Czy bitcoin to bańka - logo BitcoinOd samego początku istnienia Bitcoina sceptycy zawsze pytali – czy Bitcoin to bańka? Czy to tylko kolejny zawyżony i przesadzony trend? Pojęcie „bańki bitcoinowej” intrygowało ludzi od wielu lat – było wiele telefonów i twierdzeń, że „pęknięcie bańki bitcoinowej” zdarzało się przy różnych okazjach na przestrzeni czasu – ale kryptowaluta wciąż żyje i ma się dobrze.

W tym samouczku postaramy się odkryć tajemnice bańki Bitcoin – co to jest, dlaczego ludzie o niej mówią, jak się ją charakteryzuje i tak dalej. Porozmawiamy o argumentach „za i przeciw”, które są najczęściej podnoszone, gdy mówimy o tej „bańce”.

Następnie postaramy się odpowiedzieć na odwieczne pytanie – czy Bitcoin to bańka? A jeśli tak… Kiedy pęknie bańka Bitcoin?

Co oznacza bańka?

Mamy więc pytanie – czy Bitcoin to bańka? Ale co oznacza wyrażenie „Bańka Bitcoin”Właściwie znaczy?

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Pod względem finansowym „bańka”To stan, w którym składnik aktywów pozostaje nieaktualny przez najdłuższy czas, a następnie eksploduje, a jego cena gwałtownie rośnie. „rozerwanie”, O którym mowa, dzieje się, gdy cena tego zasobu spada tak szybko, jak rosła.

Jednak jesień musi być bardzo specyficzna – a konkretnie mam na myśli trwały. Jeśli zasób (w tym przypadku Bitcoin) zdoła ponownie wzrosnąć, to nie był to „pęknięcie bańki”.

Jak jednak rozpoznać, czy jest to wybuch, czy fałszywy alarm, gdy dochodzi do spadku? Cóż, to jest trudna część – nie da się tego wszystkiego łatwo powiedzieć.

Jeśli jesteś ekspertem od Bitcoinów i śledzisz tę monetę od samego początku, możesz powiedzieć co nieco o jej przyszłości. Jednak jeśli chodzi o kryptowaluty, mają one jedną bardzo ważną cechę – są absolutnie nieprzewidywalne i niezwykle niestabilne.

Być może śledziłeś Bitcoin dzień po dniu od momentu jego wypuszczenia i nadal byłeś całkowicie niezgodny ze swoimi przewidywaniami. Jest tak wiele nieprzewidywalnych rzeczy, które mogą wpłynąć na cenę monety, że nadążanie za nią staje się prawie niemożliwe.

Teraz pokażę ci, dlaczego ludzie uważają, że pękła bańka Bitcoin.

Bańka Bitcoin

Ludzie mają tendencję do definiowania baniek finansowych na wiele różnych sposobów. Dla uproszczenia podzielę go na trzy główne części.

  • Na samym początku cena aktywa jest bardzo niska i nie jest warta uwagi. Trochę się waha, ale przez większość czasu jest na stałym niskim poziomie. W tym miejscu ludzie nie poświęcają zbyt wiele uwagi zasobowi, który nadal nie uczestniczył w żadnych znaczących sytuacjach lub wydarzeniach, aby zostać zauważonym.
  • W pewnym momencie aktywa zaczynają zyskiwać na atrakcyjności i rosną w cenie. Tym, co odróżnia ten wzrost od innych normalnych wzrostów aktywów, jest intensywność – cena rośnie wraz ze wzrostem intensywności i szybkości. Dzieje się tak, ponieważ chociaż ludzie widzą, że aktywa są obiecujące, chcą też w nie zainwestować i szybko zarobić. Im więcej osób zaczyna przyłączać się do modowego trendu, tym szybciej cena rośnie – zupełnie jak bańka.
  • Trzecim i ostatnim etapem jest załamanie – podobnie jak cena wzrosła bez wyraźnego powodu, tak i spadła. To wtedy ludzie zaczynają panikować i sprzedają wszystkie swoje aktywa, obawiając się, że cena spadnie jeszcze bardziej i stracą pieniądze. To staje się niekończącym się cyklem, dopóki cena aktywa całkowicie się nie załamie – lub innymi słowy, bańka pęknie.

Teraz, mając na uwadze powyższą wiedzę, spójrz na poniższy wykres:


Czy Bitcoin to bańka? Wykres Bitcoin

Czy to ci coś przypomina?

To jest wykres cen Bitcoin, od momentu jego powstania do dnia dzisiejszego.

Jak widać, ten wykres ma większość cech bańki – powolny i nieświeży początek, nagły szczyt, a następnie równie nagły spadek. Ale ostatnia część jest trochę inna – cena nie spadła do zera. Co więcej – wydaje się, że ustabilizował się.

Jest to często jeden z głównych argumentów wizualnych, których używają zwolennicy Bitcoin, próbując obalić twierdzenie, że Bitcoin to bańka. Kiedy taka bańka finansowa pęka, cena szybko osiąga martwe zero i zwykle nie ma szans na poprawę. Jeśli jednak chodzi o Bitcoin, widzimy, że tak nie jest.

Czy więc Bitcoin to bańka? Przeanalizujmy niektóre z bardziej powszechnych argumentów „za i przeciw”, aby uzyskać szerszy obraz.

DLA

Osoby, które odpowiedzą na pytanie „czy Bitcoin to bańka?” z pozytywną odpowiedzią mają kilka ważnych argumentów na poparcie tego twierdzenia.

Po pierwsze, mówią, że Bitcoin po prostu nie jest namacalny – to zdecentralizowana waluta, co oznacza, że ​​żaden rząd nie poprze go. Waluty fiat mają pewną stabilność, ponieważ obsługują je ogromne banki i rządy. Dodatkowo są one objęte sankcjami, a nawet motywowane – możesz płacić podatki w walutach fiducjarnych i używać ich do innych spraw urzędowych. Jednak w przypadku Bitcoina (i większości innych kryptowalut) tak nie jest. Różne rządy mają tendencję do sankcjonowania Bitcoin na bardzo różne sposoby, po prostu dlatego, że nie ma on konkretnego właściciela – żadna osoba ani organizacja nie kontroluje danej kryptowaluty.

Innym ważnym argumentem jest to, że Bitcoin był po prostu przesadzony i zawyżony daleko poza miarę. Było to pierwsze tego rodzaju zjawisko – było znacznie mniej osób, które kupiły go, aby go używać, w porównaniu z liczbą osób, które chcą go po prostu odwrócić – kup tanio i sprzedaj drogo..

Ponieważ krypto-moneta nie miała wystarczająco silnego wsparcia zwolenników, którzy dbali o jej dobro, cena była wciąż zawyżana przez tych, którzy po prostu szukali sposobów na szybki zysk.

Ze względu na zmienność Bitcoina rządy na całym świecie zdecydowały się nałożyć sankcje i opodatkować jego użycie, a niektóre posunęły się nawet do zakazania kryptowaluty. To był jeden z głównych czynników, które doprowadziły do ​​ogromnego spadku ceny Bitcoina.

Prawdopodobnie jednym z najsilniejszych argumentów, które twierdzą, że Bitcoin jest bańką, jest to, że jest po prostu zbyt niezgrabny i… cóż… stary.

Teraz kryptowaluty, takie jak Litecoin, IOTA i Ethereum, zdołały przewyższyć Bitcoin w prawie każdym możliwym aspekcie. Litecoin jest cztery razy szybszy niż Bitcoin, IOTA jest technicznie lepszy, a Ethereum to rzeczywista sieć, która jest używana do budowania i tworzenia innych kryptowalut. Każdego dnia widzimy nowe i znacznie ulepszone kryptowaluty wchodzące na rynek – Bitcoin był oryginalnym i podstawowym elementem kryptowalut w głównym nurcie, ale jak długo ta reputacja może trwać, zanim ludzie zaczną zdawać sobie sprawę z wad tej monety?

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

PRZECIWKO

Nawet jeśli zadajesz pytanie „Czy Bitcoin to bańka?” stało się powszechne w różnych społecznościach kryptowalutowych na całym świecie, jest wielu ludzi, którzy nadal wierzą w kryptowalutę i szydzą z wszelkich twierdzeń, że jest bańką. Spróbujmy przeanalizować główne argumenty, które ludzie mają, odpowiadając „nie” na pytanie „czy Bitcoin to bańka?”.

Czy bitcoin to bańka? Kryptowaluta Bitcoin

Po pierwsze, nawet jeśli cena Bitcoina podlega dużym wahaniom, nie oznacza to, że nie ma on żadnej stałej wartości. Jak wspomniałem w powyższym rozdziale, ludzie zwykle cenią Bitcoin z wielu różnych powodów. Moneta stała się prawdziwym przykładem waluty, która nie wymaga żadnej scentralizowanej jurysdykcji ani zarządzania – jej wartość jest podyktowana przez ludzi, którzy jej używają. To z kolei daje rozwiązanie, dlaczego Bitcoin nie jest bańką.

Podczas gdy niektórzy inwestorzy są nieugięci, że Bitcoin dobiegł końca, inni nie mają problemu z inwestowaniem w coś, co jest uważane za niestabilne.

Wiele osób postrzega Bitcoin jako bramę finansową – ile razy w Internecie natknąłeś się na różne porównania dotyczące Bitcoin? Porównania takie jak:

… Ten kran Bitcoin, który został założony w 2010 roku, pierwotnie dawał 5 Bitcoinów na użytkownika – dziś byłoby to 20 000 USD! …

Niektórzy inwestorzy wpłacają pieniądze na Bitcoin głównie PONIEWAŻ jest on niestabilny – mają nadzieję i spodziewają się, że cena monety gwałtownie wzrośnie w najbliższej (lub dalekiej) przyszłości. Dlatego argument za niespójnością Bitcoina nie jest uzasadnionym powodem, aby zapisać go jako zwykłą bańkę.

Dodatkowo, mówiąc o tym, dlaczego Bitcoin nie jest bańką, warto zwrócić uwagę, że moneta miała może cztery lub pięć „pęknięć bąbelków” w ciągu swojego życia. Ludzie zadają pytanie „Czy Bitcoin to bańka?” od najdłuższego czasu – a kryptowaluta zawsze powstawała z popiołów.

Prawdę mówiąc, jest to największy krach, jakiego kiedykolwiek doświadczyła moneta, ale jak zapewne widzieliście na wykresie, który przedstawiłem wcześniej, już zaczęła się stabilizować. Wielu zwolenników Bitcoina uważa, że ​​chociaż tym razem spadek był bardziej znaczący, to wciąż jest tylko to – kolejny upadek z wielu.

Czy Bitcoin to bańka?

Więc teraz, kiedy rozmawialiśmy o argumentach „za i przeciw”, dlaczego Bitcoin jest bańką i dlaczego Bitcoin nie jest bańką, jaki jest faktyczny wniosek? Czy w ogóle istnieje?

Cokolwiek by to nie było, oczywiste jest, że Bitcoin zmienił zasady gry dzięki wielu definicjom tego terminu. Dotyczy to zarówno rynków cyfrowych, jak i opinii społecznych.

Przez lata Bitcoin miał swoje wzloty i upadki. Za każdym razem, gdy moneta spadała, ludzie spieszyli się, by przewidzieć różne rzeczy – od dużych wzrostów w ciągu zaledwie kilku godzin po bezwzględne spadki lub, innymi słowy, „pęknięcia bańki”.

Jednak na pytanie „czy Bitcoin to bańka?” Byłoby dość naiwne, gdyby ktoś odpowiedział „tak” lub „nie”.

Jedno wydaje się prawie pewne – jeśli Bitcoin jest bańką, to jeszcze nie pękł. Cena monety przestała spadać i teraz powoli, ale pewnie znowu rośnie.

Różne globalne wydarzenia dyktują wahania cen Bitcoin – podczas gdy niektóre rządy zakazują kryptowalut, inne je przyjmują. Każdego dnia pojawia się niezliczona ilość wiadomości dotyczących różnych wydarzeń związanych z kryptowalutami. Niektóre z tych doniesień są pozytywne, inne – nie tak bardzo. Pewne jest jednak to, że wszystkie te wydarzenia wpływają na cenę Bitcoin w taki czy inny sposób i chociaż moneta ma rzeczywiste i rzeczywiste zastosowanie, ludzie będą jej używać.

Wniosek

Gdybyś zapytał różnych ludzi „czy Bitcoin to bańka?”, Prawdopodobnie ciągle otrzymywałbyś różne odpowiedzi. Niektórzy zapewniliby cię, że Bitcoin nie przypomina nawet bańki finansowej, podczas gdy inni przysięgaliby, że „pęknięcie bańki bitcoinowej” wydarzyło się już dawno temu.

Jeśli dana krypto-moneta JEST bańką, ale wciąż żyje, to kiedy bańka Bitcoin pęknie? Cóż, odpowiedź jest dość prosta – jak tylko przestanie być przydatna dla ogółu populacji.

W świecie kryptowalut istnieje złota zasada, która mówi, że kryptowaluty pozostaną żywe i prosperują, o ile będą miały rzeczywiste, odpowiednie zastosowanie. A jeśli chodzi o Bitcoin, nie wydaje się, aby w najbliższym czasie stracił swoją użyteczność.

Na pytanie „kiedy pęknie bańka bitcoinowa?” Prawdopodobnie nikt nie był w stanie udzielić solidnej, konkretnej odpowiedzi. Mimo że w historii było wiele podobnych sytuacji (kryzys finansowy 2008 r., Pęknięcie bańki Mississippi itp.), Bitcoin jest nieco inny niż wszystkie. Fakt, że ta kryptowaluta jest zdecentralizowana, ma oczywiście swoje wady, ale ostatecznie jest to prawdopodobnie również jej największa siła.

Czy więc Bitcoin to bańka? Cóż, czas pokaże. Nawet jeśli tak jest, to z pewnością jeszcze nie pękł.

Mam nadzieję, że ten przewodnik był dla Ciebie przydatny. Staraj się być na bieżąco z wiadomościami związanymi z Bitcoinem, zawsze rób jak najwięcej badań i powinieneś być w stanie sformułować własną opinię na temat pytania „Czy Bitcoin to bańka?”.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me