GDAX VS Coinbase: Jaka jest lepsza alternatywa?

Czy chcesz zacząć kupować, sprzedawać lub handlować kryptowalutami i chcesz poznać różnicę między nimi GDAX VS Coinbase? Usiądź spokojnie, ponieważ mam zamiar dokonać analizy obu z nich w pełnowymiarowym porównaniu, pomagając Ci zdecydować, który z nich wolisz!

Nawiasem mówiąc, czy wiesz, że GDAX niedawno ogłosił, że zamierza zmienić markę na „Coinbase Pro”? Nie martw się, nazwę to GDAX, żebyś się nie pomylił!

W moim przewodniku po GDAX VS Coinbase zacznę od dawania krótkie omówienie, jak powstały platformy, po którym następuje podsumowanie tego, co robią.

Następnie dam ci obszerny przewodnik po jak porównują, w tym takie rzeczy, jak opłaty Coinbase VS GDAX, funkcje, akceptowane metody płatności, dostępność monet i bezpieczeństwo!

Więc na co czekasz? Pierwsza część mojego przewodnika po GDAX VS Coinbase dotyczy tego, kim są Coinbase i jak zaczęli!

Wymiana kryptowalut na Coinbase

Coinbase jest makler giełdowy który umożliwia kupowanie i sprzedawanie wielu plików kryptowaluty. Utworzona w 2012 roku firma ma siedzibę w San Francisco w Kalifornii. Chociaż platforma nie jest dostępna dla wszystkich, teraz pozwalają ludziom z ponad 30 różnych krajach aby otworzyć konto.

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Coinbase jest bardzo popularne, ponieważ oferują naprawdę prosty sposób na zaangażowanie się w kryptowalutę po raz pierwszy, ponieważ umożliwiają użytkownikom wpłacanie środków za pomocą karty debetowej / kredytowej lub konta bankowego.

GDAX VS Coinbase: Oficjalne logo Coinbase.

Mój przewodnik Coinbase VS GDAX stwierdził, że giełda jest teraz tak popularna obsłużyli ponad 20 milionów klientów i przetworzyli transakcje o wartości ponad 150 miliardów dolarów! Platforma, kierowana przez CEO Briana Armstronga, rozwija się tak szybko, jak teraz ponad 535 pracowników i szacowany roczny przychód w wysokości 1 miliarda USD.

Kiedy kryptowaluta jest notowana na Coinbase, często ma tendencję do dodawania znaczącej wartości do ceny monety, ponieważ platforma to czyni łatwo kupić za prawdziwe pieniądze. Daje monecie bezprecedensową płynność i otwiera ją dla znacznie większej liczby odbiorców.

Na przykład niedawno to ujawniono Marszczyć (XRP) zaoferował pożyczkę Coinbase wartej 100 milionów dolarów swojej kryptowaluty na wymianę w celu wystawienia swojej monety!

Kupując kryptowaluty w Coinbase, kupujesz bezpośrednio z platformy. Różni się to od większości innych giełd, na których zwykle handlujesz bezpośrednio z innymi użytkownikami.

Tak więc, teraz, gdy znasz tło Coinbase, kolejna część mojego przewodnika po GDAX VS Coinbase zajmie się GDAX! Potrzebujesz więcej informacji o Coinbase? Przeczytaj moją pełną recenzję tutaj.


Wymiana kryptowalut na GDAX

Utworzony w 2016 roku, Globalna wymiana zasobów cyfrowych (GDAX) to giełda kryptowalut, która pozwala ludziom Kup, Sprzedać, i handluj różnymi monetami. Co ciekawe, platforma jest własnością tej samej organizacji, która prowadzi Coinbase.

W przeciwieństwie do Coinbase, GDAX jest odpowiedni dla bardziej doświadczonych handlowiec, ponieważ platforma oferuje o wiele więcej funkcji. Kiedy ludzie decydują się na używanie GDAX do handlu, kupują lub sprzedają bezpośrednio z innymi użytkownikami. W tym sensie, celem GDAX jest dopasowanie kupujących do sprzedających.

GDAX VS Coinbase: platforma GDAX.

GDAX umożliwia również swoim użytkownikom wpłacać środki za pomocą prawdziwych pieniędzy a jeśli masz już konto Coinbase, możesz łatwo przelać swoje środki do GDAX. Pod koniec 2017 roku GDAX osiągnął nowe rekordy, kiedy to nastąpiło przetworzył transakcje o wartości ponad 650 milionów USD w ciągu zaledwie 24 godzin!

Chociaż istnieją pewne podobieństwa między dwiema platformami, kolejna część mojego przewodnika po GDAX VS Coinbase wyjaśni ich wyraźne różnice!

Opłaty GDAX VS Coinbase & Metody Płatności

Zacznijmy od zdefiniowania ich wyraźnych różnic, przyglądając się ich opłatom i metodom płatności, zaczynając od tych w Coinbase!

Coinbase

Jedną z najlepszych zalet korzystania z Coinbase jest to, że mają one narzędzie, które umożliwia użytkownikom wpłacanie środków za pomocą rzeczywista waluta fiducjarna. Jeśli mieszkasz w Australii, Kanadzie, Singapurze, Stanach Zjednoczonych lub w większości krajów europejskich (w tym w Wielkiej Brytanii), możesz zasilić swoje konto za pomocą karty debetowej / kredytowej lub konta bankowego.

Moja recenzja Coinbase VS GDAX wykazała, że ​​zanim to zrobisz, będziesz musiał wypełnić KYC (Znaj swojego klienta) proces, co wymaga od Ciebie identyfikacji. Będzie to początkowo wymagać podania danych osobowych (takich jak imię i nazwisko, adres i narodowość), które następnie będziesz musiał zweryfikować, przesyłając kopię swojego krajowego dowodu tożsamości (np. paszport lub prawo jazdy). Gdy to zrobisz, możesz dokonać wpłaty.

GDAX VS Coinbase: funkcje Coinbase.

Jeśli zdecydujesz się zasilić swoje konto kartą debetową lub kredytową, standardowe opłaty Coinbase wynoszą 3,99%. Chociaż może się to wydawać kosztowne, platforma musi to zrobić, aby chronić się przed obciążeniem zwrotnym lub oszukańczą działalnością.

Możliwe jest również wpłacić za pomocą konta bankowego, z opłatą zależną od rodzaju wykonywanego przelewu. Na przykład, jeśli jesteś z Europy i dokonujesz wpłaty za pomocą SEPA, jest to bezpłatne. Z drugiej strony klienci z USA korzystający z konta bankowego w USA zapłacą 1,49%.

Alternatywnie, Coinbase również Ci na to pozwala wpłać za pomocą kryptowaluty. Jeśli zdecydujesz się to zrobić, jedyna opłata, jaką będziesz musiał zapłacić, to the blockchain opłata transakcyjna.

Jeśli chodzi o wypłatę środków, możesz również skorzystać z rzeczywiste metody płatności. Ponownie zależy to od rodzaju posiadanego konta bankowego, przy czym SEPA kosztuje 0,15 USD i 25 USD, jeśli używasz standardowego przelewu bankowego (USA). Coinbase również na to pozwala wypłacaj środki za pomocą PayPal, która kosztuje ryczałt w wysokości 3,99%.

GDAX VS Coinbase: ceny Coinbase.

Coinbase zarabia również na zakupie lub sprzedaży kryptowalut. Kiedy wprowadzisz liczbę monet, którymi chcesz handlować, platforma naliczy opłatę w wysokości 1,49% oprócz aktualnej ceny rynkowej. Na przykład, jeśli chcesz kupić Bitcoin o wartości 200 USD, na Twoje konto wpłyną monety o wartości 197,20 USD.

Chociaż to może brzmieć droższe niż inni brokerzy giełd kryptowalut, ważne jest, aby pamiętać, że ceny, które płacisz w Coinbase, nie są dalekie od rzeczywistej ceny rynkowej!

Następna część mojej sekcji dotyczącej opłat za GDAX VS Coinbase będzie dotyczyła GDAX.

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

GDAX

Podobnie jak Coinbase, GDAX pozwala również swoim klientom wpłacaj środki za pomocą prawdziwej waluty fiducjarnej. Jednak obsługują tylko konta bankowe. W rezultacie, jeśli chcesz użyć karty debetowej lub kredytowej, będziesz musiał dokonać wpłaty do Coinbase, a następnie przelać środki do GDAX!

Opłaty GDAX związane z wpłatami i wypłatami na konto bankowe wynoszą taki sam jak Coinbase. Ponadto, GDAX nie pobiera opłat za wpłaty i wypłaty przy użyciu kryptowalut, jednak będziesz musiał uiścić opłatę za blockchain.

Jeśli chodzi o handel, Opłaty GDAX należą do najtańszych w branży. Może to być jednak trochę zagmatwane, więc pozwól mi wyjaśnić, jak to działa.

Opłaty, które są naliczane za kupno i sprzedaż kryptowalut, zależą od kwotę, którą handlujesz w ciągu 30 dni. Platforma określa to przez obliczanie wolumenu obrotu w USD. Jeśli nie handlujesz USD (na przykład Bitcoin przeciwko Ethereum), GDAX przeliczy kwotę transakcji na dolary.

GDAX VS Coinbase: Opłaty na GDAX.

Aby było jeszcze bardziej zagmatwać, GDAX będzie pobierać opłaty w zależności od tego, czy jesteś „Producentem” rynku, czy „Kupującym”. Producent to osoba, która oferuje płynność i ustala cenę, a przyjmujący to osoba, która kupuje lub sprzedaje po tej cenie.

GDAX jest fantastyczny dla animatorów rynku, ponieważ nie pobierają żadnych opłat handlowych! Z drugiej strony, jeśli jesteś biorcą, zapłacisz 0,30%. Jeśli jesteś inwestorem o dużej wadze i kupujesz lub sprzedajesz kryptowalutę o wartości ponad 10 milionów dolarów w ciągu jednego miesiąca, opłata ta spada do 0,20%. Każdy, kto handluje więcej niż 100 milionów dolarów miesięcznie, może to jeszcze bardziej obniżyć, aż do 0,10%, co jest idealne dla inwestorów instytucjonalnych!

Tak więc, teraz, gdy omówiłem opłaty GDAX VS Coinbase, następna część mojego przewodnika GDAX VS Coinbase zajmie się ich funkcje i łatwość obsługi!

GDAX VS Coinbase: funkcje i przyjazność dla użytkownika

Jak wspomniałem wcześniej, Coinbase jest idealny dla ludzi, którzy są wejście do branży kryptowalut po raz pierwszy ponieważ pozwalają w łatwy sposób kupować monety przy użyciu tradycyjnych metod płatności. W rezultacie platforma jest prawdopodobnie najbardziej przyjazną dla użytkownika dostępną giełdą!

Jednak inne niż kupowanie monet z Coinbase lub sprzedaż monet do Coinbase, liczba funkcji jest dość ograniczona. Niemniej jednak niektórzy ludzie używają Coinbase również jako portfela internetowego. Zamiast wyciągać monety z platformy, można je przechowywać w portfelu Coinbase. Ponadto możesz również przelać monety ze swojego konta Coinbase do GDAX.

Funkcje GDAX VS Coinbase: Coinbase Pro (GDAX).

Z drugiej strony, GDAX oferuje swoim klientom znacznie więcej. Moja recenzja Coinbase VS GDAX wykazała, że ​​użytkownicy mogą kupować i sprzedawać monety na różne sposoby, w tym zlecenia depozytu zabezpieczającego, zlecenia z limitem, i zatrzymać zamówienia. Jeśli nie masz pewności, co oznaczają te terminy, krótko je wyjaśnię poniżej.

 • Porządek rynkowy. Jeśli otworzysz konto depozytowe, zasadniczo możesz handluj więcej niż masz. „Pożyczając” pieniądze od brokera, możesz zwiększyć posiadaną dźwignię. Ta funkcja jest bardziej odpowiednia dla zaawansowanych traderów, takich jak ryzyko jest znacznie wyższe.
 • Zlecenia limitowane. Korzystając z funkcji zlecenia z limitem, użytkownicy mogą wybrać określoną cenę, którą chcą kupić lub sprzedać kryptowalutę. Na przykład, jeśli cena Bitcoina wynosiła 6500 USD, ale myślałeś, że spadnie następnego dnia, możesz ustawić zlecenie z limitem na 6200 USD. Jeśli i kiedy cena spadnie do 6200 USD, giełda może automatycznie kupić monetę za Ciebie.
 • Zatrzymaj zlecenia. Wybierając funkcję stop order, możesz ograniczyć straty w określonej transakcji. Na przykład, jeśli kupiłeś Ethereum za 700 USD, możesz ustawić zlecenie stop na 500 USD. Jeśli rynki się załamały, a cena Ethereum nadal spadała, giełda może automatycznie zamknąć transakcję w Twoim imieniu.

Handlując w GDAX, możliwe jest również przeprowadzenie dogłębnej analizy wykresów. Platforma na to pozwala przeglądać dane w czasie rzeczywistym i dane historyczne na wiele różnych sposobów, co jest świetne do przewidywania, w jaki sposób rynek będzie się poruszał.

GDAX VS Coinbase: pulpit nawigacyjny GDAX.

Należy pamiętać, że wszystkie te dodatkowe funkcje oferowane przez GDAX prawdopodobnie nie są odpowiednie dla początkujących. Upewnij się tylko, że wiesz, jak działa każda funkcja, zanim zaryzykujesz własne pieniądze!

Teraz, gdy znasz już różnicę między funkcjami Coinbase i GDAX, w następnej części mojego przewodnika po GDAX VS Coinbase przyjrzymy się, które monety są dostępne!

GDAX VS Coinbase: Dostępność monet

Chociaż Coinbase jest fantastycznym brokerem giełdowym dla kupujących po raz pierwszy, mój przewodnik GDAX VS Coinbase stwierdził, że liczba monet, które wymienia, jest bardzo ograniczona. W chwili pisania tego tekstu w lipcu 2018 r. Coinbase obsługuje tylko cztery kryptowaluty, które wymieniłem poniżej.

Na początku 2018 roku zespół Coinbase ogłosił, że wkrótce zacznie wspierać kilka alternatywnych monet. Wiele osób tak myślało Marszczyć byłby pierwszym dodatkiem do listy, jednak w czerwcu 2018 roku Coinbase potwierdził, że tak będzie Ethereum Classic (ITP)!

To było trochę zaskakujące Ripple ma znacznie wyższą kapitalizację rynkową niż Ethereum Classic, nie wyjaśnili jednak, dlaczego podjęli taką decyzję.

Idąc dalej, jeśli chodzi o GDAX, obsługują one tylko cztery różne kryptowaluty! Podobnie jak Coinbase, są to Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash i Litecoin. Główna różnica polega na tym dostępnych jest wiele różnych par handlowych, zarówno wobec kryptowalut, jak i walut fiducjarnych. Na przykład możesz handlować LTC / EUR, BCH / EUR i LTC / BTC!

GDAX VS Coinbase: ekran handlu GDAX.

Chociaż nie zostało to jeszcze potwierdzone, większość ludzi uważa, że ​​GDAX będzie również wspierał Ethereum Classic, podobnie jak Coinbase.

Ogólnie fakt, że obie platformy akceptują tylko 4 monety, jest nieco rozczarowujący. Na przykład inne giełdy, takie jak Binance masz setki różnych kryptowalut, które możesz kupować, sprzedawać i handlować, więc miejmy nadzieję, że w przyszłości dodanych zostanie więcej kryptowalut.

Teraz, gdy już wiesz, które monety są obsługiwane, w następnej części mojego przewodnika po GDAX VS Coinbase przyjrzymy się, jak bezpieczne są platformy!

GDAX VS Coinbase: Bezpieczeństwo

Jedną z największych korzyści, jakie znalazłem w przeglądzie GDAX VS Coinbase, jest to obie platformy mają doskonałe funkcje bezpieczeństwa. Firma macierzysta twierdzi, że przechowują 98% wszystkich środków klientów w chłodni. Oznacza to, że tak jest w trybie offline, bez połączenia z żadnymi serwerami.

To sprawia, że ​​kradzież monet jest praktycznie niemożliwa dla hakera. Ponadto prywatne dane klientów są również przechowywane w trybie offline, co zapewnia, że ​​dane osobowe (takie jak loginy do konta i numery kart płatniczych) są odłączony od internetu.

Jeśli chodzi o 2% środków klientów, które są przechowywane online, zarówno Coinbase, jak i GDAX mają zabezpieczenia zapewniające bezpieczeństwo monet. Po pierwsze, użytkownicy mają możliwość konfigurowanie uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA). Tutaj musisz wprowadzić kod, który zostanie wysłany na Twój telefon komórkowy, zanim będziesz mógł się zalogować.

GDAX VS Coinbase: strona pomocy GDAX.

Użytkownicy mogą również zdecydować przechowuj swoje monety w skarbcu Coinbase / GDAX. W ten sposób każda wypłata ma 48-godzinne opóźnienie. Dlatego jeśli ktoś włamał się na Twoje konto i ktoś próbował wypłacić Twoje środki, miałbyś 48 godzin na anulowanie transakcji. Dodatkową funkcją bezpieczeństwa jest opcja wielokrotnego zatwierdzenia.

Wymaga to potwierdzenia żądania wypłaty przez więcej niż jedną osobę, zanim będzie można je przetworzyć. Myślę jednak, że najlepszą funkcją bezpieczeństwa oferowaną przez obie platformy jest to środki klientów są chronione ubezpieczeniem FDIC do kwoty 250 000 USD. Oznacza to, że jeśli Twoje środki zostaną skradzione lub platforma przestanie działać, Twoje środki (o ile są przechowywane w portfelu USD) zostaną pokryte!

Tak więc – teraz, gdy już wiesz o doskonałych funkcjach bezpieczeństwa dostępnych na obu platformach, ostatnia część mojego przewodnika po GDAX VS Coinbase będzie podsumuj zalety i wady obu wymian.

Zalety i wady Coinbase

Zalety

 • Bardzo przyjazny dla użytkownika
 • Idealny dla kupujących po raz pierwszy
 • Akceptuje konto bankowe i karty debetowe / kredytowe
 • Doskonałe bezpieczeństwo
 • Świetna obsługa klienta

Niedogodności

 • Wymienia tylko 4 kryptowaluty
 • Akceptowano tylko niektóre narody
 • Wysokie opłaty za płatności kartą debetową / kredytową
 • Opłaty handlowe nie są tak tanie
 • Niewiele funkcji handlowych

Zalety i wady GDAX

Zalety

 • Akceptuje wpłaty i wypłaty z konta bankowego
 • Naprawdę niskie opłaty
 • Darmowy handel dla animatorów rynku
 • Wiele funkcji i narzędzi handlowych
 • Dobra płynność
 • Doskonałe bezpieczeństwo

Niedogodności

 • Nie akceptuje bezpośrednio kart debetowych / kredytowych (trzeba przesłać z Coinbase)
 • Wymienia tylko 4 kryptowaluty
 • Akceptowano tylko niektóre narody

Wniosek

I to już koniec mojego przewodnika po GDAX VS Coinbase! Jeśli przeczytałeś to od początku do końca, powinieneś teraz poznaj różnicę między Coinbase i GDAX!

Obejmuje to wszystko od opłaty, przyjazność dla użytkownika, bezpieczeństwo, i więcej! Ostatecznie, obie giełdy mają różne cele.

Podczas Coinbase został utworzony dla początkujących kupować i sprzedawać kryptowalutę po raz pierwszy, GDAX jest odpowiedni dla bardziej doświadczonych handlowców. Nie ma powodu, dla którego nie możesz korzystać z obu platform (druga platforma zostanie automatycznie otwarta podczas rejestracji konta)!

również uważam Coinbase jest idealny do szybkiego kupowania kryptowalut za prawdziwe pieniądze a następnie używając monet do zakupu określonego altcoina inna wymiana. Z drugiej strony GDAX jest dobry do handlu walutami fiducjarnymi z kryptowalutami na bezpiecznej platformie z innymi użytkownikami! Wszystko zależy od tego, co chcesz zrobić!

Jak myślisz, kto wygrywa w sporze GDAX VS Coinbase? Czy masz taki, który wolisz, czy lubisz używać obu? Daj mi znać w komentarzach poniżej!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map