Gdzie kupić Ripple i co to jest Ripple – pełna recenzja Ripple

W tym przewodniku przyjrzymy się protokołowi płatności Ripple, a także cyfrowej walucie, która jest natywna dla sieci, XRP. Czas więc dowiedzieć się, gdzie kupić Ripple.

Przewodnik obejmuje szereg tematów. Będą one obejmować to, czym właściwie jest Ripple, trochę jego historii i jak jest używany. Wyjaśnię również, w jaki sposób używany jest XRP i jak Ripple i XRP współpracują ze sobą. Pokrótce przedstawię Ci zespół odpowiedzialny za projekt i podam kilka kwestii do przemyślenia, podejmując decyzję, czy zainwestować w Ripple, czy nie.

Pod koniec przewodnika dowiesz się: co Ripple może dziś zrobić, gdzie się zaczęło i kto stoi za projektem. Dowiesz się również o niektórych zaletach i ograniczeniach platformy Ripple, a także poznasz, gdzie kupić Ripple.

Tym razem jest bardzo dużo do omówienia. Więc zacznijmy już!

Nauka o Ripple

Gdzie kupić RippleRipple powoduje wiele zamieszania w przestrzeni kryptowalut. Nazwa jest często używana do opisania samej platformy, a także waluty, która jest natywna dla sieci. Jednak mają swoje różnice.

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Zanim więc dowiemy się, gdzie kupić Ripple, dowiedzmy się, czym właściwie jest Ripple. Protokół płatności Ripple jest często mylony z walutą – XRP. Aby uniknąć tego nieporozumień w tym przewodniku, będę używał terminu Ripple w odniesieniu do protokołu płatności i XRP w odniesieniu do monety (waluty) używanej w sieci.

Ripple to globalny system płatności, rozliczeń i wymiany. Ma na celu ulepszenie obecnych systemów bankowych. Dwa problemy z bankami, które Ripple ma nadzieję poprawić, to:

 • Długie czasy transakcji
 • Drogie płatności transgraniczne

Ripple bardzo różni się od prawdziwie zdecentralizowanych kryptowalut, takich jak Bitcoin. Został zaprojektowany do współpracy z bankami, a nie do ich wymiany. Możesz myśleć o protokole Ripple jak o Internecie dla banków – pozwala on wszystkim bankom komunikować się ze sobą we wspólnym języku.

INTERESUJĄCY FAKT

Tom Channick, pracownik Facebooka, oświadczył, że opuści Facebooka, aby przejąć komunikację @Ripple. To już pokazuje, gdzie Ripple może się już poruszać.

Tom Channick post na Twitterze na Ripple

Trochę historii na temat Ripple

Ripple ma długą historię i rozpoczął swoją działalność jako Ripplepay w 2004 roku.


Jednak wersja Ripple, którą znamy dzisiaj, została wydana w 2012 roku. Od 2013 roku wiele banków zaczęło używać Ripple do pomocy przy przelewach i wymianie pieniędzy. Szacuje się, że 80% japońskich banków korzysta obecnie z protokołu płatności.

Po kilku zmianach w zespole XRP (rodzima moneta sieci Ripple) jest dziś trzecią co do wielkości cyfrową monetą pod względem kapitalizacji rynkowej. Stało się narzędziem pomagającym bankom w wymianie walut między sobą i umożliwiającym ich klientom dokonywanie bardzo szybkich płatności między sobą. Korzystając z Ripple, możesz zapłacić koledze lub współpracownikowi na drugim końcu świata w ciągu kilku sekund w ich lokalnej walucie.

Jak jest używany Ripple

Ripple jest używany jako globalna sieć rozliczeń. Umożliwia bankom (i innym użytkownikom detalicznym) dokonywanie płatności transgranicznych i wymianę walut między sobą. Daje wszystkim używającym go bankom jeden wspólny język. Oznacza to, że mogą łatwiej komunikować się ze sobą.

Jak używane jest tętnienie

Obecnie wiele banków nadal korzysta z usług takich jak SWIFT. SWIFT został zaprojektowany w latach 70. Umożliwia bankom wysyłanie pieniędzy z jednego banku do drugiego. Jest to jednak bardzo powolne i kosztowne. Transakcje przy użyciu SWIFT mogą trwać dni lub tygodnie. Mogą również kosztować duży procent całkowitej przekazanej kwoty.

Ripple ma nadzieję, że to zmieni. Podobnie jak internet pomógł ludziom komunikować się w różnych krajach, Ripple ma na celu umożliwienie bankom przekazywania wartości w różnych krajach. Robić to tak szybko i tanio (lub prawie tak szybko i tanio), jak dane mogą być przesyłane w Internecie. Więc teraz masz jeszcze więcej powodów, aby dowiedzieć się, gdzie kupić Ripple.

Pomyśl o wysłaniu wiadomości błyskawicznej do znajomego; Przychodzi szybciej, niż mógłbyś wypowiedzieć samą wiadomość. Firma Ripple ma nadzieję na zapewnienie tego rodzaju szybkości i wydajności światu finansów.

Protokół płatności Ripple jest często określany jako „niezależny od waluty”. Oznacza to, że możesz wprowadzić dowolną walutę do systemu i wypłacić dowolną walutę. Ta wbudowana funkcja wymiany sprawia, że ​​Ripple jest bardzo przydatny dla globalnych instytucji finansowych do komunikowania się ze sobą.

Ale to nie wszystko. To, co zostało wysłane i otrzymane, wcale nie musi być walutą. Mogą to być mile lotnicze, aktywa, złoto, srebro i nie tylko.

Na przykład możesz umieścić złoto w protokole płatności Ripple i otrzymać dolary, euro lub funty na drugim końcu świata w kilka sekund. Możesz więc zobaczyć, dlaczego banki to lubią!

Jak jest używany XRP

XRP to cyfrowa moneta. Istnieje w sieci Ripple. XRP ma być używana jako „waluta ostatniej szansy”. Oznacza to, że jeśli nie ma dostępnej linii zaufania między dwiema stronami, transakcję można rozliczyć za pomocą wspólnej waluty XRP.

XRP można bardzo szybko przenieść. Podróż między nadawcą a odbiorcą zajmuje tylko kilka sekund. Kiedy będziesz wiedział, gdzie kupić Ripple i będziesz miał trochę, przekonasz się o tym na własne oczy!

Jak używany jest XRP

XRP jest również używany jako opłata transakcyjna i zatrzymuje niechciane transakcje pojawiające się w sieci. Wszystkie strony, które chcą dokonać aktualizacji księgi protokołu Ripple, muszą zapłacić XRP. Zwykle jest to bardzo mała kwota, na przykład 0,0001 XRP. Ta opłata nie trafia do nikogo i jest spalana, co powoduje stały spadek ilości istniejących XRP.

Zespół

Ripple ma za sobą bardzo doświadczony zespół. Na jego czele stoi Brad Garlinghouse, dyrektor generalny. Przed dołączeniem do Ripple Garlinghouse pracował w usłudze udostępniania dokumentów i plików o nazwie Hightail. Zajmował również ważne stanowiska w AOL i Yahoo!

Pod Garlinghouse jest starszym wiceprezesem Ripple ds. Produktów, Asheesh Birla. Birla dołączył do zespołu w 2013 roku. Wcześniej był przedsiębiorcą z Doliny Krzemowej. Uważany jest za eksperta w branży blockchain.

Patrick Griffin jest wiceprezesem Ripple ds. Rozwoju strategicznego. Jest byłym pracownikiem firmy obsługującej płatności online Jumio. Ma również doświadczenie w handlu akcjami.

Głównym strategiem rynkowym Ripple jest Cory Johnson. Zanim dołączył do Ripple, pracował jako zarządzający portfelem funduszy hedgingowych w Kingsford Capital Management. Był także autorem technologii dla CNBC i Bloomberg.

Kanaan jest wiceprezesem ds. Inżynierii w Ripple. Wcześniej zarządzał zespołami w Yelp i Quantcast.

Gdzie kupić Ripple

Niestety nie możemy powiedzieć, gdzie kupić Ripple. Ripple nie jest na sprzedaż, a gdyby tak było, nie byłoby cię na to stać!

To, co możemy Ci powiedzieć, to najlepsze miejsce na zakup rodzimej monety Ripple, XRP!

Istnieje wiele giełd kryptowalut, które pozwalają na zakup XRP. Jednak według mojej najlepszej wiedzy nie ma możliwości bezpośredniego zakupu XRP za pomocą waluty fiducjarnej. Najłatwiejszym sposobem na zdobycie XRP jest zakupienie Bitcoina lub Ethereum.

Kupowanie Bitcoinów jest łatwe. Istnieje wiele różnych giełd, które sprzedają je za lokalną walutę. Najpopularniejsza jest strona internetowa o nazwie Coinbase. Inne metody obejmują kupowanie peer-to-peer za pomocą usługi takiej jak LocalBitcoins lub poprzez wymianę, taką jak Bitstamp. Po zakupie Bitcoin możesz wysłać go na jedną z różnych giełd altcoin, gdzie możesz wymienić go na XRP. Przykładami są Binance, Bittrex lub Poloniex.

Uwaga: Waluta fiat odnosi się do pieniędzy emitowanych przez bank centralny. Dolary, euro, funty i jeny są walutami fiducjarnymi.

Poniżej wymieniliśmy etapy zakupu Bitcoina i wymiany go na XRP. W tym przykładzie używamy Coinbase i Bittrex:

Gdzie kupić Ripple: Coinbase

 • Zmierzać do Coinbase i kliknij Zarejestruj się.
 • Wypełnij stronę rejestracji.

Utwórz sekcję konta w Coinbase

 • Podczas rejestracji musisz podać dane swojego konta bankowego.
 • Następnie, aby kupić Bitcoin, kliknij zakładkę „Kup / Sprzedaj”, jak pokazano poniżej.Gdzie kupić Ripple
 • Następnie musisz podać ilość bitcoinów, które chcesz kupić.
 • Wybierz metodę płatności i wprowadź swoje dane, aby sfinalizować sprzedaż.
 • Kliknij zakładkę „Konta”, a w portfelu Bitcoin zobaczysz ilość właśnie kupionych Bitcoinów.

Jeśli chcesz uzyskać bardziej szczegółowy przewodnik, jak to zrobić, odwiedź nasz przewodnik tutaj: Kompletny przewodnik po tym, jak kupić Bitcoin i gdzie to zrobić

 • Następnie musisz udać się do Bittrex.

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Gdzie kupić Ripple: Bittrex

 • Podaj swoje dane na standardowej stronie rejestracji.
 • Po rejestracji kliknij „portfel” w górnym menu.
 • Kliknij mały znak + obok Bitcoin. To daje ci twój adres odbioru Bitcoin.

Adres depozytu Bittrex

 • Skopiuj ten adres i wróć do Coinbase.
 • Po zalogowaniu się do Coinbase kliknij zakładkę „Konta”.

Sekcja kont na coinbase

 • W sekcji „Twoje konta” zobaczysz swój portfel Bitcoin. Tutaj zobaczysz ilość bitcoinów, które kupiłeś w Coinbase. Musisz kliknąć „Wyślij”, jak pokazano poniżej. (W tym przykładzie nie kupiliśmy żadnego Bitcoina. Dlatego opcja „Wyślij” jest szara. Jeśli masz tutaj Bitcoin, powinieneś być w stanie go kliknąć).

Portfel BTC konta Coinbase

 • Po kliknięciu „Wyślij” powinno pojawić się następujące okienko

jak wysłać kryptowalutę na coinbase

 • W polu Odbiorca musisz wkleić skopiowany wcześniej adres Bittrex.
 • Wpisz kwotę Bitcoin, którą chcesz przelać do swojego portfela Bittrex.
 • Kliknij „Wyślij środki”
 • Za kilka minut powinieneś otrzymać BTC w Bittrex.
 • Wróć do Bittrex i kliknij przycisk u góry strony, który ma logo Bitcoin ze słowem „rynek” obok niego.
 • Wpisz „XRP” w wyświetlonym polu i kliknij link.
 • Po lewej stronie ekranu zobaczysz opcje kupowania. Wpisz kwotę Bitcoin, którą chcesz wydać na Ripple i kliknij link „Cena”.
 • Następnie kliknij „Zapytaj”. To najszybszy sposób na zrealizowanie zamówienia na giełdzie. Używanie opcji „Zapytaj” nie jest zalecane w przypadku dużych zamówień, ale przy mniejszych kwotach i do celów tego przykładu jest w porządku.

Gdzie kupić Ripple

 • Realizacja zamówienia może zająć kilka minut. Po zakończeniu Twój XRP pojawi się w sekcji portfela.
 • Następnie należy przesłać XRP z Bittrex i przechowywać je w bezpiecznym portfelu. Typ portfela, który polecam dla Ripple, to portfel sprzętowy. Możesz dowiedzieć się więcej o naszych dwóch ulubionych portfelach sprzętowych tutaj: Trezor vs Ledger – rzeczy, które należy wiedzieć przed zakupem

A teraz wiesz, gdzie kupić Ripple (XRP).

Gdzie trzymać Ripple (XRP)

W końcu podjąłeś decyzję i postępując zgodnie z powyższymi wskazówkami, kupiłeś kilka monet Ripple. Gratulacje! Teraz pytanie brzmi … Gdzie powinienem trzymać moje monety Ripple?

Oczywiście możesz go zatrzymać na tej samej giełdzie, na której kupiłeś monety Ripple, ale nie jest to zalecany sposób. Giełdy kryptowalut wydają się być niepewne pod względem przechowywania kryptowalut, ponieważ było wiele przypadków, gdy giełdy zostały zhakowane i wszystkie kryptowaluty zostały skradzione.

Z tego powodu zaleca się głównie przechowywanie XRP w wybranym portfelu Ripple. W rzeczywistości do wyboru jest mnóstwo różnych typów portfeli kryptowalut: możesz przechowywać Ripple w portfelu sprzętowym, portfelu stacjonarnym, portfelu programowym lub portfelu mobilnym. Każdy z tych typów ma swoje zalety & wady, więc czasami może to być mylące. Dlatego sprawdź to Przewodnik po portfelu Ripple aby dowiedzieć się więcej o różnych typach portfeli Ripple i dowiedzieć się, który portfel Ripple byłby dla Ciebie najlepszy.

Ripple Mining?

W przeciwieństwie do Bitcoin, wszystkie monety XRP zostały już utworzone. Bez tworzenia nowych monet nie możemy powiedzieć, jak wydobywać Ripple. Wiele osób uważa, że ​​można wydobywać XRP. Mylą się. Tak więc, jeśli wydobycie Ripple lub XRP, bardziej odpowiednio, jest niemożliwe. Jeśli jesteś górnikiem, być może będziesz bardziej zainteresowany tym, jak wydobywać Ripple, zamiast dowiedzieć się, gdzie kupić Ripple.

Po utworzeniu Ripple zespół wykonał 100 000 000 000 tokenów XRP. Podzielono je między różne zainteresowania.

Zespół Ripple jest odpowiedzialny za przechowywanie miliardów XRP. Niektóre z nich zostaną ostatecznie wypuszczone na otwarty rynek, ale 20% całkowitej podaży zatrzymują twórcy protokołu. Oprócz różnych kwestii związanych z centralizacją jest to jeden z największych problemów związanych z projektem Ripple.

Podobnie jak Bitcoin i inne projekty blockchain polegają na „górnikach” w celu weryfikacji transakcji w sieci, protokół Ripple wykorzystuje węzły walidatora. Te węzły walidatora zapobiegają podwójnemu wydatkowaniu XRP.

W przeciwieństwie do górników Bitcoin, węzły walidatorów w Ripple nie otrzymują nagrody za weryfikację transakcji. Jednak zdobywają prawa głosu w sieci. Te węzły walidatora są wybierane przez firmę stojącą za Ripple. Dlatego uważa się, że Ripple jest bardziej scentralizowany niż inne projekty blockchain.

Ripple ma program jednak w przyszłości doprowadzić do dalszej decentralizacji tych walidatorów.

Potencjał Ripple

Inwestorzy w przestrzeni kryptowalut słyszą, że Ripple jest powiązany z bankami i od razu widzą znaki dolara. W końcu banki mają dużo pieniędzy do zabawy!

Jednak to, czy Ripple jest rzeczywiście dobrą inwestycją, to inna sprawa.

Jest kilka rzeczy, które powinny skłonić cię do zastanowienia się dwa razy, zanim zagrasz za wszystko na Ripple. Przyjrzyjmy się im.

Zaczniemy od rzeczy, które sprawiają, że Ripple lub XRP to potencjalnie dobra inwestycja:

kciuki w górę PRO

✓ Banki już używają zarówno protokołu Ripple, jak i XRP.

✓ XRP jest spalany, gdy jest używany do opłacenia transakcji. To niewielka kwota, ale maleje liczba istniejących XRP. Jeśli istnieje zapotrzebowanie na XRP, wartość każdej monety powinna wzrosnąć.

✓ To sprawia, że ​​międzynarodowe płatności i wymiany są bardzo łatwe. Ripple może potencjalnie stać się kręgosłupem światowej gospodarki.

kciuk w dół Cons

✗ Trudno jest dokładnie określić, ile XRP jest używane.

✗ Fakt, że firma Ripple mogła nagle upuścić cały rynek, wypuszczając zatrzymane monety, powinien budzić niepokój.

✗ Aby został zatwierdzony przez rząd, Ripple umożliwia zamrożenie sald. Powinno to przestraszyć wszystkich, którzy ekscytują się bezprawnym charakterem Bitcoina i wszystkich innych kryptowalut.

Wniosek

Jeśli myślisz o zainwestowaniu w XRP, bardzo ważne jest, abyś w pełni zrozumiał, jak to działa i do czego jest zdolny. Musisz wiedzieć, że protokół płatności Ripple może istnieć i nadal działać dla przelewów międzybankowych bez używania swojej rodzimej waluty XRP.

Mogłoby to uczynić inwestycję w sam protokół lepszym posunięciem. Jednak aby to zrobić, musisz być akredytowanym inwestorem.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że waluty cyfrowe są bardzo nowe. Jako takie w żadnym wypadku nie są bezpieczną inwestycją. Cała przestrzeń może się zawalić. Gdyby Ripple nagle stał się nielegalny w większości krajów na świecie, a banki mogłyby zostać powstrzymane przed używaniem go. Choć wydaje się to teraz mało prawdopodobne, nadal jest najbardziej prawdopodobne, aby obalić Ripple.

Alternatywnie, może pojawić się lepszy system lub jakaś awaria powodująca złamanie systemu może trwale złamać cały protokół.

Podobnie jak w przypadku wszystkich inwestycji, przed zakupem musisz dokładnie zrozumieć, jak działają Ripple i XRP. Ponieważ inwestycja wiąże się z wysokim ryzykiem i dużym zyskiem, ważne jest również, aby nie ryzykować więcej, niż możesz stracić. Rynek znajduje teraz cenę walut cyfrowych i ta cena może być znacznie niższa niż obecnie.

To jest nasz przewodnik po Ripple. Mamy nadzieję, że dowiedziałeś się więcej o jednej z bardziej niezrozumianych cyfrowych monet. Z całą swoją nowo zdobytą wiedzą będziesz inwestować w Ripple czy XRP?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map