Widełki kryptowalut są uważane za rzadkie zjawisko w świecie kryptowalut. Jedne są zaplanowane, inne – skutki sytuacji ekstremalnych. Niezależnie od ich wyglądu, jedno jest pewne – kiedy się pojawią, zwykle czekają ich duże zmiany. Dlatego dzisiaj porozmawiamy Ethereum widelec (dokładniej mówiąc, twarde widelce).

Omówimy definicje wideł ogólnie (czym są, dlaczego się zdarzają i tak dalej). Potem skupimy się na Widelce Ethereum – dowiesz się, kiedy się wydarzyły, co zmienili i co przyniesie przyszłość.

Ponadto, zanim przejdziesz dalej, powinieneś mieć świadomość, że kryptowaluty muszą być zawsze przechowywane w bezpiecznym miejscu. Dlatego zawsze wybieraj najbezpieczniejsze i najbardziej niezawodne portfele kryptograficzne.

Co to jest widelec?

ZA widelec w świecie kryptowalut jest znana jako zmiana w protokole tej waluty. Ten rodzaj zmiany sprawia poprzednie wersje bloków ważne i aktualna wersja jest nieprawidłowa (Albo na odwrót).

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:


Istnieją dwa rodzaje wideł, znane jako miękkie widelce i twarde widelce.

Widelec Ethereum: widelec Ethereum.

Miękkie widelce są rozwodnioną wersją twardych. Nazywa się je miękkimi, ponieważ one niczego nie zmieniaj otaczające rzeczywistą strukturę protokołu. Mogą być miękkie widelce wdrożone przez programistów lub twórcy kryptowaluty w celu wykonania pewnych prac konserwacyjnych, kosmetycznej modyfikacji lub zmiany niektórych zasad dotyczących łańcucha bloków.

Niektóre z bardziej popularnych i częstych miękkich wideł to te, które zmieniają rozmiar określonego bloku. Często są one wdrażane przez programistów w celu usprawnienia procesów wydobywczych (zakładając, że mówimy o kryptowalutach, które korzystają z konsensusu „Proof of Work”).

Te widelce stają się tymczasowe – niektórzy górnicy mogą zdecydować się na ich użycie, podczas gdy inni mogą po prostu odrzucić zmianę i kontynuuj wydobywanie starszych wersji monety.

Hard forks to jednak zupełnie inna historia.

Twarde widelce to ogromne zmiany w danej kryptowalutach. Zmieniają sam protokół kryptowaluty, sprawiając, że starsze wersje tego protokołu są nieważne. Jeśli ta (starsza wersja) będzie nadal działać, spowoduje to oddzielenie od nowej wersji. Ethereum ma takie przykłady, o których będziemy mówić w kolejnych akapitach.

Zwykle są twarde widelce realizowane w ekstremalnych warunkach. Oni są rzadko planowane – przez większość czasu ich wygląd wynika z konieczności. Ma to sens, ponieważ zwykle nie ma uzasadnionych powodów, aby wdrożyć hard fork w normalnie funkcjonującej kryptowalutach. Słowem kluczowym jest zazwyczaj, choć – jak wkrótce się przekonasz, Ethereum jest wyjątkiem.

Teraz, gdy jesteśmy mniej więcej na wspólnym gruncie i usunęliśmy terminologię z drogi, przejdźmy do głównego tematu – Twarde widelce Ethereum.

Ethereum Hard Forks

Głównym powodem, dla którego mówimy konkretnie o widelcach Ethereum HARD, jest to, że są one tak szkodliwe i znaczące dla dobrego samopoczucia Ethereum, że nie można ich zignorować.

Ethereum Classic, EtherZero i Metropolia – to są główne trzy twarde widełki Ethereum i w pewnym stopniu omówimy każdy z nich.

Ethereum Classic

To pierwszy hard fork jaki miał Ethereum. To jest również najbardziej kontrowersyjne wszystkich twardych wideł ETH.

Widelec Ethereum: Ethereum Classic.

W pewnym momencie zespół programistów stojący za Ethereum zauważył, że zdecentralizowana organizacja autonomiczna (DAO), którego używał Ethereum, został zhakowany. Decyzja o wdrożeniu hard forka, który przywróciłby wszystkie skradzione monety kryptowalutowe, była szybka, ale spotkała się również z pewnym sprzeciwem.

Zwolennicy i entuzjaści Ethereum podzieleni na dwa obozy. Jako pierwsi cieszymy się, że zespół stojący za tą kryptowalutą miał zamiar podjąć szybkie działania i nie pozwolić, aby coś takiego minęło. Hard fork oznaczałby, że programiści nauczyli się lekcji i teraz są lepiej przygotowany za podobne przyszłe próby włamania lub włamania.

Jednak wiele osób nie zgodziło się z hard fork. Postrzegali tę zmianę jako naruszenie podstawowego znaczenia "zdecentralizowane". Ta grupa ludzi uważała, że ​​jedynym sposobem na prawdziwie zdecentralizowaną kryptowalutę jest nie angażuj się i po prostu płynąć z prądem ponieważ gdy tylko programiści zaczną działać, spowodowałoby to błąd efekt tętnienia i stanie się wielkim oświadczeniem na przyszłość.

Ostatecznie programiści Ethereum podjęli decyzję o wdrożeniu hard fork. Jaki był wynik? Cóż, jedna kryptowaluta podzielona na dwie.

Większość osób, które nie zgodziły się z podziałem skończyło się trzymanie się starej wersji Ethereum, który jest obecnie znany jako Ethereum classic.

Dziś w społeczności kryptowalut wciąż istnieją dwa obozy ludzi – niektórzy uważają, że programiści mieli rację, aby jak najszybciej rozwiązać problem, podczas gdy inni chwalą ludzi, którzy trzymali się swoich przekonań i nadal są wspierający Ethereum Classic.

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Ether Zero

EtherZero to kolejny dobrze znany widelec Ethereum. Nie jest tak ekstremalny jak Ethereum Classic – ten ma na celu raczej poprawę niż rewolucję.

Widelec Ethereum: Ether Zero.

EtherZero ma na celu poprawę szybkości transakcji które występują w sieci Ethereum. Co więcej, ten fork Ethereum jest zdeterminowany, aby te transakcje były całkowicie bezpłatne.

Wiele osób w świecie kryptowalut uważa je za takie bardzo śmiałe cele. EtherZero to także fork oparty na „Proof of Work” – to znaczy, że jedyny naprawdę skuteczny sposobem na moje byłoby użycie Typy platform GPU. Chociaż warto wspomnieć, że istnieją plany wdrożenia masternodu („Dowód stawki”) Do tego rozwidlenia Ethereum w przyszłości.

Metropolia

Metropolia jest obecny widelec Ethereum. Ten fork nie został jednak stworzony z powodu jakichkolwiek ekstremalnych sytuacji – jest częścią planu ulepszenia istniejącego łańcucha bloków Ethereum.

Metropolis składa się z trzy fazy. Faza „Konstantynopola” jest obecnie aktywna (uważa się, że Bizancjum dobiegło końca).

Widelec Ethereum: Ethereum Metropolis.

Istnieją kilka kluczowych funkcji że widelec Metropolis Ethereum ma na celu poprawę.

Przede wszystkim podczas rozszerzania rozwidlenia Ethereum Metropolis wiele plików funkcje związane z prywatnością dostanie remont. Obecne ustawienia prywatności i opcje, które ma sieć Ethereum, nie są wcale złe, ale nowe funkcje będą aktualne i będą gwarantują większą prywatność podczas transakcji.

Kolejną ogromną zmianą, którą rozwidlenie Ethereum Metropolis ma na celu wprowadzenie, jest „Dowód stawki”System oparty na konsensusie, zamiast obecnego„ Proof of Work ”.

Gdyby tak się stało, wyeliminowałoby to wydobycie Ethereum jako całości. Zamiast tego postawiłbyś część swoich monet Ethereum na możliwość automatycznej weryfikacji transakcji zachodzących na łańcuchu blokowym Ethereum, a z kolei otrzymałbyś określoną kwotę przychodów.

Wydobywanie ethereum (GPU, CPU, ASIC, Cloud) to plik niezwykle popularny aktywność wśród fanów tych kryptowalut, więc jest to ważny punkt do dyskusji. Choć system PoS teoretycznie przyspieszyłby i wygładził procesy zachodzące w sieci, taka zmiana skutkowałaby masowe wydobycie wysypisko sprzętu na rynek, co może oznaczać niekorzystne zmiany cen elementów platformy wydobywczej.

Omówmy szybko dwa zagadnienia związane z Ethereum Widelec Metropolis fazy.

Bizancjum była fazą mającą na celu stworzenie platformy Ethereum więcej Ochrony i lepiej zoptymalizowany. Robiono to krok po kroku, ale początkowym celem było uczynienie sieci bezpieczniejszą i bardziej płynną w użyciu.

Konstantynopol ma na celu dokończenie procesów Bizancjum, a następnie skoncentrowanie się na nich jeden wielki cel – przygotowanie łańcucha blokowego Ethereum do przejścia między systemami PoW i PoS. Jest to ogromny cel sam w sobie i będzie wymagał sporo czasu, zanim zostanie w pełni uruchomiony.

Spokój

Ethereum Serenity jest uważany za ostatni duży krok w rozwoju Ethereum. Serenity jest poświęcony tylko jednemu celowi – przeniesieniu łańcucha blokowego Ethereum z PoW do PoS.

Ethereum Fork: samouczek typu `` wszystko w jednym ''

Bizancjum i Konstantynopol to dwie główne fazy przygotowań. W tym czasie pewne transakcje będą dokonywane za pośrednictwem konsensusu Proof of Stake, aby rozpocząć przygotowywanie systemu do przejścia.

Ethereum Serenity to ogromny kamień milowy dla Ethereum, ponieważ praktycznie zmieniłoby to wszystko, do czego ludzie są przyzwyczajeni, jeśli chodzi o wydobywanie kryptowalut. Zgodnie z mapą drogową Ethereum, przejście na „czysty PoS” powinno zdarzy się gdzieś w 2021 roku.

Podsumowanie widelca Ethereum

Zróbmy krótkie podsumowanie tego, co omówiliśmy w tym artykule Widelec twardy ETH przewodnik.

Widelce kryptowalut to wydarzenia w ramach blockchain kryptowaluty które mają na celu zmianę niektórych konkretnych aspektów danego krypto. Istnieją dwa rodzaje widelców – miękkie i twarde.

Miękkie widelce zmieniają się drobne i kosmetyczne problemy, podczas gdy twarde widły są zwykle kompletne zmieniacze gry.

Przez cały okres istnienia Ethereum istniało (i nadal będzie) trzy duże, twarde widelce ETH – Ethereum Classic, EtherZero i Metropolis.

Plik Metropolis Ethereum fork (czyli obecny fork) ma ostatecznie na celu przygotowanie Ethereum do przejścia między altcoinem opartym na systemie Proof of Work na Proof of Stake.

Spokój będzie ostatnim krokiem w realizacji wyżej wymienionego zadania i ma nastąpić w pewnym momencie w 2021 r..

Wniosek

Świat kryptowaluty jest ciągłe znajdowanie nowych i różnych sposobów rozwoju i postępu, czy to z perspektywy technologicznej, czy informacyjnej.

Widełki kryptowalut są zwykle bardzo kontrowersyjnymi wydarzeniami w społecznościach kryptowalut. Zależy to od tego, co ulepsza lub zmienia widelec, ale bez względu na zamiar, ludzie zawsze będą podzielone na grupy po dwie osoby – ci, którzy to lubią i ci, którzy tego nienawidzą.

Miękkie widelce są ogólnie łatwiej akceptowane niż twarde. Dzieje się tak głównie dlatego, że ich celem nie jest fundamentalna zmiana czegokolwiek w łańcuchu bloków. Większość ludzi może nawet polubić miękkie widelce – zwłaszcza te zmieniające kosmetyki.

Jednak twarde widelce są zawsze punkt dyskusji. Zmiany, które niosą, rzadko są podejmowane jednostronną reakcją.

Widelce Ethereum są interesujące. Wszystkie trzy najtrudniejsze były bardzo ważne punkty krytyczne w żywotności Ethereum. Ethereum Classic był jednak najbardziej kontrowersyjny – ten hard fork zaiskrzył główne dyskusje filozoficzne w społecznościach kryptowalut na całym świecie. Po raz pierwszy temat decentralizacji stał się tak szeroko poruszany i dyskutowany.

Widelec Ethereum: Ethereum POS.

O ile Ethereum Classic było kontrowersyjne, widelec Metropolis Ethereum jest znaczący.

Gdy tylko Ethereum Serenity wkroczy do gry, nikt nie wie, co stanie się z gospodarką. Nagle pojawią się tysiące platform wydobywczych, procesorów graficznych, układów ASIC i innych urządzeń związanych z kopaniem kryptowalut, które nie będą już służyć do użytku.

Ludzie są zwykle nie jest gotowy za tak dramatyczne zmiany. Oczywiście część populacji wydobywającej kryptowaluty znajdzie pewne specyficzne luki i wyjścia – odsprzedawać układy GPU, wynajmować platformy, a nawet rozpocząć wydobywanie innych kryptowalut, zapominając o Ethereum jako całości.

Ostatnią częścią byłby prawdopodobnie plik Najgorszy scenariusz dla Ethereum. Wszystkie kryptowaluty są warte tyle samo, ile ludzie ich używają – jeśli liczba użytkowników spadnie, spadnie również trafność krypto, a tym samym jej cena.

Dlatego przynajmniej jeśli chodzi o ten widelec Ethereum, wcześniej włożono wiele przygotowań i wysiłku – Serenity termin spodziewany jest dopiero w przyszłym roku, a zespół programistów ma nadzieję złagodzić niektóre początkowe reakcje, które wywołał ten hard fork.

Jednym z głównych celów zespołu Ethereum jest pokazanie, jak korzystny i szybki jest plik Dowód systemu stawki jest w porównaniu do Proof of Work. Eliminuje wiele plików Wady systemu PoW (koszty energii elektrycznej, chłodzenia i urządzeń, potrzeba dużej i otwartej przestrzeni itp.).

Ponadto kwota, którą ktoś otrzyma, zależy od kwoty, którą postawił – im więcej przynosisz do stołu, tym więcej dostajesz. To zachęca ludzi do udziału w handlu, kupowaniu i sprzedawaniu – wszystko po to, aby zdobyć więcej monet i zarobić większe dochody.

Ponadto, jeśli masz dużą ilość Ether, przechowuj ją w bezpiecznym miejscu i wybieraj portfele sprzętowe, takie jak Ledger Nano S i Trezor.

Cóż, to był przewodnik po widelcu Ethereum. Mam nadzieję, że wydało Ci się to interesujące i nauczyłeś się czegoś nowego o Ethereum i innych forkach w ogóle!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me