Electroneum (ETN) jest nieco nowicjuszem w świecie kryptowalut. Oczywiście tematy związane z wydobyciem Electroneum są również nowe. Został utworzony w 2017 roku, kiedy zespół stojący za nim przeprowadził wstępną ofertę monet (ICO), aby zebrać pieniądze na opłacenie rozwoju projektu. Dziś jest to 77. co do wielkości waluta cyfrowa. Kapitalizacja rynkowa wynosi około 142 mln USD.

Ideą Electroneum jest udostępnienie kryptowaluty każdemu. Zespół odpowiedzialny za projekt stworzył bardzo łatwe w użyciu oprogramowanie i udostępnił je na wielu różnych urządzeniach. Zarówno użytkownicy telefonów komórkowych, jak i komputerów mogą skonfigurować oprogramowanie potrzebne do wydobywania Electroneum za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Chociaż rozpoczęcie wydobywania Electroneum jest bardzo łatwe, a użytkownicy nie potrzebują specjalnego sprzętu, wciąż może to być trochę przerażające – szczególnie jeśli nie jesteś osobą techniczną! Dlatego stworzyliśmy ten poręczny przewodnik po wydobywaniu Electroneum.

Podczas przewodnika postaramy się odpowiedzieć na następujące pytania: Co to jest Electroneum? Jak działa wydobycie Electroneum? Jakiego oprogramowania potrzebuję? Jak mam zacząć? Ile pieniędzy mogę zarobić będąc górnikiem Electroneum?

Ten przewodnik posłuży jako wstęp do wydobywania Electroneum i prawdopodobnie ogólnie do wydobywania kryptowalut. Dzieje się tak, ponieważ Electroneum jest jedną z najłatwiejszych do wydobycia walut cyfrowych.

Pod koniec przewodnika powinieneś wiedzieć: czym jest Electroneum, jak rozpocząć wydobywanie Electroneum zarówno na zwykłym komputerze, jak i telefonie komórkowym i czy opłaci się wypróbować go samemu.


Zanim jednak przejdziemy do rzeczy, powinieneś wiedzieć, że jest ich tak wiele łatwiejsze sposoby na zdobycie Electroneum kryptowaluta. Po prostu wybierz plik niezawodna giełda kryptowalut i kup od razu.

Niezależnie od tego, czy jest to ETN, BTC czy ETH, kluczowe znaczenie ma wybór niezawodnego portfela sprzętowego. Niektóre z najbardziej zalecanych opcji obejmują Ledger Nano X i Trezor Model T..

Co to jest Electroneum (ETN)

Zanim przejdziemy do wydobywania Electroneum, zacznijmy od podstaw. Electroneum to kryptowaluta oparta na innej cyfrowej monecie o nazwie Monero (XMR). Służy do dokonywania płatności od jednej osoby do drugiej. Najlepszą (i prawdopodobnie zmieniającą świat) częścią dotyczącą walut cyfrowych, takich jak Electroneum, Monero, a zwłaszcza Bitcoin, jest to, że nikt nie musi udzielać pozwolenia na ich używanie. Wszystko, czego potrzebujesz, to połączenie internetowe i adres portfela.

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Podobnie jak Monero, prywatność jest bardzo ważną częścią projektu Electroneum. Salda są niemożliwe do sprawdzenia i nikt nie może stwierdzić, z którego portfela pochodzi transakcja. Daje to zarówno Electroneum, jak i Monero jakość, której nie ma Bitcoin – zamienność.

Możliwe jest śledzenie transakcji Bitcoin między użytkownikami. Oznacza to, że użytkownik może stwierdzić, czy Bitcoin był zamieszany w przestępstwo. To zła cecha, jeśli chodzi o posiadanie pieniędzy.

Na przykład możesz otrzymać Bitcoin, którego ktoś kiedyś używał do kupowania narkotyków lub nieprzyzwoitych materiałów. Nawet jeśli otrzymałeś go za coś tak niewinnego, jak sprzedanie czegoś OpenBazaar, Kiedy próbujesz wydać Bitcoin w innym miejscu, odbiorca może zdecydować o jego odrzuceniu. Nawet jeśli nie popełniłeś przestępstwa, Bitcoin można uznać za „skażony” ze względu na swoją przeszłość.

Dzięki funkcjom prywatności nie można stwierdzić, skąd pochodzi Electroneum czy Monero. Oznacza to, że obie waluty można uznać za zamienne.

Co sprawia, że ​​Electroneum jest wyjątkowe?

Electroneum różni się od Monero, ponieważ zespół stojący za nim starał się, aby był jak najłatwiejszy w użyciu. Chodzi o to, że wejście do kryptowaluty powinno być tak proste, jak pobranie aplikacji na komputer lub telefon.

Dziś zdobycie jakiejś kryptowaluty może być dość trudne. Oznacza to, że wiele osób, które chcą dostać się do kryptowalut, jest zniechęconych różnymi krokami, jakie może podjąć. Nowi użytkownicy nie zawsze chcą lub po prostu nie mogą zweryfikować swojej tożsamości, wysyłając poufne dokumenty do dziwnych osób lub firm w Internecie.

Co więcej, ogromna liczba ludzi z krajów rozwijających się nie mogła zarejestrować się do wymiany, ponieważ nie mają żadnego dowodu tożsamości ani konta bankowego, na które można by kupować kryptowaluty.

Potem są opłaty. Usługi takie jak Coinbase pobierają duże opłaty za zakup kryptowalut. To sprawia, że ​​jest jeszcze mniej prawdopodobne, że biedniejsi użytkownicy w krajach rozwijających się kupowaliby waluty cyfrowe. Jest to niefortunne, ponieważ waluty cyfrowe mogą mieć jedne z największych skutków w tych krajach.

Wiele osób w tych krajach może nie mieć kont bankowych, ale wiele osób w tych krajach ma telefon komórkowy. Dlatego zespół stojący za Electroneum był chętny do opracowania aplikacji odpowiednich dla użytkowników telefonów do wydobywania Electroneum, a także do wysyłania i odbierania..

Zrozumienie samego procesu wydobycia

Zanim zacznę z pełnym przewodnikiem po kopaniu Electroneum, najpierw musisz zrozumieć, czym właściwie jest kryptowaluta wydobywcza.

Wydobywanie to proces weryfikacji transakcji pomiędzy różnymi użytkownikami kryptowaluty. Zamiast korzystać z jednego organu centralnego do sprawdzania transakcji (np. Banku), wszyscy uczestnicy sieci (zwani również węzłami) sprawdzają, czy żaden użytkownik nie wysłał dwa razy tych samych monet ani nie oszukał systemu w żaden inny sposób.

Za wykonanie tej pracy górnicy są nagradzani monetami. Monety pochodzą z nagrody blokowej (więcej na ten temat w dalszej części) oraz opłat zawartych w transakcjach. Fakt, że górnicy zarabiają pieniądze na akcie wydobywania, jest ważny dla powstrzymania węzłów łączących się ze sobą i atakujących sieć. Po prostu bardziej ekonomiczne jest granie zgodnie z zasadami niż oszukiwanie sieci.

Co to jest Electroneum Mining?

Szczególną cechą wydobywania Electroneum jest to, jak łatwo jest zacząć. Jeśli nie jesteś programistą, jeśli szukasz w Google prawie każdego innego wydobycia kryptowaluty, szybko będziesz bardzo zdezorientowany instrukcjami.

Zespół Electroneum chciał to zmienić. Chcieli stworzyć kryptowalutę, którą każdy mógłby wydobywać. Powinno to doprowadzić do bardziej zdecentralizowanej sieci i takiej, która będzie odporniejsza na ataki sieciowe.

Electroneum używa specjalnego kodu górniczego odpornego na ASIC. To odróżnia go na przykład od Bitcoina. W Bitcoin użytkownicy mogą używać wyspecjalizowanych elementów sprzętu zwanych ASIC. Te żetony są drogie w zakupie. Uniemożliwia to każdemu potencjalnemu użytkownikowi Bitcoina uruchomienie własnego węzła i wydobywanie waluty.

Dzięki temu, jak zaprojektowano Electroneum, nawet telefony komórkowe mogą go wydobywać. Może to dać górnikowi tylko kilka centów dziennie, ale biorąc pod uwagę, ilu ludzi na świecie żyje za mniej niż 2 dolary dziennie, może to mieć duże znaczenie.

Uwaga: ASIC oznacza układ scalony specyficzny dla aplikacji. To specjalne chipy komputerowe zaprojektowane do jednego zadania. W tym przypadku kopanie kryptowalut.

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Electroneum Mining Rewards i Trudność wydobycia Electroneum

Jak wspomniano, górnicy kryptowaluty zdobywają nagrody za weryfikację transakcji. Są to zarówno opłaty transakcyjne, jak i nagroda ustalona przez sam kod.

Nagroda za wydobycie Electroneum trafia do dowolnego górnika (lub puli górników) rozwiązującego złożony problem komputerowy. Jeśli nagroda zostanie wygrana przez pulę, jest dzielona między tę pulę użytkowników. W miarę jak coraz więcej górników podejmuje próby rozwiązania tego złożonego problemu, konkurencja staje się coraz większa. Oznacza to, że pomyślne kopanie jest trudniejsze dla każdego indywidualnego użytkownika.

Obecna nagroda górnika dla Electroneum wynosi 6413,56 ETN, co odpowiada cenie 136 USD dzisiaj oceniać.

Każdy użytkownik może wygrać tę nagrodę. Jednak im większą moc obliczeniową (szybkość mieszania) ma górnik, tym większe jest prawdopodobieństwo, że rozwiążą problem. Dlatego pule wydobywcze Electroneum są dobrą opcją dla użytkowników wydobywających na mniej wydajnych urządzeniach.

Pule wspólnie rozwiązują problem i nie ma znaczenia, który węzeł go rozwiązuje. Jeśli jeden członek to zrobi, pozostali otrzymają część nagrody. Ilość mocy obliczeniowej wniesionej do puli zadecyduje o wielkości udziału każdego użytkownika.

Różne sposoby wydobywania Electroneum

Istnieją dwa główne sposoby wydobywania Electroneum. Użytkownicy mogą wybrać kopanie solo lub kopanie jako część puli. Poniżej wymieniłem zalety każdego z nich.

Górnictwo solo

Wydobywanie Solo Electroneum jest odpowiednie tylko dla użytkowników o dużej mocy obliczeniowej. W przypadku Electroneum będzie to oznaczać osoby z dedykowanymi kartami graficznymi na swoich komputerach (GPU).

Zaletą bycia górnikiem solo jest to, że nie musisz wnosić żadnych opłat do samej puli i nie ma pośrednika. Ten drugi punkt jest ważny, ponieważ w przeszłości włamano się do basenów wydobywczych Electroneum.

Wadą bycia górnikiem solo jest czas oczekiwania na zdobycie nagrody. Podczas wydobywania w pojedynkę może zająć bardzo dużo czasu!

Możesz o tym myśleć jak o pracy na prowizję. Na przykład jako sprzedawca samochodów możesz pracować przez wiele długich dni bez ani jednej sprzedaży. Kiedy w końcu trafisz na jedną z nich, jest to wielka wypłata, ale dla niektórych osób przestój może być zbyt duży. Górnicy solo mogą pracować nad problemami przez wieki i nic nie otrzymać. Jednak dostają całą nagrodę, gdy w końcu uda im się rozwiązać jedną z nich!

Górnictwo jako część puli wydobywczej Electroneum

Dla większości użytkowników najlepszą opcją jest praca w ramach puli wydobywczej Electroneum. Daje im spójne nagrody i pozwala im wydobywać kryptowaluty bez konieczności używania specjalnego sprzętu.

Baseny kopalniane działają w ten sposób – łączysz swoją moc obliczeniową z innymi ludźmi i otrzymujesz taki sam procent Electroneum, jaki wkładasz w moc puli. Tak więc, jeśli dostarczysz 10% mocy do puli wydobywczej Electroneum, otrzymasz 10% nagrody. Prosty!

Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, po wydobyciu ETN będziesz musiał zdobyć plik niezawodny portfel. Ledger Nano X i Trezor Model T należą obecnie do liderów branży.

Umowa portfela Ledger jest teraz aktywna:

Pierwsze kroki Mining Electroneum

Poniższe przewodniki krok po kroku zostały przygotowane, aby wyjaśnić, jak wydobywać Electroneum użytkownikom, którzy nigdy wcześniej nie kopali kryptowalut. Nie są najbardziej dochodowym sposobem, ale powinny być doskonałym sposobem na wprowadzenie ludzi w górnictwo. Niestety, ten prosty przewodnik jest obecnie odpowiedni tylko dla użytkowników systemu Windows.

Wydobywanie Electroneum za pomocą procesora

Po pierwsze, potrzebujesz bezpiecznego portfela, abyś mógł przechowywać swoje Electroneum po rozpoczęciu wydobywania Electroneum.

Poniżej wyjaśniłem, jak stworzyć bezpieczny portfel offline. Bardziej funkcjonalny, ale mniej bezpieczny portfel można również utworzyć, rejestrując się w Electroneum z ich strony internetowej. Wiąże się to z przekazaniem firmie wielu informacji o sobie, z którymi niektórzy użytkownicy nie będą się dobrze czuć.

Konfiguracja portfela offline

Poniżej znajduje się krótki przewodnik dotyczący konfigurowania portfela offline. Można znaleźć dodatkowe środki ostrożności tutaj. Odnoszą się do portfeli offline Bitcoin, a nie Electroneum, ale idea jest taka sama.

 • Udaj się do pliki do pobrania sekcji strony internetowej Electroneum.
 • Kliknij opcję „wersja przeglądarki” lub „pobierz plik ZIP”. Jeśli używasz wersji przeglądarkowej, musisz się upewnić, że używasz Google Chrome. Na potrzeby tej demonstracji będę używać wersji przeglądarkowej. Dla większego bezpieczeństwa pozostałą część przewodnika należy wykonać w trybie offline lub najlepiej na komputerze, który nigdy nie był w trybie online.

Oprogramowanie do wydobywania Electroneum

 • Przeczytaj zastrzeżenie dotyczące kluczy prywatnych na następnej stronie. Kiedy zrozumiesz, jak ważne jest zachowanie prywatnego klucza wydatków w tajemnicy, możesz kliknąć „Zaczynamy”.

Generator portfela offline Electroneum

 • Poruszaj myszą w losowych wzorach na następnym ekranie. Ten krok polega na wygenerowaniu prawdziwie losowego zestawu kluczy.
 • Następnie przeczytaj ostrzeżenie o tym, jak ważne jest zabezpieczenie wydrukowanego portfela. Gdy zrozumiesz zawartość strony, kliknij „Zapisz portfel jako PDF”.
 • Otwórz plik PDF i wydrukuj zestawy kluczy. Aby uzyskać bezpieczniejszy portfel, odłącz drukarkę od Internetu. Jeszcze lepiej, użyj jednego bez pamięci lub połączeń bezprzewodowych.

Instalowanie oprogramowania Beginners Pool Mining

Teraz, gdy masz już miejsce do przechowywania wydobytego Electroneum, nadszedł czas, aby zainstalować oprogramowanie do wydobywania.

 • Udaj się do pliki do pobrania ponownie w sekcji strony internetowej Electroneum.
 • Kliknij „pobierz Windows Miner”.

pobieranie oprogramowania do wydobywania elektronów

 • Po pobraniu oprogramowania może się okazać, że Chrome lub oprogramowanie antywirusowe na komputerze uniemożliwiają jego otwarcie. W takim przypadku wyłącz program antywirusowy i przejdź do menu ustawień Chrome. Następnie kliknij opcje zaawansowane i wyłącz opcję „ochrony przed niebezpiecznymi witrynami”. Uruchom ponownie pobieranie i powinieneś zauważyć, że Chrome umożliwia teraz otwarcie pliku „.exe”.

Ustawienia Chrome

 • Po otwarciu oprogramowania Electroneum Pool Miner znajdziesz standardowe menu instalacji. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby dodać aplikację do komputera.
 • Otwórz Electroneum Pool Miner i dodaj adres swojego portfela ETN. Będziesz także musiał dodać liczbę pod polem liczby wątków. W tym celu musisz wiedzieć, ile rdzeni ma procesor Twojego komputera.

oprogramowanie do kopania basenów electroneum

 • Następnie musisz dodać adres URL puli wydobywczej Electroneum, której będziesz używać. Na razie polecamy EasyHash. Później możesz wypróbować inne baseny. Pełną listę basenów wydobywczych Electroneum i opłat za każdą opłatę można znaleźć tutaj.
 • Użyj tego formatu w polu adresu URL: stratum + tcp: // [URL]: [port] – musisz zamienić [URL] i [port]. Jeśli używasz słabszego procesora, użyj „stratum + tcp: //etn.easyhash.io: 3630”. Alternatywnie, w przypadku zaawansowanych procesorów, użyj „stratum + tcp: //etn.easyhash.io: 3631”
 • Po uzupełnieniu wszystkich szczegółów kliknij „Rozpocznij wydobycie”.

To wszystko. Spokojnie, prawda?!

Górnictwo telefonów komórkowych

Jak wspomniano wcześniej, możesz również wydobywać Electroneum za pomocą telefonu komórkowego. Ta funkcja jest bardzo nowa i obecnie jest dostępna tylko na urządzeniach z Androidem. Aby zainstalować aplikację i zarejestrować się jako użytkownik, wykonaj poniższe czynności:

 • Odwiedź sklep Google Play.
 • Szukaj Electroneum.
 • Kliknij „Pobierz”, a po pobraniu kliknij „zainstaluj”.
 • Zarejestruj konto, odwiedzając my.electroneum.com i wypełniając wymagane informacje.
 • Zweryfikuj swój adres e-mail, odwiedzając swoją skrzynkę odbiorczą i klikając znajdujący się w niej link.
 • Podaj swój numer telefonu komórkowego. Electroneum wyśle ​​wtedy kod na ten numer. To powstrzymuje ludzi przed tworzeniem wielu różnych kont. Kiedy nadejdzie, wprowadź kod w polu na stronie rejestracji.
 • Podaj alternatywny adres e-mail, na który można wysłać szczegóły przywracania, jeśli zgubisz kod PIN do swojego konta.
 • Wprowadź kod PIN, który na pewno zapamiętasz. Będziesz go potrzebować przy każdym uruchomieniu aplikacji lub podczas wysyłania transakcji.
 • Na koniec wróć do skrzynki odbiorczej e-mail i kliknij łącze w otrzymanej wiadomości e-mail. Potwierdza to otrzymanie e-maila z kodem odzyskiwania kodu PIN. Możesz teraz zalogować się do aplikacji.

To prawie wszystko! Nie naprawdę!

Wszystko, co musisz zrobić, aby rozpocząć wydobycie Elecetroneum teraz, to przejść do okna z napisem „rozpocznij wydobycie” i kliknąć je. Spokojnie, prawda?

Czego potrzebujesz, aby rozpocząć Electroneum Mining?

Oprogramowanie

Wymieniliśmy już podstawowe oprogramowanie, którego będziesz potrzebować, aby rozpocząć wydobywanie Electroneum przy użyciu komputera z systemem Windows i procesora. Jeśli chcesz kopać za pomocą GPU lub innego systemu operacyjnego, proces jest nieco inny. Na szczęście jednak całe oprogramowanie jest bezpłatne i jest wymienione na Electroneum stronie internetowej samo. Istnieją również dobre instrukcje, jak z nich korzystać.

Możesz też to sprawdzić oprogramowanie do wydobywania:

 • www.ccgmining.com
 • hashflare.io
 • minergate.com
 • nicehash.com

Sprzęt komputerowy

Podczas wydobywania Electroneum ilość ETN, którą możesz wydobyć, będzie zależeć od rodzaju używanego sprzętu. Oczywiście każdy telefon z Androidem będzie działał, a także procesory i karty graficzne. Górnicy Electroneum mają różne kształty i rozmiary!

Procesory są znacznie tańsze niż procesory graficzne, a ich wydajność również będzie znacznie niższa. Poniżej wymieniłem kilka procesorów i ich statystyki:

Uwaga: im wyższy wskaźnik hash, tym lepiej. Zwiększa Twoje szanse na otrzymanie nagrody za wydobycie.

AMD R9 280x:

Koszt – 140 USD

Hash Rate – 500 H / s

Karta graficzna AMD Radeon Rx 580:

Koszt – 300-400 USD

Hash Rate – 575 H / s

Teraz porównaj je z droższymi, wydajniejszymi procesorami graficznymi takich jak Nvidia i Sapphire:

Nvidia GTX 1070:

Koszt – 400-500 USD

Hash Rate – 505 H / s

Nvidia GTX 1080:

Koszt – 550-650 USD

Hash Rate – 600 H / s

Sapphire Radeon RX 480 NITRO+

Koszt – 300 USD

Hash Rate – 600 H / s

Czy wydobycie Electroneum jest opłacalne?

Rentowność wydobywczego Electroneum będzie zależeć od kilku czynników. Wymieniłem je poniżej, aby lepiej zorientować się, czy będzie to dla Ciebie warte:

 • Współczynnik skrótu: im mocniejszy jest twój sprzęt, tym bardziej opłacalne powinno być twoje wydobywanie.
 • Zużycie energii: urządzenia, które zużywają mniej energii, będą bardziej opłacalne.
 • Koszt za kWh: jeśli mieszkasz w miejscu z tanią energią, będziesz miał większe szanse na zysk.
 • Koszt sprzętu: jeśli wydasz 600 USD na górnika GPU, osiągnięcie zysku może zająć więcej czasu.

Możesz przetestować różne konfiguracje sprzętu za pomocą kalkulatora rentowności wydobycia online. Oto jeden, na który możesz spojrzeć – WhatToMine!

Czy mobilne wydobycie jest opłacalne?

Ponieważ telefony komórkowe są generalnie znacznie mniej wydajne niż procesory, a na pewno procesory graficzne, jest mało prawdopodobne, abyś pokazał czysto wydobywający zysk Electroneum za pomocą telefonu komórkowego. Ponieważ jednak platforma Electroneum jest skierowana do krajów rozwijających się, mobilne wydobycie może okazać się doskonałym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy na kosztach posiadania i używania urządzenia mobilnego w pierwszej kolejności..

Wniosek

Powinieneś teraz mieć znacznie lepsze zrozumienie tego, czym jest Electroneum i jak działa wydobycie Electroneum. Wiesz, jak skonfigurować bezpieczny portfel, jak skonfigurować podstawową platformę Windows do wydobywania, jak korzystać z wersji oprogramowania na telefon komórkowy i jak obliczyć, jak opłacalne będzie to wszystko.

Mając to wszystko na uwadze, co myślisz o wydobywaniu Electroneum? Czy uważasz, że to dobry sposób na przedstawienie idei kryptowaluty większej liczbie osób? Chętnie poznamy Twoje myśli!

Ponownie, jeśli zdecydujesz, że wydobywanie ETN nie jest dla Ciebie, wybierz plik niezawodna giełda kryptowalut zdobyć tę monetę. Kilka z najbardziej polecanych opcji to Coinbase i Binance.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me