Czy powinienem kupić Ethereum? To jest pytanie, które zadała większość z nas przynajmniej raz w naszych życiach. Kryptowaluty mają zwrócił naszą uwagę i nie pozwolił temu odejść.

Bez względu na to, gdzie się wybierasz, nie możesz uniknąć słuchania o nich.

Ethereum jest jedna z największych kryptowalut na świecie. Jest omawiany w telewizji, internecie, wokół dystrybutorów wody w pracy i kawiarniach na całym świecie.

W tym oszalałym na punkcie kryptowalut nie możesz powstrzymać się od zadania sobie pytania: „Czy powinienem kupić Ethereum czy jakąś inną kryptowalutę?”

To jest pytanie, na które ma odpowiedzieć ten samouczek. Lub przynajmniej udzielić ci informacji, aby zdecydować sam.

Uwaga: Przed zakupem ETH (możesz to zrobić za pośrednictwem Coinbase lub Simplex), upewnij się, że masz plik niezawodny portfel kryptowalut aby je bezpiecznie przechowywać. Ledger Nano S i Trezor Model T są uważane za najbezpieczniejsze opcje na rynku.

Co to jest Ethereum?

Ethereum to jeden z największych graczy na rynku kryptowalut. To jest platforma blockchain. Ethereum generuje druga najcenniejsza kryptowaluta na świecie Ether (ETH).

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Vitalik Buterin zaproponował blockchain Ethereum w 2013. To narzędzie, które pomaga nam budować zdecentralizowane Aplikacje.

Czy powinienem kupić Ethereum? Wszystko, czego potrzebujesz, aby podjąć świadomą decyzję

To nasuwa pytanie: „Co to są zdecentralizowane aplikacje?”

Po prostu są to aplikacje działające w łańcuchu bloków. Zdecentralizowany blockchain aplikacje są trudniejsze do manipulacji niż tradycyjne aplikacje. Brzmi skomplikowanie, ale tak nie jest.

Wyobraź sobie, że dajesz przyjacielowi 1 dolara. Za to obiecuje ci jutro lody.

Następnego dnia przyjaciel mówi ci, że nie ma lodów i nie może ich dostać. Musisz ufać, że twój przyjaciel mówi prawdę.


Później widzisz tego samego przyjaciela, jedzącego dekadencki lody w rożku. Okłamał cię. Czujesz się zdradzony. Kiedy się z nim konfrontujesz, przyjaciel zaprzecza otrzymaniu od ciebie 1 dolara dzień wcześniej.

To jego słowo przeciwko twojemu.

To jest uproszczona sytuacja, którą rozwiązuje blockchain Ethereum.

Z inteligentny kontrakt, dajesz swojemu przyjacielowi 1 dolara i zawierasz inteligentny kontrakt. Inteligentne kontrakty są automatyczny i umowy odporne na manipulacje.

Jutro automatycznie otrzymasz lody w rożku, o ile Twój znajomy go ma i otrzymał od Ciebie 1 $. Następnego dnia lody w rożku pojawiają się automatycznie w dłoni, gdy tylko znajomy go kupi. Nawet jeśli nie miał zamiaru ci go dać.

Twój przyjaciel nie może zepsuć tej umowy. Inteligentne kontrakty są szyfrowane i przechowywane w tysiącach ksiąg na całym świecie, zwanych blockchain.

Czy powinienem kupić Ethereum? Wszystko, czego potrzebujesz, aby podjąć świadomą decyzję

Twój znajomy musiałby zmienić każdą księgę rejestrującą twoją umowę. To praktycznie niemożliwe. O wiele lepsze niż poleganie na zaufaniu, prawda?

Utrzymanie działania łańcucha bloków zajmuje dużo czasu moc obliczeniowa i energia elektryczna. Blockchain generuje kryptowalutę, aby nagradzać wolontariuszy za wykonanie pracy.

W przypadku Ethereum, ta waluta nazywa się Eter lub ETH. To druga najcenniejsza kryptowaluta na świecie, zaraz po Bitcoin. Pierwszy krok w odpowiedzi na pytanie „Czy powinienem kupić Ethereum?” Pytanie brzmi, żeby wiedzieć, co to jest.

Aby jednak podjąć świadomą decyzję, nadal istnieją wiele rzeczy do omówienia, więc czytaj dalej.

Jak wydobywa się eter?

Aby zapewnić bezpieczeństwo łańcucha bloków, to szyfruje każdą transakcję, która się na nim dzieje. Następnie księgi aktualizacji blockchain na całym świecie. System rejestruje każda zmiana w blokach. Kiedy jeden blok osiąga swoją pojemność, łańcuch bloków tworzy kolejny.

Blockchain szyfruje każdą transakcję. Zagadka, którą musisz rozwiązać, aby dostać się do danych, jest tak trudna, że ​​prawie niemożliwe jest włamanie.

Możesz zadzwonić do ludzi rozwiązujących zagadki, które sprawiają, że blockchain działa jako górnicy.

Eter jest głównie wydobywany używając GPU (Jednostka przetwarzania grafiki) i specjalistyczne maszyny ASIC. Większość operacji wydobywczych Ethereum osiąga skalę przemysłową.

Czy powinienem kupić Ethereum? Wszystko, czego potrzebujesz, aby podjąć świadomą decyzję

Rozwiązywanie trudnych łamigłówek w celu stworzenia Ether wymaga, aby system cały czas pracował na pełnych obrotach. To kosztuje dużo w rachunkach za prąd. Sprzęt zużywa się znacznie szybciej niż zwykle.

Czy kiedykolwiek narzekałeś na szalone ceny GPU? Teraz wiesz, dlaczego oni są tacy. Podaż słabsza od popytu = gwałtownie rosnące ceny. To kapitalizm w najlepszym wydaniu.

Tak więc, gdy zadajesz sobie pytanie „Czy powinienem kupić Ethereum, czy moje?”, Odpowiedź prawdopodobnie będzie brzmieć Kup to. Chyba że możesz zainwestować fortunę w budowie zakładu wydobywczego.

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Prędkości transakcji Ethereum

skalowanie jest jednym z największych przeszkody do przyjęcia technologii blockchain. Więcej transakcji = dłuższe oczekiwanie, aż łańcuch blokowy nadrobi zaległości i przetworzy je wszystkie

Scentralizowana konkurencja może oferować szybsze transakcje w porównaniu do łańcucha blokowego.

Plik Ethereum blockchain może przetwarzać 15 transakcji; WIZA procesy 45 000.

Deweloperzy Ethereum aktywnie pracować nad skalowalnością ich łańcucha bloków problem. Vitalik Buterin, współzałożyciel Ethereum, uważa, że ​​jego blockchain może kiedyś osiągnąć 1 000 000 transakcji na sekundę.

Bezpieczeństwo Ethereum

Bezpieczeństwo jest jednym z największych punktów sprzedaży Ethereum.

Plik aplikacje zbudowane na tym łańcuchu bloków (zwane dApps lub zdecentralizowanymi aplikacjami) są znacznie bezpieczniejsze i bardziej odporny do hakowania niż oprogramowanie, którego używasz teraz.

Nie można zadzierać z księgą Ethereum. Powiedziawszy to, plik Blockchain Ethereum miał hakerskie skandale w przeszłości z powodu luk w inteligentnych kontraktach.

Czy powinienem kupić Ethereum: Ethereum Classic.

Najbardziej znanym jest Hack do DAO, gdzie źle napisany inteligentny kontrakt spowodował, że Ether o wartości około 50 milionów dolarów znalazł się w niebezpieczeństwie kradzieży.

Aby obejść ten problem, użytkownicy blockchain Ethereum zagłosowali i zmienili zasady rządzące systemem.

Wykonali „hard fork” i podzielili system Ethereum na dwa konkurujące ze sobą systemy, Ethereum i Ethereum Classic.

Blockchain rozrósł się od tego czasu, wiele osób zadawało sobie pytanie „Czy powinienem kupić Ethereum?” a większość z nich odpowiedziała TAK!

Odpowiedź na pytanie „Czy powinienem kupić Ethereum?” obecnie brzmi „Może, zależy”. ty trzeba wiedzieć więcej zanim wyjdziesz (lub w tym przypadku online) i zdecydujesz się to zrobić.

Następna sekcja pomoże ci podjąć bardziej świadomą decyzję.

Teraz jest dobry czas, aby kupić Ethereum?

Odpowiedź na pytanie „Czy powinienem kupić Ethereum?” jest często tak. To jedna z najpopularniejszych i najbardziej znanych kryptowalut na świecie.

Ale.

O wiele trudniej jest odpowiedzieć na bardziej zaawansowane pytanie: „Czy powinienem teraz kupić Ethereum?” Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak samodzielnie oceniać.

Ostatnie zmiany cen Ethereum

Cena ETH jest obecnie 362,27 $.

Jednak zanim skończę tę sekcję, plik Cena ETH może być bardzo różna. Dlatego trudno jest odpowiedzieć na pytanie „Czy powinienem teraz kupić Ethereum” jednoznacznym „Tak”.

Podaż i popyt kontrolują cenę Ether, jak wszystko inne na świecie.

Jeśli więcej ludzi chce kupić Ether niż sprzedawców, cena rośnie. Jeśli więcej ludzi chce sprzedać Ether niż kupujących, cena spada.

Na początek roku, the Cena ETH wyniosła 128 USD, następnie w nieco ponad miesiąc wzrosła o około 100%, a ETH było warte około 255 USD. Potem nastąpił nagły spadek i cena ETH zaczęła ponownie rosnąć. Obecnie cena ETH wynosi 362 USD, jednak na początku Wrzesień 2021, było warto 480 USD.

Czy powinienem kupić Ethereum? Wszystko, czego potrzebujesz, aby podjąć świadomą decyzję

Źródło: Coindesk.

Tam, gdzie niektórzy powiedzieliby, że to znak, że każdy powinien wyrzucić (sprzedać) swój eter, inni uznaliby to za doskonały czas na zainwestowanie w tę monetę.

Jeśli uważasz, że cena kryptowaluty ETH będzie nadal rosła i zdecydujesz się na jej zakup, to pamiętaj, aby trzymaj je w bezpiecznych portfelach, Jak na przykład Ledger Nano S i Trezor Model T.

O inwestowaniu w blockchain Ethereum dowiesz się później.

Jak samodzielnie znaleźć ostatnie zmiany cen Ethereum?

Tam są kilka sposobów sprawdzenia ceny Poznaj siebie i zobacz, jak to się zmienia w czasie.

Jest ethereumprice.org, CoinDesk, CoinMarketCap i wiele więcej. Znajdź ten, który najbardziej Ci się podoba.

Wiele kryptowalut narzędzia do śledzenia cen może wyświetlać cenę Ether w czas rzeczywisty.

Mogą również dać ci wykres pokazujący jak to się zmieniło w ciągu ostatniego dnia, tygodnia, miesiąca, sześciu miesięcy, a nawet roku. Narzędzia, które połączyliśmy powyżej, zdecydowanie mogą.

Jak zdecydować, czy powinienem teraz kupić Ethereum?

Odpowiedź na pytanie „Czy powinienem teraz kupić Ethereum?” jest „Tak”, jeśli wierzysz w zasady kryjące się za jego monetą, Eter.

Na pytanie „Czy powinienem teraz kupić Ethereum?”, Jest wiele Pesymiści Ethereum powiedz, że to nie jest tego warte. Według nich lepiej jest kupować mniejsze monety. Spodziewają się, że zabiorą te mniejsze monety do niebanku, gdy ich wartość wzrośnie. Pesymiści mają rację w niektórych swoich argumentach. Krytykują powolną prędkość transakcji Ethereum i rosnącą podaż.

Entuzjaści Ethereum zwracają uwagę na stwierdzenie Vitalika Buterina, że ​​dobrym pomysłem jest zmniejszenie emisji eteru do zera w czasie. Byłoby powstrzymać wzrost podaży eteru i podnieś cenę. Z powodu dostaw & żądanie. Powstaje blockchain Ethereum stale się poprawiał, z wieloma środkami przeznaczonymi na jego problemy.

Czy powinienem kupić Ethereum? Wszystko, czego potrzebujesz, aby podjąć świadomą decyzję

Aby odpowiedzieć na podstawowe pytanie „Czy powinienem teraz kupić Ethereum?” dla siebie, pomyśl o tym jak o meczu koszykówki. Możesz wybrać obiecującego, ale całkowicie niesprawdzonego debiutanta dla swojego zespołu. W przyszłości może zostać LeBron Jamesem lub doznać kontuzji i nigdy nie osiągnąć swojego potencjału. To są obiecujące mniejsze monety, „następny Ethereum”.

Lub.

Możesz wybrać sprawdzony weteran z zespół trenerów osobistych którzy codziennie pomagają mu doskonalić się, mimo że szum ucichł. Innymi słowy, Ethereum.

Obie opcje mają swoje wady i zalety; decyzja należy ostatecznie do Ciebie.

Co kupić: Bitcoin kontra Ethereum?

Jeśli słyszałeś o innych monetach niż Ethereum, takich jak Bitcoin, możesz zadać sobie pytanie: „Czy powinienem kupić Bitcoin czy Ethereum?”

Pomożemy w wyborze.

Co to jest Bitcoin?

Podobnie jak Ether, Bitcoin jest top kryptowaluta. To pierwsza w historii.

Satoshi Nakamoto, anonimowa osoba lub grupa, stworzył Bitcoin w 2009 roku.

Od początku był open-source, co oznacza, że ​​każdy może zobaczyć jego kod. Bitcoin posiada rekord najwyższa kiedykolwiek odnotowana cena kryptowaluty, po prostu poniżej 20 000 USD. Od tego szalonego czasu cena spadła. Jego około 8,9 tys. $ w momencie pisania.

Cena może przechylić twoją odpowiedź na dylemat Czy powinienem kupić Bitcoin lub Ethereum na którąkolwiek ze stron. Jeśli nienawidzisz ułamków, ale nie chcesz wydać wystarczająco dużo, aby kupić cały Bitcoin, Ethereum powinno być Twoim wyborem.

Jakie są różnice między Bitcoinem a Ethereum?

Największą różnicą między Ethereum a Bitcoinem jest przeznaczenie dwóch monet.

Bitcoin został stworzony do zastąpić prawdziwe pieniądze, podczas Ethereum został stworzony do pomagać ludziom tworzyć zdecentralizowane aplikacje (dApps) z niestandardowymi inteligentnymi kontraktami.

Oba łańcuchy bloków generują kryptowaluty (Bitcoin i Ether), aby zrekompensować ludziom, którzy wykonują pracę, aby je zabezpieczyć.

Chociaż możesz płacić za rzeczy za pomocą Ether, blockchain Ethereum został opracowany z myślą o różnych celach.

Szybkość transakcji to kolejna różnica między Ethereum a Bitcoinem.

Podczas Ethereum poradziłby sobie 15 transakcji na sekundę (a Vitalik Buterin mówi, że pewnego dnia może osiągnąć 1 milion na sekundę), Bitcoin unosi się około 7.

Dylemat

Kiedy zadajesz sobie pytanie: „Powinienem kupić Bitcoin lub Ethereum”, rozważ te rzeczy wymyślić odpowiedź:

  • Bitcoin służy do płacenia, Ethereum jest do inteligentnych dApps napędzanych kontraktami.
  • Bitcoin jest prawie trzykrotnie droższy, ale jednocześnie jest najbardziej znaną kryptowalutą na świecie.
  • Oba nie są bardzo szybkie w przenoszeniu z powodu problemów ze skalowalnością.
  • Które zastosowanie technologii blockchain przyciąga Cię bardziej? Wyzwolona waluta lub bezpieczne aplikacje?

Moją odpowiedzią na dylemat „Czy powinienem kupić Bitcoin czy Ethereum” jest to drugie, ponieważ uważam, że inteligentne kontrakty są znacznie bardziej interesujące. A ty?

Co z Litecoin kontra Ethereum?

Co to jest Litecoin?

Kiedy zadajesz sobie pytanie „Czy powinienem kupić Litecoin czy Ethereum?”, Pytasz, co jest dla Ciebie bardziej wartościowe:

  • Inteligentne kontrakty

lub

  • Tańsza i szybsza (przynajmniej niż Bitcoin) płatność

Dlaczego to mówimy?

Parzysty Charlie Lee, the twórca Litecoina, przyznaje, że pod wieloma względami jest to klon Bitcoina. Jedyna różnica między nimi polega na tym, że Litecoin został stworzony jako, tak, zgadłeś, lżejsza wersja Bitcoina.

Czy powinienem kupić Ethereum: Litecoin na czarnej klawiaturze.

Z powodu pewnych problemów technicznych paplanina z udziałem Algorytm Scrypt, który jest używany do wydobywania Litecoina, jest szybszy i łatwiejszy do wydobycia w pojedynkę niż jego starszy brat, Bitcoin.

Jaka jest różnica między Litecoinem a Ethereum?

Plik różnica między Litecoinem a Ethereum jest taki sam, jak był porównanie z Bitcoinem: cel, powód.

Odpowiedź na pytanie „Czy powinienem kupić Litecoina czy Ethereum?” pozostaje taka sama, chyba że Cel Litecoina trafia bliżej domu niż Bitcoin lub Ethereum.

Bitcoiny dwa największe Słabości—Wolna prędkość transakcji i cena — są znacznie zmniejszone dzięki Litecoinowi.

Litecoin jest znacznie taniej niż Bitcoin, kosztuje około 48 USD za monetę. Szybkość transakcji Litecoin i Ethereum jest również blisko siebie, co eliminuje tę wadę.

Więc co z tym?

Ethereum opiera się na idei inteligentne kontrakty które umożliwiają tworzenie inteligentne oparte na kontraktach dApps (zdecentralizowane aplikacje). Litecoin ma być zapalniczka, szybciej i taniej alternatywa dla Bitcoin, używana do płacenia za rzeczy i ostatecznie zastępowania prawdziwych pieniędzy.

Kiedy pytasz „Czy powinienem kupić Litecoin czy Ethereum?”, Odpowiadam:

Który pomysł bardziej Cię pociąga, małe płatności za pomocą kryptowalut lub bezpieczne aplikacje? Jeśli to płatności, idź z Litecoinem. Jeśli są to zdecentralizowane aplikacje, wybierz Ethereum.

A co z inwestowaniem w Ethereum?

Wcześniej omawialiśmy kupowanie kryptowalut, próbując pomóc Ci znaleźć odpowiedź na pytania typu „Czy powinienem teraz kupić Ethereum?”, Czy powinienem kupić Bitcoin czy Ethereum? ”Oraz„ Czy powinienem kupić Litecoin czy Ethereum? ”.

Nie rozmawialiśmy o tym, co powinieneś z nim zrobić, gdy już go masz.

Zdecydowana większość sprzedaży kryptowalut ma miejsce dla powody inwestycyjne. Jest duża szansa, że ​​słyszałeś historie o ludziach, którzy wskoczyli na Bitcoin hype train wcześnie i w wieku 19 lat zostali milionerami.

Zanim zdecydujesz się wypróbować to samemu i nadal pytasz: „Czy powinienem zainwestować w Ethereum czy inną kryptowalutę?” zamiast mówić nam, że tak, przyjrzyjmy się i zobaczmy, czy jest to coś, co możesz chcieć zrobić.

Co to jest inwestowanie krótkoterminowe?

Inwestowanie krótkoterminowe, lub flipping to akt kupowania czegoś i nadziei na szybką sprzedaż z zyskiem.

To ekscytująca aktywność. Wymaga dobrego zrozumienia rynku, na który wchodzisz, zdecydowania i nerwów ze stali.

Rynek kryptowalut jest bardzo zmienny. Oznacza to, że ceny zmieniają się szybko, często o znaczne kwoty. Wspaniały inwestor krótkoterminowy może szybko zarobić dużo pieniędzy. Lub szybko stracić dużo pieniędzy.

Wróćmy do głównego pytania w tej sekcji: „Czy powinienem zainwestować w Ethereum?”. Dla jasności ograniczmy zakres inwestycji do krótkoterminowej.

Czy Ethereum się opłaca? inwestycje krótkoterminowe? tak, to znaczy, jeśli potrafisz znaleźć odpowiedni moment.

Co to jest inwestowanie długoterminowe?

Jak sama nazwa wskazuje, długoterminowy inwestowanie jest jak jego krótkotrwała kuzynka. Różnica polega na tym, że w tym wszystkim chodzi długoterminowy zysk.

Inwestowanie długoterminowe wymaga dokładne badania ponieważ skala Twojej inwestycji jest zwykle znacznie większa. Taka inwestycja wymaga też jeszcze więcej nerwów. O wiele trudniej jest patrzeć, jak ceny wybranych kryptowalut spadają, trzymając się ich przez tygodnie, miesiące lub nawet lata.

Ty masz więcej do stracenia i więcej do zyskania inwestując również długoterminowo.

W tej chwili wokół tego toczy się gorąca debata na temat Ethereum długoterminowe perspektywy coin. Pytanie, które powinieneś sobie teraz zadać, brzmi: „Czy powinienem długoterminowo inwestować w Ethereum?”. Odpowiedź zależy od tego, komu uwierzysz po przeprowadzeniu dodatkowych badań w sieci.

Czy powinienem kupić Ethereum? Wszystko, czego potrzebujesz, aby podjąć świadomą decyzję

Niektórzy ludzie tak mówią Cena Ether może osiągnąć 0 USD po raz pierwszy, podczas gdy niektórzy twierdzą, że wyzdrowieje. Niektórzy analitycy przewidują nawet, że cena Ethereum może wzrosnąć do 1000 USD do końca roku, gdy programiści ulepszają platformę i rozwiązują niektóre problemy związane ze skalowaniem.

Jeśli wierzysz w przyszłość Ethereum, inwestowanie długoterminowe w tę monetę może teraz być czymś, co chciałbyś zrobić. Jeśli nie wierzysz, nie inwestuj. Proste, prawda?

Więc powinienem kupić Ethereum?

Jeden z odnoszących największe sukcesy inwestorów na świecie, Warren Buffet, podsumował swoją strategię inwestycyjną w następujący sposób:

„O wiele lepiej jest kupić wspaniałą firmę za uczciwą cenę niż uczciwą firmę za wspaniałą cenę”.

Pan Buffet opowiada się również za długoterminowymi okazjami inwestycyjnymi, mówiąc:

„Kupuj tylko coś, co z przyjemnością będziesz mieć, jeśli rynek zamknie się na dziesięć lat”.

Powiedziawszy to, Warren Buffet sam nie wierzy w kryptowaluty.

Tak więc, kiedy pytasz mnie „Czy powinienem zainwestować w Ethereum?”, Mogę tylko powiedzieć, że cena Ether spadła ostatnio, więc teraz jest dobry czas na zakup, zakładając, że w to wierzysz Ethereum to wspaniała kryptowaluta i inwestujesz kwotę, której nie boisz się stracić.

Mówiąc o utracie kryptowalut, nie chciałbyś, aby tak się stało tylko dlatego, że wybrałeś niezabezpieczony portfel. Biorąc to pod uwagę, jeśli zdecydujesz się utworzyć plik inwestycja długoterminowa, zaleca się uzyskanie pliku portfel sprzętowy, Jak na przykład Ledger Nano S i Trezor Model T.

Powinieneś także pamiętać o najłatwiejszy sposób na zakup EthereumSimplex. To bezpieczne przetwarzanie płatności, które umożliwia kupowanie kryptowalut za pomocą karty kredytowej.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me