Jak kupić IOTA: gdzie i jak

Hej hej! Crypto nowicjusze! Witamy w tym przewodniku dotyczącym zakupu kryptowaluty IOTA!

Czy masz przyjaciela, który nie przestaje mówić o następnym "duża rzecz" w krypto? Cóż, ja też!

Najpierw rozmawiali o Bitcoinie, potem opowiadali o Litecoinie. Następnie był to Ethereum, Ripple, EOS, Cardano, bla bla bla…

Lista kryptowalut jest z każdym dniem coraz dłuższa! Co jeśli następnym razem, gdy zobaczysz swojego irytującego przyjaciela, powiesz mu o kolejnej wielkiej rzeczy?

Cóż, w tym przewodniku opowiem trochę o jednej z najbardziej ekscytujących kryptowalut, IOTA. Powiem ci, co sprawia, że ​​IOTA jest inna (jeśli jeszcze tego nie wiesz), a następnie opowiem ci o najlepszych sposobach zakupu monety IOTA.

Pokażę Ci również, jak kupić IOTA, korzystając z jednej z najpopularniejszych giełd kryptowalut w okolicy – Binance.

Powinienem jednak powiedzieć, czym jest IOTA (krótko), zanim powiem ci, jak kupić IOTA. Więc czym jest IOTA?

Krótkie objaśnienie IOTA

Jak kupić IOTA

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

IOTA została uruchomiona w 2016 roku przez Davida Sonstebo, Sergeya Ivancheglo, Dominika Schienera i Serguei Popov.

IOTA to skrót od „Internet of Things Application”. IOTA jest przeznaczona do użytku przez wszystkie maszyny i urządzenia podłączone do Internetu.

Wyobraź sobie, że! W przyszłości IOTA może być siecią, która pomoże ciężarówce bez kierowcy dostarczać mleko do twojego domu zamówione przez twoją lodówkę! Jest to również kryptowaluta z dużą różnicą.

Jak działa IOTA?

IOTA nie ma górników ani nagród, nie ma nawet łańcucha blokowego! Zamiast tego wykorzystuje skierowany graf acykliczny (DAG). To bardzo skomplikowany sposób powiedzenia, że ​​użytkownicy weryfikują swoje transakcje. Używany przez DAG IOTA nazywa się Tangle.


Jak działa plątanina IOTA

Kiedy użytkownicy dokonują transakcji za pomocą Tangle, ich urządzenie zweryfikuje dwie inne transakcje przed przetworzeniem ich transakcji. To trochę tak, jakbyś przytrzymał otwarte drzwi, aby przepuścić dwie osoby, zanim ktoś inny otworzy dla Ciebie drzwi. Dlaczego więc jest to lepsze niż używanie łańcucha bloków?

IOTA nie ma górników, więc nie ma opłat transakcyjnych. Korzystanie z IOTA jest darmowe! Jest też bardzo szybki. IOTA może przetwarzać około 1000 tp / s. IOTA jest bezpłatna, jest szybka i dostarcza mleko (w pewnym sensie)!

W każdym razie, skoro już to omówiliśmy, przejdźmy do głównego tematu tego artykułu – Gdzie i jak kupić IOTA.

Kupowanie IOTA nie przypomina kupowania Bitcoinów, ponieważ nie wszystkie giełdy kryptowalut oferują IOTA do handlu.

Oto cztery najlepsze giełdy, na których można kupić monety IOTA. Zacznę od Binance…

Gdzie kupić IOTA: Binance

Jak kupić IOTA na Binance

Binance to chińska giełda wymiany kryptowalut. Oznacza to, że możesz kupować lub sprzedawać kryptowaluty tylko z innymi kryptowalutami.

Jeśli chcesz kupić kryptowaluty za lokalną walutę fiducjarną – taką jak dolary amerykańskie lub jen japoński – musisz najpierw odwiedzić inną giełdę. Polecam wymianę typu Coinbase dla początkujących traderów, którzy chcą kupować kryptowaluty za pomocą walut fiducjarnych.

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Funkcje handlu Binance

Binance to jedna z największych giełd kryptowalut na świecie. Przetworzono więcej niż 2,5 miliarda Wartość transakcji w dolarach amerykańskich w ciągu ostatnich 24 godzin. Nazywa się to 24-godzinnym wolumenem obrotu.

Binance oferuje podstawowe i zaawansowane funkcje handlowe. Zaawansowane ustawienia będą prawdopodobnie zbyt skomplikowane dla większości początkujących. Trzymaj się podstawowych ustawień handlu, a wszystko będzie dobrze. Jeśli czujesz się pewnie i chcesz się uczyć, układ Binance jest przejrzysty i pełen przydatnych informacji.

Opłaty Binance

Przed zakupem monety IOTA musisz dokonać wpłaty. Aby to zrobić, po prostu prześlij Bitcoin lub Ethereum z innej giełdy na swoje konto Binance. Nie ma za to żadnej opłaty, a po zasileniu konta możesz kupić monety IOTA.

Zapłacisz opłatę w wysokości 0,1% kwoty transakcji przy zakupie IOTA z Binance. Otrzymasz 50% zniżka opłaty, jednak jeśli zdecydujesz się zamienić swoje środki na Binance Coin (BNB) przed zakupem IOTA. Oznacza to, że zapłacisz tylko opłatę w wysokości 0,05%!

Jeśli zechcesz wycofać swoją IOTA, zostaniesz obciążony opłatą 0.5 ODROBINA.

Teraz wiesz, jak tanio jest kupować monety IOTA na Binance. Ale jakie to bezpieczne?

Binance Security

Binance oferuje swoim użytkownikom uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Giełda została zaatakowana przez hakerów w marcu 2018 roku. Nie udało im się jednak ukraść żadnych środków użytkowników, zanim zespół Binance ich zatrzymał. Binance to tak naprawdę bezpieczna i niezawodna platforma.

Jak kupić IOTA na Binance

Uwaga: Uwierzytelnianie dwuskładnikowe polega na tym, że konto użytkownika ma dwa rodzaje haseł.

Następnie rzuć okiem na zakup IOTA z Bitfinex…

Bitfinex

jak kupić iota 5Bitfinex została otwarta w 2012 roku i ma siedzibę w Hongkongu w Chinach. Oferuje handel dolarami amerykańskimi, euro i kryptowalutami. Oznacza to, że możesz zasilić swoje konto bez konieczności wcześniejszej wizyty na innej giełdzie.

Funkcje handlowe Bitfinex

Bitfinex przetworzył więcej niż 1,5 miliarda Wartość transakcji w dolarach amerykańskich w ciągu ostatnich 24 godzin.

Bitfinex oferuje bardziej zaawansowane funkcje handlowe, z których większość początkujących będzie mogła korzystać. Giełda jest przeznaczona dla doświadczonych traderów i firm handlowych. Jednak większość użytkowników uzna, że ​​strona jest wystarczająco łatwa w użyciu, aby kupić monety IOTA.

Opłaty Bitfinex

Nie ma opłaty, jeśli zasilasz swoje konto kryptowalutami. Jako nowicjusz prawdopodobnie będziesz chciał zasilić swoje konto USD lub EUR. W tym celu możesz skorzystać z przelewu bankowego, za który zostanie pobrana opłata w wysokości 0,1%.

Będziesz mieć wybór, w jaki sposób kupisz IOTA z Bitfinex. Możesz być twórcą lub biorcą. Takers płacą wyższe opłaty transakcyjne niż maklerzy. Transakcje typu taker na mniej niż 500 tys. USD będą podlegały opłacie w wysokości 0,2%. Za tę samą transakcję zostanie obciążony producent 0,1%. Większość początkujących kupi monety IOTA jako biorcy. To płynniejszy i łatwiejszy sposób handlu.

Uwaga: Producent to przedsiębiorca, który będzie handlował kryptowalutą za cenę, która nie jest jeszcze notowana na giełdzie. Przyjmujący będzie handlował kryptowalutą za cenę, która jest już podana. Zamówienie odbiorcy zostanie natychmiast zrealizowane. Twórca może musieć poczekać, aż biorący zaakceptuje jego cenę.

Jeśli zechcesz wycofać swoją IOTA, zostaniesz obciążony opłatą 0.5 ODROBINA. Tak więc zakup IOTA z Bitfinex jest nieco droższy niż w przypadku Binance, ale jest bezpieczniejszy?

Bezpieczeństwo Bitfinex

Wykres cen Bitfinex

Bitfinex był kilkakrotnie atakowany. W maju 2015 r. Haker ukradł 1500 Bitcoin. W kolejnym ataku, 119,796 Bitcoin został skradziony. Platforma zwróciła środki wszystkim użytkownikom, którzy stracili pieniądze do kwietnia 2017 r. Bitfinex również znacznie poprawił funkcje bezpieczeństwa. Uwierzytelnianie dwuskładnikowe jest oferowane użytkownikom i 99,5% wszystkich środków jest przechowywanych w trybie offline.

Gdzie dalej mogę kupić IOTA? Binance i Bitfinex mają tanie i łatwe sposoby zakupu kryptowaluty IOTA. A co z Gate.io?

Gate.io

Jak kupić IOTA na gate.io

Gate.io to giełda kryptowalutowa uruchomiona w 2017 roku. Jest dostępna w języku angielskim i chińskim.

Gate.io stara się zapewnić swoim użytkownikom dostęp do ekscytujących nowych projektów kryptowalut – takich jak IOTA!

Funkcje handlowe Gate.io

Mimo że jest to nowa giełda, Gate.io jest jedną z najbardziej ruchliwych. Jego 24-godzinny wolumen obrotu wynosi

więcej niż 2 miliardy Dolary amerykańskie.

Gate.io oferuje więcej niż 250 różne pary handlowe. To będzie zbyt duży wybór dla większości początkujących. Jednak giełda jest dobrze zaprojektowana i większość handlowców powinna uznać ją za prostą w użyciu.

Uwaga: Pary handlowe to dwie waluty, w których oferowany jest kurs wymiany. Para handlowa wygląda następująco; 1 BTC = 8,662 USD.

Opłaty Gate.io

Przed zakupem IOTA musisz zasilić swoje konto Gate.io kryptowalutą. Nie zostaniesz za to obciążony.

Opłata w wysokości 0,2% kwoty transakcji zostaną przeznaczone na zakup IOTA.

Wypłaty IOTA są obciążane opłatą w wysokości 0,1 ODROBINA

Jak widać, opłaty Gate.io są łatwe do zrozumienia, co jest świetne dla początkujących. Jak bezpieczne jest kupowanie monet IOTA w Gate.io?

Gate.io Security

Gate.io nie został zhakowany, co jest dobre. Jednak działa dopiero od roku, więc zdziwiłbym się, gdyby stracił już środki użytkowników! Platforma oferuje uwierzytelnianie dwuskładnikowe, a także powiadomienia SMS. Posiada również oddzielne hasła dostępu do kont i przenoszenia środków.

Giełdy, o których do tej pory wam mówiłem, oferują kilka świetnych sposobów kupowania IOTA. Ale czy nasza następna wymiana jest lepsza od pozostałych? Sprawdźmy HitBTC…

HitBTC

Jak kupić IOTA 8

Ostatnią giełdą na naszej liście, gdzie można kupić IOTA, jest HitBTC. HitBTC ma siedzibę w Hongkongu w Chinach i działa od 2013 roku. To kolejna wymiana krypto-kryptowalut. Przepraszamy, nowicjusze! Zanim będziesz mógł handlować tutaj, będziesz musiał kupić Bitcoin na giełdzie brokerskiej.

Funkcje handlu HitBTC

HitBTC to najmniejsza giełda, o której mówiłem. Jego 24-godzinny wolumen obrotu wynosi około 323 miliony USD.

HitBTC nie jest przeznaczony dla początkujących. Posiada wiele funkcji, które pokochają bardziej doświadczeni traderzy. Obejmują one transakcje typu margin trading i zlecenia stop-limit. Jednak platforma może być nadal używana przez początkujących kupujących IOTA! Ale ile to będzie kosztować?

Opłaty HitBTC

Wpłacenie Bitcoin na twoje konto będzie kosztować 0,0006 BTC.

HitBTC używa systemu maker / taker do opłat transakcyjnych. Transakcje przyjmowane są naliczane 0,1% kwoty transakcji. Twórcy nic nie płacą!

Jeśli zaoferujesz kupno IOTA za cenę wyższą niż te podane na giełdzie, HitBTC Ci zapłaci 0,01% kwoty transakcji. Nazywa się to rabatem. Całkiem fajnie, huh?

Bezpieczeństwo HitBTC

HitBTC jest bardzo bezpieczny! Był ofiarą włamania zaraz po otwarciu, ale od tego czasu bardzo poważnie podchodził do bezpieczeństwa użytkowników. Platforma wykorzystuje funkcje, takie jak awaryjne zatrzymywanie sesji i szyfrowanie w celu ochrony danych i funduszy użytkowników.

HitBTC ma również uwierzytelnianie dwuskładnikowe i informuje użytkowników, gdy ich konto zostało otwarte za pomocą nieznanego adresu IP.

Więc teraz, kiedy twoje pytanie "Gdzie mogę kupić IOTA?" odpowiedział, teraz wiesz, gdzie kupić IOTA z jednymi z najlepszych giełd na rynku. Zobaczmy, która giełda jest najlepsza, a następnie pokażę ci, jak kupić IOTA za pomocą zwycięskiej wymiany!

A zwycięzcą jest…

Myślę, że najlepszą giełdą dla początkujących, aby nauczyć się kupować IOTA jest Binance. Wszystkie cztery giełdy to świetne platformy do nauki kupowania IOTA. Jednak Binance oferuje użytkownikom bezpieczny, tani i prosty sposób zakupu kryptowaluty IOTA.

Przyjrzyjmy się zatem procesowi zakupu IOTA przez Binance. Pamiętaj jednak, że inne opcje wymiany również są nadal całkiem aktualne – wystarczy, że zrobisz przyjrzyj się bliżej każdemu z nich, i zdecyduj, co najbardziej Ci odpowiada!

Uwaga: W tym przykładzie pokażę ci, jak kupić IOTA za pomocą Bitcoin. Jeśli wolisz używać Ethereum, postępuj zgodnie z instrukcjami, jednak wszędzie tam, gdzie jest napisane Bitcoin (lub BTC), zamień go na Ethereum (ETH).

Jak kupić IOTA za pomocą Binance: Zarejestruj się

Będziesz potrzebować konta Binance, zanim nauczysz się kupować IOTA. Aby się zarejestrować, przejdź do strony głównej Binance i kliknij Zarejestrować.

Jak zarejestrować się na Binance

Upewnij się, że wybierasz silne hasło i adres e-mail, który ma własne ustawienia uwierzytelniania dwuskładnikowego. Następnie zostaniesz poproszony o wykonanie prostego zadania weryfikacyjnego. I to wszystko! Jesteś teraz zarejestrowany i zweryfikowany. Teraz pokażę ci, jak kupić IOTA.

Szybka wskazówka: Przy pierwszym logowaniu będziesz mieć możliwość skonfigurowania uwierzytelniania dwuskładnikowego. Upewnij się, że to robisz, to bardzo ważne! Będziesz musiał pobrać Google Authenticator, co możesz zrobić tutaj.

Zasilenie Twojego konta

Aby zasilić swoje konto, przejdź do Fundusze i wtedy Wpłaty / Wypłaty. Następnie musisz wybrać kryptowalutę, którą chcesz wpłacić na swoje konto.

Jak zasilić swoje konto na Binance

Na przykład, jeśli masz Bitcoiny przechowywane na innej giełdzie i chcesz go użyć do zakupu IOTA, wybierz Kaucja w ramach Bitcoin rząd. Binance pokaże teraz Twój adres depozytu Bitcoin, na który możesz wysłać swój Bitcoin.

Teraz musisz udać się na giełdę, która przechowuje Twoje Bitcoiny i wysłać je na adres podany przez Binance. Po zasileniu konta możesz otrzymać 50% zniżkę na opłatę, o której mówiłem wcześniej. Aby to zrobić, przejdź do Centrum użytkownika na swoim koncie i upewnij się, że jest to zniżka Na. To wygląda tak;

Jak kupić IOTA 11

A teraz moment, na który wszyscy czekaliśmy…

Dokonywanie transakcji

Binance ma dwa ustawienia handlu; podstawowe i zaawansowane. Używaj podstawowych ustawień, dopóki nie będziesz bardziej doświadczony. Aby wybrać ustawienia handlu, przejdź do Wymieniać się i wybierz Podstawowy. Teraz kupmy trochę IOTA!

Na ekranie podstawowym handlu pojawi się długa lista par handlowych. Znajdź IOTA / BTC. Wybierz tę parę. Będzie to wyglądać tak;

Jak kupować akcje IOTA

Następnie wypełnij formularz zamówienia, podając ilość IOTA, którą chcesz kupić. Gdy to zrobisz, kliknij Kup IOTA i to wszystko! Jesteś teraz dumnym posiadaczem jednej z najszybciej rozwijających się kryptowalut na rynku.

Saldo IOTA

Teraz wiesz, jak kupić IOTA, musisz gdzieś go umieścić. To bardzo zły pomysł, aby zostawić kryptowalutę na giełdach. Binance w rzeczywistości obciąża użytkowników nieaktywnymi środkami opłatą. Najlepszym miejscem do przechowywania wszystkich kryptowalut jest Twój własny bezpieczny portfel.

Uwaga: Portfel to miejsce, w którym przechowujesz wszystkie kody potrzebne do uzyskania dostępu do kryptowaluty. Portfelem może być oprogramowanie, sprzęt, online lub offline. Powinieneś spróbować użyć więcej niż jednego rodzaju portfela do przechowywania kodów kryptograficznych. I pamiętaj: chroń je! Portfele są bardzo ważne.

Wniosek

Na początku tego poradnika zastanawiałeś się „gdzie mogę kupić IOTA?”, A teraz wiesz, gdzie i jak kupić IOTA. W końcu nie było to takie trudne, prawda?

Co zamierzasz teraz zrobić? Powinieneś wyjść i znaleźć swojego irytującego przyjaciela. Powiedz im wszystko o „The Next Big Thing in Crypto”. Możesz im powiedzieć o tym, czym jest IOTA i o czterech najlepszych miejscach, w których można go kupić. Możesz im nawet powiedzieć, jak kupić IOTA na Binance. Po prostu nie mów im o obniżce opłaty!

Jeśli uważasz, że ten przewodnik jest łatwy do naśladowania, a teraz kupiłeś własną IOTA, daj mi znać! Czy myślisz, że IOTA to następny Ethereum? A może to tylko szum? Czy jest lepsze miejsce na zakup niż Binance? Do następnego razu nowicjusze kryptowalut, do widzenia!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map