Jak inwestować w Ethereum? Czy powinieneś zainwestować w Ethereum?

Świat kryptowaluta jest pełen monet do zainwestowania, a przy tak wielu do wyboru podjęcie decyzji może być trudne. Zakładam Ethereum to jedna z monet, którymi najbardziej interesuje Cię inwestycja. Nie bez powodu – druga co do wielkości kryptowaluta okazała się przez lata niesamowitą inwestycją. Dlatego wiele osób zastanawia się teraz – jak zainwestować w Ethereum?

Więc co mam dla ciebie dzisiaj w sklepie?

Cóż, w tym przewodniku mam zamiar nauczyć Cię o Ethereum – zaletach i wadach inwestycji w Ethereum oraz o tym, jak inwestować w Ethereum. Pod koniec tego przewodnika lepiej zrozumiesz Ethereum – i będziesz w stanie odpowiedzieć na pytania „czy warto kupić Ethereum?”, A jeśli tak, "co jest najlepsze miejsce aby dowiedzieć się, jak inwestować w Ethereum?".

Jak inwestować w Ethereum: czy Ethereum to dobra inwestycja?

Dla wielu inwestowanie w Ethereum okazał się świetna decyzja. Jeszcze w marcu 2017 roku cena jednego Etheru wynosiła 30 $. Cena z marca 2018 r. To 750 $. W tym rocznym okresie wartość ETH wzrosła 25 czasy, lub 2500%. Więc gdybyś zainwestował 1000 $ do Ethereum w marcu 2017 r., teraz byś to zrobił około 25 000 dolarów w ETH.

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Gdybyś zainwestował 1000 USD w marcu 2017 r. I sprzedał go w grudniu 2017 r., Kiedy Ethereum był na najwyższym poziomie (1350 USD na ETH), zarobiłbyś 45 000 USD na swojej małej inwestycji w wysokości 1000 USD.

Jak widać, Ether był jak dotąd dobrą inwestycją. Jest preferowany przez wielu inwestorów i tak się stało ogromne wsparcie z branży kryptograficznej, ponieważ jest używany przez innych programistów do rozpocząć nowe projekty blockchain.

Możesz zobaczyć wzrost, jakiego doświadczył Ethereum w ciągu ostatnich kilku lat na poniższym wykresie (zaczerpniętym z coinmarketcap.com)

Jak inwestować w Ethereum: Wykresy Ethereum w porównaniu do Bitcoin.

Aby dowiedzieć się więcej o Ethereum, przyjrzyjmy się nieco historii Ethereum.

Historia Ethereum

Idea Ethereum została po raz pierwszy zaproponowana pod koniec 2013 roku przez Vitalik Buterin, programista, który czuł, że Bitcoin potrzebuje sposobu, aby programiści mogli tworzyć własne aplikacje w łańcuchu bloków. Kiedy był ten pomysł odrzucone przez programistów Bitcoin, Buterin założył główny zespół Ethereum z trzema innymi osobami: Mihai Alisie, Anthony Di Iorio, i Charles Hoskinson.

Na początku 2014 roku zaczęli rozwijać Ethereum, aw lipcu – sierpniu 2014 sfinansowali i uruchomili go publiczna sprzedaż publiczna online. Od tego czasu zespół Ethereum wprowadził wiele ulepszeń do tokena.

Ethereum Classic


Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak inwestować w Ethereum, być może odkryłeś, że istnieją dwa tokeny Ethereum: Ethereum (ETH) i Ethereum Classic (ITP).

ETH to token Ethereum, który jest najczęściej używany i rozpowszechniony. To jest token, który twórcy aktywnie ulepszają i wspierają. To jest właściwie druga wersja Ethereum i wynik widelec.

Uwaga: Rozwidlenie ma miejsce, gdy łańcuch bloków jest ulepszany lub zmieniany w sposób, który powoduje odłączenie go od poprzedniej wersji. Jako przykładu użyjmy aktualizacji oprogramowania iPhone’a 8:

John i Tom mają iPhone’a 8. Kiedy pojawia się nowa aktualizacja oprogramowania, Tom decyduje się zaktualizować swojego iPhone’a 8. Jednak John wolałby pozostać przy starszej wersji oprogramowania i decyduje się nie aktualizować swojego iPhone’a. Tak działa widelec. Obaj nadal mają iPhone’a 8, ale oba iPhone’y mają teraz inne funkcje.

Jak zainwestować w Ethereum: ETC na ekranie laptopa.

Moneta została rozwidlona, ​​ponieważ zhakowano giełdę kryptowalut i skradziono wiele monet Ethereum Classic. Aby ukarać hakerów, społeczność Ether zdecydowała się na rozwidlenie Ethereum Classic i zaprzestanie używania tokena Ethereum Classic. Zamiast tego stworzyli nowy token Ethereum (ETH). W ten sposób Ethereum Classic stracił dużo na wartości i nowy token Ethereum stał się bardziej wartościowy z tych dwóch.

Fajnie, prawda? Wstydźcie się, hakerzy!

Teraz, zanim powiem ci, jak inwestować w Ethereum, musisz wiedzieć: czy Ethereum to dobra inwestycja na dłuższą lub krótszą metę?

Czy powinienem długoterminowo zainwestować w Ethereum? (1 rok + czas utrzymania)

Inwestowanie w Ethereum przyniosło najwcześniejszym inwestorom dużo pieniędzy, ale są też tacy, którzy to zrobili zgubione pieniądze. Prawda jest taka, że ​​cena wszystkich kryptowalut rośnie i spada każdego dnia. To bardzo dziwny i niestabilny rynek. Dlatego też, jeśli chcesz inwestować w Ethereum na dłuższą metę, musisz być gotów utrzymać swoją inwestycję bez względu na wszystko – nigdy nie powinieneś panikować sprzedaży!

Oto kilka powodów, dla których Ethereum może być silną długoterminową inwestycją.

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Przyjęcie eteru

Cała branża kryptowalut jest wciąż młoda, a wraz z jej rozwojem, tak samo powinno być z Ethereum. Jest to jedna z niewielu monet używanych przez ICO (Wstępne oferty monet), co oznacza, że ​​działa jako starter dla nowych tokenów. To sprawia, że ​​Ethereum cenna platforma dla społeczności, a także oznacza, że ​​cena Ether może nadal rosnąć, gdy więcej osób będzie go nadal używać.

Jak zainwestować w Ethereum: Ether coin na chipie komputerowym.

Obecnie rozważa się ETH jedna z trzech najczęściej używanych kryptowalut do zakupów i płatności. Ponieważ sektor nadal się rozwija, ETH może pozostać jedną z najlepszych monet, z których ludzie będą korzystać do przeprowadzania transakcji.

Mając na uwadze te dwa czynniki, Ethereum ma potencjał, aby być doskonałą inwestycją długoterminową.

Ulepszenia w Blockchain

Innym powodem, dla którego Ethereum może być dobrą inwestycją długoterminową, jest to, że istnieją plany dalszych ulepszeń w przyszłości. Te nowe ulepszenia mogą być dużym sukcesem dla Ethereum i spowodować wzrost ceny ETH!

Mimo że są nowe łańcuchy bloków konkurujących z Ethereum, odpowiedni zestaw ulepszeń może zapewnić Ethereum przewagę. Fakt, że tak wiele osób już korzysta z Ethereum, może to dać ogromna zaleta nad nowszymi, podobnymi łańcuchami bloków.

Technologia dowodu stawki

Bitcoin i Ethereum używają obecnie pliku PoW (Dowód pracy) system walidacji transakcji. Jednak Ethereum planuje zrobić w tym roku aktualizację, która przeniesie Ethereum do PoS (Dowód stawki) system. Różnica między tymi dwoma systemami jest skomplikowana, ale po prostu, są to dwa różne sposoby weryfikacji transakcji w łańcuchu bloków.

Metoda PoW wymaga kosztowna ilość energii elektrycznej i mocy obliczeniowej, podczas gdy metoda PoS jest energooszczędne i ekonomiczne.

Jak inwestować w Ethereum? Czy powinieneś zainwestować w Ethereum?

Jeśli Ethereum zdoła wdrożyć Proof of Stake, to może stworzyć Ethereum znacznie bardziej wartościowe i więcej zdecentralizowane niż Bitcoin. Oznacza to, że sieć Ethereum może stać się bezpieczniejsza niż Bitcoin. Obecnie tylko ci, których stać najpotężniejszy sprzęt górniczy można spodziewać się, że odniosą sukces jako górnicy Bitcoin i Ethereum.

Wady długoterminowego inwestowania w eter

 • Tam są lepsze inwestycje które możesz zrobić w tym sektorze. Chociaż możesz zarobić dobre pieniądze inwestując w Ethereum, istnieją inne inwestycje kryptograficzne, które mogą przynieść Ci więcej pieniędzy.
 • Trzymanie długoterminowe, znane również jako HODL (Trzymając się drogiego życia), nie pozwala na skorzystanie z zmienność rynku kryptowalut i osiągaj krótkoterminowe zyski.
 • Mimo że Ethereum jest obecnie jedną z największych kryptowalut, nikt nie wie, czy pojawi się inna moneta i stanie się bardziej popularna i preferowana. Podczas gdy wiele osób spekuluje, że Ethereum pozostanie na szczycie, może przyjść lepsze rozwiązanie i zająć jego miejsce. Po prostu nie ma żadnych gwarancji.
 • Przepisy rządowe może pojawić się na miejscu, co może spowodować spadek ceny Ethereum – zawsze powinieneś być na bieżąco z nowymi przepisami! Jeśli pojawiły się przepisy, które mogłyby poważnie zaszkodzić cenie Ether, powinieneś rozważyć wycofanie swojej inwestycji.

Czy powinienem krótkoterminowo zainwestować w Ethereum? (0-12 miesięcy czasu utrzymania)

Chodzi o to, aby aktywnie handlować eterem, aby zablokować swoje zyski. Dzieje się tak, ponieważ rynek kryptowalut jest tak zmienny, że cena Ethereum cały czas rośnie i spada. Istnieje więc wiele możliwości szybkiego zarobku.

Handlowy Ether

Jeśli kupisz Ether, gdy cena jest niska, możesz go sprzedać, gdy cena wzrośnie, i zablokować swoje zyski, zanim cena tokena ponownie spadnie. Następnie, gdy cena ponownie spadnie, możesz odkupić swój ETH i powtórzyć cykl, aby uzyskać więcej zysków.

Na przykład, jeśli kupiłeś ETH o wartości 1000 $ w marcu 2017 r. i utrzymywał to długoterminowo do marca 2018 r., tak by się stało Ethereum o wartości 25 000 USD teraz. Jednak gdybyś sprzedał Ethereum w grudniu 2017 roku, zamknąłbyś około 45 000 $. Następnie możesz użyć części tych pieniędzy, aby ponownie zainwestować w Ether, aby zatrzymać go na kolejny zestaw zysków.

W ten sposób zwróciłbyś już pieniądze z inwestycji i ustawić się do zarabiać jeszcze więcej.

Przyszłość Ethereum

Ze względu na fakt, że wiele ICO zamierza wypuścić własne tokeny w sieci Ethereum w nadchodzących miesiącach, wielu spodziewa się, że zobacz, jak Ethereum wraca do swojej niezrównanej wartości, a nawet go przekracza. Z tego powodu kupowanie Ether, gdy jego wartość jest nadal uważana za niską, może stanowić dobrą okazję do zainwestowania.

Jeśli cena Ethereum wzrośnie w najbliższej przyszłości, polecam zablokowanie zysków, gdy je zobaczysz, ponieważ nic w przyszłości nie jest gwarantowane. Nawet jeśli możesz zobaczyć, jak cena rośnie, równie łatwo może zacząć znowu spadać.

Jak inwestować w Ethereum? Czy powinieneś zainwestować w Ethereum?

Pamiętaj, że są wiele czynników wpływających na zmienność ceny monety, Jak na przykład przepisy prawne, konkurencja, i manipulacja na rynku. Aby zarobić pieniądze na krypto, musisz wiedzieć, kiedy zamierzasz odebrać swoje zyski. Czasami zbyt długie czekanie może spowodować utratę pieniędzy.

Wady krótkoterminowego inwestowania w ETH:

 • Jeśli chodzi o zyski, które możesz osiągnąć dzięki krótkoterminowym inwestycjom, na rynku są inne monety, w które możesz zainwestować, zrobić lepiej niż Ethereum.
 • Z rządami na całym świecie tworzenie nowych regulacji dla rynku kryptowalut, niektóre z tych przepisów mogłyby wpływać na wartość i użyteczność Ethereum. Na przykład rozporządzenie, które opodatkowuje zysk z każdej dokonanej transakcji, może wpłynąć na Twoje zyski podczas krótkoterminowych inwestycji lub aktywnego handlu.
 • Ponieważ banki i firmy obsługujące karty kredytowe uniemożliwiają ludziom korzystanie z ich kart debetowych i kredytowych do kupowania kryptowalut, przepływ nowych pieniędzy wchodzących na rynek uległ spowolnieniu. Powoduje to spowolnienie wzrostu liczby monet na rynku, co sprawia, że ​​inwestowanie krótkoterminowe nie jest tak opłacalne.
 • Aktywny handel na rynkach kryptowalut jest ryzykowny, jeśli nie jesteś doświadczonym traderem i dobrze rozumiesz, jak działa rynek.

Zanim zainwestujesz w Ethereum

Zanim powiem ci, jak inwestować w Ethereum, musisz się upewnić bezpieczny portfel do przechowywania Ethereum. Trzymanie monet na giełdzie online może być ryzykowne. Wymiany może zostać zhakowany, a twoje monety mogą zostać skradzione. Najlepszym sposobem ochrony kryptowaluty jest posiadanie portfela, w którym masz pełną kontrolę nad swoim kluczem prywatnym.

Uwaga: Twój klucz prywatny to sposób, w jaki uzyskujesz dostęp do portfela (np. Hasło). Jeśli ktoś uzyska dostęp do Twojego portfela, może ukraść Twoje środki.

Poniżej znajduje się kilka portfeli, których możesz użyć do przechowywania swojego Ethereum.

MEW (MyEtherWallet) – Portfel internetowy

MIAUCZENIE jest za darmowy, otwarte źródło, interfejs po stronie klienta który pozwala na stworzenie portfela Ethereum. W przeciwieństwie do innych portfeli internetowych, MEW zapewnia kontrolę nad kluczem prywatnym. Jest dość bezpieczny i pozwala na przechowywanie tam również innych tokenów ERC-20.

Możesz dowiedzieć się więcej o MEW w naszym Recenzja MyEtherWallet.

Ledger Nano S – portfel sprzętowy

ZA portfel sprzętowy to taki, który pozwala na przechowywanie monet w trybie offline, gdzie nie można ich zhakować ani ukraść. Jest to najbezpieczniejsza metoda przechowywania kryptowalut, na której możesz przechowywać wiele różnych kryptowalut Ledger Nano S. Jedyne, co musisz zrobić, to dbaj o bezpieczeństwo urządzenia fizycznego. Portfele sprzętowe są wyceniane około 70-100 USD.

Exodus – portfel oprogramowania

Uważane pierwszy na świecie portfel na komputery stacjonarne który obsługuje wiele kryptowalut, ten portfel ma atrakcyjny wyświetlacz, który ułatwia przeglądanie sald kryptowalut. Pozwala na używanie komputera jako portfela.

Jak inwestować w Ethereum? Czy powinieneś zainwestować w Ethereum?

Pomimo tego, że aby z niego korzystać, musisz być online, Twoje klucze prywatne są przechowywane na Twoim komputerze. Zapewnia wiele opcji odzyskiwania w przypadku awarii komputera lub zapomnienia hasła.

Możesz dowiedzieć się więcej o Exodus portfel w naszym Exodus W.allet rewidok.

Jaxx – Portfel mobilny

Ten typ portfela jest przeznaczony dla urządzeń mobilnych, ale można go również używać na komputerze stacjonarnym. Jaxx obsługuje również wiele kryptowalut. Chwali się elegancki wygląd, solidne zabezpieczenia, i klucze prywatne, które nigdy nie opuszczają Twojego urządzenia. Zawiera również klucze seed do odzyskania portfela.

Jak inwestować w Ethereum?

Nauczenie się, jak inwestować w Ethereum, pomoże Ci inwestować w inne kryptowaluty (np Bitcoin i Litecoin). Postępują zgodnie z podobnym procesem. Najpierw musisz użyć brokera lub giełdy P2P. Następnie, gdy już kupisz monety, musisz wyślij je do bezpiecznego portfela.

Jak inwestować w Ethereum z walutą Fiata

Giełdy brokerów

Na to pozwala giełda brokerska wymień swoją walutę fiducjarną na kryptowalutę. Chociaż istnieje wiele giełd brokerów kryptograficznych, tylko niewielka ich liczba jest uznawana za godną zaufania. Trzy najlepsze giełdy brokerów to Coinbase, CoinMama, i Cex.io.

Jak inwestować w Ethereum: portfel Coinbase.

Wszystko co musisz zrobić to Zapisz się, Potwierdź swoją tożsamość, zdeponuj swoje środki na konto, a następnie kup swój ETH. Następnie możesz wysłać swój ETH z portfela giełdowego brokera do portfela Ether za pomocą klucza publicznego wyznaczonego portfela (adresu portfela).

Zalety korzystania z giełdy brokerskiej:

 • Wysoce profesjonalny i dobrze finansowany
 • Dobra obsługa klienta
 • Łatwa nawigacja i nauka obsługi
 • Idealny dla początkujących inwestorów
 • Może używać kart bankowych lub kredytowych do wpłacania gotówki za krypto
 • Bezpieczniejszy niż większość innych giełd

Wady korzystania z giełdy brokerskiej:

 • Wysokie opłaty transakcyjne
 • Z zastrzeżeniem zasad KYC i dlatego wymaga weryfikacji tożsamości
 • Może podlegać audytowi, a informacje o transakcji przekazywane organom podatkowym
 • Nie jesteś właścicielem kluczy prywatnych do portfela giełdowego brokera

Korzystanie z giełd P2P

Inny sposób na zakup Ethereum za pomocą waluta fiducjarna to przejść za peer-to-peer (P2P) Wymieniać się. Dzięki wymianie P2P możesz anonimowo kupuj ETH bez żadnych wymagań dotyczących tożsamości. Kupujący i sprzedający mogą łączyć się i wspólnie decydować o cenie i metodach płatności.

Najpopularniejszą platformą P2P do zakupu Ether jest LocalEthereum. Jak to działa, kupujesz Ethereum bezpośrednio od kogoś, kto już go ma, a on przenosi go ze swojego portfela do Twojego.

Zalety korzystania z wymiany P2P:

 • Sprzedaż peer-to-peer zapewnia anonimowość transakcji
 • Kupujący i sprzedający mogą negocjować i uzgadniać cenę

Wady korzystania z wymiany P2P:

 • Najwyższe opłaty wśród giełd
 • Sprzedawcy zwykle żądają więcej niż ceny rynkowej za swoje monety
 • Nie nadaje się do dużych zakupów
 • Niektóre osoby w tych sieciach mogą Cię oszukać

Jak inwestować w Ethereum przy użyciu innych kryptowalut

Scentralizowane giełdy handlu kryptowalutami

Jeśli masz już kryptowalutę, na przykład Bitcoin, możesz użyj tego, aby kupić Ether. Jednym ze sposobów na to jest korzystać ze scentralizowanej wymiany. Dzięki scentralizowanej giełdzie możesz wymienić jedną kryptowalutę na inną i zapłacić niewielką opłatę transakcyjną. Najpopularniejsze giełdy kryptowalut to Kraken, Binance, i GDAX.

Zalety korzystania ze scentralizowanej wymiany handlowej:

 • Może wymieniać różne monety na ETH
 • Duża liczba użytkowników ułatwia likwidację i handel monetami
 • Interfejsy użytkownika są łatwe w nawigacji i nauce
 • W większości przypadków może być używany anonimowo
 • Najniższe opłaty wśród giełd
 • Obsługa klienta jest zwykle dostępna

Wady korzystania ze scentralizowanej wymiany handlowej:

 • Nie jesteś właścicielem kluczy prywatnych do portfela giełdy
 • Nie możesz kupować za gotówkę ani wypłacać za nią
 • Na niektórych giełdach, takich jak Binance, duże transakcje (2+ BTC) wymagają weryfikacji tożsamości
 • Wymiana może zostać zhakowana, a twoje monety zostały skradzione.

Zdecentralizowana wymiana handlowa

Innym sposobem inwestowania w Ethereum z innymi kryptowalutami jest użycie zdecentralizowana giełda handlowa. Przy tego rodzaju wymianie zachowujesz klucze prywatne, a twoje monety nigdy nie są przechowywane na ich głównych serwerach. Ponownie, używasz tych giełd do handlu między sobą kryptowalutami.

Jak inwestować w Ethereum: giełda IDEX.

Najpopularniejsze to EtherDelta i IDEX.

Zalety korzystania ze zdecentralizowanej wymiany:

 • Masz pełną kontrolę nad swoim kluczem prywatnym, łącząc swój portfel z giełdą
 • Tego typu wymiany nie można zhakować, a zatem nie można ukraść monet
 • Wszystkie transakcje są anonimowe, bez względu na ich wielkość

Wady korzystania ze zdecentralizowanej wymiany:

 • Mniejszy wolumen traderów i inwestorów może oznaczać wolniejsze transakcje
 • Na platformie znajduje się tylko ograniczona liczba monet i można ich użyć do wymiany za Ether
 • Zwykle brak obsługi klienta
 • Interfejsy użytkownika są zwykle trudniejsze do nauczenia

I gotowe – wiele sposobów inwestowania w Ethereum.

Wnioski

Teraz, Poleciłbym Ethereum jako dobrą inwestycję. Ceny większości kryptowalut ostatnio spadły, podobnie jak cena Ether. Tak więc, jeśli zastanawiasz się, jak zainwestować w Ethereum, teraz byłby na to dobry moment.

Ten rok może być dobry dla Ethereum. Pojawia się wiele dobrych ICO, które używają blockchain Ethereum. Chcą również wydać nowe aktualizacje, które mogą rozwiązywać problemy ze skalowalnością (co może być ogromne!).

Te czynniki mówią nam, że istnieje duża szansa, że ​​cena ETH wzrośnie w porównaniu z obecnym stanem – i że może to być jedna z najbezpieczniejszych kryptowalut do inwestowania w tej chwili..

Niezależnie od tego, czy kupujesz ETH długoterminowo, czy krótko, zależy wyłącznie od Ciebie i jakie są Twoje cele inwestycyjne. Możesz zarabiać za pomocą dowolnej strategii. Najlepsze, co możesz zrobić, to zawsze przeprowadzaj dokładne badania przed dokonaniem inwestycji. Mądrze jest porozmawiać z doradcą finansowym lub profesjonalistą, który może udzielić rzetelnej porady dotyczącej twoich finansów.

Jedna ważna zasada dla wszystkich inwestorów brzmi: oinwestuj tylko to, co chcesz stracić. Świat kryptowalut jest niestabilny i młody; wszystko może się zdarzyć. Nie dokonuj inwestycji, na które Cię nie stać, i badaj, zanim włożysz pieniądze.

Aby uzyskać więcej informacji na temat Ethereum w zakresie wyboru inwestycji, zobacz nasze Przewidywanie cen Ethereum.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map