Czy powinienem kupić Litecoin – czy Litecoin to dobra inwestycja?

Wybór kryptowaluty do zainwestowania może być bólem głowy, zwłaszcza, że ​​rynki zmieniają się tak szybko. Jedną z najbardziej udanych monet roku 2017 był Litecoin, który zwiększył swoją wartość o ponad 5000% w ciągu zaledwie 12 miesięcy.

Litecoin został pierwotnie utworzony w 2011 roku po tym, jak rozwidlił zaktualizowaną wersję klienta Bitcoin. Dlatego czasami nazywa się go Bitcoin-Lite! Nie martw się, wszystko zostanie wyjaśnione!

W tym kompletnym przewodniku powiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć o Litecoinie. Zacznie się od pewnych podstawowych informacji na temat tego, czym jest Litecoin i czy uważamy, że jest to dobra, czy zła inwestycja. Pokażemy Ci również, jak kupić Litecoina i w jakim portfelu je przechowywać.

Więc pod koniec tego przewodnika, Twoje pytanie „Czy powinienem kupić Litecoina?” będzie trochę łatwiej odpowiedzieć. Cóż… na co czekasz ?! Zanurzmy się!

Czy powinienem kupić Litecoin: Co to jest Litecoin?

Litecoin, znany również pod kodem waluty LTC, został stworzony przez Charliego Lee w 2011 roku. Lee chciał zmienić łańcuch bloków Bitcoin, aby był „lżejszy”, co oznacza, że ​​może przetwarzać transakcje szybciej i taniej. Aby to zrobić, rozwidlił łańcuch bloków Bitcoin.

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Zastanawiasz się, co to jest widelec?

Cóż, rozwidlenie ma miejsce, gdy nowy łańcuch bloków pobiera oryginalny kod z poprzedniego łańcucha blokowego, ale wprowadza zmiany w technologii, aby ulepszyć to, co może, a czego nie. Dokładnie to zrobił Litecoin. Używał oryginalnego łańcucha bloków Bitcoin, ale sprawił, że był szybszy i tańszy w użyciu!

Forks zdarzają się cały czas w świecie kryptowalut. Inne monety, takie jak Bitcoin Classic, Bitcoin Unlimited i Bitcoin Cash, są widelcami oryginalnego łańcucha blokowego Bitcoin. Ethereum było także widelcem Ethereum Classic! Oto kilka ulepszeń, które Litecoin wprowadził z łańcucha bloków Bitcoin.

Górnictwo

Wydobywanie bitcoinów stało się teraz bardzo trudne dla osób, które nie posiadają drogiego sprzętu. Kiedy ludzie kopią Bitcoiny, wykorzystują swoją moc obliczeniową, aby pomóc zweryfikować transakcje w sieci i otrzymać dodatkowy Bitcoin jako nagrodę.

Chociaż nigdy nie widzisz, co się dzieje, ta dodatkowa moc rozwiązuje naprawdę trudne problemy matematyczne. Te problemy są tak trudne, że żaden człowiek nie jest w stanie ich rozwiązać, dlatego używamy superkomputerów! To właśnie sprawia, że ​​technologia blockchain jest tak bezpieczna i zdecentralizowana.

Jednak w miarę jak coraz więcej osób korzysta z Bitcoin, sieć staje się większa. Jest więcej komputerów próbujących wydobywać Bitcoin, co oznacza większą konkurencję. Tak więc sprzęt potrzebny do odniesienia sukcesu w górnictwie staje się coraz droższy i wymaga więcej energii elektrycznej.

Litecoin rozwiązał ten problem, zmieniając sposób, w jaki blockchain weryfikuje transakcje. Zamiast używać drogiego ASICS (układ scalony specyficzny dla aplikacji), wykorzystuje GPU (jednostki przetwarzania grafiki). Procesory graficzne są znacznie tańsze i zużywają mniej energii, co oznacza, że ​​każdy może wydobywać Litecoina!


Jeśli nie masz pewności, co oznacza ten żargon – w zasadzie ASICS i procesory graficzne to różne typy sprzętu komputerowego.

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Szybkość transakcji i opłaty

Potwierdzenie transakcji Bitcoin trwa około 10 minut. W prawdziwym świecie jest to dość powolne. Ponieważ Litecoin jest lżejszą wersją Bitcoina, jest w stanie osiągnąć średnią prędkość transakcji wynoszącą około 2 ½ minuty!

Pozwalając ludziom używać GPU do wydobywania, przyspiesza to działanie sieci dla wszystkich. Szybsze opłaty transakcyjne to nie jedyna korzyść w stosunku do Bitcoin, jaką ma Litecoin. Średni koszt wysłania transakcji Litecoin to 0,23 USD, podczas gdy średni koszt transakcji Bitcoin 2,83 USD.

Jak więc widzisz, jest spora różnica, prawda?

Brak zagrożenia powodzią

W 2015 roku klient Bitcoin doświadczył ataku powodziowego, w wyniku którego do sieci wysłano setki tysięcy transakcji spamowych! Celem ataku powodziowego jest jak wirus – źli ludzie próbują uszkodzić system.

Wyobraź sobie, że ktoś wysłał Ci 200 000 e-maili w tym samym czasie. Sieć nie byłaby w stanie przetworzyć tak wielu transakcji (e-maili) i spowodowałoby awarię serwera!

Charlie Lee zauważył zagrożenie atakami powodzi, kiedy budował Litecoina w 2011 roku i postanowił upewnić się, że nie stanie się to z jego blockchainem! Litecoin ma na celu rozwiązanie problemów ze skalowalnością, które ma Bitcoin – co oznacza, że ​​pozwala na jednoczesne dokonywanie większej liczby transakcji w sieci.

Teraz, gdy znasz już pewne podstawowe informacje o Litecoinie, przyjrzyjmy się, czy Litecoin jest dobrą, czy złą inwestycją krótkoterminową.

Czy powinienem kupić Litecoin jako inwestycję krótkoterminową?

Kiedy ludzie inwestują pieniądze w kryptowalutę, powinni zdecydować, czy chcą trzymać swoje monety na krótką czy na dłuższą metę. Kiedy opisujemy inwestycję jako krótkoterminową, zwykle mamy na myśli okres od 1 do 12 miesięcy. Jednak bardziej doświadczeni handlowcy mogą zobaczyć krótkoterminową inwestycję w ciągu dni, godzin lub nawet minut!

Może to być spowodowane tym, że inwestorzy spodziewają się zdarzenia, które zwiększy wartość monety, ale potem spodziewają się, że cena spadnie. Na przykład, jeśli dokonałeś krótkoterminowej inwestycji w Unikoin Gold (UKG) między listopadem 2017 r. A lutym 2018 r., Zarobiłbyś ponad 600% zysku! To jest przykład dobrej inwestycji krótkoterminowej.

Jednak gdybyś trzymał się go znacznie dłużej, wartość spadłaby do pierwotnej ceny! Teraz, gdy już wiesz, czym jest inwestycja krótkoterminowa, przyjrzyjmy się niektórym zaletom i wadom krótkoterminowego inwestowania w Litecoin.

Zalety

 • Wysoki wolumen obrotu: Litecoin działa od 2011 roku i jest uznaną dziesiątką najlepszych monet. Oznacza to, że jest to popularny wybór wśród inwestorów. Jeśli kryptowaluta ma wysoki wolumen obrotu, oznacza to, że nie będziesz mieć problemów ze znalezieniem kupujących, którym chcesz sprzedać. Jeśli obroty są małe, oznacza to, że znalezienie kupca może być trudne!
 • Wystawione na Coinbase: Coinbase przetwarza więcej transakcji kryptowalutowych niż jakakolwiek inna giełda, mimo że na liście są tylko cztery monety! Jednym z nich jest Litecoin, co oznacza, że ​​możesz łatwo kupować i sprzedawać swoje monety. Co więcej, możesz wpłacać i wypłacać pieniądze w prawdziwym świecie! To ogromna przewaga Litecoina nad innymi monetami.

Niedogodności

 • Zmienność: Zmienność to duży problem na rynkach kryptowalut. Zmienność oznacza, że ​​cena monety rośnie lub spada bardzo szybko. Może to spowodować, że krótkoterminowa inwestycja w Litecoin będzie obarczona wysokim ryzykiem. Na przykład, jeśli kupiłeś Litecoina pod koniec grudnia 2017 roku, miesiąc później jego cena spadła o ponad 50%!

Czy powinienem kupić Litecoin jako inwestycję długoterminową?

Kiedy ludzie inwestują długoterminowo w kryptowalutę, spodziewają się, że ich wartość będzie powoli rosła. Zwykle oznacza to, że nie spodziewają się dużej zmienności na rynku i że moneta jest obarczona niskim ryzykiem. Dla mniej doświadczonych traderów, którzy nie radzą sobie z dużymi ruchami cen, bardziej odpowiednie jest inwestowanie długoterminowe! Inwestycja długoterminowa zwykle trwa 1 rok lub dłużej.

Dobrym przykładem inwestycji długoterminowej jest Bitcoin. Gdybyś kupił 1 Bitcoin w 2011 roku, kosztowałby Cię to około 30 centów. Gdybyś był na tyle odważny, aby utrzymać go do 2018 roku, ten 1 Bitcoin byłby wart ponad 10000 USD!

Teraz, gdy już wiesz, czym jest inwestycja długoterminowa, przyjrzyjmy się niektórym długoterminowym zaletom i wadom Litecoina!

Zalety

 • Przywództwo w pełnym wymiarze godzin: Charlie Lee, twórca Litecoina, pracuje teraz nad projektem w pełnym wymiarze godzin. Lee ma również zespół wysoce doświadczonych ekspertów w dziedzinie technologii blockchain, którzy pomagają firmie się rozwijać.
 • Ustanowiony: Litecoin to jedna z najbardziej uznanych kryptowalut, z ponad 7-letnim doświadczeniem w handlu. W rzeczywistości była to pierwsza moneta alternatywna! To sprawia, że ​​Litecoin inwestuje mniejsze ryzyko w porównaniu z niektórymi nowszymi monetami.
 • Małe inwestycje: Jeśli chcesz dokonać długoterminowej inwestycji Litecoin, możesz regularnie inwestować niewielkie kwoty. Pozwoli ci to zabezpieczyć się przed krótkoterminowymi ruchami cen.

Niedogodności

 • Skalowalność Blockchain: Większość projektów blockchain ma na celu rozwiązanie problemów ze skalowalnością. Rozwiązanie problemów ze skalowalnością oznacza, że ​​blockchain nie zwalnia, gdy korzysta z niego więcej osób. Obecnie Litecoin może przetwarzać około 56 transakcji na sekundę. Co jest dobre w porównaniu z 7 transakcjami Bitcoin na sekundę. Musi jednak zostać zrobiony szybko, aby przydał się w przyszłości.

Czy powinienem kupić Litecoin: Jak zainwestować w Litecoin?

Jedną z głównych zalet inwestowania w Litecoin jest to, że można go łatwo kupić za pieniądze fiducjarne, takie jak USD, EUR i GBP! Ułatwia to, ponieważ możesz użyć karty debetowej lub kredytowej, a nawet przelewu bankowego (nawet PayPal jest akceptowany w Coinbase!).

Różni się to od wielu innych kryptowalut. Zwykle musisz wymienić Bitcoin lub Ether, aby zdobyć inne kryptowaluty, nie możesz ich po prostu kupić od brokera, takiego jak Litecoin!

Najlepszym sposobem na zakup Litecoin jest Coinbase, jest to najpopularniejsza giełda brokerska i jest świetna dla początkujących. Poprowadźmy Cię krok po kroku przez proces zakupu Litecoina, wraz z kilkoma pomocnymi obrazami.

Otwórz konto w Coinbase

 1. Najpierw musisz odwiedzić stronę internetową Coinbase, którą możesz zrobić klikając ten link.
 2. Będziesz musiał podać swoje imię i nazwisko, adres e-mail i silne hasło. Upewnij się, że to bezpieczne!
 3. Następnie musisz potwierdzić swój numer telefonu komórkowego. Po otrzymaniu wiadomości SMS wprowadź kod w Coinbase.
 4. Gratulacje, masz teraz konto w Coinbase!

Zweryfikuj swoją tożsamość przed zakupem Litecoina w Coinbase

 1. Kliknij Kupić sprzedać u góry ekranu.

  Kupowanie litecoinów na bazie monet

 2. Zostaniesz poinformowany, że musisz dodać metodę płatności. Kliknij Dodaj metodę płatności.

  Jak dodać metodę płatności w Coinbase

 3. Zostaniesz zapytany, czy chcesz dodać wyciąg bankowy lub kartę debetową / kredytową. W tym przykładzie dodamy kartę debetową / kredytową, ponieważ jest to najszybszy sposób wpłaty.

  Jak dodać konto na Coinbase

 4. Ponieważ Coinbase jest jedną z najbezpieczniejszych giełd, na których można kupować, bardzo poważnie traktują bezpieczeństwo. Będziesz teraz musiał zweryfikować swoją tożsamość. Kliknij Prześlij identyfikator.
 5. Możesz przesłać paszport, prawo jazdy lub dowód osobisty wydany przez rząd. Kliknij ten, który chcesz przesłać.

  Jak wybrać typ identyfikatora w Coinbase

 6. Następnie zostaniesz zapytany, jak chcesz przesłać swój identyfikator. Możesz wybrać kamerę internetową, kamerę mobilną lub przesłać plik.

  Jak przesłać zdjęcie na Coinbase

 7. Po przesłaniu swojego identyfikatora otrzymasz poniższe potwierdzenie.

  Weryfikacja tożsamości w Coinbase

  Jeśli jakość obrazu nie jest wystarczająco wyraźna, zostaniesz poproszony o ponowne przesłanie.

 8. Będziesz teraz musiał wprowadzić adres rozliczeniowy swojej karty debetowej / kredytowej. Upewnij się, że pasuje do Twojego adresu domowego, ponieważ możesz zostać poproszony o zweryfikowanie tego w późniejszym terminie.Adres rozliczeniowy w Coinbase
 9. Teraz musisz podać dane swojej karty debetowej / kredytowej. Nie martw się, witryna Coinbase jest bardzo bezpieczna i nigdy nie zobaczą szczegółów Twojej karty, ponieważ numery są zaszyfrowane.

  czy powinienem kupić litecoin

 10. Gratulacje, właśnie zweryfikowałeś swoją tożsamość i dodałeś metodę płatności! A teraz chodźmy i kupmy trochę Litecoina!

Jak inwestować w Litecoina w Coinbase

Teraz, gdy Twoje konto zostało skonfigurowane, jesteś teraz gotowy, aby dokonać pierwszej transakcji Litecoin!

 1. Kliknij Kupić sprzedać. Jeśli postępujesz zgodnie z naszym przewodnikiem weryfikacji, Twoja strona powinna pasować do poniższego obrazu. Następnie kliknij Litecoin.

  Kupowanie Litecoina na Coinbase

 2. Teraz musisz podać kwotę Litecoina, którą chcesz kupić (w polu LTC). Lub ile chcesz wydać (w polu w lokalnej walucie). Gdy to zrobisz, kwota Litecoina lub kwota gotówki zostanie przeliczona w drugim polu. W naszym przykładzie poniżej używamy GBP, a cena w momencie naszej transakcji wynosiła 1 LTC = 122,76 GBP Jednak ceny kryptowalut zmieniają się cały czas, więc cena Litecoina przy zakupie prawdopodobnie będzie inna!Jak kupić Litecoin na Coinbase
 3. Po kliknięciu Kup Litecoin, zostaniesz poproszony o potwierdzenie szczegółów płatności. Gdy ustawisz to wcześniej, możesz kliknąć Potwierdzać.
 4. Gratulacje! Z powodzeniem zainwestowałeś w Litecoin. Pamiętaj, że jeśli korzystasz z karty debetowej / kredytowej, powinno to nastąpić natychmiast. Jeśli jednak zdecydowałeś się zarejestrować swoje konto bankowe, potwierdzenie płatności potrwa kilka dni.
 5. Teraz, gdy masz już trochę Litecoinów na swoim koncie Coinbase, nadszedł czas, aby przenieść je do swojego portfela. Zacznijmy od zrozumienia, dlaczego ważne jest, aby usunąć swoje monety z giełdy.

Czy powinienem kupić Litecoin: Gdzie przechowywać Litecoina i przechowywać go w bezpiecznym miejscu?

Kupując kryptowaluty na giełdzie brokerskiej, takiej jak Coinbase, korzystasz z firmy zewnętrznej. Oznacza to, że nawet jeśli posiadasz Litecoin (na papierze), jest on przechowywany i kontrolowany przez Coinbase. Mimo że Coinbase to bezpieczna giełda, gdyby zostały zhakowane, możesz stracić wszystkie swoje monety na zawsze!

Hakowanie giełd zewnętrznych nie jest rzadkością. Na przykład giełda Bitfloor miała zhakowane serwery w 2012 roku, a hakerzy wykradli ponad 24000 Bitcoinów. To jest teraz warte ponad 200 milionów dolarów! Podobny atak miał miejsce na popularnej giełdzie Poloniex, na której skradziono 12% swoich Bitcoinów.

To tylko dwa przykłady, ale jest ich znacznie więcej. Dlatego bardzo ważne jest, aby używać portfela, w którym masz pełną kontrolę nad kryptowalutą. Tak więc, gdy tylko kupisz Litecoina na Coinbase, powinieneś wysłać go do bezpiecznego portfela.

Wybór portfela na krótkoterminową inwestycję Litecoin

Do wyboru jest wiele różnych typów portfeli Litecoin. Niektóre są lepsze dla bezpieczeństwa, a inne dla wygody.

Jeśli chcesz zainwestować w Litecoin na krótki okres, polecam korzystanie z portfela programowego. Te portfele zapewniają pełną kontrolę nad kluczami prywatnymi, aw razie potrzeby możesz szybko wysyłać lub odbierać monety. Do wyboru jest wiele portfeli programowych, ale polecam Exodus.

Exodus to portfel z wieloma kryptowalutami, który obsługuje 8 monet, w tym Litecoin. Jest bardzo popularny, ponieważ jest łatwy w użyciu i zapewnia dobry poziom bezpieczeństwa.

Sprawdź nasze Recenzja portfela Exodus!

Wybór portfela na długoterminową inwestycję Litecoin

Jeśli chcesz przechowywać Litecoina przez dłuższy czas, najlepiej byłoby użyć portfela sprzętowego. Jest to najbezpieczniejsza opcja; jest to jednak mniej wygodne niż portfel stacjonarny lub mobilny, jeśli potrzebujesz szybkiego dostępu do swoich monet.

Najpopularniejszym portfelem sprzętowym jest Ledger Nano S, ale ma metkę z ceną!

Powodem, dla którego portfel sprzętowy jest tak bezpieczny, jest to, że klucze prywatne są przechowywane na urządzeniu sprzętowym (takim jak USB). Masz również różne opcje odzyskiwania, które zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo Twojej kryptowaluty!

Portfel sprzętowy jest jak ogromny sejf, jednak jest jeszcze bezpieczniejszy, ponieważ nadal możesz odzyskać swoją kryptowalutę, jeśli sprzęt zostanie skradziony!

Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak działają portfele, zapoznaj się z naszym przewodnikiem tutaj: Jak wybrać najlepszy portfel kryptowalut

Powinienem kupić Litecoin: Wniosek

Jeśli przeczytałeś ten przewodnik od początku do końca, powinieneś teraz dobrze zrozumieć, jak działa Litecoin. I nie musisz już zadawać pytania „Czy powinienem kupić Litecoina?”.

Najważniejszą rzeczą przed dokonaniem inwestycji w jakąkolwiek kryptowalutę jest przeprowadzenie wielu badań! Jak wyjaśniliśmy w naszym przewodniku, ceny są bardzo zmienne i wiąże się to z ryzykiem. Dlatego powinieneś wydawać tylko tyle, ile możesz stracić! Nie ma żadnych gwarancji.

Jeśli jednak zdecydujesz się kupić Litecoina, ten przewodnik pokazał ci wszystko, co musisz wiedzieć, aby to zrobić. Nie zapominaj o tym, jak ważne jest przechowywanie go w bezpiecznym portfelu.

Więc co myślisz o Litecoinie? Uważasz, że to dobra czy zła inwestycja? Daj nam znać, co myślisz!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map