Prawdopodobnie słyszałeś szum wokół łańcucha blokowego EOS, a teraz chcesz dowiedzieć się więcej?

Jeśli tak, to trafiłeś we właściwe miejsce! Dzisiaj wyjaśnię wszystko, co musisz wiedzieć o EOS w najprostszy możliwy sposób. Tak więc, niezależnie od tego, czy jesteś zaawansowanym użytkownikiem, czy dopiero zaczynasz uczyć się więcej o kryptowalutach, ten przewodnik będzie odpowiedni dla Ciebie.

Ten przewodnik obejmuje wszystko od jak projekt się rozpoczął jak działa ta technologia, może nawet użyję kilku przykładów z prawdziwego świata (jeśli masz szczęście!).

Nawiasem mówiąc, czy wiesz, że EOS faktycznie wymawia się jako „E-OS”!?

Zanim przejdziemy do tego od razu, chciałbym, abyście byli świadomi kilku aspektów. Przede wszystkim, jeśli zdecydujesz się na zakup monet EOS, powinieneś wybrać niezawodne giełdy kryptowalut, takich jak Coinbase lub po prostu kup przez Simplex – przetwarzanie płatności wolne od oszustw.

Co więcej, po zakupie monet EOS należy je przechowywać w pliku bezpieczny portfel kryptowalut. Najbardziej polecanymi opcjami są Ledger Nano S i Trezor Model T..


W każdym razie nie traćmy więcej czasu, zamiast tego przejdźmy i znajdźmy odpowiedź na pytanie „Co to jest EOS?”!

Szukasz najbezpieczniejszego miejsca na zakup BTC? Poniżej zebrałem najlepiej oceniane giełdy kryptowalut, które zostały zatwierdzone jako najbezpieczniejsze platformy do kupowania BTC, więc spójrz.

Dostawca Visa / Mastercard Dostępne Crypto Nasz wynik Recenzja Coinbase TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Litecoin
 • + 30 więcej

9.8 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja Binance TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Cardano
 • + 150 więcej

9.6 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja Coinmama TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Bitcoin Cash
 • +7 więcej

9.4 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja Kraken TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • DZIARSKOŚĆ
 • + 37 więcej

9.1 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja eToro TAK

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Ethereum
 • +3 więcej

8.6 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja KuCoin TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Monero
 • + 210 więcej

8.5 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Gemini Exchange Review TAK

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Ethereum
 • +21 więcej

8.4 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Najbardziej popularny 729 Recenzje 9.8 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję Wybór redakcji 1279 Recenzje 9.6 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 816 Recenzje 9.4 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 1174 Recenzje 9.1 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 453 Recenzje 8.6 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 563 Recenzje 8.5 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 603 Recenzje 8.4 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję

Plusy

 • Świetna prędkość platformy
 • Eliminacja opłat
 • Zdecentralizowane

Cons

 • Wielu konkurentów
 • Spadek wartości

Historia

EOS cel polega na zbudowaniu sieci zdolnej do przetwarzania milionów transakcji na sekundę. Jego I CO (pierwsza oferta monet) była bardzo interesująca z kilku powodów.

Uwaga: Na I CO to sposób na pozyskanie pieniędzy dla nowych projektów kryptowalut. Zamiast otrzymywać walutę fiducjarną, ICO zbiera fundusze za pośrednictwem popularnej kryptowaluty, takiej jak Bitcoin lub Ethereum!

Po pierwsze, plik EOS ICO rozpoczął się 26 czerwca, 2017 i działał do 1 czerwca 2018 r. To jest łącznie 350 dni, co czyni go najdłuższym ICO wszechczasów! Zespół EOS zrobił to, aby każdy miał szansę zaangażować się i kupić EOS.

Co to jest EOS?

Po drugie, chociaż ICO wciąż trwa, podniósł już równowartość ponad 1 miliard dolarów, co czyni go jednym z najbardziej udanych ICO wszechczasów! Po zakończeniu ICO zostało wydane 700 milionów tokenów, co stanowi 70% całkowitej podaży.

EOS ma kilku naprawdę doświadczonych członków zespołu, w tym Daniel Larimer, który był również współzałożycielem BitShares i Steem. Projekty kryptowalut Larimera są teraz warte miliardy dolarów!

Nazywa się firma odpowiedzialna za oprogramowanie EOS Blok. Jest również zaangażowany w wiele różnych projektów związanych z blockchainem i biznesem.

Teraz, gdy znasz już historię stojącą za EOS, przejdźmy do następnej części tego „Co to jest EOS?” przewodnik.

Co to jest EOS?

Zanim wyjaśnię, czym właściwie jest projekt, należy pamiętać, że firma EOS jeszcze nie skończyła budować swojego produktu. Na tym etapie wszystko jest tylko teoretyczne. Miejmy więc nadzieję, że uda im się dotrzymać słowa i wyprodukować to, co chcą.

AKTUALIZACJA 2021: EOS działa z powodzeniem, firmie udało się zrealizować wszystkie swoje główne cele, a nawet więcej.

Plik celem EOS jest do zbudować zdecentralizowane blockchain które mogą przetwarzać szybkie i bezpłatne transakcje. Pozwoli to również inteligentne kontrakty będzie na nim budowany, co pozwoli programistom wypuść dApps. Nie tylko to, ale EOS chce zbudować platformę, która będzie działać jak system operacyjny, dzięki czemu będzie naprawdę łatwa w użyciu!

DApps to przyszłość internetu. Powstało ich już ponad tysiąc na innych blockchainach! Kompletny przewodnik po tym, czym jest dApp i jak działa, Kliknij tutaj!

Uwaga: Jeśli coś jest zdecentralizowane, oznacza to, że żadna pojedyncza osoba ani podmiot nie ma nad tym kontroli.

Innym celem EOS jest możliwość przetwarzają miliony transakcji na sekundę. To rozwiązałoby duży problem, ponieważ inne łańcuchy bloków mogą rozpoznawać inteligentne kontrakty, a żaden z nich nie może działać tak szybko! Na przykład, chociaż Ethereum jest najpopularniejszym blockchainem inteligentnych kontraktów, może obsłużyć tylko 15 transakcji na sekundę!

Co to jest EOS?

Dlaczego to taki poważny problem? Pozwólcie, że podam kilka przykładów:

 • Ponad 52 000 polubień na Facebooku ma miejsce na sekundę, a każde z tych polubień to osobna transakcja, której nigdy nie widzisz.
 • Następnie mamy branżę finansową, która musi przetwarzać ponad 100 000 transakcji na sekundę.

Dzięki temu wyraźnie widać, że potrzeba milionów transakcji na sekundę, co sprawia, że ​​EOS jest idealny dla tego typu branż!

Innym rozwiązaniem, które chce rozwiązać firma EOS, jest kwestia użyteczności. Na przykład Steem i BitShares mogą przetwarzać około 100 000 transakcji na sekundę i korzystać z technologii inteligentnych kontraktów. Jednak programistom jest to naprawdę trudne wstaw podstawowe funkcje takie jak odzyskiwanie konta i planowanie zadań.

Korzystając z protokołu systemu operacyjnego, EOS będzie mieć wszystkie te podstawowe funkcje są wbudowane, pozwalając programistom robić to, co robią najlepiej.

Jeśli chcesz kupić EOS, zawsze powinieneś wybierać niezawodne giełdy kryptowalut, Jak na przykład Coinbase, lub wybierz najłatwiejszy sposób i kup EOS za pomocą karty kredytowej za pośrednictwem Simplex – bezpieczne przetwarzanie płatności.

Trzymaj również swoje kryptowaluty w zimne portfele jak oni najbezpieczniejszy. Ledger Nano S i Trezor Model T należą do najpopularniejszych opcji.

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Jak będzie działać EOS?

EOS (podobnie jak wiele innych blockchainów inteligentnych kontraktów) jest często określany jako „Ethereum Killer”. Oznacza to, że może zrobić wszystko, co może Ethereum, a nawet więcej! Pomyślałem więc, że dobrym pomysłem byłoby porównanie tych dwóch…

Po pierwsze, jak już to ustaliliśmy obie Ethereum i EOSzdolny do hostowania dApps, które są obsługiwane przez inteligentne kontrakty. Jednak kluczową różnicą jest ilość, którą każda sieć może przetworzyć w dowolnym momencie.

Nazywa się to „skalowalnością”, która jest jedną z najważniejszych rzeczy do rozważenia podczas analizy potencjału łańcucha bloków.

porównanie Ethereum i EOSŹródło: steemit

Ethereum nadal jest w stanie tylko przetwarzać około 15 transakcji na sekundę, co jest o wiele za mało, aby osiągnąć globalną akceptację. Jednak chociaż nie został jeszcze zbudowany, EOS ma nadzieję zwiększyć tę liczbę do ponad miliona!

Ale jak?

Cóż, wracając do Ethereum, powód, dla którego nie jest w stanie przetwarzać wiele transakcji wynika ze sposobu, w jaki zarządza danymi – każdy blok może przechowywać tylko określoną ilość informacji. Aby to zrozumieć, pomyśl o pustym kontenerze transportowym może przechowywać tylko 1000 pudełek. Ze względu na swój rozmiar nie może przechowywać więcej niż maksymalna pojemność!

Nie tylko każdy pojemnik (lub blok) przeprowadzić tylko 15 transakcji, również trochę potrwa, zanim dotrze do celu!

Technologia obsługująca ten proces danych nosi nazwę Proof-of-Work (PoW), która jest bardzo powolna, kosztowna i szkodliwa dla środowiska!

Uwaga: Dowód pracy jest rodzajem modelu konsensusu. Istnieją lepsze modele konsensusu, takie jak Proof-of-Stake i Delegated-Proof-of-Stake, które są używane przez EOS!

Zespół Ethereum próbuje wielu różnych rzeczy rozwiązać ten problem – takie jak sharding lub transakcje poza łańcuchem. Jednak nie wdrożyli jeszcze rozwiązania!

Co to jest EOS?

Jak wspomniano, zamiast używać PoW podobnie jak Ethereum, blockchain EOS będzie wykorzystywał nowy model konsensusu o nazwie Delegated-Proof-of-Stake (DPoS). Może to rozwiązać obecne problemy, które próbuje rozwiązać Ethereum!

Próba wyjaśnienia DPoS może być trudnym zadaniem, jeśli nie masz wcześniejszej wiedzy na temat technologii blockchain. Ale nie martw się, to nie znaczy, że musisz przegapić! Oto Wyjaśnienie DPoS w najprostszy możliwy sposób:

 1. Wyobraź sobie, że potrzeba 200 osób, aby pomóc zweryfikować każdą transakcję w łańcuchu bloków. Tych ludzi nazywa się „Świadkami”
 2. Ponieważ blockchain jest zdecentralizowany, inwestorzy EOS (a nie partia centralna) mogą głosować na tego, kto ich zdaniem powinien być Świadkiem!
 3. Jednak siła Twojego głosu zależy od liczby posiadanych monet EOS. Nazywa się to „stawką”. Im więcej monet postawisz, tym większą moc ma Twój głos.
 4. Zadaniem wszystkich 200 Świadków jest ochrona sieci. Za to płacą.
 5. Dostępnych jest wielu zapasowych Świadków, którzy czekają na swoją kolej, aby pomóc zabezpieczyć łańcuch bloków, aby również mogli zarabiać pieniądze.
 6. Jeśli świadek nie wykonuje swojej pracy prawidłowo lub nie zabezpiecza sieci tak, jak powinien, może zostać wybrany na wykluczenie z sieci. Co daje szansę zastępczym Świadkom.

Zasadniczo tworzy to plik bardziej wydajny system, umożliwiając tanie, szybkie i przyjazne dla środowiska transakcje. w rzeczywistości, każda transakcja trwa tylko 3 sekundy w procesie!

Jednak Ethereum wymaga, aby każdy komputer (węzeł) podłączony do sieci doszedł do porozumienia, zanim transakcja zostanie potwierdzona. Dlatego dotarcie do celu może trochę potrwać.

Uwaga: ZA węzeł (lub komputer) pomaga w obsłudze sieci blockchain. Każdy może stać się węzłem, wnosząc swoją moc obliczeniową i łącząc się z siecią!

Kolejnym dobrym dodatkiem do łańcucha bloków EOS jest to, że będzie można zamrażać transakcje! Ale dlaczego jest to ważne?

Cóż, czy kiedykolwiek słyszałeś o słynnym hacku DAO? Gruntownie, ktoś ukradł Ethereum o wartości 50 milionów dolarów monet w 2016 roku, co oznaczało, że blockchain musiał zostać rozwidlony. Gdyby blockchain Ethereum miał technologię DPoS, taką jak EOS, atak mógłby zostać zatrzymany.

Uwaga: Rozwidlenie ma miejsce, gdy nowy łańcuch bloków wykorzystuje oryginalny kod ze starszego łańcucha bloków, ale wprowadza zmiany w celu jego ulepszenia.

Teraz, gdy już wiesz, jak działa ta technologia, w następnej części mojego przewodnika „Co to jest EOS” wyjaśnię, do czego będzie używana kryptowaluta EOS.

Do czego służy moneta EOS?

Podobnie jak większość łańcuchów bloków, EOS ma swój własny natywna kryptowaluta, po prostu zadzwonił EOS. Ma kilka plików do różnych celów, o którym teraz opowiem dalej.

Korzystając z łańcucha bloków Ethereum, musisz zapłacić opłaty transakcyjne. To się nazywa GAZ, a ponieważ coraz więcej osób korzysta z sieci, staje się ona coraz droższa.

To sprawia, że ​​jest bezużyteczny w skali globalnej, ponieważ wysyłanie niewielkich kwot nie byłoby opłacalne. Wynika to z tego, jak zbudowano Ethereum. Kiedy ludzie muszą skorzystać z sieci, wynajmują maszynę wirtualną Ethereum, która wymaga opłaty transakcyjnej.

Oficjalne logo EOS

Model EOS to jednak inaczej: zamiast „wynajmować” moc obliczeniową, posiadacze monet EOS są właścicielami sieci.

Na przykład, jeśli masz 1% stawki w monetach EOS posiadasz zasadniczo 1% sieci, co oznacza, że ​​posiadasz 1% mocy obliczeniowej wymaganej do przetworzenia transakcji. To właśnie sprawia, że ​​transakcje są darmowe!

Moneta EOS działa w ten sam sposób jak każda inna kryptowaluta – możesz wysyłać, przechowywać lub odbierać środki między portfelami. To sprawia, że ​​jest to doskonały system płatności ponieważ możesz przesłać pieniądze każdemu na świecie za darmo, w zaledwie kilka sekund.

Skoro już wiesz, do czego służy ta moneta, kolejna część mojego „Co to jest EOS?” guide pokaże Ci, jak czasami nadużywa się tej technologii.

Jak można nadużywać EOS?

Jedną z najbardziej unikalnych cech kryptowaluty jest to umożliwia anonimowe wysyłanie i odbieranie transakcji. To tak, jakby płacić gotówką w prawdziwym świecie. Nie spodziewałbyś się, że okażesz dowód tożsamości, kiedy wsiądziesz do autobusu lub zapłacisz za bochenek chleba, prawda??

Jednak to również oznacza, że niektórzy ludzie mogą używać kryptowalut do anonimowego popełniania przestępstw. Przestępstwa związane z kupnem i sprzedażą nielegalnych narkotyków, broni i skradzionych kart kredytowych (by wymienić tylko kilka). Bitcoin był również kiedyś używany do płacenia za prywatne zabójstwa.

EOS nie wyklucza się z tej anonimowej funkcji.

Co to jest EOS?

Również, większość bazy danych blockchain (np. Ethereum) są publiczne. Oznacza to, że każdy, kto ma połączenie z Internetem, może przeglądać wszystkie transakcje, które mają miejsce na blockchain, a także przeglądać saldo kont wszystkich portfeli.

jednak, według założyciela EOS Daniel Larimer, nie będzie można ukryć adresu nadawcy ani odbiorcy, będzie można ukryć całkowite saldo portfela użytkownika.

Może to potencjalnie spodobać się tym, którzy chcą popełnić przestępstwo unikania opodatkowania, ponieważ pozwoliłoby to osobie ukryć swoje bogactwo w taki sam sposób, jak robi to anonimowa firma fasadowa. Jednak zaletą tego jest to, że zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo bogatym posiadaczom kryptowalut.

Ważną rzeczą do zapamiętania jest to, że wszystkie technologie mogą być nadużywane, ale tylko niewielka mniejszość próbuje to zrobić.

Porównaj EOS obok siebie z innymi

Czy wiedziałeś?

Porównaj EOS obok siebie z innymi

Wszystkie giełdy kryptowalut mogą wyglądać podobnie do Ciebie, ale są NIE wszystko to samo!

Tak! Pokaż tabelę porównawczą

Co to jest EOS? – Wniosek

To już koniec pytania „Co to jest EOS?” przewodnik! Powinieneś teraz mieć dobre pojęcie o tym, co EOS stara się osiągnąć, jak działa ta technologia i dlaczego token EOS jest tak ważny.

Teraz zakup monet EOS jest bardzo prosty, wystarczy, że:

1. Zdobądź niezawodny portfel kryptowalut. Ledger Nano S i Trezor Model T należą do najczęściej polecanych opcji.

2. Zarejestruj się w Coinbase.

3. Kup monety EOS w Coinbase.

4. Przenieś monety EOS do swojego portfela.

LUB

Możesz wybrać jeszcze łatwiejszy sposób i kupować monety EOS za pomocą karta kredytowa przez Simplex – bezpieczne przetwarzanie płatności.

Treści publikowane na tej stronie nie mają na celu udzielania jakichkolwiek porad finansowych, inwestycyjnych, handlowych ani żadnej innej formy. BitDegree.org nie popiera ani nie sugeruje kupna, sprzedaży lub posiadania jakiejkolwiek kryptowaluty. Przed podjęciem decyzji o inwestycjach finansowych skonsultuj się z doradcą finansowym.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me