Ponieważ świat rozwija się tak szybko, jak to jest, nadążanie za technologią staje się coraz trudniejsze. Dwadzieścia do trzydziestu lat temu „internet” był nadal tajemniczym i budzącym podziw tematem. W dzisiejszych czasach większość z nas prawdopodobnie nie wyobraża sobie dnia bez tego. A jeśli przez te wszystkie lata inwestorzy pytali „jak powinienem inwestować w ropę?”, To teraz ludzie wydają się zastanawiać, jak inwestować w blockchain.

Gdybyś miał zainwestować w blockchain teraz – w tej chwili – jak byś to zrobił? Cóż, jeśli nie masz pojęcia (a może robisz dodatkowe badania) – dobrze trafiłeś!

Blockchain może być trudnym tematem, więc postaramy się nie spieszyć i zacząć od samego początku. Omówimy podstawowe definicje, aby były na równi – a następnie przejdziemy od razu do akcji i inwestycji technologii blockchain.

Wprowadzenie – wszystko o Blockchain

Zacznijmy więc od góry. Jeśli czytasz ten przewodnik, prawdopodobnie wiesz, czym jest łańcuch bloków. Ale dla pewności podsumujmy.

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:


W swojej najprostszej formie, blockchain to stale rosnąca lista informacji. Ta informacja jest zrobiona z Bloki – wszystkie te bloki są ze sobą połączone za pomocą kryptografii. Zawierają różne informacje – sygnatury czasowe, określone kody, a co najważniejsze dla entuzjastów kryptowalut – informacje o różnych transakcjach, które mają miejsce w.

Blockchain pozwala obu stronom (między którymi odbywa się transakcja) na uniknięcie strony trzeciej – najczęściej byłby to bank. Dane transakcji są zaszyfrowane w blokach, które są dość trudne do modyfikacji i majstrowania.

Od 2014 roku powstał blockchain 2.0. To bardziej wyrafinowana wersja swojego poprzednika – blockchain 2.0 pozwala użytkownikowi na tworzenie bardziej złożonych smart kontraktów, co z kolei pozwala na bezpieczniejsze, lepiej zoptymalizowane transakcje.

Inwestowanie w Blockchain

ZRZECZENIE SIĘ: Przed dokonaniem jakiejkolwiek inwestycji należy zawsze skonsultować się z ekspertem finansowym lub doradcą. Wszelkie transakcje lub inwestycje, których dokonujesz, odbywają się wyłącznie na Twoje ryzyko.

Skoro już to usunęliśmy, możemy od razu przejść do inwestycji.

Po pierwsze, po co ktoś miałby inwestować w blockchain? Pytanie wydaje się dość proste, ale istnieje wiele różnych powodów, dla których ludzie decydują się na przekazanie swoich funduszy w ręce kryptowalut.

Duże firmy zwykle przejmują inicjatywę, jeśli chodzi o inwestycje w blockchain. Większość z tych firm ma siedzibę w USA – tylko piąty co do wielkości inwestor pochodzi z Pekinu w Chinach (Node Capital).

Poszczególni ludzie mają wiele różnych powodów, aby inwestować w blockchain. Niektórzy widzą świetlaną przyszłość w świecie kryptowalut – ci ludzie mają tendencję do myślenia, że ​​kryptowaluty są właściwą drogą i że ostatecznie wyeliminują inne rodzaje walut w ogóle.

Inni są bardziej zainteresowani finansową stroną sprawy – kryptowaluty mają tendencję do dużych wahań cen. Jeden dzień kryptowalut może być wart centów, a potem gwałtownie wzrośnie cena z dnia na dzień. Tego typu skoki często wstrząsają społecznościami kryptowalut na całym świecie – w niezliczonych artykułach mówi się i podaje przykłady, ile pieniędzy musiałbyś zainwestować w Bitcoin, gdy po raz pierwszy stał się dzisiaj milionerem.

Ponownie, można wymyślić wiele różnych powodów, dla których warto inwestować w blockchain. Ale kiedy w końcu zdecydujesz się opróżnić swoją skarbonkę i pędzisz do najbliższej „budki handlowej Blockchain”, nagle zdajesz sobie sprawę, że coś takiego nie istnieje.

A więc… Jak więc inwestować w blockchain?

Metoda nr 1 – Zapasy

Akcje są prawdopodobnie jedną z najczęstszych myśli, które przychodzą komuś do głowy, gdy próbują dowiedzieć się, jak zainwestować w blockchain. I nie bez powodu!

Akcje to całkiem dobre miejsce na rozpoczęcie, jeśli myślisz o inwestycjach w blockchain. Teraz opowiem o trzech solidnych miejscach, w które warto zainwestować, jeśli chodzi o akcje technologii blockchain.

360 Blockchain Inc.

360 Blockchain Inc to prawdopodobnie jedna z pierwszych firm, które przychodzą na myśl, myśląc o tym, jak zainwestować w technologię blockchain.

Według oficjalnej strony internetowej, misją 360 Blockchain jest wzmocnienie technologii blockchain za pomocą kapitału, aby stworzyć najlepsze możliwości dla swoich udziałowców. Mają siedzibę w Kanadzie, a dziś są jedną z nielicznych firm z siedzibą w Europie Środkowo-Wschodniej, które publikują swoje roczne przychody do publicznego wyświetlania.

Jak inwestować w blockchain - wykres Blockchain

To, co sprawia, że ​​360 ​​Blockchain jest wyjątkową firmą, to fakt, że inwestują wyłącznie w blockchain. Inną rzeczą, o której należy pamiętać, jeśli myślisz o tym, jak inwestować w blockchain i jeśli ta firma wydaje się Ci odpowiadać, jest to, że koncentrują się również na inwestowaniu w technologie wykorzystujące blockchain w jakiś nowy, napędzany innowacjami sposób.

Powyżej zamieściłem informacje giełdowe 360 ​​Blockchain z ostatnich 6 miesięcy. Jak widać na wykresie, firma przeżywa niewielki spadek. Nie jest to wcale dziwne, jeśli weźmie się pod uwagę, że przez ostatnie kilka miesięcy większość cen kryptowalut była notowana na niskim poziomie.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli zastanawiasz się, jak zainwestować w technologię blockchain, warto sprawdzić 360 Blockchain Inc. Mimo że ich akcje znajdują się obecnie w okresie załamania, prawdopodobnie dobrym pomysłem byłoby mieć ich na oku – nigdy nie wiadomo, kiedy wrócą z powrotem.

IBM

IBM jest posiadaczem technologii blockchain, którą twierdzą, że jest lepsza. Firma dołączyła do projektu Hyperledger (wspólny projekt open source, który ma na celu dalsze rozwijanie rejestrów opartych na łańcuchu blokowym), aby pomóc w opracowaniu i ulepszaniu wcześniejszych wersji łańcucha bloków.

jak inwestować w blockchain - akcje zwykłe IBM

Firma podkreśla, jak świetna i opłacalna jest ich technologia blockchain dla firm. Niedawno zaprezentowali wersję próbną blockchain jako platformę dla banków. Oczywiste jest, że IBM poważnie traktuje to, co robi i naprawdę wierzy w przyszłość blockchain – w końcu cały ich model biznesowy jest na nim oparty.

Dodałem wykres giełdowy, abyś mógł lepiej zobaczyć wartość akcji firmy z ostatnich sześciu miesięcy. Z wykresu jasno wynika, że ​​IBM poważnie podchodzi do swojego modelu biznesowego i dysponuje liczbami, które to potwierdzają.

Podsumowując, IBM postanowił zrewolucjonizować firmy dzięki technologii blockchain. Jeśli utrzymają to tempo, warto przyjrzeć się im, zastanawiając się, jak zainwestować w blockchain.

Technologie Hive Blockchain

Hive Blockchain Technologies (od tego momentu: Hive) to dość powszechny wybór, gdy myślisz o tym, jak zainwestować w technologię blockchain. Jak sami to ujęli, Hive „buduje pomost od sektora blockchain do tradycyjnych rynków kapitałowych” (hiveblockchain.com/corporate).

Obecnie firma prowadzi działalność w czterech sektorach (dwa w Islandii i dwa w Szwecji). Te sektory są używane głównie do wydobywania Ethereum. Hive jest dumny z tego, że stara się być przyjazny dla środowiska. Firma zbudowała swoje sektory w chłodnej jurysdykcji, aby zminimalizować wpływ, jaki główne urządzenia chłodnicze mają na środowisko.

jak inwestować w blockchain - wykres technologii blockchain Hive

Hive zajmuje się budowaniem i rozwojem infrastruktury blockchain. Próbują to osiągnąć, współpracując z Genesis Mining Ltd. i wydobywając kryptowaluty 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. W chwili pisania tego artykułu firma wydobywa tylko Ethereum. Chcą jednak również rozszerzyć działalność na wydobywanie bitcoinów.

Podobnie jak w przypadku 360 Blockchain, ceny akcji Hive również spadają od jakiegoś czasu. Ponownie, ma to sens, gdy spojrzysz na ostatnie ceny Ethereum (kryptowaluty firmy).

Mimo że akcje Hive upadają, prawdopodobnie warto mieć oko na tę firmę pod kątem długoterminowych inwestycji. Hive ma po swojej stronie kilku znaczących inwestorów i doradców. Może to sprawić, że w dowolnym momencie sytuacja zmieni się na pozytywną stronę dla osób szukających sposobów inwestowania w blockchain.

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Metoda nr 2 – kryptowaluty

Jeśli myślisz o inwestycjach w blockchain, ale akcje nie są twoją sprawą, następną najlepszą (i najbardziej powszechną) opcją byłoby po prostu kupowanie kryptowalut.

Tak jestem poważny.

Chociaż często pomijana przez ludzi myślących o tym, jak inwestować w blockchain, ta metoda jest bardzo popularna. Chociaż ludzie ze społeczności kryptowalut zwykle kupują kryptowaluty z innych powodów (np. Handlu), jest to dość znany sposób inwestowania w blockchain.

Opowiem wam o trzech z najczęściej inwestowanych w kryptowaluty, żebyście mieli jaśniejszy obraz tego, o czym mówię. Być może będą to dla Ciebie punkt wyjścia, gdy myślisz o zainwestowaniu w blockchain.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin jest prawdopodobnie najbardziej znaną kryptowalutą. Uważa się, że jest to moneta OG, która utrzymuje się dłużej niż jakakolwiek inna moneta w branży.

Bitcoin ma tysiące entuzjastów i inwestorów. Ta kryptowaluta zyskała ogromną rzeszę fanów na przestrzeni lat, dzięki swojej rozgłosie i – jak się wydaje – nocnemu pojawieniu się w głównym nurcie.

jak inwestować w blockchain - wykres cen bitcoinów

Z powyższego wykresu jasno wynika, że ​​Bitcoin znajduje się w tym momencie w trendzie spadkowym. Mimo to wiele osób nadal całym sercem wierzy w przyszłość monety. Może to być jeden z głównych czynników ponownego pojawienia się tego Crypto.

Ethereum (ETH)

Kolejna bardzo popularna kryptowaluta, Ethereum, zajmuje drugie miejsce na pozycji rynkowej obok Bitcoina. Podobnie jak pretendent, Ethereum jest bardzo popularną i dobrze znaną kryptowalutą w świecie kryptowalut.

Silną cechą ETH jest to, że wiele nowych startupów i pomysłów opiera się na jej sieci. BAT (Basic Attention Token) jest tego doskonałym przykładem. Z tego powodu wiele osób uważa, że ​​Ethereum pewnego dnia wyprzedzi Bitcoin w rankingu pozycji rynkowej.

Ethereum ma tę samą historię, co jego koledzy z kryptowalut – od jakiegoś czasu jego cena spada. Może to być spowodowane różnymi czynnikami, ale jedno jest pewne – ETH nie jest sam w tym upadku.

Biorąc wszystko pod uwagę, Ethereum do dziś ma silnych zwolenników, którzy wierzą w przyszłość tej kryptowaluty. Jeśli myślisz o tym, jak zainwestować w blockchain, prawdopodobnie nie zapomnisz o tej monecie.

Ripple (XRP)

Kolejna bardzo popularna kryptowaluta, Ripple, utrzymuje się od dłuższego czasu. Udało mu się nadążyć za większymi, bardziej znanymi kryptowalutami na rynku.

Jednym z głównych powodów, dla których ludzie, którzy chcą zainwestować w blockchain, zwracają się ku Ripple, jest jego cena rynkowa. W chwili pisania tego artykułu cena jednego XRP wynosi 0,28 USD. To sprawia, że ​​moneta jest bardzo popularna wśród osób, które mogą nie mieć funduszy na duże inwestycje, ale nadal chcą wejść do świata inwestycji kryptowalut.

Cena Ripple spada od początku 2018 roku. Warto jednak zauważyć, że proces upadku tej monety był bardzo stabilny i bez nagłych, nieoczekiwanych skoków..

Ponieważ XRP zawsze pojawia się w wiadomościach z różnych powodów, nie byłoby szalonym stwierdzeniem, że ta moneta może po prostu zacząć się wspinać w przyszłości..

Metoda nr 3 – Uruchomienia

Chociaż nie jest to tak oczywiste jak pozostałe dwie, ta metoda jest dość popularna, jeśli myślisz o tym, jak zainwestować w blockchain.

W ostatnich latach pojawiło się wiele startupów, które zaskakiwały świat swoimi nowatorskimi pomysłami i celami. Wiele z nich łączyło jedną, prostą rzecz – blockchain.

Chcąc zainwestować w blockchain, zawsze miej oko na startupy, które są zbudowane i skupione wokół technologii blockchain. Dobrym tego przykładem może być wspomniany wcześniej BAT (Basic Attention Token).

Ten token został zbudowany wokół sieci Ethereum. Obecnie działa w przeglądarce Brave, ale się rozwija. BAT ma na celu wyeliminowanie wszelkich oszustw, które mają miejsce między wydawcami, reklamodawcami i użytkownikami.

To naprawdę ambitny projekt, ale zespół BAT ciężko pracował, a wyniki są zauważalne!

To tylko przykład startupu opartego na blockchain. Przy odrobinie kopania możesz natknąć się na wiele różnych projektów. Kto wie – może jeden z nich jest dokładnie tym, czego szukałeś?

Jak inwestować w Blockchain? – Wniosek

Blockchain (i kryptowaluty, które są wokół niego oparte) staje się coraz bardziej popularnym, wręcz nieuniknionym tematem. To naturalne, że inwestorzy zwracają się do tego tematu i zaczynają odkrywać, jak inwestować w blockchain.

Istnieje wiele różnych sposobów rozpoczęcia inwestowania. W tym samouczku pokazałem tylko trzy – jeśli chcesz, możesz wybrać z wielu innych.

Odpowiadając na nurtujące pytanie „jak inwestować w blockchain?”, Powiedziałbym, że zależy to od osoby oraz jej pragnień i potrzeb. Każdy jest inny i jeśli zdecydujesz się zagłębić w świat kryptowalut, życzę powodzenia!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me