Inwestowanie w Bitcoin: wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić to Lambo

inwestowanie w bitcoin - oficjalne logo

Bitcoin, pierwsza kryptowaluta w historii, została wydana w 2009 roku. Satoshi Nakamoto stworzył i zapoczątkował fenomen blockchain. Blockchain przez lata pozostawał pod radarem, ale teraz jest to jeden z najgorętszych tematów w Internecie. Wszyscy są ciekawi kryptowalut, ale niewielu rozumie, co to jest i jak działa. Jeśli kiedykolwiek zadałeś sobie pytanie: „Czy powinienem zainwestować w bitcoin?”, Musisz najpierw mocno pomyśleć. Inwestowanie w bitcoin to zmienna, ale również dochodowa działalność. To znaczy, jeśli zrobiono to dobrze.

Robienie tego dobrze to najtrudniejsza część.

Prawda jest taka, że ​​scena kryptowalut jest nowa i nikt nie wie, jak dokładnie działają jej rynki. Inwestorzy giełdowi mogą czerpać z dziesięcioleci, a nawet stuleci doświadczenia i know-how.

Nie ma nic takiego, jeśli chcesz zainwestować w bitcoiny. Potencjalna wypłata, jeśli zainwestujesz w bitcoin i odniesiesz sukces, jest ogromna, więc warto przynajmniej to rozważyć.

W tym samouczku powiemy Ci, co musisz wiedzieć, aby zacząć inwestować w bitcoin lub zdecydować, czy to w ogóle dla Ciebie.

Satoshi Nakamoto – Tajemniczy twórca Bitcoinów

Bitcoin to blockchain i odpowiadająca mu kryptowaluta. Ma na celu uwolnienie ludzkości od banków i innych tradycyjnych instytucji finansowych.

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Bitcoin próbuje to zrobić, pozwalając ludziom handlować bitcoinami i płacić za rzeczy anonimowo.

Ta podstawowa zasada przetrwała próbę czasu, ponieważ nadal nie wiemy, kim jest Satoshi Nakamoto. Nie dlatego, że dziennikarze i entuzjaści Bitcoina nie próbują tego dowiedzieć.

Satoshi Nakamoto może nawet nie być samotną osobą.

Historia Bitcoina

Oficjalne urodziny łańcucha bloków Bitcoin mogą przypadać na 3 stycznia 2009 r. To dzień, w którym Satoshi Nakamoto wydobył pierwszy blok Bitcoin, rozpoczynając rewolucję finansową, która może zmienić świat.

Minęło trochę czasu, zanim Bitcoin naprawdę zaczął wywierać wpływ.


Przez długi czas po uruchomieniu bitcoiny nie były wcale wartościowe. Pewien facet wydał 10 000 bitcoinów, aby kupić kilka pizzy.

inwestować w bitcoin - wykresNa początku ludzie używali bitcoinów do płacenia za towary z czarnego rynku na stronach internetowych takich jak Silk Road. Wraz ze wzrostem ich ceny coraz więcej osób było zainteresowanych obrotem nimi jako inwestycją.

W 2013 roku blockchain Bitcoin miał swój pierwszy wspaniały rok. Cena zaczęła się od 13,30 $ za bitcoin i wzrosła do 770 $ przez cały rok.

17 grudnia 2017 r. Cena bitcoinów osiągnęła najwyższy w historii poziom 19666 USD. Kiedy Chiny zakazały handlu bitcoinami, doświadczyły ogromnego spadku i nigdy się nie podniosły.

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Jak działają bitcoiny?

Prywatność

Wszyscy wiedzą, że Twoja prywatność podczas przesyłania bitcoinów jest absolutna. Ale dlaczego tak jest?

Nie używasz swojego prawdziwego imienia i nazwiska do przesyłania bitcoinów. Zamiast tego masz unikalny adres. Twój adres składa się z cyfr i liter, zarówno wielkich, jak i małych.

Utworzenie unikalnego adresu bitcoin jest proste i szybkie. Wybierasz losowy klucz prywatny i szyfrujesz go jednym kliknięciem, korzystając z szerokiej gamy bezpłatnych narzędzi.

Możesz ustawić ten adres jako publiczny. Odtworzenie klucza prywatnego jest prawie niemożliwe. Dlaczego? Jest mocno zaszyfrowany.

Bitcoin Blockchain

Cały system Bitcoin zależy od jego łańcucha blokowego. Ale co to jest? Blockchain Bitcoin to publiczna księga wszystkich transakcji dokonywanych przy użyciu bitcoinów.

Każdy komputer z oprogramowaniem Bitcoin przechowuje swoją kopię pełnego rejestru transakcji zapisanego w blokach. Gdy przychodzą transakcje, system tworzy nowy blok.

To trochę się komplikuje, więc wytrzymaj z nami.

Aby zapewnić aktualność i bezpieczeństwo łańcucha bloków, ktoś musi wykonać prace konserwacyjne. To właśnie robią górnicy bitcoinów.

Gdy przychodzą nowe transakcje, górnicy sprawdzają, czy nadawca ma wystarczające środki, a następnie rejestrują transakcję w księdze. Jednak blok księgi nie jest nieograniczony.

Gdy blok osiągnie swoją pojemność, system utworzy nowy blok. Zaszyfrowany zapis wszystkich transakcji od początku łańcucha bloków jest przechowywany w tym nowym bloku wraz z przychodzącymi nowymi transakcjami. Następnie zaktualizowana księga jest dystrybuowana do wszystkich w łańcuchu bloków.

Górnicy nie wykonują tej usługi za darmo. Rekordy Blockchain są szyfrowane przy użyciu niezwykle trudnych algorytmów haszujących. Pierwszy górnik, który pomyślnie zabezpieczy poprzedni blok, otrzyma rekompensatę w bitcoinach.

Ogromne niepowodzenia

Świat Bitcoin jest pełen historii o oszałamiającym sukcesie i miażdżącej porażce. Jeśli szukasz Lambo, inwestując w bitcoiny, powinieneś unikać powtarzania tych błędów.

Historie takie jak James Howells to prawdziwa przestroga. Howells to Walijczyk, który zaczął parać się bitcoinami w 2009 roku, kiedy nie było to nic warte.

Później wyrzucił komputer ze wszystkimi bitcoinami i stracił dane. To uczyniłoby go bogatym w 2017 roku, kiedy cena bitcoinów rosła w górę.

Jeśli masz coś wspólnego z bitcoinami na dysku twardym – chroń je. Nigdy nie wiadomo, czy w przyszłości będzie to warte fortunę.

Różne giełdy kryptowalut zaangażowane w pranie pieniędzy to jeszcze jedno zagrożenie.

Było wiele przypadków, gdy ludzie tracili fortuny, ponieważ trzymali swoje monety na haniebnych stronach internetowych. Twoje bitcoiny mogą zostać po prostu skradzione lub właściciele aresztowani, a twoje monety skonfiskowane przez władze.

Co inwestuje?

Chociaż ten samouczek dotyczy inwestowania w bitcoin, musisz również znać stare zasady giełdy.

Co to jest krótkoterminowe inwestowanie w bitcoin?

W żargonie biznesowym inwestycja krótkoterminowa to inwestycja, która powinna być utrzymana krócej niż 12 miesięcy.

Wiele może się wydarzyć w ciągu roku w tradycyjnych finansach. Kryptowaluty są jeszcze bardziej zmienne.

1 stycznia 2017 r. Bitcoin kosztował 998 USD, osiągnął 19 666 USD pod koniec tego roku, a następnie spadł do 5920 USD wkrótce po wprowadzeniu chińskiego zakazu handlu bitcoinami.

Krótkoterminowe inwestowanie w bitcoiny obejmuje kupowanie bitcoinów, gdy ich cena osiągnie najniższy punkt, a następnie trzymanie ich, czekając, aż cena wzrośnie na tyle, aby pasowała do Twojej strategii inwestycyjnej.

Gdy cena jest wystarczająco wysoka, sprzedajesz bitcoiny i zbierasz zyski. Używasz tych pieniędzy, aby kupić więcej bitcoinów lub inną kryptowalutę, aby odwrócić (sprzedać), gdy nadejdzie odpowiedni czas.

Handel kryptowalutami może być niezwykle dochodową działalnością, ponieważ rynek jest niestabilny. Oznacza to, że zmiany cen monet są szybkie i znaczące.

To nie tylko słońce i Lambos. Musisz dużo wiedzieć o rynku kryptowalut. Ponadto musisz religijnie śledzić każdą wiadomość dotyczącą kryptowalut. Musisz być w stanie przewidzieć, jak istotne wiadomości wpłyną na cenę bitcoinów.

Co to jest długoterminowe inwestowanie w bitcoin?

Inwestowanie w bitcoin w dłuższej perspektywie byłoby podobne, ale też inne.

Musisz trzymać bitcoiny przez ponad rok, zanim je sprzedasz, aby można je było uznać za długoterminową inwestycję w bitcoiny. Jednak nadal musisz śledzić wiadomości, aby inwestować w bitcoiny w dłuższej perspektywie. Nie ma potrzeby robić tego za dużo, przynajmniej po podjęciu decyzji „Czy powinienem zainwestować w bitcoin?” na pierwszym miejscu.

Kiedy inwestujesz w bitcoiny na dłuższą metę, interesuje Cię tylko ta perspektywa długoterminowa. Lata i dekady zamiast godzin i dni.

Po długoterminowym inwestowaniu w bitcoiny nie musisz siedzieć przy komputerze i śledzić ceny. I tak nie będziesz sprzedawać, więc o co chodzi?

HODL to slangowy termin i mem, co oznacza, że ​​trzymasz się swojego bitcoina bez względu na to, co się stanie. Jako długoterminowy inwestor bitcoin, właśnie to robisz.

Jak wygląda życie inwestora bitcoinowego? Czy to dla mnie?

Chociaż ta sekcja może wyglądać trochę nie na miejscu, jest jedną z najważniejszych w tym samouczku. Inwestowanie w bitcoiny może wydawać się zabawą, może wyglądać na świetny sposób na zarobienie pieniędzy, może nawet wyglądać seksownie.

To nie jest.

Inwestowanie w bitcoin jest trudne, trudne i ryzykowne. Możesz w końcu kupić sobie różowe Lambo, jeśli zrobisz to dobrze. Możesz się rozbić i spalić, tracąc wszystko, jeśli nie będziesz ostrożny.

Jeśli zamierzasz zainwestować w bitcoiny w celach przerzucania, przygotuj się do siedzenia przy komputerze przez wiele godzin. Będziesz śledzić niewielkie zmiany cen i obliczyć, czy dobrym pomysłem jest natychmiastowa sprzedaż bitcoinów.

Następnie przeszukasz Internet w poszukiwaniu wszelkich wiadomości, które mogą wpłynąć na Twoje decyzje & będzie musiała podejmować właściwe i natychmiastowe decyzje z surowymi konsekwencjami.

Trudno to zrobić.

Aby być w tym świetnym, nie wystarczy wiedzieć wszystkiego, co trzeba wiedzieć o Bitcoinie.

Musisz też mieć określoną osobowość. Kiedy zaczynasz inwestować w bitcoin, stawiasz na korzystny dla Ciebie wynik.

Świetni pokerzyści byliby dobrymi kandydatami do inwestowania w bitcoiny. To znaczy, gdyby mieli niezbędną wiedzę.

Obie czynności wymagają lekceważenia pieniędzy. Potrzebujesz umiejętności oderwania się od rzeczywistej wartości pieniężnej swoich decyzji.

Postawienie 5000 $ na remis wewnętrzny typu Inside Straight na turnie (obstawiasz, że dostaniesz 1 z 4 kart, co daje 8% szansy w tym momencie rozdania) jest podobne do wydania 5000 $ na bitcoin, gdy jego cena spada.

Ale to właśnie robią traderzy bitcoinów każdego dnia. Nie ma miejsca na wahania, nerwy czy emocje. Dobrze prowadzone jest to trudne, ale niezwykle dochodowe życie.

Długoterminowe inwestowanie w bitcoin może być znacznie bardziej relaksujące, jeśli zdecydujesz się to zrobić. Nie jesteś zainteresowany codziennym przerzucaniem bitcoinów. Nie musisz siedzieć przy komputerze przez cały dzień.

To nie znaczy, że nie jest tak samo niebezpieczne.

Kiedy już zdecydujesz, że inwestowanie w bitcoin jest czymś, co chciałbyś zrobić po dniach i tygodniach dokładnych badań, weź sumę pieniędzy, której nie przegapisz, jeśli stracisz, zakończ czytać ten artykuł i kup trochę bitcoinów. Nie trać danych konta!

Nigdy nie bierz pożyczki, aby zainwestować w bitcoiny, ponieważ jest to świetny sposób na zrujnowanie swojego życia. Inwestycję w bitcoin najlepiej wykonać za dodatkową gotówkę, którą możesz stracić.

Powinieneś wziąć pod uwagę pieniądze, które wykorzystałeś do zakupu bitcoinów, utracone od tego momentu. Przynajmniej przez rok.

Jeśli nie będziesz już uważać pieniędzy, które wykorzystałeś do zainwestowania w bitcoiny, mniej prawdopodobne jest, że będziesz mieć obsesję na punkcie wahań cen bitcoinów.

W ten sposób znacznie mniej prawdopodobne będzie panikowanie sprzedaży akcji, gdy cena spadnie o 50% lub coś w tym stylu. To tylko rynek bitcoinów. Ta rzecz jest niestabilna jak… krówka.

Jednak od czasu do czasu sprawdzaj, jak radzi sobie Twoja inwestycja. Może to być świetny pomysł, aby spieniężyć część zysku z inwestycji, aby uchronić się przed utratą wszystkiego, co wydałeś, w przypadku załamania się rynku.

Przyjrzyj się więc sobie uważnie i zapytaj: „Czy powinienem zainwestować w bitcoin?”

Wiedza i umiejętności a odwaga i szczęście

Możesz zarobić ogromne pieniądze, inwestując w bitcoiny. Zarówno ostrożne, jak i odważne podejście może Cię tam doprowadzić. Zarobienie pierwszego miliona dzięki odważnemu posunięciu, które okazało się na twoją korzyść, stworzyłoby lepszą historię niż pilna praca przez lata.

Ale.

Nie zalecamy gonienia za szybkimi pieniędzmi. Rynek kryptowalut sam w sobie jest niestabilny; nie ma powodu, aby pogłębiać problem, wykonując odważne ruchy.

Jeśli chcesz kupić to Lambo, inwestując w bitcoiny, zacznij od małych kwot. Rozlicz sumę, którą możesz stracić, kup niewielki ułamek bitcoina i usiądź na niej przez chwilę.

Gdy dowiesz się więcej, spróbuj przerzucić kwoty, których nie przegapisz, i zobacz, jak to wszystko działa.

Kiedy zdobędziesz wiedzę i umiejętności, nadejdzie czas na odwagę i szczęście. Im jesteś lepszy, tym lepszy się staniesz.

Idę na to! Co mam teraz zrobić?

OK, zróbmy to!

Czego potrzebuję, aby zacząć?

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia inwestowania w bitcoin jest posiadanie miejsca do przechowywania łupów.

Portfele kryptowalut

Bitcoiny są przechowywane w portfelach. Jest ich kilka rodzajów:

  • Elektroniczny
  • mobilny
  • Sprzęt komputerowy
  • Papier

Najbezpieczniejszym sposobem przechowywania bitcoinów jest najlepszy portfel sprzętowy.

Portfele sprzętowe to małe urządzenia wielkości pendrive’a.

Gdy trzeba przesłać bitcoiny, łączą się z Internetem, ale generalnie są w trybie offline, co oznacza, że ​​zwykle nie można ich zhakować. Ledger Nano S to ulubiony przykład portfela kryptowalut sprzętowych.

Problem z portfelami sprzętowymi polega na tym, że można je ukraść lub zgubić. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z tej opcji, przechowuj ją w najbezpieczniejszym miejscu, jakie możesz znaleźć!

Najbardziej niezhakowanym sposobem przechowywania bitcoinów jest portfel papierowy. To ironiczne, prawda? Oczywiście papier jest bardzo łatwy do zgubienia i pali się. Z drugiej strony, zdobycie go jest łatwe; wystarczy wpisać swój klucz prywatny, adres publiczny i wydrukować.

Pozostałe dwie opcje opierają się na środkach bezpieczeństwa stron trzecich, co czyni je bardziej podatnymi na włamania. Są jednak znacznie wygodniejsze.

Jeśli poważnie myślisz o bezpieczeństwie i powinieneś być, jeśli chcesz tego Lambo, zdobądź dobry portfel sprzętowy i odpocznij. Po prostu trzymaj go w bezpiecznym miejscu!

Wymiany

W porządku, wiesz, gdzie przechowywać bitcoiny. Teraz czas na trochę.

Najłatwiejszym sposobem zakupu bitcoinów jest skorzystanie z zaufanej witryny wymiany, takiej jak coinbase.com lub jakiejkolwiek innej, jeśli wydaje się ona godna zaufania. Upewnij się, że dobrze to zbadałeś, sprawdź opinie na Reddicie, wygoogluj do diabła z tego. Zawsze lepiej być sceptycznym niż dać się oszukać.

Pamiętaj, że większość giełd bitcoinów nie obsługuje kart kredytowych ze względu na funkcję obciążenia zwrotnego, którą mają.

Witryny giełdy martwią się, że po otrzymaniu bitcoinów wyślesz żądanie obciążenia zwrotnego. Prawie niemożliwe byłoby stwierdzenie, kto kłamie w takiej sytuacji. Rekordy Blockchain mają na celu ukrycie prawdziwej tożsamości osób dokonujących transakcji.

Kiedy kupisz tyle bitcoinów, ile chcesz (lub 0,00014-ta bitcoina, to też jest w porządku, najmniejsza kwota, jaką możesz kupić to 1 Satoshi lub 0,00000001 bitcoin), przenieś ją do swojego portfela i zapomnij o tym na chwilę, chyba że ty chcę spróbować odwrócić.

W takim razie niech Lady Luck uśmiechnie się do ciebie?

Lambo, nadchodzę?

inwestowanie w bitcoin - rankingi kryptowalut

W porządku, wiesz, czego potrzebujesz, aby zacząć inwestować w bitcoin, ale pozostaje pytanie: jak ogólnie inwestować w bitcoin?

Najpierw powinieneś sprawdzić ceny i aktualne przemyślenia na temat inwestycji bitcoin w Internecie. Chociaż ten artykuł jest dobrym punktem wyjścia, aby pomóc Ci zdecydować, czy chcesz zacząć inwestować, rynek kryptowalut szybko się zmienia.

Następnie musisz zdobyć portfel sprzętowy i otworzyć konto na giełdzie, która najbardziej Ci odpowiada. Następnie zdecyduj, jak zainwestować w bitcoin – krótko lub długoterminowo.

Zdecydowanie zalecamy powstrzymanie się na razie od krótkoterminowych inwestycji, przynajmniej do czasu zdobycia większego doświadczenia na rynku kryptowalut.

Jeśli zgadzasz się, że jest to najlepsza droga dla Ciebie, obserwuj przez chwilę zmiany cen bitcoinów. Przeczytaj i obejrzyj treści na ten temat. Kiedy myślisz, że nadszedł czas, kup rzeczywiste bitcoiny.

Minimalizuj ryzyko tak bardzo, jak to możliwe. Nie kupuj całych bitcoinów, chyba że chcesz stracić pieniądze i naprawdę możesz je zaoszczędzić. Zacznij od czegoś małego. Zobacz, jak to działa.

Teraz powinieneś wiedzieć wszystko, czego potrzebujesz, aby inwestować w bitcoiny. Jeśli zdecydujesz się na to i trafisz na szczyt, nie zapomnij przejechać swoim Lambo obok naszych biur.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map