Jeśli słyszałeś o tym wszystkim kryptowaluta szaleć i chcesz się zaangażować, nie jesteś sam! Każdego dnia coraz więcej osób decyduje się na wypróbowanie walut cyfrowych z wielu różnych powodów. Niektórzy lubią aspekty polityczne (będąc własnym bankiem, wolnym od kontroli rządu), inni lubią jak łatwo jest dokonywać płatności online za pomocą kryptowalut.

Tak czy inaczej, zanim zaczniesz swoją przygodę z cyfrową walutą, będziesz musiał faktycznie coś kupić Bitcoin lub Ethereum!

Obecnie istnieje wiele różnych sposobów na zdobycie cyfrowej waluty. Liczba różnych opcji może utrudniać podjęcie decyzji, z której usługi skorzystać. Oczywiście chcesz wiedzieć, że masz pieniądze bezpieczny. Dlatego w tym Bliźnięta VS Coinbase porównanie, przejdziemy dalej dwie bardzo popularne giełdy.

Poza tym, jako początkujący w kryptowalutach, będziesz potrzebować usługi, która to jest łatwy w użyciu. Na koniec musisz skorzystać z takiej usługi dostępne w Twoim kraju. Wszystkie te punkty i nie tylko określą, gdzie faktycznie kupisz swoje pierwsze kryptowaluty.

Przygotowałem dla Ciebie ten przewodnik po Coinbase VS Gemini uczciwe porównanie dwóch największych i najbardziej zaufanych giełd w branży kryptowalut. Po przeczytaniu powinieneś wiedzieć, czy trochę o przeszłości obu giełd, różnych oferowanych przez nie funkcjach, pobieranych przez nie opłatach, różnych zasobach cyfrowych, które możesz kupić na każdej z nich, funkcjach bezpieczeństwa Gemini i Coinbase oraz wolumenie cyfrowych waluty, którymi handluje każda giełda.

Miejmy nadzieję, że pod koniec będziesz wiedział, czy Gemini jest lepszy niż Coinbase dla twoich własnych potrzeb kryptograficznych.


Jest wiele rzeczy do zrobienia, aby w pełni zrozumieć każdą platformę wymiany. Nie traćmy więc czasu i przejdźmy do rzeczy!

Coinbase VS Gemini: Co to jest Coinbase?

Zacznijmy tę recenzję Gemini VS Coinbase od Coinbase. Prawdopodobnie Coinbase najbardziej znana cyfrowa giełda walut na świecie. Została założona w 2011 roku przez Briana Armstronga i Freda Ehrsama. Obecnie ma swoją siedzibę w San Francisco w Kalifornii.

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Coinbase ma różne opcje szybko i łatwo kupuj i sprzedawaj różne aktywa cyfrowe. To sprzyja rozsądne podejście aby przyzwyczaić ludzi do handlu, kupowania i sprzedawania kryptowalut. Nie ma wielu witryn takich jak Coinbase. Większość jest bardziej zaawansowane platformy wymiany. To daje Coinbase wyjątkową pozycję na rynku.

Gemini VS Coinbase: Strona główna witryn Coinbase.

Istnieje bardziej zaawansowana platforma związana z Coinbase. Jest to znane jako GDAX Exchange i bardziej przypomina Gemini i inne giełdy. Oferty GDAX bardziej wyrafinowane opcje kupna i sprzedaży. Obejmują one „zlecenia z limitem”, „zlecenia rynkowe” oraz możliwość ustalenia ceny zlecenia i pozostawienia go na pewien czas, aby sprawdzić, czy zostanie zrealizowane. To sprawia, że ​​GDAX jest bardziej odpowiedni dla handlowców lub bardziej zaawansowanych użytkowników.

Brak tych zaawansowanych opcji w Coinbase oznacza to jest odpowiedni dla początkujących użytkowników. Gdy już zaznajomisz się z kupowaniem kryptowaluty na Coinbase, możesz łatwo założyć konto GDAX, jeśli chcesz zacznij handlować bardziej regularnie. Po prostu musisz zweryfikuj swoją tożsamość w firmie. Dobrze – przejdźmy do omówienia, czym jest Gemini w porównaniu Gemini VS Coinbase. Można również znaleźć pełne informacje o Coinbase tutaj.

Gemini VS Coinbase: Co to jest Gemini?

Bliźnięta to kolejna szanowana giełda kryptowalut. To pomysł dwóch pierwszych inwestorów w Bitcoin – bliźniaki Winklevoss. Jeśli nie wiesz, kim są Cameron i Tyler, zasłynęli w 2004 roku w wyniku sporu prawnego z Markiem Zuckerbergiem – twórcą Facebooka.

Firma Gemini powstała nieco później niż Coinbase – w 2015 roku. Nazwa nawiązuje do znaku zodiaku przedstawiającego parę bliźniaków. Sprytne, hę?

Gemini VS Coinbase: strona główna witryn Gemini.

Platforma wymiany Gemini ma siedzibę w Nowym Jorku. Szybko się stało jedna z najbardziej szanowanych giełd w przestrzeni kryptowalut. Dzięki jego ścisła zgodność z obowiązującymi przepisami. Oferuje również użytkownikom wiele dodatkowych funkcji bezpieczeństwa których brakuje na wielu innych, mniej znanych giełdach.

Podobnie jak Coinbase, Gemini oferuje użytkownikom „wejście i wejście” do kryptowaluty. To sprawia, że ​​jest bezpośrednim konkurentem pokroju CEX.io, Bitstamp, i Kraken. Klienci Gemini mogą kupuj i sprzedawaj zasoby cyfrowe za pomocą waluta fiducjarna. Różni się to od giełd takich jak Bittrex i Kucoin które zezwalają tylko na depozyty w kryptowalutach, zanim transakcje będą możliwe.

Teraz, gdy dowiedzieliśmy się o dwóch wymianach, czas znaleźć lepszą alternatywę dla Gemini VS Coinbase. Możesz przeczytać więcej o Gemini tutaj.

Czy Gemini jest najlepszą alternatywą dla Coinbase?

Prezentacje na uboczu, przejdźmy do prawdziwej sprawy – the Porównanie Gemini VS Coinbase.

Funkcje każdej wymiany

Wiele funkcji Coinbase jest podobnych do tych, które można znaleźć w Gemini. Istnieje jednak kilka różnic między platformami, na które należy zwrócić uwagę:

Funkcje na obu giełdach:

 • Depozyty fiat i kryptowalut.
 • Opcje kupna i sprzedaży Bitcoin i Ether.
 • Może wypłacać pieniądze zarówno w walucie fiducjarnej, jak i kryptowalutowej.
 • Pieniądze i kryptowaluty przechowywane offline w celu ochrony przed włamaniami.
 • Dobra obsługa klienta.
 • Opcje wpłat bankowych i przelewowych.
 • Bardzo szanowane produkty w branży kryptowalut.

Funkcje tylko Coinbase:

 • Uproszczone opcje zakupów natychmiastowych.
 • Dostępne Bitcoin Cash i Litecoin.
 • Wpłaty kartą kredytową.
 • Dostępne w: Singapurze, Australii, Austrii, Belgii, Chorwacji, Cyprze, Czechach, Danii, Finlandii, Grecji, Węgrzech, Irlandii, Włoszech, Jersey, Łotwie, Liechtensteinie, Malcie, Monako, Holandii, Norwegii, Polsce, Portugalii, San Marino , Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

Funkcje tylko Gemini:

 • Zaawansowane opcje handlowe – różne rodzaje zleceń kupna i sprzedaży.
 • Akceptuje depozyty złożone za pomocą ACH (automatycznej izby rozliczeniowej) w USA.
 • Dostępne w: USA, Kanadzie, Hongkongu, Portoryko, Korei Południowej i Wielkiej Brytanii.

Co jest bardziej przyjazne dla użytkownika?

Pod względem ich funkcje przyjazne dla użytkownika, Coinbase z pewnością ma przewagę w porównaniu Coinbase VS Gemini. Oni oferują natychmiastowa opcja kupna i sprzedaży kryptowaluty. Rejestracja, przesłanie pieniędzy na stronę i dokonanie pierwszego zakupu kryptowaluty zajmuje dosłownie kilka minut!

Będziesz musiał to zrobić zarówno w Gemini, jak iw Coinbase zweryfikuj swoją tożsamość, aby kupić kryptowaluty. Jest to wymóg prawny. Użytkownicy są zobowiązani do złożyć różne dokumenty, wraz z zdjęcia siebie. Muszą również zarejestrować numer telefonu i metodę płatności. Jest to bardzo proste, ale pełna weryfikacja zajmuje dzień lub dwa.

Chociaż proces rejestracji w Coinbase i Gemini jest bardzo podobny, Coinbase jest znacznie łatwiejsze w użyciu dla początkujących. To bardziej przypomina korzystanie ze sklepu internetowego niż kantor wymiany walut. Nie zobaczysz potencjalnie mylących terminów, takich jak „kup z limitem”, „sprzedaż na rynku” czy „stop-limit” w Coinbase. Wystarczy zalogować się i kupić lub sprzedać to, co chcesz, za podane ceny.

Gemini VS Coinbase: kup Bitcoin za pomocą Gemini.

Gemini jest znacznie bardziej zaangażowana niż Coinbase. To właściwa giełda kryptowalut, która oferuje wszystkie funkcje, których oczekiwałby zaawansowany użytkownik. Tak więc dla zaawansowanych użytkowników, jeśli chodzi o Gemini VS Coinbase, wybór może być oczywisty. Zlecenia kupna lub sprzedaży można ustawić po dowolnej cenie i z różnymi warunkami.

Wszystko to powiedziawszy, jeśli chcesz zostać zwykłym inwestorem i zaczynasz korzystać z bardziej zaawansowanych zleceń kupna i sprzedaży, Gemini jest całkowicie przyjazny dla użytkownika. Oferuje czysty, uporządkowany interfejs, a wszystkie opcje są jasno określone. Jednak dla absolutnie początkujących, Coinbase nie ma sobie równych pod względem łatwości użytkowania.

Gemini VS Coinbase: który zapewnia większe bezpieczeństwo?

Zarówno Coinbase, jak i Gemini mają różne dodatkowe środki bezpieczeństwa, aby chronić pieniądze użytkowników i kryptowaluty. Po pierwsze, obaj oddzielają pieniądze swoich klientów od pieniędzy potrzebnych do prowadzenia działalności.

Zarówno Coinbase, jak i Gemini również egzekwują uwierzytelnianie dwuskładnikowe. To znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo istnienia konta phishing lub zhakowany. W tym przypadku uwierzytelnianie dwuskładnikowe wymaga od użytkowników podania czegoś, co znają (hasła) i czegoś, co mają (telefonu komórkowego), aby wejść na swoje konto. Podczas próby logowania na Twój telefon komórkowy wysyłana jest wiadomość z kodem. Ten kod jest wymagany, aby kontynuować.

Obie giełdy oferują szereg innych funkcji bezpieczeństwa. Oto pełne i szczegółowe zestawienie funkcji Gemini VS Coinbase:

Funkcje bezpieczeństwa Coinbase:

 • Wrażliwe dane są przechowywane na sprzęcie całkowicie odłączonym od internetu.
 • Dane są podzielone między zaszyfrowane dyski USB i kopie zapasowe papieru które znajdują się w różnych obszarach geograficznych na całym świecie.
 • Wszystkie informacje na stronie są wyczerpane szyfrowany SSL – HTTPS.
 • Korzystanie z portfeli i kluczy prywatnych Szyfrowanie AES-256 aby je chronić.

Funkcje bezpieczeństwa Gemini:

 • Nieliczne zasoby cyfrowe, które są przechowywane online w „gorącym portfelu”, są zabezpieczane za pomocą Amazon Web Services. AWS słynie z wysokiego poziomu kontroli bezpieczeństwa.
 • Tylko pracownicy wysokiego szczebla mają dostęp do monet przechowywanych w gorących portfelach.
 • Aby uzyskać dostęp do gorącego portfela, wymagane jest uwierzytelnianie wieloskładnikowe (bardziej zaawansowana wersja uwierzytelniania dwuskładnikowego).
 • Gorące i zimne klucze portfela są zabezpieczone na sprzęcie, który przeszedł wysoki poziom kontroli bezpieczeństwa.
 • Dwa poziomy chłodnia dalsze zwiększenie bezpieczeństwa w Gemini.
 • Aby zapobiec problemom z łańcuchem dostaw, sprzęt związany z bezpieczeństwem pochodzi od różnych producentów.
 • Dostęp do chłodni wymaga jednoczesnych działań więcej niż jednego pracownika.
 • Pełna wymiana rezerw. Pieniądze klientów są oddzielone od pieniędzy firmy i zawsze znajdują się w banku ubezpieczonym przez FDIC.
 • Wszystkie poufne informacje na kontach są zaszyfrowane.
 • Dane witryny są przesyłane za pośrednictwem zaszyfrowanych połączeń Transport Layer Security, takich jak HTTPS.

Nawet jeśli nie do końca rozumiesz wszystkie te środki ostrożności, możesz to zobaczyć obie giełdy bardzo poważnie podchodzą do środków bezpieczeństwa. Jednak kroki, które podejmuje Gemini, aby zabezpieczyć fundusze, są nieco bardziej ekstremalne. Prawdopodobnie dlatego właśnie giełda Gemini została wybrana do rozliczenia kontraktów terminowych Chicago Board Options na Bitcoin, kiedy została uruchomiona w grudniu 2017 r..

Gemini VS Coinbase: zarabiaj kryptowaluty z Coinbase.

Ponieważ oferuje użytkownikom takie środki ostrożności o wysokim stopniu bezpieczeństwa, Gemini to prawdopodobnie najlepsza alternatywa dla Coinbase dla tych, którzy muszą przechowywać duże ilości kryptowaluty na giełdzie, aby profesjonalnie handlować.

To powiedziawszy, ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że witryny takie jak Coinbase, Bliźnięta, i żadne wymiany w tym zakresie nie nadają się do długotrwałego przechowywania.

Gemini VS Coinbase: Która giełda oferuje jakie metody wpłaty?

Coinbase i Gemini oferują użytkownikom różne sposoby finansowania swoich kont. Coinbase jest jednak bardziej rozbudowane.

W Coinbase klienci mogą kupić swoją kryptowalutę za pomocą karty kredytowej lub debetowej, lub przelew bankowy.

W Gemini są w stanie to tylko zrobić kupować aktywa cyfrowe za pomocą przelewu bankowego. Oczywiście w Gemini VS Coinbase Coinbase ma przewagę, jeśli chodzi o metody wpłat.

Możesz również dokonać wpłaty za pomocą dowolnej kryptowaluty obsługiwanej na obu giełdach.

Wypłaty są możliwe przy użyciu tych samych metod, co wpłaty na obu giełdach.

Gemini VS Coinbase: co z opłatami?

Kolejny obszar Gemini naprawdę przewyższa Coinbase pod względem opłat. Są trochę bardziej skomplikowane niż sposób naliczania opłat w Coinbase. Z tego powodu najpierw wyjaśnię opłaty Coinbase.

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Opłaty w Coinbase

Opłaty w Coinbase zryczałtowana opłata za wszystkie transakcje poniżej 200 USD. Dokładna kwota jest ujawniana podczas dokonywania transakcji. Alternatywnie, Coinbase pobierze procent od transakcji. Ta, która jest większa, jest kwotą faktycznie zapłaconą.

W przypadku zakupów kartą kredytową lub debetową Coinbase pobiera opłaty 3,99%, a za wszystkie inne transakcje kupna i sprzedaży pobierają opłaty 1,49%. Przelewy bankowe są bezpłatne, ale ich wypłata kosztuje 0,15 USD.

W niektórych krajach obowiązują ograniczenia dotyczące opcji wpłaty i zakupu, z których mogą korzystać. Australia, Kanada i Singapur będą mogły na przykład korzystać tylko z zakupów kartą kredytową lub debetową.

Gemini Fees

Gemini nie pobiera żadnych opłat za wpłatę. Jednak w zależności od metody i banku, z którego wysyłasz pieniądze, mogą zostać naliczone pewne opłaty.

Opłaty pobierane przez Gemini za dokonanie wymiany zależą od ile transakcji ostatnio wykonał użytkownik. Istnieje sześć poziomów reprezentujących różne ilości kupionych lub sprzedanych bitcoinów lub eteru. Obejmują one od lekkich inwestorów do tych wymiana ogromnych ilości kryptowalut. Każdego dnia o północy czasu UTC opłaty są naliczane ponownie dla każdej pary handlowej.

Zamiast próbować to wyjaśniać, odsyłam Cię do poniższej tabeli:

Gemini VS Coinbase: Opłaty handlowe Gemini.

Uwaga: Klienci, którzy składają zamówienie zwiększające płynność na rynku, są znani jako „twórcy”. Tymczasem ci klienci, którzy przyjmują płynność, nazywani są „biorcami”.

Ponieważ Gemini oferuje użytkownikom tak niskie opłaty, sprawia, że ​​giełda jest znacznie lepszą alternatywą dla Coinbase dla tych użytkowników, którzy handlują ogromnymi wolumenami kryptowalut. Profesjonalni handlowcy stwierdziliby, że witryny takie jak Coinbase zbytnio pochłaniają ich zyski!

Gemini VS Coinbase: obsługa klienta

Wiele giełd kryptowalut boryka się z tym problemem obsługa klienta. jednak, zarówno Coinbase, jak i Gemini faktycznie radzą sobie całkiem dobrze w tym dziale. Obie usługi mają obszerną listę artykułów, które odpowiadają na wiele pytań klientów.

Jeśli użytkownicy naprawdę utkną w miejscu lub chcą złożyć skargę, mogą skontaktować się z obiema firmami za pośrednictwem formularza e-mail w samych witrynach. Czas odpowiedzi w przypadku tych usług wydaje się wahać się od kilku do 24 godzin.

Jeśli chodzi o wyłonienie bezpośredniego zwycięzcy w zakresie obsługi klienta w naszej debacie Coinbase VS Gemini, żadna firma nie może zostać nazwana mistrzem!

Gemini VS Coinbase: Dostępność monet

Monety dostępne w Coinbase i Gemini są nieco inne. Żadna platforma nie oferuje dużego wyboru altcoiny, ale Coinbase zdecydowanie wygrywa z Gemini w kategorii dostępności monet.

 • Monety, w których użytkownicy mogą kupować Coinbase: Bitcoin, Ethereum, Litecoin i Bitcoin Cash.
 • Monety, w których użytkownicy mogą kupować Bliźnięta: Bitcoin i Ethereum.

Gemini VS Coinbase: Która giełda ma wyższy wolumen obrotu?

Coinbase handluje znacznie więcej Bitcoinami niż Gemini. Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że w Gemini VS Coinbase większość użytkowników dokonuje kilku pierwszych zakupów za pomocą Coinbase dzięki opcjom przyjaznym dla użytkownika. Ci, którzy wejdą w handel, będą rozproszyć się na ogromnej liczbie różnych giełd, w zależności od własnych, osobistych preferencji.

Gemini VS Coinbase: obsługiwane tokeny DeFi.

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy od momentu napisania (maj 2018 r.), Coinbase sprzedał 5,15 miliona BTC. To daje mu tylko drugi udział w rynku Bitfinex. Całkowity udział w rynku Coinbase wynosi obecnie 15,3% według data.bitcoinity.org.

W międzyczasie w tym samym okresie Gemini tylko handlowało 1,54 miliona BTC. Daje to udział w rynku na poziomie 4,57%.

Wniosek

Więc to jest to! To jest nasze Bliźnięta VS Coinbase przewodnik. Miejmy nadzieję, że teraz będziesz miał lepszy pomysł, która z dwóch platform będzie dla Ciebie bardziej odpowiednia!

Powinieneś teraz wiedzieć dużo więcej o tych dwóch popularnych giełdach. Omówiłem wszystkie aspekty obu platform: bezpieczeństwo, opłaty, Tom, dostępność monet, które kraje mogą korzystać z każdego z nich, i obsługa klienta. To powinno dać ci jasny pomysł, który wybrać, jeśli utkniesz!

Dla zupełnie nowi użytkownicy którzy nigdy wcześniej nie dokonywali transakcji na żadnym rodzaju aktywów, Coinbase jest prawdopodobnie bardziej zalecane. Ma bardzo przyjazny interfejs użytkownika i nawet jeśli opłaty są nieco wyższe, wygoda jest tego warta. W międzyczasie, Bliźnięta na pewno sprawia świetna alternatywa dla Coinbase dla tych, którzy poważniej podchodzą do handlu aktywami cyfrowymi, a nie tylko do inwestowania.

Teraz, kiedy skończyłem wyjaśniać te dwie popularne platformy, co o tym myślisz? Czy Gemini jest lepsze niż Coinbase?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me