Szukam kup trochę kryptowaluty, i zastanawiasz się – czym jest Ethereum? Porozmawiajmy!

Witajcie przyjaciele! Prawdopodobnie jesteś tutaj, ponieważ obudziłeś się dziś rano i pomyślałeś sobie: „co to jest Ethereum i jak działa Ethereum?”.

Nie byłeś pewien, więc zapytałeś sąsiada, a oni też nie wiedzieli! W porządku – ten przewodnik powie Ci wszystko, co musisz wiedzieć o jednym z nich najbardziej ekscytująca kryptowaluta na świecie Ethereum.

Omówimy wszystko, od tego, czym jest Ethereum, aż po to, jak go faktycznie kupić i gdzie przechowywać nowo nabyte monety Ether. W tej notatce mogę jednak powiedzieć z góry – najlepsze miejsca do zakupu monet Ether będą obejmować Coinbase, Simplex i Binance. Pod względem przechowywania, zimne portfele są najlepszym wyborem – mianowicie, Ledger Nano S i Trezor.

Szukasz najbezpieczniejszego miejsca na zakup BTC? Poniżej zebrałem najlepiej oceniane giełdy kryptowalut, które zostały zatwierdzone jako najbezpieczniejsze platformy do kupowania BTC, więc spójrz.

Dostawca Visa / Mastercard Dostępne Crypto Nasz wynik Recenzja Coinbase TAK


 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Litecoin
 • + 30 więcej

9.8 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja Binance TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Cardano
 • + 150 więcej

9.6 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja Coinmama TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Bitcoin Cash
 • +7 więcej

9.4 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja Kraken TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • DZIARSKOŚĆ
 • + 37 więcej

9.1 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja eToro TAK

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Ethereum
 • +3 więcej

8.6 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja KuCoin TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Monero
 • + 210 więcej

8.5 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Gemini Exchange Review TAK

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Ethereum
 • +21 więcej

8.4 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Najbardziej popularny 729 Recenzje 9.8 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję Wybór redakcji 1279 Recenzje 9.6 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 816 Recenzje 9.4 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 1174 Recenzje 9.1 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 453 Recenzje 8.6 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 563 Recenzje 8.5 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 603 Recenzje 8.4 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję

Plusy

 • Bardzo bezpieczne
 • O wiele bardziej skalowalny niż Bitcoin
 • Inteligentne kontrakty, dApps
 • Rewolucyjna technologia blockchain
 • Silny zespół programistów stojący za projektem

Cons

 • Lotny
 • Kosztowny "gaz" ceny (transakcyjne)

Co to jest Ethereum: krótka historia

Czym jest Ethereum: Vitalik Buterin.W 2012 roku miał 17 lat, Vitalik Buterin został wprowadzony do Bitcoin przez swojego ojca i bardzo zainteresował się jego technologią. Vitalik zaczął pisać dla Bitcoin Magazine i zasugerował ulepszenia platformy Bitcoin. Kiedy nie wprowadzono tych ulepszeń, zdecydował się to zrobić zamiast tego stwórz własną kryptowalutę.

Jego pomysł był Ethereum, i pojawił się w 2015 roku. Od czasu jego powstania cena Ethereum znacznie wzrosła i obecnie ma „kapitalizację rynkową” wynoszącą 44,7 mld $ (to jest łączna wartość wszystkich walut Ethereum w dzisiejszym świecie). Więc dlaczego Ethereum rośnie?

Co to jest Ethereum: Wykresy kapitalizacji rynkowej Ethereum Uwaga: „Kapitalizacja rynkowa” Ethereum to łączna wartość całego Ether. Ether jest walutą Ethereum, podczas gdy samo Ethereum jest platformą.

Technologia Ethereum tak prawdziwy potencjał do zmiany świata. Co to jest technologia Ethereum i co sprawia, że ​​jest tak wyjątkowa, pytasz? Dowiedzmy Się!

Ethereum dla początkujących

Uwaga: Jeśli nie jesteś nowicjuszem, prawdopodobnie nadal powinieneś to przeczytać, na wszelki wypadek!

Łatwiej jest odpowiedzieć „co to jest Ethereum?” jeśli najpierw zapytamy „co Ethereum próbuje zastąpić?” Zobaczmy przykład:

Matthew pisze samouczki, korzystając z Dokumentów Google. Może edytować swoją pracę i dzielić się nią z kimkolwiek zechce. Pewnego dnia Google Docs zostaje zhakowany lub rząd zakazuje tego, więc Matthew traci całą swoją pracę.

Teraz Mateusz decyduje, że będzie używał tylko edytora tekstu na swoim komputerze, więc jego praca będzie bezpieczna. Ale to nie jest bezpieczne, prawda? Komputer Matthew może zostać zgubiony, uszkodzony lub włamany.

Matthew jest teraz zdesperowany, więc decyduje się sprzedać swojego laptopa i zamiast tego kupić ołówek, notatnik i kilka znaczków. Zadanie wykonane!

Problem Matthew polega na tym, że on tego chce wygoda i prędkość internetu, ale z kontrola i bezpieczeństwo jego ołówka i papieru. Ale co z tym zrobi Ethereum?

Co to jest Ethereum: stos monet Ether.

Ethereum oferuje sposób na wykorzystanie mocy Internetu bez ufania aplikacjom takim jak Facebook, Google, lub Twój bank internetowy swoimi danymi osobowymi.

Aplikacje takie jak Facebook i Google zbierają i przechowują informacje o milionach użytkowników na serwerach. Oznacza to, że dane użytkownika są przechowywane w bardzo małej liczbie lokalizacji (nazywa się to centralizacją). Jeśli ktoś włamie się do jednej z tych lokalizacji, będziemy mieć poważne kłopoty!

Ethereum działa, eliminując potrzebę ufania wielu aplikacjom z prywatnymi informacjami. Robi to z decentralizacja za pomocą ‘blockchain‘ technologia.

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Podstawy Blockchain

Wersja internetu Ethereum to taka, w której serwery i chmury są zastępowane siecią systemów zwanych węzłami. Węzły przechowywać i utrzymywać wspólną bazę danych zwaną łańcuchem bloków.

W sieci są tysiące węzłów, z których wszystkie przechowują cały łańcuch bloków. Im więcej jest węzłów, tym bezpieczniejsza staje się sieć i jej dane. Informacje, które wprowadzasz do tego rekordu może być kontrolowany tylko przez Ciebie. Nie jest przechowywany na twoim komputerze ani na centralnym serwerze – jest przechowywany w całej sieci węzłów.

Informacje przechowywane w łańcuchu bloków są weryfikowane na zasadzie „konsensusu”. To znaczy że ponad połowa węzłów musi zgodzić się, że informacje są poprawne zanim zostanie dopuszczony do łańcucha bloków.

Hakerstwo tego rodzaju system jest prawie niemożliwy, ponieważ aby wymusić konsensus, musiałbyś kontrolować ponad połowę sieci. Nawet jeśli kontrolujesz więcej niż połowę sieci, wykonanie ataku kosztowałoby cię tyle pieniędzy nie byłoby tego warte.

Jak wspomniałem wcześniej, Ethereum nie wynalazł technologii blockchain, Bitcoin to zrobił, ale wykorzystuje go i ulepsza w niesamowity sposób. Czym więc jest blockchain Ethereum?

Uwaga: Przeczytaj nasze "Blockchain Explained" poradnik, aby uzyskać więcej informacji na temat technologii blockchain.

Wyjaśnienie Ethereum: Blockchain 2.0 i jego zastosowania

Blockchain Ethereum (lub „Blockchain 2.0”, jak się go czasem nazywa) wykorzystuje technologię podobną do Bitcoin, ale tak jest bardziej zaawansowany. Potrafi znacznie więcej niż łańcuch bloków Bitcoin. Robi to na dwa główne sposoby.

Co to jest Ethereum: platforma Ethereum.

Inteligentne kontrakty

Blockchain Ethereum jest tak zaprojektowany transakcje mogą mieć miejsce tylko wtedy, gdy zostaną spełnione określone warunki. Zasady określające te warunki nazywane są „inteligentne kontrakty”. To istotna część pytania, czym jest Ethereum.

Na przykład, wyobraź sobie automat sprzedający. Jeśli Peter chce batonika z automatu, potrzebuje wystarczająco dużo pieniędzy, aby za niego zapłacić. Jeśli nie ma wystarczająco dużo pieniędzy, nie dostanie swojego batonika. Inteligentna umowa dla tej transakcji może wyglądać tak:

JEŚLI Peter włoży 1 $ do automatu, WTEDY automat da Peterowi batonika.

Po napisaniu jednej z tych umów nie można jej zmienić. Dlatego nazywa się je transakcjami „bez zaufania”. Nie musisz ufać osobom w sieci – jeśli warunki umowy nie zostaną spełnione, to się nie stanie.

Wyobraź sobie, że! Niezaufana globalna sieć, która nigdy nie przechodzi w tryb offline!

dApps

Co to jest Ethereum: scentralizowane i zdecentralizowane aplikacje.

Zdecentralizowane aplikacje (lub „dApps”) są po prostu aplikacje, które nie działają na tradycyjnym serwerze centralnym. Zamiast, działają na blockchainie – używając go do zdecentralizowania swojego serwera.

dApps są podstawą projektu Ethereum i jego przekonań. Założyciele Ethereum chcą, aby użytkownicy nauczyli się Ethereum i budowali na nim. Więc kolejną częścią pytania o Ethereum jest zdecydowanie dApps.

Ethereum ma swój własny język kodowania o nazwie Solidność. Solidity służy do budowy dApps. Ponieważ Solidity jest jak JavaScript (jeden z najpopularniejszych języków programowania), zachęca programistów do tworzenia nowych i ekscytujących aplikacji dApps.

Te aplikacje dApps mogą wkrótce konkurować ze scentralizowanymi aplikacjami (lub zastępować je) w branżach takich jak Media społecznościowe, handel elektroniczny, e-mail, i bankowość internetowa. Istnieją nieskończone możliwości budowania dApps na blockchainie Ethereum.

Szybkie podsumowanie

Wróćmy szybko do pierwszej części pytania, które zadaliśmy wcześniej: czym jest Ethereum?

Czego się do tej pory nauczyliśmy?

Mówiąc prościej, nauczyliśmy się tego Ethereum to blockchain, który umożliwia użytkownikowi tworzenie inteligentnych kontraktów i aplikacji dApps – ma potencjał, aby zmienić internet na zawsze.

Bez dalszej zwłoki i mając całkiem jasne wyobrażenie o tym, czym jest Ethereum, spójrzmy na drugą część tego pytania: jak działa Ethereum?

Trochę więcej szczegółów: jak działa Ethereum?

Eter jest walutą Ethereum. Czasami są zdezorientowani, ale jest to prostsze, jeśli spróbujesz zapamiętać, że Ethereum to system, a Ether to jego waluta.

Co to jest Ethereum: Pamięć masowa Ethereum.Jeśli chcesz coś zrobić w systemie, będziesz potrzebować eteru. Eter napędza system Ethereum iz tego powodu jest często nazywany „gazem”. Każda transakcja na Ethereum wymaga określonej ilości „gazu”, aby wykonać zadanie. Im większa praca, tym więcej gazu potrzebujesz.

Często towarzyszy pytanie, czym jest Ethereum i jak działa pytanie Ethereum VS Bitcoin. Ponieważ ludzie często porównują Ether do Bitcoin, poświęcimy chwilę, aby wyjaśnić główne różnice.

Bitcoin

 • Bitcoin jest pieniądze cyfrowe. Jego blockchain umożliwia ręczne peer-to-peer transfery pieniędzy cyfrowych. Jeśli Peter chce zapłacić Paulowi 10BTC (Bitcoin) za pomalowanie jego domu, bez korzystania z banku, może użyć Bitcoina. To wygląda tak; Peter wysyła 10BTC (Bitcoin) do Paula.
 • Istnieje limit liczby bitcoinów, które mogą istnieć (21 milionów), więc może on stać się niezawodnym magazynem wartości, takim jak złoto lub diamenty.
 • Średni czas na potwierdzoną transakcję Bitcoin to, chociaż może to zająć nawet 10 minut.

Eter

 • Wracając do tego, czym jest Ethereum i jego waluta: Ether to cyfrowe paliwo dla zautomatyzowanych inteligentnych kontraktów w sieci Ethereum. Jeśli Peter chce zapłacić Paulowi 10ETH za pomalowanie jego domu, może skorzystać z inteligentnego kontraktu Ethereum. Transakcja wyglądałaby tak; JEŚLI Paweł maluje dom Piotra, TO 10 ET zostanie wysłanych do Pawła. Jak więc widzisz, Ether może być używany bardzo podobnie do Bitcoina. Jedyna różnica polega na tym, że w przypadku technologii inteligentnych kontraktów, Piotr nie zapłaci Pawłowi, dopóki Paweł nie pomaluje jego domu. Paul nie otrzyma zapłaty, jeśli nie pomaluje domu Petera, więc nie może oszukiwać! Ten sam system może być używany do prowadzić transakcje wszelkiego rodzaju, od e-maili po sposób, w jaki firma płaci swoim pracownikom.
 • Nie ma ograniczenia co do tego, ile eteru może istnieć. Chociaż ilość eteru prawdopodobnie nie przekroczy 100 000 000 przez bardzo, bardzo długi czas.
 • Czas transakcji Ethereum to bardzo szybko – Inteligentne transakcje zasilane eterem zajmują tylko kilka sekund.

Co to jest Ethereum Mining?

Zarówno w Bitcoin, jak i Ethereum nowa waluta (Bitcoin lub Ether) jest tworzona w procesie zwanym „górnictwo”. Węzły w łańcuchu bloków muszą zweryfikować transakcje; węzły są nagrodzony nową walutą. Na przykład węzeł Ethereum (znany jako górnik) jest nagradzany nowym eterem.

Nazywa się to wydobyciem, ponieważ jest podobne do wydobywania złota lub diamentów. Jednak zamiast kopać w ziemi, robią to górnicy weryfikacja transakcji.

Wydobywanie eteru w ten sposób nazywa się „Dowód pracyWydobycie. Nazywa się to PoW (Proof-of-Work), ponieważ węzeł musi wykazać, że wykonał „pracę” (zweryfikował transakcje), aby otrzymać nagrodę w postaci eteru. Złą rzeczą w wydobywaniu PoW jest to, że zużywa dużo mocy obliczeniowej, a tym samym dużo energii elektrycznej, co czyni go drogim i szkodliwym dla planety. Więc teraz masz całkiem jasne pojęcie o tym, czym jest wydobywanie Ethereum.

Co to jest Ethereum: platformy wydobywcze Ethereum.

Wkrótce programiści Ethereum mają nadzieję, że zaczną używać innej metody o nazwie PoS (Dowód stawki). Ta metoda zużywa znacznie mniej energii elektrycznej, więc jest o wiele lepsza z punktu widzenia kosztów energii i naszej planety!

W PoS użytkownicy z dużą ilością Ether to wybierane losowo w celu weryfikacji transakcji. Ta forma wydobycia będzie wynagradzana opłatami, a nie nową walutą i będzie zużywać znacznie mniej energii i energii elektrycznej.

Uwaga: użytkownicy wybrani w PoS do weryfikacji transakcji nazywani są „interesariuszami” lub „interesariuszami”.

Co to jest pamięć masowa Ethereum?

Eter nie opuszcza więc łańcucha blokowego Ethereum, więc nie jest nigdzie fizycznie przechowywany. Jeśli chcesz używać Ethereum, będziesz potrzebować Portfel’ (czasami nazywany „adresem” Ethereum).

Twój portfel Ethereum nie będzie zawierał Ether, ale będzie zawierał kody potrzebne do uzyskania do niego dostępu. Te kody to tzw klucze prywatne. Jeśli zgubisz klucze prywatne, stracisz Ether. Dlatego wybór dobrego portfela jest bardzo ważny! Dostępne są cztery główne typy portfeli.

Portfele sprzętowe

To są fizyczne urządzenia magazynujące, jak pendrive’y USB. Plik Ledger Nano S jest jednym z droższych portfeli sprzętowych i oferuje bezpieczne przechowywanie kluczy w trybie offline. Jednak, podobnie jak prawdziwy zestaw kluczy, portfel sprzętowy może się zgubić. Uważaj więc, gdzie to umieścisz!

Co to jest Ethereum: portfel Ledger Nano S.

Portfele na biurko

Przechowuj klucze publiczne i prywatne bezpośrednio na swoim komputerze. Ta opcja używa hasła, którego nie możesz zgubić. Zajmuje również dużo miejsca na urządzeniu. Zalecamy używanie Exodus portfel na biurko.

Co to jest Ethereum: portfel Exodus.

Portfele mobilne

Podobne do portfeli stacjonarnych, ale zajmują znacznie mniej miejsca – idealnie nadają się do przechowywania kluczy publicznych i prywatnych na smartfonie. Jaxx oferuje swoim użytkownikom przechowywanie kluczy dla do 13 różnych kryptowalut.

Co to jest Ethereum: portfel Jaxx.

Portfele internetowe

Przechowuj swoje klucze prywatne online przykładem tego jest Coinbase portfel. To najmniej bezpieczny rodzaj portfela, a my nie rób zalecamy używanie ich do przechowywania wszelkich ilości eteru, na utratę których nie możesz sobie pozwolić.

Co to jest Ethereum: portfel Coinbase.

Portfele papierowe

Co to jest Ethereum: portfel papierowy.To najbardziej staroświeckie opcje przechowywania – tak jest tylko kartki papieru z zapisanymi na nich kodami dostępu. one nie da się zhakować, ale musisz pamiętać, gdzie je umieściłeś!

Jeśli portfel jest podłączony do internetu, nazywa się to „pamięcią masową”. Jeśli nie ma połączenia z internetem, nazywa się to „chłodnią”. Podczas przechowywania kluczy prywatnych zalecamy użycie połączenie gorących i zimnych portfeli dla maksymalnego bezpieczeństwa. Teraz masz dość jasne pojęcie o tym, czym jest pamięć Ethereum i jaki portfel wybrać.

Gdzie kupić Ethereum?

Możesz kupić Ether z trzech głównych źródeł:

Domy maklerskie są jak wymiana monet Coinbase które kupują i sprzedają Ether za opłatą. Są proste w użyciu, ale często mogą być dość drogie. Możesz ich użyć, aby kupić Ether za pomocą waluta fiducjarna (USD, EUR itp.) Za pomocą karty kredytowej / debetowej lub przelewem bankowym.

Platformy handlowe lubić Cex.io połączyć kupującego i sprzedającego w zamian za pośrednictwem pośrednika (Cex). To jest to, czego handlowcy używają do wymiany jednej kryptowaluty na inną. Na przykład kupując Ether za Bitcoin lub sprzedając NEO za Litecoin.

Platformy peer-to-peer lubić LocalEthereum Umożliwić kupującym i sprzedającym bezpośredni kontakt ze sobą w celu negocjowania cen. Ta opcja jest bardziej ryzykowna niż pozostałe dwie, ponieważ handlujesz bezpośrednio z kimś, kogo nie znasz. Nie ma pośrednika, więc ty nie wnosimy żadnych opłat, Możesz też zapłacić gotówką.

Inną świetną opcją byłoby kupowanie monet Ether za pośrednictwem Simplex – firma fintech mająca na celu zapewnienie Ci pełne bezpieczeństwo i płynność transakcji. Tutaj możesz kupić Ether również za pieniądze fiducjarne – czyli za pomocą karty kredytowej lub debetowej.

Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak i gdzie kupić Ether, możesz śledzić nasze "Jak kupić Ethereum" przewodnik.

Co teraz robi Ethereum?

Wiele dApps jest tworzonych na blockchainie Ethereum i jest to rodzaj zbierania funduszy zwany ICO jest używany do płacenia za nie. Tak więc wiedza o tym, co teraz robi Ethereum, jest całkiem przydatna.

Początkowe oferty monet (ICO) pozwól programistom sprzedawać pomysł na ich produkt, aby zapłacić za jego stworzenie – to jak Kickstarter, ale za dApps.

Sprawdź niektóre z rozwijanych (lub już opracowywanych) dApps w Ethereum z ICO:

Golem to aplikacja, która umożliwia użytkownikom wypożyczanie sobie nawzajem bezczynnej mocy ich komputerów. To tak, jakby móc wynajmować samochód innym kierowcom, gdy go nie używasz!

Czym jest Ethereum: Golem.

EtherTweet to platforma komunikacyjna, która jest bardzo podobna do słynnej aplikacji społecznościowej, z wyjątkiem tego, że działa na blockchainie nie ma władzy centralnej. Zgadza się, to wersja Twittera w dApp i jest całkowicie nieocenzurowana!

Etheroll to kasyno online, które wykorzystuje blockchain Ethereum do tworzenia uczciwych gier w kości online. Chociaż cała ta nowa technologia może już być wystarczającym hazardem dla większości ludzi!

Przy tych wszystkich dobrych rzeczach łatwo o tym zapomnieć Ethereum jest nadal bardzo Nowy, i nadal ma kilka problemów.

Niektórzy krytycy uważają, że platforma jest zbyt skomplikowana dla większości użytkowników. Ta złożoność może oznaczać, że doświadczeni użytkownicy mogą być w stanie oszukać początkujących, jeśli chcą. Ethereum zostało porównane z DOS, dlatego DOS potrzebuje systemu Windows, aby był przyjazny dla użytkownika. Może więc pojawi się później coś, co uczyni Ethereum bardziej przyjaznym dla użytkownika!

Mając dość jasne wyobrażenie o tym, co teraz robi Ethereum, możemy porozmawiać o jeszcze jednym problemie – „widelec” Ethereum. Mówiąc prościej, był to spór w społeczności Ethereum, która podzieliła platformę na dwie części. Jest to możliwa wada w działaniu tej społeczności. Kiedy uruchomisz coś z głosowaniem, nie wszyscy się zgodzą – to normalne!

Porównaj Ethereum obok siebie z innymi

Czy wiedziałeś?

Porównaj Ethereum obok siebie z innymi

Wszystkie giełdy kryptowalut mogą wyglądać podobnie do Ciebie, ale są NIE wszystko to samo!

Tak! Pokaż tabelę porównawczą

Co Ethereum będzie robić w przyszłości?

Wyobraź sobie różne transakcje, które mają miejsce w życiu codziennym. Kupno lub sprzedaż samochodu, wynajem mieszkania, postawienie zakładu na finał mistrzostw świata. Wszystkie obejmują zaufanie nieznajomym w kwestii pieniędzy i informacji. Oznacza to, że Ethereum rozwiązuje ten problem ma duży potencjał na przyszłość. Więc teraz nie tylko wiesz, czym jest Ethereum, ale także wiesz, jak to działa.

Każdego dnia coraz więcej rzeczywistej technologii łączy się z Internetem – nazywamy to „Internetem przedmiotów”. Zamki w drzwiach, lodówki, piekarniki, żarówki, bojlery i telewizory są podłączone do internetu i wszystkie muszą być obsługiwane bezpiecznie i z jasnymi instrukcjami.

Teraz wyobraź sobie świat, w którym inteligentne kontrakty i dApps automatycznie kierują tymi transakcjami i technologiami, podczas gdy przechowywany jest niezniszczalny zapis tego wszystkiego online, na zawsze. Całkiem fajnie, nie sądzisz?

Jeśli po przeczytaniu tego przewodnika zdecydowałeś, że chcesz kupić trochę Ether, możesz to zrobić w jedna z bardziej godnych zaufania platform wymiany kryptowalutCoinbase lub Simplex to dwa z lepszych przykładów.

 • Na Coinbase, będziesz musiał zarejestruj się i zweryfikuj swoją tożsamość zanim będzie można dokonywać zakupów lub sprzedaży. Zrób to (procesy są bardzo proste i raczej szybkie), a następnie po prostu kup ETH za pomocą wybranej metody płatności.
 • Z Simplex, rzeczy zwykle będą przebiegać jeszcze szybciej i płynniej – po prostu wprowadź kwotę ETH, którą chcesz kupić, informacje o karcie i wszelkie inne dane, o które możesz zostać poproszony – to wszystko!
 • Miejsce przechowywania ETH to kluczowa decyzja, którą również musisz podjąć. Jeśli jesteś aktywnym handlowcem, to gorący portfel (taki jak Exodus) może być dobrym wyborem. Jeśli jednak planujesz zatrzymać swój Ether, wybierz zimną ścieżkę portfela i zainwestuj a Ledger Nano S lub Trezor.

Na początku tego poradnika zadaliśmy pytanie, czym jest Ethereum? Cóż, prawdziwa odpowiedź brzmi, Ethereum to wszystko, czego chcesz. Czy chcesz handel Ether lub stwórz zupełnie nowy dApp, możliwości są nieograniczone! Zacznij więc, naucz się Ethereum i myśl odważnie. Przyszłość zaczyna się teraz!

Treści publikowane na tej stronie nie mają na celu udzielania jakichkolwiek porad finansowych, inwestycyjnych, handlowych ani żadnej innej formy. BitDegree.org nie popiera ani nie sugeruje kupna, sprzedaży lub posiadania jakiejkolwiek kryptowaluty. Przed podjęciem decyzji dotyczących inwestycji finansowych skonsultuj się z doradcą finansowym.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me