Więc w końcu zdecydowałeś się rozpocząć karierę handlową kryptowalutami i już myślisz o tym, jak zamierzasz wydać swoje miliony. Nie ma wątpliwości, że kryptowaluta to ekscytujący rynek dla inwestorów, ale niestety sukces nie przychodzi tak łatwo.

Mówiąc poważnie, handel kryptowalutami może być ryzykowny. Tak, to prawda – niektórzy ludzie zarobili dużo pieniędzy. Jednak niektórzy ludzie również stracili dużo pieniędzy.

Dla tych z Was, którzy są zainteresowani nauką o handlu kryptowalutami, jestem tutaj, aby pomóc Wam zacząć. Ten przewodnik dla początkujących pokaże Ci wszystko, co musisz wiedzieć.

Najpierw podam kilka podstawowych informacji na temat tego, kiedy rozpoczął się handel kryptowalutami. Następnie pomogę Ci zrozumieć różnicę między krótkoterminowym i długoterminowym handlem kryptowalutami, a także ich zalety i wady.

Następnie powiemy Ci ważne rzeczy, na które musisz uważać, zanim zaczniesz handlować.

Na koniec pokażę Ci, jak handlować! Będzie to obejmować przewodnik krok po kroku z kilkoma przydatnymi obrazami.

Pod koniec czytania tego przewodnika dla początkujących będziesz miał wszystkie informacje potrzebne do samodzielnego handlowania. Więc na co czekasz, chodźmy i poznajmy wczesne dni handlu kryptowalutami!

Fajny fakt: w grudniu 2017 r. Po raz pierwszy w historii sprzedano ponad 50 miliardów dolarów kryptowaluty w ciągu zaledwie jednego dnia!

Handel kryptowalutami

Jak już zapewne wiesz, Bitcoin stał się pierwszą w historii kryptowalutą, kiedy został wydany w 2009 roku. Jednak mając do dyspozycji tylko jedną monetę, nie można było handlować nią żadną inną kryptowalutą..

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Dopiero kilka lat później, kiedy powstało coraz więcej kryptowalut, ludzie zaczęli nimi handlować. Pomysł jest naprawdę prosty. Wymieniasz jedną kryptowalutę na inną, mając nadzieję, że kupiona przez Ciebie moneta wzrośnie.

Ta koncepcja jest taka sama, jak w przypadku giełdy w świecie rzeczywistym.

Kiedy ludzie handlują, muszą korzystać z giełdy kryptowalut. Ma to na celu dopasowanie kupujących i sprzedających. Na przykład, jeśli trzymasz Bitcoin i chcesz go sprzedać za Ethereum, wymiana pomoże Ci znaleźć sprzedawcę Ethereum do handlu.

Giełdy pobierają za to opłatę, która zwykle kosztuje około 0,1% za każdą transakcję. Handel kryptowalutami jest teraz bardzo popularny, ponieważ codziennie kupuje się i sprzedaje monety warte miliardy dolarów.


„Szczęśliwcy” zarobili na tym sporo pieniędzy, a jest wielu ludzi, którzy teraz handlują kryptowalutą na pełny etat.

Jednak doświadczeni handlowcy używają wielu różnych narzędzi, aby pomóc im wybrać odpowiednie monety we właściwym czasie. Może to obejmować oprogramowanie, które pomaga inwestorom analizować poprzednie trendy cenowe itp.

Niemniej jednak każdy musi gdzieś zacząć! Dopóki nie handlujesz więcej, niż możesz stracić, nie ma nic złego w spróbowaniu.

Teraz wyjaśnię teraz, czym jest handel krótkoterminowy, wraz z jego zaletami i wadami.

Handel krótkoterminowy

Handel krótkoterminowy polega na tym, że kupujesz kryptowalutę, ale planujesz ją zatrzymać tylko przez krótki czas. Może to być wszystko, od minut, godzin, dni, tygodni, a nawet kilku miesięcy!

Możesz kupić określoną kryptowalutę, ponieważ myślisz, że w krótkim okresie cena wzrośnie. W takim przypadku sprzedałbyś go z szybkim zyskiem, gdybyś myślał, że cena znowu spadnie!

Przyjrzyjmy się niektórym zaletom handlu krótkoterminowego.

Zalety

Główną zaletą krótkoterminowego handlu kryptowalutami jest to, że oferuje naprawdę dobrą okazję do osiągnięcia wysokich zysków procentowych. W przeciwieństwie do rynków walut fiducjarnych, na których ceny zwykle nie zmieniają się o więcej niż 1% każdego dnia, ceny kryptowalut mogą prawie się podwoić z dnia na dzień!

Teraz, gdy kryptowaluty stały się tak popularne, istnieje obecnie ponad 1500 różnych kryptowalut do handlu. A to oznacza jedno – więcej okazji do ogromnych zysków. Nie tylko to, ale istnieją duże wolumeny handlu dla wielu monet.

Duże wolumeny handlowe są ważne, ponieważ oznacza to, że zawsze znajdziesz kupującego lub sprzedającego! Oznacza to po prostu, że duża ilość waluty wpływa i wypływa z tej kryptowaluty.

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Niedogodności

Ponieważ rynki kryptowalut są tak zmienne, ceny mogą zmieniać się bardzo szybko. Oznacza to, że jeśli chcesz przeprowadzać krótkoterminowy handel kryptowalutami, będziesz musiał poświęcić dużo czasu na analizę rynków.

Bardzo ważne jest, aby kontrolować swoje emocje – jednej rzeczy, której nauczysz się podczas handlu krótkoterminowego, jest to, że nie zawsze wygrywasz. Może to być bardzo stresujące, gdy ceny zmieniają się inaczej, niż się spodziewałeś.

Tak więc nauka akceptowania strat jest dużą częścią handlu kryptowalutami. Nikt nie zarabia w 100% przypadków!

Krótkoterminowi traderzy kryptowalut szukają niewielkich zysków przy niewielkich ruchach cen, więc będziesz potrzebować całkiem niezłych umiejętności analitycznych. Oznacza to możliwość czytania wykresów i wykresów handlowych. Co, jeśli jesteś początkującym, może zająć trochę czasu, zanim się nauczysz.

Inną wadą handlu krótkoterminowego jest to, że aby zobaczyć dobre zwroty, musisz dokonać dość dużej inwestycji. To jest coś, z czym większość z was początkujących może nie czuć się komfortowo.

Handel długoterminowy

Czy kiedykolwiek słyszałeś słowo „HODL”? Cóż, jeśli nie, założymy, że jesteś zupełnie nowy w przestrzeni kryptowalut! Nie, to nie jest słowo, które znajdziesz w słowniku, ale z pewnością znajdziesz je na forach kryptograficznych i na czatach społecznościowych!

„HODL” to slangowe słowo oznaczające długoterminowe przechowywanie kryptowaluty, a nie jej sprzedaż. Jego rzeczywiste znaczenie to „Trzymaj się drogiego życia”. Zwykle długoterminowy handel kryptowalutami oznacza trzymanie monety przez rok lub dłużej.

Chodzi o to, że chociaż zmienność zawsze będzie występować, cena powinna znacznie wzrosnąć w dłuższej perspektywie.

Świetnym przykładem mogą być szczęśliwi inwestorzy, którzy kupili Bitcoin w 2011 roku, gdy kosztował on zaledwie 0,35 USD. Gdyby trzymali się go do końca 2017 roku, mogliby sprzedać swoje monety za prawie 20 000 $ każda! To ponad 57 000 razy więcej niż Twoja początkowa inwestycja!

Zalety

Jedną z głównych zalet długoterminowego handlu kryptowalutami jest to, że jest łatwy i wymaga niewielkiej ilości czasu. Nie musisz rozumieć skomplikowanych wykresów handlowych ani wykresów, ponieważ po prostu chcesz utrzymać swoją monetę przez dłuższy czas.

W przeciwieństwie do handlu krótkoterminowego, w którym musisz stale spędzać czas na sprawdzaniu cen kryptowalut, możesz to zrobić w wolnym czasie. To proste – po zakupie monety nie musisz nic robić poza czekaniem!

Kolejną dobrą zaletą długoterminowego handlu kryptowalutami jest to, że nie potrzebujesz dużo pieniędzy, aby zacząć. Możesz kupować małe kwoty, gdy masz trochę wolnych pieniędzy i pozwolić im rosnąć przez długi czas.

Pozwala to również uniknąć stresu związanego ze zmiennością na rynku, ponieważ nie musisz martwić się o krótkoterminowe zmiany cen.

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Niedogodności

Jedną z wad długoterminowego handlu kryptowalutami jest to, że możesz przegapić dobrą okazję na szybkie krótkoterminowe zyski.

Czasami monety zyskują na wartości bardzo szybko, tylko po to, by spaść prosto w dół. Inwestorzy krótkoterminowi zauważą to i mogą osiągnąć szybki zysk.

Inną wadą jest to, że ponieważ nie spędzasz czasu na analizowaniu rynku (tak bardzo jak inwestor krótkoterminowy), możesz przegapić złe wieści. Jeśli pojawią się złe wieści, które mogą wpłynąć na cenę Twojej kryptowaluty (takie jak przepisy), cena może spaść i nigdy więcej nie wzrosnąć.

Więc po prostu upewnij się, że jesteś na bieżąco z wiadomościami o kryptowalutach, aby tego uniknąć.

Teraz, gdy znasz już niektóre zalety i wady zarówno krótko-, jak i długoterminowego handlu kryptowalutami, przyjrzyjmy się niektórym rzeczom, na które musisz uważać, zanim zaczniesz.

Na co należy uważać?

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania przed rozpoczęciem handlu jest to, że istnieje szansa, że ​​możesz stracić całą swoją inwestycję.

Rynki kryptowalut są bardzo niestabilne i chociaż niektórzy ludzie zarobili dużo pieniędzy, wiele osób również straciło pieniądze. Nigdy nie powinieneś handlować kwotami, których nie możesz stracić.

To, jak poradzisz sobie ze swoimi stratami, określi Twój sukces jako tradera. Oto kilka ważnych porad – nigdy nie próbuj odzyskać strat, inwestując większe kwoty. To inwestowanie z emocjami i często powoduje, że ludzie tracą dużo pieniędzy.

FUD

Popularnym terminem używanym zarówno w handlu w świecie rzeczywistym, jak i handlu kryptowalutami jest FUD. To oznacza strach, niepewność i dezinformację.

FUD ma miejsce, gdy ludzie lub organizacje próbują przekonać ludzi, aby nie inwestowali w aktywa, mówiąc im, że stracą wszystkie swoje pieniądze (lub coś podobnego). Zwykle mówią na przykład „To oszustwo” lub „Dopadnie awaria”.

Przed wyciąganiem jakichkolwiek wniosków należy zawsze przeprowadzić własne badania. Skorzystaj z Google, aby dowiedzieć się, czy informacje, które słyszysz, są poprawne.

Perswazja

Ostatnią rzeczą do rozważenia przed rozpoczęciem handlu jest to, że nigdy nie powinieneś ulegać wpływowi opinii innych ludzi. Pamiętaj, że nie jesteś jedyną osobą, która chce zarabiać na handlu kryptowalutami.

Uważaj na youtuberów, których oglądasz i których słuchasz. Często będą opłacane przez projekty kryptowalutowe, aby promować swoją monetę. Może to spowodować wzrost ceny w perspektywie krótkoterminowej, ale w dłuższej perspektywie może się to skończyć spadkiem. Dlatego zawsze najpierw przeprowadź własne badania.

Jeśli do tej pory przeczytałeś nasz przewodnik, powinieneś teraz dobrze zrozumieć, czym jest handel kryptowalutami, różnicę między handlem krótkoterminowym i długoterminowym oraz rzeczy, na które musisz uważać.

Zgadnij co? Nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jak handlować kryptowalutami!

Jak rozpocząć handel

Ponieważ chcesz handlować kryptowalutami, pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, to zdobyć kilka monet! Najłatwiej to zrobić za pomocą Bitcoin, ponieważ prawie każda giełda to akceptuje.

Jeśli zamiast tego zdecydujesz się kupić Ethereum, nadal możesz postępować zgodnie z poniższym przewodnikiem. Jednak wszędzie tam, gdzie wspomniany jest Bitcoin, zamień go na Ethereum.

Jeśli w tym momencie masz już Bitcoin, możesz przejść do następnej części przewodnika!

Najszybszym sposobem na zakup Bitcoinów jest użycie karty debetowej lub kredytowej w Coinbase. Coinbase jest brokerem wymiany i sprzedaje Bitcoiny po naprawdę dobrym kursie. Chociaż korzystanie z karty jest obciążone opłatą w wysokości 4%, warto, ponieważ od razu otrzymasz monety.

Otwórz konto w Coinbase

Wejdź na stronę Coinbase przez klikając ten link. Musisz wybrać nazwę użytkownika i silne hasło. Będziesz także musiał potwierdzić swój adres e-mail i numer telefonu komórkowego.

Zweryfikuj swoje konto w Coinbase

Zanim będziesz mógł kupić Bitcoin w Coinbase, musisz zweryfikować swoją tożsamość. Postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem krok po kroku poniżej.

 1. Kliknij Kupić sprzedać u góry ekranu.handel kryptowalutami w aplikacji Coinbase
 2. Musisz teraz dodać metodę płatności. Kliknij Dodaj metodę płatności.

  Dodanie metody płatności do handlu kryptowalutami

 3. Zostaniesz zapytany, czy chcesz dodać konto bankowe lub kartę debetową / kredytową. W tym przykładzie dodamy kartę debetową / kredytową, ponieważ jest to najszybszy sposób wpłaty.Dodanie rachunku płatniczego w celu rozpoczęcia handlu kryptowalutami
 4. Ponieważ Coinbase bardzo poważnie podchodzi do kwestii bezpieczeństwa, będziesz teraz musiał zweryfikować swoją tożsamość. Kliknij Prześlij identyfikator.
 5. Możesz przesłać paszport, prawo jazdy lub dowód osobisty wydany przez rząd. Kliknij ten, który chcesz przesłać.Dodanie ID, aby rozpocząć handel kryptowalutami
 6. Następnie zostaniesz zapytany, jak chcesz przesłać swój identyfikator. Możesz wybrać kamerę internetową, kamerę mobilną lub przesłać plik.Dodanie zdjęcia, aby rozpocząć handel kryptowalutami
 7. Po przesłaniu swojego identyfikatora otrzymasz poniższe potwierdzenie.Zdjęcie ze zweryfikowaną tożsamością

  Jeśli jakość obrazu nie jest wystarczająco wyraźna, zostaniesz poproszony o ponowne przesłanie. Dodaj swoją metodę płatności w Coinbase

 1. Będziesz teraz musiał wprowadzić adres rozliczeniowy swojej karty debetowej / kredytowej.Handel kryptowalutami
 2. Teraz musisz podać dane swojej karty debetowej / kredytowej. Nie martw się – Coinbase nigdy nie zobaczy szczegółów Twojej karty, ponieważ numery są zaszyfrowane.Handel kryptowalutami
 3. Gratulacje, właśnie zweryfikowałeś swoją tożsamość i dodałeś metodę płatności! A teraz chodźmy i kupmy trochę Bitcoinów.

Kupowanie Bitcoinów w Coinbase

 1. Kliknij Kupić sprzedać ponownie u góry strony. Tym razem będziesz mógł zobaczyć cztery monety, które możesz kupić. Kliknij Bitcoin.Handel kryptowalutami
 2. Przewiń w dół i wprowadź kwotę (w fiat), którą chcesz wydać na Bitcoin. W naszym przykładzie kupujemy o wartości 150 EUR. Kwota Bitcoin zostanie zaktualizowana, gdy wpiszesz swoją kwotę.Handel kryptowalutami
 1. Na koniec kliknij Kup Bitcoin natychmiast, potwierdź dodaną wcześniej kartę płatniczą i kliknij Potwierdzać. To wszystko, to takie proste – teraz posiadasz Bitcoin!

Teraz, gdy masz już trochę Bitcoinów, musimy otworzyć konto na Binance. Są jedną z najpopularniejszych giełd kryptowalut do handlu kryptowalutami i mają ponad 100 różnych dostępnych monet!

Otwórz konto na Binance

 1. Odwiedź witrynę Binance przez klikając ten link.

 1. Kliknij Zarejestrować i postępuj zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami. Binance jest tak samo podstawowe jak Coinbase – musisz podać swój adres e-mail, numer telefonu komórkowego oraz wybrać nazwę użytkownika i hasło.

 1. Teraz, gdy masz już konto Binance, musimy zdeponować Bitcoin, który właśnie kupiłeś w Coinbase.

Wpłać środki na Binance

 1. Wróć do swojego konta Coinbase i kliknij Konta na górze strony. Następnie kliknij Wysłać.Instrukcja dotycząca Coinbase do handlu kryptowalutami
 2. Zostaniesz poproszony o podanie adresu, na który chcesz wysłać swoje monety. Ponieważ chcesz wysłać je do swojego portfela Binance, musimy wrócić do Binance i uzyskać adres twojego portfela Binance.
 3. Wróć do Binance. Najedź myszą Fundusze i kliknij Depozyty.Wpłacanie funtów na COinbase, aby móc handlować kryptowalutami
 4. Kliknij Wybierz Wpłać monetę, Wpisz BTC a następnie kliknij Bitcoin.Wybór monety, która zostanie zdeponowana w Coinbase
 5. Zobaczysz teraz swój adres depozytu Binance dla Bitcoin. Skopiuj to.Instrukcje, jak skopiować adres depozytu BTC podczas handlu kryptowalutą
 6. Teraz wróć do swojego konta Coinbase. Wpisz ilość Bitcoinów, które chcesz wysłać, a następnie wklej adres portfela Binance. Na koniec kliknij Wysłać. Twoje konto Binance powinno zostać zasilone w ciągu 15 minut.

Jak handlować kryptowalutą na Binance

Teraz, gdy Twoje konto Binance jest zasilane za pomocą Bitcoin, pokażemy Ci, jak działa handel kryptowalutami. W naszym przykładzie zamierzamy wymienić Bitcoin na NEO, ale możesz zastąpić NEO monetą, z którą chcesz handlować!

 1. Najedź myszą Wymieniać się i kliknij Podstawowy.Wybór podstawowej metody handlu kryptowalutami
 2. Po prawej stronie kliknij BTC i wejdź NEO (lub monetę, którą chcesz kupić). Następnie kliknij NEO / BTC. Jeśli moneta, z którą chcesz handlować, nie jest NEO, a zamiast tego byłaby to ABC, poszukaj pary ABC / BTC.Instrukcje dotyczące handlu kryptowalutą na Coinbase
 3. Znajdujesz się teraz na głównym ekranie wymiany monet, którymi chcesz handlować – tutaj dzieje się cała zabawa!Wykresy cen monety NEO na platformie Cryptocurrency Trading
 4. Aby dokonać transakcji, przewiń w dół i poszukaj Kup NEO
 5. Przed wybraniem liczby monet, którymi chcesz handlować, musisz zdecydować, czy chcesz wykonać transakcję Zlecenie z limitem lub a Porządek rynkowyZlecenie z limitem: Tutaj wprowadzasz cenę, po której chcesz handlować. Nie ma jednak gwarancji, że cena zostanie dopasowana. Zlecenie rynkowe: tutaj bierzesz aktualną cenę rynkową dostępną na Binance. Jeśli jest to Twój pierwszy raz, najlepszym rozwiązaniem jest zlecenie rynkowe.Kategoria rynku na bazie monet
 6. Teraz musisz podać ilość NEO (lub wybranej monety), którą chcesz kupić. W naszym przykładzie kupujemy 10 NEO. Jak zobaczysz, otrzymamy cenę rynkową, ponieważ wybraliśmy Rynek. Na koniec, aby zakończyć transakcję, kliknij Kup NEO. To wszystko, właśnie dokonałeś pierwszego w historii handlu kryptowalutą!Instrukcje, jak wybrać ilość monety NEO na Coinbase

Pamiętaj tylko, że możesz zmienić powyższy przewodnik dla monety, którą chcesz kupić.

Wniosek

I to jest koniec naszego przewodnika dotyczącego handlu kryptowalutami dla początkujących – mamy nadzieję, że Ci się podobał!

Jeśli przeczytałeś ten artykuł od początku do końca, powinieneś teraz dobrze zrozumieć, czym jest handel kryptograficzny, różnicę między handlem krótko- i długoterminowym oraz kilka ważnych rzeczy do rozważenia przed rozpoczęciem.

Nie tylko to, ale teraz wiesz, jak dokonać pierwszego zakupu kryptowalut i jak handlować między różnymi kryptowalutami! Pamiętaj tylko, że przed dokonaniem jakichkolwiek inwestycji powinieneś zawsze porozmawiać z doradcą finansowym i zawsze przeprowadzać własne badania.

(Chcę, żebyś był tam bezpieczny!)

Jak więc znalazłeś przewodnik? Kupiłeś swoją pierwszą kryptowalutę? Czy masz jakieś pomysły na to, którą kryptowalutą zamierzasz zacząć handlować??..

Daj nam znać!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me