Dowiedz się wszystkiego o słynnej monecie ADA

Plik przemysł kryptowalutowy stworzył wiele możliwości wejścia na rynek nowych ekscytujących projektów – jedną z nich jest Cardano i jej moneta!

Technologia, z której korzysta Cardano, jest zupełnie nowa, więc podam ci plik kompletny przewodnik na wszystko, co musisz wiedzieć. Najpierw wyjaśnię, czym jest Cardano i jakie są główne cele firmy.

Następnie wyjaśnię, jak działa ta technologia, używając naprawdę prostych przykładów ze świata rzeczywistego, a także przedstawię listę rozwiązań Cardano Zalety i niedogodności które pomogą Ci zdecydować, czy ADA zasługuje na uwagę.

Przed zakupem ADA wybierz plik niezawodna giełda kryptowalut, takich jak Coinbase i przechowuj swoje tokeny w bezpiecznym portfelu. Najbardziej polecane opcje to Ledger Nano S i Trezor.

Zacznijmy od ustalenia, jak rozpoczął się projekt Cardano!

Szukasz najbezpieczniejszego miejsca na zakup BTC? Poniżej zebrałem najlepiej oceniane giełdy kryptowalut, które zostały zatwierdzone jako najbezpieczniejsze platformy do kupowania BTC, więc spójrz.

Dostawca Visa / Mastercard Dostępne Crypto Nasz wynik Recenzja Coinbase TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Litecoin
 • + 30 więcej

9.8 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja Binance TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Cardano
 • + 150 więcej

9.6 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja Coinmama TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Bitcoin Cash
 • +7 więcej

9.4 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja Kraken TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • DZIARSKOŚĆ
 • + 37 więcej

9.1 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja eToro TAK

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Ethereum
 • +3 więcej

8.6 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja KuCoin TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Monero
 • + 210 więcej

8.5 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Gemini Exchange Review TAK

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Ethereum
 • +21 więcej

8.4 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Najbardziej popularny 729 Recenzje 9.8 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję Wybór redakcji 1279 Recenzje 9.6 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 816 Recenzje 9.4 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 1174 Recenzje 9.1 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 453 Recenzje 8.6 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 563 Recenzje 8.5 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 603 Recenzje 8.4 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję

Plusy

 • Świetny zespół
 • Tanie i szybkie transakcje
 • Brak limitu skalowania

Cons

 • Blockchain jest nadal rozwijany
 • Ciągłe problemy z portfelem

Rdzeń Cardano


Projekt Cardano rozpoczęto w 2015 roku. Firma stojąca za jego rozwojem nazywa się Wejście-wyjście Hongkong (IOHK), którym zarządza współzałożyciel BitShares i Ethereum, Charles Hoskinson.

Celem Cardano jest stworzenie blockchain to może działają znacznie lepiej niż starsze łańcuchy bloków lubić Ethereum, co oznacza, że ​​powinien przetwarzać więcej, tańszych i szybszych transakcji.

Charles Hoskinson uważa, że ​​Cardano jest blockchainem trzeciej generacji, podczas gdy Bitcoin i Ethereum są pierwsze i drugie. Tak więc, zamiast kopiować kod innych łańcuchów bloków, IOHK stworzył swój własny nowy łańcuch bloków.

Ludzie czasami tak myślą Cardano i ADA są takie same, istnieje jednak niewielka różnica. Cardano to nazwa blockchain który umożliwia ludziom wysyłanie i otrzymywanie środków. Moneta ADA to nazwa kryptowaluty.

Żeton Ada: strona główna Cardano.

Jest to podobne do tego, jak działa Ripple, gdzie Marszczyć to nazwa łańcucha blokowego, a XRP to nazwa kryptowaluty.

Blockchain monet Cardano pozwoli również ludziom tworzyć inteligentne kontrakty, podobnie jak blockchain Ethereum. Inteligentne kontrakty pozwalają dwóm lub więcej osobom na zawarcie umowy bez konieczności korzystania z osoby trzeciej, co oznacza, że ​​tylko raz predefiniowane warunki zostały spełnione, wszystko inne jest zautomatyzowane.

Podobnie jak większość innych blockchainów, Cardano jest zdecentralizowane, co oznacza, że ​​nie jest kontrolowany przez żadną pojedynczą władzę. Zamiast tego transakcje i inteligentne kontrakty są weryfikowane przez społeczność, która czyni to poprzez wkład w swoją moc obliczeniową. Jednak Cardano robi rzeczy inaczej niż Bitcoin i Ethereum (wyjaśnię wszystko bardziej szczegółowo później).

Aby pomóc zebrać fundusze na rozwój Cardano, zespół zebrał 63 miliony dolarów podczas ICO. Od tego czasu moneta ADA osiągnęła wysokość 33 miliardów dolarów kapitalizacji rynkowej!

Uwaga: I CO to skrót od „Initial Coin Offering”. Jest to sposób na pozyskiwanie funduszy przez firmy kryptowalutowe. Tylko w pierwszych trzech miesiącach 2018 roku w ICO zebrano ponad 6 miliardów dolarów!

Moneta ADA: cechy Cardano.

Więc teraz, gdy rozumiesz, jak zaczęły się Cardano i kryptowaluta ADA, a także co planują zrobić, następna część mojego przewodnika wyjaśni, jak to działa.

Jak działa Cardano?

Po pierwsze, ważne jest, aby zrozumieć, jak działa łańcuch bloków Cardano. Można go podzielić na dwie różne warstwy:

 1. Warstwa osadnicza: Warstwa osadnicza została zbudowana i jest obecnie w pełni operacyjna. Dzięki temu użytkownicy mogą wysyłać i odbierać monety ADA, z portfela do portfela. Jest to podobne do tego, jak użytkownicy mogą przesyłać sobie nawzajem Ethereum (ETH).
 2. Warstwa obliczeniowa: Warstwa obliczeniowa jest nadal rozwijana. Po uruchomieniu pozwoli użytkownikom tworzyć i zawierać inteligentne kontrakty.

Dlatego Cardano różni się od wcześniejszych łańcuchów bloków, które zwykle działają na jednej warstwie. Dwie oddzielne warstwy przynoszą trochę ewentualne zyski użytkownikom Cardano.

Po pierwsze, warstwa obliczeniowa jest bardziej elastyczny niż Ethereum, ponieważ można wprowadzić niewielkie zmiany dla różnych użytkowników końcowych. Na przykład, ponieważ różne kraje mają własne przepisy, Cardano może zmienić sposób przechowywania i dostępu do danych w zależności od ich prawa.

Aby upewnić się, że rozumiesz, jak oba osada i obliczenie warstwy działają, oto szybki przykład ze świata rzeczywistego.

 1. John musi zatrudnić elektryka, który naprawi jego oświetlenie w kuchni.
 2. Jan zawiera umowę inteligentnego kontraktu, która jest przechowywana w warstwie obliczeniowej.
 3. Umowa stanowi, że jak tylko elektryk naprawi światła Johna, uzgodnione fundusze zostaną uwolnione.
 4. W takim przypadku inteligentny kontrakt jest przenoszony do warstwy rozliczeniowej, która umożliwia elektrykowi płacenie w kryptowalucie ADA.
 5. Wszystko jest w pełni zautomatyzowane, co oznacza, że ​​nie jest potrzebna strona trzecia.

Więc teraz, gdy znasz różnicę między osada warstwa i obliczenie teraz wyjaśnię, w jaki sposób transakcje są weryfikowane!

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

W jaki sposób weryfikowane są transakcje na monetach ADA?

Wspomniałem wcześniej, że platforma Cardano jest zdecentralizowane, co oznacza, że ​​żaden pojedynczy organ nie ma kontroli nad siecią. Oznacza to, że sieć jest obsługiwana przez górniczy.

Jednak Cardano używa innego modelu, który nazywa „Ouroboros”. Zanim wyjaśnię, jak to działa, pozwól mi szybko wyjaśnić, czym różnią się inne łańcuchy bloków, takie jak Bitcoin.

Bitcoin używa modelu konsensusu zwanego „Proof-of-Work”. Aby pomóc w uwierzytelnieniu transakcji, górnicy wykorzystują swoją moc obliczeniową do rozwiązania naprawdę trudnej zagadki. To jest jak matematyczne równanie, które jest takie trudne, żaden człowiek nie mógł tego rozwiązać!

Niezależnie od tego, który górnik rozwiąże zagadkę jako pierwszy, otrzyma nagrodę wypłacaną w Bitcoin! Problem z Proof of Work polega na tym, że gdy łamigłówka staje się coraz bardziej złożona, górnicy muszą zużywać coraz więcej energii elektrycznej.

Tak było w grudniu 2017 roku zgłoszone że górnicy Bitcoin Proof-of-Work zużywali więcej energii elektrycznej niż cała Irlandia! Niezbyt ekonomiczne, prawda?

Sieć Cardano potwierdza transakcje za pomocą mechanizmu konsensusu zwanego Dowód stawki:

 1. Osoby, które chcą pomóc w walidacji transakcji, nazywane są walidatorami.
 2. Weryfikatorzy muszą zamrozić niektóre ze swoich monet ADA, co nazywa się "Stawka".
 3. Gdy walidator pomoże zweryfikować transakcję, otrzyma dodatkową kryptowalutę ADA jako nagrodę.
 4. Im wyższa stawka, tym większa szansa, że ​​walidator otrzyma nagrodę!
 5. Liczba monet, które otrzymają, zależy od tego, jaką mają „stawkę”.

Ten system jest znacznie bardziej wydajny i przyjazny dla środowiska niż Proof of Work, ponieważ wymaga dużo mniej prądu, co oznacza transakcję opłaty są niższe także.

Moneta ADA: dowód pracy i dowód stawki.

Chociaż istnieją inne dostępne łańcuchy bloków Proof of Stake, zespół Cardano twierdzi, że żaden z nich nie oferuje prawdziwie losowego sposobu wyboru walidatora. Dlatego zbudowali swoje Protokół Ouroborosa oprócz standardowego modelu Proof of Stake, ponieważ zapewnia każdemu plik spora szansa na zdobycie nagrody.

Nazywa się to czasem „Uczciwą większością”, co oznacza, że ​​jeśli ludzie mają duży udział w łańcuchu bloków (na przykład mają dużo monet ADA), mają powód, aby upewnić się, że sieć pozostaje bezpieczna, stabilna i najbardziej co ważne – szczery.

Teraz, gdy już wiesz, w jaki sposób transakcje są potwierdzane i weryfikowane, zobaczmy, jak działa platforma Cardano!

Czy Cardano jest skalowalne?

Na rynku jest tak wiele różnych łańcuchów bloków i ważne jest, aby zrozumieć, co sprawia, że ​​każdy z nich jest wyjątkowy. Jedną z najważniejszych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o tym, jak dobrze projekt może działać, jest jego skalowalność.

W branży kryptowalut skalowalność to ile transakcji może przetworzyć blockchain w pewnych ramach czasowych jest to jednak zwykle przedstawiane jako „transakcje na sekundę”.

Starsze łańcuchy bloków, takie jak Bitcoin i Ethereum, mają duże problemy ze skalowalnością, ponieważ są bardzo ograniczone do liczby transakcji, które mogą przetwarzać jednocześnie. W rzeczywistości Bitcoin może przetwarzać tylko 7, podczas gdy Ethereum średnio tylko 15. Ponownie, tutaj Cardano ma przewagę.

Kiedy transakcje są weryfikowane w łańcuchu bloków Bitcoin, pozostają w księdze publicznej na zawsze. Oznacza to, że z biegiem czasu księga blockchain staje się coraz większa.

Problem polega na tym, że każdy górnik w sieci musi przechowywać kopię każdej pojedynczej transakcji. To powoduje problemy ze skalowalnością.

Token ADA: token natywny.

Cardano buduje jednak blockchain działa inaczej oddzielając dane, które nie są istotne dla osób zaangażowanych w transakcję. Na przykład, jeśli Jan wyśle ​​100 monet ADA do Sue, są jedynymi dwiema osobami zaangażowanymi w transakcję.

W rezultacie kiedy walidatory pomagają potwierdzić ruch funduszy, muszą zachować tylko te dane, które są istotne dla transakcji, a nie cały łańcuch bloków!

Zespół zamierza również zainstalować protokół o nazwie „Sharding”. Sposób, w jaki to działa, polega na tym, że im więcej osób korzysta z sieci, tym zwiększa się liczba transakcji na sekundę.

Cardano przeprowadziło test pod koniec 2017 roku, który pozwolił na przetwarzanie łańcucha bloków 257 transakcji na sekundę, czyli znacznie więcej niż Bitcoin i Ethereum. Jednak długoterminowym celem jest zwiększenie tej liczby do kilkudziesięciu tysięcy na sekundę.

Portfel Daedalus

Jeśli chodzi o przechowywanie monety ADA, Cardano ma swój własny oficjalny portfel o nazwie Daedalus. Jednak pojawiło się wiele raportów ze społeczności kryptowalut, które mówiły, że portfel Daedalus ma wiele problemów. Obejmuje to takie rzeczy, jak brak możliwości połączenia się z siecią, synchronizacja bloków i transakcje, które nie docierają do odbiorcy.

Jeśli szukasz najbezpieczniejszego i najbardziej niezawodnego portfela, powinieneś sprawdzić Ledger Nano S i Trezor. Ponieważ są to portfele offline, Twoje aktywa będą zawsze bezpieczne.

Żeton Ada: Ledger Nano S.

Teraz, gdy już wiesz o planach Cardano w zakresie skalowalności, w następnej części tego przewodnika po kryptowalutach ADA przyjrzymy się, do czego można go wykorzystać, a także w jaki sposób można go nadużywać!

Jak można używać i nadużywać Cardano?

Przede wszystkim monety ADA Cardano można używać w taki sam sposób jak Bitcoin – a globalny system płatności. Jednak, jak wspomniałem wcześniej, Bitcoin może przetwarzać tylko 7 transakcji na sekundę. Żaden globalny system płatności nie mógłby przetrwać, gdyby miał tylko skalować do 7 transakcji na sekundę. W rzeczywistości sama Visa przetwarza średnio 1667 transakcji na sekundę!

Tak więc, jeśli zespół Cardano jest w stanie osiągnąć swoje cele „dziesiątek tysięcy” na sekundę, sieć działałaby doskonale jako system płatności.

Drugą główną funkcją monety ADA jest umożliwienie ludziom tworzenia inteligentnych kontraktów i dApps (zdecentralizowanych aplikacji). Może to być każdy z korporacji, rządów, a nawet osoby fizyczne.

Jeśli jednak Cardano ma sprawić, by ich protokół inteligentnego kontraktu stał się globalny, muszą to zrobić poprawić ich problemy ze skalowalnością.

Token Ada: czym jest Ada.

Jeśli Cardano jest w stanie osiągnąć te cele, to ich technologia byłaby idealny do codziennych zastosowań, ponieważ hakowanie byłoby prawie niemożliwe, a aplikacja nigdy nie przeszłaby w tryb offline. Oznaczałoby to również, że poufne dane pozostają poufne!

Działalność przestępcza

Platformy Blockchain, takie jak Cardano, są idealne do popełniania anonimowych przestępstw (to nie jest zalecenie).

Ale dlaczego?

Cóż, kiedy wysyłasz lub otrzymujesz monetę ADA, nie musisz ujawniać swojej prawdziwej tożsamości.

Zamiast tego jedyną rzeczą, którą ludzie mogą zobaczyć, jest Twój osobisty adres portfela, który wygląda mniej więcej tak:

Ae2tdPwUPEZKmwoy3AU3cXb5Chnasj6mvVNxV1H11997q3VW5ihbSfQwGpm

Zezwolenie ludziom na anonimowe wysyłanie i otrzymywanie środków oznacza, że ​​platforma może być potencjalnie wykorzystywana do prania pieniędzy lub uchylania się od płacenia podatków. Dzieje się tak, ponieważ prawie niemożliwe jest ustalenie, kto jest faktycznie zaangażowany w transakcję.

Pozwala także ludziom sprzedawać towary nielegalne i usługi online bez konieczności ujawniania żadnych szczegółów płatności w świecie rzeczywistym.

Zespół Cardano pracuje również nad protokołem, który umożliwi użytkownikom udostępnianie ich metadanych, jeśli zechcą. Metadane niesie pewne informacje o transakcji, takie jak:

 • Na co X wydał kryptowalutę?
 • Komu X dał monetę?
 • Skąd X wziął swoją monetę ADA?

Powyższy protokół umożliwi bankom korzystanie z blockchain Cardano, ponieważ będą one w stanie dostosować się do przepisów krajowych.

Plusy & Wady kryptowaluty ADA

Plusy

 • Świetny zespół programistów. Założyciel pracował przy udanych projektach, takich jak BitShares i Ethereum.
 • Będzie to pierwszy łańcuch bloków wykorzystujący wiele warstw (warstwa rozliczeniowa i obliczeniowa).
 • Brak limitu skalowania. Im więcej osób korzysta z blockchain, tym więcej transakcji można przetworzyć.
 • Kryptowaluta ADA oferuje tanie i szybkie transakcje.
 • Mechanizm konsensusu Cardano jest bardziej przyjazny dla środowiska niż starsze łańcuchy bloków, a także bardziej sprawiedliwy.

Cons

 • Blockchain jest nadal rozwijany, więc niektóre twierdzenia Cardano są teoretyczne.
 • Inne łańcuchy bloków, takie jak Ripple, Stellar Lumens i NEO, mogą już przetwarzać ponad 1000 transakcji na sekundę.
 • Maksymalna skalowalność w tej chwili to tylko 257 transakcji na sekundę.
 • Ciągłe problemy z ich oficjalnym portfelem.

Porównaj ADA Coin obok siebie z innymi

Czy wiedziałeś?

Porównaj ADA Coin obok siebie z innymi

Wszystkie giełdy kryptowalut mogą wyglądać podobnie do Ciebie, ale są NIE wszystko to samo!

Tak! Pokaż tabelę porównawczą

Wniosek

Więc to już koniec "co to jest Cardano?" przewodnik!

Mam nadzieję, że to znalazłeś Cardano i ADA przewodnik po kryptowalutach był pomocny i zdołał zrozumieć wszystkie aspekty dotyczące monety ADA.

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem monety ADA, proponuję sprawdzić Coinbase platforma pierwsza. Pozwoli ci to łatwo kupować i sprzedawać ADA. Co więcej, mimo że firma ma własny portfel, to są o wiele bezpieczniejsze opcje, takie jak Ledger Nano S i Trezor.

Jeśli trudno ci zrozumieć, jak kupić monety ADA, oto kilka łatwych kroków:

1. Zdobądź niezawodny portfel kryptowalut (Zalecane są Ledger Nano S i Trezor).

2. Zarejestruj się w Coinbase.

3. Kup monety ADA w Coinbase.

4. Przenieś monety ADA do swojego portfela.

Mam nadzieję, że to było pomocne!

Treści publikowane na tej stronie nie mają na celu udzielania jakichkolwiek porad finansowych, inwestycyjnych, handlowych ani żadnej innej formy. BitDegree.org nie popiera ani nie sugeruje kupna, sprzedaży lub posiadania jakiejkolwiek kryptowaluty. Przed podjęciem decyzji o inwestycjach finansowych skonsultuj się z doradcą finansowym.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map