Załóżmy, że na szczęście jesteście tu dzisiaj, bo dużo o tym słyszeliście kryptowaluty i chcesz się zaangażować, prawda? Jeśli jesteś osobą ze społeczności, Wydobywanie Dogecoin może być dla Ciebie idealnym początkiem!

Bitcoin był pierwszy w 2009, a teraz istnieją tysiące kryptowalut. Te nowe monety (które działają na własnym natywnym łańcuchu blokowym) nazywane są altcoinami lub alternatywnymi monetami. Jednym z popularnych altcoinów jest Dogecoin. Można go kupować, sprzedawać i handlować, tak jak Bitcoin. Tak też może być zaminowany!

Więc czym jest wydobywanie Dogecoin?

Zanim skończysz czytać ten przewodnik, będziesz wiedział wszystko jak wydobywać Dogecoin i co to jest. Dowiesz się co sprzęt komputerowy i co oprogramowanie musisz zacząć. Dowiesz się również, czy wydobywanie Dogecoin jest dla Ciebie!

Podczas Dogecoin wydobycie jest ekscytujące i wszystko to powinieneś wiedzieć Cena DOGE wzrosła o ponad 1000% za kilka dni, więc powinieneś również rozważyć to jako monetę przyszłej okazji!

Uwaga: Zawsze przechowuj DOGE i inne kryptowaluty w bezpieczne portfele (takie jak Ledger Nano X i Trezor Model T). Również, jeśli zdecydujesz się Kup DOGE natychmiast, wybierz niezawodna wymiana, Jak na przykład Binance lub Kraken.


Więc od czego chciałbyś zacząć? Początek? Świetny wybór. Rzućmy okiem na to, jak zaczął się Dogecoin.

(Bardzo) krótka historia Dogecoin

W 2013, Australijczyk o nazwisku Jackson Palmer i Amerykanin o nazwisku Billy Markus stać się przyjacielem. Zostali przyjaciółmi, ponieważ obaj lubili kryptowaluty. Jednak uważali również, że cała sprawa staje się zbyt poważna, więc oni postanowili stworzyć własne.

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Palmer i Markus chcieli, aby ich moneta była przyjemniejsza i bardziej przyjazna niż inne kryptowaluty. Chcieli, aby zaangażowali się ludzie, którzy normalnie nie przejmowaliby się kryptowalutą.

Wydobywanie Dogecoin: strona domowa Dogecoin.

Postanowili użyć popularnego mem jako ich maskotka – a Pies Shiba Inu.

Dogecoin był uruchomiony 6 grudnia, 2013. Od tego czasu stał się popularny, ponieważ jest zabawny i dobroduszny. Podobnie jak jego maskotka!

Dogecoin stał się dobrze znane do wykorzystania w akcjach charytatywnych i dawaniu napiwków online. W 2014r, 50 000 $ wartość Dogecoin została przekazana jamajskiej drużynie bobslejowej, aby mogli pojechać na igrzyska olimpijskie. Dogecoin również przyzwyczajony budują studnie w Kenii. Czy to nie jest niesamowite!

Użytkownicy platform społecznościowych – np Reddit – mogą używać Dogecoin, aby dawać napiwki lub nagradzać się nawzajem za publikowanie dobrych treści.

Dogecoin ma 27 największa kapitalizacja rynkowa dowolnej kryptowaluty.

Uwaga: A kapitalizacja rynkowa (lub kapitalizacja rynkowa) to łączna wartość wszystkich monet na rynku.

Tak więc Dogecoin to popularny altcoin, znany z tego, że jest zabawny, przyjazny i miły. To moneta z psem! Już to kochasz, prawda??

Następnie chcę o tym porozmawiać jak działa wydobycie

Zrozumienie dolnej linii wydobycia kryptowalut

Aby zrozumieć górnictwo, musisz najpierw zrozumieć jak działają kryptowaluty. Kryptowaluty to cyfrowe waluty peer-to-peer. Oznacza to, że umożliwiają przekazywanie pieniędzy od jednej osoby do drugiej bez korzystania z banku.

Każda transakcja kryptowalutowa jest zapisane w ogromnej cyfrowej bazie danych nazywano go blockchain. Baza danych jest przechowywana na tysiącach komputerów zwanych węzłami. Węzły łączą grupy nowych transakcji i dodają je do łańcucha bloków. Te grupy nazywane są blokami.

Każdy blok transakcji musi być sprawdzony przez wszystkie węzły w sieci przed dodaniem do łańcucha bloków. Gdyby węzły nie sprawdzały transakcji, ludzie mogliby udawać, że mają więcej pieniędzy niż w rzeczywistości (wiem, że tak!).

Potwierdzanie transakcji (wydobycie) wymaga dużej mocy komputera i Elektryczność więc jest dość drogi.

Blockchain nie ma opłacanych pracowników, takich jak banki, więc one oferują nagrodę użytkownikom, którzy potwierdzają transakcje. Nagrodą za potwierdzenie nowych transakcji jest nowa kryptowaluta. Nazywamy to procesem nagradzania nową walutą za potwierdzanie transakcji "górnictwo"!

Mem wydobywający Dogecoin

Nazywa się to wydobyciem, ponieważ jest trochę jak kopanie w poszukiwaniu złota lub diamentów. Zamiast kopać łopatą w poszukiwaniu złota, jesteś kopać z komputerem dla kryptowalut!

Uwaga: Aby uzyskać więcej informacji na temat technologii blockchain, zapoznaj się z naszym Blockchain Explained przewodnik.

Każda kryptowaluta ma swój własny łańcuch bloków. Różne sposoby wydobywania nowej waluty są używane przez różne monety, w przypadku których oferowane są różne nagrody.

Jak więc wydobywa się Dogecoin? Co jest specjalnego w wydobywaniu Dogecoin? Zobaczmy…

Co to jest Dogecoin Mining?

Wydobywanie Dogecoin jest procesem zostanie nagrodzony nowym Dogecoinem do sprawdzania transakcji na łańcuchu blokowym Dogecoin. Proste, prawda? Cóż, nie, to nie jest takie proste, nic nigdy nie jest!

Mining Dogecoin jest jak loteria. Aby zagrać w loterię, musisz trochę popracować. Właściwie twój komputer (lub węzeł) musi trochę popracować! Ta praca polega na potwierdzaniu i sprawdzaniu transakcji, o których mówiłem w ostatniej sekcji.

Zakup Dogecoin wymaga znacznie mniej wysiłku, szczególnie podczas korzystania z Binance lub Krakena. To jest czas, kiedy Dogecoin osiągnął najwyższy poziom w historii i znacznie wzrasta cena. Więc jeśli zrobisz to teraz, nadal możesz wsiąść do tego pociągu! Cena Dogecoin wzrosła o ponad 300% w ciągu jednego dnia, jak widać na poniższym wykresie.

Kup Dogecoin: cena Dogecoin.

Kup Dogecoin na Binance TERAZ!

Wiele komputerów pracować nad tym samym blokiem transakcji w tym samym czasie, ale jedyny może wygrać nagrodę w postaci nowych monet. Ten, który zarabia nowe monety jest węzłem, który dodaje nowy blok transakcji do starego bloku transakcji. Uzyskuje się to za pomocą złożonych równań matematycznych.

Węzeł, który jako pierwszy rozwiązuje problem matematyczny, wygrywa! Następnie może dołączyć nowo potwierdzony blok transakcji do reszty łańcucha bloków.

Większość wydobycia kryptowalut odbywa się w ten sposób. jednak, Wydobywanie Dogecoin różni się od innych monet w kilku ważnych obszarach. Te obszary są:

 • Algorytm: Każda kryptowaluta ma zestaw reguł dotyczących wydobywania nowej waluty. Te reguły nazywane są algorytmem wydobywania lub haszowania.

 • Czas bloku: Jest to średni czas potrzebny na sprawdzenie nowego bloku transakcji i dodanie go do łańcucha bloków.
 • Trudność: Jest to liczba, która pokazuje, jak trudno jest wydobyć każdy nowy blok waluty. Możesz użyć numeru trudności, aby obliczyć prawdopodobieństwo wygrania w loterii górniczej. Trudność wydobycia może wzrosnąć lub spaść w zależności od liczby górników. Trudność jest również dostosowywana przez protokół monety, aby upewnić się, że czas bloku pozostaje taki sam.
 • Nagroda: Jest to ilość nowej waluty, która jest przyznawana górnikowi każdego nowego bloku.

Teraz porównajmy, jak działa wydobywanie DogeCoin w porównaniu z Litecoin i Bitcoin

Porównanie wydobycia

Litecoin Bitcoin Dogecoin
Algorytm Scrypt SHA-256 Scrypt
Trudny 6802626.0955 3511060552899,72 2798252.1991
Czas blokowy (W minutach) 2.5 10 1
Nagroda (Za blok) 25 12.5 10 000
Nagroda (Za blok w USD) 3.027,35 86,391,63 27,36

Źródło: www.coinwarz.com

Bitcoin używa SHA-256 do poprowadzić wydobycie nowej waluty, a pozostałe dwie używają Scrypt. To ważna różnica, ponieważ Wydobywanie skryptu wymaga znacznie mniej energii i jest dużo szybciej niż SHA-256. Ułatwia to wydobycie górnikom z mniej wydajnymi komputerami. Fani Litecoina i Dogecoina uważają, że są one bardziej sprawiedliwe niż Bitcoin, ponieważ więcej osób może je wydobywać.

Uwaga: W 2014 roku Litecoin i Dogecoin połączyły wydobycie. Oznacza to, że umożliwiły wydobycie obu monet w tym samym procesie. Wydobywanie Dogecoin jest teraz powiązane z wydobyciem Litecoina. To tak, jakby dwie różne drużyny piłkarskie rozgrywały mecze u siebie na tym samym stadionie!

Mining Dogecoin to dużo szybciej niż wydobywanie Litecoina lub Bitcoina. Nagroda za blok jest również znacznie wyższa!

Nie bądź jednak zbyt podekscytowany (przepraszam!). Dogecoin jest nadal warte znacznie mniej niż Bitcoin i Litecoin. Nagroda w wysokości dziesięciu tysięcy Dogecoin jest warta mniej niż trzydzieści dolarów amerykańskich. Nagroda w wysokości 12,5 Bitcoina jest obecnie warta 86 391,63 dolarów amerykańskich!

Dogecoin Mining: Jak kopać Dogecoin - przewodnik dla początkujących

Uwaga: Liczby mogą się nieco różnić w czasie czytania tego przewodnika.

Jednak nie jest tak źle, jak się wydaje. Trudność wydobycia Dogecoin jest ponad milion razy mniejsza niż trudność wydobycia Bitcoinów. To znaczy, że jesteś dużo większe prawdopodobieństwo wygrania bloku nagroda kiedy wydobywasz Dogecoin.

Teraz już powiedziałem ci, czym jest wydobywanie Dogecoin i jak to działa, czy chciałbyś spróbować?

Zobaczmy, co musisz zrobić, aby zostać górnikiem Dogecoin…

Jak kopać Dogecoin

Tam są dwa sposoby na wydobycie Dogecoin, solo (samodzielnie) lub w Wydobywanie Dogecoin basen.

Uwaga: Pula Dogecoin to grupa użytkowników, którzy dzielą się swoją mocą obliczeniową, aby zwiększyć szanse na wygraną w wyścigu o potwierdzenie transakcji. Kiedy jeden z węzłów w puli potwierdza transakcję, dzieli nagrodę równo pomiędzy użytkowników puli.

Dogecoin Mining: Solo vs Pool

Kiedy kopiesz w ramach puli Dogecoin, musisz uiszczać opłaty. Ponadto, gdy basen wydobywa blok, otrzymasz tylko niewielka część całkowitej nagrody. Jednak pule kopalni blokują się znacznie częściej niż górnicy solo. Więc twoja szansa na zdobycie nagrody (nawet jeśli jest dzielona) jest zwiększona. To może zapewnić ci stałą dostawę nowych monet Dogecoin.

Jeśli zdecydujesz się wydobywać w pojedynkę, ryzykujesz, że będziesz długo czekać na potwierdzenie transakcji, ponieważ istnieje duża konkurencja. Może minąć tygodnie, a nawet miesiące, zanim wykopiesz swój pierwszy blok! Jednak kiedy wygrasz, cała nagroda będzie twoja. Nie musisz go udostępniać ani wnosić żadnych opłat.

Jako początkujący polecam dołączanie do puli Dogecoin. W ten sposób nie będziesz musiał czekać tak długo, aby wydobyć swój pierwszy blok nowej waluty. Poczujesz się także częścią społeczności i na tym polega Dogecoin!

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Czego potrzebujesz, aby rozpocząć wydobywanie Dogecoin

Zanim zaczniesz wydobywać Dogecoin, będziesz potrzebować kilku podstaw. Oni są:

 • Komputer PC z systemem operacyjnym Windows, OS X lub Linux.
 • Połączenie internetowe.
 • Szczeniak Shiba Inu (tylko żartuję!).

Będziesz też potrzebować gdzieś, aby zachować Dogecoin, który jest mój. Nie zaleca się wybierania portfeli online, wybieraj oprogramowanie lub sprzęt komputerowy zamiast portfeli. Zawierają Ledger Nano S, Trezor Model T i Coinbase. Ta ostatnia opcja to portfel programowy, podczas gdy pierwsze dwa to portfele sprzętowe.

Uwaga: portfel jest jak konto e-mail. Ma publiczny adres do wysyłania / odbierania Dogecoin oraz prywatny klucz dostępu do nich. Twoje klucze prywatne są jak hasło do Twojego e-maila. Klucze prywatne są bardzo ważne i muszą być całkowicie bezpieczne.

wydobywanie monet dogecoin

Istnieją dwa różne typy; lekki portfel i pełny portfel. Aby wydobywać Dogecoin, potrzebujesz pełnego portfela. Nazywa się Dogecoin Core.

Teraz, gdy masz portfel, potrzebujesz oprogramowania i sprzętu.

Dogecoin Mining Hardware

Możesz wydobywać Dogecoin za pomocą:

 • Procesor Twojego komputera: Procesor w twoim komputerze jest prawdopodobnie wystarczająco mocny, aby wydobywać Dogecoin. Jednak nie jest to zalecane. Wydobycie może spowodować przegrzanie słabszych komputerów, co powoduje uszkodzenia.
 • GPU: Procesory graficzne (lub karty graficzne) służą do ulepszania grafiki komputerowej, ale można ich również używać do wydobywania Dogecoin. Istnieje wiele procesorów graficznych do wyboru, ale oto kilka, od których możesz zacząć:
 • Górnik Scrypt ASIC: Jest to sprzęt przeznaczony tylko do jednego zadania. Górnicy Scrypt ASIC są zaprogramowani do wydobywania walut opartych na scryptach, takich jak Litecoin i Dogecoin. Górnicy ASIC są bardzo potężni. Są też bardzo kosztowny, bardzo głośny i może dostać bardzo gorący! Oto kilka do sprawdzenia:
  • Innosilicon A2 Terminator (760 $)
  • Bitmain Antminer L3 (1649 $)
  • BW L21 Scrypt Miner (7 700 USD)
  • Oprogramowanie Dogecoin Mining

   Niezależnie od tego, czy wydobywasz z ASIC, za GPU lub a procesor, będziesz potrzebować do tego oprogramowania. Spróbuj użyć oprogramowania, które najlepiej współpracuje z używanym sprzętem. Oto krótka lista najlepszych darmowych programów dla każdego sprzętu do kopania;

   • PROCESOR: Jeśli chcesz po prostu szybko spróbować wydobycia, użycie procesora komputera będzie działało dobrze. Jedynym oprogramowaniem, które poleciłbym do wydobywania przy użyciu samego procesora, jest koparka CPU, którą można pobrać bezpłatnie tutaj.
   • GPU: Jeśli kopiesz za pomocą procesora graficznego, dostępnych jest więcej opcji oprogramowania. Oto kilka do sprawdzenia;
   • CudaMiner– Działa najlepiej z produktami Nvidia.
   • CGminer – działa z większością sprzętu GPU.
   • EasyMiner– Przyjazny dla użytkownika, więc jest dobry dla początkujących.
  • Scrypt ASIC górnik:
   • MultiMiner– Doskonały do ​​wydobywania walut opartych na skrypcie, takich jak Litecoin i Dogecoin. Może być również używany do wydobywania walut SHA-256, takich jak Bitcoin.
   • CGminer i EasyMiner mogą być również używane z koparkami ASIC.
   • Zalecenia

    Jesteś początkującym, więc nie komplikuj! Kiedy po raz pierwszy zaczynasz wydobywać Dogecoin, polecam użycie pliku GPU, takie jak Radeon RX 580 z oprogramowaniem EasyMiner. Wtedy poleciłbym dołączyć do puli wydobywczej Dogecoin. Najlepsze pule, do których można dołączyć, to pule wielowalutowe, takie jak Multipool lub AikaPool.

    Dogecoin Mining: Jak kopać Dogecoin - przewodnik dla początkujących

    Jeśli chcesz wydobywać Dogecoin, ale nie chcesz inwestować w całą technologię, jest jeszcze jedna opcja…

    Dogecoin Cloud Mining

    Wydobywanie w chmurze to wydobywanie bez wydobywania! Mówiąc prościej, wynajmujesz komputer z ogromnego centrum danych za miesięczną lub roczną opłatą. Dogecoin jest wydobywany w centrum, a następnie Twój udział jest wysyłany do Ciebie.

    Wszystko, czego potrzebujesz, aby wydobyć Dogecoin, to portfel Dogecoin. Następnie wybierz pulę wydobywczą w chmurze, do której chcesz dołączyć. Eobot, Niezły skrót i Górnictwo Genesis wszystkie oferty Eksploracja w chmurze oparta na scrypt za miesięczną opłatą.

    Tam są plusy i minusy kopania w chmurze Dogecoin.

    Profesjonaliści

    • To tańsze niż założenie własnej operacji wydobywczej. W domu nie ma też żadnego gorącego, hałaśliwego sprzętu!
    • Jako początkujący nie musisz się zastanawiać nad wieloma technicznymi kwestiami.
    • Co miesiąc otrzymujesz stałą dostawę nowej waluty.

    Wady

    • Pule wydobywcze w chmurze nie udostępniają zbyt wielu informacji o sobie i o tym, jak działają. Trudno jest ustalić, czy umowa na wydobycie w chmurze jest warta swojej ceny.
    • Wypożyczasz tylko komputer. Jeśli cena Dogecoin spadnie, nadal będziesz musiał zapłacić taką samą kwotę za coś, co jest bezwartościowe.
    • Pule Dogecoin mają stałe kontrakty. Świat kryptowalut może się bardzo szybko zmienić. Możesz utknąć z nieopłacalnym kontraktem na dwa lata!
    • Pozwalanie komuś innemu zajmować się wydobyciem za Ciebie nie jest zabawne!

    Teraz wiesz o różnych sposobach wydobywania Dogecoin, możemy zadać wielkie pytanie, czy możesz zarobić mnóstwo pieniędzy na wydobywaniu Dogecoin?

    Czy więc Dogecoin Mining jest opłacalny??

    Krótka odpowiedź brzmi: nie do końca. Wydobywanie Dogecoin nie uczyni cię z dnia na dzień miliarderem kryptowalut. Jeden Dogecoin jest wart 0,05 Dolary amerykańskie.

    Jeśli zdecydujesz się moje solo Dogecoin, To będzie trudno zarobić. Prawdopodobnie wydasz więcej pieniędzy na energię elektryczną i sprzęt, niż zarobisz na wydobyciu Dogecoin. Nawet jeśli wybierzesz pulę Dogecoin lub pulę w chmurze, Twoje zyski będą niewielkie.

    Jeśli szukasz szybszy i łatwiejszy sposób na zarabianie pieniędzy, powinieneś pomyśl o Dogecoin jako o monecie szansy na przyszłość. Ta kryptowaluta wzrósł o ponad 300% w ciągu jednego dnia!

    Wydobywanie Dogecoin: kluczowe wskaźniki DOGE.

    KUP natychmiast Dogecoin!

    Jeśli jednak myślisz, że mówię ci, abyś nie kopał Dogecoin, to się MYLISZ! Oczywiście uważam, że powinieneś wydobywać Dogecoin, jednak istnieją po prostu lepsze sposoby na zarabianie pieniędzy z DOGE. Jedną z najlepszych opcji jest zacznij handlować. Decydując się na to, warto wybrać niezawodne giełdy kryptowalut, takie jak Binance.

    Upewnij się, że nie trzymasz swoich kryptowalut w portfelu internetowym, wybierz bezpieczne portfele zamiast. Takie opcje obejmują Ledger Nano X i Trezor Model T.

    Ale dlaczego? Poważnie…

    Cóż, powinieneś wydobywać Dogecoin, ponieważ tak jest zabawa i chcesz być częścią rodziny Dogecoin. Kryptowaluta zmieni świat i chcesz być częścią tej zmiany, prawda? Mining Dogecoin to świetny sposób na zaangażowanie się.

    Dogecoin jest tą monetą wywołuje uśmiech na twarzach ludzi. Wydobywając Dogecoin będziesz obsługiwać wszystkie pliki dobrą robotę wykonuje społeczność. Dowiesz się o wydobywaniu od najbardziej przyjaznego gangu kryptowalut. I kto wie? Za kilka lat Dogecoin, który teraz kopiesz, może być wart tysiące, a nawet miliony! W 2010 roku Bitcoin był bezwartościowy. Pomyśl o tym!

    Tylko Ty możesz zdecydować, czy chcesz wydobywać Dogecoin, czy nie. Wiesz już wszystko, co musisz wiedzieć, aby dokonać wyboru. Przyszłość jest tutaj. Więc co zamierzasz zrobić?

    Mike Owergreen Administrator
    Sorry! The Author has not filled his profile.
    follow me