Świat finansów przechodził duży zmiany niedawno. Jedną z największych zmian w ciągu ostatnich kilku lat była wprowadzenie wstępnych ofert monet (ICO). Nic dziwnego, że jednym z najpopularniejszych pytań w przestrzeni kryptowalut w zeszłym roku było „co to jest ICO?”.

Chociaż możesz znać niektóre popularne kryptowaluty, takie jak Bitcoin i Ethereum, możesz nie być tak zaznajomiony ICO.

Zanim jednak przejdziemy do szczegółów na temat ICO, muszę się upewnić, że dobrze rozumiesz technologię stojącą za ICO – łańcuchy bloków i inteligentne kontrakty. Jeśli masz już pewność, że rozumiesz te dwie technologie, możesz przejść do sekcji „Koncepcja ICO”.

Jeśli przyjechałeś tutaj, aby poczytać o ICO, ponieważ planujesz zainwestować w kryptowalutę, pamiętaj, że powinno to być zrobione tylko na godna zaufania wymiana!

Więc zacznijmy!

Co to jest ICO: Blockchains


Blockchain nie jest Bitcoinem ani żadną inną kryptowalutą. Kryptowaluty wykorzystują blockchain. Mówiąc prościej, blok jest grupa transakcji. Łańcuch to grupa bloków, które są ze sobą połączone. Połącz te dwa słowa i gotowe – blockchain.

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Wszystkie te bloki połączone ze sobą w formie łańcucha publiczna baza danych. Ta baza danych jest publiczna, ponieważ jest współdzielony z setkami, a nawet tysiącami komputerów. Możemy myśleć o tych komputerach jako o serwerach dla łańcucha bloków / bazy danych.

Co to jest ICO: jak działają zdecentralizowane aplikacje.Źródło: steemit

(Te komputery nazywane są węzłami).

Wszelkie zmiany wprowadzone w bazie danych muszą być zweryfikowanych przez ponad 51% węzłów. Jeśli nie zostaną zweryfikowane, nie można wprowadzić zmiany. To sprawia, że ​​bardzo trudno jest włamać się do bazy danych, ponieważ musiałbyś zhakować ponad 51% węzłów, a węzły są zwykle własnością wielu różnych osób i firm.

Ten efekt nazywa się decentralizacja – co oznacza, że ​​baza danych nie jest przechowywana w jednym miejscu, ale w wielu różnych miejscach.

Kiedy mówimy o „zmianach” w bazie danych, to właśnie one transakcje danych. Na przykład w przypadku Bitcoina są to transakcje Bitcoinami – osoby przekazujące Bitcoin innym osobom.

(Aby uzyskać więcej informacji na temat technologii blockchain, przeczytaj nasze "Blockchain Explained" przewodnik.)

A teraz przejdźmy do następnej technologii, której używają ICO.

Tokeny & Inteligentne kontrakty

Transakcje, które mają miejsce w bazie danych, nie ograniczają się tylko do transakcje finansowe jak te na łańcuchu blokowym Bitcoin. Zamiast tego mogą to być wszystko, co ma wartość.

Na przykład wartość transakcji może wynosić Dom lub udział w spółce. Oczywiście nie możesz fizycznie umieścić domu lub udziału w firmie w łańcuchu bloków. Zamiast tego potrzebujesz coś, co reprezentuje wartość domu lub udziału w firmie.

Tokeny

Witam Cię w świecie tokeny. Token jest tworzony, aby reprezentować wartość czegoś. Na przykład – Dom, Elektryczność, kredyt sklepowy, lub udział w spółce.

Tych żetonów nie można stosowane bezpośrednio do łańcucha bloków, ponieważ łańcuchy bloków mogą normalnie przetwarzać transakcje tylko własnej kryptowaluty – jak Ether na łańcuchu blokowym Ethereum i Bitcoin na łańcuchu blokowym Bitcoin.

Zamiast tego żetony muszą użyj aplikacji.

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Inteligentne kontrakty

Aplikacje, których używają tokeny, są nazywane inteligentne kontrakty. Jednak wyglądają jak zbiór kodu. Tak więc, aby zwykli użytkownicy mogli go używać, programiści tworzą dApps (aplikacje zdecentralizowane).

Możesz myśleć o dApps jako o interfejsie, który widzisz podczas korzystania z Instagrama lub Twittera, ale za Instagramem i Twitterem jest seria zakodowane aplikacje. Te zakodowane aplikacje to inteligentne kontrakty.

Co to jest ICO: inteligentne kontrakty.

Te inteligentne kontrakty są wyjątkowe z wielu powodów. Są to następujące przyczyny:

 • Mogą automatyczne przetwarzanie transakcji;
 • Transakcje są wyzwalane przez określone warunki które są zapisane w inteligentnej umowie;
 • Wyobraź sobie to w ten sposób: „KIEDY Piotr wpłaci 100 Ether do inteligentnego kontraktu, WTEDY żeton domu Jana jest wysyłany do Piotra”.
 • Korzystają z technologii blockchain, więc warunków inteligentnego kontraktu nie można zmienić.
 • Więc teraz wiesz o dwóch elementach technologii, które sprawiły, że ICO odniosły sukces, jakim są dzisiaj. Porozmawiajmy teraz o tym, czym jest ICO!

  Koncepcja ICO

  ICO można porównać do IPO. IPO to pierwsza oferta publiczna – termin używany, gdy firma po raz pierwszy wypuszcza swoje akcje na giełdę. Wcześniej akcje spółki były prywatne, a jej akcje nie były publicznie dostępne. Stąd pierwsza oferta publiczna. Ważne jest, aby zrozumieć różnice między IPO a tym, czym jest ICO.

  Kiedy firmy notują się na giełdzie, osoby i inne firmy, które są nimi zainteresowane, mogą zakup akcji spółki za określoną cenę.

  Akcje mogą być używane do głosowania nad określonymi działaniami, które podejmuje firma, ponieważ w rzeczywistości stałeś się częściowym właścicielem firmy! Jeśli firma dobrze sobie radzi, wartość jej akcji podobnie rośnie i możesz je sprzedać na późniejszym etapie z zyskiem.

  Co to jest ICO: koncepcja ICO.

  ICO nie są tak schludne i czyste jak IPO. ICO można uznać za środek finansowania społecznościowego.

  Z ICO masz token. Te tokeny nie dają żadnych długoterminowych uprawnień ani prawa własności do projektu; są one jedynie środkiem pozyskiwania funduszy dla projektu.

  Jednak po raz kolejny, jeśli projekt się powiedzie, wartość twojego tokena może wzrosnąć. Możesz więc sprzedać token za więcej, niż go kupiłeś (to znaczy, jeśli chcesz).

  Jak działają ICO?

  Aby uprościć podstawową koncepcję ICO lub wyjaśnić, czym jest ICO lepiej:

  Co to jest ICO: jak działają ICO.Jak działa ICO | Źródło: cleveroad

  Jeśli chcesz założyć własną kryptowalutę lub dApp, będziesz potrzebować dużo pieniędzy. Aby zdobyć te pieniądze, możesz uruchomić ICO. Jeśli ludzie są zainteresowani Twoim ICO i uważają, że projekt jest dobry, mogą kupić Twój token za określoną cenę.

  Ceny te są zwykle ustalane w Eter (ETH), jednak niektóre projekty akceptują więcej niż jedna kryptowaluta – normalnie Bitcoin (BTC) i Litecoin (LTC).

  Kiedy inwestujesz w ICO, wysyłasz swoje ETH, BTC, LTC lub jakąkolwiek walutę, w której chcesz zapłacić, do inteligentnego kontraktu ICO. Ta inteligentna umowa przesyła następnie ilość tokenów, za które zapłaciłeś.

  Zwykle są dwa główne powody kupowania tokenów od ICO – do sprzedać token w przyszłości za wyższą cenę, i do używać tokena zgodnie z jego przeznaczeniem.

  Tokeny zwykle zapewniają posiadaczom tokena korzyści, takie jak obniżone opłaty, udział w zyskach lub funkcje premium.

  Niektórych tokenów można używać do kupowania rzeczy w aplikacji projektu po jej utworzeniu – te typy tokenów są znane jako tokeny narzędziowe.

  Skąd inwestorzy wiedzą, w które ICO zainwestować?

  Tylko dlatego, że pomysł jest dobry, nie oznacza to, że projekt będzie dobry!

  Pomysł może wydawać się naprawdę dobry, ale po zebraniu funduszy całkowicie zawiedzie. Niestety to prawda. Zdarzały się nawet przypadki, w których ICO okazały się kompletnymi oszustwami! Więc teraz, gdy już wiesz, czym jest ICO, upewnij się, że badając ICO, jesteś ostrożny.

  Inwestorzy zwykle zwracają szczególną uwagę na następujące rzeczy:

  1. Konkurencja: czy projekt ma konkurentów? Jeśli tak, to co robią inaczej niż ich konkurenci?

  2. Drużyna: kim jest zespół pracujący nad projektem? Czy mają dobre, odpowiednie doświadczenie? Czy pracowali wcześniej nad podobnymi projektami??Co to jest ICO: przywództwo Bitdegree.

  3. Wykorzystanie funduszy: jak zamierzają wykorzystać pieniądze zebrane z ich ICO?Co to jest ICO: Alokacja budżetu Bitdegree.

  4. Mapa drogowa: co zamierzają zrobić i jak długo to im zajmie?Co to jest ICO: mapa drogowa Bitdegree.

  5. Żetony: ile będzie tokenów? Jaka jest cena każdego tokena? Ile tokenów zostanie sprzedanych w ICO, a ile zostanie zatrzymanych na inne cele?Co to jest dystrybucja tokenów ICO: Bitdegree.

  Inną alternatywą może być użycie aplikacja zegarka ICO. Istnieją oddzielne firmy, które poświęcają swój czas na badanie, przegląd, kategoryzację i śledzenie nowości rynkowych dotyczących różnych ICO. Jedną z takich aplikacji jest Coinview – pozwala użytkownikom śledzić, jak działają różne ICO i monitorować ich wydajność kryptowalut.

  Co to jest ICO: Coinview.

  Wiem, że to dużo pytań. Dobra wiadomość jest taka, że ​​większość odpowiedzi można znaleźć w ich Biały papier! Ważne są opinie o projekcie i recenzje. To powiedziawszy, zawsze powinieneś przeprowadzić własne badania, aby wyrobić sobie opinię. Wiele informacji w Internecie może być niedokładnych lub opierać się na emocjach!

  Co to jest „biała księga”?

  Wiedza o tym, czym jest ICO, jest prawie tak samo ważna, jak zrozumienie, czym jest biała księga. Biała księga to dokument, który przedstawia ideę, dla której ICO zbiera pieniądze. Zawiera o wiele więcej szczegółów niż opisy, które znajdziesz na stronie internetowej ICO.

  Znajdziesz takie rzeczy jak architektura systemu, potrzeba ich pomysłu (problem, który rozwiązuje itp.), zastosowania tokena, dane rynkowe, i prognozy wzrostu.

  Często zobaczysz również listę członków zespołu, inwestorów i doradców. Chociaż zwykle jest to również wyświetlane w samej witrynie.

  Co to jest ICO: zatwierdzenie białej księgi.

  Aby być ICO odnoszący sukcesy, to potrzebuje dobry, jednolity biały papier. Jeśli kiedykolwiek okaże się, że ICO jest aktywne, ale nie masz białej księgi, nie polecałbym kupowania od niego żadnych tokenów.

  Niewiele osób będzie chciało zainwestować w projekt, który nie ma dobrze przemyślanej białej księgi.

  Dobra biała księga dostarczy również informacji o tym, na co zostaną przeznaczone fundusze. Należy skupić się na funduszach wykorzystywanych do rozwoju firmy, a nie do osobistych korzyści. To jest ważne!

  Dalsza uwaga

  Jak widać, większość potrzebnych odpowiedzi można znaleźć w białej księdze ICO. Jednak powinieneś kontynuuj swoje badania poza białą księgą i stroną internetową ICO.

  Powinieneś sprawdzić, jak dobrze się mają aktualizowanie swojej społeczności. Dobrym sposobem na to jest dołączenie do ich grupy Telegram (jeśli taką mają) lub przeglądanie ich forów. Stamtąd możesz zobaczyć, jak radzą sobie z pytaniami, komentarzami i wszystkim innym pomiędzy.

  Przykład udanego ICO

  BitDegree jest pierwszym na świecie oparty na technologii blockchain internetowa platforma edukacyjna z pozyskiwaniem talentów technologicznych. Projekt zebrał około 32,500 ETH podczas wyprzedaży grupowej i pomyślnie osiągnął Hard cap.

  Biała księga BitDegree był bardzo szczegółowy i zawierał wiele informacji na temat planu pracy projektu, z pełnymi szczegółami, jak to zrobić token BDG zadziała i na co zostaną wydane fundusze.

  Co to jest ICO: Biała Księga BitDegree.

  Każdy z członków zespołu miał pełną historię i przedstawiono MVP.

  Mapa drogowa jest również szczegółowa, a społeczność była na bieżąco z postami na blogach i odpowiedziami na forach. Jak widzisz, ważne jest, aby zdobyć zaufanie społeczności. To był kluczowy element sukcesu – nikt nie daje pieniędzy ludziom, którym nie ufa.

  Wniosek

  Teraz, kiedy już wiesz co to jest ICO, pamiętaj, że ICO są nowe, co oznacza, że ​​istnieje bardzo mało przepisów. Tak więc, jak wspomniano wcześniej, zawsze powinieneś być ostrożny przy wyborze ICO do zainwestowania. Niezwykle ważne jest, aby przeprowadzić własne badania!

  Powinieneś zrozumieć twórcy ICO i rynek, na który ICO wchodzi. Zawsze ucz się i rozważ ich zdolność do spełnienia projekt na czas i zgodnie z budżetem. Dowiedz się, co planują zrobić z otrzymanymi środkami i skorzystać z ich mapy drogowej aby zobaczyć, kiedy powiedzą, że ich projekt zostanie uruchomiony.

  Jak uruchomić ICO?

  Jeśli tworzysz ICO, a nie inwestujesz w ICO, musisz zrozumieć, w jaki sposób inwestorzy badają ICO. Musisz zrozumieć, że muszą zobaczyć wszystkie rzeczy, o których wspomnieliśmy – w przeciwnym razie nie będą ufać Twojemu ICO.

  Musisz aktualizuj swoją społeczność, traktuj ich z szacunkiem, i upewnij się, że twój projekt może zrobić to, co mówi, że zrobi. Zawsze upewnij się, że możesz dostarczyć swój projekt na czas i nigdy nie kłam.

  Jeśli jednak szukasz alternatywnego sposobu inwestowania na rynku kryptowalut (i technologii, na której jest on zbudowany) i planujesz kupując monety kryptowalutowe, upewnij się, że to robisz z zaufanej giełdy! Binance i Coinbase to dwie świetne opcje.

  Mike Owergreen Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me