE wszystko to samo!

  Tak! Pokaż tabelę porównawczą

  Taki wniosek

  Kiedy pytamy „co to jest Dogecoin?”, Odpowiedź jest prosta. Dogecoin to jedna z setek kryptowalut, które mają podążać za Bitcoinem giełda kryptowalut.

  Pytanie, które powinniśmy zadać, brzmi: „Co Dogecoin robi inaczej?” Ważniejsza jest odpowiedź na to pytanie. Dogecoin buduje społeczność. To budowanie miejsca, w którym ludzie mogą się dobrze bawić, dokonywać dobrych uczynków i uczyć się o kryptowalutach.

  Jeśli chcesz zdobyć Dogecoin, proces wygląda następująco:

  1. Najpierw zarejestruj się na jednym z giełdy kryptowalut które wspierają i oferują Dogecoin jako opcję zakupu lub handlu (tj. Binance).
  2. Na większości z tych platform będziesz musiał zarejestruj się i zweryfikuj swoją tożsamość – Zrób tak.
  3. Następnie znajdź Dogecoina na jednej z aukcji.
  4. Wybierz metodę zakupu Dogecoin (karta kredytowa lub debetowa, przelew bankowy lub bankowy itp.).
  5. Otóż ​​to! Jedyne, co teraz pozostaje do zrobienia, to przechowuj nowe monety w portfelu. Twoja najbezpieczniejsza opcja byłaby portfel sprzętowyTrezor jest dobrym przykładem.

  Osoby, które kupiły Dogecoin kilka dni temu lub nawet wcześniej udało się pomnożyć swoje zarobki!

  Kup Dogecoin: cena Dogecoin.

  Kup Dogecoin TERAZ!

  Blockchain jest jak dotąd najważniejszą technologią XXI wieku i ma moc uczynienia świata lepszym. Łatwo o tym zapomnieć, ponieważ wszyscy mówią o cenie Bitcoina!

  Dogecoin to święto kryptowalut, impreza typu blockchain, na którą zapraszamy wszystkich, w tym Ciebie!

  Po przeczytaniu tego przewodnika, jaki jest Twój ulubiony przypadek użycia Dogecoin?

  Treści publikowane na tej stronie nie mają na celu udzielania jakichkolwiek porad finansowych, inwestycyjnych, handlowych ani żadnej innej formy. BitDegree.org nie popiera ani nie sugeruje kupna, sprzedaży lub posiadania jakiejkolwiek kryptowaluty. Przed podjęciem decyzji o inwestycjach finansowych skonsultuj się z doradcą finansowym.

  Mike Owergreen Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me